Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.10.20. 16:48:20 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gonzo
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 25572
Látogatók:
Vendégek: 416
Tagok: 10
Összesen: 426

Jelen lévő tagok:
01: bravaphoto
02: nzsolt
03: gyoeri
04: pgiczi
05: kovacsszandra
06: Kapeti
07: Ziyan
08: bszemethy
09: Zolika90
10: Shatterhand

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Elektromos hibák

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Elektromos hibák
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 75, 76, 77  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 77 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Szaki

HozzászólásElküldve: 2004.01.21 08:13:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ma reggel újabb meglepetést eszelt ki ez a dög. A bal hátsó ajtó minden egyes kinyitását a gyári riasztó "szirénája" rövid hangjelzéssel és az indexlámpák rövid villanással nyugtázták.
Az eszem megáll...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

vzolika

HozzászólásElküldve: 2004.01.30 10:57:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62
 Hozzászólás témája:

Ma reggel elszálltak a mûszerfal órái, indítás után sem indult el a fordulatszámmérõ, a vízhõfokmérõ, az üzemenyegkijelzõ, a sebességmérõ, és a kilóméterszámláló sem mutat semmit. A mûszerfalvilágítás rendben, a copmuter, az óra rendben. A szerviz (FORD KANIZSA) természetesen azt mondja, hogy vigyem be, de csak hétfõn tudnak fogadni. Miután nekem már ma délután is utaznom kellene felajánlották, hogy megnézik, de nem igértek semmit.

Tapsztalt már valaki hasonlót Question

Vissza az elejére

arti

HozzászólásElküldve: 2004.01.30 14:14:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63
 Hozzászólás témája:

vzolika írta:
Ma reggel elszálltak a m?szerfal órái, indítás után sem indult el a fordulatszámmér?, a vízh?fokmér?, az üzemenyegkijelz?, a sebességmér?, és a kilóméterszámláló sem mutat semmit. A m?szerfalvilágítás rendben, a copmuter, az óra rendben. A szerviz (FORD KANIZSA) természetesen azt mondja, hogy vigyem be, de csak hétf?n tudnak fogadni. Miután nekem már ma délután is utaznom kellene felajánlották, hogy megnézik, de nem igértek semmit.

nekem néha elment rövid időre menet közben , de visszajött mindig aztán már töltésem se volt, néha az is felvillant,de csak egy pillanatra,ezért nem ijedtem meg. a végső fázis az volt,hogy pest felé egyre többször csinálta mind a két jelenséget, utána jött a vontatókötél. fesz. szabályzóm volt vacak. még mai napig is szórakozik velem az óra de csak a km/h óra. visszaesik nullára menet közben, vagy két percet fekszik aztán melózik tovább. de ez valóban csak hasonló hiba!

Vissza az elejére

vzolika

HozzászólásElküldve: 2004.01.30 20:29:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64
 Hozzászólás témája:

A műszerek nélkül kiautóztam melózni 17 km, de meg sem mozdultak. Igazán csak a km/h mérő hiányzott. Délelőtt még egyszer kipróbáltam,. nem működött, majd kettőkor, mikor be akartam ugrani a szervirbe, mielőtt vidékre indultam volna MEGJAVULT, mintha semmi baja nem lett volna. Azota is jó, de azért hétfőn megmutatom a "doktor bácsinak" Exclamation

Vissza az elejére

tsolid

HozzászólásElküldve: 2004.01.30 21:35:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája:

Hali,
Tapasztalt olyat már valaki, hogy az ablaktörlő kar lefelé huzva (egy törlés) és elengedve, a lapátok abban a pozicióban maradnak, ahol elengedem a kart? Elvben vissza kéne mennie kiinduló állapotba. Érdekes, hogy hidegen minden normálisan műxik, majd amikor bemelegszik az utastér/motor, előjön a jelenség. Szerintem valamilyen csatlakozási hiba lehet. Esetleg az elektronika a karban?
Any idea?
kösz

Vissza az elejére

tsolid

HozzászólásElküldve: 2004.01.30 21:41:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

Hétfőn elviszem az érdi Fordosokhoz hogy nézzenek rá, de idegesitőek ezek a kontakthibák, tuti hogy nem fogja produkálni.

Vissza az elejére

zombi

HozzászólásElküldve: 2004.01.30 22:41:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

Tapsztalt már valaki hasonlót Question[/quote]
nekem néha elment rövid időre menet közben , de visszajött mindig aztán már töltésem se volt, néha az is felvillant,de csak egy pillanatra,ezért nem ijedtem meg. a végső fázis az volt,hogy pest felé egyre többször csinálta mind a két jelenséget, utána jött a vontatókötél. fesz. szabályzóm volt vacak. még mai napig is szórakozik velem az óra de csak a km/h óra. visszaesik nullára menet közben, vagy két percet fekszik aztán melózik tovább. de ez valóban csak hasonló hiba![/quote]

A km óra leesését valószínű, hogy a sebesség jeladó hibája okozza !
Nelem kb 2 hónapja cserélték. 5-10.000 pénz volt. Engem nagyon idegesített, mert ilyenkor kidobta a tempomatot is.
Azóta semmi bajom vele.

Üdv:

Zombi

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2004.02.01 15:33:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája:

tsolid írta:
Hali,
Tapasztalt olyat már valaki, hogy az ablaktörlő kar lefelé huzva (egy törlés) és elengedve, a lapátok abban a pozicióban maradnak, ahol elengedem a kart? Elvben vissza kéne mennie kiinduló állapotba. Érdekes, hogy hidegen minden normálisan műxik, majd amikor bemelegszik az utastér/motor, előjön a jelenség. Szerintem valamilyen csatlakozási hiba lehet. Esetleg az elektronika a karban?
Any idea?
kösz

Az ablaktörlő kapcsoló belső kontakthibája tud ilyet okozni.

Vissza az elejére

tsolid

HozzászólásElküldve: 2004.02.01 17:20:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája:

Kösz a segitséget, én is erre gyanaxom, hogy akormányoszlopi kapcsolóban ludas valami.
Tsolid

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2004.02.02 08:02:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

tsolid írta:
Kösz a segitséget, én is erre gyanaxom, hogy akormányoszlopi kapcsolóban ludas valami.
Tsolid

Silvertől kaptam egy kapcsolót, annak szintén volt ilyen baja.

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.09 14:24:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája:

Nálam a légzsák piktogramja világít sárgán, menet közben a műszerfalon. Kb. 3 hónapja kezdte, akkor még csak néha-néha felvillant, most már ott tart, hogy motorindítás után folyamatosan világít.

Valaki tapasztalt már ilyet?

Köszi,
ap

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2004.07.09 14:35:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája:

ap írta:
Nálam a légzsák piktogramja világít sárgán, menet közben a műszerfalon. Kb. 3 hónapja kezdte, akkor még csak néha-néha felvillant, most már ott tart, hogy motorindítás után folyamatosan világít.

Köszi,
ap

Nincs oldallégzsákod? Van az ülésen egy csatlakozó, az szokott lecsúszni és akkor világít a lámpa, én már jártam így.

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.09 14:42:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
ap írta:

Köszi,
ap

Nincs oldallégzsákod? Van az ülésen egy csatlakozó, az szokott lecsúszni és akkor világít a lámpa, én már jártam így.

Nincs, egy légzsák van benne, és azzal is csak a gond van. Hétvégén megnézem a kormány körül a csatlakozókat, mert rejtélyes módon most már a duda sem szól. Reménykedem, hogy csak szétcsúszott valami.

Köszi,
ap

Vissza az elejére

JBela

HozzászólásElküldve: 2004.07.09 20:34:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74
 Hozzászólás témája:

Ha a duda sem szól akkor jó helyen keresed a kormány körül!

Vissza az elejére

P-Ficus

HozzászólásElküldve: 2004.07.09 22:40:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75
 Hozzászólás témája:

ap írta:
Flex írta:
ap írta:

Köszi,
ap

Nincs, egy légzsák van benne, és azzal is csak a gond van. Hétvégén megnézem a kormány körül a csatlakozókat, mert rejtélyes módon most már a duda sem szól. Reménykedem, hogy csak szétcsúszott valami.

Köszi,
ap

szerviz!!! a lufi csatlakozója nem esik le és nem lazul meg!!! Ha mégis akkor azt már egy nem szakszerű beavatkozásnak köszönheted.
az elektronika pedig ami ezt vezérli máshol van.
Ha a lufi kontroller lámpa világít akkor baj esetén többmint valószínű hogy nem fog nyílni. Ilyíen esetben a biztosító automatikusan bizt. csalásra fog gyanakodni. és megnehezíti a dolgodat.
Amennyiben csak egy lufi resetről van szó az egy pillanat alatt megvan a szervízben.

Vissza az elejére

Pampalini

HozzászólásElküldve: 2004.07.09 22:46:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája:

arti írta:
vzolika írta:
Ma reggel elszálltak a m?szerfal órái, indítás után sem indult el a fordulatszámmér?, a vízh?fokmér?, az üzemenyegkijelz?, a sebességmér?, és a kilóméterszámláló sem mutat semmit. A m?szerfalvilágítás rendben, a copmuter, az óra rendben. A szerviz (FORD KANIZSA) természetesen azt mondja, hogy vigyem be, de csak hétf?n tudnak fogadni. Miután nekem már ma délután is utaznom kellene felajánlották, hogy megnézik, de nem igértek semmit.

nekem néha elment rövid időre menet közben , de visszajött mindig aztán már töltésem se volt, néha az is felvillant,de csak egy pillanatra,ezért nem ijedtem meg. a végső fázis az volt,hogy pest felé egyre többször csinálta mind a két jelenséget, utána jött a vontatókötél. fesz. szabályzóm volt vacak. még mai napig is szórakozik velem az óra de csak a km/h óra. visszaesik nullára menet közben, vagy két percet fekszik aztán melózik tovább. de ez valóban csak hasonló hiba!

Ha van megoldás szóljatok, mert ilyet nekem is csinál. Nagyon ritkán szállnak el a mutatók, de elég ijesztő. Nem értek nagyon a műszaki dolgokhoz, és rám jelemző, ha elviszem szervizbe, ott tuti semmi ilyesmit nem produkál, és hülyére vesznek (mert ahhoz nagyonértenek Twisted Evil ). Nekem nem csak a sebesség mutató, hanem a fordulatszám mérő és a benzin mutató is kifekszik. Szerintetek van köze az akkumlátorhoz?

Vissza az elejére

vzolika

HozzászólásElküldve: 2004.07.10 09:29:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77
 Hozzászólás témája:

Pampalini írta:
arti írta:
vzolika írta:

Ha van megoldás szóljatok, mert ilyet nekem is csinál. Nagyon ritkán szállnak el a mutatók, de elég ijesztő. Nem értek nagyon a műszaki dolgokhoz, és rám jelemző, ha elviszem szervizbe, ott tuti semmi ilyesmit nem produkál, és hülyére vesznek (mert ahhoz nagyonértenek Twisted Evil ). Nekem nem csak a sebesség mutató, hanem a fordulatszám mérő és a benzin mutató is kifekszik. Szerintetek van köze az akkumlátorhoz?

Magátol helyreállt minden, s hál' isten azóta sem produkált hasonlót.

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.11 10:01:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája:

P-Ficus írta:
ap írta:
Flex írta:
ap írta:

Köszi,
ap

Köszi,
ap

szerviz!!! a lufi csatlakozója nem esik le és nem lazul meg!!! Ha mégis akkor azt már egy nem szakszerű beavatkozásnak köszönheted.
az elektronika pedig ami ezt vezérli máshol van.
Ha a lufi kontroller lámpa világít akkor baj esetén többmint valószínű hogy nem fog nyílni. Ilyíen esetben a biztosító automatikusan bizt. csalásra fog gyanakodni. és megnehezíti a dolgodat.
Amennyiben csak egy lufi resetről van szó az egy pillanat alatt megvan a szervízben.

Lehet, hogy szerviz lesz a vegen. Egyelore ott tartok, hogy levettem a legzsakot, mert a kormanyrol nem jon semmi visszajelzes. Ha a kormanyoszlopon levo csatlakozon osszezarom a ket agat, szol a duda, de a kormanyt hiaba nyomogatom, nem zarja az aramkort.

Majd meg irok a fejlemenyekrol...

ap

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.15 01:24:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája:

Nos... Nem tudom, erdekel-e valakit, de leirom, hogy mit tapasztaltam. Smile
Szoval a baj ott volt, hogy nem szolt a duda, es folyamatosan vilagitott a legzsak visszajelzo lampa a muszerfalon. A hibat a kormany es a kormanyoszlopon levo csatlakozo kozotti kabel okozta. Ez a kabel olyan, mint a nyomtatokban levo lapos kabel, nalam csak 4 er van benne, és fel van tobbszorosen tekerve a kormany mogott. Ezen keresztul jut at a duda jele es a legzsak jele a kormanyoszlopig, majd az elektronika tobbi reszehez. Valahogyan megtort ez a kabel, es ez okozta a problemat. Meforrasztottam majd szigeteloszalaggal megerositettem a kornyeket, nehogy megtorjon megint. Nem tudom, meddig birja, ha legkozelebb megint rosszalkodik, majd lecserelem uj kabelre.

Szoval ha valaki hasonlot tapasztal, akkor nezze meg ezt a kabelt, mert lehet, hogy ott van a hiba.

ap

Vissza az elejére

siz

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2004.07.15 07:43:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80
 Hozzászólás témája:

ap írta:
Szoval a baj ott volt, hogy nem szolt a duda, es folyamatosan vilagitott a legzsak visszajelzo lampa a muszerfalon. A hibat a kormany es a kormanyoszlopon levo csatlakozo kozotti kabel okozta. Ez a kabel olyan, mint a nyomtatokban levo lapos kabel, nalam csak 4 er van benne, és fel van tobbszorosen tekerve a kormany mogott. Ezen keresztul jut at a duda jele es a legzsak jele a kormanyoszlopig, majd az elektronika tobbi reszehez. Valahogyan megtort ez a kabel, es ez okozta a problemat. Meforrasztottam majd szigeteloszalaggal megerositettem a kornyeket, nehogy megtorjon megint. Nem tudom, meddig birja, ha legkozelebb megint rosszalkodik, majd lecserelem uj kabelre.

Szoval ha valaki hasonlot tapasztal, akkor nezze meg ezt a kabelt, mert lehet, hogy ott van a hiba.

ap

Nem biztos, hogy szerencsés dolog egy légzsák kábelt gányolni. Én inkább vennék egy ilyen kábelt, és kicserélném a helyedben.

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.19 12:52:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81
 Hozzászólás témája:

siz írta:
ap írta:

ap

Nem biztos, hogy szerencsés dolog egy légzsák kábelt gányolni. Én inkább vennék egy ilyen kábelt, és kicserélném a helyedben.

Hát nagy baja nem lehet, max nem nyílik ki. Smile Ha megint eltörik, akkor jelezni fogja a visszajelző lámpa, és akkor már biztosan ki fogom cserélni.
Amúgy meg azért "gányoltam" így össze, mert vasárnap délelőtt nem igazán volt nyitva Ford bolt a környéken. Mivel türelmetlen emberke vagyok, hétfőig nem tudtam vele várni. Laughing

Vissza az elejére

Patek

HozzászólásElküldve: 2004.07.19 13:33:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája:

ap írta:

Hát nagy baja nem lehet, max nem nyílik ki. Smile

Azért ez elég nagy baj Crying or Very sad

Vissza az elejére

siz

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2004.07.24 17:51:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83
 Hozzászólás témája:

ap írta:

Vagy olyankor nyílik ki, amikor nem kellene... Rolling Eyes

Vissza az elejére

csicso

HozzászólásElküldve: 2004.07.24 18:54:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84
 Hozzászólás témája: Érintkezési hiba!

Aki olvasta a régi sirományaimat, az tudja, hogy én 11 hónapot szívtam az autómmal elektromos hiba miatt. Sajnos a szervízek tehetetlenek, nem igazán tudnak rájönni, hogy mi is a baj. A szerviz-számítógép meg sz@rt sem ér, minden egyes vizsgálatnál más és más hibát ír ki. Nekem 3 szerviz is (Budapest-Keszthely-Pécs) igyekezett segíteni, de mindhiába. Szóval a lényeg, hogy nagyon érzékenyek a feszültségingadozásokra, teljesen esetleges, hogy hol lehet a hiba. Nálam is csak "véletlenül" jöttek rá, hogy mi a hiba, de ehhez csontig szét kellett szedni az autót, gyakorlatilag a teljes vezetékköteget szét kellett barmolni, meg szinte minden elektromos fogyasztót cseréltek, még a teljes műszerfalat is. Végül is az oldotta meg a gondot, hogy a gyári csatlakozókat beforrasztották. Hát ilyen hibátok ne legyen, mert nekem elhihetitek, hogy micsoda szívás, mikor önálló életet él az autó.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2004.07.24 19:44:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 85
 Hozzászólás témája:

Ha gyorsan, többször nyitom-csukom a vezetőoldali ajtót (=nyomkodom a nyitásérzékelő gombját) a gyári riasztó ajtó nyitásra, zárásra és csak úgy, elkezd rövideket tülkölni, majd pár perc után lenyugszik. Made by Ford XX. század legvége.

Vissza az elejére

siz

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2004.07.30 08:50:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 86
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Mostanában többször észrevettem, hogy a kilométeróra mutatója egyszercsak leesik nullára, és vele együtt a rádió is halkul (gondolom nem kap sebességjelet). Általában egy bizonyos helyen szoktam tapasztalni (M1-en Budapest felé, Tatabánya után az OMV kútnál a dombtetőn), de a múltkor a Balaton mellett is jelentkezett, és akkor kb. 1 percig maradt nullán, majd mintha mi sem történt volna visszaugrott 100-ra.

Van valami ötletetek, hogy mit nézzek meg? Volt már valakinek hasonló?

Ja, még annyi, hogy minden más teljesen normálisan működik.

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.30 12:51:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 87
 Hozzászólás témája:

siz írta:
ap írta:

Olyat nem tud, ahhoz +12-t kellene kapnia.

Vissza az elejére

ap

HozzászólásElküldve: 2004.07.30 12:54:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 88
 Hozzászólás témája:

siz írta:
Sziasztok!

Mostanában többször észrevettem, hogy a kilométeróra mutatója egyszercsak leesik nullára, és vele együtt a rádió is halkul (gondolom nem kap sebességjelet). Általában egy bizonyos helyen szoktam tapasztalni (M1-en Budapest felé, Tatabánya után az OMV kútnál a dombtetőn), de a múltkor a Balaton mellett is jelentkezett, és akkor kb. 1 percig maradt nullán, majd mintha mi sem történt volna visszaugrott 100-ra.

Van valami ötletetek, hogy mit nézzek meg? Volt már valakinek hasonló?

Ja, még annyi, hogy minden más teljesen normálisan működik.

Keréknél van valahol egy jeladó, és azt kell cseréltetni. Nekem az oldotta meg a problémát.

ap

Legutóbb ap szerkesztette (2004.07.30 13:48:04), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

P-Ficus

HozzászólásElküldve: 2004.07.30 12:55:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 89
 Hozzászólás témája:

ap írta:
siz írta:
ap írta:

Olyat nem tud, ahhoz +12-t kellene kapnia.

Dehogynem tud. A +-t az elektronika adja. az pedig meghibásodás esetén ki tudja nyitni egy büdös szó nélkül.
Sztem mindegyik szervízben volt már olyan, hogy javításkor visszatették és gyújtáskor meg PUFF.
A mobiltelefonok már nem tudják aktiválni, az árnyékolás miatt, de jobb a békesség.

Vissza az elejére

copas2

HozzászólásElküldve: 2004.08.02 15:46:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 90
 Hozzászólás témája:

tsolid írta:
Tsolid

Nálam is ugyanez a helyzet (1,5 éves ghia). Végülis mi volt a probléma? Sikerült megoldani?

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Elektromos hibák
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 75, 76, 77  Következő
Ugrás:   

3 / 77 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban