Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.04.23. 00:17:29 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: ndruboy
Mai: 0
Tegnapi: 3
Összesen: 24722
Látogatók:
Vendégek: 363
Tagok: 4
Összesen: 367

Jelen lévő tagok:
01: Ziyan
02: Sanya
03: Lbigg
04: balhmm

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus 3. Gondok, problémák...

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Focus 3. Gondok, problémák...
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

60 / 61 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

GaborJ

HozzászólásElküldve: 2019.01.29 10:29:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1771
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

inf írta:
GaborJ írta:
inf írta:
GaborJ írta:
hadogabi írta:
inf írta:
Sziasztok,

Nem biztos, hogy a legjobb helyre írom, de nem találtam más témát ahová illeszkedne. Van valakinek tapasztalata arról, hogy ha vonóhorgot szereltetek utólag (és nem Ford kereskedés műhelyében), akkor a hátsó parkoló szenzorok hogyan fognak működni? 13 tűset akarnék, és arra akasztható (Thule) kerékpárhordozóval fogom elsődlegesen használni. Az autó kezelési kézikönyve ezeket írja:

152. oldal: Megjegyzés: Vonóhorog-karral szerelt gépkocsiknál a hátsó parkolási segítség automatikusan deaktiválódik, ha bármilyen utánfutóvilágítást (vagy világítástáblát) csatlakoztatnak egy általunk jóváhagyott utánfutó-vonószerkezet modulon keresztül a 13 érintkezős aljzatba.

153. oldal: Megjegyzés: Az általunk jóváhagyott vonóhoroggal felszerelt gépkocsiknál a folyamatos hangjelzés már akkor
megkezdődik, amikor a hátsó lökhárító és az akadály közötti távolság 45 centiméter (18 inch).

155. oldal: Egy utánfutó szimbólum jelzi, ha a gépkocsihoz egy utánfutó van csatlakoztatva, és a hátsó érzékelők nem
állnak rendelkezésre.

Szerintetek alap esetben (mikor nincs semmi rádugva a csatlakozóra) ugyanúgy fognak működni a szenzorok mint előtte, mikor még nem volt vonóhorog az autón?
Amikor rádugom a kerékpárhordozót a hátsók kikapcsolnak automatikusan, de az elsők működnek tovább? vagy kézzel kell kikapcsolnom az érzékelőket mindig, amivel nem csak a hátsókat hanem az elsőket is kikapcsolom.

Szerintetek mit takar, az "általunk jóváhagyott vonóhorog" kifejezés?

Van valakinek ilyen tapasztalata?
Köszönöm előre is a segítségeteket.

Az autóm: 1 éves mk3.5 kombi 1.6 TiVCT 125 Le motor Technology felszereltség amihez kértem Parkoló csomag II-t és így vannak elől és hátul szenzoraim.

Én is idén tervezem horgot rakatni majd elmegyek egy helyre es rakerdezek ezekre is.

Nekem nem gyári vonóhorog van, de a Ford kereskedő szereltette fel (Vapol C55).
A vonóhorog miatt nem jelez be (azt nem tudom, hogy emiatt fel kell-e tanítani a rendszert), viszont a biciklitartóval jeleznek a hátsó radarok.
Amikor felrakom a biciklitartót (HAKR), akkor csinál egy lámpatesztet (ez teljesen normális).
Milyen biciklitartó lesz? Azért kérdezem, mert tudtommal általában 45kg-os teherbírásúak a Thule tartók, a Velocompact tud 60kg-ot.
2 felnőtt és 1 gyerek aluvázas bicikli már több, valószinüleg több mint 50kg (lemérve nálam kb. 51kg).

Velocompact 926 a kiszemelt. Leírás szerint 60 kg-ot tud és 13-as a csatlakozója.
Elbizonytalanodtam egyébként, senki nem tudott eddig meggyőző választ adni, hogy tud úgy működni a tolatóradar, ahogy a kezelési útmutatója írja. Még a Ford kereskedések szervizei sem, volt akinek az volt a válasza, hogy "biztos úgy van", és volt olyan ford szervizes aki azt mondta pl. a can-bus előkészítésre, hogy nem tudja van-e... Hát nem tudom innentől kezdve, hogy milyen emberek dolgoznak a kereskedésekben... Nem hiszem, hogy én lennék az első aki ilyet akar szereltetni...

Akkor kiegészíteném: nálam, amikor nincs semmi bedugva teljesen szokásos módon működik.
Ha csatlakoztatsz egy tartót, akkor (még akkor is ha az autó úgymond ki van kapcsolva, se gyújtás, se semmi) csinál egy tesztet.
Ha felrakod a tartót, akkor hátramenetben visitanak a hátsó radarok, mivel közel van tartó és közben elől lévők meg teszik a dolgukat. Ha előre gurultam, akkor ha jól emlékszem, csak az első jeleztek.
Nálam csak az összes érzékelőt lehet kikapcsolni (2016, MK3.5 1.6 Ti-VCT, Titanium), nem külön az elsőt vagy hátsót.
Nekem 7 pontos csatlakozóm van. Hátha segít az infó.

Köszi szépen még1x a segítséged. Igazából azzal van a bajom, hogy a márkaszervizekben sem tudják azt garantálni, hogy úgy fog működni, ahogy az autó kézikönyve írja (üresen már tolatáskor már 45 centitől jelez - és önmagára a vonóhorogra nem jelez be - , illetve nem üresen pedig automatikusan deaktiválódik, de csak a hátsó). Ez így nekem nem igazán nyerő, hogy olyan válaszokat kapok "szakértő" márkaképviseleten dolgozó szervízesektől, hogy pl. "majd kiderül hogy fog működni"...

Ismerve a cégek hozzáállását, erre nem nagyon fogsz választ kapni, csak találgatásokat. A felelősséget viszont senki nem fog érte vállalni.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

krisztian_uk

HozzászólásElküldve: 2019.02.03 18:54:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1772
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Majdnem 2 eve vagyok boldog tulajdonosa egy Mk3-as focus kombinak. Edigg nem volt vele semmi problemam, vittem mindig az eloirt szervizekre. Most azonban adodott egz kis problema. Kb 2 hete kiirta, hogy "Engine Malfinction". Radugtam egy hibakod olvasot ami azt irta, hogy "P006A MAP - Mass or Volume Air Flow Correlation"
Gondoltam, hogy a MAF szenzor tonkrement, igy kicsereltem egz Bremi markajura, plusz kicsereltem a legszurot is.
Azonban a hiba csere utan rogton elojott.
Mi lehet a problema? Volt mar valakinek hasonlo problemaja?
A valoszokat elore is koszonom.

Udv.
Krisztian

(2014-es 1.6 Tdci Econetic/105Le)

Vissza az elejére

Robi50

HozzászólásElküldve: 2019.02.04 08:16:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1773
 Hozzászólás témája:

krisztian_uk írta:
Sziasztok!

Majdnem 2 eve vagyok boldog tulajdonosa egy Mk3-as focus kombinak. Edigg nem volt vele semmi problemam, vittem mindig az eloirt szervizekre. Most azonban adodott egz kis problema. Kb 2 hete kiirta, hogy "Engine Malfinction". Radugtam egy hibakod olvasot ami azt irta, hogy "P006A MAP - Mass or Volume Air Flow Correlation"
Gondoltam, hogy a MAF szenzor tonkrement, igy kicsereltem egz Bremi markajura, plusz kicsereltem a legszurot is.
Azonban a hiba csere utan rogton elojott.
Mi lehet a problema? Volt mar valakinek hasonlo problemaja?
A valoszokat elore is koszonom.

Udv.
Krisztian

(2014-es 1.6 Tdci Econetic/105Le)

Szia,
Nem gondolnám, hogy egy hibajel (DTC) egyértelműen kijelöli a hibát és hibás alkatrészt.
Ettől függetlenül, a MAP nem a MAF. Mindkettő van benne, szerintem a MAP a motor " jobb hátsó" részén, a beömlőnél.https://www.yourmechanic.com/article/symptoms-of-a-bad-or-failing-manifold-absolute-pressure-sensor-map-sensor
https://en.wikipedia.org/wiki/MAP_sensor

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.10 20:58:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1774
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Focus 3.5-el (1.0 Titanium)kapcsolatban lenne egy furcsaság! 3-4 hónapja vettem észre az elektromos szervokormánnyal kapcsolatban, egy számomra furcsa dolgot. Leállított motornál, ha picit nagyobbat (kb. 5-8 cm) mozdítok rajta fémes koppanó (csattanó) hangot ad valami. Ez a koppanás van járó motornál is, csak akkor a hang akkor nem hallható. A holtjátékkal nincs gond, a legkisebb mozdulat is jelentkezik a keréknél. Ezt főleg balra mozdításnál produkálja. Mivel nincs még az autóban 7e km sem, ezért sok márkaszervizben voltam ezzel a jelenséggel és mindenhol azt a választ kaptam, hogy ez teljesen normális. Van-e ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalat részetekről?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2019.02.10 21:12:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1775
 Hozzászólás témája:

Ezt a jelenséget több Fókánál is tapasztaltam, ezek után az átvételkor is megrángattam a kormányt, jobboldalról jön a hang, minden új autónál hallható.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.10 21:46:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1776
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
"jobboldalról jön a hang, minden új autónál hallható"

Egy helyen mondták, hogy az elektromos szervó miatt van. Lehet, hogy tényleg az a hang forrása. Engem sajnos eléggé zavar!

Vissza az elejére

semetka

HozzászólásElküldve: 2019.02.10 22:42:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1777
 Hozzászólás témája:

Enyém 1.6 ecoboost és nekem is csinálja. Eddig én is azt hittem hogy hiba de akkor nem. Shocked

sparta2 írta:
Sziasztok!

Focus 3.5-el (1.0 Titanium)kapcsolatban lenne egy furcsaság! 3-4 hónapja vettem észre az elektromos szervokormánnyal kapcsolatban, egy számomra furcsa dolgot. Leállított motornál, ha picit nagyobbat (kb. 5-8 cm) mozdítok rajta fémes koppanó (csattanó) hangot ad valami. Ez a koppanás van járó motornál is, csak akkor a hang akkor nem hallható. A holtjátékkal nincs gond, a legkisebb mozdulat is jelentkezik a keréknél. Ezt főleg balra mozdításnál produkálja. Mivel nincs még az autóban 7e km sem, ezért sok márkaszervizben voltam ezzel a jelenséggel és mindenhol azt a választ kaptam, hogy ez teljesen normális. Van-e ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalat részetekről?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2019.02.11 05:12:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1778
 Hozzászólás témája:

sparta2 írta:
Egy helyen mondták, hogy az elektromos szervó miatt van. Lehet, hogy tényleg az a hang forrása. Engem sajnos eléggé zavar!

A hidraulikus szervójú Fókánál is tapasztalható a jelenség....

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.11 10:45:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1779
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:

Hmmm... Ezek szerint felesleges még plusz köröket futnom. Rolling Eyes

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2019.02.13 20:04:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1780
 Hozzászólás témája:

Kész átverés.

Vissza az elejére

ricsmonds

HozzászólásElküldve: 2019.02.18 22:04:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1781
 Hozzászólás témája: Nem tudom hol kérdezzem...

Sziasztok... Bocsi hogy ide irok de általános témát nem találtam... az lenne a kérdésem... Azt sokan leirták már hogy az 1.6 tdciből a 90le-ben nincs részecskeszűrő és a 110 lovasba van.
A kérdésem az lenne mi a helyzet a 95 lóerőssel amit 2008 mk2 faceliftbe is raktak és mk3-ba is??
Előre is köszi

Vissza az elejére

atti1848

HozzászólásElküldve: 2019.02.21 16:35:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1782
 Hozzászólás témája: nyomaték gyengeség/hiány

Sziasztok.

Van egy 2012-s 1.6 tdci, 85kw, kombi -m. Most 188e km van benne. Elvileg EGR tiszta, mert megnézettem Smile

Mióta megvettem, kb. 2 éve fenn áll pár hibajelenség.

Az egyik, hogy ugyan ezzel a motorral szerelt, ugyan annyi kw, csak ferde-hátú autónál jobban lehet érezni a nyomatékot, azaz erőteljesebben gyorsul, nyomatékosabb, mint az enyém. Voltam már több helyen is, de sehol nem találtak hibát, semmi hibakód. Autópályán is folyamatos 125-130 km/ó -s sebességnél a fogyasztás 5.6-5.8 l, jelenleg az átlagfogyasztás 6.1l . Mi okozhat nyomaték hiányt? Én valami szenzorra gyanakszok, de sajnos eddig nem találtak megoldást rá.

A másik pedig, hogy néha 1. sebességben álló helyzetből lassabb gyorsításnál ( papás gyorsítás) elkezd rángatni az autó. Ez kb napi szinten 1x vagy többször is előjöhet, ilyenkor vagy elkezdek jobban gyorsítani vagy benyomni a kuplungot, akkor megszűnik.

Egy másik idegesítő jelenség, hogy indulásnál kuplung felengedésnél/csúsztatásnál ronda hang jön az autóból, ahogy visszanyomom kuplungot elhallgat. Ez lehet kinyomócsapágy vagy valami más? Itt egy videó is róla, inkább a hang a fontos: https://drive.google.com/drive/folders/0B5bqLBDC62iBeVp4c3hwdUhkbUk?usp=sharing

Ha valakinek volt hasonló problémája legyen szíves leírni a tapasztalatát.

Előre is köszönöm.

Vissza az elejére

semetka

HozzászólásElküldve: 2019.02.21 16:57:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1783
 Hozzászólás témája: Re: nyomaték gyengeség/hiány

Ezt a kuplunghangot faterom 1.6-os mk1-e is csinálja néha, fogalmam sincs mi lehet. De csak hátramenetben

atti1848 írta:
Sziasztok.

Van egy 2012-s 1.6 tdci, 85kw, kombi -m. Most 188e km van benne. Elvileg EGR tiszta, mert megnézettem Smile

Az egyik, hogy ugyan ezzel a motorral szerelt, ugyan annyi kw, csak ferde-hátú autónál jobban lehet érezni a nyomatékot, azaz erőteljesebben gyorsul, nyomatékosabb, mint az enyém. Voltam már több helyen is, de sehol nem találtak hibát, semmi hibakód. Autópályán is folyamatos 125-130 km/ó -s sebességnél a fogyasztás 5.6-5.8 l, jelenleg az átlagfogyasztás 6.1l . Mi okozhat nyomaték hiányt? Én valami szenzorra gyanakszok, de sajnos eddig nem találtak megoldást rá.

A másik pedig, hogy néha 1. sebességben álló helyzetből lassabb gyorsításnál ( papás gyorsítás) elkezd rángatni az autó. Ez kb napi szinten 1x vagy többször is előjöhet, ilyenkor vagy elkezdek jobban gyorsítani vagy benyomni a kuplungot, akkor megszűnik.

Egy másik idegesítő jelenség, hogy indulásnál kuplung felengedésnél/csúsztatásnál ronda hang jön az autóból, ahogy visszanyomom kuplungot elhallgat. Ez lehet kinyomócsapágy vagy valami más? Itt egy videó is róla, inkább a hang a fontos: https://drive.google.com/drive/folders/0B5bqLBDC62iBeVp4c3hwdUhkbUk?usp=sharing

Előre is köszönöm.

Vissza az elejére

atti1848

HozzászólásElküldve: 2019.02.21 21:38:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1784
 Hozzászólás témája: Re: nyomaték gyengeség/hiány

semetka írta:
Ezt a kuplunghangot faterom 1.6-os mk1-e is csinálja néha, fogalmam sincs mi lehet. De csak hátramenetben

atti1848 írta:
Sziasztok.

Előre is köszönöm.

Nekem előre is és hátra is, de egyelőre ez a kisebbik gondom, ez csak idegesítő, mondjuk azt nem tudom, hogy ez közre játszhat-e a nyomaték problémában, a kuplungnál lehet valami szenzor, ami miatt venné vissza a teljesítményt?

Amit még észre vettem, hogy úgy intenzívebben gyorsul, ha gyorsításnál pumpálom a gáz pedált ( benyom-kienged, majd benyom ) Smile

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2019.02.22 17:36:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1785
 Hozzászólás témája:

sparta2 írta:
Attila64 írta:

Hmmm... Ezek szerint felesleges még plusz köröket futnom. Rolling Eyes

Nálam is olyan 1.0. Én valami rejtélyes kerék kotyogással küzdök amire senki nem tud rájönni, s közben figyeltem fel rá. Koppan egy minimálisat a fogaskerék a lécen. De csak egyik irányban. Jeleztem is márkaszervízben, ott is azt mondták ez gyárilag ilyen.

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2019.02.22 18:26:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1786
 Hozzászólás témája:

zoger írta:
Nálam is olyan 1.0. Én valami rejtélyes kerék kotyogással küzdök amire senki nem tud rájönni, s közben figyeltem fel rá. Koppan egy minimálisat a fogaskerék a lécen. De csak egyik irányban. Jeleztem is márkaszervízben, ott is azt mondták ez gyárilag ilyen.

Mindegyik Fordom produkálta ezt a jelenséget.

A szalonban, átvételkor is, mindegyik.....

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.22 20:17:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1787
 Hozzászólás témája:

Hát srácok, ebben a kormány kopogás/kotyogás ügyben köszönöm mindenkinek a válaszokat! Zavar a dolog, de a tapasztalatok szerint nem vagyok egyedül. Érdekes, hogy ez kb. 4000 km után jeletkezett!? Confused

Vissza az elejére

LBalaton

HozzászólásElküldve: 2019.02.23 19:34:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1788
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

2014-2016 - os 1,0 125Le vételen gondolkodok.
Ezeknek milyen típus hibái vannak?
A motor hogy bírja?Olajfogyasztása milyen?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2019.02.24 02:12:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1789
 Hozzászólás témája:

LBalaton írta:
Sziasztok!

2014-2016 - os 1,0 125Le vételen gondolkodok.
Ezeknek milyen típus hibái vannak?
A motor hogy bírja?Olajfogyasztása milyen?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Én használtan vettem egy 2014 év végit. 50ekm volt benne. Nálam a termosztátot kellett kicserélni, megcsinálták gariban ill. az akku adta meg magát 4 évesen. Lassan 80ekm van benne olaj és hűtővízfogyás nincs. Abból kiindulva, hogy a motor nagyon könnyedén viszi az autót nem kell taposni neki, remélem sokáig fogja bírni.

Vissza az elejére

LBalaton

HozzászólásElküldve: 2019.02.27 20:02:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1790
 Hozzászólás témája:

Hány literrel lehet eljárkálni vele?

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.28 00:22:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1791
 Hozzászólás témája:

LBalaton írta:

Nekem 7,5 liter volt az utolsó tankolásom szerint és 60-65 %-a város. A kijelző 6,9-et mutatott, így vagy csal, vagy jó magyar szokás szerint a betankolt 45 liter csak 41 volt.

Vissza az elejére

neopaszta

HozzászólásElküldve: 2019.02.28 08:55:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1792
 Hozzászólás témája:

sparta2 írta:
LBalaton írta:

Nekem 7,5 liter volt az utolsó tankolásom szerint és 60-65 %-a város. A kijelző 6,9-et mutatott, így vagy csal, vagy jó magyar szokás szerint a betankolt 45 liter csak 41 volt.

A fed comp. nálam is 0.3-0.6 literrel alá már a valós (rátankolós) fogyasztáshoz képest, attól függően, hogy hol használom. Tiszta városi használat alatt többet csal, úgy tapasztaltam.

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2019.02.28 10:12:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1793
 Hozzászólás témája:

LBalaton írta:

Én igazán városban -dugóban araszolva- nem járok vele. Faluban helyben ide oda, autópálya, Róbert Károly körút Árpád híd útvonalat járok. Nem tötymörgök így most 6,7. Nyáron inkább 6. Ha helyben nem megyek rövid távokat akkor volt már többször is 6 alatt. Valós adatok, a bc nekem is csal lefelé majdnem fél litert.

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.28 14:17:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1794
 Hozzászólás témája:

zoger írta:
Nem tötymörgök így most 6,7.

Ez Start/Stop használatával vagy nélküle?

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2019.02.28 20:51:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1795
 Hozzászólás témája:

sparta2 írta:
zoger írta:
Nem tötymörgök így most 6,7.

Ez Start/Stop használatával vagy nélküle?

Start stoppal.

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2019.02.28 21:03:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1796
 Hozzászólás témája:

zoger írta:

Start stoppal.

Nekem 7,5 Start/Stop nélkül. Akkor így kb. reális.

Vissza az elejére

Szonti

HozzászólásElküldve: 2019.03.05 19:23:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1797
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy 2014 évjáratú mk3 Focus kombit 1.6 diesel 116 Le. A kérdésem az lenne, hogy milyen gyakran regenerál a részecskeszűrő, nekem kb 1000 km-ként csinálja, olyan mintha egy torpanás lenne aztán a fogyasztás kb 2 literrel nő kb 15 km-en keresztül. Nem túl gyakori ez a regeneráció, vagy ennyiszer kell csinálnia?
Köszönöm a segítséget!

Vissza az elejére

atti1848

HozzászólásElküldve: 2019.03.08 09:22:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1798
 Hozzászólás témája:

Szonti írta:
Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy 2014 évjáratú mk3 Focus kombit 1.6 diesel 116 Le. A kérdésem az lenne, hogy milyen gyakran regenerál a részecskeszűrő, nekem kb 1000 km-ként csinálja, olyan mintha egy torpanás lenne aztán a fogyasztás kb 2 literrel nő kb 15 km-en keresztül. Nem túl gyakori ez a regeneráció, vagy ennyiszer kell csinálnia?
Köszönöm a segítséget!

Szia.

A forum helyett inkább a Facebook csoportot ajánlom, ott mindenre kapsz választ.:

https://www.facebook.com/groups/1770987352947554/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/groups/159513244255554/?ref=br_rs

Vissza az elejére

ATTIS

HozzászólásElküldve: 2019.03.08 16:38:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1799
 Hozzászólás témája:

[quote="atti1848"]
Szia.
A forum helyett inkább a Facebook csoportot ajánlom, ott mindenre kapsz választ.:
A 4 Focusnak vajon van ilyen vagy hasonló klubja? Nem találtam....

Vissza az elejére

ptibcsa27

HozzászólásElküldve: 2019.03.11 18:57:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1800
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Van egy 2014-es 1.5 ecoboost 182 le. Olyan problémám van, hogy kigyulladt a motorkontrol lámpa. Gépre dugtuk P0300 hibakódot írta ki a gép. Gyújtás kimaradás. Cseréltem gyertyákat mind a 4 gyújtótrafót. A hiba ideiglenesen megszűnt. De megint produkálta a hibát. Valaki járt már így? Van esetleg valakinek ötlete?

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Focus 3. Gondok, problémák...
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 59, 60, 61  Következő
Ugrás:   

60 / 61 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.40 másodperc