Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.11.15. 09:49:15 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Blackstar
Mai: 1
Tegnapi: 2
Összesen: 24374
Látogatók:
Vendégek: 363
Tagok: 11
Összesen: 374

Jelen lévő tagok:
01: lucifer
02: Mergen
03: NomadND1
04: peti77
05: neopaszta
06: smelo
07: fraszika87
08: kupibazsi
09: Bobyjack
10: sarkan59
11: fiesta

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Hűtőfolyadék

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Hűtőfolyadék
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

4 / 4 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2018.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.11.07 11:45:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 91
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ahogy többen is írtátok, illetve Bagoly is megerősítette, hogy nem gond, ha túlnyomás van a rendszerben, ha az normál mértékű. Mivel én nem tudom megállapítani, hogy annak számít-e vagy sem, így szombaton a szerviz megnézi, megméri gázos teszttel, hogy mi a helyzet, így simán elképzelhető, hogy túlpörögtem a dolgot és nincs semmi nagyobb gond. Smile Szombaton kiderül, köszi a hozzászólásokat!

Csináltam ma (2018.11.07.) egy videót, ahogy szisszen. Egy napot volt használva az autó.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

neopaszta

HozzászólásElküldve: 2018.11.08 18:14:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 92
 Hozzászólás témája:

Mézi írta:
Ahogy többen is írtátok, illetve Bagoly is megerősítette, hogy nem gond, ha túlnyomás van a rendszerben, ha az normál mértékű. Mivel én nem tudom megállapítani, hogy annak számít-e vagy sem, így szombaton a szerviz megnézi, megméri gázos teszttel, hogy mi a helyzet, így simán elképzelhető, hogy túlpörögtem a dolgot és nincs semmi nagyobb gond. Smile Szombaton kiderül, köszi a hozzászólásokat!

Csináltam ma (2018.11.07.) egy videót, ahogy szisszen. Egy napot volt használva az autó.

Kíváncsiságból megnéztem én is az enyémet. 2011-es Focus, 1.6 benzin, EcoBoost.

Kicsi háttér történet:
Nekem sikerült belenyúlnom a tutiba. Közel fél éve vásároltuk használtan a fókát és akkor még semmit nem hallottunk erről az EcoBoost mizériáról. Vásárlás után kb. 2 hónappal arra lettünk figyelmesek, hogy leállítás után minden alkalommal, mint az őrült ment a venti még 1-2 percet. Amikor megnéztük, akkor láttuk, hogy a vízszint a tartály alján áll (kitudja mióta), az első visszahívásos javítás csak ez után került elvégzésre, így a fóka még semmit nem jelzett vissza az alacsony vízszintről. Megnézettük és bezony hengerfej, a 3. hengernél elszállt a tömítés. Szerencsére a kereskedés vállalta a garanciát és javította a hengerfej problémát (repedést nem találtak, így csak síkolták és új tömítést kapott). Ez volt 1 kb. hónapja, azóta nem tapasztaltam problémát, a venti sem pörgött sosem leállítás után.

A lényeg, hogy amikor először észleltük az alacsony vízszintet Mi is levettük a tanksapkát (langyos-meleg motor mellett) és ugyan ez volt, mint a Mézi videóján: nagy szisszenés és a rendszer visszanyomta a vizet a tartályba (alul-felül, ahol tudta) és magától visszatöltődött a MIN-MAX közé. Ha visszatettük a kupakot és járt a motor, akkor meg szépen megint kinyomott mindent a tartályból.

Most, hogy itt megint téma lett a dolog ma reggel megnéztem újra a témát. Kb. 8 km-t mentem vele ma reggel, amíg beértem melóba és leállítás után letekertem a sapkát. A vízszint alapból a MIN-MAX között állt, valahol a hegesztés környékén.

https://www.youtube.com/watch?v=zJfyCGd0yjU

Nem tudom, hogy ekkora mértékű szisszenés és víz visszanyomás problémát jelent-e? Ami jobban aggaszt (ezt sajnos nem videóztam le), hogy ma hazaérkezés után (ugyan az a táv + 5 perc alapjáraton tartás a benzinkúton, amíg leellenőriztem a guminyomást) újra megnéztem: a vízszint egy picit fentebb áltt (a hegesztés tetejénél) és lecsavarast követően kicsit hosszabb szisszenés, mint a videón hallható és a vízszint felugrott a MAX felirat fölé. Az összes vizet a tartály alsó, motor felé vezető csonon keresztül nyomta vissza buborékokkal együtt. Eléggé lefőttem, hogy ez mi volt, de már nem tudom jó jelként venni.

Ha valakinek van ötlete, hogy ez így rendben van-e vagy sem az ne tartsa magában. Smile

Jövő héten pénteken viszem a Fordhoz egy másik visszahívás miatt (18S07 - TENGELYKAPCSOLÓ-CSÚSZÁS ÉRZÉKELŐ SZOFTVERE), akkor megnézetem ezt is. Addig is megpróbálom kímélni.

@Mézi:
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fognak mondani Neked szombaton.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2018.11.08 20:11:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 93
 Hozzászólás témája:

neopaszta írta:

Ha valakinek van ötlete, hogy ez így rendben van-e vagy sem az ne tartsa magában. Smile

Jövő héten pénteken viszem a Fordhoz egy másik visszahívás miatt (18S07 - TENGELYKAPCSOLÓ-CSÚSZÁS ÉRZÉKELŐ SZOFTVERE), akkor megnézetem ezt is. Addig is megpróbálom kímélni.

@Mézi:

Szerintem nem kell aggódnod. A videó szerint kell működni, ha kinyitod a kiegyenlítő tartály zárókupakot.
Kiengeded a nyomást (szisszen) és van egy tranziens jelenség, ami hamar lecseng. Ez így működik.

A második említett eset, amikor is 5 perc felesleges alapjárattal szennyezted a környezetünket, is normálisnak tekinthető.
A hűtőközeg hőfoka magasabb volt, így a kiegyenlítő tartályban levő nyomás is magasabb volt. Ilyenkor ezek a tranziens jelenségek kissé másként játszódnak le, így másként látszanak.

A fentiek ellenére javaslom, hogy ellenőriztesd a szervizben és figyelj arra is, hogy ezt rögzítsék a munkalapon.

Vissza az elejére

semetka

HozzászólásElküldve: 2018.11.08 21:29:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 94
 Hozzászólás témája:

A venti nekem is pörög, az nem feltétlen mutat hibát.

Vissza az elejére

Angelus

HozzászólásElküldve: 2018.11.08 21:38:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 95
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Erről tudtok valami pontosabbat 18S07 - TENGELYKAPCSOLÓ-CSÚSZÁS ÉRZÉKELŐ SZOFTVERE visszahívás, mire jó pontosan? Az enyém is érintett, néha ha hirtelen engedem fel a kuplungot kicsit nyúlósnak érzem és hangja is van. 122 ezer Km van benne.

Vissza az elejére

zomborg

HozzászólásElküldve: 2018.11.09 08:18:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 96
 Hozzászólás témája:

Angelus írta:
Sziasztok!

Erről tudtok valami pontosabbat 18S07 - TENGELYKAPCSOLÓ-CSÚSZÁS ÉRZÉKELŐ SZOFTVERE visszahívás, mire jó pontosan? Az enyém is érintett, néha ha hirtelen engedem fel a kuplungot kicsit nyúlósnak érzem és hangja is van. 122 ezer Km van benne.

Az enyémen nem csúszik a kuplung, így csak szoftvert frissítettek a kocsin. Amelyiknél csúszik ott cserélik a kuplungot is.

Vissza az elejére

neopaszta

HozzászólásElküldve: 2018.11.09 08:24:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 97
 Hozzászólás témája:

zomborg írta:
Angelus írta:
Sziasztok!

Az enyémen nem csúszik a kuplung, így csak szoftvert frissítettek a kocsin. Amelyiknél csúszik ott cserélik a kuplungot is.

Hogyan lehet megnézni, hogy csúszik-e a kuplunk?

Vissza az elejére

kimbala

HozzászólásElküldve: 2018.11.09 09:19:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 98
 Hozzászólás témája:

neopaszta írta:
zomborg írta:
Angelus írta:
Sziasztok!

Hogyan lehet megnézni, hogy csúszik-e a kuplunk?

Nem vagyok moderátor, de szerintem rossz helyre írtál Smile
Márkaszervíz nézi meg. 4-esben magas fordulaton leugranak a kuplungról. Ha megcsúszik, cserélik a szerkezetet. Ha lefullad a motor, akkor jó. De ha már van hangja, akkor esélyes a csere. Nekem is volt egy ilyen visító hang néha. Csere ingyenes, kb 1 nap.

Nyári: 215/50 R17 Hankook Ventus Prime 3
Téli: 215/55 R16 Continental Viking Contact 5

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2018.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.11.10 21:19:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 99
 Hozzászólás témája:

neopaszta írta:
@Mézi:

A CO teszt eredménye negatív, tehát a szerint nem hengerfejes az autó. Viszont a szerelőnek megmutattam a videót a szisszenéssel, így már szerinte is hengerfejes, Szóval legyél okos. Smile
Jövő héten viszem az autót Bagolyhoz nyomáspróbára.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók

Vissza az elejére

pikachu

HozzászólásElküldve: 2018.11.12 19:51:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 100
 Hozzászólás témája: hiba

Ma indításnál megjelent az "engine coolant low service required" hibaüzenet. Ecoboost, 2012-es, 1.6-os...

a legnagyobb gondom az, hogy tavasz végén vettük és fogalmam sincs, hogy részt vett-e a visszahívásban, ETIS-en most csak azt látom, hogy a kuplungos visszahívásban érintett.

Szoktam nézni a hűtőfolyadékot pár hetente, minimum környékén van, mióta megvettük, most sem látom, hogy lejjebb lenne. Szervízig el lehet menni még vele, ugye (kb 30km)? Addig töltsek rá egyáltalán?

Vissza az elejére

pikachu

HozzászólásElküldve: 2018.11.12 22:27:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 101
 Hozzászólás témája: Re: hiba

pikachu írta:
Ma indításnál megjelent az "engine coolant low service required" hibaüzenet. Ecoboost, 2012-es, 1.6-os...

a legnagyobb gondom az, hogy tavasz végén vettük és fogalmam sincs, hogy részt vett-e a visszahívásban, ETIS-en most csak azt látom, hogy a kuplungos visszahívásban érintett.

Szoktam nézni a hűtőfolyadékot pár hetente, minimum környékén van, mióta megvettük, most sem látom, hogy lejjebb lenne. Szervízig el lehet menni még vele, ugye (kb 30km)? Addig töltsek rá egyáltalán?

Még annyi, hogy ahogy látom neten, ez a hibaüzenet nincs a használatiban, és nagyon fórumokon sem látni, csak US oldalakon Ford Escape-eknél. Valaki találkozott már ilyennel?

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2018.11.13 07:04:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 102

pikachu írta:
pikachu írta:

Még annyi, hogy ahogy látom neten, ez a hibaüzenet nincs a használatiban, és nagyon fórumokon sem látni, csak US oldalakon Ford Escape-eknél. Valaki találkozott már ilyennel?

akkor tud ilyet írni egy F3 ha a visszahívás keretében beépítették a vízszint érzékelőt.

Vissza az elejére

pikachu

HozzászólásElküldve: 2018.11.13 08:54:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 103

Bagoly600 írta:
pikachu írta:
pikachu írta:

akkor tud ilyet írni egy F3 ha a visszahívás keretében beépítették a vízszint érzékelőt.

Köszi, ez már valamennyire megnyugtató. Reggel voltam Cromaxnál, ott azt mondták, hogy Ecoboostnál "normál üzem mellett" is fogy valamennyi hűtőfolyadék. Azt mondták töltsem vissza normál szintig, és időnként ellenőrizzem, ha kb 1-2 hónap alatt nem esik vissza minimum alá, akkor normálisnak tekinthető. Nekem ez azért fura, mert autóban kb 25ezer km-rel ezelőtt garanciában cseréltek motort, szóval hengerfejes még nem lehetne, ha jól gondolom. De akkor ezek szerint másnál is rá kell tölteni időnként?

Vissza az elejére

kran72

HozzászólásElküldve: 2018.11.13 14:12:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 104

pikachu írta:
Bagoly600 írta:
pikachu írta:
pikachu írta:

Köszi, ez már valamennyire megnyugtató. Reggel voltam Cromaxnál, ott azt mondták, hogy Ecoboostnál "normál üzem mellett" is fogy valamennyi hűtőfolyadék. Azt mondták töltsem vissza normál szintig, és időnként ellenőrizzem, ha kb 1-2 hónap alatt nem esik vissza minimum alá, akkor normálisnak tekinthető. Nekem ez azért fura, mert autóban kb 25ezer km-rel ezelőtt garanciában cseréltek motort, szóval hengerfejes még nem lehetne, ha jól gondolom. De akkor ezek szerint másnál is rá kell tölteni időnként?

Nálam is elvégezték a garanciális cseréket ami a hűtőfolyadék tágulási tartályt ,csöveket stb érintette.Ettől függetlenül figyelem a szintet,turbós motoroknál tényleg normális ha néha néha után kell tölteni a hűtőfolyadékot.Így van ez szüleim Astrájánál is.

Vissza az elejére

alientwo

HozzászólásElküldve: 2018.11.13 18:51:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 105
 Hozzászólás témája:

Tévedés, nem normális ha ilyen szinten fogy a hűtővíz.
1.4 turbós j astrám van, és fogyott nalam is miutan megvettem a kocsit.
Nem hagyott nyugodni és megkerestem.. Ennel a típusnál a muanyag termosztát ház T elágazásánál volt hajszál repedés és üzem kozben vagy menet utan leallitva, lehetetlen volt észrevenni mert rogton el is parolgott. Csere utan megnezve látszódott hogy hitvány anyagbol készült, kézzel lehetett morzsolni a műanyagot a repedesnel eltorve. Utána a viztartalyt cseréltem meg mert látszódott rajta hajszal repedes. Itt még nem fogyott a hutoviz de nem akartam megvarni.. Ennek már két éve és közel 30e km ment bele úgy, hogy nem változott a víz szintje. Ha fogy annak oka van es nem jó megvarni h pl. Menetkozben durranjon el. (egyébként meglepő, h nincs szintjelzo a fókákban.. szüleim H astrajaban is van)
Kicsit off: pont 1.6 turbo s-maxra szeretnem cserelni a vasat mert jön a masodik kis alien, de ezekutan félek ilyet nézni használtan.. Sad

Vissza az elejére

pikachu

HozzászólásElküldve: 2018.11.13 19:36:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 106
 Hozzászólás témája:

alientwo írta:
Nem hagyott nyugodni és megkerestem.. Ennel a típusnál a muanyag termosztát ház T elágazásánál volt hajszál repedés és üzem kozben vagy menet utan leallitva, lehetetlen volt észrevenni mert rogton el is parolgott. Csere utan megnezve látszódott hogy hitvány anyagbol készült, kézzel lehetett morzsolni a műanyagot a repedesnel eltorve. Utána a viztartalyt cseréltem meg mert látszódott rajta hajszal repedes. Itt még nem fogyott a hutoviz de nem akartam megvarni.. Ennek már két éve és közel 30e km ment bele úgy, hogy nem változott a víz szintje. Ha fogy annak oka van es nem jó megvarni h pl. Menetkozben durranjon el. (egyébként meglepő, h nincs szintjelzo a fókákban.. szüleim H astrajaban is van)
Kicsit off: pont 1.6 turbo s-maxra szeretnem cserelni a vasat mert jön a masodik kis alien, de ezekutan félek ilyet nézni használtan.. Sad

Mivel úgyis beszélnem kellett márkaszervízzel a kuplung szoftverfrissítés miatt, rákérdezem erre is. Annyit mondtak, hogy ha nem drámai a fogyás, akkor töltsek rá, járkáljak vele, és mivel csak 3 hét múlva tudják fogadni a kocsit, addig nézzük meg, mennyi fogyott, meg majd csinálnak egy indikátoros tesztet (?). De ő is annyit mondott, mint a Cromaxosok: nem feltétlen jelent gondot, ha minimális fogyás van. Talán bagoly tudna biztosabbat mondani, hogy mekkora gáz ez.

Vissza az elejére

kran72

HozzászólásElküldve: 2018.11.14 16:38:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 107
 Hozzászólás témája:

alientwo írta:

bocsánat ,azt hiszem félre érthető voltam.Szülők Astrájánál az 5 év alatt kellett pár decit utántölteni.Ettől függetlenül amit írtál megnézem én is.Saját Focusnál a cseréig kellett évente fél litert utántölteni.Jelenleg nem látok hűtőfolyadék fogyást.Persze szemmel tartom a dolgot.
( azért szomorú,hogy ilyen fillérb...sból fakadó hibák előfordulnak aránylag fiatal autóknál)

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Hűtőfolyadék
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4
Ugrás:   

4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.19 másodperc