Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.07.17. 13:14:51 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: DakotaPasc
Mai: 2
Tegnapi: 9
Összesen: 25166
Látogatók:
Vendégek: 418
Tagok: 3
Összesen: 421

Jelen lévő tagok:
01: bakolaci
02: csehgz
03: fiesta

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Ékszíj csere

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Ékszíj csere
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

10 / 10 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Fokus23

HozzászólásElküldve: 2016.07.31 11:55:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 271
 Hozzászólás témája: Üdv
Hozzászólás az előzmény idézésével

Segítséget szeretnék kérni. Nem rég vettem egy 1.8 TDDI fókát és magyar szerelési leírást keresek hozzá. Ha tudna valaki segíteni az nagyon megköszönném. Vagy ha volna tippetek hogy kit keressek ezzel kapcsolatba az is nagy segítség volna már.
Köszi a segítségeteket előre is.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

lacko13

HozzászólásElküldve: 2016.07.31 12:32:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 272
 Hozzászólás témája: Re: Üdv

Fokus23 írta:
Segítséget szeretnék kérni. Nem rég vettem egy 1.8 TDDI fókát és magyar szerelési leírást keresek hozzá. Ha tudna valaki segíteni az nagyon megköszönném. Vagy ha volna tippetek hogy kit keressek ezzel kapcsolatba az is nagy segítség volna már.
Köszi a segítségeteket előre is.

Miert kell 100 helyre beírnod?

Vissza az elejére

Fokus23

HozzászólásElküldve: 2016.08.01 12:03:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 273
 Hozzászólás témája:

Mivel én sem olvasok bele minden témába gondoltam több helyre is beírom, hátha így nagyobb sikerrel járok.

Vissza az elejére

Lacpac

HozzászólásElküldve: 2016.11.12 22:42:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 274
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

Eljött az idő a szíjcseréhez (hosszbordás). Szétment a vezetőgörgő, levedlette a szíjat.
Megjöttek az alkatrészek (vettem több mindent is.), de 1715 helyett 1710-es 5mm-el rövidebb. Rá lehet majd tenni ezt a szíjat?

Nagyon kellene a jövőhéten a kocsi, nincs időm oda vissza postázgatni.
Szóval ha nem gáz ez a 5 mm akkor rá is teszem.

Akkor az lenne a kérdésem hogy 1710es szíj rátehető-e egy 1,8 tddi 90le mk1-es klímás fókára.

Vissza az elejére

zor19

HozzászólásElküldve: 2016.11.16 09:44:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 275
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

A héten kezdte el azt művelni a kocsi, hogy hidegindításnál amint bedörren a motor, sikít egy nagyon rövidet, aztán utána halk minden. Ha leállítom és újra beindítom, akkor már semmi ilyesmi. Tehát mindig, ha előtte sokat állt, garázsban van, kb. 10 fokon. Mi lehet ez, az ékszíj cserés már?

138.500km van a kocsiban, 9 éves, márciusban tervezem cserélni a szíjakat, addig még kihúzza?

(közben rájöttem, hogy rossz fórumba ment, az én fókám F2)

Vissza az elejére

Folkus

HozzászólásElküldve: 2017.01.24 16:40:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 276
 Hozzászólás témája: ékszíj

Sziasztok!

Volt egy döccenésem. Áthajtottam egy kb. 10 cm -es jégdarabon. Cirka 120 km-rel később kerregő hangra lettem figyelmes. Megálltam és ez a kép fogadott. Ékszíj lóg, de nincs elszakadva. A nyíllal megjelölt korong pedig lötyög.(Talán meg tudom osztani valahogy a képet) Sajnos még 1900 km-t kellett megtegyek ilyen állapotban. Csütörtökön viszem szervizbe. Mit cseréltessek? Gondolom ékszíj alapból. A korong vajon kopott az alatt a táv alatt? Hány ékszíja van egyáltalán. Amikor megvettem, akkor a vezérműszíj ki lett cserélve. Egyéb építő észrevétel? Köszi a válaszokat.
[/img]

Vissza az elejére

mpeter82

HozzászólásElküldve: 2017.01.24 20:14:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 277
 Hozzászólás témája: Re: ékszíj

Folkus írta:
Sziasztok!

Volt egy döccenésem. Áthajtottam egy kb. 10 cm -es jégdarabon. Cirka 120 km-rel később kerregő hangra lettem figyelmes. Megálltam és ez a kép fogadott. Ékszíj lóg, de nincs elszakadva. A nyíllal megjelölt korong pedig lötyög.(Talán meg tudom osztani valahogy a képet) Sajnos még 1900 km-t kellett megtegyek ilyen állapotban. Csütörtökön viszem szervizbe. Mit cseréltessek? Gondolom ékszíj alapból. A korong vajon kopott az alatt a táv alatt? Hány ékszíja van egyáltalán. Amikor megvettem, akkor a vezérműszíj ki lett cserélve. Egyéb építő észrevétel? Köszi a válaszokat.

Ezzel ne nagyon mászkálj így, pláne nem 1900km-t.
A szíjfeszítő görgő láthatóan eltávozott az élők sorából, a hosszbordás szíjadat pedig megfosztotta néhány bordától. Így lett egy jóval keskenyebb szíjad, a maradék pedig ott lóg.
A meggyengült szíj rövid úton el fog szakadni és akkor nem lesz töltésed sem. Szélsőséges esetben ha olyan szerencsétlenül szabadul el a szíj, akkor betépi a fogasszíj hajtás és az is el fog ugrani.
Hogy mit kell cserélni azt pontosan csak a szétszedés után lehetne megmondani, de azt az egy görgőt és szíjat biztosan.

Vissza az elejére

Folkus

HozzászólásElküldve: 2017.01.25 08:39:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 278
 Hozzászólás témája: Re: ékszíj

mpeter82 írta:
Folkus írta:
Sziasztok!

Ezzel ne nagyon mászkálj így, pláne nem 1900km-t.
A szíjfeszítő görgő láthatóan eltávozott az élők sorából, a hosszbordás szíjadat pedig megfosztotta néhány bordától. Így lett egy jóval keskenyebb szíjad, a maradék pedig ott lóg.
A meggyengült szíj rövid úton el fog szakadni és akkor nem lesz töltésed sem. Szélsőséges esetben ha olyan szerencsétlenül szabadul el a szíj, akkor betépi a fogasszíj hajtás és az is el fog ugrani.
Hogy mit kell cserélni azt pontosan csak a szétszedés után lehetne megmondani, de azt az egy görgőt és szíjat biztosan.

Köszönöm szépen a válaszodat. Akkor Szent Kristófra, az utazók védőszentjére bízom magam ismét - aki segített hazáig - remélem figyel rám, amíg elérek a szervizbe Very Happy

Vissza az elejére

serona

HozzászólásElküldve: 2017.01.29 15:09:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 279
 Hozzászólás témája: vezérmű?

Sziasztok! A beteg 2013-as 2.0 TDCI .... ma reggel indításnál nagy rántás, aztán engine malfunction üzenet, olajlámpa világít. Nem tudok belenézni, de sanda gyanum a vezérműszíj. Szakadás, leugrott? nyilván nem próbálom újra indítani. Holnap tréler aztán irány a vagép. szerintetek mire számíthatok?

Vissza az elejére

zsoci2

HozzászólásElküldve: 2017.03.15 13:26:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 280
 Hozzászólás témája: furcsa hang

Sziasztok,

2003-as 1,6-os benzines fókánk (107 e km) elkezdett alapjáraton furcsa magas sípoló többé-kevésbé folyamatos hangot adni.
A hang - ha jól hallom - a motorból jön, annak két oldalából szűrődik ki.

Mindegy hogy benyomom a kuplungot vagy nem.

2013-ban (95 e km) volt vezérműszíj-szett csere és ékszíj csere. Akkor ékszíj görgőt nem cseréltünk.
2015-ben volt hengerfej tömítés csere, féltengely szimering csere és üzemanyag szivattyú csere.

Mire gyanakodtok? Ékszíj görgő? Ha igen mit kellene cserélni: feszítőgörgőt (csak görgő, vagy fémbak is), vezető görgőt?

Vagy valami teljesen más?

Holnap mennénk műszakiztatni, ez jelenthet gondot?

köszönöm a válaszokat,

ÜDv,
Zsoci

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2017.03.16 02:21:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 281
 Hozzászólás témája: Re: furcsa hang

A műszakin a motor állapotát csak a szennyezés szempontjából vizsgálják.
És nem világíthat hibajelzés a műszerfalon.
Ha valami várható meghibásodásra utaló zaj van, akkor legfeljebb jóindulatúan szól a vizsgabiztos,
hogy ebből előbb-utóbb javítás lesz.

A motorból jövő hangok forrását legjobban úgy lehet keresni, hogy egy nagy csavarhúzó nyelét
a füledhez tartod és a hegyét a motor különböző pontjaihoz érinted.

Nem tudom, hogy milyen jellegű a hang, de jöhet a szívó- vagy kartergáz visszavezető rendszerből is.
Az áramló levegő fütyülhet, ha valamilyen résen vagy szűkületen megy át.

Vissza az elejére

netdiag

HozzászólásElküldve: 2019.07.07 20:41:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 282
 Hozzászólás témája: füstölő ékszíj

Sziasztok, új vagyok itt, üdv mindenkinek. Pár hónapja vettem egy 7 éves benzines Focust (Ti-VCT, 125 LE, 125 ezer km), németektől lett behozva, az előélete ismeretlen. Két problémám van vele.

Az egyik az, hogy nem igazán működik a vészfékezés (city stop). Hiába van bekapcsolva, eddig egyszer aktiválta magát, akkor se kellett volna (fekvőrendőrön satufékezett). A teszt papírdobozt nem észlelte. Elvileg lenne benne táblajelző is (sok értelme persze nincs), de nem jelzi. A régi kék monokróm kijelzőn nem tudom, egyáltalán hogyan jelezné...

A másik probléma friss: ma megálltam egy üzlet parkolójában 10-15 percre járó motorral, közben ment a klíma, szépen hűtött is. Utána elindultam, és hiába volt bekapcsolva a klíma, nem hűtött. 1-2 km-rel arrébb égett szagra lettem figyelmes (gumiszag), gyorsan megálltam, felnyitottam a motorháztetőt, és láttam, h forog az ékszíj rendesen, viszont enyhén füstöl. Gyorsan leállítottam az autót, átszellőztettem, legyeztem az ékszíjat. Kb. fél óra állás után újraindítottam a motort (AC kikapcsolva), ment rendesen. Visszakapcsoltam a klímát, továbbra is ment rendesen, és hűtött is (azóta mentem már vele kb. 30 km-t, minden rendben). Mi lehetett ez? Vigyem el szervizbe szerintetek? Álló helyben eszerint nem szabad használni a klímát? A régebbi (Primera, Mazda3, Mazda6) autóimnál ez nem volt probléma.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Ékszíj csere
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Ugrás:   

10 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban