Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.12.15. 05:21:51 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: bailaszlo
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 23560
Látogatók:
Vendégek: 220
Tagok: 2
Összesen: 222

Jelen lévő tagok:
01: zagergo
02: Attesz27

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus 2 szervizelése

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus 2 szervizelése
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 193, 194, 195
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

195 / 195 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.10.10 11:12:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5821
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Car-ak írta:
flint78 írta:
fiesta írta:
flint78 írta:
...Az enyém 10 elmúlt, de a hűtőfolyadék olyan színű, mint az új.Akkor is cserés?...

A gyár azt mondja. A hűtővíz többféle fémmel (Al, Fe) érintkezik.
Emiatt korroziógátló adalékok vannak benne. Nem érdemes kockáztatni.

Meg is rendeltem az előre bekevert hűtőfolyadékot, ez ugye nem gyári, ennek vajon mennyi lesz az élettartama?

Sziasztok!

Nem akarok nagyon beleszólni az okfejtésbe, de vezérlés és vízpumpa csere nem volt at autótokon?
Ugyanis ha kicserélik a vízpumpát, akkor a hűtőfolyadék nagy része elfolyik. Akármilyen ügyes is a szerelő az összeset nem tudja felfogni. No meg én nem tölteném vissza ezt ami végigfolyt a motorblokk oldalán (stb. helyeken) és lemosott onnan minden port, olajat, egyebet.

Üdv

A vizpumpät nem kell cserelni a vezerlessel mivel az a hosszbordäs szijjrol van hajtva. A szerelök többsege visszaönti a regit,es kiszämläzza az ujat.

Utolagos extra

Legutóbb lantika szerkesztette (2017.10.11 19:14:17), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

flint78

HozzászólásElküldve: 2017.10.10 15:04:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5822
 Hozzászólás témája:

Car-ak írta:
flint78 írta:
fiesta írta:
flint78 írta:
...Az enyém 10 elmúlt, de a hűtőfolyadék olyan színű, mint az új.Akkor is cserés?...

Meg is rendeltem az előre bekevert hűtőfolyadékot, ez ugye nem gyári, ennek vajon mennyi lesz az élettartama?

Sziasztok!

Nem akarok nagyon beleszólni az okfejtésbe, de vezérlés és vízpumpa csere nem volt at autótokon?
Ugyanis ha kicserélik a vízpumpát, akkor a hűtőfolyadék nagy része elfolyik. Akármilyen ügyes is a szerelő az összeset nem tudja felfogni. No meg én nem tölteném vissza ezt ami végigfolyt a motorblokk oldalán (stb. helyeken) és lemosott onnan minden port, olajat, egyebet.

Üdv

Fagydugó és vezérműszíj (vízpumpa nélkül) is volt cserélve amikor megvettem, 2011-ben.
A Ford Hovány csinálta, a számlán nincs hűtőfolyadék feltüntetve.

Vissza az elejére

gergoap

HozzászólásElküldve: 2017.10.10 18:21:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5823
 Hozzászólás témája:

Car-ak írta:
flint78 írta:
fiesta írta:
flint78 írta:

Sziasztok!

Üdv

Nálam 2 éve volt vezérmű és vízpumpa csere a Ford Nexus-nál, de a számlán semilyen hűtőfolyadék nem volt feltűntetve! Pedig ezek a márkaszervízben dupla áron számláznak mindent. Ha cseréltek volna, akkor biztosan feltűntették volna!
Amúgy beszéltem már szerelővel, 5 évesen érdemes lecserélni az egészet, nem érdemes megvárni az előírt 10 évet. A vízpumpa környékén és az alsó részen a csövekben mindig marad egy gyenge liter, amit nem tudunk leereszteni.

Vissza az elejére

gergoap

HozzászólásElküldve: 2017.10.10 18:25:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5824
 Hozzászólás témája:

[quote="lantika"][quote="Car-ak"][quote="flint78"]
fiesta írta:
flint78 írta:

A vizpumpät nem kell cserelni a vezerlessel mivel az a hosszbordäs szilyrol van halytva. A szerelök többsege visszaönti a regit,es kiszämläzza az ujat.

Nem kötelező cserélni, de ajánlott, mert hajlamos utána a csöpögésre, nekem ezt mondták!

Vissza az elejére

flint78

HozzászólásElküldve: 2017.10.10 19:38:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5825
 Hozzászólás témája:

[quote="gergoap"][quote="lantika"][quote="Car-ak"]
flint78 írta:
fiesta írta:
flint78 írta:

A vizpumpät nem kell cserelni a vezerlessel mivel az a hosszbordäs szilyrol van halytva. A szerelök többsege visszaönti a regit,es kiszämläzza az ujat.

Nem kötelező cserélni, de ajánlott, mert hajlamos utána a csöpögésre, nekem ezt mondták!

Itt meg pont azt írták, Bagolyra hivatkozva, hogy felesleges cserélni, 160.000km előtt ha csak elővigyázatosságból cserélik a vezérműszíjat, mert gyakorlatilag nem igazán volt eddig olyan amelyik folyt volna.
Nem is értem mire gondolt, aki neked a cserét javasolta, hiszen az új szíj feltételezhetően nem fogja a vízpumpát túlságosan feszíteni ha normálisan lett felrakva.Ez nem lada, amin túl tudtam húzni az ékszíjat és akkor tényleg folyt a vízpumpa.Ezért jó a sztreccs szíj.

Vissza az elejére

gergoap

HozzászólásElküldve: 2017.10.11 18:01:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5826
 Hozzászólás témája:

[quote="flint78"][quote="gergoap"][quote="lantika"][quote="Car-ak"][quote="flint78"][quote="fiesta"]
flint78 írta:

Itt meg pont azt írták, Bagolyra hivatkozva, hogy felesleges cserélni, 160.000km előtt ha csak elővigyázatosságból cserélik a vezérműszíjat, mert gyakorlatilag nem igazán volt eddig olyan amelyik folyt volna.
Nem is értem mire gondolt, aki neked a cserét javasolta, hiszen az új szíj feltételezhetően nem fogja a vízpumpát túlságosan feszíteni ha normálisan lett felrakva.Ez nem lada, amin túl tudtam húzni az ékszíjat és akkor tényleg folyt a vízpumpa.Ezért jó a sztreccs szíj.

Több embert megkérdeztem anno és mindenki azt javasolta, hogy cseréltessem a vízpumpát. Árajánlat kérésekor is automatikusan felhozta a Ford. Nem szeretek semmit sem a véletlenre bízni. Pontos felépítését, működését nem ismerem, nem vagyok autószerelő. http://www.ford.hu/Szerviz/SzervizEsKarbantartas/FordMotorcraftSzervizProgram/Karbantartasok/Vizpumpa_es_vezermuszij

Vissza az elejére

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.10.11 19:12:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5827
 Hozzászólás témája:

[quote="gergoap"][quote="flint78"][quote="gergoap"][quote="lantika"][quote="Car-ak"][quote="flint78"]
fiesta írta:
flint78 írta:

Több embert megkérdeztem anno és mindenki azt javasolta, hogy cseréltessem a vízpumpát. Árajánlat kérésekor is automatikusan felhozta a Ford. Nem szeretek semmit sem a véletlenre bízni. Pontos felépítését, működését nem ismerem, nem vagyok autószerelő. http://www.ford.hu/Szerviz/SzervizEsKarbantartas/FordMotorcraftSzervizProgram/Karbantartasok/Vizpumpa_es_vezermuszij

Erdekes,mert tavasszal csereltettem a vezermüszijjat,es nekem nem hozta fel a vizpumpät. Kicsit ertetlenkedtem is a szervizben,aztän Bagoly irta,hogy nem a vezerlesröl megy. Azoknäl az autoknäl amelyikeknel a vezerlesröl megy a vizpumpa azert cserelik ki,mert ha kesöbb beäll,akkor megy a kukäba a vezerles a motorral együtt. Illetve igy nem kell 2x szetbontani a vezerlesnel. Ha kicserelteted akkor kärt nem tudsz okozni max feleslegesen adsz ki penzt.

Utolagos extra

Vissza az elejére

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.10.11 19:20:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5828
 Hozzászólás témája:

[quote="gergoap"][quote="flint78"][quote="gergoap"][quote="lantika"][quote="Car-ak"][quote="flint78"]
fiesta írta:
flint78 írta:

Nemet verzio azt irja,hogy cserelik a vezerlest,es leellenörzik a vizpumpät,es ha kell akkor cserelik.

Utolagos extra

Vissza az elejére

miklosn19

HozzászólásElküldve: 2017.10.11 19:48:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5829
 Hozzászólás témája: Olajos hűtőfolyadék

Sziasztok. Egy 2008-as Focusom van. Tudom, hogy a címről mindenkinek a hengerfej jut az eszébe, de az nem régen lett teljesen pontba téve, azóta 50 ezret mentem vele, és nem kínoztam. A szerelő azt mondja, hogy keveredhet az olajhűtőben. A hengerfej probléma esetén a víz hőmérséklete felmegy, vagy nem minden esetben? Mert nálam nincs ilyen probléma. Esetleg valakinek volt hasonló problémája? Előre köszi a válaszért. Smile

Vissza az elejére

Vanos

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.10.12 13:17:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5830
 Hozzászólás témája: focus résolaj visszavezető csatlakozó

Sziasztok!

Hátha vki tudja a választ.
Adott egy 2009-es 2.0 Tdci Focus. A szerelőmnek sikerült eltörnie a ékszíj felőli első henger befecskendezőjére menő résolaj visszavezető cső csatlakozóját. Egy pici műanyag elem, egyik fele a befecskendezőbe van bedugva, másik felére megy a gumicső. (Ha jól tudom ez az utolsó befecskendező a sorban, az eltörött darab egy lezáró darab).
Először egy citromsárga színű alkatrésszel pótolta (talán az Interdízelnél vette) az eltörött gyári darabot, de ez néhány kilométer megtétele után kirázódik a befecskendezőből -> nem jó.
Végül a szerelőm ledugózta a gumicső végét, ám ez a "dugó" ~1 év után kijött a helyéről, így megint tiszta gázolaj lett a motorterem. Szóval szeretném visszaállítattni a gyári állapotot.
Márkakereskedésben csak a komplett résolaj visszavezető "rendszert" (csöveket, csatlakozókat) lehet megvenni 28 000Ft-ért.
Egy ránézésre pár száz Ft-os műanyag "pöcökért" nem akarok ennyit kiadni.

Hol tudnék olyan alkatrészt beszerezni, ami biztos jó a Focusomba?

Köszi!

www.fordfocus.hu/modules.php?set_albumName=Vanos&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_album.php

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.10.12 15:55:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5831
 Hozzászólás témája:

flint78 írta:

Ha az Ford specifikációja megvan, amit az autódhoz a használati utasításban előírtak, akkor mindent tudnia kell, amit a gyárinak.

Szóval elvileg 10 év.
De ha a csomagoláson kevesebb van feltüntetve, akkor annyi.

Vissza az elejére

flint78

HozzászólásElküldve: 2017.10.12 16:22:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5832
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
flint78 írta:

Ha az Ford specifikációja megvan, amit az autódhoz a használati utasításban előírtak, akkor mindent tudnia kell, amit a gyárinak.

Szóval elvileg 10 év.
De ha a csomagoláson kevesebb van feltüntetve, akkor annyi.

Ford specifikációk megvannak.Én is 4 litert tudtam beleönteni, ahogy mások is írták ezt.
Viszont az is rajta van a dobozon, hogy a gyártástól számított 5 évig lehet felhasználni.
Nem egy nagy összeg, 2000 forint, 5 évente lehet érdemes ennyit rászánni.A régi folyadék már eléggé narancssárga volt amúgy az újhoz képest.[/img]

Vissza az elejére

jungpeter

HozzászólásElküldve: 2017.11.13 08:36:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5833
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Adott egy 2005-ös Focus II. Ha koppra tankolom csak félig, vagy az alatt egy kicsivel jelzi az üzemanyagszint mérő. Innen szépen egyenletesen mutatja a fogyasztást, de nyilván kb. fél tank elautózása után megint felvillan az alacsony üzemanyagszint lámpa. Nem azt mondom, hogy nem lehet vele együtt élni, de hosszú útnál figyelni kell.
Tapasztalt már valaki ilyet? Beakadt az úszó vagy nem tudom...

Előre is köszi Very Happy

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.11.13 13:50:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5834
 Hozzászólás témája:

flint78 írta:

Ford specifikációk megvannak....

Csak a precízség kedvéért: Az a Ford specifikáció kell, ami az autódhoz elő van írva. Cool

flint78 írta:

...Viszont az is rajta van a dobozon, hogy a gyártástól számított 5 évig lehet felhasználni....

A felhasználás akkor van, amikor beletöltöd az autóba. A 10 év akkor indul.
Szerintem azért írták rá az 5 évet, mert minden termékre kell valami határidő, hogy meddig lehet eladni. Nehogy az legyen, hogy mondjuk 40 évig áll a polcon.

Vissza az elejére

Wolfuska

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 10:04:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5835
 Hozzászólás témája:

Szevasztok!

Ritka esetek egyike vagyok és ezért kellene némi tanács/segítség, hogy a 2013-ban vásárolt 2006.12-es mkII fókámban átvétel után azonnal cseréltettem a vezérlést, azonban jövőre elérem vele az 5 évet és újra esedékes lenne a csere (általában 5-6 évet vagy 160e km szoktatok mondani). Azonban nekem ez idő alatt mindösszesen 18e km sikerült beletennem (céges kocsi mellett tartom) és ezt sem állandó használattal, vagyis sokat áll a kocsi. Ilyenkor esetleg nem csökken a sok állás miatt az szíj élettartalma? Rolling Eyes volt olyan évem, hogy csak az éves szerviz-garázs közötti táv került bele (250 km) Shocked

Vissza az elejére

flint78

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 11:26:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5836
 Hozzászólás témája:

Wolfuska írta:
Szevasztok!

Ritka esetek egyike vagyok és ezért kellene némi tanács/segítség, hogy a 2013-ban vásárolt 2006.12-es mkII fókámban átvétel után azonnal cseréltettem a vezérlést, azonban jövőre elérem vele az 5 évet és újra esedékes lenne a csere (általában 5-6 évet vagy 160e km szoktatok mondani). Azonban nekem ez idő alatt mindösszesen 18e km sikerült beletennem (céges kocsi mellett tartom) és ezt sem állandó használattal, vagyis sokat áll a kocsi. Ilyenkor esetleg nem csökken a sok állás miatt az szíj élettartalma? Rolling Eyes volt olyan évem, hogy csak az éves szerviz-garázs közötti táv került bele (250 km) Shocked

Szerintem felesleges cserélni, így akár a 10 évet is kibírhatja.
Gyári szíj 10 évenként cserés.5-6 év az szerintem nagyon kevés.
Az enyém 2012 januárjâban lett cserélve, azóta ment bele 60.000, ez se sok, de én azért még várok az újabb cserével.

Vissza az elejére

flint78

HozzászólásElküldve: 2017.11.17 11:33:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5837
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
flint78 írta:

Ford specifikációk megvannak....

Csak a precízség kedvéért: Az a Ford specifikáció kell, ami az autódhoz elő van írva. Cool

flint78 írta:

...Viszont az is rajta van a dobozon, hogy a gyártástól számított 5 évig lehet felhasználni....

A felhasználás akkor van, amikor beletöltöd az autóba. A 10 év akkor indul.
Szerintem azért írták rá az 5 évet, mert minden termékre kell valami határidő, hogy meddig lehet eladni. Nehogy az legyen, hogy mondjuk 40 évig áll a polcon.

Specifikáció megfelelő, a gyári Ford logóson is ez van.Remélem nem csak úgy ráírták Very Happy

Vissza az elejére

Wolfuska

HozzászólásElküldve: 2017.11.29 08:03:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5838
 Hozzászólás témája:

flint78 írta:

Szerintem felesleges cserélni, így akár a 10 évet is kibírhatja.
Gyári szíj 10 évenként cserés.5-6 év az szerintem nagyon kevés.
Az enyém 2012 januárjâban lett cserélve, azóta ment bele 60.000, ez se sok, de én azért még várok az újabb cserével.

egy próbát megér, igaz 10 évet azért nem kockáztatok, de az olaj és szűrő cserén kívül most 1-2 évig még nem piszkálom.....

Vissza az elejére

decofeco

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.12.01 12:39:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5839
 Hozzászólás témája:

flint78 írta:
...
Szerintem felesleges cserélni, így akár a 10 évet is kibírhatja. Gyári szíj 10 évenként cserés.5-6 év az szerintem nagyon kevés.

Hello!
A miénk most múlt nemrég 10 éves 57ekm-el. Eddig azt hittem, hogy a "8 év vagy 160e km"-t kellett volna mérvadónak tekintenem és már jól el is késtem vele. De ha 10 év, akkor most lenne érdemes a szervós kánya miatt azt is egy füst alatt megoldanom...
dFeri

Vissza az elejére

atibaba

HozzászólásElküldve: 2017.12.03 11:15:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5840
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Budapest XX. közelében tud valaki diesel szervizt ajánlani, az első henger nagynyomású csövét kellene kicserélni 1.6 TDCI (2007.06.) C Max-on.......hihetetlen, kilyukadt és spriccel belőle az üzemanyag.

Vissza az elejére

kelly

HozzászólásElküldve: 2017.12.03 11:53:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5841
 Hozzászólás témája:

Leginkább Bagoly mestertől kérdezném, de ha más tudja a választ ne tartsa magába.
1.8 benzines fojtó szelepet szeretném takarítani. Ha jól néztem, 4 csavar fogja. Kérdésem az lenne, hogy ha le szedem, akkor le tudom-e szedni az elektronikáról a mechanikus részt úgy, hogy nem hullik szét semmi? Azt láttam hogy az elektronikát is csavar fogja. Ha rá adom a gyújtást, zúgó hang jön ki a fojtó szelepből. Ez normális? Illetve gyertyákra menő gyújtó trafó hibáját hogy tudom meg állapítani? Ellenállást mértem, de nem lettem okosabb.

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2017.12.03 23:18:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5842
 Hozzászólás témája:

kelly írta:
Leginkább Bagoly mestertől kérdezném, de ha más tudja a választ ne tartsa magába.
1.8 benzines fojtó szelepet szeretném takarítani. Ha jól néztem, 4 csavar fogja. Kérdésem az lenne, hogy ha le szedem, akkor le tudom-e szedni az elektronikáról a mechanikus részt úgy, hogy nem hullik szét semmi? Azt láttam hogy az elektronikát is csavar fogja. Ha rá adom a gyújtást, zúgó hang jön ki a fojtó szelepből. Ez normális? Illetve gyertyákra menő gyújtó trafó hibáját hogy tudom meg állapítani? Ellenállást mértem, de nem lettem okosabb.

ne vedd le a fekete részt, ott a fogaskerekek vannak, azt nem kell tisztítani. Amit kell azt a 4 csavar kitekerésével és levétellel meg tudod oldani. Karbitisztítóval, féktisztítóval, de ha vastag a kosz akkor mechanikusan is kell dolgoznod Smile

Vissza az elejére

puki33

HozzászólásElküldve: 2017.12.05 00:24:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5843
 Hozzászólás témája: casco - gazdasagi totalkar - hogyan eljuk tul

Sziasztok,

keresgettem, de nem talaltam hasonlo temat.
a helyzet a kovetkezo.
adott egy 2009.09-es 1.6 benzines Ghia ferdehatu szep narancs szinu jargany, ~210e km-ben , masodik tulajdonos, ismert eloelet.

sajnos ma tortente vele egy baleset, a jo resze hogy szemelyi serules nelkul.
sajnos cascora megy, a parom benezett egy jobbkezest Sad

ami a szomoru hogy ugy eltalaltak a kocsi jobb hatuljat, hogy hatso lokos, sarvedo, ajto kuszob sztem csere, serult (kitortott) a jobb hatso futomu, es kidurrantak a fuggonylegzsakok + jobbegyben az ules oldal legzsakja is Sad (mondjuk nem ertem miert mert asszony egyedul ult benne, nyilvan tuloldalt - vagy oldal utkozesnel nem merlegel a szoftver?)

namarmost ez sztem siman gazdasagi totalcar lesz, mar csak a lemezmunka fenyezes + futomu hataresete lenne, legzsakostul szinte remenytelen casco-n keresztul rendezni Sad

mit erdemes tenni, van-e jo strategia ?
van-e valaki bejaratott megbizhato szakember aki osszerakja az autot ha nem fogadom el a gazdasagi totalcart (nem akarom elkiabalni, de sztem szinte biztos az lesz) (a legzsak miatt bizonytalan vagyok mennyibol lehetne kihozni "emberi arakkal" nem pedig casco-s dijszabassal ...)

barmi velemeny, tapasztalat, joanacs nagy segitseg lenne.

koszi
udv
P.

Vissza az elejére

zagergo

Érvényes: 2018.11.18.

HozzászólásElküldve: 2017.12.05 13:39:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5844
 Hozzászólás témája: Re: casco - gazdasagi totalkar - hogyan eljuk tul

Szia!

Én egyszer egy jeges felüljárót néztem be, nagy sebességgel közlekedtem és sajnos rá kellett fékeznem és elhúzni a kormányt, nekicsapódtam a szalagkorlátnak. Légzsák nyílt elől a 2 (kormány + Jobb 1), be pókhálózta a szélvédőt, oda lett az első lökös, bal első sárvédő, motorháztető, baloldali fényszóró (xenon), ködlámpa, műszerfal, légzsák, kormány, biztonsági övhöz a cuccok..szóval gazdasági totálkár, de én hagytam is a fenébe elfogadtam a biztosító ajánlatát...

Nálam (Allianz) úgy működött volna, hogy ha nem fogadom el, akkor kifizetnek egy fix összeget (nevetségesen kevés) vagy ha magam csináltatom meg akkor mindent fizetnek (az értékhatáron belül) de számlával és utólagos kifizetéssel.

Szóval amit én tettem:
Elfogadtam a biztosító által meghatározott Totálkárt. A biztosító belső cége elvitte a kocsit, a különbözetet meg kifizette a biztosító. Nem mertem bevállalni a felújítást mert szerintem több nyűggel járt volna mint venni egy másikat (ekkor vettem az első fókámat).

Nagyjából ennyi, megközelítőleg 3 hónapot vett igénybe az ügyintézés.

puki33 írta:
Sziasztok,

keresgettem, de nem talaltam hasonlo temat.
a helyzet a kovetkezo.
adott egy 2009.09-es 1.6 benzines Ghia ferdehatu szep narancs szinu jargany, ~210e km-ben , masodik tulajdonos, ismert eloelet.

sajnos ma tortente vele egy baleset, a jo resze hogy szemelyi serules nelkul.
sajnos cascora megy, a parom benezett egy jobbkezest Sad

ami a szomoru hogy ugy eltalaltak a kocsi jobb hatuljat, hogy hatso lokos, sarvedo, ajto kuszob sztem csere, serult (kitortott) a jobb hatso futomu, es kidurrantak a fuggonylegzsakok + jobbegyben az ules oldal legzsakja is Sad (mondjuk nem ertem miert mert asszony egyedul ult benne, nyilvan tuloldalt - vagy oldal utkozesnel nem merlegel a szoftver?)

namarmost ez sztem siman gazdasagi totalcar lesz, mar csak a lemezmunka fenyezes + futomu hataresete lenne, legzsakostul szinte remenytelen casco-n keresztul rendezni Sad

mit erdemes tenni, van-e jo strategia ?
van-e valaki bejaratott megbizhato szakember aki osszerakja az autot ha nem fogadom el a gazdasagi totalcart (nem akarom elkiabalni, de sztem szinte biztos az lesz) (a legzsak miatt bizonytalan vagyok mennyibol lehetne kihozni "emberi arakkal" nem pedig casco-s dijszabassal ...)

barmi velemeny, tapasztalat, joanacs nagy segitseg lenne.

koszi
udv
P.

Geri

Vissza az elejére

puki33

HozzászólásElküldve: 2017.12.05 13:59:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5845
 Hozzászólás témája: Re: casco - gazdasagi totalkar - hogyan eljuk tul

Koszi a velemenyt...
Igen valosznu esetemben is ez lesz, bar neked "ranezesre" tobb karod volt, egyertelmubb a helyzet

sajnos se idom se tapasztalatom, ismeretsegem nincs szervizbe hordani, bontobol alkatreszeket keresni, auto pedig kell a mindennapi logisztikahoz. beszelek most 1-2 szervizzel amit ismeretsegen kersztul ajanlanak oszt varom mit mond a biztosito embere.

kar lenne a kocsiert Sad lassuk milyen szamok jonnek.

zagergo írta:

Szóval amit én tettem:
Elfogadtam a biztosító által meghatározott Totálkárt. A biztosító belső cége elvitte a kocsit, a különbözetet meg kifizette a biztosító. Nem mertem bevállalni a felújítást mert szerintem több nyűggel járt volna mint venni egy másikat (ekkor vettem az első fókámat).

Nagyjából ennyi, megközelítőleg 3 hónapot vett igénybe az ügyintézés.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus 2 szervizelése
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 193, 194, 195
Ugrás:   

195 / 195 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.67 másodperc