Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.11.21. 07:25:54 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: kudii
Mai: 0
Tegnapi: 2
Összesen: 23496
Látogatók:
Vendégek: 230
Tagok: 9
Összesen: 239

Jelen lévő tagok:
01: zagergo
02: tiber70
03: Car-ak
04: barthez
05: walter
06: gaborka83
07: ljocco
08: Gabor02
09: JuPe

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus 3. Gondok, problémák...

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Focus 3. Gondok, problémák...
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 43, 44, 45
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

45 / 45 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

gerijani

Érvényes: 2018.07.22.

HozzászólásElküldve: 2017.10.16 21:57:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1321
 Hozzászólás témája: Re: Turbó nyűg
Hozzászólás az előzmény idézésével

oxyff2 írta:
semetka írta:
Gödöt én megpróbálnám mindenképp.
Mennyi km van az autóban?

gerijani írta:

Köszi! Nem az volt az első gondolatom, hogy az alkatrész.hu-n keresek, de adok nekik egy esélyt.
Az Ebay-sek meg 2012 utáni egy litereshez való, nem az enyémhez. Néztem van-e 1.6-hoz korábbi, de nem nagyon. 2012 utáni 1.6-hoz találtam, de nem tudom az egy-az-egyben jó-e a korábbi motorokhoz. Meg amúgyse nagyon mernék próbálkozni.
A Continental-nak ugyan írtam, de nem reménykedek semmiben. Pont ezt írtam. A Ford annyira levédte - tudtommal -, hogy nem nagyon van utángyártott.
Szia!

Szerintem hívd fel őket! [Nem email, telefon!]
Fturbó
Magyar turbó
Valammit mondanak!
Az itteni szervizek is ide küldik a turbókat javítani.
Azt, hogy Eco-Bost-hoz való turbót tudnak-e javítani, azt csak ők tudják megmondani.

oxygen

Közben rátaláltam egy érdekes videora, ami látszólag pont egy az egyben megegyezik az én nyűgömmel. https://www.youtube.com/watch?v=zfC8RLm96ac
Az egyik hozzászól szerint, aki szintén ezzel bajlódott, ha jól fordítottam a szervizben azt mondták neki, hogy a lefújó szeleppel van a probléma. Amivel nem az van, hogy nem lehet javítani, hanem hogy a Ford ezt nem kínálja külön. Illetve, hogy keresett egy külső gyártó által szállítottra, ami kompatibilis vele.

Erről mit gondoltok?

(UPDATE:) "turbó feltöltő megkerülő szelepének részegysége hibásodott meg, melyben a membrán sérült."

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

atti1848

HozzászólásElküldve: 2017.11.06 13:43:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1322
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.

MK3-s 1.6tdci Focuson a Pillangószelep/fojtószelep tisztításnál kell figyelni valamire? Levehetem és tisztíthatom? Nem fog hibakódot beírni, nem kell utána valamit konfigurálni rajta?

Vissza az elejére

Gergeboy

HozzászólásElküldve: 2017.11.09 22:46:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1323
 Hozzászólás témája:

atti1848 írta:
Sziasztok.

MK3-s 1.6tdci Focuson a Pillangószelep/fojtószelep tisztításnál kell figyelni valamire? Levehetem és tisztíthatom? Nem fog hibakódot beírni, nem kell utána valamit konfigurálni rajta?

Épp ma szedtem szét semmi hibakód nem volt utána. Viszont kosz se volt benne semmi meg is lepődtem! Persze ha egy alkatrészről beszélünk és nem az EGR re gondoltál

Vissza az elejére

hadogabi

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 20:17:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1324
 Hozzászólás témája:

2 eves kombi titanium 36 e kmrel a vezetőülés ba oldali combtámaszát annyira kiültem hogy az alatta tartó vasrúd nagyon nyomott. Szervízbe furán néztek rám hogy lehet. Üléspárnákat cserélték gariban. Most jó. Nem vagyok kis darab de eleg fura hogy előfordul ilyen kocsinál. Ha ez is tönkremegy 2 év alatt gondolom már fizetős lenne mert 2 év gari van csak a kocsi belsejére ami most járt le. Másnál hasonló? Apámék regi suzuki swift jében jobb az ülés Smile

Vissza az elejére

mocsarharcos

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 20:47:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1325
 Hozzászólás témája:

hadogabi írta:
2 eves kombi titanium 36 e kmrel a vezetőülés ba oldali combtámaszát annyira kiültem hogy az alatta tartó vasrúd nagyon nyomott. Szervízbe furán néztek rám hogy lehet. Üléspárnákat cserélték gariban. Most jó. Nem vagyok kis darab de eleg fura hogy előfordul ilyen kocsinál. Ha ez is tönkremegy 2 év alatt gondolom már fizetős lenne mert 2 év gari van csak a kocsi belsejére ami most járt le. Másnál hasonló? Apámék regi suzuki swift jében jobb az ülés Smile

Szia!

Igen előfordul, nekem először a soför ülés bal oldal mint nálad, aztán a jobb ülés teljes ülőfelülete (ott a kb 60 kg-os lányom ül 3,5 éve), majd a soför ölés jobb oldala , ezeket gariban szó nélkül cserélték, és a gari után 1 évvel a soför ülés teljes ülőrésze cserélve lett, darabja 32000 ft volt és persze ez 3 darabból áll. Én ott tartok hogy felgyújtom az egészet és biztos, hogy többet nem veszek Ford-ot.
Anyós 6 éves Fiestája ( 13000 km van benne) is produkálta a sofőr ülés bal oldalán a fém váz szivacson való áthatolását.

Személy szerint nagyon megbántam hogy az Mk1 után ezt megvettem. Sad

Vissza az elejére

hadogabi

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 21:05:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1326
 Hozzászólás témája:

mocsarharcos írta:
hadogabi írta:

Szia!

Igen előfordul, nekem először a soför ülés bal oldal mint nálad, aztán a jobb ülés teljes ülőfelülete (ott a kb 60 kg-os lányom ül 3,5 éve), majd a soför ölés jobb oldala , ezeket gariban szó nélkül cserélték, és a gari után 1 évvel a soför ülés teljes ülőrésze cserélve lett, darabja 32000 ft volt és persze ez 3 darabból áll. Én ott tartok hogy felgyújtom az egészet és biztos, hogy többet nem veszek Ford-ot.
Anyós 6 éves Fiestája ( 13000 km van benne) is produkálta a sofőr ülés bal oldalán a fém váz szivacson való áthatolását.

Bíztató Smile üléshuzatod van? Azon ia gondolkoztam hogy nagyon meghuztak a meretpontoa uleshuzatot bár nem hiszem csak eszembejutott. Mindenesetre biztato. 2 éves koráig cserélték ezeket neked szó nélkül ha jól értem. Aztán 100 ezerert ami bele se merek gondolni meddig birja.

Vissza az elejére

mocsarharcos

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 21:12:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1327
 Hozzászólás témája:

hadogabi írta:
mocsarharcos írta:
hadogabi írta:

Szia!

Bíztató Smile üléshuzatod van? Azon ia gondolkoztam hogy nagyon meghuztak a meretpontoa uleshuzatot bár nem hiszem csak eszembejutott. Mindenesetre biztato. 2 éves koráig cserélték ezeket neked szó nélkül ha jól értem. Aztán 100 ezerert ami bele se merek gondolni meddig birja.

Igen volt, 2 évig, aztán a sok leszedés miatt már vissza se raktam, igazából semmit nem ért. A gyári kárpit anyaga nagyon jó - ezt el kell ismerni - szinte mindent kibír és jól tisztítható, nálam főleg az izzadságtól kialakuló foltok voltak.

Én most azon agyalok, hogy szerzek valahonnan Mk1-es ülést és azt rakatom be, azok 11 évig bírták, soha semmi bajuk nem volt, vagy oda adom a gyereknek a kocsit Én meg veszek valami mást.

Vissza az elejére

hadogabi

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 21:26:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1328
 Hozzászólás témája:

mocsarharcos írta:
hadogabi írta:
mocsarharcos írta:
hadogabi írta:

Szia!

Igen volt, 2 évig, aztán a sok leszedés miatt már vissza se raktam, igazából semmit nem ért. A gyári kárpit anyaga nagyon jó - ezt el kell ismerni - szinte mindent kibír és jól tisztítható, nálam főleg az izzadságtól kialakuló foltok voltak.

Én most azon agyalok, hogy szerzek valahonnan Mk1-es ülést és azt rakatom be, azok 11 évig bírták, soha semmi bajuk nem volt, vagy oda adom a gyereknek a kocsit Én meg veszek valami mást.

De amikor csereltek az uleslapot ws megint szetment mit mondtaķ? Hogy lejart a 2 ev gari a karpitra es igy jartal? Munkadijat meg mennyit kertek a 3x32 n felul.

Vissza az elejére

mocsarharcos

HozzászólásElküldve: 2017.11.14 21:33:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1329
 Hozzászólás témája:

hadogabi írta:
De amikor csereltek az uleslapot ws megint szetment mit mondtaķ? Hogy lejart a 2 ev gari a karpitra es igy jartal? Munkadijat meg mennyit kertek a 3x32 n felul.

Csak annyit, hogy nem Én vagyok az egyetlen reklamáló, azonnal felvették gariba, hiába kérdeztem, hogy ez most ennyire vacak minőség vagy Én vagyok peches.
40 percet számláztak le.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.16 23:10:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1330
 Hozzászólás témája:

mocsarharcos írta:
Csak annyit, hogy nem Én vagyok az egyetlen reklamáló, azonnal felvették gariba, hiába kérdeztem, hogy ez most ennyire vacak minőség vagy Én vagyok peches.
40 percet számláztak le.

Talán gyenge minőségű a szivacs. Legközelebb lehet, hogy érdemes lenne autókárpitoshoz vinni, hogy csak a szivacsot cserélje.

Vissza az elejére

mocsarharcos

HozzászólásElküldve: 2017.11.16 23:39:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1331
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
mocsarharcos írta:
40 percet számláztak le.

Talán gyenge minőségű a szivacs. Legközelebb lehet, hogy érdemes lenne autókárpitoshoz vinni, hogy csak a szivacsot cserélje.

És akkor szépen hazavágják az ülésfűtést és az állító motorokat.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 09:00:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1332
 Hozzászólás témája:

mocsarharcos írta:

Lehetséges.

De az is lehet, hogy az autókárpítos már látott ülésfűtést.
És azt is tudja, hogy az állítómotorokban nincs szivacs és nem kell babrálni. Smile

Abban is meg lehet állapodni, hogy a szaki garanciát vállal, hogy ezek a javítás után is működni fognak.

A német TV-kben rendszeresen szoktam autós műsorokat nézni. Előfordul, hogy javítják az ülést is. Nem tűnik nagy ördöngösségnek. A huzat sérülés nélkül levehető és vissza is rakható.

De ahogy gondolod. Smile

UI. És ha ez volt e félreértés oka, a "legközelebb"-et nem úgy értettem, hogy nem volt jó eljárás a garancia idő alatt szervizben kérni a javítást. "Legközelebb", ha garancia idő után megint összeesik a szivacs.

Vissza az elejére

mocsarharcos

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 09:12:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1333
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
mocsarharcos írta:

Lehetséges.

De az is lehet, hogy az autókárpítos már látott ülésfűtést.
És azt is tudja, hogy az állítómotorokban nincs szivacs és nem kell babrálni. Smile

Abban is meg lehet állapodni, hogy a szaki garanciát vállal, hogy ezek a javítás után is működni fognak.

A német TV-kben rendszeresen szoktam autós műsorokat nézni. Előfordul, hogy javítják az ülést is. Nem tűnik nagy ördöngösségnek. A huzat sérülés nélkül levehető és vissza is rakható.

De ahogy gondolod. Smile

UI. És ha ez volt e félreértés oka, a "legközelebb"-et nem úgy értettem, hogy nem volt jó eljárás a garancia idő alatt szervizben kérni a javítást. "Legközelebb", ha garancia idő után megint összeesik a szivacs.

Már nem érdekel, eldőlt a sorsa, majd küszködik vele akié lesz.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Focus 3. Gondok, problémák...
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 43, 44, 45
Ugrás:   

45 / 45 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.44 másodperc