Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.06.27. 03:58:57 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor
 Alkatrészkereső

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gargyak
Mai: 0
Tegnapi: 6
Összesen: 23088
Látogatók:
Vendégek: 203
Tagok: 0
Összesen: 203

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 343, 344, 345  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

344 / 345 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Dzsordzs

HozzászólásElküldve: 2017.06.12 07:40:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10291
 Hozzászólás témája: Kuplung probléma
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Problémám azzal kezdődött (1,8 TDCI 115 LE kombi 2002), hogy a kuplungpedál alatt fékfolyadék jelent meg a gumiszőnyegen, más autómnál is fordult már ilyen elő felső kuplung munkahenger csere, megtörtént LUK, a fékfolyadék csöpögés megszűnt azonban levegős maradt a rendszer (pedál benyomáskor (párszor jó és utána megint rossz) csak a pedálút belső 1/2 részétől keményedik, első felében minimális ellenállás ) a kuplung kiemel, de a pedál csak félig jön vissza és alá kell nyúlni, és visszahúzni, szerelőhöz vissza többszöri próbálkozás légtelenítésre (több nap, több alkalom), de nem sikerült. Megjegyezném volt egy szerkezete melynek a végét fékfolyadék tartályra tettük és az átnyomta a rendszeren a fékfolyadékot és alul légtelenítő csavarnál nyomta ki a fékfolyadékot, az elején volt benne levegő rendesen. Több alkalommal is megcsináltuk, de visszatérő probléma volt a pedál leragadása, a szerelő legaranciázta a kicserélt felső kuplung munkahengert, új került bele (ismét LUK, elvileg ez a gyárija és a legdrágább is) az eresztette az olajat Shocked az köszi, tehát ismét csere, ismét LUK az már jó volt, de probléma fent áll, légtelenítés legalább 5 alkalom, már mindenki unja, szerelő javaslata ki kell cserélni az alsó kuplung munkahengert, meg meg kell nézni a kuplungtárcsákat, véleményem az, hogy a csöpögést megelőzően tökéletesen működött, és pont egyszerre ment tönkre alul is meg felül is, persze, mekkora az esélye? De ha így is van, az a baj, hogy ha ez cserés akkor váltó le, mert ugye csak így lehet tehát alkatrész plusz szerelés min. 60000 ft, és mi van ha csere után is fent áll a hiba? Egyébként fékfolyadék nem csöpög a tartályból nem tűnik el, már 2000 km mentem így, és nem lesz rosszabb az állapota, viszont hidegen tökéletes és mindig visszaváltáskor jelentkezik, ha kihuzatom és felfele váltok soha nem jelentkezik a probléma, csak (gondolom fordulat nélkül, motorfék után). Már kérdeztem több szerelőt, valamelyik mondta kérdezzek meg ford spec. szerelőt, mert van olyan bmw is aminek az elejét meg kell emelni légtelenítéskor. Ha levegős ennyi használat után miért nem légtelenedik magától? Ha a kinyomócsapágy rossz, miért nem szivárog, vagy miért nem megy tönkre, mert az állapota ugyan olyan, nem lesz rosszabb sem jobb. Lehet h a tárcsa? De akkor a felső kuplung munkahenger cseréje előtt miért volt jó? Lehet hogy a friss fékfolyadék miatt? De nem szivárog nem tűnt el egy köpetnyi sem a tartályból. Lehet h vizes volt a beöntött fékfolyadék? mert hidegen tökéletes csak melegen rossz. Ha valakinek van ötlete, vagy járt már így kérlek segítsetek. Köszönöm

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.12 07:55:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10292
 Hozzászólás témája: Re: Kuplung probléma

Dzsordzs írta:
Sziasztok!

Problémám azzal kezdődött (1,8 TDCI 115 LE kombi 2002), hogy a kuplungpedál alatt fékfolyadék jelent meg a gumiszőnyegen, más autómnál is fordult már ilyen elő felső kuplung munkahenger csere, megtörtént LUK, a fékfolyadék csöpögés megszűnt azonban levegős maradt a rendszer (pedál benyomáskor (párszor jó és utána megint rossz) csak a pedálút belső 1/2 részétől keményedik, első felében minimális ellenállás ) a kuplung kiemel, de a pedál csak félig jön vissza és alá kell nyúlni, és visszahúzni, szerelőhöz vissza többszöri próbálkozás légtelenítésre (több nap, több alkalom), de nem sikerült. Megjegyezném volt egy szerkezete melynek a végét fékfolyadék tartályra tettük és az átnyomta a rendszeren a fékfolyadékot és alul légtelenítő csavarnál nyomta ki a fékfolyadékot, az elején volt benne levegő rendesen. Több alkalommal is megcsináltuk, de visszatérő probléma volt a pedál leragadása, a szerelő legaranciázta a kicserélt felső kuplung munkahengert, új került bele (ismét LUK, elvileg ez a gyárija és a legdrágább is) az eresztette az olajat Shocked az köszi, tehát ismét csere, ismét LUK az már jó volt, de probléma fent áll, légtelenítés legalább 5 alkalom, már mindenki unja, szerelő javaslata ki kell cserélni az alsó kuplung munkahengert, meg meg kell nézni a kuplungtárcsákat, véleményem az, hogy a csöpögést megelőzően tökéletesen működött, és pont egyszerre ment tönkre alul is meg felül is, persze, mekkora az esélye? De ha így is van, az a baj, hogy ha ez cserés akkor váltó le, mert ugye csak így lehet tehát alkatrész plusz szerelés min. 60000 ft, és mi van ha csere után is fent áll a hiba? Egyébként fékfolyadék nem csöpög a tartályból nem tűnik el, már 2000 km mentem így, és nem lesz rosszabb az állapota, viszont hidegen tökéletes és mindig visszaváltáskor jelentkezik, ha kihuzatom és felfele váltok soha nem jelentkezik a probléma, csak (gondolom fordulat nélkül, motorfék után). Már kérdeztem több szerelőt, valamelyik mondta kérdezzek meg ford spec. szerelőt, mert van olyan bmw is aminek az elejét meg kell emelni légtelenítéskor. Ha levegős ennyi használat után miért nem légtelenedik magától? Ha a kinyomócsapágy rossz, miért nem szivárog, vagy miért nem megy tönkre, mert az állapota ugyan olyan, nem lesz rosszabb sem jobb. Lehet h a tárcsa? De akkor a felső kuplung munkahenger cseréje előtt miért volt jó? Lehet hogy a friss fékfolyadék miatt? De nem szivárog nem tűnt el egy köpetnyi sem a tartályból. Lehet h vizes volt a beöntött fékfolyadék? mert hidegen tökéletes csak melegen rossz. Ha valakinek van ötlete, vagy járt már így kérlek segítsetek. Köszönöm

Talältam egy Blogot amiben szo van a munkahenger hibärol. Itt

Vissza az elejére

_Petya_

HozzászólásElküldve: 2017.06.12 08:15:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10293
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

Sikerült letörnöm a bal tükröm hátsó burkolatát, szerencsére a többi rész nem sérült. A hátlap leesett, és sikerült rá is hajtanom az első kerékkel, ennek ellenére egészen egyben maradt, van rajta egy kb 3 centis repedés, és az alsó rögzítő pöckök közül az egyik letört. Szerintetek ez még jó lehet, vagy cseréljem?

Néztem az árakat, 2300-ért van utángyártott, vagy 23000-ért gyári Smile Jó lehet ebből az utángyártott? Vagy mi indokolja a 10x-es árat?

Petya

Vissza az elejére

Paethee

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.12 20:24:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10294
 Hozzászólás témája:

_Petya_ írta:
Sziasztok,

Sikerült letörnöm a bal tükröm hátsó burkolatát, szerencsére a többi rész nem sérült. A hátlap leesett, és sikerült rá is hajtanom az első kerékkel, ennek ellenére egészen egyben maradt, van rajta egy kb 3 centis repedés, és az alsó rögzítő pöckök közül az egyik letört. Szerintetek ez még jó lehet, vagy cseréljem?

Néztem az árakat, 2300-ért van utángyártott, vagy 23000-ért gyári Smile Jó lehet ebből az utángyártott? Vagy mi indokolja a 10x-es árat?

Petya

Ha arról a burkolatról van szó ami a kocsi színére van fényezve akkor nyugodtan vedd meg belőle az utángyártottat.
Ha a teljes tükörházat letörted az ajtóról akkor abból meg a gyárit vagy bontottat kell venni.

Nyáron: Dunlop SP Sport Blueresponse 195/60R15
Télen: Continental Wintercontact TS850 195/60R15
Paethee ejtsd: Peti Smile

Vissza az elejére

_Petya_

HozzászólásElküldve: 2017.06.13 10:34:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10295
 Hozzászólás témája:

Paethee írta:
_Petya_ írta:
Sziasztok,

Petya

Ha arról a burkolatról van szó ami a kocsi színére van fényezve akkor nyugodtan vedd meg belőle az utángyártottat.
Ha a teljes tükörházat letörted az ajtóról akkor abból meg a gyárit vagy bontottat kell venni.

Igen arról, nálam nincs fényezve, sima fekete. Akkor veszek utángyártottat, köszi!

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.06.17 15:02:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10296
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Szerintetek a sok városi használat miatt érdemes az autót néha hosszabb távon magasabb fordulaton megjáratni?
Kinek mi a véleménye ez ügybe?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

Érvényes: 2017.12.31.

HozzászólásElküldve: 2017.06.17 15:38:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10297
 Hozzászólás témája:

Attesz27 írta:
Sziasztok!

Szerintetek a sok városi használat miatt érdemes az autót néha hosszabb távon magasabb fordulaton megjáratni?

Megérdemli.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.06.17 15:45:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10298
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
Attesz27 írta:
Sziasztok!

Megérdemli.

És ezt hogy érdemes kivitelezni? Mármint gondolok olyanra, hogy kb milyen távon? És kb milyen fordulaton?

Vissza az elejére

kojomjo

HozzászólásElküldve: 2017.06.17 19:32:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10299
 Hozzászólás témája:

Attesz27 írta:
Sziasztok!

Nekem az a tapasztalatom,hogy 1 tengerparti út után, nehéz jól meghatározni de észrevehetően rugalmasabb lesz.De én amúgy sem használom rövid távon 1-2 km-ren. De ez a többi autómnál is érezhető volt

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 04:39:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10300
 Hozzászólás témája:

kojomjo írta:
Attesz27 írta:
Sziasztok!

Nekem az a tapasztalatom,hogy 1 tengerparti út után, nehéz jól meghatározni de észrevehetően rugalmasabb lesz.De én amúgy sem használom rövid távon 1-2 km-ren. De ez a többi autómnál is érezhető volt

Csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert valahol olvastam valamelyik nap, hogy azokat az autókat amelyikkel sokat járnak városba, és keveset városon kívül, azokat érdemes néha kivinni pályára és hosszabb távon magasabb fordulaton picit meghajtani. Mert állítólag a sok városi használattól kialakul az égéstérbe és a kipufogó rendszerbe valami féle korom és koksz lerakódás, és a pályás használattal nagyobb fordulaton ezek úgymond kiégnek vagy leégnek.
És kíváncsi voltam az itteni véleményekre.

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 08:24:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10301
 Hozzászólás témája:

Attesz27 írta:

És ezt hogy érdemes kivitelezni? Mármint gondolok olyanra, hogy kb milyen távon? És kb milyen fordulaton?

Hosszabb autópálya, ahol rendesen pörög a motor, lát hegyet is az autó, felmelegszik a motor, kiég a szennyeződés az olajból, kitisztul a kipufogó rendszer.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

Jancsi07

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 10:05:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10302
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, most ismerkedek a Focussal, lesz majd jópár kérdésem.
Elnézést ha valahol már ezekre született válasz, igyekszek majd a keresőt használni.
Az első kérdéseim: a kesztyűtartót hogy lehet kiszedni, milyen gyújtógyertyát ajánlotok az 1.6-os motorhoz?

Előre is köszönöm! Smile

Szép napot!

Üdv: Jancsi

Vissza az elejére

Mergen

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 13:51:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10303
 Hozzászólás témája:

Gyújtásban hagytam a kulcsot, kiszálltam mosni a kocsit, ami bezárta magát. Pótkulcs 70km-re. Egy idegen focus kulccsal kinyitottam a motorháztetőt, riasztó bekapcsolt. Lehúztam az akku sarut és vissza, hogy az ajtó zárat mozgassa, de most nem csinálta.
Aggódom, hogy a másik saját kulcsával tudom majd az ajtót nyitni?

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.06.18 14:00:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10304
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
Attesz27 írta:

Hosszabb autópálya, ahol rendesen pörög a motor, lát hegyet is az autó, felmelegszik a motor, kiég a szennyeződés az olajból, kitisztul a kipufogó rendszer.

Köszönöm!

Vissza az elejére

ast00

HozzászólásElküldve: 2017.06.19 16:15:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10305
 Hozzászólás témája:

Jancsi07 írta:
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, most ismerkedek a Focussal, lesz majd jópár kérdésem.
Elnézést ha valahol már ezekre született válasz, igyekszek majd a keresőt használni.
Az első kérdéseim: a kesztyűtartót hogy lehet kiszedni, milyen gyújtógyertyát ajánlotok az 1.6-os motorhoz?

Előre is köszönöm! Smile

Szép napot!

Üdv: Jancsi

A kesztyűtartó alatt van 3 csavar. Ezeket kitekered, utána (felszereltségtől függően) van jobb oldalt egy kis bigyó ami tompítja, hogy nyitáskor ne zuhanjon le hangosan. Azt kiakasztod a kesztyűtartóból, aztán a két oldalát picit benyomod és egyben kiesik.
Gyertyából platinás NGK van benne nekem és nem tervezek váltani.

Vissza az elejére

Donzoli

HozzászólásElküldve: 2017.06.19 19:46:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10306
 Hozzászólás témája:

Sziasztok
Segitséget szeretnék kérni vettem egy Ford Focus 1.8 Daw de a rádio a kodot kéri ha valaki tudna segiteni megköszönöm
szériaszám M015709

Vissza az elejére

lj

HozzászólásElküldve: 2017.06.19 20:15:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10307
 Hozzászólás témája:

Donzoli írta:
Sziasztok
Segitséget szeretnék kérni vettem egy Ford Focus 1.8 Daw de a rádio a kodot kéri ha valaki tudna segiteni megköszönöm
szériaszám M015709

Nézd meg a szervizfüzetet, a kesztyűtartó belsejét és a csomagtartót, sokan be szokták ragasztani valahova a kódot tartalmazó matricát.

Vissza az elejére

ast00

HozzászólásElküldve: 2017.06.19 21:10:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10308
 Hozzászólás témája:

Donzoli írta:
Sziasztok
szériaszám M015709

Kezelési útmutató elején vagy végén szokott lenni. Ha nem találod, a márkaszervíz segít. Egyébként szerintem egyszerűbb venni egy bluetooth képes fejegységet. Hangminőségben észrevehető javulást hoz és ráadásul kihangosítóként is működik. Csak hát kell hozzá a fejegység, a keret és az átalakítók, ami ügye nincs ingyen.

Vissza az elejére

Balcsix

HozzászólásElküldve: 2017.06.20 14:04:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10309
 Hozzászólás témája:

A tegnapi nap óta nem világít a digitális óra háttér világítása. Van ennek külön biztosítéka, vagy kontakt hiba lesz?

Vissza az elejére

Mergen

HozzászólásElküldve: 2017.06.20 14:08:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10310
 Hozzászólás témája:

Nincs külön biztosítéka. Szedd szét és nézd meg.

Vissza az elejére

Dzsordzs

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 09:03:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10311
 Hozzászólás témája:

papg79 írta:
Sziasztok! olyan problémám van.hogy a műszerfal mögötti izzókat ledesre cseréltem, de mikor kipróbáltam,akkor csak a kicsi izzók (T5) működtek,a három nagyobb,ami a számlálók mögött vannak(T10) nem világítanak. Már cseréltem a foglalatokat,de igy sem ég egyi sem. Mi lehet a gond? Biztosíték? Köszönöm a segitséget!

Megoldódot??

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 17:20:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10312
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Ma takarítottam az alapjárati motort, és a végén észrevettem egy imbuszcsavart. Az mire szolgál?

http://www.fordalkatreszek.com/content/ford-fiesta-alapjárati-léptető-motor

Ezen a képen látható a csavar feje. Igaz a képen Fiesta alapjárati van, de nagyon hasonló a Focusé is.

Vissza az elejére

peetypang

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 23:03:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10313
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.

Egy furcsa lyukat találtam a motorblokk alján.
Érdekes lyuk

Meg tudnátok mondani, hogy mi a lóhere ez? Very Happy

Kb ezen a jelölt réeszen taláható. Egy kcisit más a az én blokkom, de a hely kb ez.
Helyzet

Benézve rajta valami fogasat látni. A lyuk teljesen fényes, menet nélküli. Mintha fúrták volna.
Előre is köszi !

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.23 15:44:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10314
 Hozzászólás témája:

peetypang írta:
Sziasztok.

Érdekes lyuk

Nekem utólagosnak tűnik. Rolling Eyes

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2017.06.23 20:16:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10315
 Hozzászólás témája:

a klímás alapjárati remegésemmel elmentem a nyíregyházi vagéphoz.
kértem szoftverfrissítést, nem kaptam mert nincs rá Smile alaphelyzetbe állították jelentsen bármit is és ugyanolyan rossz, mint volt Cool
nem is tudnak vele mit kezdeni. értékelem az őszinteséget, legalább tudom, hogy nem viszem, mert felesleges pénzkidobás lenne.
persze tök jó volt elmenni, mert beültem addig az összes új verdába és max az edge kéne, mert a többi nagyon műanyag belül./ez a ford nem ad a minőségi érzetre/
a 4-es anya felcsavarását - amit itt egy kolléga javasolt - a folytószelep ütközőjéhez is kipróbáltam, de az nagyon maszek megoldás.
nekem csak úgy működik, ha nagyon kitartja a a szelepet és akkor már szinte mindig 1000 körüli az alapjárat, ha meg csak egy kicsit tekertem feljebb akkor kb. nem ért semmit. szóval az anyát leszedtem és most ... Rolling Eyes majd lesz valahogy a klíma Razz

Vissza az elejére

peetypang

HozzászólásElküldve: 2017.06.23 23:10:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10316
 Hozzászólás témája:

Lala írta:
peetypang írta:
Sziasztok.

Érdekes lyuk

Csináltam ma egy jobb fotót. Ezen a helyzete is látszik. A lyukba nézve a lendkerés fogazata látszik.
Update foto

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.06.24 05:29:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10317
 Hozzászólás témája:

pathfinder írta:
kértem szoftverfrissítést, nem kaptam mert nincs rá Smile alaphelyzetbe állították jelentsen bármit is és ugyanolyan rossz, mint volt Cool
nem is tudnak vele mit kezdeni. értékelem az őszinteséget, legalább tudom, hogy nem viszem, mert felesleges pénzkidobás lenne.
persze tök jó volt elmenni, mert beültem addig az összes új verdába és max az edge kéne, mert a többi nagyon műanyag belül./ez a ford nem ad a minőségi érzetre/
a 4-es anya felcsavarását - amit itt egy kolléga javasolt - a folytószelep ütközőjéhez is kipróbáltam, de az nagyon maszek megoldás.
nekem csak úgy működik, ha nagyon kitartja a a szelepet és akkor már szinte mindig 1000 körüli az alapjárat, ha meg csak egy kicsit tekertem feljebb akkor kb. nem ért semmit. szóval az anyát leszedtem és most ... Rolling Eyes majd lesz valahogy a klíma Razz

De ha sok az alapjárat, akkor egy picit tekerd be az anyát, kb negyed fordulatot. Ha még az is sok, akkor megint egy negyedet. És két tekerés között járjál az autóval. Először nekem is fura volt az alapjárat, de idővel úgymond rátanult. És persze üzemmeleg motornál kell kb belőni az alapjáratot.
Igen igazad van hogy maszek megoldás, de jelenleg nem nagyon van jobb. Én annak idején azért kezdtem el valami megoldás keresést, mert egyszer úgy beejtette az alapjáratot, hogy lefulladt parton lefelé a kanyar előtt.

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.24 09:32:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10318
 Hozzászólás témája:

peetypang írta:
Lala írta:
peetypang írta:
Sziasztok.

Érdekes lyuk

Csináltam ma egy jobb fotót. Ezen a helyzete is látszik. A lyukba nézve a lendkerés fogazata látszik.
Update foto
Vélhetően valaki ellenőrizni akart valamit, és a legjobb megoldásnak azt találta, ha megfúrja az öntvényt. Azt gondolnám dugózd le egy műanyag dugóval, hogy ne menjen bele semmi szemét, meg víz. A furat eredeti okát, meg max az előző tulaj/tulajok tudhatják...

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

ast00

HozzászólásElküldve: 2017.06.24 11:35:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10319
 Hozzászólás témája:

peetypang írta:
Lala írta:
peetypang írta:
Sziasztok.

Érdekes lyuk

Update foto

Nekem ilyenem nincs, tehát tényleg dugózd le. A motoron ne legyenek random lukak mindenütt.
Ezen kívül feltűnt, hogy a váltód elején levő műanyag doboz fedele is hiányzik.

Vissza az elejére

zsigusz

HozzászólásElküldve: 2017.06.24 13:54:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10320
 Hozzászólás témája:

pathfinder írta:

Az alaphelyzetbe állítást Te is megtehetted volna az aksi saru legalább 10-15 percre levételével... Remélem nem kértek érte sokat? Kb 1 hónapja én is felhívtam őket és a debrecenieket is utóbbi olcsóbb lett volna,de nem tudom miért akarnak elkérni 8-10ezret egy frissítésért. Meg jöttek a parasztvakítással, hogy ezt nem lehet frissíteni mondtam, hogy van benne GEM modul akkor meg tereltek. Nem akarnak ezzel az "öreg" kocsival foglalkozni... Pedig klímát is töltöttem meg tisztíttattam volna...

2 hete levettem a sarut, megtakarítottam az alapjárati és a pillangószelepet. A tünetek: nem tudtam tartani a sebességet 80-110 között és néha hidegindítás után felpörög a motor 2-2,5ezres fordulatra kigurításkor ami mostanában a párásabb időben többször előfordult. A ragadó gázpedált úgy néz ki megoldotta a pillangó szelep pucolás, de amúgy nem volt dzsuvás csak a peremnél kicsit. A sarulevétel és alapjárati tisztítás után még rosszabb lett a felpörgéses problémám kb 100-150 km-ig, azután megint lecsökkent. Mostanában nem csinálja, de gyanús, hogy nem oldódott meg, én gyanakodom a hőfokjeladóra. Egyébként az alapjárati motor eléggé kormos volt és nem lett tökéletes a pucolás. A sarulevétellel nullázódott a napi számláló ez idegesít, mert minden mást megjegyzett a Fedcompos adatokat is...

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 343, 344, 345  Következő
Ugrás:   

344 / 345 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 1.68 másodperc