Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.09.20. 14:38:18 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gabiorsi
Mai: 1
Tegnapi: 4
Összesen: 24244
Látogatók:
Vendégek: 174
Tagok: 6
Összesen: 180

Jelen lévő tagok:
01: dragon
02: TRL
03: Heni87
04: foker
05: mr_smith
06: kleroo

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Használt Focus 2 vásárlás

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> Használt Focus 2 vásárlás
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 279, 280, 281
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

281 / 281 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Gery637

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.09.11 12:25:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8401
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szevasztok,

Mától eladó az Mk2-es 2005-ös kombi focusom, két évvel ezelőttig Németországban használtam, igen megkímélt, és teljes nagyszervíz volt rajta, csak menni kell vele.

HAHU Link
Google Webalbum rengeteg fotóval

Köszi, ha továbbkülditek olyannak, akit érdekelhet. Smile

Üdv,
Gergő

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

TRL

HozzászólásElküldve: 2018.09.11 14:08:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8402
 Hozzászólás témája:

Gery637 írta:
Szevasztok,

Mától eladó az Mk2-es 2005-ös kombi focusom,

Szép, karbantartott autó. Mondjuk az áron meglepődtem kicsit, de tudom, ez ma a normál ár egy ilyen állapotú autóért. Szerintem hamar elviszik Wink

Vissza az elejére

Carel

HozzászólásElküldve: 2018.09.14 14:25:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8403
 Hozzászólás témája: Ford Focus 2006 1.4 Benzin Sedan Garantált 52.700 km-el

Eladó apósom autója. Garantált futásteljesítménnyel. Ebben tényleg ennyi van. Nyugdíjas első tulaj, garázsban tartja, dédelgeti. Sötétben, esőben hóban csak nagyon ritkán állt ki a garázsból. Hirdetés a hahun:

Ford Focus 2006 1.4B 52.700 garantált km

Vissza az elejére

Marec

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 09:14:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8404
 Hozzászólás témája: Focus 2-t vennék de nem tudom hogy amit találtam jó lehet e. Help

Sziasztok!

Az alábbi focust néztem ki magamnak hahu-n. Esetleg láttok rajta valami nagyon otromba problémát amiért ezt az autót ne lehetne megvenni vagy azért érdemes megnézni közelebbről is.?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/focus/ford_focus_1_6_ghia_magyarorszagi-13347025

Vissza az elejére

TRL

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 09:43:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8405
 Hozzászólás témája: Re: Focus 2-t vennék de nem tudom hogy amit találtam jó lehet e. Help

Marec írta:
Sziasztok!

Az alábbi focust néztem ki magamnak hahu-n. Esetleg láttok rajta valami nagyon otromba problémát amiért ezt az autót ne lehetne megvenni vagy azért érdemes megnézni közelebbről is.?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/focus/ford_focus_1_6_ghia_magyarorszagi-13347025

Szia!

Jól néz ki, de ez tutira nem ghia. Szerintem sima trend, csak kicserélték rajta irányjelzősre a tükröket...

Vissza az elejére

Marec

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 11:29:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8406
 Hozzászólás témája: Re: Focus 2-t vennék de nem tudom hogy amit találtam jó lehet e. Help

TRL írta:
Marec írta:
Sziasztok!

Szia!

Jól néz ki, de ez tutira nem ghia. Szerintem sima trend, csak kicserélték rajta irányjelzősre a tükröket...

Szia,

először is köszönöm a válaszod

Igazából nem ragaszkodom a "ghia"-sághoz , de tetszik a vvti motor a könyöklő illetve a digitális kétzónás klíma? Esetleg meg tudod mondani hogy a fejegység képes e telefont bluetooth kihangosítani?
Illetve van bármilyen jó tanács amit illik betartani vásárláskor?
Pl érdemes elvinni egy másik szervizbe? Ez azért kérdés mert ez is egy Ford márkaszervizből kerülne ki.

meg nyilván jó lenne ha nem rohadna de gondolom sok a csalóka darab ilyen szempontból

Legutóbb Marec szerkesztette (2018.09.18 11:40:14), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

TRL

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 11:39:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8407

Marec írta:

Szia,

Igazából nem ragaszkodom a "ghia"-sághoz , de tetszik a vvti motor a könyöklő illetve a digitális kétzónás klíma? Esetleg meg tudod mondani hogy a fejegység képes e telefont bluetooth kihangosítani?
Pl érdemes elvinni egy másik szervizbe? Ez azért kérdés mert ez is egy Ford márkaszervizből kerülne ki.

Szia!

Igazán nincs mit Smile A vvti motor jó Smile Nem egy erőgép, de relatíve jól megy, és nekem a fogyasztása is abszolút megfelel - mondjuk nincs ólomlában... A könyöklőt irigylem Very Happy A BT-t így látatlanban sajnos nem lehet megmondani, ha van benne BT adapter, akkor tud, ha nincs, akkor utólag lehet bele tenni.

A sárvédők alján nézd meg a rozsdát, az elsők alul extrém elhanyagolt esetben van, hogy át is lyukadnak - ilyenkor elemcsere+fényezés a megoldás.
Összességében szerintem nincs semmi extra tudnivaló az átnézéskor a szokásos feladatokon kívül: mennyire vannak kiülve-kikopva a gyakran használt felületek; motor egyenletesen jár-e, nem füstöl; váltó nem akad, kuplung megfelelően fog stb. Bár alapszintű, de ez a lista is segít: https://totalcar.hu/documents/totalcar/tc_checklist.pdf

Ha márkaszerviz árulja, akkor azért olyan nagy meglepetés nem érhet szerintem, én nem feltétlenül vinném el más szervizbe, ha a papírjai és az előélete nagyrészt igazolhatóan rendben vannak.

Vissza az elejére

Marec

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 11:45:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8408

TRL írta:
Marec írta:

Szia,

Szia!

Igazán nincs mit Smile A vvti motor jó Smile Nem egy erőgép, de relatíve jól megy, és nekem a fogyasztása is abszolút megfelel - mondjuk nincs ólomlában... A könyöklőt irigylem Very Happy A BT-t így látatlanban sajnos nem lehet megmondani, ha van benne BT adapter, akkor tud, ha nincs, akkor utólag lehet bele tenni.

A sárvédők alján nézd meg a rozsdát, az elsők alul extrém elhanyagolt esetben van, hogy át is lyukadnak - ilyenkor elemcsere+fényezés a megoldás.
Összességében szerintem nincs semmi extra tudnivaló az átnézéskor a szokásos feladatokon kívül: mennyire vannak kiülve-kikopva a gyakran használt felületek; motor egyenletesen jár-e, nem füstöl; váltó nem akad, kuplung megfelelően fog stb. Bár alapszintű, de ez a lista is segít: https://totalcar.hu/documents/totalcar/tc_checklist.pdf

Ha márkaszerviz árulja, akkor azért olyan nagy meglepetés nem érhet szerintem, én nem feltétlenül vinném el más szervizbe, ha a papírjai és az előélete nagyrészt igazolhatóan rendben vannak.

Látom elég részletes ez a check lista. Nos akkor köszönöm szépen az infókat. Bízom benn hogy nem lehet gond Very Happy

Szép napot

Vissza az elejére

TRL

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 11:47:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8409

Marec írta:

Látom elég részletes ez a check lista. Nos akkor köszönöm szépen az infókat. Bízom benn hogy nem lehet gond Very Happy

Szép napot

Nagyon szívesen, sikeres megtekintést - és ha úgy adódik, vásárlást! Smile

Vissza az elejére

Marec

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 12:53:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8410
 Hozzászólás témája:

egyébként még a ghisághoz kérdezném miután kissé elgondolkodtam a kérdésen. Tény hogy még csak pár hete próbálok elmélyülni a témában de a műszerfal tetején a tároló nem csak Ghiákhoz jár? Ilyen klímát sem láttam még nem ghia vagy titanium kiszerelésben. Persze én is látom hogy nincs rajta címke és mint mondtam nem is annyira zavar a hiánya de ha már akkor elméletben.. Very Happy

Vissza az elejére

TRL

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 13:05:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8411
 Hozzászólás témája:

Marec írta:
egyébként még a ghisághoz kérdezném miután kissé elgondolkodtam a kérdésen. Tény hogy még csak pár hete próbálok elmélyülni a témában de a műszerfal tetején a tároló nem csak Ghiákhoz jár? Ilyen klímát sem láttam még nem ghia vagy titanium kiszerelésben. Persze én is látom hogy nincs rajta címke és mint mondtam nem is annyira zavar a hiánya de ha már akkor elméletben.. Very Happy

De, pont nekem is a tároló tűnt fel... Csak a kárpit megviccelt, azt hittem, a ghiákba plüss kárpit járt. Szóval mégis csak lehet, hogy ez egy ghia Very Happy (kár, hogy az alufelni nincs meg hozzá).

Vissza az elejére

Marec

HozzászólásElküldve: 2018.09.18 14:19:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8412
 Hozzászólás témája:

TRL írta:
Marec írta:

De, pont nekem is a tároló tűnt fel... Csak a kárpit megviccelt, azt hittem, a ghiákba plüss kárpit járt. Szóval mégis csak lehet, hogy ez egy ghia Very Happy (kár, hogy az alufelni nincs meg hozzá).

Na igen a felni nekem is hiányzik picit. Bár legyen előnye ha mégis beszereznék egy gyári alut nyári gumira akkor erre rögtön mehetne a téli szett. Csak hogy pozitívan lássunk Smile

Vissza az elejére

Cwiki

HozzászólásElküldve: 2018.09.19 22:41:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8413
 Hozzászólás témája:

Cwiki írta:
Sziasztok

Jelenleg is egy Focus-t hajtok (amúgy eladó), ami már a negyedik Ford a tulajdonomba, csak most nála egy kicsit alulméreteztem a köbcentit. Amikor kocsit kerestem, ez volt a piacon az egyetlen olyan darab, ami valóban végig vezetett szervízkönyves volt és nem volt lelakva. Csak az a fránya 1,6. Az összes eddigi Fordom 1,8-as volt.
Tervezem, hogy visszatérek az felnőtt táborba, ha találok megfelelő autót.
Kérdésem az lenne, hogy melyik a megbízhatóbb, jobban szerelhetőbb, gazdaságosabb motor? 1.8 vagy 2.0?
Esetleg tipikus gondok, bajok.
Köszönöm.

Ismeri valaki esetleg ezt a két kocsit?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/focus/ford_focus_1_8_benzin_digitklima-13107742#adatlapContainer

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/ford/focus/ford_focus_1_8_ffv_tempomat_bluetooth-13238670

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> Használt Focus 2 vásárlás
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 279, 280, 281
Ugrás:   

281 / 281 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban