Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2018.12.13. 04:37:08 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Hetzmann
Mai: 1
Tegnapi: 1
Összesen: 24427
Látogatók:
Vendégek: 289
Tagok: 1
Összesen: 290

Jelen lévő tagok:
01: Attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Hütési gondok

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Hütési gondok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

11 / 11 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

lacthedead

HozzászólásElküldve: 2017.01.01 10:14:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 301
 Hozzászólás témája: Re: S-MAX 1,8 TDCI
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szivárgást nem látok, nyomás van, hiszen ha leveszem a kupakot akk nyomja ki a levegőt, tehát a rendszer működik. a radiátoron meg átfújtuk a levegőt amikor nem volt benne víz, tehát dugulás se lehet. Sad
Mondjuk ha felmelegszik üzemi hőmérsékletre akk a kiegyenlítő tartály túlfolyóján nyomja ki a vizet... Sad
Ez lehet hengerfej probléma?
lacko13 írta:
lacthedead írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 2 éve vettem egy 2008-as 1,8 TDCI S-Max-ot, természetesen azonnal szervizbe vittem és lecseréltettem a vezérmű szíjat (még az eredeti volt benne) és reméltem h nem lesz vele gond. Sajnos tévedtem. December elején épp munkába menet hirtelen egy nagy csattanás, a motor leállt. Elhúztuk a szervizbe, ahol a szerelőm azt mondta h nagy a baj. A főtengely és az adagoló között levő lánc "fogazott" le úgyhogy a 8 szelepből 5 elgörbült illetve a dugattyúkat is szétverte. Letörte a kamrák szélét. Megvettem hozzá mindent (kb 350e Ft munkadíjjal együtt). Összerakta de vmi azóta se stimmel az autóval. Folyamatosan eltűnik a hűtő folyadék, folyást nem látok sehol. A motorban sincs hiszen az olaj nem habzik. Fűtés nincs, csak ha teljesen felöltöm a maxig, de akkor is csak egy darabig. Olyan mintha levegős lenne a rendszer. Elvileg automatikusan kellene légtelenednie. A szerelőm azt mondja h elképzelhető h a múltkori balesetnél megrepedhetett a hengerfej. Lehet ez a hiba? Már elég sokba fáj és nem szeretnék még egy csomó pénzt kidobni. A fűtéssel eddig nem volt semmi gond. A víz amúgy hosszú úton (5-10 km) felmelegszik de nem forr viszont közel két hét alatt kb 7 liter fagyállót töltöttem utána... Sad .
Előre is köszönöm a válaszokat.

Elképzelhető, hogy megsérült a hengerfej, bár ezt kellett volna ellenőriznie annak aki megcsinálta! Szerintem nézz körül a fűtőradiátor körül illetve, hogy valahol nincs e szirvárgás plussz, hogy van e nyomás a hűtőrendszerben meleg rendszernél! 2hét alatt 7 liter az nagyon sok annak nyoma kell hogy legyen ha elfolyik valahol! Magasabb fordulatnál nem érzel édeskés égett szagot?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

lacko13

HozzászólásElküldve: 2017.01.01 11:13:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 302

A radiátornál pont lyukra gondoltam nem dugulásra!
Üzemi hőmérsékleten nyomja ki a vizet?
Ez mit jelent?

lacthedead írta:
Szivárgást nem látok, nyomás van, hiszen ha leveszem a kupakot akk nyomja ki a levegőt, tehát a rendszer működik. a radiátoron meg átfújtuk a levegőt amikor nem volt benne víz, tehát dugulás se lehet. Sad
Mondjuk ha felmelegszik üzemi hőmérsékletre akk a kiegyenlítő tartály túlfolyóján nyomja ki a vizet... Sad
lacko13 írta:
lacthedead írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 2 éve vettem egy 2008-as 1,8 TDCI S-Max-ot, természetesen azonnal szervizbe vittem és lecseréltettem a vezérmű szíjat (még az eredeti volt benne) és reméltem h nem lesz vele gond. Sajnos tévedtem. December elején épp munkába menet hirtelen egy nagy csattanás, a motor leállt. Elhúztuk a szervizbe, ahol a szerelőm azt mondta h nagy a baj. A főtengely és az adagoló között levő lánc "fogazott" le úgyhogy a 8 szelepből 5 elgörbült illetve a dugattyúkat is szétverte. Letörte a kamrák szélét. Megvettem hozzá mindent (kb 350e Ft munkadíjjal együtt). Összerakta de vmi azóta se stimmel az autóval. Folyamatosan eltűnik a hűtő folyadék, folyást nem látok sehol. A motorban sincs hiszen az olaj nem habzik. Fűtés nincs, csak ha teljesen felöltöm a maxig, de akkor is csak egy darabig. Olyan mintha levegős lenne a rendszer. Elvileg automatikusan kellene légtelenednie. A szerelőm azt mondja h elképzelhető h a múltkori balesetnél megrepedhetett a hengerfej. Lehet ez a hiba? Már elég sokba fáj és nem szeretnék még egy csomó pénzt kidobni. A fűtéssel eddig nem volt semmi gond. A víz amúgy hosszú úton (5-10 km) felmelegszik de nem forr viszont közel két hét alatt kb 7 liter fagyállót töltöttem utána... Sad .

Elképzelhető, hogy megsérült a hengerfej, bár ezt kellett volna ellenőriznie annak aki megcsinálta! Szerintem nézz körül a fűtőradiátor körül illetve, hogy valahol nincs e szirvárgás plussz, hogy van e nyomás a hűtőrendszerben meleg rendszernél! 2hét alatt 7 liter az nagyon sok annak nyoma kell hogy legyen ha elfolyik valahol! Magasabb fordulatnál nem érzel édeskés égett szagot?

Vissza az elejére

lacthedead

HozzászólásElküldve: 2017.01.01 15:00:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 303

Olyan 80-90 fok körül.
Vízfolyásra utaló jel pedig nincs sehol.. Sad
Am még egy érdekes dolog amit nem értek:
Ha alapjáraton ketyereg a motor akk nincs egyáltalán fűtés, de ha nyomom neki egy kicsit, olyan 1500-2000 fordulat körül akk viszont van. Ahogy leveszem a lábam a pedálról rögtön csak hideget fúj...
Viszont ha magasabb fordulaton járatom a motort akk kinyomja a vizet. Sad
Egyébként szagot sem érzek, vagyis nem tudom. Ma járattam elég sokat, de nyitva volt az ajtó. Lehet h a kipufogót éreztem.

lacko13 írta:
A radiátornál pont lyukra gondoltam nem dugulásra!
Üzemi hőmérsékleten nyomja ki a vizet?
Ez mit jelent?

lacthedead írta:
lacko13 írta:
lacthedead írta:
Sziasztok!

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.01.01 16:37:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 304

lacthedead írta:
...Mondjuk ha felmelegszik üzemi hőmérsékletre akk a kiegyenlítő tartály túlfolyóján nyomja ki a vizet... Sad

Ha ez alatt azt érted, hogy az oldalsó vékony csövön BEFELE jön a folyadék a kiegyenlítőtartályba, akkor az normális.

Vissza az elejére

kojomjo

HozzászólásElküldve: 2017.01.01 17:57:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 305

fiesta írta:
lacthedead írta:
...Mondjuk ha felmelegszik üzemi hőmérsékletre akk a kiegyenlítő tartály túlfolyóján nyomja ki a vizet... Sad

Ha ez alatt azt érted, hogy az oldalsó vékony csövön BEFELE jön a folyadék a kiegyenlítőtartályba, akkor az normális.

Üdv! Szerintem valamennyit változik a szint amit a folyadék hőtágulása okoz azért van a min. max. szint De semmiképpen
annyit ,hogy kinyomja. Azt nagy valószínűséggel hengerfej probléma,gátrepedés vagy tömítés hiba okozza.Hát nem jó buli.

Vissza az elejére

lacthedead

HozzászólásElküldve: 2017.01.02 16:45:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 306

Sajnos nem a kis csőről van szó, hanem a tartály oldalán a kupak alatt levő szelepen keresztül nyomja ki a vízet... Sad

kojomjo írta:
fiesta írta:
lacthedead írta:

Üdv! Szerintem valamennyit változik a szint amit a folyadék hőtágulása okoz azért van a min. max. szint De semmiképpen
annyit ,hogy kinyomja. Azt nagy valószínűséggel hengerfej probléma,gátrepedés vagy tömítés hiba okozza.Hát nem jó buli.

Vissza az elejére

lacko13

HozzászólásElküldve: 2017.01.02 18:07:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 307

lacthedead írta:
Sajnos nem a kis csőről van szó, hanem a tartály oldalán a kupak alatt levő szelepen keresztül nyomja ki a vízet... Sad

kojomjo írta:
fiesta írta:
lacthedead írta:

Kemények a csövek? Fel vannak fújódva? Lehet csak a kupak vacak!

Vissza az elejére

lacthedead

HozzászólásElküldve: 2017.01.03 20:49:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 308

Igen, kemények a csövek és melegek is.

lacko13 írta:
lacthedead írta:

kojomjo írta:
fiesta írta:
lacthedead írta:

Vissza az elejére

lacko13

HozzászólásElküldve: 2017.01.03 21:02:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 309

lacthedead írta:
Igen, kemények a csövek és melegek is.

lacko13 írta:
lacthedead írta:

kojomjo írta:
fiesta írta:
lacthedead írta:

Az a jó ha meleg de ha túl kemény akkor valószínű, hogy hengerfejes, mert a motor beledolgozik a hűtőrendszerbe!de ezt így nem lehet megmondani,
De ha ez a baja akkor van rá egy teszter ami a hűtőfolyadékban lévő égésterméket méri, ezzel biztosan megállapítható, hogy hengerfejes e, szerintem ha erre gyanakszol, mindenek előtt csinálta# egy tesztet kb 10 eft az ára!
Bár szerintem nem jellemző a fordokra ez a probléma, lehet, hogy egyszerű dugulás van valahol ezért nő meg a nyomás!

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.01.03 21:58:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 310

lacthedead írta:

Az nem "túlfolyó".
A kupakban egy nyomáshatároló szelep van, aminek csak akkor szabadna nyitni, ha a hűtővíz túlmelegszik. 100+néhány fok fölé.

Ha 100 fok alatti hőmérsékleten is jön onnan a víz, akkor a kupak rossz. Ki kell cserélni.

Vissza az elejére

simgeri

HozzászólásElküldve: 2017.01.03 23:34:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 311

fiesta írta:
lacthedead írta:

Az nem "túlfolyó".
A kupakban egy nyomáshatároló szelep van, aminek csak akkor szabadna nyitni, ha a hűtővíz túlmelegszik. 100+néhány fok fölé.

Ha 100 fok alatti hőmérsékleten is jön onnan a víz, akkor a kupak rossz. Ki kell cserélni.

Jogos..... én is így jártam évekig, kicsit eresztett a szelep.... néhány csepp, de ott volt a nyoma..... idén cseréltem a kupakot és minden OK.... nem túl nagy összeg. Utángyártott 1-2 ezer....

Vissza az elejére

lacthedead

HozzászólásElküldve: 2017.01.07 09:15:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 312

Na egy jó hír. Very Happy
Megoldódott a problémám. A hengerfej tömítés volt a hibás... Megsérült a cserekor és ott dolgozott bele a vízbe.
Már minden rendben. Very Happy

simgeri írta:
fiesta írta:
lacthedead írta:

Az nem "túlfolyó".

Jogos..... én is így jártam évekig, kicsit eresztett a szelep.... néhány csepp, de ott volt a nyoma..... idén cseréltem a kupakot és minden OK.... nem túl nagy összeg. Utángyártott 1-2 ezer....

Vissza az elejére

powerup

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2017.06.16 18:00:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 313
 Hozzászólás témája:

Laza délutáni bütykölés, termosztát ház csere. Szivárgott a hűtővíz a termosztát ház alól.Régi termosztátház
A képen látható, hogy a házból kitört egy darab, tehát csak O gyűrű cserével nem úsztam volna meg, de ezt sejtettem is. Komplett házat vettem, sürgősen kellett ezért elhoztam ami a polcon volt (Topran, 5900 Ft). Ha rendelni kellett volna, Swag lett volna 13 ért.
Régi és új

Vissza az elejére

mrmuscle

HozzászólásElküldve: 2018.03.29 12:51:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 314
 Hozzászólás témája: ventillátor hiba

Sziasztok!

2015. Focus 2.0 tdci-t vásároltam pár hete. A gondom a következő: hidegindítás után a 16másodpercel elindul a hűtőventillátor, és amig megy a motor addig, az is megy. Vittem szervízbe, ott azt mondták, hogy a ventillátor elektronika egységet kell cserélni, mert szerintük ez lehet rossz. Ezt csak kompletten a ventillátorral együtt lehet megvenni, ami csak gyáriban létezik, kb.100+ ezer. Megnéztem a ventillátort egységet, 4 vezetékes a csatlakozója, mely 2 felé oszlik, látszólag itt semmi elektronika. Valaki tudja hol van itt a ventillátor vezérlő áramkör?

Üdv.

Vissza az elejére

slyder81

HozzászólásElküldve: 2018.06.15 17:44:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 315
 Hozzászólás témája: Ventilátor hiba?

Nemrég sikerült lemerítenem az aksit fényszóró szerelès közben. Feltettem tölteni, s mikor már indult a vas, úgy hagytam, had töltse saját magát. Kb 45 percig ment a motor(közben perrsze jó párszor kicsit variáltam gázadással.). Ekkor tünt fel hogy egyszer sem kapcsolt be a ventilátor. A tulajbutító hófokjelző mindvègig középen. A víz nem mutatott forrásra utaló jelet. A műszerfal menüjében figyeltem a hófokot. 80 as tempónál 94°C körül mozog. 100 km/h nál 97 fok körül. +- 1fok. A venti nem kapcsolt be(eddg még soha). A hőfok tesztelve 33fok melegben, meg20 fok körüli külső hőmèrsékleten. A különbség elenyésző. Ha megy a fűtés télen ,akkor majdnem max hőmérsékletre állitva enyhe gőzpára szagot érzek. 1.4 bentin moci. Mikor kéne hogy induljon a venti? Hány foknál? Lehet valahohy tesztelni a ventilátort? Klíma nincs a kocsiban.

Vissza az elejére

Dorien

HozzászólásElküldve: 2018.08.25 08:22:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 316
 Hozzászólás témája:

Leírom gyorsan a sztorimat, hátha segít valakinek:

Néhány hónapja eszegeti a vizet a Focusom. (2003, 1.4 benzin) Pár hetente utántöltögettem ioncserélt vízzel, gondoltam majd a hidegek előtt átnézetem, hol folyik. Aztán 30 fokos melegben, araszolás közben felforrt a hűtővizem. Gőz és kinyomott a csöveknél valamennyit. Ami feltűnt, hogy nem megy a hűtőventilátor, pedig annak elég erős hangja van. A vízhőfok mutató is maradt középen, mintha minden rendben lenne. A szerelő talált egy repedést a kiegyenlítő tartályon (valószínűleg itt szökött a víz), így azt kupakostól kicserélte. A venti viszont csak 135 foknál kapcsolt be és 130-nál ki. Az elektromos átnézés után (ventilátor, biztosíték, relé, kábel OK) a hengerfejben lévő hőgombát is cserélte, de nem szűnt meg a probléma. Végül ezt az LCD-s trükköt alkalmazva tudta visszakalibrálni a hűtést. <Link> Most elvileg 104 foknál indul a venti és 99 foknál áll le. A hidegek előtt még kap egy fél liter tömény fagyállót (-12 fokra higítottam fel az eredetileg -48 fokos hűtővizet a sok utántöltögetéssel) és remélem ennyi volt a történet...

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.08.25 08:58:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 317
 Hozzászólás témája:

Dorien írta:
...A venti viszont csak 135 foknál kapcsolt be és 130-nál ki ...

A számítógép 40 fokot hozzáad a hőmérséklethez, hogy ne kelljen negatív számokkal dolgoznia. Némelyik szoftver ezt nem korrigálja, hanem simán kijelzi. Gondolom OBDII csatlakozós mérésnél láttad ezt.

Teljesen valószínűtlen, hogy a vízhőfok egy hűtőrendszerben fel tudjon menni 135 fokra. A rendszer nem bírná az ezzel járó nyomást.

Vissza az elejére

Dorien

HozzászólásElküldve: 2018.09.01 09:48:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 318
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Dorien írta:
...A venti viszont csak 135 foknál kapcsolt be és 130-nál ki ...

A számítógép 40 fokot hozzáad a hőmérséklethez, hogy ne kelljen negatív számokkal dolgoznia. Némelyik szoftver ezt nem korrigálja, hanem simán kijelzi. Gondolom OBDII csatlakozós mérésnél láttad ezt.

Teljesen valószínűtlen, hogy a vízhőfok egy hűtőrendszerben fel tudjon menni 135 fokra. A rendszer nem bírná az ezzel járó nyomást.

Ugye a hibajelenség az volt, hogy felforrt a vizem és gőzként távozott, tehát min. 100 fokos volt és a venti nem pörgött.
Hőlégfúvóval melegítette a szerelő a gombát, hogy megnézze, mikor kapcsol be a venti. A reset után már normálisan működik a rendszer. Arra is felfigyeltem, hogy azóta a hideg alapjárati fordulatszámot az elektronika felvitte 2000 fölé az eddigi ~1200-ról. Ja és azóta egy mm víz sem fogyott, tehát szerencsére nem ereszt sehol a rendszer.

Vissza az elejére

powerup

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.12.02 20:11:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 319
 Hozzászólás témája:

powerup írta:
Laza délutáni bütykölés, termosztát ház csere. Szivárgott a hűtővíz a termosztát ház alól.Régi termosztátház
A képen látható, hogy a házból kitört egy darab, tehát csak O gyűrű cserével nem úsztam volna meg, de ezt sejtettem is. Komplett házat vettem, sürgősen kellett ezért elhoztam ami a polcon volt (Topran, 5900 Ft). Ha rendelni kellett volna, Swag lett volna 13 ért.
Régi és új

A páratlan minőségű Topran termosztátház másfél évig, 15.000 Km-ig tartott. Elkezdett szivárogni az illesztésnél:
Kép
Most egy Febi-vel próbálkozom.

Vissza az elejére

Botaur

HozzászólásElküldve: 2018.12.04 13:24:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 320
 Hozzászólás témája:

Idézet:
A páratlan minőségű Topran termosztátház másfél évig, 15.000 Km-ig tartott. Elkezdett szivárogni az illesztésnél:
Kép
Most egy Febi-vel próbálkozom.

Én egy hónapja vettem Topran termosztátházat, akciós volt 3600ért, kiváncsi vagyok meddig bírja. Még gyári fordos volt benne, tizenhat év után a belső gyűrű (amiből a tiéden csak egy darab hiányzik) ami a gumitömítést tartja már teljesen eltűnt.[/quote] A fagyálló tele volt nyomva hűtőtömítő trutyival..gondolom olcsóbb volt mint kicserélni a szivárgó termosztátházat.. igazi filléres neppertrükk, hogy a keze tört volna el.

A motorcraft termosztátnak pedig semmi baja, szépen nyit-zár, nem szorul sehol.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Hütési gondok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Ugrás:   

11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban