Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.11.15. 10:01:27 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Blackstar
Mai: 1
Tegnapi: 2
Összesen: 24374
Látogatók:
Vendégek: 364
Tagok: 9
Összesen: 373

Jelen lévő tagok:
01: NomadND1
02: lucifer
03: kupibazsi
04: Mergen
05: peti77
06: neopaszta
07: smelo
08: fraszika87
09: Bobyjack

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus 2 szervizelése

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus 2 szervizelése
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 196, 197, 198
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

198 / 198 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

sernyovac

HozzászólásElküldve: 2018.04.03 19:21:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5911
 Hozzászólás témája: Re: Váltó szoknya probléma
Hozzászólás az előzmény idézésével

MykeeH írta:
Sziasztok,

Állandóan kiugrik a váltószoknya a keretből. Úgy néz ki valami vékony műanyag eltört. Hogyan lehet szétszedni/összerakni azt a részt, hogy megjavíthassam? Mit érdemes vele tenni ( ragasztani, kicserélni, stb) hogy jó legyen?
2006évjárat 1.6 manuális váltó

Köszönöm

Üdv!
Én az egész keretet szedtem ki, majd alulról kis alumínium darabokat ragasztottam rá oda ahonnan a gyenge műanyag letörött és ment vissza a helyére évek óta tartja. Nekem a belső kisebb keretnél jött szét. Csak ki kellett pattintani a helyéről.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

soldier84

HozzászólásElküldve: 2018.04.04 12:18:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5912
 Hozzászólás témája: Elektromos ablakemelő hiba

Sziasztok!

Egy 2006-o Focus-om van ami a következőket produkálja. A baloldali ablak elektromos ablakemelője felhúzásakor az utolsó harmadban kicsit akadozik az üveg, de ettől függetlenül becsukódik teljesen a végén. Valakinek produkált esetleg hasonlót, vagy tudja mi lehet a gond vele?

Előre is köszi a segítséget.

Előre is köszi!
Üdv
Gábor

Vissza az elejére

Gza

HozzászólásElküldve: 2018.04.05 08:13:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5913
 Hozzászólás témája: Re: Elektromos ablakemelő hiba

Nekem felhúzáskor hallatszott hogy feszül, mikor fölért még nyekergett egy picit a feszülő üveg.
Ha le van véve az ajóburkolat félig leengedett ablaknál van kétovális nyílás az ajtó belső felén ahol hozzá lehet férni egy dugókulccsal az ablakemelőhöz azon a ponton ami rögzíti az üveget. a két csavar meglatításával valamilyen irányba el lehet mozdítani az üveget és újra visszahúzva kipróbálni hogy jó lett -e.

soldier84 írta:
Sziasztok!

Egy 2006-o Focus-om van ami a következőket produkálja. A baloldali ablak elektromos ablakemelője felhúzásakor az utolsó harmadban kicsit akadozik az üveg, de ettől függetlenül becsukódik teljesen a végén. Valakinek produkált esetleg hasonlót, vagy tudja mi lehet a gond vele?

Előre is köszi!
Üdv
Gábor

Vissza az elejére

soldier84

HozzászólásElküldve: 2018.04.05 12:14:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5914

Köszönöm szépen! Smile

Az ajtóburkolatot bonyolult leszedni vagy adja magát? Még azt sosem próbáltam szétbontani. Smile

Üdv
Gábor

Gza írta:
Nekem felhúzáskor hallatszott hogy feszül, mikor fölért még nyekergett egy picit a feszülő üveg.
Ha le van véve az ajóburkolat félig leengedett ablaknál van kétovális nyílás az ajtó belső felén ahol hozzá lehet férni egy dugókulccsal az ablakemelőhöz azon a ponton ami rögzíti az üveget. a két csavar meglatításával valamilyen irányba el lehet mozdítani az üveget és újra visszahúzva kipróbálni hogy jó lett -e.

soldier84 írta:
Sziasztok!

Előre is köszi!
Üdv
Gábor

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2018.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.05 20:47:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5915

soldier84 írta:
Köszönöm szépen! Smile

Az ajtóburkolatot bonyolult leszedni vagy adja magát? Még azt sosem próbáltam szétbontani. Smile

Üdv
Gábor

Kukk ide, hátha segít!

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók

Vissza az elejére

Shigeno

HozzászólásElküldve: 2018.04.10 13:27:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5916
 Hozzászólás témája: szerviz ajánlás

Sziasztok!

Év elején vásároltam egy használt 2-es Focust! Szervízkönyv szerint most kell vinnem a következő szervízre. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok ajánlatni megbízható, jó árú helyet, ahol még a szervízkönyvbe is pecsételnek?

Köszi!

Vissza az elejére

peti77
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.10 14:11:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5917
 Hozzászólás témája: Re: szerviz ajánlás

Shigeno írta:
Sziasztok!

Év elején vásároltam egy használt 2-es Focust! Szervízkönyv szerint most kell vinnem a következő szervízre. Azt szeretném kérdezni, hogy tudnátok ajánlatni megbízható, jó árú helyet, ahol még a szervízkönyvbe is pecsételnek?

Köszi!

www.essmotor.hu

Vissza az elejére

addibigg

Érvényes: 2019.04.11.

HozzászólásElküldve: 2018.04.10 16:32:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5918
 Hozzászólás témája:

Van olyan pontja az ablakemelő mechanikának amit néha egészséges megkenni? Nem Ford korábbi autómnál nagyon meghálálta az elektromos ablakemelő hogy megfújtam a csúszópapucsokat és a forgáspontokat. Csinált valaki már ilyet?

Vissza az elejére

lordjag

HozzászólásElküldve: 2018.04.16 23:43:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5919
 Hozzászólás témája: szerelő ajánlása

Sziasztok,
nagyon sok gond van a ford focus 2-vel, sajnos, anyagiak miatt hivatalos szervízbe nem tudom vinni. Tudnátok mégis megbízható, de árfekvésben kedvezőbb szerelőt/szerelőket Budapesten vagy a környéken.
Köszönöm!

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.17 05:36:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5920
 Hozzászólás témája: Re: szerelő ajánlása

lordjag írta:
Sziasztok,
nagyon sok gond van a ford focus 2-vel, sajnos, anyagiak miatt hivatalos szervízbe nem tudom vinni. Tudnátok mégis megbízható, de árfekvésben kedvezőbb szerelőt/szerelőket Budapesten vagy a környéken.
Köszönöm!

Kettővel előtted írta peti77! -> www.essmotor.hu

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók

Vissza az elejére

lordjag

HozzászólásElküldve: 2018.04.17 15:19:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5921

Szia,
láttam, de mint írtam - olyan szerelőt/szerelőket keresek, akik ár kialakításában a legkedvezőbbek, mivel a gépjármű jelenlegi piaci ára 1 millió forint alatt van, így nem célszerű számomra 300-400 ezer forintot kiadni javításra, vagy akár többet.
Tehát, mégegyszer, a gépjármű egy millió forint alatti árral van jelen a piacon és még szerelni is kell, szerelés nélkül kb. 600-700 ezer forint és nem logikus kiadni ugyanannyit szerelésre - ad summarum: olyan megbízható szerelő, aki az alapvető hibákat képes orvosolni (legalább 15 ezer km futás biztosított legyen) és ne legyen több 200-300 ezer forintál összköltsége!
Ennyit kértem, de olvasni tudok és utána olvastam, köszönöm!
Van valaki, aki tud ebben segíteni?
Köszönöm!

Mézi írta:
lordjag írta:
Sziasztok,
Köszönöm!

Vissza az elejére

flint78

HozzászólásElküldve: 2018.04.17 18:33:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5922

lordjag írta:
Szia,
láttam, de mint írtam - olyan szerelőt/szerelőket keresek, akik ár kialakításában a legkedvezőbbek, mivel a gépjármű jelenlegi piaci ára 1 millió forint alatt van, így nem célszerű számomra 300-400 ezer forintot kiadni javításra, vagy akár többet.
Tehát, mégegyszer, a gépjármű egy millió forint alatti árral van jelen a piacon és még szerelni is kell, szerelés nélkül kb. 600-700 ezer forint és nem logikus kiadni ugyanannyit szerelésre - ad summarum: olyan megbízható szerelő, aki az alapvető hibákat képes orvosolni (legalább 15 ezer km futás biztosított legyen) és ne legyen több 200-300 ezer forintál összköltsége!
Köszönöm!

Mézi írta:
lordjag írta:
Sziasztok,
Köszönöm!

Most akkor jól értem ,hogy 300-400 ezret nem adnál ki javításra de 200-300 ezer belefér?
És annyi az elvárás, hogy 15 ezret elmenjen gond nélkül?
Írd már le, hogy milyen típusú a kocsid és mi a baja amit javítani kellene.300-ból azért aránylag rendesen gatyába lehet rázni egy focust, ha nem valami extrém elhanyagolt darab.
Lehet érdemesebb lenne egy vidéki szerelővel is egyeztetni, itt vidéken azért még vannak oyan helyek ahol nem szálltak el az árak.

Vissza az elejére

fefe1968

Érvényes: 2019.05.20.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.18 17:49:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5923
 Hozzászólás témája:

Autóvásárlás ürügyén lekérdeztem egy alvázszámot és az mutat két nagyobb káreseményt. Valamelyikőtök ezt letudná csekkolni, megerősíteni, elvetni, ha priviben elküldöm? Németországi vas. Full szervizkönyv, összes számla, + kiterjesztett garancia évek óta az autón. Szalonállapot, kevés km. Ezért nem értem és elbizonytalanít!

A galériám: Klikk ide!

Vissza az elejére

Aleox

Érvényes: 2019.04.11.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 10:29:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5924
 Hozzászólás témája:

fefe1968 írta:
....Németországi vas. Full szervizkönyv, összes számla, + kiterjesztett garancia évek óta az autón. Szalonállapot, kevés km. Ezért nem értem és elbizonytalanít!

Külföldről behozott autó esetén mindig a nagy kérdés, hogy ki-mikor-milyen állapotban hozta be az autót? Láttam már olyan autót, amit 6 évesen behoztak külföldről, semmit nem tudni az előéletéről, de itthon vezetett szervízkönnyvel árulták. Persze, idehaza ment fél évig és ez a fél év tényleg pecsételve volt Twisted Evil

Külföldi autónál extra óvatosnak kell lenni mindig, mert sokkal nehezebb lenyomozni az előéletét az autónak. Ha van németben ismerősöd és utána tud járni, akkor használd ki ezt a lehetőséget. Sok külföldi autót autókereskedők (nepperek) hoznak be, sokszor azt sem tudod kitől veszed meg az autót (szerződésírásnál látod először valami ismeretlennek a nevét), na attól vasalj be valamilyen 1 éves jótállási panaszt....

Így 3 lehetőséged van: nagyon átvizsgáltatod az autót, vagy nagyon utánanézel az előéletének, vagy otthagyod és keresel másikat.

Nekem szerencsém volt, franciáktól behozott autót vettem a magyar barátomtól, aki már 2 éve használja idehaza. Persze a francia papírok is megvoltak még hozzá, így méginkább nyugodtabb voltam a vásárlásnál.

Vissza az elejére

fefe1968

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 11:35:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5925
 Hozzászólás témája:

Aleox írta:
fefe1968 írta:
....Németországi vas. Full szervizkönyv, összes számla, + kiterjesztett garancia évek óta az autón. Szalonállapot, kevés km. Ezért nem értem és elbizonytalanít!

Külföldről behozott autó esetén mindig a nagy kérdés, hogy ki-mikor-milyen állapotban hozta be az autót? Láttam már olyan autót, amit 6 évesen behoztak külföldről, semmit nem tudni az előéletéről, de itthon vezetett szervízkönnyvel árulták. Persze, idehaza ment fél évig és ez a fél év tényleg pecsételve volt Twisted Evil

Külföldi autónál extra óvatosnak kell lenni mindig...

Az autót nepper hozta be, de nincs még honosítva. A szervizkönyv új kora óta vezettet mostanáig és minden bejegyzéshez számlák is vannak. A motortérben pedig a legutóbbi ténykedésekről matricák, hűtővíz, olaj és szűrőcserék igazolásai. Az összes vizsga pecsétes igazolásai OBD kiolvasási jelentésekkel. Nagyon korrekt a vas, de körvonalazódik, hogy az egyik oldala végig lett húzva és javították.
Köszönöm az előző jótanácsot!

Vissza az elejére

lordjag

HozzászólásElküldve: 2018.04.19 19:58:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5926

Szia,
jól érted. Utóbbi egy év 2 baleset. Jobb első kitört, másodiknál bal első oszlop. Felfüggesztés tuti, fékek, motor /van olaj bőven, egykét cső, amitől még megy, tehát nem valami vészes, szilentek, első körben ennyi. Második, belül a légzsákok kilőttek, szélvédő cserélve, de a légzsákok pótlása+ kicserélni azt a részt, ahonnan kitörtek. Felfüggesztés kb. 30-40 eft, fékek 30-40 eft, olaj+szűrő csere még 20 eft, az egykét cső 5-10 eft, szilentek 15 eft, belül a légzsákok és a fedés kb. 60 eft, így számoltam 200 eft és a munkadíj hozzá.
Ha van vidéki megbízható, akkor elfogadom, én hívtam pár szerelőt, de mind foglalt, letenném 1-2 hétre, amíg rendbeteszik ezeket.
Köszi

flint78 írta:
lordjag írta:
Szia,
Köszönöm!

Mézi írta:
lordjag írta:
Sziasztok,
Köszönöm!

Most akkor jól értem ,hogy 300-400 ezret nem adnál ki javításra de 200-300 ezer belefér?
És annyi az elvárás, hogy 15 ezret elmenjen gond nélkül?
Írd már le, hogy milyen típusú a kocsid és mi a baja amit javítani kellene.300-ból azért aránylag rendesen gatyába lehet rázni egy focust, ha nem valami extrém elhanyagolt darab.
Lehet érdemesebb lenne egy vidéki szerelővel is egyeztetni, itt vidéken azért még vannak oyan helyek ahol nem szálltak el az árak.

Vissza az elejére

sendrew

HozzászólásElküldve: 2018.04.22 09:47:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5927
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Kauffernél vettem a feleség 2006-os 1.25-ös Fiestájához vezérlés szettet.
Most akarom cserélni az én 2008-as 1.6-os benzines Focusomban is.

Szerintetek az lehet, hogy ugyanaz a fogasszíj van a kettőben egyforma vízpumpával?

https://aruhaz.kauffer.hu/index.php?page=catalog2&op=11&manuf=525&model=5210&year=2008&model=5210&motor=b-1596&typid=18302&level1=10116&level2=10185&last=3096&artid=WPK-184801&brand=AIRTEX

Ezt látom az oldalukon

Alkalmazható az alábbi típusokhoz:
FORD FIESTA V (JH_, JD_) Ferdehátú 1.25 16V (2002-2008) 55 kW, Motorkód: FUJA, FUJB
FORD FOCUS II (DA_) Ferdehátú 1.6 (2004-2012) 74 kW, Motorkód: HWDA, HWDB, SHDA, SHDB, SHDC

Pls, help.

Vissza az elejére

detomaso

HozzászólásElküldve: 2018.06.13 18:20:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5928
 Hozzászólás témája: Váltószoknya keret

Mivel több darabra tört a műanyag váltószoknya leszorító keret, ezért nem javítottam, inkább vettem egy újat. Azonban csak szoknyával együtt volt kapható... Így nem valami gazdaságos, mivel az eredetinek semmi baja. Remélem azért ez is húzza 13 évig...

https://imgur.com/m22asmq

Vissza az elejére

fefe1968

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.07.13 18:41:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5929
 Hozzászólás témája: Gyújtáskulcs probléma

A gyújtáskulcsom elfordításkor akadni szokott. Egyik felével jobban, másikkal kevésbé. Befújtam WD40-el, de pont ellenkező hatást értem el, gyakorlatilag annyira akad ezután, hogy alig alig van eset, amikor elfordítható behelyezés után. Szokott ilyen előfordulni Focusnál? Mk2. Parázok, mert a csere nagyon drága, ráadásul az ajtótól kezdve a motortér zárig minden cserés ilyenkor. A mester kulcs relatív rendben működik és próbáltattam róla másoltatni, de az eredmény nem lett jó. A másolt kulcs sem fordítható el egyáltalán egyik felével sem. Volt valakinek ilyen problémája már?

Vissza az elejére

Fokuszpok

HozzászólásElküldve: 2018.07.25 19:42:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5930
 Hozzászólás témája:

Sziasztok. Focus Mk2.5 digit klímás,az utastéri ventilátor döglődik, recseg ropog ,sokszor el sem indul hiába van bekapcsolva,mintha meg lenne szorulva ,vagy hullámozó erősséggel fújja a levegőt egy ideig .
A kérdés az ,hogy kell cserélni vagy javítani a belső ventit? Nézegettem ,de ebben nem a könnyen elérhető kesztyűtartó alatti venti ház van hanem valahol a gázpedál mellett fent lévő. Nincs valami leírás ,hogy kell ezt kiszedni? Mennyire nehéz és szerszámigényes?

Vissza az elejére

Gondi22

HozzászólásElküldve: 2018.09.07 08:08:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5931
 Hozzászólás témája: Re: gyújtáskapcsoló romlás

Üdv!
POnt meg akartam itt kérdezni, hogy a gyújtáskapcsolóval kinek milyen problémája volt és az hogyan oldódott meg, de addigra megoldódott a miénk. legalábbis remélem. egy ideje nem nagyon lehetett elfordítani a kulcsot, csak ha elfordítás közben ki-be, szinte rázogatva mozgattam, kb 1-2 mm-es mozgatással, már hívtam zárosokat, felmerült a teljes kulcs és zárcsere is. mivel az autóban 328000 km van, a kulcs enyhén szólva elkopott, szinte csak egy rúd ( Smile ) kipróbáltam egy pótkulcsot, ami teljesen újnak tűnik és azzal simán elfordult. ezek szerint a kulccsal volt a probléma, legalábbis remélem. mondjuk ez nem távirányítós, de ilyen apróságok nem számítanak ilyenkor Smile végre nem kell stresszelnem minden indításnál, hogy na, vajon most elfordul?
mondjuk ez csak egy napja van így. üdv,

1. a kormányoszlop felső burkolata (két műanyag elem, köztük fekete műbőr szoknya) viszonylag könnyen lepattintható.

2. a kormányoszlop alsó burkolatát két Tx20-as csavar tartja, ha nincs kormányoszlopról vezérelhető rádió.

3. a rádió gombjait tartó műanyag nyúlványt a műszerfal felől látható kis szögletes nyílásban rejlő fül benyomásával ki lehet húzni (a kb 15 centit enged a vezeték, ez bőven elég).

4. ezután a kormányoszlop alsó burkolata leemelhető.

5. maga a gyújtáskapcsoló egy kicsi szürke kocka a kormányoszloptól balra, a kulccsal elforduló sok mechanikus szerkezet legvégén. két fekete pattintós fül tartja.

6. ezt lepattintva próbáltam elforgatni. pontosan úgy működött, mint előtte, tehát a ráindítás gátló retesz EBBEN a kapcsolóban van.

7. adtam neki [teflonos] WD40-et (tudjátok, a duct tape mellett a másik univerzális szerszám), mozgattam, aztán megint, és megjavult.

8. visszaszerelés fordított sorrendben. Az alsó burkolat visszacsavarozásához egy kis jógagyakorlatra is szükség van, bár a pollenszűrő cseréjéhez képest egyszerű művelet http://redblow.com/stuff/nude-yoga/flexible-girl-naked-yoga-20.jpg[/quote]

Vissza az elejére

fefe1968

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.09.07 09:02:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5932
 Hozzászólás témája: Re: gyújtáskapcsoló romlás

Gondi22 írta:
Üdv!
POnt meg akartam itt kérdezni, hogy a gyújtáskapcsolóval kinek milyen problémája volt...]

Köszönjük az infót! Az én gyújtáskulcs akadásom is megoldódott. Végre sikerült egy kiváló szakinak lemásolni a mester kulcsot. A kifogástalan másolattal már megy a zár, mint a vaj! Ez megnyugtató. Inkább a kulcs kopjon el, mint a zár.

Vissza az elejére

nota

HozzászólásElküldve: 2018.11.08 08:46:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5933
 Hozzászólás témája:

Új tulajdonosjelölt vagyok, használtan vennék Focus II kombit magánszemélytől, második tulajdonostól. Az autó előéletéről megtudtam hogy komolyabb javításokon esett át még a gyártás után 1 éven belül, ezt alvázszám lekérdezésből tudtam meg. Úgy tudom hogy a Focus-okról elektronikusan vezet a Ford egy szervizkönyvet. Azt szeretném megtudni hogy van e lehetőség ezt lekérni mondjuk egy márkaszervizben, ha igen akkor milyen átfutása lehet ennek? Nyilván van valamilyen anyagi vonzata is, de mivel az autót pont azért választanám mert nem lutri, Magyarországon lett forgalomba helyezve, így érdekel hogy mi is történhetett vele anno. Segítségeteket előre is köszönöm Szegedről!

Egyébként 1.6-os benzines trend lenne és az is érdekelne ha tudnátok ajánlani olyan helyet ahova szívesen vinnétek az autót vezérműszíj cserére, illetve egyéb ilyenkor szükséges kopó alkatrész cseréjére.

Vissza az elejére

tamas_kulcsar_90

HozzászólásElküldve: 2018.11.08 10:32:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5934
 Hozzászólás témája:

nota írta:
Új tulajdonosjelölt vagyok, használtan vennék Focus II kombit magánszemélytől, második tulajdonostól. Az autó előéletéről megtudtam hogy komolyabb javításokon esett át még a gyártás után 1 éven belül, ezt alvázszám lekérdezésből tudtam meg. Úgy tudom hogy a Focus-okról elektronikusan vezet a Ford egy szervizkönyvet. Azt szeretném megtudni hogy van e lehetőség ezt lekérni mondjuk egy márkaszervizben, ha igen akkor milyen átfutása lehet ennek? Nyilván van valamilyen anyagi vonzata is, de mivel az autót pont azért választanám mert nem lutri, Magyarországon lett forgalomba helyezve, így érdekel hogy mi is történhetett vele anno. Segítségeteket előre is köszönöm Szegedről!

Egyébként 1.6-os benzines trend lenne és az is érdekelne ha tudnátok ajánlani olyan helyet ahova szívesen vinnétek az autót vezérműszíj cserére, illetve egyéb ilyenkor szükséges kopó alkatrész cseréjére.

Szia

Elektorikus szervízfüzet csak 201x-től van, pontosan nem tudom mikortól. Mondjuk az szép, hogy egy mk2-es focust végig márkakereskedéshez hordtak szervizelni.

Amúgy a jelenlegi tulajdonos hozzájárulása kell írásban vagy személyesen, de érdemes felhívni egy márkakereskedést és megkérdezni őket.

Üdv
Tamás

Vissza az elejére

nota

HozzászólásElküldve: 2018.11.09 07:25:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5935
 Hozzászólás témája:

tamas_kulcsar_90 írta:
nota írta:

Szia

Elektorikus szervízfüzet csak 201x-től van, pontosan nem tudom mikortól. Mondjuk az szép, hogy egy mk2-es focust végig márkakereskedéshez hordtak szervizelni.

Amúgy a jelenlegi tulajdonos hozzájárulása kell írásban vagy személyesen, de érdemes felhívni egy márkakereskedést és megkérdezni őket.

Üdv
Tamás

Köszönöm.

Közben elvittük egy állapotfelmérésre, ott kiderült hogy a két hátsó kerék feletti ív lehetett javítva, illetve a mostani tulaj javíttatta a jobb hátsó ajtót mélyebb karcolások miatt.

Ha valaki tud Szegeden és környékén megbízható (nem márka)szervízt azt megköszönném,

Üdv.: Nóta

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus 2 szervizelése
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 196, 197, 198
Ugrás:   

198 / 198 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.86 másodperc