Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.09.20. 15:16:19 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gabiorsi
Mai: 1
Tegnapi: 4
Összesen: 24244
Látogatók:
Vendégek: 172
Tagok: 4
Összesen: 176

Jelen lévő tagok:
01: TRL
02: adamka87
03: mzperxx
04: dragon

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Milyen fejegységet?

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> Milyen fejegységet?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

32 / 32 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

joe79

HozzászólásElküldve: 2017.04.12 19:28:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 931
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

lantika írta:
joe79 írta:
kelly írta:
Én is normálisabbat néztem már android 6-al. Kitől vetted és mennyiből állt meg?
Beszámolót ne felejts el írni majd.

joe79 írta:
kelly írta:
Milyet? Mennyiért? Kitől?
Miért van az, hogy valamelyiknek a csatija sima iso tehát csak összedugom, de valamelyiknek a hangszóró kivezetései rca dugósak.

joe79 írta:
kelly írta:
Gyári 2 din fejegység helyére valaki esetleg nem szerelt be androidos gyárival megegyező kinézetű fejegységet?

Szia! Én éppen tegnap rendeltem meg ebayről, de csak jövő héten fog megérkezni. Kíváncsi vagyok én is hogy milyen lesz.

Igen én is ilyet rendeltem csak ezüstben. Volt pár dolog amit fontosnak gondoltam, ezért kicsit drágább volt. Legalább Android 5; 1,6Ghz quad proci; 1024*600-s felbontás; Elvileg a gyári hangszórókat nem rca kimenetre kell dugni, hanem a gyári csatinak van egy adaptere. Lassan kiderül, hogy mi az igaz belőle.

Tegnap megjött és ma be is szereltem. Konkrétan ezt vettem meg: http://www.ebay.com/itm/Ford-Focus-Mondeo-S-Max-Android-5-1-Car-Head-Unit-DVD-Stereo-GPS-SatNav-DAB-WIFI/172316159796?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D43253%26meid%3D9dc50f9c90a3492c821d566046cb9a01%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D8%26sd%3D172316159796. Direkt az EU-ból akartam rendelni, mert innen nincs vám és áfa, ami több oldalon is megnézve ha kínából jött volna elég bizonytalan a pontos összege. Mondjuk ez sem angliából érkezett hanem hongkongból, de mivel ez nekem se plusz költséggel se idővel nem járt, így nem bánom. DHL-el a rendeléstől számított kevesebb mint 5 nap volt hétvégét is beleszámítva.
A beszerelés konkrétan kevesebb időt vett igénybe mint a beállítgatás, mert nem volt még droidom, így nem ismerem a rendszert. Gyári csati egy adapterrel való összeszerelése, wifi és GPS antenna és az usb mikrofon összekötése volt csak a dolgom. Minden bekötve, minden működik. 6000CD volt benne korábban, ahhoz képest nagyságrendekkel jobban szól. Lassan megjön a tolatókamera is, ha az is meglesz akkor ilyen téren szinte minden meglesz. Amit adtak hozzá kamera nem tetszik ezért rendeltem másikat. Még DVR van tervben.

A gombok vilägitäsa is müködik? Mert a hirdetes szerint jo Focusba is,meg Mondeoba is. Viszont a focusnak analog azaz direkt 12 voltos a vilägitäsa,a Mondeonak meg CAN BUS-os. A 2 nem ugyan az. En a gyäri navit tettem bele,es az elsö amit vettem az pont egy Mondeo/S-MAX navi volt aminek a vilägitäsät nem lehetett megoldani igy eladtam,es egy Focus/Kuga navit vettem.

Sajnos nem. Viszont kaptam egy canbus modult hozzá, amit persze rá is kötöttem. A menüben engedi kiválasztani, hogy milyen színnel világítson, de pár másodperc múlva elalszik. Majd megnézem, hogy ha lekötöm a modult akkor változik-e valami illetve ha nem akkor valahogy megpróbálom átkötni. Néztem is hogy mi lehet az oka hogy nem működik, de így legalább kiderült. A többiek majd legalább figyelnek az ilyenre is. Mindenesetre ezért nem akarom majd lecserélni.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

lantika

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.04.13 07:37:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 932
 Hozzászólás témája:

joe79 írta:

Sajnos nem. Viszont kaptam egy canbus modult hozzá, amit persze rá is kötöttem. A menüben engedi kiválasztani, hogy milyen színnel világítson, de pár másodperc múlva elalszik. Majd megnézem, hogy ha lekötöm a modult akkor változik-e valami illetve ha nem akkor valahogy megpróbálom átkötni. Néztem is hogy mi lehet az oka hogy nem működik, de így legalább kiderült. A többiek majd legalább figyelnek az ilyenre is. Mindenesetre ezért nem akarom majd lecserélni.

Gyanitom hogy nem a canbus modul fogja megoldani. Szegeny modul nem kap vilägitäsra utalo can jelet mert a Foki ilyet nem tud neki küldeni. Sajnos mär nem emlekszem rä pontosan,hogy melyik käbelt kell a canbus dekoder elött es utän elvägni,es direktre kötni. Multimeterrel viszont ki tudod merni,hogy melyik käbelen kapja a vilägitäst. Ha minden igaz akkor a särga lesz. Azt kell a Can modul elött elvägni es direkt a rädiora kötni.

Aktuälis järmüpark:
Ford Ka 1.2 2012
Ford S-max 2.0 TDCI 2016
Mercedes-Benz C200 2018

Vissza az elejére

joe79

HozzászólásElküldve: 2017.04.13 22:44:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 933
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
joe79 írta:

Gyanitom hogy nem a canbus modul fogja megoldani. Szegeny modul nem kap vilägitäsra utalo can jelet mert a Foki ilyet nem tud neki küldeni. Sajnos mär nem emlekszem rä pontosan,hogy melyik käbelt kell a canbus dekoder elött es utän elvägni,es direktre kötni. Multimeterrel viszont ki tudod merni,hogy melyik käbelen kapja a vilägitäst. Ha minden igaz akkor a särga lesz. Azt kell a Can modul elött elvägni es direkt a rädiora kötni.

Köszi majd megnézem. Amúgy milyen néven kellene keresni ezt?

Vissza az elejére

joe79

HozzászólásElküldve: 2017.04.14 15:29:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 934
 Hozzászólás témája:

joe79 írta:
lantika írta:
joe79 írta:

Köszi majd megnézem. Amúgy milyen néven kellene keresni ezt?

A világítás probléma megoldva.
A canbus modulra rá van írva, hogy "for Mondeo", de érdekes hogy a ha nem csatlakoztatom, akkor nem is működik a hifi. Passz nem tudom az okát.
Megnéztem a quadlock csatlakozó kiosztását (14-s pin=illumination) és kiderült, hogy az adapterben nincs is olyan kivezetés ami ezt táplálja, így persze hogy nem működött elsőre. A hifi kiosztását is megnéztem és az ott lévő kábel a canbus modulba csatlakozott. A két vezetéket simán összekötöttem és így működik minden. Multiméterrel méricskéltem, de nem is lett volna rá szükség, mert mindenre egyértelműen rá volt írva ami kellett. Inkább a csatlakozást ellenőriztem, hogy az jól sikerült-e, mert leágazó csatlakozóval csináltam és nem voltam biztos a minőségében.

Vissza az elejére

JuPe

HozzászólásElküldve: 2017.05.14 17:24:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 935
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Vettem egy Pioneer MVH-X580BT típusú fejegységet, aminek van USB bemenete is.
A használati utasítás szerint lejátszik .mp3 és .flac formátumú file-okat is.
A problémám, hogy nem mindegyik pendrive-ot ismeri fel, még azokból sem mindegyiket amelyek a használati utasításnak megfelelően FAT32-re vannak formázva, sőt ha felismeri akkor a .flac formátumot akkor sem hajlandó lejátszani.
Valaki találkozott már hasonló problémával?

Vissza az elejére

19950612

HozzászólásElküldve: 2017.07.04 18:59:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 936
 Hozzászólás témája: Befog férni ez a fejegység?

Sziasztok.
Szeretnék venni egy Pioneer MVH-AV290BT fejegységet.Az lenne a kérdésem be e fog férni az automba.Auto típusa:FORD FOCUS 2007/10 honap.Illetve hogy mit kell vennem a beszereléshez.Mostani rádiom egy FORD 6000CD.

Vissza az elejére

punk_anderson

HozzászólásElküldve: 2017.08.04 23:10:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 937
 Hozzászólás témája:

frizzi79 írta:
Ma bekerült az új "hifi", kormányvezérléssel, ahogy kell.
Persze többe volt a plusz anyag, mint a rádió.Smile
JVC

Szia!

Hasonló cipőben járok, MK1 Focusban szeretném a gyári fejegységet cserélni. Le tudnád írni, hogy a fejegységen kívül mi szükséges és te hol vetted meg őket? Jó lenne, ha maradhatna nekem is a kormányról vezérlés.

Illetve ciki, nem ciki, fogalmam sincs mi az a din, 1 din, 2 din stb. Jó nekem az 1dines? Budget verzió lenne, ilyesmi:

http://zsunyugarage.hu/termek/pioneer-mvh-180ubg/

Vissza az elejére

frizzi79

HozzászólásElküldve: 2017.08.05 09:26:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 938
 Hozzászólás témája:

punk_anderson írta:
frizzi79 írta:
JVC

Szia!

Hasonló cipőben járok, MK1 Focusban szeretném a gyári fejegységet cserélni. Le tudnád írni, hogy a fejegységen kívül mi szükséges és te hol vetted meg őket? Jó lenne, ha maradhatna nekem is a kormányról vezérlés.

Illetve ciki, nem ciki, fogalmam sincs mi az a din, 1 din, 2 din stb. Jó nekem az 1dines? Budget verzió lenne, ilyesmi:

Innen rendeltem mindent hozzá: http://www.autohifi-city.hu/
Nyugodtan hívd fel őket, mindenben segíteni fognak.Gyorsak, rugalmasak!Smile
Teljesen jó ez a fejegység.Ez egy 1 Din-es..Ezt a mérete határozza meg.
Az 1-es Focusban a gyári méret olyan 1.8 Din, lehet 2 Din-t is beletenni, de ehhez vagy szabni kell a középső panelt, vagy sok pénzért megfelelőt venni.

Vissza az elejére

punk_anderson

HozzászólásElküldve: 2017.08.11 18:46:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 939
 Hozzászólás témája:

frizzi79 írta:
punk_anderson írta:
frizzi79 írta:
JVC

Szia!

Az 1-es Focusban a gyári méret olyan 1.8 Din, lehet 2 Din-t is beletenni, de ehhez vagy szabni kell a középső panelt, vagy sok pénzért megfelelőt venni.

Köszönöm a választ! Az a baj, hogy Debrecenben nem járok. Ciki, de én egyedül nem állok neki beszerelni. Tehát ami kell:
- Beépítő keret
- Kormányról vezérléshez valami kütyü

Bármi más esetleg? Rádióhoz valami?

Meg szabad-e kérdezni, hogy mennyiben állt meg a fejegységen kívül?

Vissza az elejére

frizzi79

HozzászólásElküldve: 2017.08.12 17:34:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 940
 Hozzászólás témája:

punk_anderson írta:
frizzi79 írta:
punk_anderson írta:
frizzi79 írta:
JVC

Szia!

Köszönöm a választ! Az a baj, hogy Debrecenben nem járok. Ciki, de én egyedül nem állok neki beszerelni. Tehát ami kell:
- Beépítő keret
- Kormányról vezérléshez valami kütyü

Bármi más esetleg? Rádióhoz valami?

Meg szabad-e kérdezni, hogy mennyiben állt meg a fejegységen kívül?

Talán kelleni fog antenna átalakító is.
Kipostáznak mindent, 2 nap alatt itt volt nekem is.
Ha jól emlékszem, olyan 20-22 ezer körül volt a fejegység nélkül.A beépítő keret 6000, az antenna átalakító pár száz ft.
A kormányvezérlő adapter a drága dolog.Iso csatlakozóval 15 ezer.

Vissza az elejére

yada

HozzászólásElküldve: 2017.08.14 05:34:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 941
 Hozzászólás témája:

Egy hete rendeltem android fejegységet a kocsiba (c-max, 2005). Most pénteken megkaptam.
Innen származik:

http://www.ebay.de/itm/Ford-Focus-Mk2-RS-ST-Android-6-Sat-Nav-GPS-WIFI-A2DP-Hauptgerat-DAB-Radio-/182649687086

Azonnal be is raktam helyére. A rádió antennával nem vacakoltam, azt úgysem hallgatom soha az életben.
Eddigi tapasztalatom alapján megfelel.
A gyári kormány távirányítót is tökéletesen kezeli (csak konfigurálni kellett menüből).
Alapból van rajta IGO. A GPS is jól teszi a dolgát.
Ma fogom behúzni a gps kábelt a végleges helyére.

Mindkét SD kártya foglalatból tud zenét lejátszani, a GPS és a SD jelzésűből is. (miért ne tudná, végülis csak egy újabb könyvtár a rendszerben mindegyik)

Hozza azt amit vártam tőle. Maradhat.
Már csak a halott ajtó hagngszórót kell cserélnem (meg a többit, hogy egyformák legyenek).

Vissza az elejére

Shatterhand

HozzászólásElküldve: 2017.08.14 19:29:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 942
 Hozzászólás témája:

Remélem sokáig fog szolgálni.
Viszont manapság már elhagyhatnák ezeket a DVD mechanikákat egyszerűbb,kisebb meg talán olcsóbb is lehetne a fejegység.
(Ha direkt vettél ilyet akkor nem Neked szól)

Vissza az elejére

yada

HozzászólásElküldve: 2017.08.18 08:59:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 943
 Hozzászólás témája:

Köszi.
Azóta is szuperál.

A DVD nem direkt volt igény, de anélkül nem nagyon gyártanak ilyeneket.
Én is szívesen felejteném. Pláne ha azt nézzük mennyire passzentosan fért így a helyére.
1-2 millimétereknek is örülnék az egység hátuljánál.
Igazából így is elférne szerintem fele ekkora helyen, csak nem törődtek vele.

Vissza az elejére

Tomi89bvsc

HozzászólásElküldve: 2018.04.30 18:58:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 944
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Nem rég vásárolt MK3 FL fókámat a kissebb Sync1-es egységgel rendeltem. Sajnos. A nagyobb gyári Sync 3-as fejet be lehet utólag szereltetni? Valaki csinált már ilyet? Vagy marad a kínai androidos mókolás?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,
Tomi

Vissza az elejére

szuszinho

HozzászólásElküldve: 2018.07.17 16:37:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 945
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

Tervezem egy androidos fejegység vásárlását. Több típust is találtam (bosion, Isudar, Eunavi, Erisin). Van közöttük ajánlott, vagy ezek kb egy kaptafa?

Vissza az elejére

laszlee

HozzászólásElküldve: 2018.09.08 20:45:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 946
 Hozzászólás témája:

Focus mk3 2015 normal fejegyseg , Sziasztok, miert van az hogy ha a hangerot feltekerem 25 fole egy rovid ido utan teljesen letilt es elhalkul minden es nem szol a radio egyaltalan..az autot lezarom es kb 10 perc mulva megint szol rendesen a radio...

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> Milyen fejegységet?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Ugrás:   

32 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.27 másodperc