Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.09.23. 15:59:07 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: KathaleenK
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 25415
Látogatók:
Vendégek: 438
Tagok: 5
Összesen: 443

Jelen lévő tagok:
01: tothandor80
02: ndruboy
03: theseus
04: tamas_kulcsar_90
05: Kapeti

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Bosszantó dolgok

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Bosszantó dolgok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

18 / 18 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Marcikutya

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.11 15:24:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 511
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

szithorszki írta:
Jani44 írta:
szithorszki írta:

Persze könnyű ráfogni a hidegre csakhogy ha hirtelen drasztikus a növekedés akkor egyértelmű nem a hideg (talán érthető lenne ha egyik nap 20 fok lenne másnap meg -10) meg nem is egy koszos légszűrő a bűnös, mint nálam se. Sosem volt ilyen magas mint amit most mértem ráadásul ugyanazon körülmények közt. Műszakin csodálkozott az ember, hogy 310 ezer futott km után simán hozta a tökéletes környezetvédelmi értékeket.

Lehet a benya minősége nem lenne jó. Valamit eltoltak volna a finomítóban Rolling Eyes

Én is erre gondoltam, de akkor miért jók a környezetvédelmi adatok. Na mindegy hamarosan kiderül mert kiürül a tank és máshol fogom megtankolni, utána kiderül, remélem.

Az októberi vizsga előtt ráadásul kapott egy majdnem üres tartályra rátankolt teletankolást az ÖMV prémiumbenzinjéből. De ebből még többet nyakalt be, jobban is nyomtam neki, mert érzésem szerint jobban is ment.

A novemberi autózást megpróbálom a legtakarékosabban véghezvinni.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

szithorszki

HozzászólásElküldve: 2015.11.16 08:47:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 512
 Hozzászólás témája:

Marcikutya írta:
szithorszki írta:
Jani44 írta:
szithorszki írta:

Persze könnyű ráfogni a hidegre csakhogy ha hirtelen drasztikus a növekedés akkor egyértelmű nem a hideg (talán érthető lenne ha egyik nap 20 fok lenne másnap meg -10) meg nem is egy koszos légszűrő a bűnös, mint nálam se. Sosem volt ilyen magas mint amit most mértem ráadásul ugyanazon körülmények közt. Műszakin csodálkozott az ember, hogy 310 ezer futott km után simán hozta a tökéletes környezetvédelmi értékeket.

Lehet a benya minősége nem lenne jó. Valamit eltoltak volna a finomítóban Rolling Eyes

Én is erre gondoltam, de akkor miért jók a környezetvédelmi adatok. Na mindegy hamarosan kiderül mert kiürül a tank és máshol fogom megtankolni, utána kiderül, remélem.

Az októberi vizsga előtt ráadásul kapott egy majdnem üres tartályra rátankolt teletankolást az ÖMV prémiumbenzinjéből. De ebből még többet nyakalt be, jobban is nyomtam neki, mert érzésem szerint jobban is ment.

A novemberi autózást megpróbálom a legtakarékosabban véghezvinni.

Én ma fogom megtankolni csont üres a tankom (raktam is be pluszt ha kifogyna mire odaérek akkor csak beöntök neki) Egyébként veszek egy benya szűrőt is, de közben azon gondolkodom nem cserélem ki előbb lefutok vagy 100km-t, mert valami azt súgja nem a benzin minősége a hiba oka és lehetőség szerint ilyenkor jobb egyesével alkatrészt cserélni, hogy megmutassa melyik cseréjénél van javulás.

Vissza az elejére

kamondi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 09:40:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 513
 Hozzászólás témája: Fura hang

Sziasztok!

Szakikat, hozzáértőket szeretnék megkérni arra, hogy tekintsék meg a lentebb található videót és segítsenek nekem rájönni mi lehet a gond az autómmal.
Mi lehet ez a hang?

https://www.youtube.com/watch?v=Zmj9Q3LM3xU&feature=youtu.be

Köszönöm a segítségeket! Smile

Vissza az elejére

Marcikutya

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 10:48:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 514
 Hozzászólás témája: Re: Fura hang

kamondi írta:
Sziasztok!

Szakikat, hozzáértőket szeretnék megkérni arra, hogy tekintsék meg a lentebb található videót és segítsenek nekem rájönni mi lehet a gond az autómmal.
Mi lehet ez a hang?

Ha hideg a motor, akkor hidrotőke. és persze ha hidrotőkés a motor.

Ha a melegedéssel elmúlik, akkor az. De ez nem akkora gond. 5W30-as olaj kell bele.

Vissza az elejére

kamondi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 11:01:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 515

Marcikutya írta:
kamondi írta:
Sziasztok!

Mi lehet ez a hang?

Ha a melegedéssel elmúlik, akkor az. De ez nem akkora gond. 5W30-as olaj kell bele.

Szia!

Igen, az olajat mostanában elkezdte "elpárologtatni", öntöttem is rá már 5w30-at de a hang most kezdett el erősödni.
Lehet, hogy komoly a gond? - Én egyébként vízpumpára gondoltam, de azt mondták, annak nem ilyen a hangja.

Vissza az elejére

Marcikutya

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 11:25:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 516

kamondi írta:
Marcikutya írta:
kamondi írta:
Sziasztok!

Mi lehet ez a hang?

Szia!

Igen, az olajat mostanában elkezdte "elpárologtatni", öntöttem is rá már 5w30-at de a hang most kezdett el erősödni.
Lehet, hogy komoly a gond? - Én egyébként vízpumpára gondoltam, de azt mondták, annak nem ilyen a hangja.

A vízpumpa zaja folyamatos zúgás. Régebben nekem is volt a Zetec-es Mondeómban. Meg a belinkelt hidrotőkés zaj, indítás után fél-egy percig, időjárástól függően. Ismerős a motorzaj, annak ellenére, hogy az kétliteres volt.

A mostani 1.4-esnek viszont kattogós a hangja, kicsit dízeles, de ezt a hangot az injektorszelepek okozzák nálam.

Vissza az elejére

kamondi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 11:32:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 517

Marcikutya írta:
kamondi írta:
Marcikutya írta:
kamondi írta:
Sziasztok!

Mi lehet ez a hang?

Szia!

A vízpumpa zaja folyamatos zúgás. Régebben nekem is volt a Zetec-es Mondeómban. Meg a belinkelt hidrotőkés zaj, indítás után fél-egy percig, időjárástól függően. Ismerős a motorzaj, annak ellenére, hogy az kétliteres volt.

A mostani 1.4-esnek viszont kattogós a hangja, kicsit dízeles, de ezt a hangot az injektorszelepek okozzák nálam.

Ez a hang, menet közben hidegen folyamatossá válik és még melegen is hallani kb 30 km megtétele után eröltetésnél főleg.
Ez a hang egyértelműen hidrotőkére utal? - Mibe kerül ennek a szervízelése nagyjából - ha ez szervízelős egyáltalán..
Shell FuelSave 95 megy bele mindig egy ideje (hónapok óta).

Vissza az elejére

vviktor_85

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 12:25:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 518
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi hibajelenséggel kapcsolatban.
Adott egy Focus MK1 kombi. A csomagtérben lévő tetővilágítás középső kapcsoló állásban, zárt ajtónál is halványan világít a műszerfalon viszont nem jelez be a nyitott ajtó pictogram. Amint fixen kikapcsolom a világítást (szélső állásba kapcsolással) akkor kigyullad az ajtó nyitva pictogram, holott a csomagtérajtó fixen zárva van. Mivel attól féltem, hogy lemerül az akksi, ezért kivettem az izzót, de a pictogtam ugyanúgy világít.

Van esetleg valami ötletetek?

Köszönöm előre is.

Vissza az elejére

Marcikutya

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 13:41:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 519

kamondi írta:
Marcikutya írta:
kamondi írta:
Marcikutya írta:
kamondi írta:
Sziasztok!

Mi lehet ez a hang?

Szia!

Ez a hang, menet közben hidegen folyamatossá válik és még melegen is hallani kb 30 km megtétele után eröltetésnél főleg.
Ez a hang egyértelműen hidrotőkére utal? - Mibe kerül ennek a szervízelése nagyjából - ha ez szervízelős egyáltalán..
Shell FuelSave 95 megy bele mindig egy ideje (hónapok óta).

Ha bemelegedés után is hallatszik, akkor már nem hidrotőke lesz, bár a filmben olyan jellegű volt a hang. Ha hidrotőke, akkor darabja 5000Ft körül van, de egy szerelőnek kellene meghallgatnia a motort.

Vissza az elejére

szithorszki

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 17:02:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 520

kamondi írta:
Sziasztok!

Mi lehet ez a hang?

Üdv! Csak egy tipp mert videóban a hang az nem úgy jön át, de nálam az opelban a foghíjas vezérműszíj csattogott. (mert ezt én nem kopogásnak hanem csattogásnak, csipogásnak hallom)

Vissza az elejére

Ed

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 21:02:53  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 521

Még mielőtt szétbontjátok az egész motort, ez nem hidrotőkés, hanem lapkás. Megnyúlott generátor szíj szokott így cirippelni, amikor a feszítő már nem tudja feszesen tartani és meg-meg csúszik. Vedd le, indítsd be szíj nélkül, valószínűleg el fog múlni a ciripelés is.

Vissza az elejére

Ed

HozzászólásElküldve: 2015.11.23 21:05:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 522
 Hozzászólás témája:

Csomagtér ajtónál a gumi kábel átvezetőben szoktak megtörni a vezetékek és amikor összeérnek, elszakadnak jönnek a furcsa problémák.

vviktor_85 írta:
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni az alábbi hibajelenséggel kapcsolatban.
Adott egy Focus MK1 kombi. A csomagtérben lévő tetővilágítás középső kapcsoló állásban, zárt ajtónál is halványan világít a műszerfalon viszont nem jelez be a nyitott ajtó pictogram. Amint fixen kikapcsolom a világítást (szélső állásba kapcsolással) akkor kigyullad az ajtó nyitva pictogram, holott a csomagtérajtó fixen zárva van. Mivel attól féltem, hogy lemerül az akksi, ezért kivettem az izzót, de a pictogtam ugyanúgy világít.

Van esetleg valami ötletetek?

Köszönöm előre is.

Vissza az elejére

Sasfiok

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.29 09:58:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 523
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy az ablaktrölő lapátokat kicserélném a gyári méretre, de az előző tulaj még azonos hosszúságú lapátokat rakott fel, és az ablaktörlő karokat közelebb állította a szélvédő alsó pereméhez, így a gyári hosszúságú lapátok össze vannak gabalyodva, ha felrakom őket. A karokat kéne 1-2 cm-rel feljebb állítani, de nem tudom levenni őket.

Amit csináltam:
Levettem a kar rögzítő csavart takaró műanyag tokokat, lecsavartam a kart tartó csavaranyákat a kis menetes rudacskáról, amire a kar rá van húzva, viszont maga a kar nem hajlandó lejönni, hogy be tudjam igazítani.

A kérdés:
Van-e valami speciális trükkös rész ebben a "bonyolult" szerkezetben, vagy csak simán össze lehet rohadva? Mert semmit nem mozdul a kar a rögzítésnél. A csavarok oldása előtt/után használtam csavarlazítót is. Vagy hogy kell a Focuson levenni a kart/beállítani úgy, hogy jól álljon? (off autón korábban ezt 1-2 perc alatt meg tudtam csinálni)

Minden segítséget előre is köszönök:
Beni

Vissza az elejére

serakdavid

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.29 15:58:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 524
 Hozzászólás témája:

Sasfiok írta:
Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy az ablaktrölő lapátokat kicserélném a gyári méretre, de az előző tulaj még azonos hosszúságú lapátokat rakott fel, és az ablaktörlő karokat közelebb állította a szélvédő alsó pereméhez, így a gyári hosszúságú lapátok össze vannak gabalyodva, ha felrakom őket. A karokat kéne 1-2 cm-rel feljebb állítani, de nem tudom levenni őket.

Amit csináltam:
Levettem a kar rögzítő csavart takaró műanyag tokokat, lecsavartam a kart tartó csavaranyákat a kis menetes rudacskáról, amire a kar rá van húzva, viszont maga a kar nem hajlandó lejönni, hogy be tudjam igazítani.

A kérdés:
Van-e valami speciális trükkös rész ebben a "bonyolult" szerkezetben, vagy csak simán össze lehet rohadva? Mert semmit nem mozdul a kar a rögzítésnél. A csavarok oldása előtt/után használtam csavarlazítót is. Vagy hogy kell a Focuson levenni a kart/beállítani úgy, hogy jól álljon? (off autón korábban ezt 1-2 perc alatt meg tudtam csinálni)

Beni

Az általad keresett szerszám neve: ablaktörlő kar lehúzó
Nekem ezzel simán lejött. Nincs semmi trükk, kúpos a tengely egy picit + gondolom össze is rohadt.

Vissza az elejére

Sasfiok

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.29 16:14:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 525
 Hozzászólás témája:

Köszönöm, gondolom autósboltban lehet ilyen kütyüt venni. Smile

De amúgy hihetetlen, mennyi minden izét kitalálnak már. Very Happy

serakdavid írta:
Sasfiok írta:
Sziasztok!

Amit csináltam:

A kérdés:

Beni

Az általad keresett szerszám neve: ablaktörlő kar lehúzó
Nekem ezzel simán lejött. Nincs semmi trükk, kúpos a tengely egy picit + gondolom össze is rohadt.

Vissza az elejére

JaMaN

HozzászólásElküldve: 2015.11.29 19:03:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 526
 Hozzászólás témája: csomagtartó nyitás

Sziasztok,

99-es lépcsőshátú fókám van, amivel az a gondom, hogy kulccsal nem lehet nyitni a csomagtartót. Távirányítóval, és az utastérben lévő gombbal soha nem is lehetett, mióta nálam van, de most valami széthullhatott a zárban, mert már a kulcs sem nyitja.

A kérdésem az lenne, hogy tudok-e a meglévő kulcsomhoz új zárszerkezetet venni, vagy ha nem, tudok-e venni másik zárat venni a csomagtartóhoz, amihez kulcs is van?

Egyelőre gondot jelent bárhogy bejutnom a csomagtérbe, fél órányi szerencsétlenkedés után általában összejön, de mindenképp meg akarom valahogy oldani.

Köszi előre is!

JaMaN

Vissza az elejére

Kavegep

HozzászólásElküldve: 2015.11.30 18:39:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 527
 Hozzászólás témája: Re: csomagtartó nyitás

JaMaN írta:
Sziasztok,

99-es lépcsőshátú fókám van, amivel az a gondom, hogy kulccsal nem lehet nyitni a csomagtartót. Távirányítóval, és az utastérben lévő gombbal soha nem is lehetett, mióta nálam van, de most valami széthullhatott a zárban, mert már a kulcs sem nyitja.

A kérdésem az lenne, hogy tudok-e a meglévő kulcsomhoz új zárszerkezetet venni, vagy ha nem, tudok-e venni másik zárat venni a csomagtartóhoz, amihez kulcs is van?

Egyelőre gondot jelent bárhogy bejutnom a csomagtérbe, fél órányi szerencsétlenkedés után általában összejön, de mindenképp meg akarom valahogy oldani.

Köszi előre is!

JaMaN

Próbáltad a műszerfalon lévé gombot kimérni nekem az volt a ludas, szedd ki a műszerfal körüli műanyagot (3 csavar), kapcsolóról csati lehúz, vagy kiméred vagy gy dróttal rövidre zárod ha nyit irány a bolt/bontó. Ha nem akkor lehet vezetékszakadás vagy modul hiba

Vissza az elejére

JaMaN

HozzászólásElküldve: 2015.12.01 08:23:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 528

Kavegep írta:
JaMaN írta:
Sziasztok,

Köszi előre is!

JaMaN

Próbáltad a műszerfalon lévé gombot kimérni nekem az volt a ludas, szedd ki a műszerfal körüli műanyagot (3 csavar), kapcsolóról csati lehúz, vagy kiméred vagy gy dróttal rövidre zárod ha nyit irány a bolt/bontó. Ha nem akkor lehet vezetékszakadás vagy modul hiba

Ezt még nem próbáltam, de az már eszembe jutott, hogy egyszerűbb lenne az elektromos nyitást megcsináltatni, csak félek, hogy úgy szét van esve a zárszerkezet, hogy így sem nyitná ki....
Köszi!

Vissza az elejére

csabi1981

HozzászólásElküldve: 2015.12.02 12:34:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 529
 Hozzászólás témája:

Sziasztok
Lassan egy éve van használatban nálam egy 2005 ös focus. Minap párom vezette az autót, az anyós ülésen ülve arra lettem figyelmes, hogy nem sík a lábtérnél a padlólemez, mivel csak a vezetőoldalon szoktam ülni így nem tudom korábban is ilyen volt e. Első másodpercekben feltűnt és furának tartottam, takarításnál biztos feltűnt volna, szerintem korábban sík volt. Hogy értsétek mire gondolok pontosan, beülsz és rögtön az ülés előtti részen a bal lában alatt kb 3-4 cm-el magasabb a padlólemez a szőnyeg alatt, mint a jobb lábam alatt. Megnézné nekem valaki, hogy ez normális e, valóban kell lennie ott egy fél lábhossznyi magasabb résznek vagy valami nem stimmel az autóval ? Nincs kedvem padlószőnyeg bontáshoz.

Vissza az elejére

powerup

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.12.02 12:55:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 530

JaMaN írta:
Sziasztok,

Köszi előre is!

JaMaN

Vegyél egy bontott zárszerkezetet ami az autód felszereltségének megfelelő. ( nekem Ghia van, kettős zárás, gyári riasztó, így ugyanolyat kellett keresnem ) Ez 7-10 ezer között szokott lenni. Sok bontó nem adja külön, csak zárhenger készlet+csomagtér zár. A zárhenger tokját egy rugós stift tartja a zárszerkezeten.
1.
2.
3.
4.
A 4. képen jobb oldalt látható a furat, amibe belemegy. A zárhenger tokjából óvatosan le kell köszörülni és fúrni addig, amíg eljutsz a rugóig, alatta lesz a stift. A rugót és stiftet kiveszed, így a tokot balra ki lehet fordítani. A saját zárról ugyanígy leszedett
tokot becsavarod, a stift és fölé a rugó megy vissza, majd betekersz egy megfelelő nagyságú csavart fölé. Így kész is, saját kulccsal működik a cserélt csomagtér zár. (a képeken ez a zárhenger tok a bontott darabról leszedett, erre annyira nem vigyáztam, de amit az autóba raktam szebben sikerült Smile )

Vissza az elejére

JaMaN

HozzászólásElküldve: 2015.12.02 13:05:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 531

powerup írta:
JaMaN írta:
Sziasztok,

Köszi előre is!

JaMaN

Vegyél egy bontott zárszerkezetet ami az autód felszereltségének megfelelő. ( nekem Ghia van, kettős zárás, gyári riasztó, így ugyanolyat kellett keresnem ) Ez 7-10 ezer között szokott lenni. Sok bontó nem adja külön, csak zárhenger készlet+csomagtér zár. A zárhenger tokját egy rugós stift tartja a zárszerkezeten.
1.
2.
3.
4.
A 4. képen jobb oldalt látható a furat, amibe belemegy. A zárhenger tokjából óvatosan le kell köszörülni és fúrni addig, amíg eljutsz a rugóig, alatta lesz a stift. A rugót és stiftet kiveszed, így a tokot balra ki lehet fordítani. A saját zárról ugyanígy leszedett
tokot becsavarod, a stift és fölé a rugó megy vissza, majd betekersz egy megfelelő nagyságú csavart fölé. Így kész is, saját kulccsal működik a cserélt csomagtér zár. (a képeken ez a zárhenger tok a bontott darabról leszedett, erre annyira nem vigyáztam, de amit az autóba raktam szebben sikerült Smile )

Szia,

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, és a képeket is, ki fogom próbálni Smile
Hol érdemes bontott alkatrész után nézni vajon? Van speckó Budapesten, amit ajánlanál, vagy keressek bármelyik bontóban?

Köszi!

Vissza az elejére

powerup

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.12.02 17:45:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 532

Idézet:
Szia,

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást, és a képeket is, ki fogom próbálni Smile
Hol érdemes bontott alkatrész után nézni vajon? Van speckó Budapesten, amit ajánlanál, vagy keressek bármelyik bontóban?

Szia. Nekem a tatabányai bontó van közel, de ott a srác csak komplett hengerzár szettel, kulccsal együtt adta volna a csomagtér zárszerkezetet. Így a racing-bazáron hirdetésből vettem utánvéttel 10 ezerért, de újszerű zárat kaptam.
A fiestabonto-t már sokan dicsérték a fórumon, próbáld meg ott.
Nekem az ötből már három zárat kellett cserélnem az autón. Általában a kis motor megy tönkre ami működteti, esetleg mikrokapcsoló hiba lehet. maga a mechanika tartós, nem szokott szétkopni. A kis motor cserélhető, ebay-ről vettem 4 db-ot 1.200 Ft-ért.
Zár
Motor

Vissza az elejére

JaMaN

HozzászólásElküldve: 2015.12.02 17:54:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 533

powerup írta:
Idézet:
Szia,

Szia. Nekem a tatabányai bontó van közel, de ott a srác csak komplett hengerzár szettel, kulccsal együtt adta volna a csomagtér zárszerkezetet. Így a racing-bazáron hirdetésből vettem utánvéttel 10 ezerért, de újszerű zárat kaptam.
A fiestabonto-t már sokan dicsérték a fórumon, próbáld meg ott.
Nekem az ötből már három zárat kellett cserélnem az autón. Általában a kis motor megy tönkre ami működteti, esetleg mikrokapcsoló hiba lehet. maga a mechanika tartós, nem szokott szétkopni. A kis motor cserélhető, ebay-ről vettem 4 db-ot 1.200 Ft-ért.
Zár
Motor

Szia,

Köszi, kipróbálom ezeket , köszönöm szépen a segítséget Smile

Vissza az elejére

Gomez86

HozzászólásElküldve: 2016.05.14 12:15:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 534
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!! Van egy olyan jellegű gondom hogy a gépháztetőt nem tudom kinyitni!!! A kulcs frankón belemegy de aztán se balra sem jobbra nem fordul el!! Beletörni meg nem szeretném!! Van rá mód hogy valahogy máshogy kinyissam??? vagy miféle orvoslatok léteznek erre??

Előre is köszi!!

Vissza az elejére

JaMaN

HozzászólásElküldve: 2016.05.14 12:51:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 535
 Hozzászólás témája:

Gomez86 írta:
Sziasztok!! Van egy olyan jellegű gondom hogy a gépháztetőt nem tudom kinyitni!!! A kulcs frankón belemegy de aztán se balra sem jobbra nem fordul el!! Beletörni meg nem szeretném!! Van rá mód hogy valahogy máshogy kinyissam??? vagy miféle orvoslatok léteznek erre??

Előre is köszi!!

Nekem is ugyanez a gondom, ha sikerult erdekelne a megoldas Smile
Elvileg egy kampoval ha benyulsz a hutoracsnal, ki lehet nyitni, nekem nem sikerult eddig...

Vissza az elejére

chimpy

HozzászólásElküldve: 2016.05.16 06:45:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 536
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.
Olyan gondom volna, hogy országúti tempónál enyhén süvítő hang jön az ajtótömítések felöl.
Próbáltam állítani az ajtózárakon, de nem lehetett, mert az összes csavarozási pont fix (nem mozgóanyás mint más típusoknál).
Van valakinek ötlete hogy hogyan kéne beállítani az ajtókat, hogy jobb legyen a záródásuk?

Vissza az elejére

kendarion

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.08.14 20:33:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 537
 Hozzászólás témája:

sziasztok,

régebben talán ezen az oldalon találtam egy megoldást a szőnyegkárpit kicsúszására (ford focus mk1) az első ülések mentén, a küszöb belső oldalán. Egy pdf fájl volt azt hiszem. Próbálom nyomozni már egy ideje, de nem találom és a telefonomról is eltűnt a fájl Sad Le volt benne írva, hogy mikre van szükség a probléma orvoslására, és képekkel volt illusztrálva a dolog.
valakinél esetleg nincs meg véletlenül vagy nem találkozott vele?
köszi

Vissza az elejére

ROBI68

HozzászólásElküldve: 2019.09.04 23:57:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 538
 Hozzászólás témája: Easy-Fuel

Sziasztok !

Ford Focus 2 1,6 TI-VTC Easy-Fuel beöntő.
Találkozott valaki már azzal a hibával hogy tankolásnál a benzint nem lehet "teli csövön" adni, mert megáll a kút adagolása. Folyamatosan majdnem félig behúzva tartani kell a pisztolyt a folyamatos tankolásnál.

Köszönöm előre is a segítő hozzáállást.

Vissza az elejére

BES

HozzászólásElküldve: 2019.09.05 10:14:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 539
 Hozzászólás témája:

Szia!
Nem lehet, hogy nagyon betolod a pisztolyt? A kézikönyvben van is írás, hogyan meddig kell a pisztolyt betolni. Nekem a Focus előtt jóval régebbi autóm volt, ahhoz képest itt át kellett térnem erre a "méretezésre", nekem ez új volt. Ha te jól használod és már eredetú a probléma, akkor nem szóltam.

Vissza az elejére

ROBI68

HozzászólásElküldve: 2019.09.05 14:56:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 540
 Hozzászólás témája:

Hát talán.
Most "álltam én is át egy Focus 1-ről. Próbálgatom. A pisztoly első domborodásáig nyomtam ahogy olvastam a neten. Elengedtem a pisztolyt hogy ne hibázzak, de nem jött össze. Köszönöm a segítséget, minden ötlet jó lehet.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Bosszantó dolgok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Ugrás:   

18 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban