Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.08.16. 19:21:01 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor
 Alkatrészkereső

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: boberti
Mai: 1
Tegnapi: 2
Összesen: 23218
Látogatók:
Vendégek: 295
Tagok: 10
Összesen: 305

Jelen lévő tagok:
01: GergoK
02: JuPe
03: gyoeri
04: attila64
05: Lacko13
06: Attesz27
07: Shatterhand
08: Almeida
09: halkan
10: frizzi79

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Központi zár bibi - Nem enged, vagy bárkit enged

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Központi zár bibi - Nem enged, vagy bárkit enged
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

23 / 23 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

punk_anderson

HozzászólásElküldve: 2017.03.20 12:59:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 661
 Hozzászólás témája: Re: jobb hátsó ajtó belülről nem nyílik
Hozzászólás az előzmény idézésével

lantika írta:
punk_anderson írta:
Sziasztok!

MK1 2003-as Ghia jobb hátsó ajtó belülről nem nyílik. Kívülről igen. Központi zár nyitja/zárja. Lehet valami ilyen beállítás (esetleg lehetett ott gyerekülés gondolom az előző tulajnál) vagy csak szimplán eltört valami?

Gyerekzärat ki kell kapcsolni.

Ez a lock volna? Egyik állásban sem nyílik belülről,

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.03.20 18:05:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 662

punk_anderson írta:
lantika írta:
punk_anderson írta:
Sziasztok!

MK1 2003-as Ghia jobb hátsó ajtó belülről nem nyílik. Kívülről igen. Központi zár nyitja/zárja. Lehet valami ilyen beállítás (esetleg lehetett ott gyerekülés gondolom az előző tulajnál) vagy csak szimplán eltört valami?

Le kell venni a kärpitot. Lehet a pälca ki van akadva,vagy a rögzitese eltört.

Vissza az elejére

punk_anderson

HozzászólásElküldve: 2017.03.21 23:01:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 663

lantika írta:
punk_anderson írta:
lantika írta:
punk_anderson írta:
Sziasztok!

Basszus megnéztem a kézikönyvben, tényleg van ilyen. Bocsánat, hogy csak most. Viszont nem túl beszédes. Azt tudjátok, hogy óramutató járása szerint kell kikapcsolni vagy vele ellentétesen? Találtam képeket, ahol azt írják óramutató járásával megegyezően kell kikapcsolni. Viszont brit oldal, ott lehet pont fordítva van, mint nálunk. Képek: http://www.fordst170.co.uk/howto13.php

Nekem ugye jobb hátsó az érdekes (képen bal hátsó van). Szóval bedugom a kulcsot, ahogy a képen: távirányító az utastér felé és teljes kört forgatok óramutató szerint a kikapcshoz?

Bocs a bénázásért, de egyszerűen nem világosak a leírások.

Vissza az elejére

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.03.22 08:42:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 664

punk_anderson írta:
lantika írta:
punk_anderson írta:
lantika írta:
punk_anderson írta:
Sziasztok!

Basszus megnéztem a kézikönyvben, tényleg van ilyen. Bocsánat, hogy csak most. Viszont nem túl beszédes. Azt tudjátok, hogy óramutató járása szerint kell kikapcsolni vagy vele ellentétesen? Találtam képeket, ahol azt írják óramutató járásával megegyezően kell kikapcsolni. Viszont brit oldal, ott lehet pont fordítva van, mint nálunk. Képek: http://www.fordst170.co.uk/howto13.php

Nekem ugye jobb hátsó az érdekes (képen bal hátsó van). Szóval bedugom a kulcsot, ahogy a képen: távirányító az utastér felé és teljes kört forgatok óramutató szerint a kikapcshoz?

Bocs a bénázásért, de egyszerűen nem világosak a leírások.

Bedugod a kulcsot,ami mindegy hogyan äll csak legyen benne. Abban az iränyban forditod amelyikben engedi es ütközesig forditod. Kulcsot kihuzod ajtot becsukod zärat kiprobälod es örülsz.

Vissza az elejére

punk_anderson

HozzászólásElküldve: 2017.03.23 21:08:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 665

lantika írta:
Bedugod a kulcsot,ami mindegy hogyan äll csak legyen benne. Abban az iränyban forditod amelyikben engedi es ütközesig forditod. Kulcsot kihuzod ajtot becsukod zärat kiprobälod es örülsz.

Immár örülök. Eddig rossz oldalon próbálkoztam, de a netes képek alapján sikerült. Köszönöm a segítséget! Smile

Vissza az elejére

M_P

HozzászólásElküldve: 2017.06.07 09:51:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 666
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy ha bezárom a távirányítóval az autót, lezár mindenhol, kivéve a vezető oldali hátsó ajtót. Az nyitva marad, viszont belül a kilincsnél ott is behúzza a kis zár kallantyút, ahogy a többinél is, de kívülről simán ki lehet nyitni Ez elég para, mert így nem merem sehol otthagyni az autót. Kb. egy hete produkálja ezt, legalábbis akkor vettem észre, ja és hol csinálja, hol nem ezt a jelenséget, de inkább 90%-ban csinálja.
Találkozott valaki már ilyennel? Esetleg tipp, hogy mitől lehet?

(Focus II 2005 trend plus 1.6 benzines)

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Érvényes: 2017.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.07 10:37:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 667
 Hozzászólás témája:

M_P írta:
Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy ha bezárom a távirányítóval az autót, lezár mindenhol, kivéve a vezető oldali hátsó ajtót. Az nyitva marad, viszont belül a kilincsnél ott is behúzza a kis zár kallantyút, ahogy a többinél is, de kívülről simán ki lehet nyitni Ez elég para, mert így nem merem sehol otthagyni az autót. Kb. egy hete produkálja ezt, legalábbis akkor vettem észre, ja és hol csinálja, hol nem ezt a jelenséget, de inkább 90%-ban csinálja.

Valami széthullott belül az ajtóban, így a belső kilincsnél behúzza a zár a kallantyút, de magát a zárat nem zárja.

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

zeleiadam

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 15:33:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 668
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Néhány napja én is ugyanezzel a problémával küzdők. Műszak elején kulccsal zártam, délutántól meg természetesen manuális módon működött csak. És azóta is... Központi zár egységet lehúztam, néhány percig működött, aztán újra elő jött a probléma!

Kattogást és a koordinálatlan, önálló működést a big reset és a kapcsolók kontakt sray-vel való áztatása hosszabb időre mérsékli...

tommyqa írta:
ReFi írta:
tommyqa írta:
ReFi írta:
tommyqa írta:
Sziasztok!

Hosonló problémával küzdök mint ti, csak nekem a távirányító nem működik a kulcson. Semmire nem reagál. Kipróbáltam amit itt olvastam, hogy lehúztam a sarukat az akksiról de az sem segített. Egyébként a kulcsnak semmi baja, hibátlanul nyit minden zárat, és akkor amikor én akarom. Csak a távirányító nem jó. Elemet is cseréltem. Szerintetek mit tegyek? Van valakinek ötlete? Járt már valaki így? Vagy vigyem szervízbe? Ha igen, akkor kb mennyibe fog fájni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Igy vetted, vagy 1xcsak nem mukodott?

2 éve nálam van, eddig ilyen probléma nem volt vele. 3 napja egyszer csak nem reagált semmit. Reggel még bezártam távirányítóval, mikor jöttem el melóból már kulccsal kellett nyitnom.

Hát igy eléggé paranormális. Vagy a taviranyito vagy a modul korul van gond. Smile
Nincs veletlen távos potkulcs?

Nincsen sajnos, a pótkulcs az csak "sima" kulcs.
Vajon ezt csak ford szervízben tudják megjavítani, vagy valahol máshol is érdemes próbálkoznom? Kérdeztem egy autóvillamossági szerelőt telefonon, ő azt mondta, hogy forduljak Fordékhoz. Ha nincs más megoldás akkor az lesz, csak nagyon próbálom elkerülni a 8-9 ezer ft-os rezsióradíjat. Ha esetleg mégis ott kötnék ki, mennyibe kerülhet a javítása munkadíjjal együtt?

Vissza az elejére

Azure

HozzászólásElküldve: 2017.06.28 15:32:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 669
 Hozzászólás témája:

Én is segítséget szeretnék kérni tőletek, hasonló gond van mint az itt felsoroltak de kicsit mégis más.

A problémám az lenne, hogy a bal hátsó ajtó nem reagál a központi zárra azaz minden ajtó nyit és zár kivéve ez az egy. A másik probléma vele hogy az elektromos ablak meg se mozdul ezen az ajtón, szerencsére a legfelső állásban maradt ott. Másik nagy szerencse hogy belül manuális le tudom zárni az ajtót, szóval csak kellemetlen a helyzet.

A története annyi hogy szerelőnél volt ahol aksi bemérés és vezető oldali biztonsági öv csere volt (olaj, szűrő és vezérlés csere mellett). Miután visszavittem nem találtak semmi bajt és a központi zár modulra gondolnak, de próba alkatrész hiányában várnom kell kicsit.

Próbáltam mindenféle kombinációt a kulccsal de egyikre se reagált. Modul csere várható? Vagy csak nem találták meg a megszakadt kábelt?

Vissza az elejére

ljocco

HozzászólásElküldve: 2017.06.28 19:56:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 670
 Hozzászólás témája:

Azure írta:
Én is segítséget szeretnék kérni tőletek, hasonló gond van mint az itt felsoroltak de kicsit mégis más.

A problémám az lenne, hogy a bal hátsó ajtó nem reagál a központi zárra azaz minden ajtó nyit és zár kivéve ez az egy. A másik probléma vele hogy az elektromos ablak meg se mozdul ezen az ajtón, szerencsére a legfelső állásban maradt ott. Másik nagy szerencse hogy belül manuális le tudom zárni az ajtót, szóval csak kellemetlen a helyzet.

A története annyi hogy szerelőnél volt ahol aksi bemérés és vezető oldali biztonsági öv csere volt (olaj, szűrő és vezérlés csere mellett). Miután visszavittem nem találtak semmi bajt és a központi zár modulra gondolnak, de próba alkatrész hiányában várnom kell kicsit.

Próbáltam mindenféle kombinációt a kulccsal de egyikre se reagált. Modul csere várható? Vagy csak nem találták meg a megszakadt kábelt?

Szia,
ha jól értem, akkor a bal hátsó ajtóban semmi nem működik? azt jelzi ha nyitva van? a B oszlopban van egy csatlakozó amin keresztül csatlakozik az ajtó a köteghez, azt nézted esetleg nincs e szétcsúszva?

Vissza az elejére

Azure

HozzászólásElküldve: 2017.06.29 07:43:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 671
 Hozzászólás témája:

ljocco írta:
Azure írta:

Szia,
ha jól értem, akkor a bal hátsó ajtóban semmi nem működik? azt jelzi ha nyitva van? a B oszlopban van egy csatlakozó amin keresztül csatlakozik az ajtó a köteghez, azt nézted esetleg nincs e szétcsúszva?

Hello,

Az ajtó nyitás jelző jól működik. A B oszlop alján lévő csatlakozót találtam/néztem és az rendben van.
Azt viszont elfelejtettem mondani hogy 2005ös Focus C-max-rol van szó.

Vissza az elejére

M_P

HozzászólásElküldve: 2017.07.17 11:30:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 672
 Hozzászólás témája:

Lala írta:
M_P írta:
Sziasztok!

Valami széthullott belül az ajtóban, így a belső kilincsnél behúzza a zár a kallantyút, de magát a zárat nem zárja.

Köszi az ötletet. Igen, valóban ez volt a gond. A zárszerkezetben egy kis műanyag pöcök letört, ezen múlott. Sajnos javítani nem lehetett, így komplett zárszerkezet csere kellett.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Központi zár bibi - Nem enged, vagy bárkit enged
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Ugrás:   

23 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.24 másodperc