Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.08.25. 18:20:00 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: varlac
Mai: 2
Tegnapi: 2
Összesen: 25342
Látogatók:
Vendégek: 378
Tagok: 7
Összesen: 385

Jelen lévő tagok:
01: qqrique
02: Dythern
03: Attila64
04: Carmaged
05: Kapeti
06: sparta2
07: krazek

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Bosszantó meghibásodások

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> C-Max meghibásodások, szervízelési kérdések -> Bosszantó meghibásodások
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 91, 92, 93  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

92 / 93 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.01.03 07:49:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2731
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fede94 írta:
Kleroo írta:
fede94 írta:
sziasztok, arra van ötletetek, hogy mi lehet az alábbi jelenség: Párszor leblokkolt fékezéskor a kerék a jégen és a jobb első kerék felől sűrű kattogás hallatszik, miközben csúszik a kerék. Abs nincs a kocsiban tudtommal. 2006 decemberi focus cmax. köszönöm.

ABS biztos van az autódban, régesrégesréges régóta nem is lehet nélküle árulni. Azt hallod valószínűleg. recsegropog kattog vibrál Smile)

értem, és csak az egyik oldal, az is normális? Köszi a választ.

Az ABS mind a két elsö kerékre kihat, a kattogás nem a keróktöl jön,hanem az ABS (vezérlőtöl)kockátol. Ez a jobb első kerék fölött a motortérben van,a tüzfalnál,azért hallod onnan.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.01.04 14:36:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2732
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

2013-as Cmax.
Pár nappal ezelőttig,ha a vezető vagy bármely ajtót kinyitottam (álló motornál levett gyújtásnál) akkor műszerfaltól kezdve helyzetjelzők is felkapcsolódtak.Most viszont a vezetőoldali(B-1)ajtót nyitom semmi nem történik,minden sötét.Ha másik ajtót nyitok,akkor felkapcsolódik a plafon világítás és áram alá kerül a szivargyújtó,semmi más.Motor start nyomásra indul,(szabadkezes kártya) minden rendben.Tudtok valami megoldást javasolni?Előre is nagyon köszönöm.Üdv.Attila

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.01.05 13:34:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2733
 Hozzászólás témája:

Ata62 írta:
Sziasztok!

2013-as Cmax.
Pár nappal ezelőttig,ha a vezető vagy bármely ajtót kinyitottam (álló motornál levett gyújtásnál) akkor műszerfaltól kezdve helyzetjelzők is felkapcsolódtak.Most viszont a vezetőoldali(B-1)ajtót nyitom semmi nem történik,minden sötét.Ha másik ajtót nyitok,akkor felkapcsolódik a plafon világítás és áram alá kerül a szivargyújtó,semmi más.Motor start nyomásra indul,(szabadkezes kártya) minden rendben.Tudtok valami megoldást javasolni?Előre is nagyon köszönöm.Üdv.Attila

Megoldodott:Van egy nyitásérzékelő az ajtó zárszerkezetben,az vacakolt.

Vissza az elejére

fede94

HozzászólásElküldve: 2019.01.08 20:39:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2734
 Hozzászólás témája:

Ata62 írta:
fede94 írta:
Kleroo írta:
fede94 írta:
sziasztok, arra van ötletetek, hogy mi lehet az alábbi jelenség: Párszor leblokkolt fékezéskor a kerék a jégen és a jobb első kerék felől sűrű kattogás hallatszik, miközben csúszik a kerék. Abs nincs a kocsiban tudtommal. 2006 decemberi focus cmax. köszönöm.

ABS biztos van az autódban, régesrégesréges régóta nem is lehet nélküle árulni. Azt hallod valószínűleg. recsegropog kattog vibrál Smile)

értem, és csak az egyik oldal, az is normális? Köszi a választ.

Az ABS mind a két elsö kerékre kihat, a kattogás nem a keróktöl jön,hanem az ABS (vezérlőtöl)kockátol. Ez a jobb első kerék fölött a motortérben van,a tüzfalnál,azért hallod onnan.

Megkésve ugyan, de köszönöm a választ!

Vissza az elejére

fede94

HozzászólásElküldve: 2019.01.08 20:42:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2735
 Hozzászólás témája:

a rádió gyári kódját nem veszi be a sony cd s rádió. A rádióra külön kézikönyv van, emi nekem nincs, ezért nem tudom, hogy jól ütöm-e be. Leírná valaki, hogy mi a pontos módja 4 jegyű kód megadásának? köszönöm.

Vissza az elejére

BMax

HozzászólásElküldve: 2019.01.12 20:28:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2736
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Van egy nagyon zavaró problémám, ami miatt már a kocsi lecserélésén is gondolkodom. Csak azért sajnálnám, mert minden más szempontból megfelel nekem. Talán már más is belefutott ilyesmibe.
Szóval 2007-es új(abb) verziójú TDCI 90LE C-Max ~190E km-rel. 3-4 éve van meg, utólag kiderült hogy az előző tulajnál is csinálta már. Hideg időben, de csak mikor a fagyjelző narancs vagy piros színűen világít az alábbit produkálja random időközönként félóránként vagy akár félpercenként. Gyorsításkor ~1800-as fordulat körül a jármű megtorpan (mintha a motor egy pillanatra leállna), fordulat+sebesség mutatók leesnek, motor+akku ikon fevillanik szintén egy pillanatra.
Hibakód nem marad a fedélzetiben, több szerelő is csak együttérzően hümmögött rá. Viszont egyikőjük állítólag már találkozott ilyesmi esettel, és ott a műszerfal újraforrasztása segített.
Ezen felül semmi gond, normálisan indul, gyorsul, fogyaszt.

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást! Smile

Vissza az elejére

Shatterhand

HozzászólásElküldve: 2019.01.13 17:54:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2737
 Hozzászólás témája:

BMax írta:
Sziasztok!

Van egy nagyon zavaró problémám, ami miatt már a kocsi lecserélésén is gondolkodom. Csak azért sajnálnám, mert minden más szempontból megfelel nekem. Talán már más is belefutott ilyesmibe.
Szóval 2007-es új(abb) verziójú TDCI 90LE C-Max ~190E km-rel. 3-4 éve van meg, utólag kiderült hogy az előző tulajnál is csinálta már. Hideg időben, de csak mikor a fagyjelző narancs vagy piros színűen világít az alábbit produkálja random időközönként félóránként vagy akár félpercenként. Gyorsításkor ~1800-as fordulat körül a jármű megtorpan (mintha a motor egy pillanatra leállna), fordulat+sebesség mutatók leesnek, motor+akku ikon fevillanik szintén egy pillanatra.
Hibakód nem marad a fedélzetiben, több szerelő is csak együttérzően hümmögött rá. Viszont egyikőjük állítólag már találkozott ilyesmi esettel, és ott a műszerfal újraforrasztása segített.

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást! Smile

Csak ötletelésként: ha forrasztási probléma,megütögeted a műszerfalat produkálnia kéne a hibát akár álló helyzetben is.

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.01.14 12:10:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2738
 Hozzászólás témája:

[quote="BMax"]Sziasztok!

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást! Smile[/quote

Megtorpanást a fékpedálkapcsoló is szokta előidézni,rá kel nézni.Stekkert lehúzni tisztitani kapcsoló rudazatot megmozgatni,befuj kontaktspray stb.

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.01.14 12:15:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2739
 Hozzászólás témája:

[quote="Ata62"]
BMax írta:
Sziasztok!

Előre is köszönök minden konstruktív hozzászólást! Smile[/quote

Megtorpanást a fékpedálkapcsoló is szokta előidézni,rá kel nézni.Stekkert lehúzni tisztitani kapcsoló rudazatot megmozgatni,befuj kontaktspray stb.

Ja,és gázólajszűrő is produkálja,csere szokott segiteni.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.01.14 16:25:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2740
 Hozzászólás témája:

Ata62 írta:
Ata62 írta:
BMax írta:
...fordulat+sebesség mutatók leesnek...

Nem valószínű, hogy itt erről van szó. Shatterhand tanácsa jobb.

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.01.17 07:48:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2741
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Ata62 írta:
Ata62 írta:
BMax írta:
...fordulat+sebesség mutatók leesnek...

Nem valószínű, hogy itt erről van szó. Shatterhand tanácsa jobb.

Lehet.Elfogadom.

Vissza az elejére

mfuto

HozzászólásElküldve: 2019.01.18 12:59:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2742
 Hozzászólás témája: SW újra rakás

Szia,

megkérdezhetem kb mibe került ez a SW újrarakás?
Azóta is hibamentes? Smile

Köszönöm!

Shatterhand írta:
Atala86 írta:
Hali.

Ma hazafele a pályán 130 környékén gyorsítás közben dobott egy ilyet: Deflaction detect. Motor beremeg, kocsi gyengül, menetstabilizátor kikapcsol, Lejöttem, félreálltam leállít, újraindít és megy, persze hiába próbáltam leokézni mindig megmaradt. Elmentem gumishoz, kerékcsere (most vettem a kocsit). Próbakör kb 4 km után erősebb gyorsításkor megint felvillan minden plusz Engine malfunction és 2000 letílt, motor beremeg gyorsításra, menetstab ki, hill start ki. OBD kiolvasva P1264et dobott. Azóta dadog a motor, de alapjárat stabil, mindha 3 henger lenne. Ez mi a szösz?
Persze viszem vissza az eladóhoz amint elérem, mert este ugye senki.
Kaptam olyan tippet h légtömegmérő?

Köszi.

1.6 TDCI 113e km 2011es.

Nekem ugyanez a hibajelenség és hibakód volt,a Ford szervízben (Váci u.) azt mondta a szerelő,hogy csere előtt újrarakja a komplett szoftvert.Nem nagyon hittem benne de azóta oké.Ja és az új szoft. óta működik az automata világítás. (1.6 TDCI 2011 88e.km.)

Vissza az elejére

Shatterhand

HozzászólásElküldve: 2019.01.19 10:02:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2743
 Hozzászólás témája: Re: SW újra rakás

mfuto írta:
Szia,

Köszönöm!

Shatterhand írta:
Atala86 írta:
Hali.

Ma hazafele a pályán 130 környékén gyorsítás közben dobott egy ilyet: Deflaction detect. Motor beremeg, kocsi gyengül, menetstabilizátor kikapcsol, Lejöttem, félreálltam leállít, újraindít és megy, persze hiába próbáltam leokézni mindig megmaradt. Elmentem gumishoz, kerékcsere (most vettem a kocsit). Próbakör kb 4 km után erősebb gyorsításkor megint felvillan minden plusz Engine malfunction és 2000 letílt, motor beremeg gyorsításra, menetstab ki, hill start ki. OBD kiolvasva P1264et dobott. Azóta dadog a motor, de alapjárat stabil, mindha 3 henger lenne. Ez mi a szösz?

Köszi.

1.6 TDCI 113e km 2011es.

Nekem ugyanez a hibajelenség és hibakód volt,a Ford szervízben (Váci u.) azt mondta a szerelő,hogy csere előtt újrarakja a komplett szoftvert.Nem nagyon hittem benne de azóta oké.Ja és az új szoft. óta működik az automata világítás. (1.6 TDCI 2011 88e.km.)

Kb. 10e volt,azóta hibamentes.Most tartok 100e km-nél.

Vissza az elejére

mfuto

HozzászólásElküldve: 2019.01.21 09:51:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2744
 Hozzászólás témája: Re: SW újra rakás

Köszönöm szépen!

Shatterhand írta:
mfuto írta:
Szia,

Köszönöm!

Shatterhand írta:
Atala86 írta:
Hali.

Köszi.

1.6 TDCI 113e km 2011es.

Kb. 10e volt,azóta hibamentes.Most tartok 100e km-nél.

Vissza az elejére

joci94

HozzászólásElküldve: 2019.01.22 20:51:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2745
 Hozzászólás témája: Limited EPB Function

Sziasztok!
Ma vásároltam az autót. Ford Focus C-max 1.6 vct ghia (2005)
2 dolog érdekelne.
1 - Ha a vízhőfok mérő nem mozdul akkor valószínűleg nincs benne termosztát? A meleget pedig nyomja pár perccel az indítás után!
2 - Egy hibaüzenetem van: "Limited EPB Function" A kézifék tökéletesen működik, akksival sincs semmi gond, illetve a generátor is tökéletes. És még egy kis sárga lámpa is világít álltó illetve menet közben is! Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!
[img] https://kepkuldes.com/image/n0wte [/img]

Legutóbb joci94 szerkesztette (2019.01.23 07:06:00), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

nagyas

HozzászólásElküldve: 2019.01.22 21:57:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2746
 Hozzászólás témája: Re: Limited EPB Function

joci94 írta:
Sziasztok!
2 dolog érdekelne.
1 - Ha a vízhőfok mérő nem mozdul akkor valószínűleg nincs benne termosztát? A meleget pedig nyomja pár perccel az indítás után!
2 - Egy hibaüzenetem van: "Limited EPB Function" A kézifék tökéletesen működik, akksival sincs semmi gond, illetve a generátor is tökéletes. Egyedül a tempomatot nem engedi bekapcsolni se 40 km/h-nál se 130 km/h-nál. És még egy kis sárga lámpa is világít álltó illetve menet közben is! Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!

A kis sárga (hópehely alakú) lámpa a fagypont közeli külső hőmérsékletre figyelmeztet, fagypont alatt pirosan világít.

Vissza az elejére

mfuto

HozzászólásElküldve: 2019.01.22 23:14:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2747

joci94 írta:
Sziasztok!
2 dolog érdekelne.
2 - Egy hibaüzenetem van: "Limited EPB Function" A kézifék tökéletesen működik, akksival sincs semmi gond, illetve a generátor is tökéletes. Egyedül a tempomatot nem engedi bekapcsolni se 40 km/h-nál se 130 km/h-nál. És még egy kis sárga lámpa is világít álltó illetve menet közben is! Mi lehet a probléma? Válaszokat előre is köszönöm!

1) szerintem itt több dolog lehet. Vagy a hőgomba, vagy az arról menő vezeték lehet sérült, ideális esetben csak egy szétcsúszott kábel a motortérben.

2) erre csak ezt: http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=300837 találtam, de gondolom ezt te is Smile

Vissza az elejére

joci94

HozzászólásElküldve: 2019.01.23 19:25:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2748

mfuto írta:
joci94 írta:
Sziasztok!
2 dolog érdekelne.

1) szerintem itt több dolog lehet. Vagy a hőgomba, vagy az arról menő vezeték lehet sérült, ideális esetben csak egy szétcsúszott kábel a motortérben.

2) erre csak ezt: http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=300837 találtam, de gondolom ezt te is Smile

igen ezt láttam már Smile

Vissza az elejére

BMax

HozzászólásElküldve: 2019.01.28 17:05:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2749
 Hozzászólás témája:

Csak ötletelésként: ha forrasztási probléma,megütögeted a műszerfalat produkálnia kéne a hibát akár álló helyzetben is.[/quote]

Köszönöm a sok segítő tanácsot.
A műszerfal ütögetésekor nem produkálta a hibát, de jellemzően nem is útproblémáknál produkálja, így szerintem ez a kontakt ötlet kevésbé valószínű. Annyit sikerült kitapasztalnom, hogy a fagypont jelzéssel, plusz a 1800-as fordulattal függ valamilyen módon össze. (akár álló helyzetben is) Esetleg egy videó a hibáról segíthetne?

Vissza az elejére

fede94

HozzászólásElküldve: 2019.01.29 17:06:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2750
 Hozzászólás témája:

Leállítom a motort és valami, gondolom a hűtő nagyon hangosan felbúg, aztán fél per után lehalkul és megáll. ez normális? mármint hogy nagyon hangos, mintha fel akarna szállni a kocsi a levegőbe. eleve azt nem értem, hogy ilyen hidegben minek kapcsol, be a hűtő...

Vissza az elejére

bibu

HozzászólásElküldve: 2019.01.29 18:44:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2751
 Hozzászólás témája:

fede94 írta:
Leállítom a motort és valami, gondolom a hűtő nagyon hangosan felbúg, aztán fél per után lehalkul és megáll. ez normális? mármint hogy nagyon hangos, mintha fel akarna szállni a kocsi a levegőbe. eleve azt nem értem, hogy ilyen hidegben minek kapcsol, be a hűtő...

Szia!

Diesel? Akkor csinálja ezt, ha regenerálna, de a regeneráció nem fejeződik be, mert leállítottad a motort.

Vissza az elejére

fede94

HozzászólásElküldve: 2019.01.30 16:46:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2752
 Hozzászólás témája:

bibu írta:
fede94 írta:

Szia!

Diesel? Akkor csinálja ezt, ha regenerálna, de a regeneráció nem fejeződik be, mert leállítottad a motort.

1,6 Vcti benzines

Vissza az elejére

torotomi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.02.14 06:12:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2753
 Hozzászólás témája: Generátor?

Sziasztok,

A következő problémám lenne:

C-MAX 2008, 1.6 TDCI. Tegnap meló után hazafelé indultam, elment mellettem egy busz. Majd megmaradt a busz hangja, egy búgó hang, mellyel egy időben a töltésjelző lámpa is megérkezett. Félreáll, leáll, motortér, semmi. Újraindít, búgás megmarad, lámpa világít.
Pár kilóméterrel odébb ABS és ESP piktogramok jöttek, félreállok, leállítom. Már soha többet nem indult el, nincs gyújtás sem. Az akksi 9.7 V-on volt akkor, kértem áramot valakitől, a család közben hozott töltőt, másfél óra ácsorgás, 12.1 V-nál próba, semmi. Se gyújtás, se semmi. Bikázásra sem, lefogta a másik autót is, plusz a kábel is megmelegedett. Az akksit tavaly vettem, gyári 70Ah-s, nem hiszem, hogy azzal lenne gond.

Még este trélerrel elvittük autóvillamosságishoz, majd ma kiderül, mi a kár..

Generátor? Kis baj, nagy baj? Rendeljek újat?

Köszi az ötleteket.

TT

Vissza az elejére

torotomi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.02.14 22:57:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2754
 Hozzászólás témája: Re: Generátor?

torotomi írta:
Sziasztok,

A következő problémám lenne:

C-MAX 2008, 1.6 TDCI. Tegnap meló után hazafelé indultam, elment mellettem egy busz. Majd megmaradt a busz hangja, egy búgó hang, mellyel egy időben a töltésjelző lámpa is megérkezett. Félreáll, leáll, motortér, semmi. Újraindít, búgás megmarad, lámpa világít.
Pár kilóméterrel odébb ABS és ESP piktogramok jöttek, félreállok, leállítom. Már soha többet nem indult el, nincs gyújtás sem. Az akksi 9.7 V-on volt akkor, kértem áramot valakitől, a család közben hozott töltőt, másfél óra ácsorgás, 12.1 V-nál próba, semmi. Se gyújtás, se semmi. Bikázásra sem, lefogta a másik autót is, plusz a kábel is megmelegedett. Az akksit tavaly vettem, gyári 70Ah-s, nem hiszem, hogy azzal lenne gond.

Még este trélerrel elvittük autóvillamosságishoz, majd ma kiderül, mi a kár..

Generátor? Kis baj, nagy baj? Rendeljek újat?

Köszi az ötleteket.

TT

Update:

Megoldódott. Dióda-híd és a csapágyak cseréje, előbbi szét is égett. Akku feltöltve,a motor hangja is szebb, mint volt. Az amúgy polcról alkatrészpótló bácsi elmesélte, hogy ezek a generátorok 150-180e km-nél halnak meg általában, az utóbbinál egy százassal már feljebb vagyok..

Vissza az elejére

walter

HozzászólásElküldve: 2019.02.19 20:42:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2755
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Ma elvittem kárpit tisztításra a gépet (Grand C-Max).A mosóban kivették az üléseket,de a hátsó sorban a keskeny középső ülésnél addig jutottak,hogy a támlát előre döntötték,és úgy maradt.Próbálták visszaállítani önállóan és a szélső üléssel összekapcsolva is,de nem megy,nagyon feszegetni nem merik.Én is próbáltam,de tényleg semmi.
Hozzáteszem,csak nagyon ritkán haszáltuk eddig az ülés döntést,és mindig az egész hátsó sort döntöttük előre,nem volt semmi gond.
Van ötlete valakinek,hogyan lehetne visszaállítani?

Vissza az elejére

Rush77

Érvényes: 2020.03.03.

HozzászólásElküldve: 2019.02.23 23:27:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2756
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Most vettem egy 2007-es 1.8 benzin C-Maxot és lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni.

Azt vettem észre tegnap este, hogy mentem és közeledve a piros lámpához üresbe raktam, hogy csak guruljon viszont a fordulatszám visszaesett kb 500-ig és utána is ugrált. Az ugrálást nem mindig csinálja, viszont a fordulatszám az kb 5-700ra visszaesik ha menetben üresbe teszem.
https://drive.google.com/open?id=1nTvjcvQHrEQ7wxy1Kuq9A0bEPHN0tmyz

Ezen kívül semmi rendelleneset nem tapasztaltam. Ez ami bosszant egy picit, hogy mi lehet. Az előző 1.6b Focusnál nem láttam ilyet.

Köszi.

Vissza az elejére

demefree

HozzászólásElküldve: 2019.04.17 11:32:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2757
 Hozzászólás témája: Re: Ford Focus C-max EPB (elektromos kézifék) magadta magát.

Zeller írta:
demefree írta:
Sziasztok!
Nekem is lenne egy problémám az EPB-el! Az autóm C-max 2005-ös évjáratú.
Az EPB kapcsolójának lenyomásakor a féknek a kuplung lenyomására is ki kellene oldania, de nem csinálja csak a fék pedáljának a lenyomására. A kézifékes elindulás ezért rendkívül körülményes, pláne nagy emelkedőn. Ezenkívül minden tökéletesen működik az elektromos kéziféken. Szoftverfrissítés megoldaná a problémám, vagy van valamiféle jeladó a kuplungnál, ami kommunikál az EPB kapcsolójával?

Köszönöm a válaszokat!

Nekem ugyan ez volt és a fékpedál kapcsoló cserével orvosolták. Bontóban ingyen kaptam, annyira sok volt Neki Smile

Ezek után már nem csak a fékpedál lenyomása közben engedte oldani az eletromos kéziféket, hanem a kuplung lenyomására is?

Vissza az elejére

Zeller

HozzászólásElküldve: 2019.05.10 16:08:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2758
 Hozzászólás témája:

2006os cmax 1.6tdci
Jobb hátsó fék!
Srácok ha tapasztaltatok ilyet, iszonyat hangos, mint egy busz. Nem sípol, hanem ordít!
Segítsetek kérlek mert kifogytunk az ötletekből. Eljött az ideje hátsó fékbetét és tárcsa cseréjének. Mikor tolattam, gyenge féknyomásra kegyetlen hangos volt, ordított a fék. Előre menetben semmi. Akkor cseréljük is. Zsír új tárcsa és pofa Valeo. Beletettük, megy a teszt hátramenetben semmi hang. Tökéletes készen van. Mentem az autóval 1000km-t. Na most kezdődik a pokol. 50km/h alatt búg a fék, de forgási sebességnek megfelelően kb a tárcsa egyik felénél. Mikor 10km/h közelítem a lámpát búg mint az őrült. Indulok el zöldnél búg, míg fel nem gyorsulok 50 fölé. És most ugyan az lett, mint előtte, csak előre menetben!! Gyenge fékezéskor szerintem vagy 2-300m re elhallani ahogy ordít a fék! Nem lehet így közlekedni, az egész utca engem néz. Átcseréltettem újra a tárcsát, a betétet, a kerékcsapágyat, lekötöttük a kéziféket. Semmi. Ordít a fék, ha lassan megyek, vagy ha nagyon picit fékezek. Ugyan az, mint mikor esőben fékezünk a biciklivel, biztos tudjátok, csak 17x hangosabb. Valaki nézze meg elviszem, vagy mondja meg mit kell csinálni, agyfaszt kapok! Köszi

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.05.26 06:54:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2759
 Hozzászólás témája:

Zeller írta:
2006os cmax 1.6tdci
Jobb hátsó fék!
Srácok ha tapasztaltatok ilyet, iszonyat hangos, mint egy busz. Nem sípol, hanem ordít!
Segítsetek kérlek mert kifogytunk az ötletekből. Eljött az ideje hátsó fékbetét és tárcsa cseréjének. Mikor tolattam, gyenge féknyomásra kegyetlen hangos volt, ordított a fék. Előre menetben semmi. Akkor cseréljük is. Zsír új tárcsa és pofa Valeo. Beletettük, megy a teszt hátramenetben semmi hang. Tökéletes készen van. Mentem az autóval 1000km-t. Na most kezdődik a pokol. 50km/h alatt búg a fék, de forgási sebességnek megfelelően kb a tárcsa egyik felénél. Mikor 10km/h közelítem a lámpát búg mint az őrült. Indulok el zöldnél búg, míg fel nem gyorsulok 50 fölé. És most ugyan az lett, mint előtte, csak előre menetben!! Gyenge fékezéskor szerintem vagy 2-300m re elhallani ahogy ordít a fék! Nem lehet így közlekedni, az egész utca engem néz. Átcseréltettem újra a tárcsát, a betétet, a kerékcsapágyat, lekötöttük a kéziféket. Semmi. Ordít a fék, ha lassan megyek, vagy ha nagyon picit fékezek. Ugyan az, mint mikor esőben fékezünk a biciklivel, biztos tudjátok, csak 17x hangosabb. Valaki nézze meg elviszem, vagy mondja meg mit kell csinálni,
agyfaszt kapok! Köszi

Ird ezt le az Autoszerelö Műhely Index Forumba,ott kaphatsz rá választ.

Vissza az elejére

Berzso

HozzászólásElküldve: 2019.06.05 19:46:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2760
 Hozzászólás témája: Csattogó hang indításkor

Sziasztok,
Van egy C-max,1.6, benzin, 115Le, hxda motorkódok.
Inditáskor, nem minden esetben csörgő hangot ad. Mindegy neki hogy hidegen, vagy melegen indul. Vagy csinálja vagy nem. Hibát is dob. A kiolvasás szerint vezérműtengely jeladót kell cserélni. Ez meg is történt. De a hiba újra előjött.
Valakinek van valami tapasztalata? Vagy megoldása?
Köszi

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> C-Max meghibásodások, szervízelési kérdések -> Bosszantó meghibásodások
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 91, 92, 93  Következő
Ugrás:   

92 / 93 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.49 másodperc