Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.05.19. 11:04:05 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: drobi74
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 24809
Látogatók:
Vendégek: 141
Tagok: 10
Összesen: 151

Jelen lévő tagok:
01: JuPe
02: Pallaci
03: lucifer
04: theseus
05: Natura
06: kojomjo
07: drobi74
08: n1nja
09: fiesta
10: MagicFly

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Focus II. motorproblémák

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus II. motorproblémák
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 148, 149, 150
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

150 / 150 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

mugab

HozzászólásElküldve: 2019.03.01 23:33:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4471
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

mendoza írta:
mugab írta:
De ezt megnézheted ha kinyitod a motorháztetőt, és rápillantasz járó motornál. Szivárgás nyomok esetén, lehet elég meghúzni a csavarokat...

Szia,
Megneztem, persze azt elfelejtettem, hogy jaro motornal csinaljam Very Happy Very Happy
Viszont minden szaraznak tunik, kiveve az 1-es csucs kornyeke:

https://photos.app.goo.gl/Bj6XuH3MFN6ZY2qy6

Ez viszont nem biztos, hogy a csucstol jon, inkabb motorolajnak nez ki nekem...
A "meghuzni a csavarokat" ugy erted, hogy ami a csucsokat fogja csavar, vagy a resolajcsoveket?
Mert ami a csucsokat fogja le, az ha jol gondolom 7-es, de olyanom nincs...
Hm, eszerint csak azokat a csavarokat kell meghúzni, amihez van kulcsunk... Very Happy
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy azokat a csavarokat kell meghúzni, amik vagy lazák vagy valamiért meglazultak...

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

mendoza

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.03.02 06:52:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4472
 Hozzászólás témája:

mugab írta:
Hm, eszerint csak azokat a csavarokat kell meghúzni, amihez van kulcsunk... Very Happy
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy azokat a csavarokat kell meghúzni, amik vagy lazák vagy valamiért meglazultak...

Teljesen jol latod! 👍😂
Es azt veletlenul nem tudod, hogy ami a csucsokat fogatja le, az valoban 7-es imbusz?

Vissza az elejére

vkrissz

HozzászólásElküldve: 2019.03.19 19:44:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4473
 Hozzászólás témája: honnan hiányzik?

Sziasztok!

A képen látható cső vége csak lóg az üzemanyag szivattyú mellett és nem találom honnan hiányzik. Valaki meg tudja mondani milyen cső és hová kellene csatlakoznia?
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza az elejére

pampalinikis

HozzászólásElküldve: 2019.04.22 12:49:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4474
 Hozzászólás témája:

Sziasztok !

Következő hibát produkálja 1,6 TDCI Focusom, amit szerelőm eddig nem tudott megoldani:

Melegebb időben (kb 25 Celsius fok felett) közepes terhelésnál (pl: nem forszírozott de azért dinamius előzés) engine failure hibát kapok (hibakódot sajnos elfeljtettem) és az autó teljesítményét jelentősen korlátozza az automatika. Újraindíítás után minden működik tovább gond nélkül.
Korábban hasonló előfordult kánikulában egyenletes autópálya tempóban is - akkor gázolajszűrő csere és az üzemanyag szintet nem engedve negyed tank alá, orvosolta a problémát.

Most épp friss gázolajszűrőt kapott és üzemanyag tankot azóta sosem engedem kiürülni, de sajnos már sikerült reprodukálnom a hibát az elmúlt napokban.

Találkozott már valaki haonló hibával ilyen körülmények hatására? Merre lenne érdemes elinulni a hiba nyomozásában ?
Vagy esetleg milyen szervízt tudnátok ajánlani Fejér megyében vagy környékén ?

Üdv!
Attila

Vissza az elejére

edk

HozzászólásElküldve: 2019.04.22 16:35:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4475
 Hozzászólás témája:

pampalinikis írta:
Sziasztok !
...

Próbáld előkeríteni azt a hibakódot, abból valószínűleg el lehet indulni valamerre.

Vissza az elejére

szarvasember

HozzászólásElküldve: 2019.04.26 06:59:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4476
 Hozzászólás témája:

dadis09 írta:
dadis09 írta:
Sziasztok!
Van itt valakinek SHDA (1.6 benzin 74kW) járgánya?
Egy korábbi hozzászólásomhoz kapcsolódva (hidegen dízelesen hangon csörög a motor), elvittem ESS-ékhez, megnyugtattak, hogy ennél a blokknál ez kvázi normális...viszont azért picit bosszant a dolog, hogy olyan a hangja hideginditáskor, mint egy 20éves golfnak.
Tapasztalta valaki esetleg ezt a tünetet? Lehet esetleg tenni valamit vele? Pl. más olajat használni, vagy egyéb praktika ami lecsendesíti?
Amúgy ebben a motorban a szelepállítás hidrotôkés vagy korongos? Ez esetleg okozhat ilyen csörgést? Érdemes itt nézelôdni?[/youtube]
Kb ilyen az enyém is:
https://m.youtube.com/watch?v=h6M3700xocU
Köszi, ha megosztjátok a tapasztalatotokat!

Senki nem találkozott ilyen "hibával"? Vagy mindenkinek dízel fókája van? Smile

Sziasztok,

Hasonló gondom van nekem is (SHDA szintén). Hideg motorral kerepel, gázadásnál/elvételnél erősebben, aztán, ha bemelegszik (~15 perc után már biztosan), megszűnik a kerepelés.

Fél éve vettem, nem emlékszem, hogy már akkor is megvolt-e ez a jelenség, mindenestre vásárlás után elvittem vezérléscserére és akkor kértem, hogy nézzenek rá a szelephézagokra, de azt mondta a szaki, hogy abszolút nem szükséges, mert hidrotőkés.

Örülnék, ha valaki hozzáértő itt is megerősítené ezt?!

Pár hete voltam téli-nyári cserén, akkor sem mondta a szervizes, hogy beteg lenne a hangja...

Ez eddig egybevág azokkal a kommentekkel, miszerint "ez feature és nem bug"Smile, de nem nyugtatott meg teljesen.

Valakinek van még bármi ötlete?

Köszi,

Vissza az elejére

kreol32

HozzászólásElküldve: 2019.04.29 18:06:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4477
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Most került hozzám egy mk2-es 1.6 TDCI 80kW focus 2010-es. Eddig semmi probléma nem volt viszon mostanában olyan hibát produkál, hogy ha ment a klíma kb 100km-el később motorhibát dob ki és érezhetően elveszi a teljesítményt. Illetve néha ha olyanja van 3000 felé nem pörög vagy esetleg padlógázzal sem megy 100-nál többet. De 5 mp-el később pedig elindul ahogy kell. Valakinek ötlete van? Ez mennyire szokott súlyos probláma lenni?

Előre is köszönöm!

Vissza az elejére

Kombiwartburg

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.05.01 22:28:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4478
 Hozzászólás témája:

szarvasember írta:
dadis09 írta:
dadis09 írta:
Sziasztok!
Van itt valakinek SHDA (1.6 benzin 74kW) járgánya?
Egy korábbi hozzászólásomhoz kapcsolódva (hidegen dízelesen hangon csörög a motor), elvittem ESS-ékhez, megnyugtattak, hogy ennél a blokknál ez kvázi normális...viszont azért picit bosszant a dolog, hogy olyan a hangja hideginditáskor, mint egy 20éves golfnak.
Tapasztalta valaki esetleg ezt a tünetet? Lehet esetleg tenni valamit vele? Pl. más olajat használni, vagy egyéb praktika ami lecsendesíti?
Amúgy ebben a motorban a szelepállítás hidrotôkés vagy korongos? Ez esetleg okozhat ilyen csörgést? Érdemes itt nézelôdni?[/youtube]
Kb ilyen az enyém is:
https://m.youtube.com/watch?v=h6M3700xocU
Köszi, ha megosztjátok a tapasztalatotokat!

Senki nem találkozott ilyen "hibával"? Vagy mindenkinek dízel fókája van? Smile

Sziasztok,

Hasonló gondom van nekem is (SHDA szintén). Hideg motorral kerepel, gázadásnál/elvételnél erősebben, aztán, ha bemelegszik (~15 perc után már biztosan), megszűnik a kerepelés.

Fél éve vettem, nem emlékszem, hogy már akkor is megvolt-e ez a jelenség, mindenestre vásárlás után elvittem vezérléscserére és akkor kértem, hogy nézzenek rá a szelephézagokra, de azt mondta a szaki, hogy abszolút nem szükséges, mert hidrotőkés.

Örülnék, ha valaki hozzáértő itt is megerősítené ezt?!

Pár hete voltam téli-nyári cserén, akkor sem mondta a szervizes, hogy beteg lenne a hangja...

Ez eddig egybevág azokkal a kommentekkel, miszerint "ez feature és nem bug"Smile, de nem nyugtatott meg teljesen.

Valakinek van még bármi ötlete?

Köszi,

Szervusz!

Nekem is ugyanez a helyzet ugyanilyen motorú vason. 4 éve vettem, 5 éves volt, akkor is ilyen hangja volt, azóta is olyan és rendben működik. A minap kérdeztem ezt ESS Zolitól, szerinte is oké.

Üdv,
M.

Vissza az elejére

fefe1968

Érvényes: 2020.05.20.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.05.05 16:20:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4479
 Hozzászólás témája:

[quote="Kombiwartburg"]
szarvasember írta:
dadis09 írta:
dadis09 írta:

Senki nem találkozott ilyen "hibával"?

Az enyém teljesen csendes a beindulásától kezdve. Nagyon sokaktól olvasom ezt a hidegen csörgést, állítólag a dugattyúk billegnek benne bemelegedésig. Ilyen ez a motor, ettől még senkinek semmi baja nem lett, csak kellemetlen. Lehet, hogy a futásteljesítménnyel előbb-utóbb előjön. Ahogy a fokozott olajfogyasztás is. Én 145e km-nél járok, semmi panasz.

A galériám: Klikk ide!

Vissza az elejére

kalimat

HozzászólásElküldve: 2019.05.07 12:04:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4480
 Hozzászólás témája: csörgés

Sziasztok!

Nekem 1.6-os, benzines Focusom van, 190e km-rel. Mostanra már nagyon szokott csörögni de a korábban leírtaktól annyiban más, hogy nekem csak gázelvételkor és alapjáraton csörög, menet közben vagy gyorsításkor nem.
Ez is ugyanaz a baj lehet szerintetek? Egy szerelő először vezérléstárcsára gyanakodott de mint kiderült ebben nincs ilyen.

Vissza az elejére

szarvasember

HozzászólásElküldve: 2019.05.08 06:53:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4481
 Hozzászólás témája:

[quote="fefe1968"]
Kombiwartburg írta:
szarvasember írta:
dadis09 írta:
dadis09 írta:

Senki nem találkozott ilyen "hibával"?

Az enyém teljesen csendes a beindulásától kezdve. Nagyon sokaktól olvasom ezt a hidegen csörgést, állítólag a dugattyúk billegnek benne bemelegedésig. Ilyen ez a motor, ettől még senkinek semmi baja nem lett, csak kellemetlen. Lehet, hogy a futásteljesítménnyel előbb-utóbb előjön. Ahogy a fokozott olajfogyasztás is. Én 145e km-nél járok, semmi panasz.

Köszönöm a válaszokat.

Azt még valaki meg tudja mondani 100%-ra, hogy ez az SHDA motor hidrotőkés vagy sem?

Vissza az elejére

degu611

HozzászólásElküldve: 2019.05.08 08:57:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4482
 Hozzászólás témája:

Mi a különbség az SHDA és HWDA motor között?

Vissza az elejére

fhoksz

Érvényes: 2020.03.03.

HozzászólásElküldve: 2019.05.13 20:31:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4483
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Focus MK2 2006 1,6 benzin VCT
Hatalmas segitségre lenne szükségem. Kocsi alatt találtam két pötty olajat, mondom alánézek már... volt baj.. konkrétan a kocsi alja tiszta olaj volt... de éppen aktuálisan nem folyt sehol, látszott hogy menetközben csapta szét valami valahol. Vezető oldal... oké ... haver emelő, nem látunk semmit akksi, légszűrő kivesz.. a képen látható látvány fogadott... BAKra gondoltunk de mondta haver az nem olajos hanem tomor és csak itt ott volt olajos. Képen sárgával lehetséges pontok. Fék csatlakozók , bak, kormánymű. A folyt olaj szine sárgás szaga motor / váltóolajszagú. Fék kormánymű jó, sem mozgásban sem áltában nem folyik olaj nem hiányzik. Motorolaj nem hiányzik. Kocsit összeraktuk teszteltük sehol semmi. A képen pirossal megjelöltük a váltóból kiáálló haver szerint levegőztetőt.. a bakhoz volt csatlakoztatva, és az olaj utja reális lehet.. de elég nagy nyomással kellett hogy onnan kiokádjon. Most ez a cső a légszűrő elé van hajtva hogy alánézve lássuk, és egy lukas zacskót tettünk rá, hogy levegőzzön de mégse fröcsköljön össze mindent. Mentünk vele semmi hibát nem produkál. Kérlek segitsetek ez mi lehet és van e vele tennivalóm!? Váltóolaj kocsivételkor lett cserélve, 3 éve azóta kb 40000kmet raktam bele. Hétvégén volt egy kb 1200 kmes balatoni túránk gondmentesen. Köszi a segitséget, bocs a regényt!

Vissza az elejére

fhoksz

Érvényes: 2020.03.03.

HozzászólásElküldve: 2019.05.16 15:33:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4484
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Szerelo azt mondta hogy a nivocsavart kiengedve meg vagy fel liter valtoolaj kifolyt... van ennek olyanja? 1.6 vct benzin.

Vissza az elejére

mugab

HozzászólásElküldve: 2019.05.16 20:39:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4485
 Hozzászólás témája:

fhoksz írta:
Sziasztok!

Focus MK2 2006 1,6 benzin VCT
Hatalmas segitségre lenne szükségem. Kocsi alatt találtam két pötty olajat, mondom alánézek már... volt baj.. konkrétan a kocsi alja tiszta olaj volt... de éppen aktuálisan nem folyt sehol, látszott hogy menetközben csapta szét valami valahol. Vezető oldal... oké ... haver emelő, nem látunk semmit akksi, légszűrő kivesz.. a képen látható látvány fogadott... BAKra gondoltunk de mondta haver az nem olajos hanem tomor és csak itt ott volt olajos. Képen sárgával lehetséges pontok. Fék csatlakozók , bak, kormánymű. A folyt olaj szine sárgás szaga motor / váltóolajszagú. Fék kormánymű jó, sem mozgásban sem áltában nem folyik olaj nem hiányzik. Motorolaj nem hiányzik. Kocsit összeraktuk teszteltük sehol semmi. A képen pirossal megjelöltük a váltóból kiáálló haver szerint levegőztetőt.. a bakhoz volt csatlakoztatva, és az olaj utja reális lehet.. de elég nagy nyomással kellett hogy onnan kiokádjon. Most ez a cső a légszűrő elé van hajtva hogy alánézve lássuk, és egy lukas zacskót tettünk rá, hogy levegőzzön de mégse fröcsköljön össze mindent. Mentünk vele semmi hibát nem produkál. Kérlek segitsetek ez mi lehet és van e vele tennivalóm!? Váltóolaj kocsivételkor lett cserélve, 3 éve azóta kb 40000kmet raktam bele. Hétvégén volt egy kb 1200 kmes balatoni túránk gondmentesen. Köszi a segitséget, bocs a regényt!

Szerintem a bak olajos... Csere)

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Focus II. motorproblémák
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 148, 149, 150
Ugrás:   

150 / 150 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.39 másodperc