Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.10.19. 16:45:02 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor
 Alkatrészkereső

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: ambrusg
Mai: 1
Tegnapi: 3
Összesen: 23390
Látogatók:
Vendégek: 251
Tagok: 14
Összesen: 265

Jelen lévő tagok:
01: caki56
02: Vagyokabajnok
03: lantika
04: Tomi89bvsc
05: istvan911
06: yshino
07: Bagoly600
08: ljocco
09: koe
10: theseus
11: Mark
12: vasadam
13: proferry
14: zor19

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Kopogás

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Kopogás
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

5 / 5 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

G_B

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 09:12:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 121
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem a kopogás mellé még kóválygott is a kocsi hátulja, kereszttartó, a szilentjei és a hosszlengőkar szilentjeinek cseréje megoldotta. a szerelő már a műhelybe beálláskor is érezte, hogy nem százas...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

gridoux
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 09:19:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 122
 Hozzászólás témája:

Kábelköteg elszabadulás extrém eset, magától sose esik le, gyárilag jól van tartózva és vezetve, de ha mókolt valaki az autóban akkor előfordulhat. Lámpák mögötti, oldalkárpit mögötti üregek? A sedan zárja nem tudom milyen, a kombi ajtaja nyüszögni szokott ha kikopott az állórész tüskéjének műanyag borítása, ilyenkor gyors megoldás szigetelőszalag, hosszútávon pedig zsugorcső, vagy tüskecsere.
Futóműkopogást a jó szerelő megtalálja.

Vissza az elejére

DeFranco

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 09:34:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 123
 Hozzászólás témája:

gridoux írta:
Kábelköteg elszabadulás extrém eset, magától sose esik le, gyárilag jól van tartózva és vezetve, de ha mókolt valaki az autóban akkor előfordulhat. Lámpák mögötti, oldalkárpit mögötti üregek? A sedan zárja nem tudom milyen, a kombi ajtaja nyüszögni szokott ha kikopott az állórész tüskéjének műanyag borítása, ilyenkor gyors megoldás szigetelőszalag, hosszútávon pedig zsugorcső, vagy tüskecsere.
Futóműkopogást a jó szerelő megtalálja.

Gödön megnézték egyebek mellett ezt is, pár alkatrészt megfeszegetett a szerelő, azt mondta tart, tovább nem nézte én meg akkor ott nem álltam neki vitatkozni, mert a) nem ezért mentem b) elöl a kutyacsont így is úgy is ki volt kopva, és gyanús volt hogy az kopog hátra... hát nem az kopogott.

Gátlót biztos megmozgatom, arra kaptam tippet, hogy vagy az, vagy az azt tartó gumialátét lehet bűnös akár, de ehhez gyűjtök még olyan pontokat, amit lehet ellenőrizni, hogy egy füst alatt végig tudjam nézni a potenciális lehetőségeket. Nem gyakran van lehetőségem kipakolni, aláfeküdni.

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 09:51:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 124
 Hozzászólás témája:

DeFranco írta:
Sziasztok!

Érdekes kopogás jön a kocsi hátuljából egy ideje. Úthibákon hallatszik, viszonylag tompa, koppanó hang, mintha a csomagtartóban vagy a pótkeréküregben pattogna valami. Érdekessége, hogy inkább kisebb úthibákon csinálja, nagyobb úthibákon nem is nagyon hallom, ha hallom is, ugyanolyan tompa, nem üt fel jobban. A kisebb úthibákon is inkább akkor, ha több van egymás után, pl. több folttal javított útburkolat.

Természetesen próbáltam már teljesen kipakolt csomagtartóval is, hogy az esetleges idegen tárgyak elszabadulását kizárjam.

Első stabpálca most volt cserélve, addig nem foglalkoztam vele komolyabban, hátha elölről viszi hátra a hangot az alváz, de a kopogás hátul megmaradt.

Hol kezdjem a hibakeresést, miket nézzek meg az autón?

Nekem is kopog a hátulja ugyanúgy ahogy te mondtad. Én is mindent végignéztem, végignézettem futóművesekkel, de semmi extrát nem találtam, találtak. Egy dolgot mondtak, hogy a lengécsillapító adhat még kopogó hangot annak ellenére, hogy még jól csillapít. Megmondom őszintén én most fogom cserélni a telókat hátul pont ezért a hibáért. Majd beszámolok, hogy megszűnt-e a kopogás vagy sem... Embarassed

DeFranco írta:

Bónusz kérdés: a hátsó futómű állító csavarok (az a kettő középen, ami be szokott rohadni) rozsdásak ugyan, de még nincsenek beállva. Ha nem nagy összeg, lehet cseréltetném őket újakra, hogy egy esetleges bontáskor ne kelljen egyből flexelni. Kérdezném, hogy erre van-e szerintetek lehetőség így külön, és ha igen, van-e értelme?

Én annó láttam az Ebayon csavarokat külön is, biztos lehet itthon is kapni. Viszont ha hozzányúlsz a csavarokhoz nagy valószínűséggel mehetsz majd futómű állításra.

Vissza az elejére

DeFranco

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 10:39:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 125
 Hozzászólás témája:

palotas írta:

Nekem is kopog a hátulja ugyanúgy ahogy te mondtad. Én is mindent végignéztem, végignézettem futóművesekkel, de semmi extrát nem találtam, találtak. Egy dolgot mondtak, hogy a lengécsillapító adhat még kopogó hangot annak ellenére, hogy még jól csillapít. Megmondom őszintén én most fogom cserélni a telókat hátul pont ezért a hibáért. Majd beszámolok, hogy megszűnt-e a kopogás vagy sem... Embarassed

Most hülyeséget fogok kérdezni: a gátló a lengéscsillapító meg a teló az ugyanaz?

Ahogy lent írtam, nekem gátlót mondtak, vagy esetleg a gátló tetején lévő gumialátétet, ami szeret kikopni. Ekkor elég csak az alátétet cseréni. Ezeket ellenőriztétek valahogy? Nekem azt ajánlották, hogy terhelve (tehát nem emelve) rángassam meg a gátlókat, és ha kopog, akkor ott a gond.

Ezt persze meg fogom tenni, csak keresek még más lehetőségeket is, hátha nem ez a gond.

Vissza az elejére

rvilike

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 12:51:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 126
 Hozzászólás témája:

DeFranco írta:

a gátló a lengéscsillapító meg a teló az ugyanaz?

Aha!

Vissza az elejére

solol8809

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 14:08:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 127
 Hozzászólás témája:

DeFranco írta:
gridoux írta:
Lala írta:
Defranco kerdezte...

A berohadt csavarokat sokszor elég melegíteni, és bontható lesz.
A hátsó kopogás jöhet a futóműből, de lehet elszabadult ablakmosó cső, kábelköteg, üregbe beesett szerszám, csomagtérajtó zár lötyögés, rendszámkeret, stb. hallgatózni kellene. Ültess be valakit a hátsó ülésre.

Szerelőnél (itteni, fórumon aktív) azt az infót kaptam, hogy ha berohad, akkor flex. Nem akarok meglepődni, ezért gondoltam a cserére, ha van értelme, meg nem egy ökör ára (nem tudom mennyi lehet a két csavar).

Sedan az autó, ablakmosó cső nem lehet, rendszámkeretet ellenőriztem. Szerszám hova eshet be a csomagtartón kívül (azt kiürítettem)? Zár lötyögést hogy tudom kizárni? Ránézésre tart a csavar. Kábelköteget hol nézzem? Futóműnél mit tudok megnézni aláfekve?

szerk: természetesen kipakoltam mindent a csomagtartóból és úgy is néztem

Szeva nekem már volt ilyen, hátsó stabilizátor rúd gömbfej volt nekem a hunyó! ezer forintos dolog volt és magam is ki tudtam cserélni, hátulról benézel látszódniuk is kell. Szerelőm szerint az is fontos hogy egyforma legyen a kettő mert különben lehet pattanás amiatt is! Nekem akkor az egyik eltörött és így nekikoppogott néha akasztninak!
https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210133-hatso-stabilizator-rud-gombfej/3992-stabilizatorrud-gombfej-ford-focus-1998-2005-hatso-futomu
Remélem tudtam segíteni!

Vissza az elejére

DeFranco

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 14:50:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 128
 Hozzászólás témája:

solol8809 írta:

Szeva nekem már volt ilyen, hátsó stabilizátor rúd gömbfej volt nekem a hunyó! ezer forintos dolog volt és magam is ki tudtam cserélni, hátulról benézel látszódniuk is kell. Szerelőm szerint az is fontos hogy egyforma legyen a kettő mert különben lehet pattanás amiatt is! Nekem akkor az egyik eltörött és így nekikoppogott néha akasztninak!
https://cromax.hu/80000000-futomu-kormanymu/80210000-hatso-futomu-alkatreszek/80210133-hatso-stabilizator-rud-gombfej/3992-stabilizatorrud-gombfej-ford-focus-1998-2005-hatso-futomu
Remélem tudtam segíteni!

Köszi, megnézem ezt is. Laikus is könnyen megtalálja, hogy hol van? Nem értek a lovakhoz...

szerk: megvan, fotón megtaláltam, hogy hol van.

Vissza az elejére

prooc

HozzászólásElküldve: 2014.03.06 23:36:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 129
 Hozzászólás témája:

Defranco kerdezte...

Hali!
Említetted a csomagtartóajtót. Próbáld meg a 2 gumit jobb és bal oldalt kicsit kijjebb hajtani amire az ajtó csapódik, de annyit tekerj ki hogy azért be is, és szépen záródjon! Hátha....
Üdv.

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.03.18 05:43:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 130
 Hozzászólás témája:

palotas írta:
DeFranco írta:
Sziasztok!
Érdekes kopogás jön a kocsi hátuljából egy ideje....

Kicseréltem a lengéscsillapítókat, de sajnos nem ez volt a hunyó... Crying or Very sad Embarassed
solol8809 írta:

Nekem kb 3 éve lett kicserélve a hátsó stabilizátor gömbfej, de most ismét kicseréltem, de továbbra is jön a kopogás... Confused
prooc írta:

Hali!
Említetted a csomagtartóajtót. Próbáld meg a 2 gumit jobb és bal oldalt kicsit kijjebb hajtani amire az ajtó csapódik, de annyit tekerj ki hogy azért be is, és szépen záródjon! Hátha....
Üdv.

Ezen is állítottam, illetve az ajtó rögzítő tengelyen is kicseréltem az elkopott műanyag gyűrűt.

Sajnos még mindig kopog, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi adja a hangot.

Természetesen voltam futóművesnél többször is, de ők sem találtak semmit, minden szilent megfelelő állapotú.

Valakinek van még valami ötlete Question Rolling Eyes

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.03.18 05:48:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 131
 Hozzászólás témája:

palotas írta:

Sajnos még mindig kopog, és egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi adja a hangot.

Természetesen voltam futóművesnél többször is, de ők sem találtak semmit, minden szilent megfelelő állapotú.

Illetve kb 3 hónapja bal elöl is kopog valami olyankor mikor egyenetlen útfelületen (pl földút) vagy jobbra kanyarodok koppan valami fémesen.
Ezt is megnézettem több futóművessel, kicseréltem pár alkatrészt (kutyacsont, toronyszilentet csapággyal) de még mindig kopog.
Már erre sincs több ötletem, hogy mi lehet. Kormánymű, féltengely?? nem tudom. Embarassed Crying or Very sad

Vissza az elejére

Jani44

HozzászólásElküldve: 2014.03.18 17:27:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 132
 Hozzászólás témája:

palotas írta:
palotas írta:

Illetve kb 3 hónapja bal elöl is kopog valami olyankor mikor egyenetlen útfelületen (pl földút) vagy jobbra kanyarodok koppan valami fémesen.
Ezt is megnézettem több futóművessel, kicseréltem pár alkatrészt (kutyacsont, toronyszilentet csapággyal) de még mindig kopog.
Már erre sincs több ötletem, hogy mi lehet. Kormánymű, féltengely?? nem tudom. Embarassed Crying or Very sad

Kézifékkötél el van szabadulva vagy a kipuf

"Ez az élet Babolcsai néni"

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.03.18 18:11:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 133
 Hozzászólás témája:

Jani44 írta:

Köszi az infót, megnézem őket, bár elég sokat feküdtem a gép alatt illetve volt alatta 2 futóműves és nem találtunk ilyen problémát. Embarassed Rolling Eyes

Vissza az elejére

majdnemviking

HozzászólásElküldve: 2014.03.20 05:59:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 134
 Hozzászólás témája:

Jani44 írta:
palotas írta:
palotas írta:

Próbáld meghúzni a pedálok rögzítő csavarjait. Csodákat tehet Wink

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.03.20 06:57:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 135
 Hozzászólás témája:

majdnemviking írta:

Embarassed Megmondom őszintén még ezen nem gondolkoztam. Megnézem majd. Köszi

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

Érvényes: 2017.12.31.

HozzászólásElküldve: 2014.03.20 07:36:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 136
 Hozzászólás témája:

palotas írta:
majdnemviking írta:

Embarassed Megmondom őszintén még ezen nem gondolkoztam. Megnézem majd. Köszi

Igen, annak idején az első Fókámnál volt pedáltartó csere, mert gondok voltak azzal is.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

WarezN

HozzászólásElküldve: 2014.03.20 11:07:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 137
 Hozzászólás témája: kopogás

Mostanában nekem is kezd valami kopogni, és ötletem sincs mi lehet. Sőt néha azt is nehéz eldönteni tulajdonképpen honnan is jön a hang, elég megtévesztő bár ha tippelhetnék inkább hátulról. A hang mellett érezni is lehet hogy valami kottyan, és leginkább billegő mozgásnál csinálja, tehát nem a nagyobb úthibáknál. A csomagtérajtóra gondoltam bár nincs elkopva a záron a műanyag és megrángatva sem hallani. Tipp?

Na nekem megoldódott, a jobb első stabilizátor pálca volt ki.

Legutóbb WarezN szerkesztette (2014.05.23 21:09:57), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.05.23 19:40:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 138
 Hozzászólás témája:

majdnemviking írta:
Jani44 írta:
palotas írta:
palotas írta:

Hello mindenki!

Megtettem március óta bő 5000km-t, de semmi nem változott. Még mindig fémesen kopog vmi... Crying or Very sad
Hiába vittem további szerelőkhöz, cserélték ki a kipuff rendszert, megnéztem a pedáltartókat, azok is okék.

Féltengelyek oldal irányban (féktárcsa felé) van egy kis mozgásuk és ha erősebben mozgatom akkor persze kopog. EZ ÍGY OKÉS LEHET???? Shocked Viszont csavarni nem tudom (emiatt már volt javítva 4-5 éve).

Semmilyen külsőleges fémes összeütődésre nem láttam nyomot sehol a kocsi teljes alján.

Vissza az elejére

otkorhaz

HozzászólásElküldve: 2014.06.28 11:14:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 139
 Hozzászólás témája:

Az en focusom is 2001-es,kopog valami a tuzfalnal/kuplung pedalnal,mar az oruletbe kerget,ezt csinalja mer tobb mint 1 eve!senki nem hiszi el nekem hogy ott kopog valami,mar lecsereltettek velem a lengescsillapitot torony csapagyostol,kutyacsontot,stabilizator rud micsodat,szoval a teljes elejet felujitottam es kopog.nem allandoan kopog de sima es egyenletlen uton,allo helyzetben mikor a kuplung pedallal jatszom ugyanazt a tompa kopogast hallani!Megtudna e valki mondani mi is az a "bizbasz" amit ki kellene cserelnem? koszonom szepen otkorhaz.

Megtalaltam a kopogas okat!A fekpedal tetejen van gyarilag egy kis szivacs,az valoszinu elkopott es onnan adta at a tuzfalhoz a kopogo hangot!Egy mosogato szivacsot tettem a fekpedal legfelso vege es a tuzfal koze es volt kopogas nincs kopogas!

Legutóbb otkorhaz szerkesztette (2014.07.06 12:07:12), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

palotas

HozzászólásElküldve: 2014.07.03 05:11:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 140
 Hozzászólás témája:

palotas írta:

Hello mindenki!

Megtettem március óta bő 5000km-t, de semmi nem változott. Még mindig fémesen kopog vmi... Crying or Very sad
Hiába vittem további szerelőkhöz, cserélték ki a kipuff rendszert, megnéztem a pedáltartókat, azok is okék.

Féltengelyek oldal irányban (féktárcsa felé) van egy kis mozgásuk és ha erősebben mozgatom akkor persze kopog. EZ ÍGY OKÉS LEHET???? Shocked Viszont csavarni nem tudom (emiatt már volt javítva 4-5 éve).

Semmilyen külsőleges fémes összeütődésre nem láttam nyomot sehol a kocsi teljes alján.

Meglett a megoldás...
Mint mondtam több futóműves, ismerős szerelők is átnézték a gépet, de ők sem találtak semmit. A féltengelyt találtam gyanúsnak korábban, ezért rászántam magam, hogy szétszedjük, megnézzük a külső csuklót.
Mikor lekötöttük a talpast akkor derült ki, hogy azzal van a gond, kb 5-6mm-t lógott.
Csere és futómű beállítása után kb 100km megtétele után úgy néz ki megoldódott a kopogási kálváriám.

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.06.19 16:37:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 141
 Hozzászólás témája:

Sajnos, engem is elért a kopogás... kb egy éve egyre jobban jelentkezik. Csak sz.r úton hallom, gyakorlatilag mindegy, melyik kerék megy lyukba. 13 éves F1-es autó, kb 100000km-rel, nagyrészt városi használattal. Hátul ritkán koppant, azt megoldották valami szillentblokk cserével, de elől siralmas a dolog. Rossz úton mint egy géppuska, úgy szól...
Egy szerelőhöz hordom már 10 éve, Pécsen elég jó neve van. Cseréltünk stabilizátor összekötőt (kutyacsontot), ma toronycsapágyat (csak egyiket, mert rájött, hogy nem segít a dolgon.) A helyzet változatlan. Felemelve mindent rángatott, nézett, nem talált semmi lógó, kopott elemet. Kínjában már a kormányműre gyanakszik, de én nem nagyon hiszem el; lszétszereléshez, cseréhez meg pláne nincs kedvem - és pénzem..
Valaki tud-e Pécsen jó futóművest? PM-ben is jöhet válasz, ha ez nem a reklám helye.

Vissza az elejére

powerup

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.20 17:37:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 142
 Hozzászólás témája:

hape írta:
Sajnos, engem is elért a kopogás... kb egy éve egyre jobban jelentkezik. Csak sz.r úton hallom, gyakorlatilag mindegy, melyik kerék megy lyukba. 13 éves F1-es autó, kb 100000km-rel, nagyrészt városi használattal. Hátul ritkán koppant, azt megoldották valami szillentblokk cserével, de elől siralmas a dolog. Rossz úton mint egy géppuska, úgy szól...
Egy szerelőhöz hordom már 10 éve, Pécsen elég jó neve van. Cseréltünk stabilizátor összekötőt (kutyacsontot), ma toronycsapágyat (csak egyiket, mert rájött, hogy nem segít a dolgon.) A helyzet változatlan. Felemelve mindent rángatott, nézett, nem talált semmi lógó, kopott elemet. Kínjában már a kormányműre gyanakszik, de én nem nagyon hiszem el; lszétszereléshez, cseréhez meg pláne nincs kedvem - és pénzem..
Valaki tud-e Pécsen jó futóművest? PM-ben is jöhet válasz, ha ez nem a reklám helye.

Vidd el egy olyan helyre, ahol van rázópad, ott jóval könnyebb kiszúrni, hogy mi kopog. A kollégám Sopronban mindig az autóklubos fiúkhoz vitte a Passatot, ha valami kopogott, (ott van minek kopogni), egy kis jattért megrázták, persze csak akkor, amikor nem volt vizsga.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.06.20 17:38:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 143
 Hozzászólás témája:

Talán olyan műhely kellene, ahol van lengéscsillapító mérés.

Ha mérés közben is előjön a kopogás, akkor a szerelő ki tudja fülelni vagy tapogatni, hogy hol van a holtjáték.

Szerkesztve: 1 percet késtem. Smile

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 18:39:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 144
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:

Ha mérés közben is előjön a kopogás, akkor a szerelő ki tudja fülelni vagy tapogatni, hogy hol van a holtjáték.

Kösz a válaszokat neked, és powerup-nak is. Közben elvittem egy másik szervizbe - régebben volt ott is - futottunk egy kört, megállapította kolléga, hogy kopog, "biztosan gömbfej". Felemelték, rángatták a gömbfejnek semmi baja... szerinte is a lengéscsillapító a gyanús, de nem akar kiszúrni velem, hogy ész nélkül kicserélik - nem két forintos tétel.
Ő is azt javasolta, hogy meg kéne rázni, bár ahhoz jó fül kell, mert akkor minden zörög, csattog a rázópadon.

Vissza az elejére

lacko13

HozzászólásElküldve: 2017.06.23 16:02:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 145
 Hozzászólás témája:

hape írta:
fiesta írta:

Kösz a válaszokat neked, és powerup-nak is. Közben elvittem egy másik szervizbe - régebben volt ott is - futottunk egy kört, megállapította kolléga, hogy kopog, "biztosan gömbfej". Felemelték, rángatták a gömbfejnek semmi baja... szerinte is a lengéscsillapító a gyanús, de nem akar kiszúrni velem, hogy ész nélkül kicserélik - nem két forintos tétel.
Ő is azt javasolta, hogy meg kéne rázni, bár ahhoz jó fül kell, mert akkor minden zörög, csattog a rázópadon.

Lengéscsillapító lesz, nekem is az volt!

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.06.23 17:06:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 146
 Hozzászólás témája:

Lengéscsillapító lesz, nekem is az volt![/quote]

Ebben az esetben javítható a lengéscsillapító? Más nem utal hibás működésre...

Vissza az elejére

KSR

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 10:22:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 147
 Hozzászólás témája: Focus 1 gond

Sziasztok!

Adott egy Focus 1 kombi 2000 évjárat. Mostanság bal oldali kanyarban pl körforgalomban hang kicsit reszelő koppanó hangot ad. A stab rudam kuka a gumi kivan, de ami még bosszant,hogy kb 70 feletti kigyorsításnál ráz a kormány. Mi lehet a gond szerintetek? Ja és valaki tudnak ajánlani jó szerelőt? Nyíregyházi vagyok, de csak a lehúzás és az alkatrészek kilopása megy a kocsiból... Akár itt a környéken vagy Pesten de csakis megbízható nagy reffel rendelkező szerelő érdekelne.

Vissza az elejére

oxyff2

Érvényes: 2018.11.06.

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 22:10:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 148
 Hozzászólás témája: Re: Focus 1 gond

KSR írta:
Sziasztok!

... Ja és valaki tudnak ajánlani jó szerelőt? Nyíregyházi vagyok, de csak a lehúzás és az alkatrészek kilopása megy a kocsiból... Akár itt a környéken vagy Pesten de csakis megbízható nagy reffel rendelkező szerelő érdekelne.
Szia!
Itt a fórumon az ESS motor-t fogják ajánlani! Gondolom teljes joggal! Smile
Nekem nem rég óta van Ford-om (Focus mk2), eddig csak a Benyó autószerviz-ben voltam vele. Sok információm nincs róluk, de eddig meg vagyok velük elégedve.
Az öcsém viszont évek óta jár hozzájuk (szintén Focus mk2), és nincs panasz rájuk!
Hívd fel őket!

oxygen

Képek a hozzászólásokban
_

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2017.07.07 10:45:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 149
 Hozzászólás témája:

lacko13 írta:
hape írta:
fiesta írta:

Lengéscsillapító lesz, nekem is az volt!

Csak a téma befejezéseként: elvittem egy futóműveshez, nem talált semmit. "Talán lengéscsillapító? " .Erre elszántam magam, elvittem az autóklubhoz, ahol vizsgáztatnak is. Semmi lógó alkatrészt nem találtak, megrázták az elejét, a lengéscsillapítók 68-70%-osak. Szerintük -bár jók még a lengéscsillapítók, de próbaképpen ki kéne cserélni. Az ár -munkadíjjal együtt -kb 80eFt. - Egyenlőre hallgatom még a kopogást.. Sad

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Kopogás
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5
Ugrás:   

5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban