Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.10.19. 16:46:03 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor
 Alkatrészkereső

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: ambrusg
Mai: 1
Tegnapi: 3
Összesen: 23390
Látogatók:
Vendégek: 252
Tagok: 14
Összesen: 266

Jelen lévő tagok:
01: caki56
02: Vagyokabajnok
03: lantika
04: Tomi89bvsc
05: istvan911
06: yshino
07: Bagoly600
08: ljocco
09: koe
10: theseus
11: Mark
12: vasadam
13: proferry
14: zor19

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Leáll a motor

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Leáll a motor
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

6 / 6 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

tituszka80

HozzászólásElküldve: 2015.12.27 09:37:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 151
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

gabor1975 írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne focus 1.8-as ghia-val, hogy rendszeresen leesik a kilométeróra pár pillanatra ez most huzamosabb ideig csinálja de már kuplungólasnál leáll a motor is ha nyomom a gázt akkor szépen megy tovább. Diagnosztikázták de nem találtak semmit. Valakinek valami ötlete esetleg?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia Gábor!

Itt talán kaphatsz egy kis segítséget ha átolvasod.

http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=746&start=0&postdays=0&postorder=&highlight=m%FBszerfal

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

gabor1975

HozzászólásElküldve: 2015.12.27 14:36:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 152
 Hozzászólás témája:

tituszka80 írta:
gabor1975 írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne focus 1.8-as ghia-val, hogy rendszeresen leesik a kilométeróra pár pillanatra ez most huzamosabb ideig csinálja de már kuplungólasnál leáll a motor is ha nyomom a gázt akkor szépen megy tovább. Diagnosztikázták de nem találtak semmit. Valakinek valami ötlete esetleg?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Szia Gábor!

Itt talán kaphatsz egy kis segítséget ha átolvasod.

http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=746&start=0&postdays=0&postorder=&highlight=m%FBszerfal

Szia Tituszka!

Köszi a segítséget sebesség jeladót javasolják, ránézetek a szervizbe.

Vissza az elejére

hundjkay

HozzászólásElküldve: 2016.01.14 21:28:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 153
 Hozzászólás témája:

nekem tegnap egy felüljárón leállt az autó majd ujra elindult, majd megint leleált visszabeindult... (még sebességbe volt és ezért)
késöübb kiderült a + sarun a vastag szál rosszul volt meghúzva ezért nem volt áram. (tehát nem a saru volt laza hanem a hozzá csavarozott + vastag szál

Vissza az elejére

Gaborka87

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 18:14:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 154
 Hozzászólás témája: Re: Leáll a motor

Hangya írta:
Kérdem én, ez egy tipikus Ford betegség, hogy kanyarodás közben leáll a motor és csak hosszas indítózás után kel életre? Akkor is még 5-10 másodpercig kapkod a levegő-benzin után...
Ez most egy 2000-es 1,6-os Trend Fóka, de ugyanezt csinálta a 97-es 1,8-as Ghia Mondeom is... El is lett adva! Twisted Evil

Mi ez, miért van, orvosolható, hogyan, mennyi Question Question Question

Szia! 2017, de a hiba még ma is adott sajnos. Sad Ma jártunk így haverral. Bent voltunk a körforgalomban, majd hajtottunk ki és egyszer csak leállt. Szervó nem volt, para annál inkább. 2000-s évjáratú 1.6 benzines Trend.
Sikerült valahogy valakinek végleg orvosolni ezt a hibát? Sad

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2017.06.20 21:00:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 155
 Hozzászólás témája: Re: Motorcsere

raul61 írta:
Köszönöm Pixi!

Nem volt nekik készleten. De megoldódni látszik. 2 motor áráért hozatok egy donorautót Angliából.

Apropó! Ha valakinek kellenek alkatrészek, akkor így lesz eladóm Very Happy

pixi74 írta:
raul61 írta:
Sziasztok!

Nem találtam ennél megfelelőbb topikot..

Motort kell cserélnem, mert a motor megállt. Szétszedték és menthetetlen.

A kérdésem, hogy tud-e valaki bontott motort? Papírozható kellene, ami még autóban van és kipróbálható.

Előre is köszönöm a segítséget!

Nézd meg a tatabányai bontót,korrektek nagyon.

http://www.fordfocusbonto.hu/

nekem kellene egy 2.0 motor az 1.4 helyére Laughing , előre is köszi Cool természetesen beszerelés után rohanok bejelneteni a változást, hogy nehogy adót csaljak a teljesítmény különbözet miatt Rolling Eyes
/a donort a bontósok hozzák?,egész jól hangzik annyiért/

Vissza az elejére

benji79

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 09:28:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 156

Gaborka87 írta:
Hangya írta:
Kérdem én, ez egy tipikus Ford betegség, hogy kanyarodás közben leáll a motor és csak hosszas indítózás után kel életre? Akkor is még 5-10 másodpercig kapkod a levegő-benzin után...
Ez most egy 2000-es 1,6-os Trend Fóka, de ugyanezt csinálta a 97-es 1,8-as Ghia Mondeom is... El is lett adva! Twisted Evil

Szia! 2017, de a hiba még ma is adott sajnos. Sad Ma jártunk így haverral. Bent voltunk a körforgalomban, majd hajtottunk ki és egyszer csak leállt. Szervó nem volt, para annál inkább. 2000-s évjáratú 1.6 benzines Trend.

Sziasztok!

Sajnos ma nálam is előjött egy ilyen probléma. Épp egy kis utcába akartam jobbra kanyarodni, amikor elment minden (kormány szervó, a fék alig fogott, fel volt keményedve), majdnem neki mentem a kikanyarodó dobozosnak Sad Mindenféle rángatás nélkül állt le az autó. Inditás után rögtön működött, mentem vele még 150-200 métert, aztán újra leállt az egész. Vártam 1 percet, utána még mentem vele kb 1km-t, nem volt probléma. 2005 Focus, 1.6 Trend.

Annó a b corsámnál volt ilyen hirtelen, rángás nélkül leálló motor-probléma, ott az AC pumpa halt meg, többet nem is indult a kocsi.
Nem tudom h itt mi lehet a gond:( Délbe kimegyek, megyek vele pár kört....

Vissza az elejére

Gaborka87

HozzászólásElküldve: 2017.07.02 14:26:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 157
 Hozzászólás témája:

Benji79 sikerült megoldást találni rá?

Vissza az elejére

lendvay74

HozzászólásElküldve: 2017.07.31 17:03:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 158
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Nekünk egy 2002 es kiadású 1,8 tdci 116 le fókánk van. Párszor csinálta,hogy a párom beindította és ,amíg kinyitotta a nagykaput leállt a motor. Újra indításkor kicsit döcögött,mintha nem menne minden henger,aztán elmúlt ez a jelenség és gyönyörűen ment az autó.Ma ismét megcsinálta , beindult ,leállt ,csak most többszöri indításra sem reagált. Valaki tudna tanácsot adni,vagy találkozott valaki ezzel a hibával? Ja és az izzításjelző spirál villog ,amit eddig nem csinált. Shocked Crying or Very sad Élőre is köszönöm a válaszokat.
(Az autóba 320000 km van,ha számít ez esetben)

Vissza az elejére

Car-ak

HozzászólásElküldve: 2017.08.01 07:16:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 159
 Hozzászólás témája:

lendvay74 írta:
Sziasztok!
Nekünk egy 2002 es kiadású 1,8 tdci 116 le fókánk van. Párszor csinálta,hogy a párom beindította és ,amíg kinyitotta a nagykaput leállt a motor. Újra indításkor kicsit döcögött,mintha nem menne minden henger,aztán elmúlt ez a jelenség és gyönyörűen ment az autó.Ma ismét megcsinálta , beindult ,leállt ,csak most többszöri indításra sem reagált. Valaki tudna tanácsot adni,vagy találkozott valaki ezzel a hibával? Ja és az izzításjelző spirál villog ,amit eddig nem csinált. Shocked Crying or Very sad Élőre is köszönöm a válaszokat.
(Az autóba 320000 km van,ha számít ez esetben)

Az izzításjelző villogása üzemayagrendszer hibát jelez. Először egy diagnosztika.

Vissza az elejére

Marci998

HozzászólásElküldve: 2017.08.02 17:29:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 160
 Hozzászólás témája: Ford focus ghia 18td 2000-évjárat

Sziasztok!
Nem rég vettem a fordom,Németből lett behozva,190-ezer km-er van benne.Egy olyan problémám lett vele hogy haza fele le állt a motor,mai napig nem indul be,önindítózik meg forgatja a motort,de nem akar indulni,én arra tippelek hogy elvan dugulva a gázolaj szűrő és nem kap gázolajat,ez az egyik probléma.Másik az hogy ki adja a hiba kódot menetközbe amikor még indult a motor és elmegy a gáz,úgy érte hogy nyomom neki és nem reagál az lehetséges hogy a gázpedál szenzor az?

Előre is köszönöm a segítséget![/b][/u]

Vissza az elejére

ivanisevic

HozzászólásElküldve: 2017.08.07 22:12:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 161
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!Egy 2004-es 1,6 benzin focus kombim van.Hazafele autópályán,minden előjel nélkül egyszercsak elment belőle az erő és megállt.Kicsit vártam,inditottam,tudtam menni 500 métert,majd megint leállt...majd ugyanez a művelet hosszú kilómétereken keresztül.Haza tréler.Motorkód hiba.Hibaolvasásnál gyújtótrafó hiba,felmelegedés volt.Cserélve lett,plusz gyertyák,kábelek.Most augusztusban,Balatonról haza,minden előjel nélkül,ugyanúgy megállt.Vártam,inditottam,tudtam menni vele,volt hogy 500 métert,volt hogy 1000-et.Hazahúztuk.Hibajelzés nincs.Azóta is megy a kocsi szerelés nélkül rendesen.Mi lehet ez,hosszú távon jelentkezett csak,városban nincs hiba,ha valaki tud segítsen.köszi

Vissza az elejére

Gergo01

HozzászólásElküldve: 2017.08.08 21:20:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 162

benji79 írta:
Gaborka87 írta:
Hangya írta:

Sziasztok!

Sajnos ma nálam is előjött egy ilyen probléma. Épp egy kis utcába akartam jobbra kanyarodni, amikor elment minden (kormány szervó, a fék alig fogott, fel volt keményedve), majdnem neki mentem a kikanyarodó dobozosnak Sad Mindenféle rángatás nélkül állt le az autó. Inditás után rögtön működött, mentem vele még 150-200 métert, aztán újra leállt az egész. Vártam 1 percet, utána még mentem vele kb 1km-t, nem volt probléma. 2005 Focus, 1.6 Trend.

Annó a b corsámnál volt ilyen hirtelen, rángás nélkül leálló motor-probléma, ott az AC pumpa halt meg, többet nem is indult a kocsi.
Nem tudom h itt mi lehet a gond:( Délbe kimegyek, megyek vele pár kört....

Sziasztok,
csak annyit mondjatok meg, ment a klímátok?????
Mechanikus vagy digit, remélem mindenkinek mechanikus klímája van.
Ha bejön az infótok, lehet van egy tippem, nekem bevállt.

Vissza az elejére

HyperCube

HozzászólásElküldve: 2017.08.09 20:03:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 163

Engem érdekelne mi a tipped!

Sziasztok,
Ha bejön az infótok, lehet van egy tippem, nekem bevállt.[/quote]

Vissza az elejére

Gergo01

HozzászólásElküldve: 2017.08.10 21:26:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 164

HyperCube írta:

Sziasztok,
Ha bejön az infótok, lehet van egy tippem, nekem bevállt.
[/quote]
Sziasztok,
Amit olvasok, szinte velem is ezek történtek, sőt az egyik focus-os ismerősöm feleségének a villamos sínen állt le, gyerekekkel, ja és jött a sárga csilingelős....
Akkor bogoztunk utána, hogy 2005 decemberében jött egy update a focusokra, mármint a facelift-esekig bezárólag, aminek a meleg vezethetőség volt a becsületes neve.
No, ezt akkor feltolattuk a vezérlőbe, attól kezdve, nekem megszűnt.
Ha a manuális klíma is megy, nem lett egy kapkodó idegbeteg, de kilehet vele gyorsítani akár kereszteződésből is.
Ha rendben az üzemanyag rendszer, és a többi, akkor lehetne ez egy következő lépés.
Jelzem, azóta nincs friss update, olyan mint ha a 2004 előtti fókákkal már nem is kell foglalkozni. Pedig még mindig lehetne mit finomítani, javítani, és meg is érdemelnénk egy kis törődést.

Vissza az elejére

HyperCube

HozzászólásElküldve: 2017.08.11 17:38:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 165

[quote="Gergo01"][quote="HyperCube"]Engem érdekelne mi a tipped!

Sziasztok,
Amit olvasok, szinte velem is ezek történtek, sőt az egyik focus-os ismerősöm feleségének a villamos sínen állt le, gyerekekkel, ja és jött a sárga csilingelős....
Akkor bogoztunk utána, hogy 2005 decemberében jött egy update a focusokra, mármint a facelift-esekig bezárólag, aminek a meleg vezethetőség volt a becsületes neve.
Ha a manuális klíma is megy, nem lett egy kapkodó idegbeteg, de kilehet vele gyorsítani akár kereszteződésből is.
Ha rendben az üzemanyag rendszer, és a többi, akkor lehetne ez egy következő lépés.
Jelzem, azóta nincs friss update, olyan mint ha a 2004 előtti fókákkal már nem is kell foglalkozni. Pedig még mindig lehetne mit finomítani, javítani, és meg is érdemelnénk egy kis törődést.

Igen ezen már túl vagyok, de rosszabb lett, mint volt. Mondtam is a szervizben anno, de azt mondták, hogy ez ilyen. Lehúztak 8 ropival azt jó napot. Na akkor vittem először és utoljára márkaszervizbe az autót. Jövőhéten viszem egy szerelőhöz, mert a flexi cső elszakadt a kipufogónál, majd megkérdem, tud-e valamit szoftveresen csinálni, bár gondolom ez csak kizárólag márkaszervizekben elérhető.

Vissza az elejére

Gergo01

HozzászólásElküldve: 2017.08.13 15:59:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 166

[quote="HyperCube"][quote="Gergo01"]
HyperCube írta:

Sziasztok,

Igen ezen már túl vagyok, de rosszabb lett, mint volt. Mondtam is a szervizben anno, de azt mondták, hogy ez ilyen. Lehúztak 8 ropival azt jó napot. Na akkor vittem először és utoljára márkaszervizbe az autót. Jövőhéten viszem egy szerelőhöz, mert a flexi cső elszakadt a kipufogónál, majd megkérdem, tud-e valamit szoftveresen csinálni, bár gondolom ez csak kizárólag márkaszervizekben elérhető.

Szerintem akkor vidd el Bagolyhoz, isteni lakatos műhely van mellettük, biztosat csak Ő mond az ügyben, meg segít is a kipufogóban is.

Vissza az elejére

HyperCube

HozzászólásElküldve: 2017.08.13 16:54:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 167

Szerintem akkor vidd el Bagolyhoz, isteni lakatos műhely van mellettük, biztosat csak Ő mond az ügyben, meg segít is a kipufogóban is.[/quote]

Szegedi vagyok, de már nagyon gondolkodom rajta, mert sokan ajánlják. A kipufogónál a flexi cső szakadt azt jövőhéten megoldatom. Köszi!

Vissza az elejére

Lyna

HozzászólásElküldve: 2017.08.21 15:16:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 168
 Hozzászólás témája: Miért nem vállalják a szerelők?

Sziasztok! Kezdem feladni.
Segítségét kérek.
2006 Ford focus 1.6 TDCI 176000Km (1hónapja kapott teljes vezérlést és szervizt)
3 hete kezdődött a sztori. 250km hibátlan megtett út után egy pihenőnél egyszerűen nem indult be a motor. Csak köszörült. Trélerel el szerelőhöz. 4 napot volt ott, de feladták, hogy ők nem értenek hozzá. Trélerrel vissza haza. Elvitettem másikhoz. Szintén semmi 5 nap alatt. Vissza haza.
Vettem egy kis diagnosztikai eszközt Icraft 920i (fordokhoz). Ezzel már én be tudtam indítani, de az U0073-as hibakód azonnal visszajött. Elküldtem az óracsoportot Pestre átnézetni, ahol már az előző autómat hasonló hibával javították. Az óracsoport visszatétele után a hibát továbbra is írta, de napokig nem volt vele semmi gond. Szombaton 7Km megtétele után ismét megállt.
Tegnap átmozgattam a reléket és biztosítékokat (levett akkusaroknál) , majd teszt. Most már még az immót sem ismeri fel.
Tud valaki Hajdú Biharban olyan szerelők aki elvállalja és meg is tudja csinálni? Nem tudom elhinni, hogy ez egyedi hiba lenne.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Leáll a motor
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Ugrás:   

6 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban