Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.06.02. 13:33:37 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: PR81
Mai: 1
Tegnapi: 1
Összesen: 25726
Látogatók:
Vendégek: 326
Tagok: 9
Összesen: 335

Jelen lévő tagok:
01: sparta2
02: Dan9405
03: Ziyan
04: wobbler74
05: kovacsaba
06: podpupi
07: lucifer
08: theseus
09: Bobyjack

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - HHO (Hidrogénes motortisztítás)

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Általános dolgok -> HHO (Hidrogénes motortisztítás)
Időzóna: (GMT +1 óra)
FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 1 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

hape

HozzászólásElküldve: 2019.04.22 21:07:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: HHO (Hidrogénes motortisztítás)
Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem találtam ezzel foglakozó topicot, ezért indítottam. Embarassed Van-e valaki, aki már kipróbálta, vagy tapasztalatokat gyűjtött? Sok szépet írnak róla, kérdés, megéri-e a kb 20k Ft-ot? 1.6-os F1-em van, 15 éves, sok városi használattal, 110.000 km-el.
Erről van szó:
https://alapjarat.hu/hasznos-infok/gondoskodj-autod-motorjarol-green-engine-motortisztitas-interju

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

zagergo

Érvényes: 2020.11.18.

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 07:10:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája: Re: HHO (Hidrogénes motortisztítás)

Hali!

Én kipróbáltam, 60 papírt fizettem és teljes mértékben 0 javulást éreztem. Ezt oda is kommenteltem de törölték... Jobb sem lett és tisztább sem, utána le kellett venni a szívósort (nem emiatt) de olyan retkes volt, hogy nem hiszem, hogy bármit is ér.

hape írta:
Nem találtam ezzel foglakozó topicot, ezért indítottam. Embarassed Van-e valaki, aki már kipróbálta, vagy tapasztalatokat gyűjtött? Sok szépet írnak róla, kérdés, megéri-e a kb 20k Ft-ot? 1.6-os F1-em van, 15 éves, sok városi használattal, 110.000 km-el.
Erről van szó:
https://alapjarat.hu/hasznos-infok/gondoskodj-autod-motorjarol-green-engine-motortisztitas-interju

Geri

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 13:35:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3

zagergo írta:
... utána le kellett venni a szívósort (nem emiatt) de olyan retkes volt, hogy nem hiszem, hogy bármit is ér....

A neten rákeresve "HHO engine cleaning"-re vagy "carbon cleaning engine proof" eltérő véleményeket lehet találni a hatásosságáról. Még a leglogikusabb az, hogy a gőz komponensnek vagy a szegénykeverék okozta magasabb hőmérsékletnek lehet tisztító hatása.

De ez a szívósorra nem vonatkozik. Egy majdnem szobahőmérsékletű környezetben, egy gázkeveréktől nem várható szinte semmilyen reakció a lerakódással.

Érdemes -sok más mellett- pl. ezt elolvasni:
balancemotorsport.co.uk/carbon-engine-cleaning-does-it-work
Látványos, ahogy a beszivárgó vizes hűtőfolyadék a hengerfejes részen a dugattyút fémtisztára pucolja.

Vissza az elejére

zagergo

Érvényes: 2020.11.18.

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 14:24:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4

Hát ez az...egyáltalán nem győzött meg, de ez csak az én tapasztalatom. Én azért próbáltam ki mert esküdöztek a neten (még az angol oldalakon is) hogy ez milyen fantasztikus eljárás...
Egy 2.0 TDCi-vel voltam amiben 340ezer futott km van és nem volt előtte ilyen tisztításon.

fiesta írta:
zagergo írta:
... utána le kellett venni a szívósort (nem emiatt) de olyan retkes volt, hogy nem hiszem, hogy bármit is ér....

A neten rákeresve "HHO engine cleaning"-re vagy "carbon cleaning engine proof" eltérő véleményeket lehet találni a hatásosságáról. Még a leglogikusabb az, hogy a gőz komponensnek vagy a szegénykeverék okozta magasabb hőmérsékletnek lehet tisztító hatása.

De ez a szívósorra nem vonatkozik. Egy majdnem szobahőmérsékletű környezetben, egy gázkeveréktől nem várható szinte semmilyen reakció a lerakódással.

Látványos, ahogy a beszivárgó vizes hűtőfolyadék a hengerfejes részen a dugattyút fémtisztára pucolja.

Geri

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 16:24:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5

fiesta írta:
zagergo írta:

Kösz az ajánlásokat, elég sokat olvastam róla, a Google a barátom.. a zagergő féle véleményekre vagyok kíváncsi; a leírásokban minden szép, minden jó -de tényleg olyan jó??

Vissza az elejére

Pepe135

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 17:18:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6
 Hozzászólás témája:

Elvben a hengert, szelepeket, illetve a katalizátort égeti tisztára az eljárás.
Én épp most gondolkodok rajta... 19 eFt

Az alternatíva: benzinbe/motorolajhoz tölthető injektor/motortisztító adalék, majd kb. 1 óra autópálya, folyamatos, 3000 feletti fordulattal, hogy kiégjen a kosz a katalizátorból. kb az is ezt a hatást éri el ez is.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2019.04.28 15:06:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7
 Hozzászólás témája:

Pepe135 írta:

Az alternatíva: benzinbe/motorolajhoz tölthető injektor/motortisztító adalék, majd kb. 1 óra autópálya, folyamatos, 3000 feletti fordulattal, hogy kiégjen a kosz a katalizátorból. kb az is ezt a hatást éri el ez is.

Azért bánj óvatosan az internettel...csak azt hidd el amit sok irányból sokan körbejártak és nagyon sok pecsét van rajta...
Az injektor tisztító adalék egy kicsit hozhat a konyhára, de 2+ óra autópálya, és inkább 4000-et forogjon, mint 3000-t a benzinesed. Időnként feljebb is forgathatod....Önmagában az autópályás tempó nagy fordulattal is szed le a városi dugóban összeszedett lerakódásokból. Egyébként milyen konkrét és objektív panaszokat okoznak neked a "lerakódás"-ok ?

Vissza az elejére

Pepe135

HozzászólásElküldve: 2019.04.29 07:10:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

FokaDriver írta:
Pepe135 írta:

Azért bánj óvatosan az internettel...csak azt hidd el amit sok irányból sokan körbejártak és nagyon sok pecsét van rajta...
Az injektor tisztító adalék egy kicsit hozhat a konyhára, de 2+ óra autópálya, és inkább 4000-et forogjon, mint 3000-t a benzinesed. Időnként feljebb is forgathatod....Önmagában az autópályás tempó nagy fordulattal is szed le a városi dugóban összeszedett lerakódásokból. Egyébként milyen konkrét és objektív panaszokat okoznak neked a "lerakódás"-ok ?

Picit lomha - 2 hét tapasztalata alapján. Az előző gazdija évekig csak városban hajtotta... 5-10 km -es szakaszokon. A környezetvédelmi értékek nem biztos, hogy jók... (most megy műszakira a gép, olaj, gyertyacsere alap, de szeretném rendbe rakni "belsőleg" is!

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2019.05.04 12:24:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9
 Hozzászólás témája:

Pepe135 írta:
FokaDriver írta:
Pepe135 írta:

Picit lomha - 2 hét tapasztalata alapján. Az előző gazdija évekig csak városban hajtotta... 5-10 km -es szakaszokon. A környezetvédelmi értékek nem biztos, hogy jók... (most megy műszakira a gép, olaj, gyertyacsere alap, de szeretném rendbe rakni "belsőleg" is!

A magyar műszaki viszgán bármilyen bontószökevényt át lehet tolni, e miatt ne parázz. Majd utána autópályázol amikor úgy adja ki az utad, és akkor hadd forogjon a motor. (előtte víz és olajszint ellenőrzés)

Amikor az enyém hozzámkerült, lecseréltem a téli gumit nyárira, és kicseréltem a túlhordott gyertyákat...nem lett szaporább utána sem az autó, de esett a fogyasztása kb 1 literrel.

Vissza az elejére

hape

HozzászólásElküldve: 2020.04.04 18:24:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10
 Hozzászólás témája:

Mai cikk az Indexen: https://totalcar.hu/magazin/technika/2020/04/04/hho-tisztitas_es_terraclean/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Általános dolgok -> HHO (Hidrogénes motortisztítás)
Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.15 másodperc