Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.04.19. 23:33:39 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: truckeo7m
Mai: 0
Tegnapi: 2
Összesen: 23894
Látogatók:
Vendégek: 402
Tagok: 6
Összesen: 408

Jelen lévő tagok:
01: Flash87
02: balkor
03: sziku69
04: RazoR8402
05: fiesta
06: Style1

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus II. futómű gondok

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus II. futómű gondok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 47, 48, 49
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

49 / 49 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

oxy1

HozzászólásElküldve: 2018.01.09 12:58:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1441
 Hozzászólás témája: Re: hátsó futómű
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mikiasz írta:
oxy1 írta:
flint78 írta:
oxy1 írta:
Üdv!
Segítséget szeretnék kérni....focus ll 1.6 tdci-nél hátsó kerekeknél túl nagy a negatív kerékdőlés. A hátsó-felsó lengőkarokat,
(támasztó rúd) cseréltük, de semmi változás. Főleg a jobb oldalon látványos. Mi lehet a probléma?
A szerviz is tanácstalan...

Be kell âllítani a futóművet Very Happy
Valamelyik lengőkarnál van egy excenteres állítási lehetőség, azzal lehet korrigâlni a dőlést.
Milyen szerviz az aki egy iyen kérdésben tanácstalan?

A futóműves szerint az általad emlitett excenteres csavarral az utánfutást lehet állítani, a kerékdőlést nem....
A ford szerviz szerint nincs állítási lehetőség, komplett futómű felújítást javasolnak..... de azért köszönöm!!!! Megpróbáljuk..

Az a futóműves nem ért hozzá. Van excenteres csavar csak meg kell keresni.... Nekem is kellett még évekkel ezelőtt állítani.

Köszi!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Rush77

Érvényes: 2018.12.19.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.02.14 14:37:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1442
 Hozzászólás témája: Futómű/kormánymű

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mi lehet az esetleges hiba, vagy minek a jele ha kanyarodás közben áthajtok valamilyen úthibán akkor egy kotyogó hangot hallok elölről.
Egyenesen ez nincs.
Köszönöm.

Vissza az elejére

zor19

Érvényes: 2018.10.10.

HozzászólásElküldve: 2018.02.14 14:58:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1443
 Hozzászólás témája: Re: Futómű/kormánymű

Rush77 írta:
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy mi lehet az esetleges hiba, vagy minek a jele ha kanyarodás közben áthajtok valamilyen úthibán akkor egy kotyogó hangot hallok elölről.
Egyenesen ez nincs.
Köszönöm.

Szia, nekem ugyanez volt, igazából többféle oka is lehet, pl. kotyogós stabilizátor rúd (kutyacsont), egyesek szerint szakadt motortartóbak is lehet, de nekem végül kiderült, hogy a kormánymű volt a ludas és megváltás volt, mikor megcsinálták. Lásd alábbi idézet az előző oldalról:

Idézet:
A héten voltam kormányművesnél és megoldódott a probléma. Még egyszer leírva, az volt a gondom, hogy a futómű felől kopogó hangot hallottam, ha (leginkább jobbra) kanyarodás közben valami kátyúba mentem a bal kerékkel vagy villamossíneken mentem át, hasonlók. Kiderült, hogy a kormánymű patika állapotú, kivéve egy műanyag kitámasztó baszt, ami egyes Ford-os kormányművekben fém, de egyesekben (mint az enyém) műanyag basszal van megoldva. Mint kiderült, a műanyag egy idő után egyszerűen letörik és a fogasléc (?) így nincs rendesen megtámasztva. Megcsinálták ki- és beszereléssel együtt 46ezerért pár óra alatt, nekem ennyit megért, ilyen csendes még sosem volt a kanyarokban a kocsi. Very Happy

Vissza az elejére

Rush77

Érvényes: 2018.12.19.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.02.14 15:49:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1444
 Hozzászólás témája: Re: Futómű/kormánymű

zor19 írta:
Rush77 írta:
Sziasztok!

Egyenesen ez nincs.
Köszönöm.

Szia, nekem ugyanez volt, igazából többféle oka is lehet, pl. kotyogós stabilizátor rúd (kutyacsont), egyesek szerint szakadt motortartóbak is lehet, de nekem végül kiderült, hogy a kormánymű volt a ludas és megváltás volt, mikor megcsinálták. Lásd alábbi idézet az előző oldalról:

Idézet:
A héten voltam kormányművesnél és megoldódott a probléma. Még egyszer leírva, az volt a gondom, hogy a futómű felől kopogó hangot hallottam, ha (leginkább jobbra) kanyarodás közben valami kátyúba mentem a bal kerékkel vagy villamossíneken mentem át, hasonlók. Kiderült, hogy a kormánymű patika állapotú, kivéve egy műanyag kitámasztó baszt, ami egyes Ford-os kormányművekben fém, de egyesekben (mint az enyém) műanyag basszal van megoldva. Mint kiderült, a műanyag egy idő után egyszerűen letörik és a fogasléc (?) így nincs rendesen megtámasztva. Megcsinálták ki- és beszereléssel együtt 46ezerért pár óra alatt, nekem ennyit megért, ilyen csendes még sosem volt a kanyarokban a kocsi. Very Happy

Köszi szépen.

Majd ha legközelebb megyek Gödre megnézetem.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus II. futómű gondok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 47, 48, 49
Ugrás:   

49 / 49 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.32 másodperc