Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.06.02. 13:24:52 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: PR81
Mai: 1
Tegnapi: 1
Összesen: 25726
Látogatók:
Vendégek: 324
Tagok: 9
Összesen: 333

Jelen lévő tagok:
01: Dan9405
02: Ziyan
03: sparta2
04: wobbler74
05: kovacsaba
06: podpupi
07: lucifer
08: theseus
09: Bobyjack

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Fék hiba??

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Fék hiba??
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

17 / 20 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

ezsolt

HozzászólásElküldve: 2013.03.14 09:52:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 481
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Zsolesz86 írta:
ezsolt írta:
Nem tudja valaki hol tudnék venni kézifékhez rugót? Jobb oldalon ami vissza húzza eltörött, így ki kellett kötni a kéziféket. Eddig egy boltban sem tudtak ilyet adni nekem.

Egy kicsit húzós de ezt leletem: https://cromax.hu/10000000-fekrendszer/10170000-hatso-fekrendszer/10170016-hatso-fekpofa-alkatreszei/469-hatso-fekrugo-keszlet-ford-focus-1998-2005 esetleg még bontóba

Elfelejtettem leírni, hogy tárcsafékhez, nem dobfékhez kell. Az a vicc, hogy ez egy sima 40x15-ös rugó, a két végén 90fokkal elfordítva a kampó. Még lehet, hogy a garázs mélyén is találok egyet. Boltban eddig csak féknyereggel együtt találtam. Azért köszi a segítséget.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

meszes

HozzászólásElküldve: 2013.04.01 18:02:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 482
 Hozzászólás témája: felkeményedik a fékpedál

Sziasztok. Van egy 99-es Focus 1.6 benzines autóm. A fékpedálja gyakran felkeményedik rendszertelen időközönként. Olyan mintha a fékrásegítő nem működne. Ha valaki tapasztalt hasonlót, vagy tud a problémára megoldást kérem segítsen. Köszönöm!

Vissza az elejére

Gergeboy

HozzászólásElküldve: 2013.04.08 22:36:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 483
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Lehet hülyeség amit kérdezek de azért érdekelne Very Happy Most lesz "elvileg" lecserélve a két első féktárcsám mert már második alkalommal volt leszabályoztatva de megint elkezdte azt hogy fékezésnél üt a kormány.A kérdésem arra irányul hogy ha nagyon megvan a tárcsa hullámosodva az menet közbe amikor nem fékezek csak fut az autó simán kis mértékben tudja ütni a kormányt nagyobb temponál pl autópályán 130-140km\h Rolling Eyes

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2013.04.09 07:23:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 484
 Hozzászólás témája:

Gergeboy írta:
Sziasztok!

Lehet hülyeség amit kérdezek de azért érdekelne Very Happy Most lesz "elvileg" lecserélve a két első féktárcsám mert már második alkalommal volt leszabályoztatva de megint elkezdte azt hogy fékezésnél üt a kormány.A kérdésem arra irányul hogy ha nagyon megvan a tárcsa hullámosodva az menet közbe amikor nem fékezek csak fut az autó simán kis mértékben tudja ütni a kormányt nagyobb temponál pl autópályán 130-140km\h Rolling Eyes

nem

Vissza az elejére

matyi901107

HozzászólásElküldve: 2013.05.17 10:26:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 485
 Hozzászólás témája:

Sziasztok olyan problémám van hogy menet közben beszorult a jobb első fék de olyan szinten hogy már rendesen füstölt, vártam vele fél órát míg kihűlt utána haza tudtam menni vele, otthon féktisztítóval megtisztítottam de sokat nem használt mert ma megint beszorult. Mi lehet a gond vele?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2013.05.17 11:44:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 486
 Hozzászólás témája:

matyi901107 írta:
Sziasztok olyan problémám van hogy menet közben beszorult a jobb első fék de olyan szinten hogy már rendesen füstölt, vártam vele fél órát míg kihűlt utána haza tudtam menni vele, otthon féktisztítóval megtisztítottam de sokat nem használt mert ma megint beszorult. Mi lehet a gond vele?

Szétbontani, letakarítani, megkeresni a szorulás okát, megkenni rézpasztával.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2013.05.17 13:11:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 487
 Hozzászólás témája:

matyi901107 írta:

A fékdugattyú rányomja a betétet a tárcsára, akkor is, ha nem nyomod a pedált. Rolling Eyes

Kisebb valószínűséggel amiatt, mert a rendszerben olajnyomás van
- nem tud visszafolyni a fékfolyadék a főfékhengernél
- gond van az ABS-el
Nézd meg az ellenoldali hátsó kereket. Ha ott is meleg a fék, akkor az errefelé mutat.
Szervizben, ha megbontják a fékvezetéket, és a fékfolyadék egy kicsit kifröccsen, az is erre utal.

Nagyobb valószínűséggel berágódott a fékdugattyú. Főleg, ha régóta nem volt cserélve a fékfolyadék és vizes.
A féknyerget fel kell újíttatni, vagy le kell cseréltetni.
Fontos utána az alapos átöblítéssel kombinált fékfolyadék csere.

Optimális esetben csak a betétek mozgását korlátozza a fék nyereg csúszópályáinak rozsdásodása.

Majd írd meg, hogy mi lett a vége. Smile

Vissza az elejére

hzsolt21

HozzászólásElküldve: 2013.05.17 14:27:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 488
 Hozzászólás témája: ráz a kormány

Hello!
Segítséget kérnék:A probléma a következő, fékezéskor ráz a kormány, alacsony (városi) sebességről fékezve csak kicsit, nagyobb (60-100-as) sebességről fékezve intenzívebb remegés,rázás érezhető a kormányon.A bal első kerék felől hallok valami nyöszörgő,ropogó hangot szintén fékezéskor csak alacsony sebességnél vagy megálláskor és érzem a lábamon mintha szakaszosan akadna a kerék.A két dolog valószínűleg összefügg mármint a hang és a remegés.A hibajelenség bal első kerékcsapágy és jobb első,alsó lengőkar gömbfej csere után jött elő, kb. 3 nappal utánna jött a hang aztán késöbb a kormány remegés.Vissza mentem a szervízbe (Ford) megnézték azt mondták ,hogy vállas a tárcsa és beleér a nyeregbe megreszelték jó lesz de szabályozni kellene, mondtam jó majd jövök.A hang meg is szűnt pár napig a remegés maradt.Mivel azt mondták ,hogy a tárcsa a hibás vettem 2 új tárcsát előre és 4 betétet (Brembo) és kicseréltem , jó is lett aztán 800 km után kezdődött minden előről.Most tartok kb. 2000km-nél a csere óta megint ráz és megint nyöszörög a bal első kerék csak fékezéskor.Kerékcsere alkalmával átnéztem nem látok semmi szembetűnőt nem ér bele semmi semmibe.A téli kerék 14"-os az autót felemelve a kereket lassan forgatva hallom a nyöszörgő hangot ,felraktam a nyárit ami 16"-os forgatásra nem hallom a hangot de fékezéskor igen és ráz is.Csapágyra gondoltam de nem kotyog és nem is morog.Megnézettem másik szervízbe megint azt mondják ,hogy biztos a tárcsa és szabályozni kell.Mondtam nekik ,hogy új a fék de akkor is.
Lehet valami szerelési hiba van és félre kopik a tárcsa.Létezik ,hogy ilyen hamar félrekopna?
Van valakinek ötlete?

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2013.05.17 14:32:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 489
 Hozzászólás témája: Re: ráz a kormány

Én láttam olyat, a VOX Autodoktoren-ben, hogy a kerékagy nem volt ütésmentes.
Mikrométerrel mérték az ütést és utána csapágyat cseréltek.

Ha eltekintünk a nyöszörgéstől és csak a rázásról van szó, Bagoly600 megírta, hogy az új tárcsákat be kell vasalni, különben egy erős fékezéstől behullámosodhatnak.

Vissza az elejére

hzsolt21

HozzászólásElküldve: 2013.05.21 14:25:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 490
 Hozzászólás témája:

Én is gondoltam a csapágyra mivel annak cseréje után jött a probléma de a szerviz szerint tárcsa.
Jövőhéten viszem szervízbe remélem kiderül de szerintem valami szerelési hiba okozza ezt.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2013.05.21 14:30:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 491
 Hozzászólás témája:

hzsolt21 írta:
Én is gondoltam a csapágyra mivel annak cseréje után jött a probléma de a szerviz szerint tárcsa.
Jövőhéten viszem szervízbe remélem kiderül de szerintem valami szerelési hiba okozza ezt.

Még csak annyit, hogy az Autodoktoren-ben szereplő autóban is vagy 4-szer cseréltek tárcsát, mire a hozzáértő szerelők megállapították, hogy eleve a kerékagy üt.

Ne hagyd magad egy tárcsacserébe belevinni, csak akkor, ha a kerékagy OK. Smile

Az Autodoktoren-ben úgy mérték, hogy egy mágneses rögzítésű mikrométerórát raktak - ha jól emlékszem - az emelőre.
Természetesen, mivel az agy átmérője kisebb, mint a tárcsáé, csak jóval kisebb a megengedett ütés.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2013.07.15 08:12:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 492
 Hozzászólás témája:

Szevasztok,

Mitől lehet az hogy az első tárcsafékek "bemaródása" időről időre visszatér ? (Focus 1 ,1999, 230 ekm) Tökmindegy hogy felszabályoztatom vagy új tárcsát és betétet rakok rá, 5-10 e km után elkezdi fékezésnél rázni a kormányt, ergo valószínüleg újra bemaródott az első tárcsafék.
Azt tudni kell hogy volt egy front oldali komolyabb karosszéria sérülése az autónak amiből az eleje gyári bontottból korrekten javítva lett, és volt egy Cromax féktárcsa+betét csere ahol félrekapattak egy féknyereg csúszkát, ami miatt nehezebb becsavarni 1 db csúszkát.

Nem fér a fejembe, hogy mi és hogyan befolyásolhatja a folytonos tárcsa bemaródást, feltéve ha ez a probléma, és nem valami más az oka annak hogy fékezésnél ráz az autó és a kormány.

Segítsetek valami jó ötlettel...

Köszönet,
FD.

Vissza az elejére

percy
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2013.07.15 14:54:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 493
 Hozzászólás témája:

FokaDriver írta:
Szevasztok,

Mitől lehet az hogy az első tárcsafékek "bemaródása" időről időre visszatér ? (Focus 1 ,1999, 230 ekm) Tökmindegy hogy felszabályoztatom vagy új tárcsát és betétet rakok rá, 5-10 e km után elkezdi fékezésnél rázni a kormányt, ergo valószínüleg újra bemaródott az első tárcsafék.
Azt tudni kell hogy volt egy front oldali komolyabb karosszéria sérülése az autónak amiből az eleje gyári bontottból korrekten javítva lett, és volt egy Cromax féktárcsa+betét csere ahol félrekapattak egy féknyereg csúszkát, ami miatt nehezebb becsavarni 1 db csúszkát.

Nem fér a fejembe, hogy mi és hogyan befolyásolhatja a folytonos tárcsa bemaródást, feltéve ha ez a probléma, és nem valami más az oka annak hogy fékezésnél ráz az autó és a kormány.

Köszönet,
FD.
Talán túl kemény anyagból készültek a betétek?
Nem véletlenül Motorcraft tárcsa/fékbetét készletetd van? Wink

percy

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2013.07.15 15:50:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 494
 Hozzászólás témája:

percy írta:
FokaDriver írta:
Szevasztok,

Köszönet,
FD.
Talán túl kemény anyagból készültek a betétek?
Nem véletlenül Motorcraft tárcsa/fékbetét készletetd van? Wink

Már volt rajta sok féle, gyári is. Most bontott csonkállványt fogok szerezni csapággyal, Bagoly mester kicseréli megfelelő inspekció keretében,aztán meglátjuk javul e a helyzet. Valami nagyon pici problémáról vagy méretbeli eltérésről lehet szó, mert az első 5-9 ekm alatt probléma mentes az első fék "renccer".
A maga kis 75 lóerőjével kiszolgált bő 180 ezer km-t a családnál...most egy kezdő vezető barát venné meg, és rendben akarom tovább adni...Majd beszámolok...

Vissza az elejére

hzsolt21

HozzászólásElküldve: 2013.07.15 22:26:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 495
 Hozzászólás témája:

Szevasztok!
Az én problémám is kb. ugyanez mint FK-nek,6 bejegyzéssel feljebb olvashatjátok.Nekem szerintem hullámosan,egyenletlenül kopik a tárcsa és ezért a rázás.Sok hónapja küzdök a problémával voltam már több márkaszervízbe sok alkalommal,cseréltem tárcsát,betétet,csapágyat,aztán szabályozták az új tárcsát 2000km után még mindig nem jó.A szerviz semmi használhatót nem tudott mondani ,hogy mi okozhatja.Ma levettem a kereket és ha erősen megrángatom a nyerget szemmel láthatóan mozog a rögzítőcsavar mögötti csúszkán vagy gyűrün.Szerintem ez nem túl előnyös,lehet félrekapott a csavar.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2013.07.16 07:49:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 496
 Hozzászólás témája:

hzsolt21 írta:
Szevasztok!
Az én problémám is kb. ugyanez mint FK-nek,6 bejegyzéssel feljebb olvashatjátok.Nekem szerintem hullámosan,egyenletlenül kopik a tárcsa és ezért a rázás.Sok hónapja küzdök a problémával voltam már több márkaszervízbe sok alkalommal,cseréltem tárcsát,betétet,csapágyat,aztán szabályozták az új tárcsát 2000km után még mindig nem jó.A szerviz semmi használhatót nem tudott mondani ,hogy mi okozhatja.Ma levettem a kereket és ha erősen megrángatom a nyerget szemmel láthatóan mozog a rögzítőcsavar mögötti csúszkán vagy gyűrün.Szerintem ez nem túl előnyös,lehet félrekapott a csavar.

http://www.piliscar.hu/?q=node/50

Vissza az elejére

Kreszto

HozzászólásElküldve: 2013.07.18 20:51:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 497
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Én egy olyan kérdéssel FORDulnék felétek Smile, hogy kb 1,5 hónapja lett féktárcsa, és fékbetét csere az autón, és észreveszem ( kb 2-3 hete csinálja), hogy pl amikor nagyobb sebességről lassítok le fékkel, NEM MOTORFÉKKEL, azaz, ha az autópályáról jövök le a lehajtón és 130-ról 60-ra lassítok olyan 80-60Km/h között iszonyatosan elkezd a kormány remegni, de nem kicsit nagyon! MI LEHET ENNEK AZ OKA?! Rosszul állították be a féket? És mi a teendő, vigyem vissza oda ahol csinálták ( UNIX )????? Köszönöm a segítségeteket!

Szőrös hörcsög szörpöt szörcsög, s rátörnek a hörcsög görcsök.
Hogy ne járj úgy mint a hörcsög, igyál inkább pezsgős fröccsöt.

Vissza az elejére

hzsolt21

HozzászólásElküldve: 2013.07.22 14:57:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 498
 Hozzászólás témája:

Hello.
Nálam úgy néz ki ,hogy a féknyereg sokat mozdul és nyeregcsúszkákat kell cserélni.A gond az ,hogy van több felujjító készlet de nem tudom melyik mit tartalmaz konkrétan és nem tudom a nyeregcsúszka méreteit.Ha valaki tudna segíteni rajzzal vagy adatokkal megköszönném.

Vissza az elejére

G_B

HozzászólásElküldve: 2013.09.18 07:18:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 499
 Hozzászólás témája:

tolatás utáni fékezést követően nyikorog a hátsó fékem és úgy érzem, hogy megint hamarabb fog, mint az első. reggel nedves úton fékeztem is egy nagyobbat próbaképpen és a jobb hátsóm blokkolt is (ennek oka valószínűleg az lehet, hogy a múltkor a rossz ABS jeladó helyére egy bontott, de hibátlannak tűnőt raktunk be hirtelen, hátha jó lesz... de ezek szerint nem biztos...).
viszont, ha párszor beletaposok a fékbe álló helyzetben, akkor azután megszűnik a nyikorgás és a hátsó fék blokkolása is

szerintetek mi lehet a gebasz Question Rolling Eyes
a fékfolyadék nemrég lett cserélve, létezhet, hogy rosszul lett légtelenítve? és emellett a jeladó is rossz?

előző féksztori itt

Vissza az elejére

oktato

HozzászólásElküldve: 2013.09.18 08:31:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 500
 Hozzászólás témája:

G_B írta:
tolatás utáni fékezést követően nyikorog a hátsó fékem és úgy érzem, hogy megint hamarabb fog, mint az első. reggel nedves úton fékeztem is egy nagyobbat próbaképpen és a jobb hátsóm blokkolt is (ennek oka valószínűleg az lehet, hogy a múltkor a rossz ABS jeladó helyére egy bontott, de hibátlannak tűnőt raktunk be hirtelen, hátha jó lesz... de ezek szerint nem biztos...).
viszont, ha párszor beletaposok a fékbe álló helyzetben, akkor azután megszűnik a nyikorgás és a hátsó fék blokkolása is

a fékfolyadék nemrég lett cserélve, létezhet, hogy rosszul lett légtelenítve? és emellett a jeladó is rossz?

előző féksztori itt

Ha az ABS jeladó rossz lenne, világítana a visszajelző lámpája . Exclamation

Vissza az elejére

G_B

HozzászólásElküldve: 2013.09.18 08:44:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 501
 Hozzászólás témája:

oktato írta:
Ha az ABS jeladó rossz lenne, világítana a visszajelző lámpája . Exclamation
pontosítok: nem a jeladó, hanem a forgórésze

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2013.09.18 09:05:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 502
 Hozzászólás témája:

G_B írta:

előző féksztori itt

Ha légtelenítési gondod lenne, akkor puha lenne a féked.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

b_sanyi

HozzászólásElküldve: 2013.11.09 18:55:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 503
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Probléma a következő: menet közben a kézifék visszajelző lámpája időnként fel-felvillan, jellemzően hosszabb jobb kanyarban (pl. autópálya felhajtó), néha erősebb fékezéskor. A lámpa egyébként rendesen működik, indítás után kialszik, behúzott kéziféknél folyamatosan világít. A fékfolyadék szintje rendeben van, csökkenő fékhatást nem érzek. Elektromos baja lehet? Hol keressem a hibát?

Vissza az elejére

Szellemkutya

HozzászólásElküldve: 2013.11.10 20:46:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 504
 Hozzászólás témája:

b_sanyi írta:
Sziasztok!
Probléma a következő: menet közben a kézifék visszajelző lámpája időnként fel-felvillan, jellemzően hosszabb jobb kanyarban (pl. autópálya felhajtó), néha erősebb fékezéskor. A lámpa egyébként rendesen működik, indítás után kialszik, behúzott kéziféknél folyamatosan világít. A fékfolyadék szintje rendeben van, csökkenő fékhatást nem érzek. Elektromos baja lehet? Hol keressem a hibát?

Elkopott fékbetétek? esetleg a kapcsoló?

Vissza az elejére

hzsolt21

HozzászólásElküldve: 2013.12.06 12:32:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 505
 Hozzászólás témája:

Helló!
Feljebb írtam a fék problémámról ami még mindig fenn áll ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket.bal első féknél szinte már minden cserélve (kerékagycsapágy,tárcsák,betétek,nyereg csúszkák,perselyek) viszont észrevettem ,hogy a külső (kerék felőli) fékbetét vezetősínje felül kikopott 1 helyen ,bemaródott és 1 kis gödör alakult ki amiben fékezéskor vélhetően megakad,befeszül a betét.kézzel megreszeltem,hogy egyenes legyen letisztítottam ,lefújtam rézpasztával és jó is lett azt kb. 2000km után megint kikoptatta a vezetősínt a betét és minden a régi .most agyalok a csonkállvány cserén de mi van ha azt is kikoptatja, meg ugye ott az új csapágy amire azt mondja a szerelő ,hogy nem lehet kivenni sérülés mentesen.van e valakinek ötlete ,hogy mitől vagy mi okozza a vezetősín kopását illetve menthető e a csapágy ,hogy átrakjam 1 pl bontott csonkállványba?köszön a válaszokat

Vissza az elejére

hzsolt21

HozzászólásElküldve: 2013.12.07 13:08:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 506
 Hozzászólás témája:

Helló!Valaki valami okosságot írhatna.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2013.12.09 16:00:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 507
 Hozzászólás témája:

hzsolt21 írta:
... mitől vagy mi okozza a vezetősín kopását...

Lehet, hogy a fékbetét lazán van megvezetve és a vezetősínre merőlegesen is tud mozogni, forogni?
Menet közben rezeg és koptat.

Vissza az elejére

majdnemviking

HozzászólásElküldve: 2013.12.12 21:01:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 508
 Hozzászólás témája: Hátsó fékbetét csere

Hello.
Holnap cserélném a hátsó fékbetéteket.
Az lenne a kérdésem, hogy MKI-en is meg kell-e lazítani a kézifék bowden feszítőjét (gondolom egy anya-féle menetes száron), vagy elég csak kiengedni a kéziféket?
Köszi

Vissza az elejére

majdnemviking

HozzászólásElküldve: 2013.12.12 21:14:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 509
 Hozzászólás témája: Re: Hátsó fékbetét csere

majdnemviking írta:
Hello.
Holnap cserélném a hátsó fékbetéteket.
Az lenne a kérdésem, hogy MKI-en is meg kell-e lazítani a kézifék bowden feszítőjét (gondolom egy anya-féle menetes száron), vagy elég csak kiengedni a kéziféket?
Köszi

Közben megtaláltam a választ, meg kell lazítani Smile

Vissza az elejére

Dergi

HozzászólásElküldve: 2013.12.26 20:54:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 510
 Hozzászólás témája: Fékcsúszka

Tisztelt klubtársak!Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy 2000-es évjáratú 1.8 benzin kombi focuson cseréltünk a napokban bal első féktárcsát és betétet,és a két fékcsúszkából az egyiknek a tengelycsonk felöli menetét az előző "szerelő" sikeresen szétnyírta,és se beragasztani se sehogy nem tudtunk csinálni vele semmit.Szeretnénk ha nem kellene másik tengelycsonkot berakni ezért szívesen veszem az ötleteket,már persze ha vannak az üggyel kapcsolatban,előre is köszönöm.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Fék hiba??
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Következő
Ugrás:   

17 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.31 másodperc