Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.05.19. 10:22:45 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: drobi74
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 24809
Látogatók:
Vendégek: 132
Tagok: 10
Összesen: 142

Jelen lévő tagok:
01: kojomjo
02: drobi74
03: n1nja
04: fiesta
05: MagicFly
06: Natura
07: sparta2
08: Kapeti
09: Attila64
10: attis

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Új C-Max tulajdonosok hülye kérdései

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a C-Maxról -> Új C-Max tulajdonosok hülye kérdései
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 96, 97, 98
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

98 / 98 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Sasa82

HozzászólásElküldve: 2019.02.24 18:26:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2911
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Rush77 írta:
Sziasztok!

Most vettem egy 2007-es 1.8 benzines C-maxot és lenne egy pár kérdésem, remélem tud valaki segíteni.

Néztem az Etist, hogy megnézzem alvázszám alapján a kocsi adatait, de a motoron és a szinén kívül semmit nem jelenít meg.
Régebben néztem a Focusomnál és akkor kiadta a teljes felszereltségét de most nem.
A másik kérdésem meg az lenne, hogy elképzelhető, hogy gyárilag kiegészítő fűtéssel kérték, Egyáltalán létezett ilyen opció? (ugye nem tudom megnézni a felszereltséget és ez egy német kocsi volt). Csak azért mert a focushoz képest villám gyorsan bemelegszik még -1 fok környékén is (kb 6-7 perc után majdnem 90 fokot mutat a vízhőmérő)

Köszi.

Szia!

Ha jól emlékszem akkor én is így jártam a Focusommal, regisztráltam és utána láttam mindent, bizonyos összegért meghatározott időre még robbantott rajzot is meg lehetne nézni, bár én ezt a funkciót nem próbáltam.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Rush77

Érvényes: 2020.03.03.

HozzászólásElküldve: 2019.02.25 08:40:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2912
 Hozzászólás témája:

Sasa82 írta:
Rush77 írta:
Sziasztok!

Most vettem egy 2007-es 1.8 benzines C-maxot és lenne egy pár kérdésem, remélem tud valaki segíteni.

Néztem az Etist, hogy megnézzem alvázszám alapján a kocsi adatait, de a motoron és a szinén kívül semmit nem jelenít meg.
Régebben néztem a Focusomnál és akkor kiadta a teljes felszereltségét de most nem.
A másik kérdésem meg az lenne, hogy elképzelhető, hogy gyárilag kiegészítő fűtéssel kérték, Egyáltalán létezett ilyen opció? (ugye nem tudom megnézni a felszereltséget és ez egy német kocsi volt). Csak azért mert a focushoz képest villám gyorsan bemelegszik még -1 fok környékén is (kb 6-7 perc után majdnem 90 fokot mutat a vízhőmérő)

Köszi.

Szia!

Ha jól emlékszem akkor én is így jártam a Focusommal, regisztráltam és utána láttam mindent, bizonyos összegért meghatározott időre még robbantott rajzot is meg lehetne nézni, bár én ezt a funkciót nem próbáltam.

Szia!

Köszi. Így már látom és azt írja, hogy nincs kiegészítő fűtés, viszont akkor nem tudom mire utalhat a gyors bemelegedés.
5-én megyek Gödre és akkor megnézetem azt is.

Köszi

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.03.10 21:36:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2913
 Hozzászólás témája:

ziasztok!

Tudja valaki,hogy hol lehetne kábelt átvezetni motortér akku környékéről utastérbe egy 2013 as 1,6 tdci Ford Cmax-ban?

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.03.10 21:50:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2914
 Hozzászólás témája:

nbh2007 írta:
Használt már valaki rézspray-t a kerékcsavaroknál, mert láttam valakinél és se rozsda nem alakult ki és a csavarok se ragadtak be?

Igen,én rendszeresen azt használom,és tényleg nagyon jó.Még a felni azon részét is vékonyan bekenem vele,ami felfekszik az agyra,így soha nem tapad oda a korroziotól.A fékpofák csuszkáit is ezzel kezelem,meg a fékbetét hátán a felfekvő részeknél.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.03.10 23:11:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2915
 Hozzászólás témája:

Ata62 írta:
nbh2007 írta:
Használt már valaki rézspray-t a kerékcsavaroknál, mert láttam valakinél és se rozsda nem alakult ki és a csavarok se ragadtak be?

Igen,én rendszeresen azt használom,és tényleg nagyon jó.Még a felni azon részét is vékonyan bekenem vele,ami felfekszik az agyra,így soha nem tapad oda a korroziotól.A fékpofák csuszkáit is ezzel kezelem,meg a fékbetét hátán a felfekvő részeknél.

A menetek bekenésével vigyázni kell. Amennyivel lecsökken a súrlódási együttható, annyiszor nő a csavart terhelő húzóerő. Az előírt meghúzási nyomaték mellett.

És meghúzási nyomaték nem azért van korlátozva, hogy a szerelők ne erőltessék meg magukat, hanem azért, mert akkora húzóerőt bír el a csavar biztonságosan. Szóval a lecsökkent súrlódási erő és az azonos nyomaték elszakíthatja a csavart.

Vissza az elejére

Ata62

HozzászólásElküldve: 2019.03.11 07:55:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2916
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Ata62 írta:
nbh2007 írta:

A menetek bekenésével vigyázni kell. Amennyivel lecsökken a súrlódási együttható, annyiszor nő a csavart terhelő húzóerő. Az előírt meghúzási nyomaték mellett.

És meghúzási nyomaték nem azért van korlátozva, hogy a szerelők ne erőltessék meg magukat, hanem azért, mert akkora húzóerőt bír el a csavar biztonságosan. Szóval a lecsökkent súrlódási erő és az azonos nyomaték elszakíthatja a csavart.

Igen,ez így igaz.Csak érdekességként írom le,nem követendő,esetleg saját felelősségre!Én a gyári 130 Nm helyett csak 110-re szoktam meghúzni fátyolos zsírzás mellett a csavarokat.Több mint 200 ez km alatt (időközi ellenőrzés megvan)még soha nem lazult meg egy sem,viszont leszedéskor (előtte Nm ellenőrzés)meglepően könnyen jönnek ki.Azért ellenőriztem leszedés előtt is,mert már az első csavar kiszedése is nagyon könnyű volt,hátha...

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.03.11 09:08:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2917
 Hozzászólás témája:

Ata62 írta:

Igen,ez így igaz.Csak érdekességként írom le,nem követendő,esetleg saját felelősségre!Én a gyári 130 Nm helyett csak 110-re szoktam meghúzni fátyolos zsírzás mellett a csavarokat.Több mint 200 ez km alatt (időközi ellenőrzés megvan)még soha nem lazult meg egy sem,viszont leszedéskor (előtte Nm ellenőrzés)meglepően könnyen jönnek ki.Azért ellenőriztem leszedés előtt is,mert már az első csavar kiszedése is nagyon könnyű volt,hátha...

Nem a kilazulás okozza a bajt.

Az előírt meghúzási nyomaték a csavarmeneten ébredő surlódási erő ellen dolgozik.

A surlódási erő = surlódási együttható * a felületeket összenyomó erő.

Ha surlódási együtthatót lecsökkentjük, ugyanakkora surlódási erőhöz nagyobb összenyomó erő kell. És ez az erő terheli a csavart.
Másfélszeresre, de akár többszörösre is megnőhet. Olyan mintha kenés nélkül másfélszeres vagy többszörös nyomatékkal lenne meghúzva a csavar.

Ezt senkinek sem érdemes megkockáztatni.

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.04.15 16:06:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2918
 Hozzászólás témája:

Sziasztok Segitségre lenne szükségem.Nemrég lettem C-max tulaj és lenne egy kis gond .Az elöző tulaj a 4-ből 2 gyertyát úgy meghúzott hogy a gyertya 6 lap része elnyalodott. Ilyenkor ez hogy lehet kiműteni esetleg egy 12 lapu dugókulcsal? A másik a motortér jobb oldali feléből gyorsításkor és mikor hagyom lassulni az autót kerepelő csattogó hangot hallok. Állitólag a hosszbordás szij valamelyik feszitője lehet csapágyas .Nem hiszem hogy hidrtőke lenne mert alapjáraton szépen jár a motor csak az injektorokat hallani .

Köszi a válaszokat.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.04.15 18:06:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2919
 Hozzászólás témája:

Szia!

Ez lehet, hogy nagyobb baj, mint elsőre látszik. Én azt saccolom, hogy az előző tulaj nem becsavarta a gyertyát, hanem megpróbálta kivenni és akkor ment tönkre a hatlap. A gyertya összerozsdásodott a hengerfejjel. Könnyen lehet, hogy a kisérlet vége az lesz, hogy beletörik és akkor a hagyományos módszer szerint le kell venni a hengerfejet.

Ezért, ha olyanok az adásvétel körülményei, akkor először jelezd szóban és tértivevényes levélben az eladónak, hogy egy ilyen rejtett hibája van az autónak és ha a javítás költséges lesz, akkor pénzvisszatérítésre tartasz igényt.

Ha elismeri a hibát, akkor érdemes szerelőt megbízni a kivétellel, hogy ne lehessen szakszerűtlenségre hivatkozni.

Ha nincs esély arra, hogy bármi felelősséget be lehessen az eladón hajtani és házilag próbálkoznál a javítással, akkor az első lépés, hogy csavarlazítóval be kellene áztatni a gyertya tövét. Esetleg hidegspray-vel alaposan be kell permetezni, hogy a hőtágulás elválassza az összenőtt részeket. De én utána megvárnám, hogy visszamelegedjen, nehogy rideggé váljon a fém.

A kivételre nem tudom, hogy létezik-e spéci szerszám, ami odafér. Nekem az lenne az ötletem, hogy szerszámacélból kellene köszörülni egy vagy két vékony éket, ami a dugókulcs sarkába téve belevág a gyertya anyagába. A kicsavarásnál óvatosan kell adagolni az erőt. Ha kicsit megmozdul, akkor időnként befelé kell csavarni, hogy a menetről lejöjjön a korom.

Ha eltörik a gyertyatest, akkor vagy le kell venni a hengerfejet, vagy szét kell fúrni a menetben levő részt és ki kell bányászni a maradékot. De akkor biztosan behullik némi törmelék, amit talán sűrített levegővel lehet kifújni. de ha ez nem sikerül maradéktalanul, akkor megkarcolja a hengerfalat. Esetleg sikerülhet csak félig átfúrni a gyertyát, hogy ne lyukadjon át és ne essen be belőle semmi. Utána csavarkihajtóval lehet próbálkozni.

Majd írd meg, hogy mi lett a vége. Smile

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.04.15 19:27:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2920
 Hozzászólás témája:

Rendben köszi majd megpróbálom. Ha jól láttam még van rajtuk ép rész próbáljam meg ott ráfogva dugokulcsal kilazitani persze miutan befujtam csavarlazitoval?

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.04.15 19:47:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2921
 Hozzászólás témája:

Meg lehet próbálni.

De óvatosan az erővel. Kis becsavarással is lehet próbálkozni, hátha arra megmozdul.

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.04.15 19:58:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2922
 Hozzászólás témája:

Rendben köszönöm. Majd a hétvégén megpróbálom

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.04.19 06:41:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2923
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.Gyári 3 gombos Távirányitós Ford kulcsot hogyan/honnan lehet rendelni?Mivel én csak pótkulcsal kaptam az autóm és elég nehézkes így használni.

Vissza az elejére

oxyff2

Érvényes: 2019.11.06.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.21 21:18:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2924
 Hozzászólás témája:

Balazs029 írta:
Sziasztok.Gyári 3 gombos Távirányitós Ford kulcsot hogyan/honnan lehet rendelni?Mivel én csak pótkulcsal kaptam az autóm és elég nehézkes így használni.
Szia!

Úgy látom szinte mindenki Húsvétol... Wink
Pár link innen a Fórumról:
Link_1
Link_2
Link_3
Na, megint beleszaladtam: pár hozzászólásban nem látszanak a képek....

Gyári kulcs? Hmmm.... Jó lesz Neked a "gagyi "is Razz

Ha olvasgatod a Fórumot, akkor látod, hogy többeknek (nekem is) TávolKeleti pótkulcsunk van!
Teljesen hibátlanul működik.
Azt meg kell nézned, hogy milyen Tranzponder kell a kocsidhoz.
TRANSPONDER CHIP CATALOG : FORD
[Nem szereti a hirdetésblokkolókat!!!]

Nyugodtan keresgess TávolKeleten, sokkal baraátságosabak az árak.
Vagy esetleg itt.
A keresőbe a megfelelő értékeket írd be!

A kulcsot kimaratod - az árak változatosak - , az immót hozzárendeled a kocsihoz, és boldogság...
Na, ha valmit kihagytam, vagy tévesen írtam, a Fórumtársak majd kijavítanak.

További Kellemes Húsvétot!
oxygen

Képek a hozzászólásokban
_

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.04.22 07:50:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2925
 Hozzászólás témája:

Köszönöm gyors segitséget Smile

Vissza az elejére

combo

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 00:41:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2926
 Hozzászólás témája: Fordulatszám

Sziasztok!

Bocs, nem pont ebbe a topicba illik a kérdés, mert én csak leendő c-max tulaj vagyok (legalábbis remélem, hogy összejön egy jó vétel, nagyon tetszik ez az autó), de nem találtam megfelelőbbet.

Egy 2007-2010 közötti ráncfelvarrt c-max 1 vásárlásán gondolkodom, az alap 1.6-os 100 LE-s benzinmotorral. Azt meg tudná mondani valaki, hogy ezzel a motorral mennyit forog 130-nál (ötösben Smile)?

Előre is köszönöm.

Vissza az elejére

sernyovac

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 12:48:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2927
 Hozzászólás témája: Re: Fordulatszám

combo írta:
Sziasztok!

Bocs, nem pont ebbe a topicba illik a kérdés, mert én csak leendő c-max tulaj vagyok (legalábbis remélem, hogy összejön egy jó vétel, nagyon tetszik ez az autó), de nem találtam megfelelőbbet.

Egy 2007-2010 közötti ráncfelvarrt c-max 1 vásárlásán gondolkodom, az alap 1.6-os 100 LE-s benzinmotorral. Azt meg tudná mondani valaki, hogy ezzel a motorral mennyit forog 130-nál (ötösben Smile)?

Előre is köszönöm.

4000

Vissza az elejére

combo

HozzászólásElküldve: 2019.04.23 21:19:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2928

sernyovac írta:
combo írta:
Sziasztok!

Előre is köszönöm.

4000

Köszönöm.

Örültem volna, ha kevesebbet (ez elég kisautós), de ez van. Smile

Vissza az elejére

Balmesz001

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.24 10:11:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2929

combo írta:

Köszönöm.

A 3.8 benzinesem 3250-et fordult 125km/h-nál. Nem érzem azt a 4000-et olyan vészesnek egy 1.6-os motortól.

Vissza az elejére

combo

HozzászólásElküldve: 2019.04.24 11:16:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2930

Balmesz001 írta:
combo írta:

Köszönöm.

A 3.8 benzinesem 3250-et fordult 125km/h-nál. Nem érzem azt a 4000-et olyan vészesnek egy 1.6-os motortól.

Valószínűleg igazad van. Ha van normális hangszigetelés, akkor szerintem engem sem fog zavarni. (Attól ijedtem meg, hogy a 20 éves, 1.4-es, 75 lovas kis Peugeot 306-om forog ennyit 130-on, sőt inkább kevesebbet, és ilyenkor már rendesen bömböl a motor, zavaró/fárasztó módon.)

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.04.25 08:09:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2931
 Hozzászólás témája:

Elfelejtettem kérdezni hogyha rendelek ilyen Távolkeleti Kulcsot ami 3 gombos akkor sima pótkulcsról rá tudják tanítani a kocsira hogy nyisson zárjon mindent?.A pótkulcson nincs semmi gomb .Mert azt olvastam egy Kulcsmásolásal foglalkozó cég oldalán hogy másoláshoz is 3 gombos kulcs szükséges mert annak más a progamozása vagy mi (nem értek hozzá) Smile

Vissza az elejére

Balmesz001

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.04.25 12:02:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2932
 Hozzászólás témája:

Balazs029 írta:
Elfelejtettem kérdezni hogyha rendelek ilyen Távolkeleti Kulcsot ami 3 gombos akkor sima pótkulcsról rá tudják tanítani a kocsira hogy nyisson zárjon mindent?.A pótkulcson nincs semmi gomb .Mert azt olvastam egy Kulcsmásolásal foglalkozó cég oldalán hogy másoláshoz is 3 gombos kulcs szükséges mert annak más a progamozása vagy mi (nem értek hozzá) Smile

Nyitásra-zárásra otthon is betanítható, nem kell programozni.
-Kulcsot bedugni
-4 alkalommal II állásba fordítani gyorsan
-Sípolást követően az új távirányító gombjait megnyomkodni

Lehet, hogy utána nem ismeri fel az eredeti kulcs távirányítóját, akkor be kell tanítani azt is újra a fentieket követve.

Az indítás már más, ahhoz szaki kell.
Arra figyelj, hogy az autódhoz való transzponder legyen a rendelt kulcsban.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2019.05.04 13:01:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2933
 Hozzászólás témája:

Szevasztok,

A 2011-es C-Max-om ablakmosó tartály kupakja megy tönkre...vajon jó rá bármelyik hasonló ívású Focus ablkamosó tartály kupakja ? Ezek egyen méretek ?

Köszönet,
FD.

Vissza az elejére

nagysuhi

HozzászólásElküldve: 2019.05.05 07:58:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2934
 Hozzászólás témája:

FokaDriver írta:
Szevasztok,

A 2011-es C-Max-om ablakmosó tartály kupakja megy tönkre...vajon jó rá bármelyik hasonló ívású Focus ablkamosó tartály kupakja ? Ezek egyen méretek ?

Köszönet,
FD.

Jó a kérdés, az enyémben is szét van töredezve. Kíváncsi leszek a megoldásra.

Vissza az elejére

Balazs029

HozzászólásElküldve: 2019.05.11 15:06:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2935
 Hozzászólás témája:

Sziasztok .Pollenszűrő csere előtt állok és gondoltam hogy akkor már kitakarítanám a klímát is.
Milyen módszert tudtok ajánlani ami otthon elvégezhető.?
Habos vagy ilyen "Bomba" sprayt használjak? Vagy esetleg mindkettőt?

Illetve hol találom a klíma kondenzvíz elvezető csövét egy 2007-es faceliftes c-max ban? Mert nem láttam még a kocsi alatt tócsát félek hogy el van tömődve.

Vissza az elejére

Shatterhand

HozzászólásElküldve: 2019.05.12 14:03:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2936
 Hozzászólás témája:

nagysuhi írta:
FokaDriver írta:
Szevasztok,

Köszönet,
FD.

Jó a kérdés, az enyémben is szét van töredezve. Kíváncsi leszek a megoldásra.

+1

Vissza az elejére

VipeR

HozzászólásElküldve: 2019.05.13 17:54:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2937
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Cmax vasarlasa elott allok 2011-2014 kozott.
1.6os benzineseket nezem a ti-vct motorral. Focusom volt anno, de ezeknel a tipusoknal nem tudom mikre kell figyelni. Tudnatok segiteni mit erdemes nezni?

Koszi!

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a C-Maxról -> Új C-Max tulajdonosok hülye kérdései
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 96, 97, 98
Ugrás:   

98 / 98 oldal

Ugrás: