Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.12.15. 05:20:30 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: bailaszlo
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 23560
Látogatók:
Vendégek: 219
Tagok: 2
Összesen: 221

Jelen lévő tagok:
01: Attesz27
02: zagergo

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Átüt a rozsda!

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Átüt a rozsda!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

23 / 23 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

fiesta

HozzászólásElküldve: 2016.11.03 11:59:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 661
 Hozzászólás témája: Re: Rozsda az ajtók alján és a küszöbön
Hozzászólás az előzmény idézésével

janou írta:
... Mind a 4 ajtó alja rozsdásodik, ...

Az ajtók alján csak belső felületi rozsda van vagy már a lemez is meggyengült?

Ez egy tipikus Ford hanyagság. Nekem az autó 7 éves korában jött elő. Garanciában újrafestették azt a csíkot. Bő két év múlva megint besárgult. Akkor megcsináltam magam, lekapartam a rozsdát, zsírtalanítottam, koralkyd alapozó, festék. Nem tökéletes, mert én nem vagyok túl precíz, de eddig jobban tart, mint a szakszervizes festés.

Az enyém ezüst színű, lehet hasonló festéket találni és belül az ajtó alján nem feltünő.
Ha még megvan a lemez anyaga, lehet, hogy jobban jársz, ha magad csinálod.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

janou

HozzászólásElküldve: 2016.11.03 13:52:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 662
 Hozzászólás témája: Re: Rozsda az ajtók alján és a küszöbön

Az a baj hogy más az egész lemez telibe rozsdás a festék alatt. És ha ez még nem lenne elég már az ajtó külső részén is látszik ha közelről nézed. Szóval szerintem már meggyengült az anyaga is.

fiesta írta:
janou írta:
... Mind a 4 ajtó alja rozsdásodik, ...

Az ajtók alján csak belső felületi rozsda van vagy már a lemez is meggyengült?

Ez egy tipikus Ford hanyagság. Nekem az autó 7 éves korában jött elő. Garanciában újrafestették azt a csíkot. Bő két év múlva megint besárgult. Akkor megcsináltam magam, lekapartam a rozsdát, zsírtalanítottam, koralkyd alapozó, festék. Nem tökéletes, mert én nem vagyok túl precíz, de eddig jobban tart, mint a szakszervizes festés.

Az enyém ezüst színű, lehet hasonló festéket találni és belül az ajtó alján nem feltünő.
Ha még megvan a lemez anyaga, lehet, hogy jobban jársz, ha magad csinálod.

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2016.11.14 12:14:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 663
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Még a tél beállta előtt szeretném lekezelni az ajtóimat üregvédővel. Azoktól kérdezném, akik már csinálták, hogy fogjak neki? Milyen üregvédővel? Megoldható úgy, hogy a kifolyókon keresztül juttatom be az ajtó belsejébe az üregvédőt? Köszönöm előre is a válaszokat!

Ma megvettem az üregvédőt sprayt, és hozzá egy hosszabbítót is amivel üregekbe be lehet fújni. Az lenne a kérdésem, hogyan álljak neki az ajtóknak? Ha az ajtó kifolyó nyílásán keresztül befújom az üregvédőt, az úgy jó? Az ajtó belső élét is le kell vele kezelni? Köszönöm előre is a válaszokat!

Vissza az elejére

kornel912

HozzászólásElküldve: 2017.01.29 19:04:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 664
 Hozzászólás témája:

Üdv!

Hátsó sárhányónál a vissza hajtott peremet akarom majd kicsit idő állóvá varázsolni. (nagyon minimálisan rozsdásodik most és menteni szeretném még a menthetőt)

Arra gondolatom, hogy:

Le drótkefézem
Lekezelem valami rozsdaátalakítóval
Lekenem Korant rozsdaátalakító festék
aztán vastagon alvázvédővel
Ez jó megoldás lehet?

vagy mit ajánlatok?

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2017.01.30 09:17:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 665
 Hozzászólás témája:

Nekem is eléggé rozsdásodik a hátsó sárvédőív, már kétszer rendberaktam, de a rozsda mindig visszajött. Az én módszerem az, hogy fémig lecsiszolom majd Korant-tal, vagy RO-55-el lekezelem, többször egymás után majd ez után rozsdagátló alapozóval lekezelem, majd erre jön a rücsi, és arra rá szín. Tavaly augusztusban kezeltem le utoljára, viszont újra elkezdett rozsdálni.

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.01.30 12:25:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 666
 Hozzászólás témája:

papg79 írta:
Nekem is eléggé rozsdásodik a hátsó sárvédőív, már kétszer rendberaktam, de a rozsda mindig visszajött. Az én módszerem az, hogy fémig lecsiszolom majd Korant-tal, vagy RO-55-el lekezelem, többször egymás után majd ez után rozsdagátló alapozóval lekezelem, majd erre jön a rücsi, és arra rá szín. Tavaly augusztusban kezeltem le utoljára, viszont újra elkezdett rozsdálni.

A rozsdát nem egyszerű eltüntetni. Ha már beleeszi magát az anyagba, akkor nem tudom hogy lehet-e vele mit kezdeni. Az a baj, hogy hiába csiszoljuk fel fémtisztára (legalábbis annak látszik), a lemezbe akkor is marad ami szabad szemmel nem látható, és az a kezelés után is fog tovább rozsdásodni.

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2017.01.30 13:19:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 667
 Hozzászólás témája:

Attesz27 írta:
papg79 írta:

A rozsdát nem egyszerű eltüntetni. Ha már beleeszi magát az anyagba, akkor nem tudom hogy lehet-e vele mit kezdeni. Az a baj, hogy hiába csiszoljuk fel fémtisztára (legalábbis annak látszik), a lemezbe akkor is marad ami szabad szemmel nem látható, és az a kezelés után is fog tovább rozsdásodni.

Nálam is ez a baj, hogy már beette magát teljesen a rozsda..Fémtisztára egyszer sem sikerült felcsiszolnom, rozsdapöttyök így is maradtak benne. Csak idő kérdése, hogy a rozsda mikor tér vissza. A megoldást szerintem a javítóív jelentené, árban nem is drága, mert legutóbb 9 ezer Ft-ért láttam...Csak a munkadíj gondolom az lenne húzós...Kíváncsi lennék, hogy valaki cseréltette-e már..

Vissza az elejére

Attesz27

HozzászólásElküldve: 2017.01.30 13:31:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 668
 Hozzászólás témája:

papg79 írta:
Attesz27 írta:
papg79 írta:

Nálam is ez a baj, hogy már beette magát teljesen a rozsda..Fémtisztára egyszer sem sikerült felcsiszolnom, rozsdapöttyök így is maradtak benne. Csak idő kérdése, hogy a rozsda mikor tér vissza. A megoldást szerintem a javítóív jelentené, árban nem is drága, mert legutóbb 9 ezer Ft-ért láttam...Csak a munkadíj gondolom az lenne húzós...Kíváncsi lennék, hogy valaki cseréltette-e már..

Utána kell érdeklődni hogy mi mennyi, mert a lakatosnak is kell fizetni, utána a fényezőnek is kell fizetni. Aztán lehet számolgatni, hogy megéri-e megcsináltatni. Én már biztos nem fogom megcsináltatni, mert kb 2 év múlva eladásra kerül. Inkább a műszaki részére költök, hogy úgy rendbe legyen.

Vissza az elejére

Mergen

HozzászólásElküldve: 2017.01.31 08:07:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 669
 Hozzászólás témája:

A rozsdához annyit fűznék hozzá, hogy az belül keletkezik és halad kifelé. Külső felületek kezelésével nem tűnik el, mert a lemez belső felén tovább rozsdásodik. Megoldás az üregvédelem, utólag meg lemezcsere.

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2017.02.15 14:05:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 670
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Elkezdett rozsdásodni a jobb hátsó ajtóm a varrattömítés alatt. Arra gondoltam, hogy lekaparom a varrattömítést, lecsiszolom a rozsdát, majd utána zsírtalanítom. Ez után lekezelem a felületet Korant-tal, majd utána rozsdagátló alapozó. Itt jön a kérdés, hogy aki már eltávolította a varrattömítést, mivel pótolta? Én erre gondoltam, hogy ezzel pótolnám a varratömítést, majd befejezésül színre fújom az egészet. Szerintetek így jó lesz? Köszönöm előre is válaszokat!

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.02.15 17:49:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 671
 Hozzászólás témája:

papg79 írta:
...aki már eltávolította a varrattömítést, mivel pótolta?...

Nekem 7 éves korában garanciában javították, tömítést is raktak fel. 2 év múlva megint rozsdás volt a tömítés alatt is.

Utána lekapartam a rozsda nagyjával együtt. Korant kezelés, lefestés ecsettel. A koranttal nem voltam elégedett. Nem keményedett ki. Ronda. Nem is védett egy évnél tovább.

Következőben féktisztítós zsírtalanítás, Koralkyd rozsdagátló alapozó, és egy osztrák ezüst festék, olyasmi, mint a Hammerite. Kb. 3 éve van fent, kicsit kezd pontokban sárgulni. Eddig ez volt a legjobb beleértve a garanciális javítást is.

De lehet, hogy Neked beválik a Korant. Pl. a Csikós Zsolt egy időben nagyon dicsérte.

Tömítést egyszer sem raktam fel. Szerintem egy vastag festék éppúgy lezárja azt a rést. De ha akarsz tegyél fel. Csak alatta is legyen egy olyan festékrendszer, ami önmagában es ellenálló. Smile

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2017.02.16 08:40:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 672
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
papg79 írta:

Nekem 7 éves korában garanciában javították, tömítést is raktak fel. 2 év múlva megint rozsdás volt a tömítés alatt is.

Utána lekapartam a rozsda nagyjával együtt. Korant kezelés, lefestés ecsettel. A koranttal nem voltam elégedett. Nem keményedett ki. Ronda. Nem is védett egy évnél tovább.

Következőben féktisztítós zsírtalanítás, Koralkyd rozsdagátló alapozó, és egy osztrák ezüst festék, olyasmi, mint a Hammerite. Kb. 3 éve van fent, kicsit kezd pontokban sárgulni. Eddig ez volt a legjobb beleértve a garanciális javítást is.

De lehet, hogy Neked beválik a Korant. Pl. a Csikós Zsolt egy időben nagyon dicsérte.

Tömítést egyszer sem raktam fel. Szerintem egy vastag festék éppúgy lezárja azt a rést. De ha akarsz tegyél fel. Csak alatta is legyen egy olyan festékrendszer, ami önmagában es ellenálló. Smile

Szia! Köszönöm a válaszod. Én arra gondoltam, hogy a lecsiszolt, és a korant-tal lekezelt részt jó alaposan lefújom rozsdagátló alapozóval, erre menne fel a varrattömítés, majd az egészet színre fújnám.

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2017.02.20 13:02:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 673
 Hozzászólás témája:

papg79 írta:
fiesta írta:
papg79 írta:

Szia! Köszönöm a válaszod. Én arra gondoltam, hogy a lecsiszolt, és a korant-tal lekezelt részt jó alaposan lefújom rozsdagátló alapozóval, erre menne fel a varrattömítés, majd az egészet színre fújnám.

Szia!

A hétvégén nekiestem, és lekapartam a varrattömítést az ajtó aljáról. Annak ellenére, hogy mikor fenn volt még semmi sem látszott, alatta eléggé rozsdás volt. Ameddig tudtam leszedtem, majd csiszolás és zsírtalanítás után az egészet két körben lekezeltem Korant-tal, amítől a rozsdás rész szép fekete lett. Ezután lefújtam két rétegben rozsdagátló alapozóval, majd száradás után felraktam a Mester féle karosszériatömítőt, és itt van a gondom, hogy elég nehezen szárad, tegnap délután tettem fel, és még mindig nagyon puha, pedig arra számítottam, hogy ma már fújhatom színre az egészet. Nem tudom, hogy ez mennyire normális..

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.02.20 19:36:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 674
 Hozzászólás témája:

Én még nem használtam ezt a tömítőt. (Meg semmilyet sem.) Smile

De a leírása azt mondja, hogy rugalmas marad. Ha tényleg csak annyira lágy, hogy kicsit be tudod nyomni ujjal, akkor talán már lehet rá festeni.

De igazán nem értek hozzá.

A festékrendszered alaposnak tűnik. Biztosan kitart, majd sokáig.

De, ha valamikor szerelés miatt szétszeded az ajtót, érdemes lesz az alján a lemezek találkozását belülről is lezárni valamilyen üregvédő kencével. A kifolyó csatornákat szabadon hagyva. Smile

Vissza az elejére

papg79

HozzászólásElküldve: 2017.02.21 09:25:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 675
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Én még nem használtam ezt a tömítőt. (Meg semmilyet sem.) Smile

De a leírása azt mondja, hogy rugalmas marad. Ha tényleg csak annyira lágy, hogy kicsit be tudod nyomni ujjal, akkor talán már lehet rá festeni.

De igazán nem értek hozzá.

A festékrendszered alaposnak tűnik. Biztosan kitart, majd sokáig.

De, ha valamikor szerelés miatt szétszeded az ajtót, érdemes lesz az alján a lemezek találkozását belülről is lezárni valamilyen üregvédő kencével. A kifolyó csatornákat szabadon hagyva. Smile

Szia! Köszönöm a választ! Most már azért kezd keményedni, kicsit még hagyom száradni, aztán majd hétvége felé színrefújom a kezelt részt. Üregvédővel kezeltem az alját már régebben, de úgy hogy, az üregvédő spray-hez vettem egy hosszabbított csövet, és a kifolyónyílásokon át befújtam, remélem, hogy ez így jó...Mond a négy ajtót így lekezeltem még a tél előtt. Egyébként a bal hátsó ajtó már cserés volt, pont amiatt, hogy megállt benne a víz, és teljesen szétrohadt az alja, tettem is fel róla annó képeket. Elég nehéz is volt pont ugyanolyan színű ajtót találni.

Vissza az elejére

peetypang

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 00:05:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 676
 Hozzászólás témája: karosszéria "hiba"

Sziasztok!

Segítségeteket, illetve a véleményeteket szeretném kérni. Mindenféle megjegyzést szívesen várok, nem kell visszafogni magatokat Smile

Szóval, úgy esett, hogy megvettem egy ford focust (2002/12). Karoszéria volt egyedül az, ami zavart, hogy nem olyan, amilyet szeretnék, ugyanis rozsdás. Jó kérdés, hogy akkor miért vetem meg? Igazándiból műszakilag rendben volt a kocsi, a belsőt mások is mondták, hogy tetszetősnek tartják. A motor 250K km, viszont szépen megy, futómű rendben, úttartása tökéletes. Ez alatt azt értem, hogy elengedett kormánynál teljesen egyenes, rugózás/lengéscsillapítás szuper, klíma 2 éves. Szóval a kasznit leszámítva nem lehet okom panaszra.

Jobb első küszöb-sárvédő találkozása (bal oldal hasonló állapotban):
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=144133050&t=9065811&openwith=1

Műszaki fél éve volt rá, tehát emiatt most még nem kell aggódnom. Szóval itt jön az a rész, hogy minden gondolat, ami kikívánkozik belőletek, idekerüljön. (pl.: hagyd a fenébe; hülye vagy és a gatyád is rámegy; van egy ötletem; stb...)

Köszönöm, ha már idáig elolvastátok, méginkább, ha hozzászóltok.

Üdv,
Pöttyös

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Érvényes: 2018.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 07:03:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 677
 Hozzászólás témája: Re: karosszéria "hiba"

peetypang írta:
Sziasztok!

Műszaki fél éve volt rá, tehát emiatt most még nem kell aggódnom. Szóval itt jön az a rész, hogy minden gondolat, ami kikívánkozik belőletek, idekerüljön. (pl.: hagyd a fenébe; hülye vagy és a gatyád is rámegy; van egy ötletem; stb...)
A gondot az fogja okozni, hogy itt már nem csupán maga a sárvédő érintett, hanem a küszöb is vele ment. Ezt egyszerűen javítani nem tudod. Mindenképpen karosszériás kell hozzá, cserés a két küszöb, a sárvédők, és valószínű javítás is kell, ívcsere stb...valóban nem lesz olcsó, ha nekifogsz. A festésről is beszélni kell utána.
Valószínű sosem volt kitakarítva a sárvédő mögöti rész.

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 07:27:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 678

peetypang írta:
Sziasztok!

Segítségeteket, illetve a véleményeteket szeretném kérni. Mindenféle megjegyzést szívesen várok, nem kell visszafogni magatokat Smile

Szóval, úgy esett, hogy megvettem egy ford focust (2002/12). Karoszéria volt egyedül az, ami zavart, hogy nem olyan, amilyet szeretnék, ugyanis rozsdás. Jó kérdés, hogy akkor miért vetem meg? Igazándiból műszakilag rendben volt a kocsi, a belsőt mások is mondták, hogy tetszetősnek tartják. A motor 250K km, viszont szépen megy, futómű rendben, úttartása tökéletes. Ez alatt azt értem, hogy elengedett kormánynál teljesen egyenes, rugózás/lengéscsillapítás szuper, klíma 2 éves. Szóval a kasznit leszámítva nem lehet okom panaszra.

Üdv,
Pöttyös

1. Megcsinältatod profin,ami sokba fog kerülni az auto ertekehez kepest,es hasznälod a kocsit 6-7 evig toväbb.
2. Összetaknyolod ugy,hogy ne lätszodjon es räsozod egy balekra.
3. Igy ahogy van räsozod egy balekra.

Utolagos extra

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 10:11:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 679

peetypang írta:
...

Egy 15 éves autó használatra való, nem kell csillogni-villognia.

Ha neked is ez a véleményed, akkor azt mondanám, hogy kerüld az elemcserés nagyjavításokat. A hegesztés a fémbeli anyagátalakulások miatt új elektrolítikus támadási pontokat hoz létre.

Én megnézném (kopogtatással, csavarhúzóval), hogy főleg a küszöbben maradt-e elég fém. Ha elég szilárd, akkor belülről kifúvatnám olyan anyaggal, ami a rozsdán is megtapad és elzárja a levegőtől. Pl. olaj (nem fáradtolaj) vagy zsír.

Kivülről lecsiszolnám, jó rozsdaátalakítóval lekenném, szárazon glettelném (helyenként üvegszálassal) és javítófestékkel kiigazítanám.

Nem lesz láthatatlan, de ha még szerkezetileg nem károsodott, akkor 6-7 évet így is kibír.

Ezt tenném én.
De aki úgy gondolja, hogy az autónak mindig tipp-toppnak kell lennie, nyugodtan járja a maga útját. Smile

Vissza az elejére

peetypang

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 22:47:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 680
 Hozzászólás témája:

Idézet:
1. Megcsinältatod profin,ami sokba fog kerülni az auto ertekehez kepest,es hasznälod a kocsit 6-7 evig toväbb.
2. Összetaknyolod ugy,hogy ne lätszodjon es räsozod egy balekra.
3. Igy ahogy van räsozod egy balekra

Azt hiszem az a balek én voltam, mert most vettem. Első autónak. :S Sad(((

Idézet:
Egy 15 éves autó használatra való, nem kell csillogni-villognia.

Igen, így gondolom (bár ezen rozsdaproblémát leszámítva tényleg nem csúnya)
https://drive.google.com/file/d/0B2SubnQ1AKl8d2dGS0pyeC03S28/view
https://drive.google.com/file/d/0B2SubnQ1AKl8X09heWJmczctZXM/view

Egy tenyérnyi dolog miatt nem fizetnék 100K-t. Azt hiszem megnézek jópár online anyagot és valamit maszatolok.
Ha esetleg van jó "tutorial", szívesen fogadom. Legrosszabb esetben elmegy párezer. Akkor karosszériással kijavíttatom . De ha sikerul sokat spórolok. Kockázat/nyereség.
Idézet:
Nem lesz láthatatlan, de ha még szerkezetileg nem károsodott, akkor 6-7 évet így is kibír.

Addigra úgyis kőgazdag leszek, majd lecserélem Very Happy Very Happy Very Happy

Köszi mindenkitől a gyors választ.
Továbbra is jöhet minden, abszolút kezdő vagyok a témában.

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Érvényes: 2018.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 07:29:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 681

fiesta írta:
peetypang írta:
...

Ha neked is ez a véleményed, akkor azt mondanám, hogy kerüld az elemcserés nagyjavításokat. A hegesztés a fémbeli anyagátalakulások miatt új elektrolítikus támadási pontokat hoz létre.
Én megnézném (kopogtatással, csavarhúzóval), hogy főleg a küszöbben maradt-e elég fém. Ha elég szilárd, akkor belülről kifúvatnám olyan anyaggal, ami a rozsdán is megtapad és elzárja a levegőtől. Pl. olaj (nem fáradtolaj) vagy zsír.
Kivülről lecsiszolnám, jó rozsdaátalakítóval lekenném, szárazon glettelném (helyenként üvegszálassal) és javítófestékkel kiigazítanám.
Igen, mindenképpen érdemes kalkulálni, hogy mennyit ér meg beletolni. Vissza soha többé nem kapod. Kérdés mi a cél?!

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

csabesz66

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 08:22:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 682
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Az én autóm szinte ugyan úgy néz ki , mint pitypang fórumtársé! / mármint a rozsda /
Én az eladás mellett döntöttem , pedig szerkezetileg /nemrég kuplungcsere, nemrég vezérléscsere,beltér kiváló, 1év műszaki, tökéletes nyári gumik / jó állapotban van. De a karosszéria munka számításaim nem érte volna meg, és akkor is maradt volna 15 éves az autóm!

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 09:20:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 683
 Hozzászólás témája:

peetypang írta:
...

Ha van a közeledben autófesték bolt, akkor ott érdemes tanácsot kérni, hogy milyen anyagokat ajánlanak és nagyjából mi a célravezető házi módszer.

Ezeknél általában nem olcsó az áru, de az információval együtt valószínűleg megéri.

Vissza az elejére

peetypang

HozzászólásElküldve: 2017.06.22 13:15:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 684
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:

Ha van a közeledben autófesték bolt, akkor ott érdemes tanácsot kérni, hogy milyen anyagokat ajánlanak és nagyjából mi a célravezető házi módszer.

Ezeknél általában nem olcsó az áru, de az információval együtt valószínűleg megéri.

Köszi a tippet. Találtam is. Reklám helye vagy sem: autósbolt

Nem tűnik annyira vészesnek az ár. Főleg, hogy lehet kis mennyiségben is kapni anagokat. lehet, hétvégén nekiesek valamelyik részének. Ugyan, mi baj történhet Very Happy Very Happy

Vissza az elejére

Csonakos

HozzászólásElküldve: 2017.06.23 21:52:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 685

peetypang írta:
Sziasztok!

Szóval, úgy esett, hogy megvettem egy ford focust....
Üdv,
Pöttyös

Nézd, műszakilag nehéz mellényúlni egy Focus-al, nem ez a gond velük. Az enyém már ijesztő km-t futott, de a mai napig hibátlanul teszi a dolgát minden nap, közben a többi autóm sorban feladta.

Sajnos olyan hármas párkapcsolatban vagy ahol a rozsda sokkal jobban szereti az autódat mint te és ez így ebben a formában nem lesz hosszútávú kapcsolat. Hiába van jó műszaki állapotban ha rohad. Vagy megjavítod (ami sokba lesz) vagy eladod, ne bonyolítsd a dolgot. A tiedhez már lakatos kell ne akard taknyolni! Erre majd akkor fogsz rájönni ha megbontod az elemeket.

Nálam vásárláskor kívülről semmi nem látszott, de belül már komoly volt a baj. Bár még éppen javítható volt házilag, de rengeteg munkával járt és talán nyertem vele 2-3 évet.

Ne bánkódj, hogy mellényúltál, ez csak egy használati tárgy amitől gyorsan meg lehet szabadulni. A szomszéd utcában olyan házat vettek meg amit belülről leszigeteltek és végig volt repedve a falazat a nedvesedésről. Még a penész sem volt intő jel a vevőnek. Pedig én azt hittem, hogy van humánusabb módszer is egy család kiirtására, de láthatod ezt is rásózták valakire.

Vissza az elejére

Pallaci

HozzászólásElküldve: 2017.12.05 16:50:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 686
 Hozzászólás témája:

Üdv Urak
Szeretném megkérdezni,hogy Ford Focus II (2005) gépkocsira milyen típusú alvázvédő festéket használtatok
-bitúmines,
-kaucsuk alapú,
-műanyag bevonatú
Jelenleg a gépkocsi hibátlan, garázsban tartott, szeretném egy alvázvédelmet.

Mit ír elő a Ford protokoll

Tud-e valaki segíteni ?
Köszönöm

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Átüt a rozsda!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
Ugrás:   

23 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.29 másodperc