Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.04.23. 00:19:47 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: ndruboy
Mai: 0
Tegnapi: 3
Összesen: 24722
Látogatók:
Vendégek: 361
Tagok: 4
Összesen: 365

Jelen lévő tagok:
01: Ziyan
02: Sanya
03: Lbigg
04: balhmm

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Riasztó

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Biztonságtechnika -> Riasztó
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

11 / 11 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Kormi73

HozzászólásElküldve: 2015.09.27 13:16:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 301
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pár napja cseréltem le az 1.8as fókát egy 1.6os ghia változatra...tele minden jóval Laughing viszont a gyári riasztó csak ajtónyitásra riaszt be Sad a B-oszlopba viszont beépitve(gyári) mozgásérzékelő...leengedett ablakkal bezárom,várok 40mp az élesedésig,de hiába kalimpálok,belógva az ablakon. Mad lehet ezt állitani valahol,vagy inkább ne is foglalkozzak vele? Very Happy (csomagtér,kárpit alatt baloldalon találtam meg a gyári riasztót)

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

vihar100

HozzászólásElküldve: 2015.10.03 20:53:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 302
 Hozzászólás témája:

Kormi73 írta:
Sziasztok!
Pár napja cseréltem le az 1.8as fókát egy 1.6os ghia változatra...tele minden jóval Laughing viszont a gyári riasztó csak ajtónyitásra riaszt be Sad a B-oszlopba viszont beépitve(gyári) mozgásérzékelő...leengedett ablakkal bezárom,várok 40mp az élesedésig,de hiába kalimpálok,belógva az ablakon. Mad lehet ezt állitani valahol,vagy inkább ne is foglalkozzak vele? Very Happy (csomagtér,kárpit alatt baloldalon találtam meg a gyári riasztót)

Én a multkor magamra zártam és amikor megmozdultam beriasztott.

Vissza az elejére

Kormi73

HozzászólásElküldve: 2015.10.03 21:16:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 303
 Hozzászólás témája:

Kormi73 írta:Sziasztok! 
Pár napja cseréltem le az 1.8as fókát egy 1.6os ghia változatra...tele minden jóval  viszont a gyári riasztó csak ajtónyitásra riaszt be  a B-oszlopba viszont beépitve(gyári) mozgásérzékelő...leengedett ablakkal bezárom,várok 40mp az élesedésig,de hiába kalimpálok,belógva az ablakon.  lehet ezt állitani valahol,vagy inkább ne is foglalkozzak vele?  (csomagtér,kárpit alatt baloldalon találtam meg a gyári riasztót)

Már rájöttem Very Happy 2szer kell megnyomnom a zárás gombot!! 1szer nyomom: ajtónyitásra riaszt....2szer nyomom: mozgás érzékelö és ajtónytás érzékelés élesités Smile

Vissza az elejére

Kislulu

HozzászólásElküldve: 2015.10.22 22:27:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 304
 Hozzászólás témája: Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van az autòmban (ford focus III 2011) riasztò,ami egyszer megszòlalt,majd 1-2napra rá teljesen tönkre ment az aksim,amit azòta lecseréltem ,de azòta nem szòl a riasztò,bármit csinálok az autòval. Ùgy gondolom belső térben mozgás érzékelő is van de az sem működik ,pedig pròbálgattam már sokmindent. Az autò 1 zárásgomb nyomásra bezár,az index lámpák egyet villannak. Kettő zárásgomb nyomásra is ugyanùgy egyet villan,semmi különbség az 1 illetve a 2 nyomás között,és az ajtòk belűről nyithatòk,mind két esetben ...sajnos nem tudom hogy van e benne kettős zárás funkciò vagy sem, vagy csak nem működik. Lehet ezeket ki be kapcsolni? Vagy valahogy ellenőrizni szerviz nélkül? (Biztosìtékokat műszerrel és szemmel is ellenőriztem,mi d jò...)
Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza az elejére

hadogabi

HozzászólásElküldve: 2015.10.25 10:18:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 305
 Hozzászólás témája:

Lassan megjön az autóm is 2 hét múlva érkezik be az országba. Focus 3 1.5 benzin 150 le. Faceliftest változat.

Mindenképpen valamilyen védelmi rendszert rakatok bele. Elég sokat átnéztem.
Skyguard, Pajzs, Blue16 stb.

Az ár igazából nem lényeges lehet havidíjas termék is mindenképpen nyugodtan akarok aludni a kocsi mellett. Persze tudom hogy nincs ellophatatlan autó, de azért mégis nyugodtabb vagyok ezekkel a védelmekkel mint ha semmi sincs benne.

A kérdésem az lenne hogy mindegyik üzlettel beszéltem eddig a pajzs a befutó nálam.
Mindegyik rendszernél belenyúlnak a kocsi elektronikai rendszerébe mivel le kell valahogy állítaniuk a kocsit.

Van-e esetleg olyan akinek 3-as focus-ába Pajzs rendszer van? Azért tűnik ez a befutónak nálam mivel elég gyorsan tudják beépíteni a terméküket a gps-es nyomkövetés pedig nem fontos tényező nálam. Az autó mélygarázsban van szóval ott jel sem lenne.

Akinek van ilyen termék szerelve a kocsijába mi a véleménye róla? Volt-be bármikor esetleg amikor cserbenhagyta lemerült akksi stb. Esetleg bármilyen elektronikai meghibásodás computer stb ami azért volt mert hozzányúltak a riasztósok a rendszerhez.

A riasztósok szerint ez kizárt de nyilván nem fogják azt mondani hogy előfordulhat.

Köszönöm előre is.

Vissza az elejére

kovacstihamer

HozzászólásElküldve: 2015.11.02 17:50:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 306
 Hozzászólás témája:

hadogabi írta:
Lassan megjön az autóm is 2 hét múlva érkezik be az országba. Focus 3 1.5 benzin 150 le. Faceliftest változat.

Mindenképpen valamilyen védelmi rendszert rakatok bele. Elég sokat átnéztem.
Skyguard, Pajzs, Blue16 stb.

Az ár igazából nem lényeges lehet havidíjas termék is mindenképpen nyugodtan akarok aludni a kocsi mellett. Persze tudom hogy nincs ellophatatlan autó, de azért mégis nyugodtabb vagyok ezekkel a védelmekkel mint ha semmi sincs benne.

A kérdésem az lenne hogy mindegyik üzlettel beszéltem eddig a pajzs a befutó nálam.
Mindegyik rendszernél belenyúlnak a kocsi elektronikai rendszerébe mivel le kell valahogy állítaniuk a kocsit.

Van-e esetleg olyan akinek 3-as focus-ába Pajzs rendszer van? Azért tűnik ez a befutónak nálam mivel elég gyorsan tudják beépíteni a terméküket a gps-es nyomkövetés pedig nem fontos tényező nálam. Az autó mélygarázsban van szóval ott jel sem lenne.

Akinek van ilyen termék szerelve a kocsijába mi a véleménye róla? Volt-be bármikor esetleg amikor cserbenhagyta lemerült akksi stb. Esetleg bármilyen elektronikai meghibásodás computer stb ami azért volt mert hozzányúltak a riasztósok a rendszerhez.

A riasztósok szerint ez kizárt de nyilván nem fogják azt mondani hogy előfordulhat.

Köszönöm előre is.

Én Blue16-ot szereltettem az új 1.0-s faceliftes Focusomba. A netes fórumokat, videókat mélyebben átnézve engem jobban meggyőzött mint a Pajzs. Kezdve onnan, hogy az autó nyitását magad sem távirányítóval intézed. Motortérzár itt is van.

Vissza az elejére

zsigusz

HozzászólásElküldve: 2015.11.02 19:23:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 307
 Hozzászólás témája:

vihar100 írta:
Kormi73 írta:
Sziasztok!

Sziasztok

A járműkártyám szerint a miénkben is van Belsőtér-érzékelős Riasztó, viszont nem sikerült még szóra bírnom (magamra zártam dupla zárral + kalimpálás és semmi).

Hol találom a szenzorokat? A B-oszlopon?

2003-as 1.8 benzin MK1-es kombi (tavaszig német autó volt,de gondolom ez a gyári riasztó azonos lehet).

Ha valaki megtenné és lefotózza hogyan néz ki, mert nem találok róla képet sehol Sad

Köszönöm

Vissza az elejére

lelCash

Érvényes: 2019.06.01.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.02 20:19:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 308
 Hozzászólás témája:

zsigusz írta:
vihar100 írta:
Kormi73 írta:
Sziasztok!

Sziasztok

A járműkártyám szerint a miénkben is van Belsőtér-érzékelős Riasztó, viszont nem sikerült még szóra bírnom (magamra zártam dupla zárral + kalimpálás és semmi).

Hol találom a szenzorokat? A B-oszlopon?

2003-as 1.8 benzin MK1-es kombi (tavaszig német autó volt,de gondolom ez a gyári riasztó azonos lehet).

Ha valaki megtenné és lefotózza hogyan néz ki, mert nem találok róla képet sehol Sad

Köszönöm

Szia,

A belső világítás foglalatának két oldalán van 1-1 kis kör alakú érzékelő: klikk

Vissza az elejére

zsigusz

HozzászólásElküldve: 2015.11.02 20:44:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 309
 Hozzászólás témája:

Idézet:

Szia,

A belső világítás foglalatának két oldalán van 1-1 kis kör alakú érzékelő: klikk

Szia

Köszi a gyors választ.
Ha jól tudom, hogy a II-es Focus-ban és a C-Max-ban is ilyen van, de az I-es Focus-ban is?

Vissza az elejére

lelCash

Érvényes: 2019.06.01.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.02 21:11:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 310
 Hozzászólás témája:

zsigusz írta:
Idézet:

Szia,

Szia

Köszi a gyors választ.
Ha jól tudom, hogy a II-es Focus-ban és a C-Max-ban is ilyen van, de az I-es Focus-ban is?

A Mézi által összegyűjtött útmutatók egyikében valóban azt találtam meg, amit Te is mondtál, hogy a B oszlopon kell lennie MK1 esetében. 102. oldal

Vissza az elejére

hunszab

HozzászólásElküldve: 2017.01.25 11:59:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 311
 Hozzászólás témája:

sziasztok,

2011-es 3-as Focusom van, amit nemreg vettem hasznaltan.
Az alvaz alapjan lekerdeztem, hogy mi van benne, es a kovetkezo kerdesem lenne:
Mit jelent pontosan az, hogy "passzív riasztóval"?
Mit tud ez a "passzív riasztó", mikor kapcsol be a riasztas, ad ki egyaltalan hangot, stb?

Elore is koszonom a valaszokat!
Udv

Vissza az elejére

sagipet

HozzászólásElküldve: 2017.02.02 19:11:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 312
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! 2004-es gyári ford alarm riasztós az autóm. Ha lezárva hagyom valahol, bármikor elkezd riasztani és villog mikor a kocsihoz érek. Nagyon bosszant, mert feleslegesen meríti az akkut. Próbáltam előidézni mitől csinálja, de nem jövök rá. Ajtózár kapcsolók jók, kimérve. Kínomban már kikötöttem a motorháztető érzékelőjét, és a mozgásérzékelőket az oszlopokban. Új akkut is tettem bele. Egy darabig azt hittem ezzel ki is kötöttem a riasztót, de hosszabb idő után újra előjött a hiba. Van esetleg valami tuti megoldás a riasztó kikapcsolására, vagy kikötésére? Nincs benne kulcsos kapcsoló. Mostanában azt csinálom ha hosszabb időre elhagyom az autót hogy kiveszem az irányjelző biztosítékját, így legalább azok nem villognak, a kürt a csomagtartóban nem jelez sokáig, de arról majd még lehúzom a vezetéket ha nincs erre riasztó kikapcsolásra egy hatásos megoldás. Előre is köszi a választ!

Vissza az elejére

Petya0910

HozzászólásElküldve: 2017.05.30 19:37:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 313
 Hozzászólás témája: riasztó aktiválás

Sziasztok.
Gyári riasztóval kapcsolatban lenne kérdésem.
Be lehet valahogy állítani, hogy riasztó aktiválásakor ne csak az irányjelzők adjanak visszajelzést, de hang is legyen?
Az én 1.8 TDCI Ghiamnál sajnos ez a gond. Mndig nézni kell hogy az irányjelzők villognak e. Valakinek valami ötlete?

Vissza az elejére

nemeno

HozzászólásElküldve: 2018.04.05 08:53:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 314
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Adott egy 2007-es Ford Focus, amiben gyárilag van riasztó, de belső érzékelés nélkül. Be lehet e kötni a belső érzékelőt lámpa cserével és ez mennyire bonyolult?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Vissza az elejére

nero9

HozzászólásElküldve: 2019.04.12 19:33:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 315
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Riasztót szerelek egy Ford Focus 1 TDDI-be. Nem találom az ajtó/csomagtartó kapcsolók vezetékeit. Tudnátok segíteni hol találom a műszerfal környékén a csatlakozót/vezetékeit. Ha esetleg a vezeték színek megvannak valakinek, az még jobb lenne. Köszönöm!

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Biztonságtechnika -> Riasztó
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Ugrás:   

11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban