Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.07.18. 23:20:01 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: BonnieNial
Mai: 2
Tegnapi: 4
Összesen: 25170
Látogatók:
Vendégek: 360
Tagok: 1
Összesen: 361

Jelen lévő tagok:
01: kacsenyakb

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Zörgések, karosszéria meghibásodások

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Zörgések, karosszéria meghibásodások
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

37 / 37 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

decofeco

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.10 06:44:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1081
 Hozzászólás témája: Re: Beázás
Hozzászólás az előzmény idézésével

vorosat írta:

Nagyon hasznos a leírásos + képes segítség, ugyanitt ázott minden mosásnál és nagyobb esőknél az én autóm is. De már nem! Köszi Lala!

Hello!

Jó, hogy előkerült a leírás... gondolom egy újabb típushiba a 2-es fókánál. A tegnapi 2-3 órás eső után ma reggel benéztem a csomagtartóba. Bal oldalon a kárpit alatt egy tavacska fogadott...
Remek hír... és esős napok jönnek... lehet teszek be egy felmosóvödröt...

Neked is bal oldalon fent eresztette be a vizet?

Most jól végigolvastam az egész topikot... szomorú, hogy sokaknak előjött ez is Sad

Van HB Body bitumenes,kátrányos alvázvédőm, esetleg az is alkalmas lehet, hogy odafessek? Azt írják, hogy "kiváló tapadási tulajdonsággal rendelkező elasztikus anyag". Viszont kátrányos, fekete és a leírás szerint nem átfesthető...

up: délután még a következő eső előtt megnéztem a kérdéses területet... pótkerék alatt is állt a víz. Fent mindkét oldal repedt... komolyan gondolkodom a gyufán már... mi jön még elő ezen a sz.pórolleren?

Képek:
Kep_1_link
Kep_2_link
Atmeneti_megoldas_link

A műanyag sínt hogy lehet lekapni (remélem nem belülről a kárpitot megbontva...) és alatta végigkenni?

Találtam egy lelkes mk2 tulajt, aki szintén már az eladást fontolgatta... de megtalálta a szivárgást. Érdemes végignézni a 2 részt:

Csomgatarto_szivargas_1_link
Csomagtarto_szivargas_2_link

Köszi!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

pogf

HozzászólásElküldve: 2019.04.10 19:56:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1082

decofeco írta:
vorosat írta:

Nagyon hasznos a leírásos + képes segítség, ugyanitt ázott minden mosásnál és nagyobb esőknél az én autóm is. De már nem! Köszi Lala!

Hello!

Jó, hogy előkerült a leírás... gondolom egy újabb típushiba a 2-es fókánál. A tegnapi 2-3 órás eső után ma reggel benéztem a csomagtartóba. Bal oldalon a kárpit alatt egy tavacska fogadott...
Remek hír... és esős napok jönnek... lehet teszek be egy felmosóvödröt...

Neked is bal oldalon fent eresztette be a vizet?

Most jól végigolvastam az egész topikot... szomorú, hogy sokaknak előjött ez is Sad

Van HB Body bitumenes,kátrányos alvázvédőm, esetleg az is alkalmas lehet, hogy odafessek? Azt írják, hogy "kiváló tapadási tulajdonsággal rendelkező elasztikus anyag". Viszont kátrányos, fekete és a leírás szerint nem átfesthető...

up: délután még a következő eső előtt megnéztem a kérdéses területet... pótkerék alatt is állt a víz. Fent mindkét oldal repedt... komolyan gondolkodom a gyufán már... mi jön még elő ezen a sz.pórolleren?

Képek:
Kep_1_link
Kep_2_link
Atmeneti_megoldas_link

A műanyag sínt hogy lehet lekapni (remélem nem belülről a kárpitot megbontva...) és alatta végigkenni?

Találtam egy lelkes mk2 tulajt, aki szintén már az eladást fontolgatta... de megtalálta a szivárgást. Érdemes végignézni a 2 részt:

Csomgatarto_szivargas_1_link
Csomagtarto_szivargas_2_link

Köszi!

Én ugyanerre a repedésre alapos tisztítás után a gyári stiftes javítófestékből húztam két-három réteget, majd száradás után még egy csík lakkot is. Észre sem lehet venni a javítást, már 3 éve bírja.

Vissza az elejére

fiascsaba

HozzászólásElküldve: 2019.04.11 09:19:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1083
 Hozzászólás témája: sziszegő fék

Sziasztok!
Elindítás után sziszegő hang hallatszik a fékpedál felől, majd ha egy picit is rálépek a fékre abbamarad.
Kinek volt már ilyen tapasztalata? Mi lehet?

Vissza az elejére

decofeco

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.11 09:54:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1084

pogf írta:

Én ugyanerre a repedésre alapos tisztítás után a gyári stiftes javítófestékből húztam két-három réteget, majd száradás után még egy csík lakkot is. Észre sem lehet venni a javítást, már 3 éve bírja.

Hello!
Ahogy a képeimen is látszik, ott nem csak a festés repedt, hanem maga a fém... gyanítom egy kis stift-el (ami van tavalyról még) nem úszom meg. Az nem fogja összetartani a kis kanyont, ami keletkezett mindkét oldalon.
Praktikerben van MESTER Karosszéria Akril tömítő, a Bárdi Autónál valami Sikaflex tömítő. Veszek mindkettőt és este a garázsban mint a cowboy-ok, két kézzel telenyomok mindent ezzel a szürke vacakkal. A stiftek lesznek drágák majd, nem tudom mennyi kell, hogy minden tömített részt lefessek ;(

Vissza az elejére

decofeco

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.12 08:08:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1085

Este volt egy "fölös" 2 órám... sajnos nem tudok minden leszedni, törni meg nem akarom, a kalaptartó bal felső műanyag elemét sehogy nem tudom teljesen leszedni, így a kárpitot sem, csak kihajtani.

Elsőre a lámpa csavarokra tippeltem, ezért lámpa le, retek kitisztítátsa, és bekentem fekete SIKAFLEX-227 tömítővel.

Képek:
beazas_kep_link_2
beazas_kep_link_3
beazas_kep_link_4
beazas_kep_link_5
beazas_kep_link_6
beazas_kep_link_7

A képeken még csak az első kenési terv van kivitelezve... utána gondolkodtam, hogy nyomok a csavarhely mellé még bőven... és mikor odakentem egy jó fél centis keretet még, akkor jöttem rá, hogy ha valamikor izzót kell cserélnem, és ez oda is ragasztja, akkor vakarózhatok majd, hogy veszem ki az egész lámpát újra... úgyhogy a fölösleget inkább kitöröltem.

Azon gondolkodom, hogy azt az elosztó dobozt nem lenne-e érdemes valami fóliával takarni? Arra gondolok, hogy alul hagynám szellőzni, de oldalt és a fölötte, ezzel a fekete tömítő-ragasztóval odanyomnám. Szerintem egyedül a szerencsén múlt eddig évek alatt, hogy az ott nem ázott szét. : eloszto_doboz_kep_link

Vissza az elejére

decofeco

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.13 13:58:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1086
 Hozzászólás témája:

Üdv Mindenkinek!

Bekentem mindent amit akartam és tudtam, remélem a beázás ezzel meg is szűnt.

1.) A csom.tartóban a kalaptartó műanyag részt, ami a lámpa alatt van, amennyire tudtam, kipattintottam, mintha kis koszos víz nyom, vagy vízkő lenne rajta. Ez pont a bal oldali lámpa felső csavarja alatt kezdődik.
2.) a tetősín rögzítését a Ford márkaszervíz nem tudta megmondani, hogy is van megoldva. A tetősín darabja 33e Ft és a robbantott ábrájuk szerint 3 db 6-os csavar fogja belülről... reméltem, hogy nem csavaros. Egy karosszériásuk viszont megnyugtatott, sima díszléc pattentokkal van megoldva, nem kell utastérben tetőkárpitot bontani... egyiknek sem volt igaza, sima kétoldalas ragasztóval van odatéve. Óvatosan lefeszegettem nehogy eltörjön. Talán csak a festés van megrepedve, de végig... kipucoltam, bekentem a sikaflex-el. Igen ám, de amikor levesszük, olyan ívben már nem fog visszatapadni, a régi 2oldalast meg leszedni rémálom... kiszárítottam hajszárítóval és lenyomtam a tömítőbe... Ekkor jött jól 2 régi autóhangszóró, nagy mágnesekkel Smile)) alá tettem kis papírt, amit a mágnes még nekifeszített és így nyomta le.

Tetősín_1
Tetősín_2
tetősín_3
tetősín_4
tetősín_5

lámpa_előtte
lámpa utána
lámpa utána_2

Remélem másnak is hasznos info. Jövő hétig tesztelem, figyelem beázik-e valahol.
üdv: deco

Vissza az elejére

fhoksz

Érvényes: 2020.03.03.

HozzászólásElküldve: 2019.05.07 08:45:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1087
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:
Üdv Mindenkinek!

Bekentem mindent amit akartam és tudtam, remélem a beázás ezzel meg is szűnt.
......znos info. Jövő hétig tesztelem, figyelem beázik-e valahol.

Szia!

Ugyanez a problemam, mi regen bekentuk a sint meg a lukakat de ugyanugy azik szoval ha vegre jo ido lesz bekenek mindent... tavaly is ebben az aztatos idoben volt gond. Ird le kerlek hogy mi ez a paszta, hol lehet mennyiert kapni hogy kell hasznalni es hogy vegul a diszlecet mivel ragasztottad ujra vissza azon kivul hogy lesulyoztad. Mennyi ido kell a szaritasra sulyozva? Egy ejszaka eleg? Valamint azota figyelted hogy jo e? Voltak most esok rendesen.Koszi

Vissza az elejére

decofeco

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.05.08 06:54:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1088
 Hozzászólás témája:

fhoksz írta:

Szia!
Ugyanez a problemam, mi regen bekentuk a sint meg a lukakat de ugyanugy azik szoval ha vegre jo ido lesz bekenek mindent... tavaly is ebben az aztatos idoben volt gond. Ird le kerlek hogy mi ez a paszta, hol lehet mennyiert kapni hogy kell hasznalni es hogy vegul a diszlecet mivel ragasztottad ujra vissza azon kivul hogy lesulyoztad. Mennyi ido kell a szaritasra sulyozva? Egy ejszaka eleg? Valamint azota figyelted hogy jo e? Voltak most esok rendesen.Koszi

Hello!
Igen figyeltem, tegnap is benéztem a csomagtartóba, nem látom nyomát víznek, pedig az elmúlt napokban ha akart beázott volna. Úgyhogy a projektet sikeresnek minősítettem Smile

A Bárdi-ban vettem Sikaflex a neve, talán Sikaflex-227. Több színben van, talán szürke is, nekem hirtelen kellett és raktáron a fekete volt. Olyan 2900 Ft körül, amiből valami akció miatt lejött egy kis kedvezmény, tehát 2500 környéke volt az anyagár. Kinyomópisztollyal a legkönnyebb használni, de ecsettel is el lehet utána dolgozni, vagy mással elkenni, csak jól maszkolj, hogy fölöslegesen ne kend szét mindenfelé. Nálam nem a sín volt a ludas, ráadásul csak a bal oldalival foglalkoztam. Oké, hogy hajszálrepedés van végig amíg láttam, de az talán csak az lemez összeillesztésnél levő tömítő. Gondolom nem a heggesztés. A lámpabúra furata volt a ludas. Én nem szoktam szétkapni a lámpát csak úgy hétvégente hogy kipucoljam alatta a retket de lehet, hogy néha ezt is kell ennél a típusnál.
A tetősínt csak ezzel a sikaflex-el rögzítettem, külön ragasztót nem használtam. Súlyozni is 1-2 órát volt időm, másnap indultunk Szlovéniába és ennyit tudtam időben áldozni rá. De azóta pattent.

(Most lenne egy lehetőségem átülni egy 2 éves CMAX-ba, de mivel annyi mindent megcsináltam már ezen a fókán, ésszerűen nem tudok belőle jól kiszállni. Kíváncsian várom a következő hibáját Very Happy Kapott 4 új nyári gumit, tavaly vezérlés csere, gyertyák, szűrők, szervószivattyú csere, ezeket senki nem fizeti meg ha eladom. Úgyhogy marad... )

Jó munkát a szigeteléshez!
(Közben azért én is youtube-oztam, hogy a viharba jön le a lámpabúra, mi fogja még... Smile )

Arra figyelj még szerintem, hogy túl sokat ne tegyél a lámpa alá, csak amennyit tényleg reálisnak látsz, mert mi van ha izzót kell cserélni és az egész búrát leragasztottad... És amihez hozzáér ez a cucc, azt már nehéz lepucolni.

Vissza az elejére

saumur

HozzászólásElküldve: 2019.06.06 13:20:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1089
 Hozzászólás témája: Ablakemelő nyikorgás

Egy ideje nyikorog, kicsit remeg a bal első ajtó üvege (és most már a jobb oldali is kezdi) fel-le húzásnál.
Mi miatt van ez és hogy lehet megjavítani?

Vissza az elejére

JuPe

HozzászólásElküldve: 2019.06.23 15:57:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1090
 Hozzászólás témája:

[quote="torogyuri"]
Pisti86 írta:
torogyuri írta:
peti77 írta:
torogyuri írta:
Már csak a kormányelfordításnál jelentkező recsegést-ropogást kéne megszüntetnem de ahhoz gondolom már szerelő fog kelleni Rolling Eyes

Pontosan, toronycsapágy csere..... Wink

Mennyibe fáj egy ilyen időben/pénzben?

Sziasztok, nekem is volt ilyen problémám.
A toronycsapágy kiszáradása okozza 2-3 havonta tele szoktam nyomni wd-40 el, utánna csöndes semmi baj vele. Esetleg grafit tartalmu kenőanyaggal is érdemes lehet próbálkozni, az ott maradó grafit több ideig keni.

És ehhez mégis mennyire kéne szétszednem?[/quote

Ez kiderült, hogy hova kell fújni vagy kenni? Hasonló cipőben járok, én most kezdem hallani a ropogást.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Zörgések, karosszéria meghibásodások
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 35, 36, 37
Ugrás:   

37 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.40 másodperc