Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.10.15. 16:54:56 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: bp18ker
Mai: 1
Tegnapi: 6
Összesen: 24297
Látogatók:
Vendégek: 371
Tagok: 6
Összesen: 377

Jelen lévő tagok:
01: Robbie
02: Focusdriver
03: bp18ker
04: sndrngy
05: Gábor02
06: gustavsson

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Ford Focus III. rendelése

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 3-ról -> Ford Focus III. rendelése
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 68, 69, 70, 71  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

69 / 71 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

ATTIS

HozzászólásElküldve: 2018.04.26 16:19:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2041
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

beodokb írta:
subagab írta:

Szia!

Szívből gratulálok az új autóhoz!!! Gyönyörű szép! Misi Primacy3 gumik... tökéletes!!
Én pénteken megyek átvenni az autót, remélem fedett helyen volt a tegnapi viharban/jégesőben... nyilván ha egyetlen horpadást meglátok rajta, nem veszem át, csak az a necces hogy ki van már fizetve, forgalmi ki van állítva, stb...
De bízom benne hogy nem lesz gond!

Nekem úgy van a szerződésben, h amikor hívnak, h itt a kocsi, akkor 10 napod van átvenni, addig az övég a felelősség és csak utána a tied. Ha a 11. napon elviszi egy tornádó, akkor a te bajod, de elvileg előtte az övék a felelősség.

Remélem nem lett baja. Kérhetünk majd képet Question

De ugye érted? Ki van fizetve és le van papírozva. Más az, ha megjön az autó és utána történik vele valami, míg nem rendezik a vételárat, és el tud állni a vásárlástól nem megfelelő minőségi teljesítés okán. Míg ki nem fizeted addig csak ott áll, még üzembe sem helyezik addig.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

subagab

HozzászólásElküldve: 2018.04.26 18:19:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2042
 Hozzászólás témája:

ATTIS írta:
beodokb írta:
subagab írta:

Szia!

Szívből gratulálok az új autóhoz!!! Gyönyörű szép! Misi Primacy3 gumik... tökéletes!!
Én pénteken megyek átvenni az autót, remélem fedett helyen volt a tegnapi viharban/jégesőben... nyilván ha egyetlen horpadást meglátok rajta, nem veszem át, csak az a necces hogy ki van már fizetve, forgalmi ki van állítva, stb...

Nekem úgy van a szerződésben, h amikor hívnak, h itt a kocsi, akkor 10 napod van átvenni, addig az övég a felelősség és csak utána a tied. Ha a 11. napon elviszi egy tornádó, akkor a te bajod, de elvileg előtte az övék a felelősség.

De ugye érted? Ki van fizetve és le van papírozva. Más az, ha megjön az autó és utána történik vele valami, míg nem rendezik a vételárat, és el tud állni a vásárlástól nem megfelelő minőségi teljesítés okán. Míg ki nem fizeted addig csak ott áll, még üzembe sem helyezik addig.

A vételár előlegként lett befizetve. Bármilyen okból elállhatok a szerződéstől, de az autó nettó vételár 10% -ának megfelelő bánatpénzt kell megfizetni, a maradékot kamatmentesen visszatérítik. Nyilván egy ilyen jégkáros esetben hőbörögnék a 10%-on, meg felhívnám az ügyvéd ismerősömet meg minden, DE NAGYON NEM EZ A CÉL, hanem hogy holnap végre átvehessem életem első autóját!!!
Gyakorlatilag a szívó benzinesek közül 2 autóra szűkült le a kör a vásárlás előtt: Opel Astra K Sports Tourer 1.4 és ez a fóka. Céges utak során egy ilyen 1.4-es Opelba raktam (90% autópályán) ~3600 km-t, amolyan "szódával elmegy" kategória, a Ford sokkal kényelmesebb és jobb vezetni, egyből beleszerettem a tesztvezetésen, és kinézetre is jobban tetszik!
Minkét autóról olvastam hideget-meleget, az alapján nem lehetett rangsort felállítani hogy "melyiket szidják jobban". Így azt vettem, amelyik sokkal jobban tetszik, és - legalábbis szerintem - sokkal kényelmesebb Smile

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

Érvényes: 2018.12.31.

HozzászólásElküldve: 2018.04.26 18:36:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2043
 Hozzászólás témája:

Szódával elmegy, ez jó.

Bizonytalan az opel jövője, ez is komoly érv vele szemben....

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

subagab

HozzászólásElküldve: 2018.04.28 20:18:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2044
 Hozzászólás témája:

beodokb írta:
subagab írta:

Szia!

Át lett véve az autó, és teli lett rögtön tankolva OMV prémium 95-össel Smile

Eddig nagyon tetszik, egész nap benne ülök és tanulmányozom Smile Ablakmosó fúvókákból tényleg folyik a nedű a használat után. Kipufogó nem rozsdás. Motorja nagyon szép halk. Gumik Continental PremiumContact 2 típusúak, ez már kifutott mintázat de az autógyáraknak még gyártja a Conti, enyém 2017 42.heti DOT számú.
Hátul nincs kapaszkodó ("majrévas"), eddig ez a negatívum az ablakmosó fúvóka folyás mellett Very Happy[/img]

Vissza az elejére

beodokb

HozzászólásElküldve: 2018.04.29 17:33:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2045
 Hozzászólás témája:

subagab írta:

Eddig nagyon tetszik, egész nap benne ülök és tanulmányozom Smile Ablakmosó fúvókákból tényleg folyik a nedű a használat után. Kipufogó nem rozsdás. Motorja nagyon szép halk. Gumik Continental PremiumContact 2 típusúak, ez már kifutott mintázat de az autógyáraknak még gyártja a Conti, enyém 2017 42.heti DOT számú.
Hátul nincs kapaszkodó ("majrévas"), eddig ez a negatívum az ablakmosó fúvóka folyás mellett Very Happy[/img]

Színre nagyon jól néz ki,jó ez a szín, ha csak ennyi negatívumod lesz vele,akkor sztem azzal bőven kiegyezel 😊😊😊

Vissza az elejére

ATTIS

HozzászólásElküldve: 2018.04.29 17:56:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2046
 Hozzászólás témája:

beodokb írta:

Színre nagyon jól néz ki,jó ez a szín, ha csak ennyi negatívumod lesz vele,akkor sztem azzal bőven kiegyezel 😊😊😊

Amíg ki nem kezdi a mosófolyadék a motorházat....A majrévas ezer éve nem széria hátul, de elől is jobb az ajtóban kapaszkodni, ha kell.

Vissza az elejére

beodokb

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 07:55:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2047
 Hozzászólás témája:

ATTIS írta:

Amíg ki nem kezdi a mosófolyadék a motorházat....A majrévas ezer éve nem széria hátul, de elől is jobb az ajtóban kapaszkodni, ha kell.

Ez a folyásos dolog nekem új volt,a majrévasat nem is figyeltem,mikor megnéztem, de mint sofőr annyira nem is érdekel,h ki mibe kapaszkodik Cool

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 08:35:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2048
 Hozzászólás témája:

Aki esetleg fizette már vissza idő előtt a felvett ford credit finanszírozást, ott van valami plusz fizetnivaló azon kívül amit böngészőben megtudok nézni, hogy mennyi van még hátra összegszerűen? pl. a credit kedvezmény egy részét vissza kell fizetni? Illetve ha megveszik az autót, akkor lehet egyből az illető nevére iratni vagy ugyan úgy ki kell fizetni a 6 ezret hogy rám írják és majd csak utána. Valamint a törzskönyv kiküldése ilyenkor kb mennyi idő szokott lenni?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 09:12:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2049
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
Aki esetleg fizette már vissza idő előtt a felvett ford credit finanszírozást, ott van valami plusz fizetnivaló azon kívül amit böngészőben megtudok nézni, hogy mennyi van még hátra összegszerűen? pl. a credit kedvezmény egy részét vissza kell fizetni? Illetve ha megveszik az autót, akkor lehet egyből az illető nevére iratni vagy ugyan úgy ki kell fizetni a 6 ezret hogy rám írják és majd csak utána. Valamint a törzskönyv kiküldése ilyenkor kb mennyi idő szokott lenni?

Felhívod a Merkantilt, akik pontos összeget mondanak, átutalod a lét, majd ők küldenek igazolást, hogy "tiszta" az autót.
Ezek után menni kell a önkormányzathoz, ahol kapod az új forgalmit. Bankkártyát vigyél magaddal.
És vagy 2-3 után postai úton megérkezik a törzskönyv.
A kedvezményt nem kell visszafizetned.

Vissza az elejére

silboy

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 10:30:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2050
 Hozzászólás témája:

sulep írta:

Én év elején fizettem ki, kettő törlesztő részlet befizetése után. Nincs plusz költség, annyit fizetsz amennyit az ügyfélkapudon látsz. Törzskönyv 2-3 hét volt.

Focus Ghia 2012-2017

Focus Titanium 2017

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 10:58:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2051
 Hozzászólás témája:

Köszönöm a válaszokat.

Vissza az elejére

beodokb

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 21:24:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2052
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
Köszönöm a válaszokat.

Ha már az autó megvásárlásánál kifizetted a vagyonszerzési illetéket (~80 ezer),akkor csak a 6 ezer valamennyit,mint egyszeri szerződéamódosítasi díjat,az átírást,meg az új törzskönyv költségét kell kifizetned,plusz amennyi a ford finanszírozásból vissza van.

Annyit had kérdezzek,h a finanszírozáshoz gondolom neked is kellet "azonossági nyilatkozat". Ez után autómatikusan bekerül az ember a hitelnyilvántartóba,vagy azt külöb kellett kérni a közjegyzőnél,újabb 5-6 ezerért Question

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.05.05 12:30:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2053
 Hozzászólás témája:

Ha valakit egy Ford Focus III 1.0 125 Titanium 5 ajtós tectonic silver színű gépkocsi érdekelne, akkor május végéig eladó egy keveset futott magyarországi első tulajos 3.630km-es szalon állapotú garanciális gépkocsi magánszemélytől fix 4.2millió Ft-os áron.

Ford Focus 1.0 125 Titanium 5a

Vissza az elejére

silboy

HozzászólásElküldve: 2018.05.05 20:06:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2054
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
Ha valakit egy Ford Focus III 1.0 125 Titanium 5 ajtós tectonic silver színű gépkocsi érdekelne, akkor május végéig eladó egy keveset futott magyarországi első tulajos 3.630km-es szalon állapotú garanciális gépkocsi magánszemélytől fix 4.2millió Ft-os áron.

Miért adod el?

Focus Ghia 2012-2017

Focus Titanium 2017

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.05.05 20:41:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2055
 Hozzászólás témája:

silboy írta:
sulep írta:

Miért adod el?

Igaziból van mellette másik autó ezért is van benne ilyen kevés km és úgy gondoltuk, hogy ha eladjuk akkor inkább lenne helyette egy nagyobb autó, amivel akár az egész család (tesó szülők) könnyebben eltud menni nyaralni, ha úgy alakul pl Kuga a kiszemelt. Pl november óta 300km lett vele menve szóval télen nem is volt használva az autó.
Amúgy nagyon jó autó, előtte is ilyen focus volt csak a facelift előtti, de ugyan ilyen 1.0 ecoboost. Szerintem ezzel a motorral nagyon jó szerkezet ez az autó. Ha kell spórolós és iszonyat csendes ha pedig kell tartalék is van a motorban klímával is simán tartja az utazótempót több személlyel is.

Vissza az elejére

silboy

HozzászólásElküldve: 2018.05.06 18:30:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2056
 Hozzászólás témája:

sulep írta:

Igaziból van mellette másik autó ezért is van benne ilyen kevés km és úgy gondoltuk, hogy ha eladjuk akkor inkább lenne helyette egy nagyobb autó, amivel akár az egész család (tesó szülők) könnyebben eltud menni nyaralni, ha úgy alakul pl Kuga a kiszemelt. Pl november óta 300km lett vele menve szóval télen nem is volt használva az autó.
Amúgy nagyon jó autó, előtte is ilyen focus volt csak a facelift előtti, de ugyan ilyen 1.0 ecoboost. Szerintem ezzel a motorral nagyon jó szerkezet ez az autó. Ha kell spórolós és iszonyat csendes ha pedig kell tartalék is van a motorban klímával is simán tartja az utazótempót több személlyel is.

A Kuga beltere nagyobb mint a Focus-é???

Focus Ghia 2012-2017

Focus Titanium 2017

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.05.06 18:58:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2057
 Hozzászólás témája:

silboy írta:
sulep írta:

Abból adódóan, hogy magasabban ülsz próba alapján nekem igen. Legalábbis nekem úgy nem kell annyira "fekve" ülnöm. Valamint a vállszélesség is úgy néztem nagyobb hátul illetve a csomagtér is kb 100 literrel.

Vissza az elejére

hohand

HozzászólásElküldve: 2018.05.06 19:40:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2058
 Hozzászólás témája:

silboy írta:
sulep írta:

Nekem van mind a kettő és a Kuga határozottan nagyobb belül.
Csomagtérben is, meg az első-hátsó helykínálat is érezhetően nagyobb!

Vissza az elejére

beodokb

HozzászólásElküldve: 2018.05.11 22:26:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2059
 Hozzászólás témája:

Azt jól tudom,h az ecoboost motoroknál a turbo hűtését vizzel oldották meg és,hogy elvileg a rendszer akkor is keringeti a hűtőfolyadékot,ha már leállt a motor,azért hogy a turbó ne károsodjon?

Úgy emlékszem,h itt a forumon olvastam,de nem találom sehol Shocked

Teszteknél sehol nem találtam erről semmit,amiatt is kérdezem meg tőletek.

Lehet baromságra emlékszem,de máskülönben a start/stop rendszer simán kinyírná a turbót egy idő után..

Vissza az elejére

Riri01

HozzászólásElküldve: 2018.05.12 18:06:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2060
 Hozzászólás témája:

beodokb írta:
Azt jól tudom,h az ecoboost motoroknál a turbo hűtését vizzel oldották meg és,hogy elvileg a rendszer akkor is keringeti a hűtőfolyadékot,ha már leállt a motor,azért hogy a turbó ne károsodjon?

Úgy emlékszem,h itt a forumon olvastam,de nem találom sehol Shocked

Teszteknél sehol nem találtam erről semmit,amiatt is kérdezem meg tőletek.

Lehet baromságra emlékszem,de máskülönben a start/stop rendszer simán kinyírná a turbót egy idő után..

Igen igy van. A főoldalon kint van a cikk. Valami motor konstruktőri téma a cime.
Megkerestem inkabb.
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=263&mode=flat&order=0&thold=-1

Vissza az elejére

beodokb

HozzászólásElküldve: 2018.05.13 07:18:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2061
 Hozzászólás témája:

Riri01 írta:

Igen igy van. A főoldalon kint van a cikk. Valami motor konstruktőri téma a cime.
Megkerestem inkabb.
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=263&mode=flat&order=0&thold=-1

Kb. ott nem néztem egyedül Shocked...köszi..köszi Smile

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.05.25 05:53:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2062
 Hozzászólás témája:

A ford benzines motorokat is érinti, hogy szeptembertől csak euro 6c-t teljesítő motorok lehetnek? Konkrétan az 1.5 ecoboostra gondolok. Ezek is kapnak a dízelhez hasonlóan valamilyen részecskeszűrőt? Ha valki új autót vesz mennyire érdemes ilyet venni vagy inkább készleteset keresgélni.

Vissza az elejére

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2018.05.25 08:36:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2063
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
A ford benzines motorokat is érinti, hogy szeptembertől csak euro 6c-t teljesítő motorok lehetnek? Konkrétan az 1.5 ecoboostra gondolok. Ezek is kapnak a dízelhez hasonlóan valamilyen részecskeszűrőt? Ha valki új autót vesz mennyire érdemes ilyet venni vagy inkább készleteset keresgélni.

Ha jól tudom, akkor az új Focus már csak turbobenzines motorral jön, ami persze részecskeszűrővel is fel van szerelve. Tehát megkapja ugyanazokat a "probléma forrásokat", mint a dizel motorok.
Az újat az esetleges kitiltások miatt érdemes megfontolni (ami szerintem előbb-utóbb a benzineseket is elérheti), viszont a készletesnek nyilván kevesebb hibalehetősége van.

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2018.05.29 18:14:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2064
 Hozzászólás témája:

Ha esetleg érdekelne valakit gyári 5 ajtós Focushoz való csomagtértálca (Száma: 2039791) vagy 1.0 motorhoz felső motorvédő borítás (9K540) csavarokkal (6A957A és 6A957B) valamint a facelift előtti 1.0 ecoboosthoz alsó motorburkolat (6P013) akkor keressen nyugodtan.

Vissza az elejére

znagy

HozzászólásElküldve: 2018.07.12 17:05:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2065
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

Volt egy kis szünetem Ford téren, de újra visszatérnék. Hol adják most a készleten lévő kocsikat a legjobb (hitel) feltétellel?
Valamint egy kicsit tanácstalan vagyok a motorváltozat terén. 1,6 szívó és 1,5 ecoboost.
Leginkább az ecoboostban egy esetleges lendkerék (100 vagy 200 ekm?) fo zavarni. Mondjuk 200-at nem szeretném elérni, előte cserélném 7 évesen max. Kb 2000 km megyek egy évben.

Köszönöm előre is.

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2018.07.12 17:38:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2066
 Hozzászólás témája:

Inkább az ecoboost.

Sokkal jobb a hatásfok, nyomatékosabb, pörgősebb a motor, és a fogyasztás is jobb.

Vezetési élményben is nagyon kellemes.

Vissza az elejére

znagy

HozzászólásElküldve: 2018.07.12 17:47:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2067
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
Inkább az ecoboost.

Sokkal jobb a hatásfok, nyomatékosabb, pörgősebb a motor, és a fogyasztás is jobb.

Vezetési élményben is nagyon kellemes.

Ezekkel tisztában is vagyok. Remélem amitől félek nem.lezs gond. Dízelem is ehy alkalommal volt, pknr e miatt. Igaz az nem szalonból került hozzám.

Vissza az elejére

znagy

HozzászólásElküldve: 2018.07.12 20:01:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2068
 Hozzászólás témája:

Még annyit kérdeznék, ecosport 140 LE-vel van valakinek tapasztalat? Tesztvezetés kevés. Népítélet üres bár 1,5 focus sincs.

Vissza az elejére

ATTIS

HozzászólásElküldve: 2018.07.12 20:23:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2069
 Hozzászólás témája:

znagy írta:
Még annyit kérdeznék, ecosport 140 LE-vel van valakinek tapasztalat? Tesztvezetés kevés. Népítélet üres bár 1,5 focus sincs.

Hanyagolnám ezt a modellt, egy magas előző generációs Fiesta, semmi több. Sztem a B-Max sorsára jut idővel.

Vissza az elejére

znagy

HozzászólásElküldve: 2018.07.12 20:56:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2070
 Hozzászólás témája:

Lehet igaz, itthon sok nem fut belőle. Bár én preferalom személy szerint a magasabb építést.
Köszi

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 3-ról -> Ford Focus III. rendelése
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 68, 69, 70, 71  Következő
Ugrás:   

69 / 71 oldal

Ugrás: