Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.08.23. 15:10:56 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: bstefan
Mai: 1
Tegnapi: 2
Összesen: 25338
Látogatók:
Vendégek: 389
Tagok: 6
Összesen: 395

Jelen lévő tagok:
01: kleroo
02: Carmaged
03: hehe06
04: hatragyi
05: koluadi
06: sparta2

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - 1.0 ecoboost motor észrevételek

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 3-ról -> 1.0 ecoboost motor észrevételek
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

8 / 8 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

kimbala

HozzászólásElküldve: 2019.02.11 11:05:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 211
 Hozzászólás témája: légszűrő
Hozzászólás az előzmény idézésével

Amit még nem értek, hogy 206 és 210 mm hosszúságban vannak különböző gyártók légszűrői ugyanehhez a típushoz.
Ez hogy lehet Rolling Eyes Pont a légszűrőház jobb oldala ami behatárolja a megengedett hosszt.. A 210 már kilóg. (ha össze nem nyomod)

Nyári: 215/50 R17 Hankook Ventus Prime 3
Téli: 215/55 R16 Continental Viking Contact 5

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

semetka

HozzászólásElküldve: 2019.02.11 23:18:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 212
 Hozzászólás témája: Re: légszűrő

kimbala írta:
Amit még nem értek, hogy 206 és 210 mm hosszúságban vannak különböző gyártók légszűrői ugyanehhez a típushoz.
Ez hogy lehet Rolling Eyes Pont a légszűrőház jobb oldala ami behatárolja a megengedett hosszt.. A 210 már kilóg. (ha össze nem nyomod)

Akkor olyat kell venni ami a kisebb. Milyen márkát vettél?

Vissza az elejére

kimbala

HozzászólásElküldve: 2019.02.12 08:42:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 213

semetka írta:
kimbala írta:

Hát épp ez a bökkenő az egész szituban. Eredeti FoMoCo, márkaszervizben vettem. Kód alapján megfelel. És mégis hosszú Rolling Eyes

Nyári: 215/50 R17 Hankook Ventus Prime 3
Téli: 215/55 R16 Continental Viking Contact 5

Vissza az elejére

semetka

HozzászólásElküldve: 2019.02.12 08:56:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 214

kimbala írta:
semetka írta:
kimbala írta:

Hát épp ez a bökkenő az egész szituban. Eredeti FoMoCo, márkaszervizben vettem. Kód alapján megfelel. És mégis hosszú Rolling Eyes

Az durva. Nem tudom hogy nem passzol Shocked

Vissza az elejére

Angelface7

HozzászólásElküldve: 2019.03.22 17:55:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 215
 Hozzászólás témája: 1.0 Echoboost motor hibája???

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok nektek, hátha valaki tudna segíteni, az immár 3. hete tartó kálváriámban.
Van egy 6 éves Ford Focus 1.0 Echoboost autóm.
3 hete miközben az autópályán mentem, a műszerfalon a benzinszintjelző és a vízszintjelző között megjelent egy narancssárga nagy I betű, és egy másodperccel később az olajnyomás kontroll-lámpája is kigyulladt. Azonnal megálltam a leálló sávban.
Ez után már többet nem tudtam beindítani a motort. Amikor indítóztam, olyan volt, mint a régi autóknál amikor a bendix nem húz be, csak pörgött pörgött, de semmi.
Ezután bevontattak a Ford Petrányiba. Itt egy héten át vizsgálták. Víz, és olaj volt/van benne, tehát ezek nem folytak el. Közölték, hogy mértek kompressziót, és nincs benne kompresszió, ráadásul ott fúj ki, ahol szívni kellene (levegőszűrőnél). Kérdeztem, hogy rendben, de mi a hiba? Azt nem tudták megmondani, csak annyit, hogy motorhibás. Le nem bontották, mert ők nem javítanak ilyet - vagy legalábbis ezt mondták, azonban egy új motor másfél millió forint Sad A motor lebontása pedig 60 ezer forint lett volna minimum.
Úgy voltam vele, hogy akkor elvitetem oda, ahol talán megállapítják, hogy mi a baja. Kivizettem 30.000.- forintot a semmire... ezután pedig tréleren átszállíttattam egy másik Ford szervizbe.
Itt másfél hete "kísérleteztek" vele.
Bár itt már megnézték, hogy forog a főtengely, sőt kompressziót is mértek benne (9 bar), azonban azt érzékelték, hogy nem kap üzemanyagot a motor. Ezért rátettek egy benzinszivattyút - hátha az a baja - de nem. Az autó továbbra sem indul el. Kérdeztük, hogy nem lehet esetleg vezérlés gond? A válasz az volt, hogy nem, mert akkor nem lehetne kompressziót mérni benne. A hengerfejet valamiért nem nagyon akarják megbontani... Lehet, hogy rosszul érzem, de mintha mindenki félne tőle. Ezért ma azt mondták, hogy sajnos ötletük sincs, hogy mi baja lehet, vigyem el máshova.
Szóval 3. hete senkinek nincsen fogalma sem, hogy mi az autóm baja.
Kérem, hogy ha valakinek van ötlete, hogy hova vigyem, vagy arra vonatkozó gondolata, hogy mi lehet a baja, legyen szíves ossza meg velem.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2019.03.25 08:03:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 216
 Hozzászólás témája: Re: 1.0 Echoboost motor hibája???

Angelface7 írta:
Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok nektek, hátha valaki tudna segíteni, az immár 3. hete tartó kálváriámban.
Van egy 6 éves Ford Focus 1.0 Echoboost autóm.
3 hete miközben az autópályán mentem, a műszerfalon a benzinszintjelző és a vízszintjelző között megjelent egy narancssárga nagy I betű, és egy másodperccel később az olajnyomás kontroll-lámpája is kigyulladt. Azonnal megálltam a leálló sávban.
Ez után már többet nem tudtam beindítani a motort. Amikor indítóztam, olyan volt, mint a régi autóknál amikor a bendix nem húz be, csak pörgött pörgött, de semmi.
Ezután bevontattak a Ford Petrányiba. Itt egy héten át vizsgálták. Víz, és olaj volt/van benne, tehát ezek nem folytak el. Közölték, hogy mértek kompressziót, és nincs benne kompresszió, ráadásul ott fúj ki, ahol szívni kellene (levegőszűrőnél). Kérdeztem, hogy rendben, de mi a hiba? Azt nem tudták megmondani, csak annyit, hogy motorhibás. Le nem bontották, mert ők nem javítanak ilyet - vagy legalábbis ezt mondták, azonban egy új motor másfél millió forint Sad A motor lebontása pedig 60 ezer forint lett volna minimum.
Úgy voltam vele, hogy akkor elvitetem oda, ahol talán megállapítják, hogy mi a baja. Kivizettem 30.000.- forintot a semmire... ezután pedig tréleren átszállíttattam egy másik Ford szervizbe.
Itt másfél hete "kísérleteztek" vele.
Bár itt már megnézték, hogy forog a főtengely, sőt kompressziót is mértek benne (9 bar), azonban azt érzékelték, hogy nem kap üzemanyagot a motor. Ezért rátettek egy benzinszivattyút - hátha az a baja - de nem. Az autó továbbra sem indul el. Kérdeztük, hogy nem lehet esetleg vezérlés gond? A válasz az volt, hogy nem, mert akkor nem lehetne kompressziót mérni benne. A hengerfejet valamiért nem nagyon akarják megbontani... Lehet, hogy rosszul érzem, de mintha mindenki félne tőle. Ezért ma azt mondták, hogy sajnos ötletük sincs, hogy mi baja lehet, vigyem el máshova.
Szóval 3. hete senkinek nincsen fogalma sem, hogy mi az autóm baja.
Kérem, hogy ha valakinek van ötlete, hogy hova vigyem, vagy arra vonatkozó gondolata, hogy mi lehet a baja, legyen szíves ossza meg velem.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Segíteni nem tudok sokat, de már olyanról olvastam, hogy elmegy az olajnyomás mert a hanyag olajcserék miatt valami kosz gyülemlik fel az olajpumpa előtti szűrőn az olajteknőben és így a pumpa nem tudja szállítani a megfelelő mennyiségű olajat. De mondjuk ettől még be kéne talán indulnia.
Nem értem, hogy ezeket a turbós motorokat nem lehet szétszedni vagy mi? Egy kollegámnak egyik reggel nem indult az 1.2-es turbós Nissanja 30ekm után. Meg se nézték mi van cserélték a motort (mondjuk az gariban volt).

Szervízként talán a fórumon is itt lévő gödi Ess ford szervízt ajánlanám. Én személyesen nem, de egy ismerősöm járt Nála s meg volt vele elégedve.

Egyébként mennyi km van a kocsiban, csak Te használtad, volt rendesen olaj cserélve benne?
Többet sajnos nem tudok mondani, de ha jutsz valamire kérlek oszd meg velünk. Lehet többünknek is tanulságos lehet a dolog.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 3-ról -> 1.0 ecoboost motor észrevételek
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Ugrás:   

8 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 21.2 másodperc