Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.11.21. 07:26:24 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: kudii
Mai: 0
Tegnapi: 2
Összesen: 23496
Látogatók:
Vendégek: 231
Tagok: 8
Összesen: 239

Jelen lévő tagok:
01: zagergo
02: tiber70
03: Car-ak
04: barthez
05: walter
06: gaborka83
07: ljocco
08: Gabor02

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Elektronikai meghibásodások

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Elektronikai meghibásodások
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 101, 102, 103
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

103 / 103 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

MykeeH

HozzászólásElküldve: 2017.11.03 12:28:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3061
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi,

És hogyan tanítottad be? Mert a "fizikai" másolás elég egyértelmű hogyan fog működni de a távirányító tanítás, és az immobil. működése amit nem tudok hogyan kell megoldani. Azt hogy átraktad az hogyan történt?

zor19 írta:
MykeeH írta:
Sziasztok,

Focushoz nekem még a régi kulcsom van távirányítóval ( Kulcsról mintakép ) viszont már sokszor nem nyitja csak sokadikra a központi zárat. elemet cseréltem de akkor sem. Hol lehet készíttetni új távirányítót hozzá? Mi kell hozzá? Menniybe kerül kb?

Köszönöm

én aliexpress-ről rendeltem bicskakulcsot, blank pengével és távirányítóval, majd lemásoltattam a kulcsom és átraktam a transzponder chipet. Mondjuk nem a legjobb minőség ez a kínai kulcs, a króm része elég hamar kopik. Másolással együtt 8000 volt így. A bicskakulcs annyiból jobban bejön nekem, hogy nem szúrkál a zsebemben.

Pl: https://goo.gl/jGjtDi

4D63-as 433MHz-es távirányító chip kell a tiedhez elvileg, itt csekkolhatod: https://transpondery.com/transponder_catalog/ford_transponder_catalog.html

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

zor19

Érvényes: 2018.10.10.

HozzászólásElküldve: 2017.11.03 12:33:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3062
 Hozzászólás témája:

Ezen a képen a jobb alsó sarokban az a fekete pöcök az immo chip:
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1iOoIb8RRMKJjSZPhq6AZoVXaM/DANDKEY-315-433MHz-3-Buttons-Flip-Folding-Remote-Control-Key-for-Ford-Focus-Fiesta-2013-Fob.jpg

Ezt fogod a régi kulcsból, kiszeded és az újba belerakod, megvan a helye abban is. Enyémben picit bele volt ragasztva, késheggyel szedtem ki. Tanítás sajna nem működik MK2-től, próbálkoztam vele elég sokat, végül a két kulcsom közül a távirányító nélküliből raktam át az immo pöcköt.

Maga a 3 gombos távirányító 1 perc alatt feltanítható, a 4x elforgatós módszerrel: eredeti kulcs be, majd négyszer 2-es állásba és vissza 0-ásba gyorsan egymás után, sípolással nyugtázza, aztán minden használni kívánt (régin is) távirányítón meg kell nyomni egyenként a nyitás gombot és kész.

MykeeH írta:
Köszi,

És hogyan tanítottad be? Mert a "fizikai" másolás elég egyértelmű hogyan fog működni de a távirányító tanítás, és az immobil. működése amit nem tudok hogyan kell megoldani. Azt hogy átraktad az hogyan történt?

zor19 írta:
MykeeH írta:
Sziasztok,

Focushoz nekem még a régi kulcsom van távirányítóval ( Kulcsról mintakép ) viszont már sokszor nem nyitja csak sokadikra a központi zárat. elemet cseréltem de akkor sem. Hol lehet készíttetni új távirányítót hozzá? Mi kell hozzá? Menniybe kerül kb?

Köszönöm

én aliexpress-ről rendeltem bicskakulcsot, blank pengével és távirányítóval, majd lemásoltattam a kulcsom és átraktam a transzponder chipet. Mondjuk nem a legjobb minőség ez a kínai kulcs, a króm része elég hamar kopik. Másolással együtt 8000 volt így. A bicskakulcs annyiból jobban bejön nekem, hogy nem szúrkál a zsebemben.

Pl: https://goo.gl/jGjtDi

4D63-as 433MHz-es távirányító chip kell a tiedhez elvileg, itt csekkolhatod: https://transpondery.com/transponder_catalog/ford_transponder_catalog.html

Vissza az elejére

fhoksz

Érvényes: 2018.07.31.

HozzászólásElküldve: 2017.11.08 10:25:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3063
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Tegnap neztem hofy a fenyszoro allitasra csak a bal oldali lampam mozog az anyoa nem. Gondolom ez igy nem jo... lampan belul hol talalom a motort ill ha nem mozog az motor hiba vagy can bent vmi mechanika ami kiakadhatott? koszi

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.08 11:25:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3064
 Hozzászólás témája:

fhoksz írta:
Sziasztok! Tegnap neztem hofy a fenyszoro allitasra csak a bal oldali lampam mozog az anyoa nem. Gondolom ez igy nem jo... lampan belul hol talalom a motort ill ha nem mozog az motor hiba vagy can bent vmi mechanika ami kiakadhatott? koszi

A motor egy kis fekete dobozban van, abban van az elektronikája is. Amikor elromlik, a lámpához közel hajolva hallani, hogy zúg, de nem mozog.

Az elektronika része egy potméter, amit a motor egy ponton recegtet. Az szokott kikopni. Látszatra nem szabványos. Egy egyenes poti.

Csak az egész dobozt lehet cserélni. Ebay-en legutóbb 3-4 ezer Ft volt.

Vissza az elejére

fhoksz

Érvényes: 2018.07.31.

HozzászólásElküldve: 2017.11.08 11:37:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3065
 Hozzászólás témája:

Koszi ebay linket nevet tudsz mondani hogy keressem? Csak doboz ki doboz be?

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.08 12:18:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3066
 Hozzászólás témája:

fhoksz írta:
Koszi ebay linket nevet tudsz mondani hogy keressem? Csak doboz ki doboz be?

Google: Ford headlight adjustment motor Itt vannak képek is.

Ebay: pl. Ford headlight leveling motor
De úgy látom, az új inkább 6 ezer Ft felett van. Érdemes máshol is keresni. Pl alibaba

A szerelés nem egyszerű és autófüggő. Van ahol kívülről szerelhető, de pl. a Fiestán meg kell bontani a lámpát.
A youtube-on biztosan találsz videót a Te autódhoz.

Vissza az elejére

rferi

HozzászólásElküldve: 2017.11.12 08:44:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3067
 Hozzászólás témája: ajtózárás

Hali!Ki találkozott már olyan hibával,hogy ha távirányítóval vagy kulccsal bezárom az autót x idő(másodperc,perc) múlva magától kinyit.Az elindulás utáni" automatikus ajtózárás" sem működik.Válaszokat előre is köszönöm

Vissza az elejére

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.11.12 15:39:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3068
 Hozzászólás témája: Re: ajtózárás

rferi írta:
Hali!Ki találkozott már olyan hibával,hogy ha távirányítóval vagy kulccsal bezárom az autót x idő(másodperc,perc) múlva magától kinyit.Az elindulás utáni" automatikus ajtózárás" sem működik.Válaszokat előre is köszönöm

Zärd be a kocsit. A kulcsodat vidd el messzire. Ha nem nyit vissza akkor a täviränyito gombja megadta magät. Ha kinyilik ugy is,hogy a kulcs nagyon messz3e van akkor az autoban kell a hibät keresni. Ez utobbi nem egyszerü.

Vissza az elejére

rferi

HozzászólásElküldve: 2017.11.12 19:32:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3069

lantika írta:
rferi írta:

Zärd be a kocsit. A kulcsodat vidd el messzire. Ha nem nyit vissza akkor a täviränyito gombja megadta magät. Ha kinyilik ugy is,hogy a kulcs nagyon messz3e van akkor az autoban kell a hibät keresni. Ez utobbi nem egyszerü.

Köszi a választ!Most már magától is bezár,nem nyitja ki a csomiajtót,nem nyitotta ki a tanksapkát csak ismételt távirányító nyomásra. Nem tudom a fókánál hogy működik a rendszer ,de mondeonál a bal első zár vezérelt mindent.Lehetséges hogy itt is?

Vissza az elejére

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 08:40:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3070

rferi írta:
lantika írta:
rferi írta:

Köszi a választ!Most már magától is bezár,nem nyitja ki a csomiajtót,nem nyitotta ki a tanksapkát csak ismételt távirányító nyomásra. Nem tudom a fókánál hogy működik a rendszer ,de mondeonál a bal első zár vezérelt mindent.Lehetséges hogy itt is?

Elkepzelhetö,de nekem az anyos oldalon is van kulcslyuk,es ha ott zärom be kulccsal akkor is lezär minden ajtot. Käbelezesi rajzot tudok adni ha ez segit.

Vissza az elejére

rferi

HozzászólásElküldve: 2017.11.15 18:34:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3071

lantika írta:
rferi írta:
lantika írta:
rferi írta:

Elkepzelhetö,de nekem az anyos oldalon is van kulcslyuk,es ha ott zärom be kulccsal akkor is lezär minden ajtot. Käbelezesi rajzot tudok adni ha ez segit.
Úgy néz ki,hogy az " akksihalál" váltotta ki az elektronikából az anomáliákat.Ki lett cserélve az akksi és egyenlőre boldogság Laughing Laughing

Vissza az elejére

nagynandor91

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 12:05:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3072
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Nem tudom, valaki találkozott-e már a jelenséggel, ha nem is, hátha tudjátok hol keresendő a hiba. 1.6 tdci focus 2, a távolsági fényszórónak csak a villantás funkciója működik, nem marad felkapcsolva, ha nagyobbat húzok magam felé az index karon. Mit javasoltok, biztiket azért kicseréltem a távolsági fényszóróra vonatkozóan, jobb-bal oldalt. Köszi a segítséget.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Elektronikai meghibásodások
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 101, 102, 103
Ugrás:   

103 / 103 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 2.58 másodperc