Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.04.19. 23:34:46 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: truckeo7m
Mai: 0
Tegnapi: 2
Összesen: 23894
Látogatók:
Vendégek: 405
Tagok: 6
Összesen: 411

Jelen lévő tagok:
01: Flash87
02: balkor
03: sziku69
04: RazoR8402
05: fiesta
06: Style1

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Váltóval kapcsolatos dolgok

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> Váltóval kapcsolatos dolgok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

4 / 4 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.07 13:27:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 91
 Hozzászólás témája: Re: Rükverts
Hozzászólás az előzmény idézésével

kojomjo írta:
toni777 írta:
soldier84 írta:
Sziasztok!

Egy 2006-os 1.6-os benzines Focuszom van. Az a probléma, hogy a rükverts-et néha kicsit nehezen veszi és csúnya váltó hangot ad ki. A kuplung szerintem nem kopott még nagyon, nem túlságosan fent fog. Plusz a többi sebességnek nem csinálja, hibátlanul, akadás mentesen vált. Kérdés hogy ez mennyire normális ennél a típusnál? (nemrég vettem így még csak ismerkedünk)

Előre is köszi a segítséget.

Üdv
Gábor

Hali!

Mi is kb. 2 hete vettünk 2006-os Focus-t (1.6 benzin) és pontosan ugyanezzel a "problémával" találkoztam. Rakom rükvercbe, hallok egy enyhe kerrenő hangot, feleségem rámnéz: "mi van, nem megy a váltás?" Smile Mondom neki: "de megy, csak valami van". Az autó egyébként műszakilag penge (garantált 118e km), ismerősömtől vettem, második tulaj vagyok. Valszeg valamilyen beavatkozással (váltóolaj vagy alkatrész csere) finomítható a dolog, de ezt inkább hozzáértő emberek tudnák megmondani.

Üdv.:

Tony

Én úgy használom,hogy nem hirtelen rakom be hanem szép komótosan így csak néha akad akkor csak kicsit rá engedem a kuplungot és már bent is van.Külömben nagyon jó váltó még az egyest is gurulóban beveszi a többit meg két ujjal lazán.

Nem szinkronos a rüki ezert csinälja. Müszakilag semmit sem tudsz tenni ellene. 2x kell benyomni a kuplungot.

Utolagos extra

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.06.07 23:28:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 92
 Hozzászólás témája: Re: Rükverts

lantika írta:
kojomjo írta:

Én úgy használom,hogy nem hirtelen rakom be hanem szép komótosan így csak néha akad akkor csak kicsit rá engedem a kuplungot és már bent is van.Külömben nagyon jó váltó még az egyest is gurulóban beveszi a többit meg két ujjal lazán.

Nem szinkronos a rüki ezert csinälja. Müszakilag semmit sem tudsz tenni ellene. 2x kell benyomni a kuplungot.

Az igaz, hogy nem szinkronizált a hátramenet, de Kojomjo adta a jó tanácsot.

Azért reccsen a váltó berakáskor, mert még túl gyorsan forgnak a fogaskerekek. Ha 1-2 másodperc eltelik a kuplung benyomása és a bot mozgatása között, akkor megfelelően lelassulnak.

Ha hosszabb idő telik el, akkor teljesen meg is állhatnak, ami nem jó, mert nem csúsznak össze. Ekkor jó a kis kuplung ráengedés vagy egy rövid hármasba rakás továbbra is teljesen kinyomott kuplunggal.

A kétszer kuplunggolás újra elindítja a fogaskerekeket. Csak akkor segít a reccsenés ellen, a második kuplungolás felületesebb. De akkor már egyszerűbb egy kicsit lassabban váltani. Smile

Ha a kuplung hibás és nem szakítja meg a kapcsolatot, akkor mindig recseg a hátramenet. Ezt úgy lehet letesztelni, hogy üresben, egy másodperccel a gyors kuplungkinyomás után jól hallhatóan csökken a surrogó zaj. Akkor áll le a váltó forgása.

Vissza az elejére

BanyaiRicsi

HozzászólásElküldve: 2017.06.25 18:10:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 93
 Hozzászólás témája: 2010-es Focus II-nek milyen az autómatája?

Egy 2010-es Focus II Kombit szeretnél vásárolni, 2.0TDCI motorral. 150.000Km-el! Szervízkönyves! (Bár ez sokszor semmit nem jelent)

A dilemmám, hogy autómata váltósat néztem ki.

A kérdésem erre vonatkozik, hogy mik a tapasztalatok és az észrevételek ezzel a váltóval? Egyáltalán ez milyen váltó, mert még nem a powershift, hanem az azelőtti!! Ez is CVT vagy más? Leírásban 6 sebességes autómatát ír, de nem Powershift! Akkor mi és milyen? Használható? Milyen a reakcióideje?

Vagy próbáljak inkább Powershift-eset keresni? Bár arról mindenki la akar beszélni!

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2017.06.25 21:22:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 94
 Hozzászólás témája: Re: 2010-es Focus II-nek milyen az autómatája?

BanyaiRicsi írta:
Egy 2010-es Focus II Kombit szeretnél vásárolni, 2.0TDCI motorral. 150.000Km-el! Szervízkönyves! (Bár ez sokszor semmit nem jelent)

A kérdésem erre vonatkozik, hogy mik a tapasztalatok és az észrevételek ezzel a váltóval? Egyáltalán ez milyen váltó, mert még nem a powershift, hanem az azelőtti!! Ez is CVT vagy más? Leírásban 6 sebességes autómatát ír, de nem Powershift! Akkor mi és milyen? Használható? Milyen a reakcióideje?

Vagy próbáljak inkább Powershift-eset keresni? Bár arról mindenki la akar beszélni!

Powershift ez is, más nem is volt 2,0 dízelhez. Ezek talán jobbak, tartósabbak mind a pár évvel későbbiek, de egy bolygóművessel nem veszi fel a váltás-minőségben a versenyt. Próbáld ki neked tetszik-e.

Vissza az elejére

BanyaiRicsi

HozzászólásElküldve: 2017.06.25 21:27:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 95

Bagoly600 írta:
BanyaiRicsi írta:

Powershift ez is, más nem is volt 2,0 dízelhez. Ezek talán jobbak, tartósabbak mind a pár évvel későbbiek, de egy bolygóművessel nem veszi fel a váltás-minőségben a versenyt. Próbáld ki neked tetszik-e.

Köszönöm! Esetleg ehhez van valami leírás, vagy video arról, hogyan vált? Mert nem nagyon találok youtube-on sem ilyet!

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2017.06.25 21:57:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 96

BanyaiRicsi írta:

Köszönöm! Esetleg ehhez van valami leírás, vagy video arról, hogyan vált? Mert nem nagyon találok youtube-on sem ilyet!

sima olajfürdős dupla kuplungos automata. Keress a powershift szóra vagy indulj ebből: https://www.youtube.com/watch?v=FXNjpcg9mhI

Vissza az elejére

BanyaiRicsi

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 06:14:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 97

Bagoly600 írta:
BanyaiRicsi írta:

sima olajfürdős dupla kuplungos automata. Keress a powershift szóra vagy indulj ebből: https://www.youtube.com/watch?v=FXNjpcg9mhI

Értem, így már más a helyzet, bár a különbséget nem értem ez, és a powershift között, ha ez is powershift végül is. Akkor ez a szerkezet valamivel megbízhatóbb? Inkább az elődjének tekinthető? Mitől megbízhatóbb?

Tudom sok a kérdés, de szeretném megérteni!

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 06:53:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 98

BanyaiRicsi írta:

Értem, így már más a helyzet, bár a különbséget nem értem ez, és a powershift között, ha ez is powershift végül is. Akkor ez a szerkezet valamivel megbízhatóbb? Inkább az elődjének tekinthető? Mitől megbízhatóbb?

nincs mit megérteni, ez a powershift fantázianevű mps6 vagy 6DCT450 kódjelű váltó. Valószínű a spórolás miatt lettek a későbbiek gyengébbek.

Vissza az elejére

BanyaiRicsi

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 07:31:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 99

Bagoly600 írta:
BanyaiRicsi írta:

nincs mit megérteni, ez a powershift fantázianevű mps6 vagy 6DCT450 kódjelű váltó. Valószínű a spórolás miatt lettek a későbbiek gyengébbek.

Magyarul ezt akkor megvehetem, valószínűleg kevesebb az esély a meghibásodásra, mint az újabbaknál?
Te vennél ilyet? Ajánlható ez a váltó vagy inkább manuális párti vagy?

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 07:44:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 100

BanyaiRicsi írta:

Magyarul ezt akkor megvehetem, valószínűleg kevesebb az esély a meghibásodásra, mint az újabbaknál?

A tapasztalat az, hogy a korai powershit-ek jobban bírják.

Nekem bolygóműves van, de ha vágyat éreznék újabb automata autóra, akkor nem tudnám kikerülni és akkor szomorúan, de megbarátkoznék vele. A kézi váltót elengedtem, jobb az automata Smile

Vissza az elejére

BanyaiRicsi

HozzászólásElküldve: 2017.06.26 08:03:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 101

Bagoly600 írta:
BanyaiRicsi írta:

A tapasztalat az, hogy a korai powershit-ek jobban bírják.

Nekem bolygóműves van, de ha vágyat éreznék újabb automata autóra, akkor nem tudnám kikerülni és akkor szomorúan, de megbarátkoznék vele. A kézi váltót elengedtem, jobb az automata Smile

Értelek! Még annyit, hogy mire kell figyelni ezeknél a szerkezeteknél? Mivel még sohasem ültem ilyenben, így ha kipróbálom, mit figyeljek a váltásnál? Magyarul mielőtt megvenném, mit ellenőrizzek rajta, és mi az, amit ha hallok vagy érzek, rögtön megköszönjem a lehetőséget, és eljöjjek?

Vissza az elejére

addibigg

Érvényes: 2019.04.11.

HozzászólásElküldve: 2018.04.09 13:21:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 102
 Hozzászólás témája:

MK2,5 1.6 benzin 100le-s kocsim van. Néha 2-ből 3-ba nem megy elsőre a kapcsolás, mintha megakadna az 1-3 közötti "elválasztón". Nem egetrengető probléma de utánajárnék.
Arra gondoltam hogy felhúzom a váltószoknyát és egy kicsit kitakarítom alatta a kulisszát, plusz egy kis szilikonsprayt vagy műanyagra használható zsírsprayt nyomnék rá. Mit gondoltok?

Vissza az elejére

ATTIS

Érvényes: 2018.08.20.

HozzászólásElküldve: 2018.04.09 15:48:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 103
 Hozzászólás témája:

addibigg írta:
MK2,5 1.6 benzin 100le-s kocsim van. Néha 2-ből 3-ba nem megy elsőre a kapcsolás, mintha megakadna az 1-3 közötti "elválasztón". Nem egetrengető probléma de utánajárnék.
Arra gondoltam hogy felhúzom a váltószoknyát és egy kicsit kitakarítom alatta a kulisszát, plusz egy kis szilikonsprayt vagy műanyagra használható zsírsprayt nyomnék rá. Mit gondoltok?

Gondolni sok mindenre lehetne...Talán inkább kuplung, ami nem emel ki rendesen?

Vissza az elejére

addibigg

HozzászólásElküldve: 2018.04.09 19:09:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 104
 Hozzászólás témája:

ATTIS írta:
addibigg írta:

Gondolni sok mindenre lehetne...Talán inkább kuplung, ami nem emel ki rendesen?

Nem érzem hogy amúgy problémás lenne a kuplung.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.04.09 20:18:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 105
 Hozzászólás témája:

addibigg írta:
... Néha 2-ből 3-ba nem megy elsőre a kapcsolás, mintha megakadna az 1-3 közötti "elválasztón"....

Az a tippem, hogy amit elválasztónak gondolsz, az nem egy fizikai akadály, hanem a fogaskerekek szinkronizálásának hatása.

Akkor érezni az akadályt a váltókar mozgásában, amikor a szinkrongyűrű becsúszik a forgó alkatrészek közé és megpróbálja őket összefékezni. Amíg ez nem megy, addíg a váltókart nem lehet a sebességbe benyomni.

Azért van, hogy néha sikerül, néha nem, mert ha eleve jók a fordulatszámok, akkor könnyebb dolga van a szinkrongyűrűnek.

A szinkronizálás akkor is nehezített, ha a kuplung nem kapcsol szét teljesen, de akkor minden sebességben jelentkezne.

Vissza az elejére

addibigg

HozzászólásElküldve: 2018.04.10 07:14:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 106
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
addibigg írta:
... Néha 2-ből 3-ba nem megy elsőre a kapcsolás, mintha megakadna az 1-3 közötti "elválasztón"....

Az a tippem, hogy amit elválasztónak gondolsz, az nem egy fizikai akadály, hanem a fogaskerekek szinkronizálásának hatása.

Akkor érezni az akadályt a váltókar mozgásában, amikor a szinkrongyűrű becsúszik a forgó alkatrészek közé és megpróbálja őket összefékezni. Amíg ez nem megy, addíg a váltókart nem lehet a sebességbe benyomni.

Azért van, hogy néha sikerül, néha nem, mert ha eleve jók a fordulatszámok, akkor könnyebb dolga van a szinkrongyűrűnek.

A szinkronizálás akkor is nehezített, ha a kuplung nem kapcsol szét teljesen, de akkor minden sebességben jelentkezne.

Köszi!
Akkor lehet hogy a 2-3 közötti kapcsolat már kicsit kopottabb mint a többi és azért van hogy érzékenyebb. Váltóolajcsere volt most a kocsin, majd megpróbálom hosszabb távon hogy eredményezett-e változást.

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2018.04.12 12:54:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 107
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
addibigg írta:

Üresben gurulva nem mindig akar bemenni hármasba, az is ezért lehet?
Amikor nem veszi be, akkor előbb négy, onnan szépen átmegy 3-ba.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.04.12 15:57:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 108
 Hozzászólás témája:

pathfinder írta:

Igen. Ez is a szinkronizálással kapcsolatos.

Ha elválasztónak gondoljuk azt a pontot, ahol a szinkrongyűrűnek szinkronizálni kell, akkor a váltószerkezetnek, mint alkatrészek csoportjának, van egy motor felőli része és egy kerék felőli része.

Amikor az autó üresben gurul, akkor a kerék felőli rész gyorsan forog. De a motor felőli rész lassú, mert a motor alapjáraton jár. Nagy a sebességkülönbség, a szinkrongyűrűnek nehéz a feladata. Ezért akad meg a váltókar a hármas előtt. Ilyenkor szokták a szinkron nélküli múltban kettős kuplungolással felpörgetni a váltó motor felőli részét.

Én is gurulok néha üresben. Ilyenkor váltás előtt adok egy kis gázfröccsöt és csak utána nyomom ki a kuplungot. Könnyebben beveszi a sebességet és nem kopik a szinkrongyűrű.

Nálad a négyesbe rakás azért segít, mert ilyenkor a négyes szinkrongyűrű felgyorsítja a motor felőli szakaszt és ezzel elvégzi a hármas gyűrű munkájának egy részét.

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2018.04.13 10:14:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 109
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
pathfinder írta:

Igen. Ez is a szinkronizálással kapcsolatos.

Ha elválasztónak gondoljuk azt a pontot, ahol a szinkrongyűrűnek szinkronizálni kell, akkor a váltószerkezetnek, mint alkatrészek csoportjának, van egy motor felőli része és egy kerék felőli része.

Amikor az autó üresben gurul, akkor a kerék felőli rész gyorsan forog. De a motor felőli rész lassú, mert a motor alapjáraton jár. Nagy a sebességkülönbség, a szinkrongyűrűnek nehéz a feladata. Ezért akad meg a váltókar a hármas előtt. Ilyenkor szokták a szinkron nélküli múltban kettős kuplungolással felpörgetni a váltó motor felőli részét.

Én is gurulok néha üresben. Ilyenkor váltás előtt adok egy kis gázfröccsöt és csak utána nyomom ki a kuplungot. Könnyebben beveszi a sebességet és nem kopik a szinkrongyűrű.

Nálad a négyesbe rakás azért segít, mert ilyenkor a négyes szinkrongyűrű felgyorsítja a motor felőli szakaszt és ezzel elvégzi a hármas gyűrű munkájának egy részét.

Wow!!!
Miket tudok meg...köszi Smile
viszont ez a hármasba nem akar bemenni gondom kb. pár hónapja jött elő. előtte miért vette be? én rontottam el?
illetve ezzel rontom a váltót, ha beleerőszakolom üresbe gurulva hármasba??

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.04.14 14:57:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 110
 Hozzászólás témája:

pathfinder írta:

viszont ez a hármasba nem akar bemenni gondom kb. pár hónapja jött elő. előtte miért vette be?

Ha fokzatosan romlott el, akkor kopottá vált a szinkrongyűrű.
Ha hirtelen, akkor kitört belőle egy darab. Halványan emlékszem, hogy láttam ilyen esetet a VOX tv Autodoktoren szerelős műsorában. De ott talán nem is volt kapcsolható a fokozat.

pathfinder írta:

A minimum, hogy fokozott kopás lesz az eredménye. Próbáld ki a módszert, amit javasoltam.
Nagyon rövid gázfröccs, kuplung, váltókar. Nem kapkodva, de várakozás nélkül.
A gázfröccs szükséges nagyságát üresben gurulva be lehet gyakorolni. Úgy emlékszem, hogy én kb. 2000-ig szoktam felpörgetni a motort.

Vissza az elejére

kojomjo

HozzászólásElküldve: 2018.04.15 11:42:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 111
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
pathfinder írta:

viszont ez a hármasba nem akar bemenni gondom kb. pár hónapja jött elő. előtte miért vette be?

Ha hirtelen, akkor kitört belőle egy darab. Halványan emlékszem, hogy láttam ilyen esetet a VOX tv Autodoktoren szerelős műsorában. De ott talán nem is volt kapcsolható a fokozat.

pathfinder írta:

A minimum, hogy fokozott kopás lesz az eredménye. Próbáld ki a módszert, amit javasoltam.
A gázfröccs szükséges nagyságát üresben gurulva be lehet gyakorolni. Úgy emlékszem, hogy én kb. 2000-ig szoktam felpörgetni a motort.

Érdekes használat.Én csak megálláskor használom az ürest,a vissza kapcsolásnál példának okáért 5-ből 3-romba gázfröccsel. Üresből meg csak 1 vagy hátramenet.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.04.15 13:53:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 112
 Hozzászólás témája:

kojomjo írta:

Érdekes használat....

Vitorlázás. Egy üzemanyagtakarékossági technika. A mi környékünkön elég sok az enyhe domborzati hullám, ahol jó időzítéssel, kis sebességvesztéssel, pont végig lehet gurulni.

Nem annyira a pénz miatt, inkább szórakozásból. Lakott területen, nem lehet mással, pl. határon vett kanyarokkal szinezni az autózást.

Legalább ezzel próbára teszem magam. Smile

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2018.04.16 12:16:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 113
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
pathfinder írta:

pathfinder írta:

csak üresből nem akar mindig beugrani 3.ba- néha van, hogy igen.
fel vagy visszaváltásnál nincs gond.
próbálom hanyagolni a "technikámat"
köszi

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> Váltóval kapcsolatos dolgok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4
Ugrás: