Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.04.19. 23:34:43 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: truckeo7m
Mai: 0
Tegnapi: 2
Összesen: 23894
Látogatók:
Vendégek: 404
Tagok: 6
Összesen: 410

Jelen lévő tagok:
01: Flash87
02: balkor
03: sziku69
04: RazoR8402
05: fiesta
06: Style1

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus 3. Gondok, problémák...

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Focus 3. Gondok, problémák...
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 48, 49, 50
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

50 / 50 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Attila64
Területi képviselő

Érvényes: 2018.12.31.

HozzászólásElküldve: 2018.03.27 18:00:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1471
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

amuba írta:

Ment a pm!

Erre én is kíváncsi volnék.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

gerijani

Érvényes: 2018.07.22.

HozzászólásElküldve: 2018.04.13 10:07:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1472
 Hozzászólás témája: 1.6 Ecoboost, 150LE - szerviz intervallum

Sziasztok!

150LE, 1.6 Ecoboost szerviz intervallumai mikor vannak. Pontosítok: Vezérlés csere mikor esedékes? 176e-nél vettem Petrányitól, most 198e van benne, de az elektronikus szervizkönyve szerint még nem volt.

Vissza az elejére

misu

HozzászólásElküldve: 2018.04.13 11:57:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1473
 Hozzászólás témája: Re: 1.6 Ecoboost, 150LE - szerviz intervallum

gerijani írta:
Sziasztok!

150LE, 1.6 Ecoboost szerviz intervallumai mikor vannak. Pontosítok: Vezérlés csere mikor esedékes? 176e-nél vettem Petrányitól, most 198e van benne, de az elektronikus szervizkönyve szerint még nem volt.

200000km vagy 10év

Ford Műszaki Zsebkönyv 121. oldal

Vissza az elejére

bpq

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 05:46:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1474
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Nemrég egy balesetben elvesztettük a család kedvencét egy tdci c-max-ot. Mivel újat nem tudok venni, nézegettem a használtakat de dízelt nem merek venni.
Már jó rég óta kattogok a HAHU-n és eddig kerültem a turbós benzineseket de van egy-két csábító darab.
Mi a véleményetek/tapasztalatotok a turbó benzines (1.0, 1.6) motorokról? Milyen nagyobb költségekre lehet számítani és kb milyen futásteljesítménynél jönnek. Van kokszosodás? Mikor jön a kettőstömegű lendkerék cseréje? Vannak típushibák?
Előre is köszönöm a megosztott tapasztalatokat!

Vissza az elejére

Bala

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 09:31:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1475
 Hozzászólás témája:

bpq írta:
Sziasztok!

Nemrég egy balesetben elvesztettük a család kedvencét egy tdci c-max-ot. Mivel újat nem tudok venni, nézegettem a használtakat de dízelt nem merek venni.
Már jó rég óta kattogok a HAHU-n és eddig kerültem a turbós benzineseket de van egy-két csábító darab.
Mi a véleményetek/tapasztalatotok a turbó benzines (1.0, 1.6) motorokról? Milyen nagyobb költségekre lehet számítani és kb milyen futásteljesítménynél jönnek. Van kokszosodás? Mikor jön a kettőstömegű lendkerék cseréje? Vannak típushibák?

Én is kb ezen rugózok.. (off: bár mostanában elgondolkodtam egy uj vitarán is, a középső felszereltség bőven jó is lenne nekem, szívó benzin, nem sokkal több mint egy korrekt 3mas benzines használtba, de ahogy nézegettem azért nem egy minőségi szint a kettő)

Vissza az elejére

subagab

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 10:23:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1476
 Hozzászólás témája:

bpq írta:
Sziasztok!

Szia!

Én is irtózom a turbós motoroktól, és tudomásom szerint az 1.6 Ti-VCT motor az nem turbós, annyi úri huncutság van benne hogy változó szelepvezérléses.
Nullára kezd szűkülni a szívó benzines motorok száma az újautó piacon, a legtöbb gyártó nyomatja a downsizing-ot (3 henger, ~1000 ccm és azt rommá töltik turbóval...)
Kettőstömegű lendkerék nemtudom van-e az 1.6 Ti-VCT-ben. Én amúgy most készülök egy ilyen autót venni hétfőn, gyakorlatilag az 1.4 Opel astra K és a Ford Focus 1.6 Ti-VCT közül lehetett választani ami elvileg nem turbós, nem egy nagy választék... (Toyota már jóval drágább, Suzukit meg soha nem veszek, ha nyerek egyet azt is eladom...)

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 11:34:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1477
 Hozzászólás témája:

bpq írta:
Sziasztok!

Én nem félnék a turbos motoroktól. Családban nekünk van 1.6 Ti-VCT, 1.0 ecoboost focus is meg Meriva 1.4 Turbo is. Egyik turbossal sem volt sose semmi gond. A mostani turbos focus előtt is ugyan ilyen 1.0 volt és csak a rendszeres éves olajcserére kellett vinni. Vezetési élmény szempontjából viszont ég és föld egy sima szívó meg egy turbós. Főleg hogy a Fordnak évek óta ez az év motorja tehát még csak nem is rossz konstrukció mint egyes másik márkáknál. Tehát nyugodtan választhatod az 1.0 turbo kivitelt.

Vissza az elejére

Zotya76

HozzászólásElküldve: 2018.04.15 20:12:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1478
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
bpq írta:
Sziasztok!

Én nem félnék a turbos motoroktól. Családban nekünk van 1.6 Ti-VCT, 1.0 ecoboost focus is meg Meriva 1.4 Turbo is. Egyik turbossal sem volt sose semmi gond. A mostani turbos focus előtt is ugyan ilyen 1.0 volt és csak a rendszeres éves olajcserére kellett vinni. Vezetési élmény szempontjából viszont ég és föld egy sima szívó meg egy turbós. Főleg hogy a Fordnak évek óta ez az év motorja tehát még csak nem is rossz konstrukció mint egyes másik márkáknál. Tehát nyugodtan választhatod az 1.0 turbo kivitelt.

Sziasztok!

Én is az 1.6 Ti-VCT vagy az 1.5 ECO motorosok között vaciláltam! Maradt a turbós ! Két éves az autó kombi,most vettem egy három hete! Azt mondhatom hogy nagyon jó Smile az eddigi tapasztalatok alapján! Előtte egy focus 2-em volt 1.6 VCT ! Teljesen más vezetni ! Az olajcsere 10,000 km-ént cserélve,számlákkal bizonyítva,ez szerintem nem is kérdéses!A fogyasztása vegyes úton 6,3 ami szerintem jó! Remélem a választás jónak bizonyult és a későbbiekben is hasonló véleménnyel fogok írni róla Smile !

Vissza az elejére

Rob1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.16 09:47:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1479
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Egy tegnap felmerült probléma kapcsán vettem észre, hogy a 2016-os újonnan vásárolt Focus 3 kombi (ráncfelvarrás utáni) csomagtéri biztosítéktáblájának kiosztása eltér a kezelési könyvben szereplőtől: több foglalat üres, amelyikben a könyv szerint kellene lenni biztosítéknak, más, elvileg nem használt foglalatokban van biztosíték. A biztosítékok Amper értéke sem stimmel. A többi biztosítéktáblát még nem ellenőriztem. Lehetséges, hogy gyárilag más kiosztással jött ki az autó? Hol találhatok erre vonatkozó útmutatót?
A tegnapi probléma pedig az volt, hogy nem működik az utánfutó féklámpa, az autó csatlakozója nem ad ki jelet sem az adott utánfutónál, sem kerékpárszállító kiegészítő lámpánál. Lehetséges, hogy az utánfutó csatlakozója zárlatos volt, de ennek javítása után sem működik. Az utánfutó jó, kipróbálva más autóval. A Focuson és az utánfutón semmilyen más rendellenességet nem tapasztaltam és korábban (ősszel) még tökéletesen működött minden. Mi lehet a hiba? Van olyan biztosíték, ami csak az utánfutó féklámpájáé? Esetleg az utánfutó modul elromolhat úgy, hogy csak a féklámpa nem működik?
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza az elejére

silboy

HozzászólásElküldve: 2018.04.18 18:46:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1480
 Hozzászólás témája:

Szerintetek ez normális? 4 hónapos, 5000 km-t futott.

Garázsban áll. Szerintem kicsit sok a rozsda...

Focus Ghia 2012-2017

Focus Titanium 2017

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.04.18 19:28:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1481
 Hozzászólás témája:

Sziasztok. Szüleim Focus 3-nal az mitől lehet hogy kulcs kivéve bekapcsoljuk a rádiót kiírja hogy 1 órás mód de mégis kb 2 perc múlva kikapcsol. Beállítások között nem láttam erre vonatkozóan semmi állítási lehetőséget. Vagy akksi lehet? Habár azt jeleznie kellene nem?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2018.04.18 19:56:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1482
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
Sziasztok. Szüleim Focus 3-nal az mitől lehet hogy kulcs kivéve bekapcsoljuk a rádiót kiírja hogy 1 órás mód de mégis kb 2 perc múlva kikapcsol. Beállítások között nem láttam erre vonatkozóan semmi állítási lehetőséget. Vagy akksi lehet? Habár azt jeleznie kellene nem?

A gyenge akkumulátor okozott már ilyet nálam.

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.04.18 20:05:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1483
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
sulep írta:

A gyenge akkumulátor okozott már ilyet nálam.

Mondjuk akkor sokáig nem húzta az akksi mert 3 év 2 hónapos a kocsi.

Vissza az elejére

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2018.04.18 21:12:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1484
 Hozzászólás témája:

silboy írta:

Nyilván nem normális, én tavaly tél végén vettem észre (nekem is garázsban áll). A válasz: ez ilyen (...és tényleg mindegyik ilyen).
Gondoltam egy kicsit utánajárok és Ausztriában is megkérdeztem: ők cserélnék gariban, de a Ford nem fizeti ki nekik... merthogy felületi rozsda, tehát a funkcióját betölti. Azt javasolta, ha zavar, akkor fújjak rá kipufogóspray-t, aztán akkor 3-4 évig normálisan néz ki...aztán várhatóan úgyis cserélni kell.

Astra H: 6 év után nem volt rozsda a kipufogón (nem is garázsban állt), miközben olyan lyuk lett rajta, mintha az Alien bújt volna ki belőle.

Viszont a Focuson kerékcsavar menete 2 év után is olyan, mint az új... Összehasonlításképpen az Astra-nál ilyenkor már elég ronda volt.

Melyik cég hol akar pénzt megtakarítani...

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 09:01:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1485
 Hozzászólás témája:

GaborJ írta:
...3-4 évig normálisan néz ki...aztán várhatóan úgyis cserélni kell.

Az enyémen is hamar megjelent a felületi rozsda. Most 15,5 éves és nem lyukas. Smile

Az utcán parkolok és télen is használom.

Vissza az elejére

vadasz

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 09:28:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1486
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Lassan de valahol szivárog a klímagáz a fókámban. Tavaly nyár elején volt feltöltve és mostanra megint kifogyott. Ezt javítják garanciában??? 3,5 éves az autó de lett rá véve 5 évre kiterjesztett garancia. (a tavaly nyári feltöltés is fizetős volt nem ment garanciába sajna)

Legutóbb vadasz szerkesztette (2018.04.19 09:39:36), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 09:37:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1487
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
GaborJ írta:
...3-4 évig normálisan néz ki...aztán várhatóan úgyis cserélni kell.

Az enyémen is hamar megjelent a felületi rozsda. Most 15,5 éves és nem lyukas. Smile

Az utcán parkolok és télen is használom.

Az a baj, hogy abból sajnos nem következik, hogy az Mk3.5-nál sem lesz gond vele. A 15.5 év alapján azt mondom, hogy nem mai az autó...
Tavaly megnéztem egy Mk3-at 1.6 Ti-VCT Kombit (M..-... volt a rendszám, kb. 4 éves lehetett) és a kipufogó jobban nézett ki, mint az enyémen 1 évesen...
Valószinüleg taktikáznak a gyártók: az MK3.5-nél vastagabbak az ablakok, jobb az zajszigetelés...és valahol be kell hozni ezeknek az árát.

Ez a technikai része...a másik, meg ahogy kinéz. Sajnos elég jól látható és "viccesen" néz ki egy 1-2 éves autónál...hát hogy nem jó reklám a Ford számára az tény. Dehát ők tudják.

Vissza az elejére

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 09:46:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1488
 Hozzászólás témája:

vadasz írta:
Sziasztok! Lassan de valahol szivárog a klímagáz a fókámban. Tavaly nyár elején volt feltöltve és mostanra megint kifogyott. Ezt javítják garanciában??? 3,5 éves az autó de lett rá véve 5 évre kiterjesztett garancia. (a tavaly nyári feltöltés is fizetős volt nem ment garanciába sajna)

Ezt találtam: https://www.fordpetranyi.hu/ajanlatok/ford-petranyi-5-ev-garancia/

A 3 év Extra Garancia a következő egységekre terjed ki:

- motor
- sebességváltó
- katalizátor
- elsőkerékhajtás
- hátsókerékhajtás
- kormánymű
- fékrendszer (kivéve fékpofákat és féktárcsákat)
- klímaberendezés
- fűtés
- Ford audiorendszerek (gyárilag beépített)
- légzsák
- a teljes elektronikai rendszer, beleértve a motorvezérlést, ABS-t, elektromosan állítható üléseket, valamint minden egyéb gyárilag beépített elektronikus biztonsági és kényelmi funkciókat ellátó rendszer.

A következők nem tartoznak a Ford Extra Garancia lefedettsége alá:

- Minden kopó-forgó alkatrész és ezek cseréjének munkaköltsége, beleértve a gumiabroncsokat is
- Karosszéria- és fényezési javítások, ablaküveg, kárpit és utastéri burkolati elemek javításai
- Verseny vagy rally céljára átalakított gépjárművek
- Minden diagnosztikai és karbantartási munkálat

Ezek alapján ez egy garanciális kérdés...az nem létezik, hogy 3.5 éves autónál csak úgy elmegy a gáz a klímából.
Szerintem nem szabad elsőre feladni és fizetni.

Vissza az elejére

vadasz

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 10:25:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1489
 Hozzászólás témája:

GaborJ írta:
vadasz írta:

Ezt találtam: https://www.fordpetranyi.hu/ajanlatok/ford-petranyi-5-ev-garancia/

A 3 év Extra Garancia a következő egységekre terjed ki:

- motor
- sebességváltó
- katalizátor
- elsőkerékhajtás
- hátsókerékhajtás
- kormánymű
- fékrendszer (kivéve fékpofákat és féktárcsákat)
- klímaberendezés
- fűtés
- Ford audiorendszerek (gyárilag beépített)
- légzsák
- a teljes elektronikai rendszer, beleértve a motorvezérlést, ABS-t, elektromosan állítható üléseket, valamint minden egyéb gyárilag beépített elektronikus biztonsági és kényelmi funkciókat ellátó rendszer.

A következők nem tartoznak a Ford Extra Garancia lefedettsége alá:

- Minden kopó-forgó alkatrész és ezek cseréjének munkaköltsége, beleértve a gumiabroncsokat is
- Karosszéria- és fényezési javítások, ablaküveg, kárpit és utastéri burkolati elemek javításai
- Verseny vagy rally céljára átalakított gépjárművek
- Minden diagnosztikai és karbantartási munkálat

Ezek alapján ez egy garanciális kérdés...az nem létezik, hogy 3.5 éves autónál csak úgy elmegy a gáz a klímából.
Szerintem nem szabad elsőre feladni és fizetni.

Köszi a "bátorító" választ Very Happy

Vissza az elejére

silboy

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 12:02:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1490
 Hozzászólás témája:

GaborJ írta:
silboy írta:

Nyilván nem normális, én tavaly tél végén vettem észre (nekem is garázsban áll). A válasz: ez ilyen (...és tényleg mindegyik ilyen).
Gondoltam egy kicsit utánajárok és Ausztriában is megkérdeztem: ők cserélnék gariban, de a Ford nem fizeti ki nekik... merthogy felületi rozsda, tehát a funkcióját betölti. Azt javasolta, ha zavar, akkor fújjak rá kipufogóspray-t, aztán akkor 3-4 évig normálisan néz ki...aztán várhatóan úgyis cserélni kell.

Rákérdeztem a magyar Fordnál a képeket is mellékeltem, ugyanezt a választ kaptam.

Focus Ghia 2012-2017

Focus Titanium 2017

Vissza az elejére

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 12:11:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1491
 Hozzászólás témája:

silboy írta:
GaborJ írta:
silboy írta:

Rákérdeztem a magyar Fordnál a képeket is mellékeltem, ugyanezt a választ kaptam.

Akkor nincs új a nap alatt. Pedig nem normális...egy 5-7 éves autónál igen, de 1-2 évesnél nem ...egy Vitara kipufogója jobban néz ki.

Pertársaság?Smile

Egyébként eddig sok pozitivumot nem tudok elmondani a Ford KKE-ről...mindig hárítanak. Azért a következő autónál ezt is figyelembe fogom venni. Az Opel-nél sokkal többet el tudtam érni (ami jogos volt),de a Ford csak hárít...és ez nagyon nem tetszik.

Nem tudom mennyire macera, ha az ember lefújná kipufogó spray-el...de nincs akna a garázsban.

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 16:12:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1492
 Hozzászólás témája:

Az opelnél garanciában még a bőrkormány is lerohadt.

Vissza az elejére

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 16:57:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1493
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
Az opelnél garanciában még a bőrkormány is lerohadt.

Nem akarom az Opel-t védeni, csak elmondtam a tapasztalatokat.
Az előző autót: Opel (Astra H Caravan, 2009, 1.6 benzin, 115LE, újonnan vettem és 7 évesen adtam el)...a kormányon nem lehetett észrevenni semmit, olyat hogy lerohadt...főleg nem.
Azelőtt is Opel volt (Astra G, 1.4, 90LE) és annál sem volt gond a kormányborítással (3 évesen vettem, 8 évesen adtam el).

Mindamellett nem voltam annyira elégedett az Opel-el, hogy újból azt vegyek + nem is tetszik az Astra K + a Focus Mk3.5 nagyon tetszik.Smile

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 17:18:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1494
 Hozzászólás témája:

Wink

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Focus 3. Gondok, problémák...
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 48, 49, 50
Ugrás:   

50 / 50 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.43 másodperc