Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.06.17. 10:56:25 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: ShantaeSas
Mai: 1
Tegnapi: 3
Összesen: 24979
Látogatók:
Vendégek: 429
Tagok: 8
Összesen: 437

Jelen lévő tagok:
01: puhos1
02: deniwrx
03: koluadi
04: sarkan59
05: sayenhard
06: Helm
07: mendoza
08: kojomjo

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Új C-Max tulajdonosok hülye kérdései

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a C-Maxról -> Új C-Max tulajdonosok hülye kérdései
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 97, 98, 99
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

99 / 99 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Ibigoo

HozzászólásElküldve: 2019.06.04 13:46:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2941
 Hozzászólás témája: hangjelzés huppanónál
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok! Pár napja egy használt Focus C-max (2006/11) boldog tulajdonosa lettem (Focus / C-max régi álmom volt, teljesült). A járgány kedves, aranyos és jófej, ugyanakkor bizonyos mértékű bukkanóknál elektronikus hangjelzést ad, első blikkre ugyanazt amit az általános figyelmeztetéseknél - pl. mikor azért szól, hogy ilyen-olyan ajtó nyitva van.
A kijelzőn, mellette lévő sárga / piros led-en nincs jelzés. Bátortalanul az ESP-re tippeltem elsőre - a bukkanó miatt csökken a kerékre, felfüggesztésre eső terhelés, úgy gondoltam ezt tarthatja közbelépésre vagy jelzésre érdemesnek az ESP -, de a hangjelzésnél nem villan fel az ESP visszajelző a műszerfalon, miközben az egyébként működik, mert a gyújtásnál szabályszerűen megjelenik.
A jelenlévőknek esetleg van ötletük? Köszönöm előre is!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

sulep

HozzászólásElküldve: 2019.06.04 21:52:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2942
 Hozzászólás témája:

Ma átvettük az új autót, igaz nem Focus, hanem C-Max 1.0 125le, de amit furcsállok, hogy a szervízkönyvben 1 év vagy 20 ezer km van írva illetve a korábbi ilyen motorral szerelt autóinknál is ez volt, addig a 0 revíziós nyomtatott papírra 2 év vagy 30 ezer km van nyomtatva és ezt is mondta az értékesítő. Ilyenkor melyik lehet a valós? 0 revíziónál a kereskedés lényegében csak ellenőrzi az olaj ill. folyadékszinteket nemde? Vagy olajjal is ott töltik fel? Mondom nehogy másikat töltsenek bele véletlen mert mondjuk félrenéztek valamit és nyugodtan használja az ember (habár a papíron minden más adat jó).

Vissza az elejére

Ibigoo

HozzászólásElküldve: 2019.06.11 07:08:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2943
 Hozzászólás témája: Re: hangjelzés huppanónál

Ibigoo írta:
Sziasztok! Pár napja egy használt Focus C-max (2006/11) boldog tulajdonosa lettem (Focus / C-max régi álmom volt, teljesült). A járgány kedves, aranyos és jófej, ugyanakkor bizonyos mértékű bukkanóknál elektronikus hangjelzést ad, első blikkre ugyanazt amit az általános figyelmeztetéseknél - pl. mikor azért szól, hogy ilyen-olyan ajtó nyitva van.
A kijelzőn, mellette lévő sárga / piros led-en nincs jelzés. Bátortalanul az ESP-re tippeltem elsőre - a bukkanó miatt csökken a kerékre, felfüggesztésre eső terhelés, úgy gondoltam ezt tarthatja közbelépésre vagy jelzésre érdemesnek az ESP -, de a hangjelzésnél nem villan fel az ESP visszajelző a műszerfalon, miközben az egyébként működik, mert a gyújtásnál szabályszerűen megjelenik.
A jelenlévőknek esetleg van ötletük? Köszönöm előre is!

Valaki esetleg? Smile
Annyival tudom kiegészíteni a fentieket, hogy a hangjelzés során néha felvillan a kézifék jelzés, illetve beállított tempomat esetén kikerül a jármű a sebességtartásból.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2019.06.13 17:51:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2944
 Hozzászólás témája:

nagysuhi írta:
FokaDriver írta:
Szevasztok,

A 2011-es C-Max-om ablakmosó tartály kupakja megy tönkre...vajon jó rá bármelyik hasonló ívású Focus ablkamosó tartály kupakja ? Ezek egyen méretek ?

Köszönet,
FD.

Jó a kérdés, az enyémben is szét van töredezve. Kíváncsi leszek a megoldásra.

Alapos guglizás után arra jutottam hogy nincs olcsó megoldás...én végül 3400 Ft-ért vettem kupakot a vele csak együtt kapható gégecsővel a mindenamifordnál. A kupakot a helyére pattintottam, a gégecső pedig ment a műanyag hulladék gyűjtőbe. Egyébként ganaj minősége van az új gyári kupaknak is....tapintásra sem az a hőallóság és strapabírás mintaképe.

Még mindig olcsóbb mintha menet közben hagyom el a kupakot és a szmötyi eldugítja a spricniket.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2019.06.13 17:59:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2945
 Hozzászólás témája:

sulep írta:
Ma átvettük az új autót, igaz nem Focus, hanem C-Max 1.0 125le, de amit furcsállok, hogy a szervízkönyvben 1 év vagy 20 ezer km van írva illetve a korábbi ilyen motorral szerelt autóinknál is ez volt, addig a 0 revíziós nyomtatott papírra 2 év vagy 30 ezer km van nyomtatva és ezt is mondta az értékesítő. Ilyenkor melyik lehet a valós? 0 revíziónál a kereskedés lényegében csak ellenőrzi az olaj ill. folyadékszinteket nemde? Vagy olajjal is ott töltik fel? Mondom nehogy másikat töltsenek bele véletlen mert mondjuk félrenéztek valamit és nyugodtan használja az ember (habár a papíron minden más adat jó).

20 ezer....és a hűtőfolyadék szintjét is figyelgesd.

Vissza az elejére

sulep

HozzászólásElküldve: 2019.06.13 22:38:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2946
 Hozzászólás témája:

FokaDriver írta:
sulep írta:

20 ezer....és a hűtőfolyadék szintjét is figyelgesd.

Másik kereskedésben is rákérdeztem és 2 év vagy 30 ezer. A Ford Etis is ezt hozza ki illetve hogy ez már láncos kivitel. Ezekszerint ez egy újabb változat már, ez az euro 6.2-es.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a C-Maxról -> Új C-Max tulajdonosok hülye kérdései
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 97, 98, 99
Ugrás:   

99 / 99 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban