Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.10.18. 20:37:34 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: MelodeeBut
Mai: 3
Tegnapi: 1
Összesen: 25567
Látogatók:
Vendégek: 234
Tagok: 7
Összesen: 241

Jelen lévő tagok:
01: afiser
02: qqrique
03: tamastamas
04: sulep
05: JuPe
06: proferry
07: Kapeti

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Ford Focus IV

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 4-ről -> Ford Focus IV
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 86, 87, 88  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

75 / 88 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

HarryDEC

HozzászólásElküldve: 2019.07.01 11:05:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2221
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

NomadND1 írta:
Sziasztok,

Ismertek olyan fóliás céget, aki szépen dolgozik, reális áron? Az első lökhárítót akarom "védetté" tenni színtelen fóliával, de nulla ismeretségem van ilyen téren.
Előre is köszönöm!

Ez engem is érdekelne, felverődés ellen jó lenne..., de sajnos nem találtam olyat, amiről a hirdetésen kívül lenne információ.

Megjelent az Android Autó új verziója.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2019.07.01 15:52:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2222
 Hozzászólás témája:

Dythern:

Én is a német fórumról tájékozódtam sok kérdésben. A fele csomagtér világítás van nekem is. A váltó nekem alapvetően szépen működik, kimondott rángatást nem érzek, én azt gondolom hogy simán kapcsolgat. A D-R-D irányváltás is sima, inkább csak szoknom kell, de nincs várakozás. Áttekerem aztán megyünk. Talán csak akkor van egy minimális rántás ha a gázt durvábban kezelem, viszomt én mindig állóra fékezem a kocsit a váltó áttekerése előtt. Szerintem jó a cucc.

És átléptem az első 1000 kmt.

Szerkesztve:
Megkövetem magam: elmentem tesztelni a D-R-D váltást, és igen nekem is késik az irányváltás, eddig nem tünt fel, de most hogy beszéltünk róla megnéztem. Volt most éles helyzet is ahol pici kellemetlenség volt miatta, de hát ez az igazi életszerű teszt.

Vissza az elejére

Bacsi

HozzászólásElküldve: 2019.07.01 20:16:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2223
 Hozzászólás témája:

HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok,

Ismertek olyan fóliás céget, aki szépen dolgozik, reális áron? Az első lökhárítót akarom "védetté" tenni színtelen fóliával, de nulla ismeretségem van ilyen téren.
Előre is köszönöm!

Ez engem is érdekelne, felverődés ellen jó lenne..., de sajnos nem találtam olyat, amiről a hirdetésen kívül lenne információ.

Budapesten pl. thommyfolia.hu vagy bestfolia.hu. Vidéken Tatabányán és Környén tudok fóliázást (karosszériát is)

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2019.07.02 10:23:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2224
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:
Dythern írta:
Ziyan írta:
A nyomdokaidba léptem, most jött meg a DR900S-2CH Smile mielőtt nekiállok rombolni, tudnál egy-két szót ejteni a hátsó kamera kábelének elvezetéséről is? Very Happy

Ahogy én csináltam:
Az első kamerátol elindulva. A szélvédő és a kárpit között szépen elvezeted a kábelt jobbra az A oszlop borításához. Finoman lepattintod a borítást, kábel be mögé, borítás vissza. Nyitott ajtónál fel tudod hajtani a gumiszigetelést, ami rátakar a kárpit szélére. Kaptál egy szerszámot, amit be tudsz ékelni a kárpit és a tetőlemez találkozása közé. Azon a résen be tudod nyomni a vezetéket. Nem kell feszegetni, van elég hézag a két elem között. Szépen tolod előre a szerszámot és a mögötte keletkezett résbe nyomod be a vezetéket. Amint elérted a csomagtérajtó szigetelését, újra az oldalsó ajtóknál írt módszert alkalmazd. A hátsó kamerának hagyj elegendő vezetéket, hogy teljesen nyitott ajtó mellett se feszüljön a vezeték. Én kb 15 centimétert hagytam rá.

6 méteres vezetéket adtak hozzá. Bőven elég volt, legalább 1 méterrel több, mint ami kellett. Sikerült végig elvezetni a kábelt úgy, ahogy te is írtad (a kárpit alá tuszkolás tartott a legtöbb ideig, vigyázni kell, hogy ne törjön meg).

Én pár napja rendeltem egy Viofo A129-et, aminek a képe nem rossz, sőt nagyon jó, de a hardwire kit és a készülék is nem tűnik a legjobb minőségnek, úgyhogy visszaküldöm (Amazon).
Tegnap este megrendeltem a Blackvue DR750S-2CH-t, sokat agyaltam legyen-e a 900-as, de végül emelett döntöttem, nektek egyébként hogyan muzsikál eddig a 900-as? Pl napon hagyott autóban?
E szerint a videó szerint a Blackvue és Thinkware kameráktól sokkal jobbnak tűnik a Viofo és a DOD. Bár régi a videó, remélem a gyakrabb fw frissítéssel esetleg javítottak valamit. Nektek mi a tapasztalatotok?

Nekem ugye s-maxom van és olyan elcseszett mélyen és 45 fokban elforgatva van a biztosíték táblám (KÉP RÓLA), hogy ez is közrejátszott a Viofo elfelejtésében, és a Blackvue egyszerűen OBD-re dugható Power Magic EZ-t rendeltem meg a normál hardwire kit helyett.

Hátsó kamera kábelelvezetés:
Nektek nincs a tetővonalon végigfutó függönylégzsákotok? Nekem van, az alábbi kép szerint hátulról (a 6. 7. ülés utasaira is kiterjed) az A oszlopig fut, és pont emiatt nem merem az ajtó gumitömítés és a tetőkárpit közé betömködni a kábelt, mert egy esetleges légzsák aktiváláskor nem tudom nem e lesz gond hogy ott a kábel. Esetleg ebbe ti nem futottatok bele ha van függönylégzsákotok?
Valahogy inkább alul próbálom majd elvinni.
Előfizettem Etisben egy napra a dokumentációra és onnan próbálom ellesni az elemek lepattintását a kábelelvezetéshez.

Vissza az elejére

ndruboy

HozzászólásElküldve: 2019.07.03 21:08:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2225
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Azért ez nem semmi, ez a változtatás....tudná valaki linkelni ezt a német motor talk oldalt ahol ezeket a változásokat ecsetelik?
Köszönöm !!

Vissza az elejére

HarryDEC

HozzászólásElküldve: 2019.07.04 07:16:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2226
 Hozzászólás témája:

Bacsi írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok,

Előre is köszönöm!

Budapesten pl. thommyfolia.hu vagy bestfolia.hu. Vidéken Tatabányán és Környén tudok fóliázást (karosszériát is)

Szia!
Velük van tapasztalatod?

Vissza az elejére

Bacsi

HozzászólásElküldve: 2019.07.04 07:23:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2227
 Hozzászólás témája:

HarryDEC írta:
Bacsi írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok,

Előre is köszönöm!

Szia!
Velük van tapasztalatod?

thommyfolia-val régről, korrektek voltak és gyorsak.
a bestfoliat-t többen dícsérték már, személyes tapasztalatom nincs.
a zambofolia-nál az off autóm lámpáját fóliázták, aztán a kollégám új Mazda 3-át karosszériafóliázták (lökhárítók, ilyesmi helyeken), szépen megcsinálták
Környén (autoepuletfoliazas.hu) az off autóm üvegeit fóliázták, nagyon szép munkával (az más kérdés, hogy rá két napra megtörték az autómat).

Vissza az elejére

Dythern

HozzászólásElküldve: 2019.07.06 10:38:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2228
 Hozzászólás témája:

ndruboy írta:
Sziasztok!

Azért ez nem semmi, ez a változtatás....tudná valaki linkelni ezt a német motor talk oldalt ahol ezeket a változásokat ecsetelik?
Köszönöm !!

Szia!

Két hullámban jönnek a változások:

2019 április https://www.motor-talk.de/forum/aenderungen-focus-ab-april-2019-t6592375.html
2019 október/november https://www.motor-talk.de/forum/aenderungen-ab-oktober-november-2019-t6654216.html

Az sem semmi, hogy Európa szerte 12000 alkalmazottól vál meg a Ford.

Vissza az elejére

Dythern

HozzászólásElküldve: 2019.07.06 11:16:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2229
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Ziyan írta:
Dythern írta:
Ziyan írta:
A nyomdokaidba léptem, most jött meg a DR900S-2CH Smile mielőtt nekiállok rombolni, tudnál egy-két szót ejteni a hátsó kamera kábelének elvezetéséről is? Very Happy

Ahogy én csináltam:
Az első kamerátol elindulva. A szélvédő és a kárpit között szépen elvezeted a kábelt jobbra az A oszlop borításához. Finoman lepattintod a borítást, kábel be mögé, borítás vissza. Nyitott ajtónál fel tudod hajtani a gumiszigetelést, ami rátakar a kárpit szélére. Kaptál egy szerszámot, amit be tudsz ékelni a kárpit és a tetőlemez találkozása közé. Azon a résen be tudod nyomni a vezetéket. Nem kell feszegetni, van elég hézag a két elem között. Szépen tolod előre a szerszámot és a mögötte keletkezett résbe nyomod be a vezetéket. Amint elérted a csomagtérajtó szigetelését, újra az oldalsó ajtóknál írt módszert alkalmazd. A hátsó kamerának hagyj elegendő vezetéket, hogy teljesen nyitott ajtó mellett se feszüljön a vezeték. Én kb 15 centimétert hagytam rá.

6 méteres vezetéket adtak hozzá. Bőven elég volt, legalább 1 méterrel több, mint ami kellett. Sikerült végig elvezetni a kábelt úgy, ahogy te is írtad (a kárpit alá tuszkolás tartott a legtöbb ideig, vigyázni kell, hogy ne törjön meg).

Én pár napja rendeltem egy Viofo A129-et, aminek a képe nem rossz, sőt nagyon jó, de a hardwire kit és a készülék is nem tűnik a legjobb minőségnek, úgyhogy visszaküldöm (Amazon).
Tegnap este megrendeltem a Blackvue DR750S-2CH-t, sokat agyaltam legyen-e a 900-as, de végül emelett döntöttem, nektek egyébként hogyan muzsikál eddig a 900-as? Pl napon hagyott autóban?
E szerint a videó szerint a Blackvue és Thinkware kameráktól sokkal jobbnak tűnik a Viofo és a DOD. Bár régi a videó, remélem a gyakrabb fw frissítéssel esetleg javítottak valamit. Nektek mi a tapasztalatotok?

Nekem ugye s-maxom van és olyan elcseszett mélyen és 45 fokban elforgatva van a biztosíték táblám (KÉP RÓLA), hogy ez is közrejátszott a Viofo elfelejtésében, és a Blackvue egyszerűen OBD-re dugható Power Magic EZ-t rendeltem meg a normál hardwire kit helyett.

Hátsó kamera kábelelvezetés:
Nektek nincs a tetővonalon végigfutó függönylégzsákotok? Nekem van, az alábbi kép szerint hátulról (a 6. 7. ülés utasaira is kiterjed) az A oszlopig fut, és pont emiatt nem merem az ajtó gumitömítés és a tetőkárpit közé betömködni a kábelt, mert egy esetleges légzsák aktiváláskor nem tudom nem e lesz gond hogy ott a kábel. Esetleg ebbe ti nem futottatok bele ha van függönylégzsákotok?
Valahogy inkább alul próbálom majd elvinni.
Előfizettem Etisben egy napra a dokumentációra és onnan próbálom ellesni az elemek lepattintását a kábelelvezetéshez.

Nekem hibátlanul működik. Mivel nekünk 4K képes kamera van benne, így a képminőség teljesen más szinten mozog, mint az 1080p. Bár hozzá kell tennem, hogy nekem van 750s-2ch-ir is, és annak is elég részletgazdag a felvétele. A firmware frissítés hozott egy fejlettebb éjszakai HDR módot a 900-as sorozathoz.

Ami a légzsákot illeti: Mivel a kábel a légzsák és a kasztni között van elvezetve, így nem gondolom, hogy problémát okoz annak nyílása közben. A küszöb borítás alatt is el tudod vezetni, ahhoz többet kell bontani. Főleg miután elértél a csomagtérhez, mivel ott fel kell vidd a vezetéket a tetőmerevítés vonalába. Javaslom szerezz be egy kárpiteltávolító készletet, hogy nem sértsd meg a burkolatokat.

A legelső beszerzés óta eszközöltem némi változást:

Megelégeltem, hogy az akku pakk ki- és bekapcsolásához állandóan ki kell nyitnom a csomagtartót. Mivel a kábelek hossza lehetővé tette, átszereltem a kesztyűtartó polcára. Az utasülés alatt is kiválóan elfér, azzal annyi a probléma, hogy igen nehézkes a kapcsoló kezelése. Ezzel szemben a kesztyűtartóban minden kéznél van. Minden vezetéket betekertem bandázs szalaggal, így nem kopog semmi a műanyag burkolatokon. Az akku pakkhoz vettem egy szilikon lemezt, ami U-alakban meghajtva körbe öleli azt, így innen sem jön semmi zörej.

Az ETIS előfizetés menetét írd le légyszíves. Köszi! [/url]

Vissza az elejére

HarryDEC

HozzászólásElküldve: 2019.07.08 07:06:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2230
 Hozzászólás témája:

Bacsi írta:
HarryDEC írta:
Bacsi írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok,

Előre is köszönöm!

Szia!
Velük van tapasztalatod?

thommyfolia-val régről, korrektek voltak és gyorsak.
a bestfoliat-t többen dícsérték már, személyes tapasztalatom nincs.
a zambofolia-nál az off autóm lámpáját fóliázták, aztán a kollégám új Mazda 3-át karosszériafóliázták (lökhárítók, ilyesmi helyeken), szépen megcsinálták
Környén (autoepuletfoliazas.hu) az off autóm üvegeit fóliázták, nagyon szép munkával (az más kérdés, hogy rá két napra megtörték az autómat).

Zámbófólia gondolom a Tatabányai volt. Az jó is lenne nekem....

Vissza az elejére

Bacsi

HozzászólásElküldve: 2019.07.08 10:06:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2231
 Hozzászólás témája:

HarryDEC írta:

Zámbófólia gondolom a Tatabányai volt. Az jó is lenne nekem....

Igen.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2019.07.08 13:21:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2232
 Hozzászólás témája:

Dythern írta:
Nekem hibátlanul működik. Mivel nekünk 4K képes kamera van benne, így a képminőség teljesen más szinten mozog, mint az 1080p. Bár hozzá kell tennem, hogy nekem van 750s-2ch-ir is, és annak is elég részletgazdag a felvétele. A firmware frissítés hozott egy fejlettebb éjszakai HDR módot a 900-as sorozathoz.

Ami a légzsákot illeti: Mivel a kábel a légzsák és a kasztni között van elvezetve, így nem gondolom, hogy problémát okoz annak nyílása közben. A küszöb borítás alatt is el tudod vezetni, ahhoz többet kell bontani. Főleg miután elértél a csomagtérhez, mivel ott fel kell vidd a vezetéket a tetőmerevítés vonalába. Javaslom szerezz be egy kárpiteltávolító készletet, hogy nem sértsd meg a burkolatokat.

A legelső beszerzés óta eszközöltem némi változást:

Megelégeltem, hogy az akku pakk ki- és bekapcsolásához állandóan ki kell nyitnom a csomagtartót. Mivel a kábelek hossza lehetővé tette, átszereltem a kesztyűtartó polcára. Az utasülés alatt is kiválóan elfér, azzal annyi a probléma, hogy igen nehézkes a kapcsoló kezelése. Ezzel szemben a kesztyűtartóban minden kéznél van. Minden vezetéket betekertem bandázs szalaggal, így nem kopog semmi a műanyag burkolatokon. Az akku pakkhoz vettem egy szilikon lemezt, ami U-alakban meghajtva körbe öleli azt, így innen sem jön semmi zörej.

Az ETIS előfizetés menetét írd le légyszíves. Köszi!

Nos, mivel itt van nálam a BlackVue DR750S-2CH és a Viofo A129 Duo kamera is, ezért alaposan le tudtam tesztelni mindkettőt. A BV 750 sajnos nem változott, ugyanolyan rossz a képe, mint a nézett tesztvideókon, és amire pl a dashcamtalk.com fórumon is panaszkodnak. Rendszámok kb csak álló helyzetben olvashatóak. A Viofo A129 sokkal sokkal jobb képpel rendelkezik. Éjszaka kb kiegyenlítődik a kettő.
A BV viszont szoftverben, támogatottságban, minőségben jóval jobb, és még ott a cloud is. A minden beállítás utáni kamera restart idegesítő. Ez a 900-asnál is így van?
Sajnos a több mind 2x drágább BV 750 rosszabb képminőséggel nem jó. Ha legalább ugyanazt a képet tudná mint a Viofo akkor nem lenne probléma.
A DR900S nekem azért nem volt szimpatikus mert lehúzták a 4k felbontás miatti rossz éjaszakai teljesítmény miatt, illetve melegedési problémákat is jeleztek. Valahol még rátehető hűtőbordát is árulnak.
Most jelenleg ott tartok, hogy megoldottam a Viofo hardwire kit bekötését a biztosítéktáblába, nőgyógyász mozdulatokkal, és az marad, a BV lesz visszaküldve.
Várok egy pár hónapot és ha lesz igazán jó 4K alternatíva, akkor valószínű lecserélem majd arra.

Légzsák:
Nyilván a légzsák kinyílását nem akadályozza a kábel, mert ha esetleg úgy adódik, hogy beleakad, akkor kijön az is, max még fejbe nyom az első és hátsó kamerákkal a megfeszülő kábel miatt. Bár nem Ford, de jó látszik EZEN A VIDEÓN 0:40-től, a függönylégzsák kinyílásánál két oldalt a tetőkárpit hosszanti oldalától a kapaszkodóig törik meg a tetőkárpit a légzsák által. Ha a kábelt itt lehetne rögzíteni valahova kötegelővel akkor máris nem volna gond, de a tetőkárpitot nyilván nem fogod emiatt leszedni. Tehát ezt én nem tartom jó elvezetési megoldásnak.
Próbáltam középen a tetőkárpit alatt elvinni hátulról egy kábelbehúzót végigtolva, de van több bemélyedés/hajlítás út közben előre, esélytelen.
Marad az alsó rész. Sajnos így a 6 méteres kábel nem elég, ma érkezik a 8 méteres, tegnap már lepattintgattam pár elemet, meglátjuk hogy tudom elvinni a kábelt.

Etis előfizetés:
Beregisztrálsz független javítóként, majd elő tudsz fizetni külön a Mechanikus javítások / Karosszéria fényezés / Kapcsolási rajzok dokumentációk hozzáféréséhez. Külön előfizu kell a három csoporthoz: 8 EUR / 1 óra, 15 EUR / 24 óra, 250 EUR / 1 hónap időtartamra.
A képek nem túl nagy felbontásúak, és a nem túl bőbeszédű, de az ebben jártas szervizeknek biztos elegendő. Nekem úgy, ahogy elegendő volt, lementegettem amit tudtam. Vannak hasznos infók.
Nagyon off, de pl itt az Etis gyári doksiban olvastam, hogy a 2015 utáni S-Max esetén, ha gyárilag 17/18" felnikkel vetted az autót, akkor nem dobhatsz csak úgy fel egy 19-est vagy nagyobb felnit, ugyanis ekkor más kormánymű beépítése is szükséges.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.08 19:13:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2233
 Hozzászólás témája:

Egy érdekes anomáliát fedeztem fel, de nem minden alkalommal csinálja.
Amikor hátramenetbe teszem, bekapcsol a hátsó ablaktörlő.

Valaki találkozott már ilyesmivel? Very Happy

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.07.08 19:56:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2234
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:

Ha az első ablaktörlő be van kapcsolva, pl. automata módban, akkor hátramenet kapcsolásakor töröl a hátsó törlő is egyet.
Úgy emlékszem, hogy ez a funkció is kikapcsolható.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.09 20:05:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2235
 Hozzászólás témája:

qqrique írta:
NomadND1 írta:

Ha az első ablaktörlő be van kapcsolva, pl. automata módban, akkor hátramenet kapcsolásakor töröl a hátsó törlő is egyet.

Alapvetően van értelme, csak nem a nyári 40 fokban. Köszi szépen, azt hittem valami szoftveres hibába futottam bele.

Vissza az elejére

Carmaged

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.09 21:55:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2236
 Hozzászólás témája:

Zoleek írta:
Érdekelne, hogy ki milyen üzemanyagot használ ( benzinesek), és milyen.tapasztalatok, vélemények vannak a különböző márkákkal és oktánszámokkal. Ki mit tart jónak?

MOL és Shell 95-ös, mert erre van üzemanyagkártya. Saját autóimba is mindig alap üzemanyagot tankoltam, egyszer jártam pórul Lukoil 95-össel (csörgött tőle és 12-t evett az amúgy 8-at evő Focus II).
Ex3: 2007 Mondeo 4 Ghia Executive 2.0 TDCi 140@170LE

Vissza az elejére

sarkan59

HozzászólásElküldve: 2019.07.10 08:41:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2237
 Hozzászólás témája:

Zoleek írta:
A guminyomást nekem is be kellett állítanom, nekem több volt benne. Lehet hogy a hírtelen.jött melegfront nyomta meg.

És még egy adalék a változásokhoz: májustól változott a kulcsnélküli nyitás is, a hátsóajtókból kikerültek az érzékelők, csak az elsők nyithatóak, viszont cserébe megkaptam az új funkciós passzív kulcsot. Ennek lényege, ha a kulcs kb 1 percnél tovább mozdulatlan állapotban van, akkor lekapcsol a kulcsnélküli funkció, így csökkentve a kulcs jel, és az autó ellopásának kockázatát. Megmozdítva újra aktíválódik a kulcs. Leteszteltem, működik a funkció.

Szerintetek a mi régi kulcsainkat le lehet cserélni ezekre az új kulcsokra?

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.10 09:44:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2238
 Hozzászólás témája:

Carmaged írta:
Zoleek írta:
Érdekelne, hogy ki milyen üzemanyagot használ ( benzinesek), és milyen.tapasztalatok, vélemények vannak a különböző márkákkal és oktánszámokkal. Ki mit tart jónak?

MOL és Shell 95-ös, mert erre van üzemanyagkártya. Saját autóimba is mindig alap üzemanyagot tankoltam, egyszer jártam pórul Lukoil 95-össel (csörgött tőle és 12-t evett az amúgy 8-at evő Focus II).

Én eddig Shell V-Power 95-öset tankoltam, legutóbb pedig Shell V-Power Racing 100-at; még várom, hogy elfogyjon, de a kijelző szerint valamivel kisebb a fogyasztás. Hideg motorral pedig picit hangosabb kopogásra lettem figyelmes (nálam főleg 2-esben, 2000 körüli fordulaton hallatszik), de ezt még figyelnem kell.
Ha kifogy, kipróbálom az OMV MaxxMotion 100-at is.

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2019.07.10 16:52:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2239
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Én eddig Shell V-Power 95-öset tankoltam, legutóbb pedig Shell V-Power Racing 100-at; még várom, hogy elfogyjon, de a kijelző szerint valamivel kisebb a fogyasztás. Hideg motorral pedig picit hangosabb kopogásra lettem figyelmes (nálam főleg 2-esben, 2000 körüli fordulaton hallatszik), de ezt még figyelnem kell.

Az OMV-vel pozitív tapasztalataim vannak.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.07.10 19:24:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2240
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
Ziyan írta:

Az OMV-vel pozitív tapasztalataim vannak.

shell fuelsave95 vagy v-power95

Vissza az elejére

Carmaged

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.10 21:34:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2241
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:
qqrique írta:
NomadND1 írta:

Alapvetően van értelme, csak nem a nyári 40 fokban. Köszi szépen, azt hittem valami szoftveres hibába futottam bele.

Úgy kerek a sztori, hogy a kezelési utasítás szerint: ha nem használod az ablaktörlőt, akkor ne hagyd automatán, hanem kapcsold ki.
Ex3: 2007 Mondeo 4 Ghia Executive 2.0 TDCi 140@170LE

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.11 11:15:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2242
 Hozzászólás témája:

Carmaged írta:
NomadND1 írta:
qqrique írta:
NomadND1 írta:

Úgy kerek a sztori, hogy a kezelési utasítás szerint: ha nem használod az ablaktörlőt, akkor ne hagyd automatán, hanem kapcsold ki.

OK, köszönöm!
Tuti ez a "baj"

Vissza az elejére

HarryDEC

HozzászólásElküldve: 2019.07.11 15:27:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2243
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:
lucifer írta:
NomadND1 írta:

Csernobilt vetted célba? Smile

Android Auto :
Töröltem, install, semmi változás Sad Lehet a kábel lesz a ludas.

Csernobil az Ukrajna. Putyinnal tárgyal.

AA: próbáltál olyat, hogy az alkalmazás adatainak törlése? Persze elvileg a program törlés ezzel is jár normál esetben, de lehet nem mindent töröl.

Az oké, arra gondoltam történelmi utat jár be (HBO minisorozat)

Az AA megjavult. Annyi kellett, hogy másik kábellel egyszer csatlakozott, majd a régivel is. X akta. De komolyan, mi baja lehetett?

Tegnap reggel nálam is előjött a probléma, nem csatlakozott az AA -val. Előtte este még működött aztán nem volt hajlandó. Ma reggel ugyanolyan típusú és hosszúságú kábel (egyszerre rendeltem 3db -t), és működik.
Holnap kipróbálom az előzővel.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.12 10:31:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2244
 Hozzászólás témája:

HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
lucifer írta:
NomadND1 írta:

Android Auto :

AA: próbáltál olyat, hogy az alkalmazás adatainak törlése? Persze elvileg a program törlés ezzel is jár normál esetben, de lehet nem mindent töröl.

Az AA megjavult. Annyi kellett, hogy másik kábellel egyszer csatlakozott, majd a régivel is. X akta. De komolyan, mi baja lehetett?

Tegnap reggel nálam is előjött a probléma, nem csatlakozott az AA -val. Előtte este még működött aztán nem volt hajlandó. Ma reggel ugyanolyan típusú és hosszúságú kábel (egyszerre rendeltem 3db -t), és működik.

Nálam még az is segitett, hogy újrainditottam a telefont. Lekopogom, azóta semmi baja.

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.17 12:39:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2245
 Hozzászólás témája:

Tegnap közölte a gépjármű, hogy nincs ütközés megelőző rendszer, az adaptív tempomat sem működött, valószínűleg a radarral volt valami. Még a kis szerszámkulcs is világított a műszerfalon. Leállítás, újraindítás után ugyanez. Aztán 50 percet állt, és lőn csoda, már semmi, minden rendben működik. Volt már ilyen tapasztalata valakinek?

Vissza az elejére

HarryDEC

HozzászólásElküldve: 2019.07.17 13:07:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2246
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
lucifer írta:
NomadND1 írta:

Android Auto :

Nálam még az is segített, hogy újra indítottam a telefont. Lekopogom, azóta semmi baja.

Telefon újraindítás az megvolt, amint nem érzékelte (vagyis hát menet közben...).
Visszadugtam a "renitens" kábelt és működik. Ez érdekes! Akkor most mindig legyen nálam két kábel, hátha egyszer csak nem reagál? Nem örülnék neki Slovéniában két navigálás között.
Milyen oprendszer van ebben, win? Az asztali géppel fordult már elő, hogy a kamera eldobta magát, akár mit csináltam nem megy. Bemásztam az asztal alá, másik usb portba dugtam a kütyüt, az megoldotta.... Rolling Eyes

Annyi még eszembe jutott, hogy én nem szoktam a csatlakozóból kihúzni a kábelt, csak a telefont húzom le róla. A probléma előtti estén a párom kábelestül húzta ki a telefont. Na de ezért nem ismeri fel legközelebb?

Vissza az elejére

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2019.07.17 13:59:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2247
 Hozzászólás témája:

HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
lucifer írta:
NomadND1 írta:

Android Auto :

Nálam még az is segített, hogy újra indítottam a telefont. Lekopogom, azóta semmi baja.

Telefon újraindítás az megvolt, amint nem érzékelte (vagyis hát menet közben...).
Visszadugtam a "renitens" kábelt és működik. Ez érdekes! Akkor most mindig legyen nálam két kábel, hátha egyszer csak nem reagál? Nem örülnék neki Slovéniában két navigálás között.
Milyen oprendszer van ebben, win? Az asztali géppel fordult már elő, hogy a kamera eldobta magát, akár mit csináltam nem megy. Bemásztam az asztal alá, másik usb portba dugtam a kütyüt, az megoldotta.... Rolling Eyes

Annyi még eszembe jutott, hogy én nem szoktam a csatlakozóból kihúzni a kábelt, csak a telefont húzom le róla. A probléma előtti estén a párom kábelestül húzta ki a telefont. Na de ezért nem ismeri fel legközelebb?

Nekem a napokban a klima alatti csatlakozóval nem ment semmi. Sem az AA, sem a töltés, semmi. Az elsö csatlakozásnál mintha kiìrt volna valamit, de lemaradtam róla, nem tudtam megfigyelni, utánna aztán semmi nem ment. A könyöklőben lévő csatiról viszont simán töltött,.és ment az AA is. Nyugtáztam is hogy na akkor ez van, mert semilyen újraimdítás nem segitett. Próbáltam másik kábelt is, az sem oldott meg semmit. Aztán a kocsi következő használatakor meg ment minden redesen, helyre ált minden. Olyan volt mintha valamit érzékelt volna a kocsi és tiltotta a portot.

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.17 14:10:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2248
 Hozzászólás témája:

Zoleek írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
HarryDEC írta:
NomadND1 írta:
lucifer írta:
NomadND1 írta:

Android Auto :

Nekem a napokban a klima alatti csatlakozóval nem ment semmi. Sem az AA, sem a töltés, semmi. Az elsö csatlakozásnál mintha kiìrt volna valamit, de lemaradtam róla, nem tudtam megfigyelni, utánna aztán semmi nem ment. A könyöklőben lévő csatiról viszont simán töltött,.és ment az AA is. Nyugtáztam is hogy na akkor ez van, mert semilyen újraimdítás nem segitett. Próbáltam másik kábelt is, az sem oldott meg semmit. Aztán a kocsi következő használatakor meg ment minden redesen, helyre ált minden. Olyan volt mintha valamit érzékelt volna a kocsi és tiltotta a portot.

Egyszer műterheléssel kipróbáltam mit tud az USB port. Kb. 3 amper felett lekapcsolta magát egy hibaüzenet kíséretében, újraindítás után működött. Lehet, hogy egy rossz kábel/csatlakozó rövidre zárta egy pillanatra, ezért nálad is lekapcsolt.

AA csatlakozás gondok: én amióta jó minőségű (Ugreen, Baseus), rövid (~20cm) USB-C kábelt használok, még egyszer sem volt gondom vele, pedig még a szomszédba is Waze navigál. Smile Az AA valamiért nagyon érzékeny a kábelre, külföldi fórumokon is megjegyezték, más autóknál is. Különben másik (akár ugyanolyan fajta) kábellel sem működne. Persze más gondja is lehet, de ha kábel csere megoldja, akkor egyértelmű.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.17 17:07:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2249
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
Tegnap közölte a gépjármű, hogy nincs ütközés megelőző rendszer, az adaptív tempomat sem működött, valószínűleg a radarral volt valami. Még a kis szerszámkulcs is világított a műszerfalon. Leállítás, újraindítás után ugyanez. Aztán 50 percet állt, és lőn csoda, már semmi, minden rendben működik. Volt már ilyen tapasztalata valakinek?

Semmi, csak az AA szivat néha Smile (OS: BlackBerry QNX)
A radar dobozát szoktad pucolni? Nekem ajánlották, hogy érdemes tisztán tartani.

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.07.17 20:44:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2250
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:
lucifer írta:

Semmi, csak az AA szivat néha Smile (OS: BlackBerry QNX)
A radar dobozát szoktad pucolni? Nekem ajánlották, hogy érdemes tisztán tartani.

Nem valószínű, hogy szennyeződés, mivel nem tisztítottam meg azóta sem, és teljesen jó, illetve még télen, mikor latyakos koszos lett, akkor is leállt, de más hibaüzenettel, és a villáskulcsot sem mutogatta. Valami zavar lehetett a CAN buszon.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 4-ről -> Ford Focus IV
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 74, 75, 76 ... 86, 87, 88  Következő
Ugrás:   

75 / 88 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban