Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.09.23. 15:33:47 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: KathaleenK
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 25415
Látogatók:
Vendégek: 431
Tagok: 2
Összesen: 433

Jelen lévő tagok:
01: Kapeti
02: NomadND1

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Első világítás hibái

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Első világítás hibái
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 3 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Littleb

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.05 11:54:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája: Re: Gyári ködfényszóró---> gyári led nappali fény
Hozzászólás az előzmény idézésével

kovacstihamer írta:
Az volna a cél, hogy ködfényszóró + nappali menetfény (LED) is legyen.

Szia!

Bár nem gyári, de jó minőségű, tudja amit szeretnél és ha megfelelő helyre szereled (le kell mérni, hogy a ködlámpa helye megfelel-e a DRL előírásoknak) szabályos is.
OSRAM LEDriving FOG

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.05 12:31:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62

Littleb írta:
kovacstihamer írta:

Szia!

Bár nem gyári, de jó minőségű, tudja amit szeretnél és ha megfelelő helyre szereled (le kell mérni, hogy a ködlámpa helye megfelel-e a DRL előírásoknak) szabályos is.
OSRAM LEDriving FOG

Sajnos a Focus 3 FL-ben már nem kerek a ködlámpa, hanem hosszúkás, így ez neki nem működik.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók

Vissza az elejére

kovacstihamer

HozzászólásElküldve: 2015.11.05 12:36:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63

Mézi írta:
Littleb írta:
kovacstihamer írta:

Szia!

OSRAM LEDriving FOG

Sajnos a Focus 3 FL-ben már nem kerek a ködlámpa, hanem hosszúkás, így ez neki nem működik.

Jaja Sad De Mézi már intézkedik nekem. Köszi a válaszokat!

Vissza az elejére

Littleb

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.05 12:37:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64

Mézi írta:

Valóban...
Ez az "apróság" elkerülte a figyelmem. Cool

Vissza az elejére

Toroltuser_7

HozzászólásElküldve: 2015.11.19 16:46:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája:

Tervezem, hogy a Fókám első lámpatestében lévő H1-es izzót erre és a H7-es izzót pedig erre cserélem.

A kérdésem, hogy a helyzetjelző helyére led betehető-e? Nem okoz-e működési problémát?

Esetleg létezik-e a fenti izzók által kibocsátott szinű fényhez igazozó helyzetjelző izzó?

Vissza az elejére

Croaton

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.11.19 17:10:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

mocsarharcos írta:
Tervezem, hogy a Fókám első lámpatestében lévő H1-es izzót erre és a H7-es izzót pedig erre cserélem.

A kérdésem, hogy a helyzetjelző helyére led betehető-e? Nem okoz-e működési problémát?

Esetleg létezik-e a fenti izzók által kibocsátott szinű fényhez igazozó helyzetjelző izzó?

Készülhetsz kb fél éves de max 1 éves üzemidőre azokkal az izzókkal. Attól függ mennyit kapcsolgatod és mennyi az üzemidő. Megnövelt fényerősség = rövid élet.

A helyzetjelző helyére szabályosan semmilyen LED nem tehető be, ha eredetileg nem az volt benne. Olyan izzóra cserélheted, amit a kézikönyv megenged. A LED, ha nem szerepel a listán, akkor nem tehető be. Saját felelősségre persze lehet cserélni de a következményekért a felelősséget vállalnod kell. Ha pedig műszakizni mész, mindig ki kell szedned és visszarakni az engedélyezett izzót.
A Night Breaker a 3400-3600 Kelvines színnel melegfehérnek számít, ilyen tartományú LED passzol hozzá.

Vissza az elejére

Toroltuser_7

HozzászólásElküldve: 2015.11.19 17:17:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

Idézet:
Készüllhetsz kb fél éves de max 1 éves üzemidőre azokkal az izzókkal. Megnövelt élettartam = rövid élet.

A helyzetjelző helyére szabályosan semmilyen LED nem tehető be, ha eredetileg nem az volt benne. Olyan izzóra cserélheted, amit a kézikönyv megenged. A LED, ha nem szerepel a listán, akkor nem tehető be. Saját felelősségre persze lehet cserélni de a következményekért a felelősséget vállalnod kell. Ha pedig műszakizni mész, mindig ki kell szedned és visszarakni az engedélyezett izzót.

Köszi az infót, akkor repül a két első lámpa kompletten és projektoros lámpatestek kerülnek be. Már nézegettem, E jellel ellátott lámpatestek Németországban.

Vissza az elejére

spanyi

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 10:58:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája: Focus 3FL autómata fényszóró skandináv mód

Sziasztok!

Decemberben szalonból vásárolt Focusom rendelésekor azt az igényt állítottam a kereskedő elé, hogy nem szeretném kapcsolgatni a lámpát (se le, se fel) (a 15 éves fiatom egy relével meg tudja oldani, hogy gyújtásra világít, ha leveszem elalszik, sosem felejtem el felkapcsolni). Azt mondta, hogy "akkor nekem az autómata fényszóró vezérlésre van szükségem"! 80ezer+ Nem olcsó, de hát legyen - gondoltam. Erre kiderül, hogy nálunk ez nem így működik, csak akkor kapcsolja fel, ha sötétedik. Szóval jól működik, csak nem ezt kértem. Reklamációmra felajánlották, hogy szoftveresen át lehet állítani skandináv módra, ami már ezt csinálná, de képtelenek megoldani, mert állítólag gyárilag le van tiltva (inaktív) az átállítás lehetősége, pedig már 10 éve is tudtak ilyet, meg még 1 évvel ezelőtt is pl. a c-max-nál. Focus 2-nél biztosítékok közt kötözgetéssel megoldható, ennél nem tudtok valami megoldást erre (ne a fényérzékelő leragasztása legyen már a megoldás 2017-ben), mert így kidobott pénz volt ez a funkció. Szervizes vigyorogva mondja, hogy a relé benne van, csak hát a szoftver! Rendkívül bosszantó, hogy hülyére vettek és nem tudok mit tenni! 3×1,5 óra ücsörgésen vagyok túl a szervizbe eredménytelenül.

Köszönöm a segítséget!
(sokat keresgéltem a témában, de nem találtam hasznosat, elnézést, ha rossz helyre írom)

Vissza az elejére

Toroltuser_7

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 11:12:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája: Re: Focus 3FL autómata fényszóró skandináv mód

Szervusz!

Én csak ötletet tudok mondani, nekem is automata a világításom. Én menetfényt szereltettem be a kocsiba, így lett igazán komplett az első világítás, világosban a menetfény világít, és ahogy szükséges (szerinem még korábban is vált tompítottra), majd ha az szükségtelen vissza menetfényre.

spanyi írta:
Sziasztok!

Decemberben szalonból vásárolt Focusom rendelésekor azt az igényt állítottam a kereskedő elé, hogy nem szeretném kapcsolgatni a lámpát (se le, se fel) (a 15 éves fiatom egy relével meg tudja oldani, hogy gyújtásra világít, ha leveszem elalszik, sosem felejtem el felkapcsolni). Azt mondta, hogy "akkor nekem az autómata fényszóró vezérlésre van szükségem"! 80ezer+ Nem olcsó, de hát legyen - gondoltam. Erre kiderül, hogy nálunk ez nem így működik, csak akkor kapcsolja fel, ha sötétedik. Szóval jól működik, csak nem ezt kértem. Reklamációmra felajánlották, hogy szoftveresen át lehet állítani skandináv módra, ami már ezt csinálná, de képtelenek megoldani, mert állítólag gyárilag le van tiltva (inaktív) az átállítás lehetősége, pedig már 10 éve is tudtak ilyet, meg még 1 évvel ezelőtt is pl. a c-max-nál. Focus 2-nél biztosítékok közt kötözgetéssel megoldható, ennél nem tudtok valami megoldást erre (ne a fényérzékelő leragasztása legyen már a megoldás 2017-ben), mert így kidobott pénz volt ez a funkció. Szervizes vigyorogva mondja, hogy a relé benne van, csak hát a szoftver! Rendkívül bosszantó, hogy hülyére vettek és nem tudok mit tenni! 3×1,5 óra ücsörgésen vagyok túl a szervizbe eredménytelenül.

Köszönöm a segítséget!
(sokat keresgéltem a témában, de nem találtam hasznosat, elnézést, ha rossz helyre írom)

Vissza az elejére

spanyi

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 11:23:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70

Köszi, de a menetfény nem elég autópályára. (hogy miért nem, az jó kérdés) Így is kapcsolgatni kell, ha legális akarsz lenni.

mocsarharcos írta:
Szervusz!

Én csak ötletet tudok mondani, nekem is automata a világításom. Én menetfényt szereltettem be a kocsiba, így lett igazán komplett az első világítás, világosban a menetfény világít, és ahogy szükséges (szerinem még korábban is vált tompítottra), majd ha az szükségtelen vissza menetfényre.

spanyi írta:
Sziasztok!

Köszönöm a segítséget!

Vissza az elejére

Toroltuser_7

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 11:39:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71

Kérlek mond meg a KRESZ melyik bekezdése írja ezt elő, mert Én csak ezeket a jogszabályi kitételeket találtam. Ez pontosan ugyan az mint ami a ma hatályos KRESZ-ben található.

Kérlek ne érts félre, nem kötekedni akarok, de Én is szeretnék ez ügyben tisztán látni.

Vissza az elejére

spanyi

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 12:18:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72

Fogalmam sincs, hogy hol olvastam, próbáltam megtalálni de nem sikerült, így visszaszívom, az is megoldás plusz pénzért! De akkor miért nem azt vetette meg velem az a ... kereskedő?

mocsarharcos írta:
Kérlek mond meg a KRESZ melyik bekezdése írja ezt elő, mert Én csak ezeket a jogszabályi kitételeket találtam. Ez pontosan ugyan az mint ami a ma hatályos KRESZ-ben található.

Kérlek ne érts félre, nem kötekedni akarok, de Én is szeretnék ez ügyben tisztán látni.

Vissza az elejére

Toroltuser_7

HozzászólásElküldve: 2017.06.21 12:37:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73

Ez jó kérdés, anno amikor én vettem 2014-ben akkor menetfényt csak bixenon fényszóróba építve rendelhettem volna, így maradt a sima lámpatest és Németországban márkakereskedésnél szereltettem be a menetfényt, sokat autópályázok itthon, Ausztriában és Németországban, de soha nem szóltak még a menetfény használata miatt, itthon már ellenőrizték, hogy szabályos-e a lámpatest (erre pontos leírást itt találsz az oldalon), jól van-e szerelve, megfelelően működik-e és hogy a szükséges engedély jelekkel rendelkezik-e.

spanyi írta:
Fogalmam sincs, hogy hol olvastam, próbáltam megtalálni de nem sikerült, így visszaszívom, az is megoldás plusz pénzért! De akkor miért nem azt vetette meg velem az a ... kereskedő?

Vissza az elejére

Duratorq

HozzászólásElküldve: 2018.01.22 22:50:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy van-e rajtam kívül valaki,akinek a gyári világítása sz@rt sem ér.
2011-es Focus Titaniumról van szó,gyári halogén izzókat cseréltem emelt fényerejű valami teszt győztes márkás izzókra,de nem sok fénye van a tompított világításnál. A refi rendben,de hát ugye nem mindenhol reflektorral közlekedik az ember...
Cseréljek komplett lámpatestet? Vagy xenon a megoldás?
Köszönöm a válaszokat.

Vissza az elejére

bibu

HozzászólásElküldve: 2018.01.23 14:44:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75
 Hozzászólás témája:

Duratorq írta:
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy van-e rajtam kívül valaki,akinek a gyári világítása sz@rt sem ér.
2011-es Focus Titaniumról van szó,gyári halogén izzókat cseréltem emelt fényerejű valami teszt győztes márkás izzókra,de nem sok fénye van a tompított világításnál. A refi rendben,de hát ugye nem mindenhol reflektorral közlekedik az ember...
Köszönöm a válaszokat.

En is igy voltam vele.. nekem nagyon maga ele világított az auto.. kicsit feljebb emeltem es azóta okes.

Vissza az elejére

Duratorq

HozzászólásElküldve: 2018.01.24 18:09:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája:

bibu írta:
Duratorq írta:
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.

En is igy voltam vele.. nekem nagyon maga ele világított az auto.. kicsit feljebb emeltem es azóta okes.

Köszi,akkor majd megpróbálom ezt,bár most voltam fényszóró magasság állításon... Crying or Very sad

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2019.08.15 21:24:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77
 Hozzászólás témája: DLR

Focus MK3.5-ön szeretném az első fényszórókat LED nappali menetfényesre cseréltetni. Kértem egy ajánlatot egy Ford kereskedőtől és a következő árakat kaptam:

je.fényszóró 122 113,-ft/db bruttó 1db
be.fényszóró 122 113,-ft/db bruttó 1db
szabályzó modul 34 383,-ft/db bruttó 2db
"A Ford rendszere 2013-tól nem támogatja az átalakítást, ezért a fényszórók feltanítása nem minden esetben jár sikerrel."

Ez kb 313 000 Ft. Ez Nekem ennyit nem ér, ráadásul nem biztos hogy "feltanitható".
Valakinek van tapasztalata a cserével kapcsolatban? (Gagyi kínai fényszóró nem érdekel.)

Vissza az elejére

Kleroo

HozzászólásElküldve: 2019.08.16 14:54:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája: Re: DLR

nzsolt írta:
Focus MK3.5-ön szeretném az első fényszórókat LED nappali menetfényesre cseréltetni. Kértem egy ajánlatot egy Ford kereskedőtől és a következő árakat kaptam:

"A Ford rendszere 2013-tól nem támogatja az átalakítást, ezért a fényszórók feltanítása nem minden esetben jár sikerrel."

Ez kb 313 000 Ft. Ez Nekem ennyit nem ér, ráadásul nem biztos hogy "feltanitható".
Valakinek van tapasztalata a cserével kapcsolatban? (Gagyi kínai fényszóró nem érdekel.)

Ha vígasztal én mk2.5-be vettem 2éve vadi új lámpákat, mert nem akartam a régiek polírozásával, foncsorozásával vesződni, franc tudja milyen eredménnyel. 105.000/db volt azis....(vezérlő elektronika plusz 60k lett volna tán.... egy már réginek számító tipusba...) Very Happy Slusszpoén pedig, hogy a belső kis design elemek igencsak sorjásak itt-ott, szóval minőség nem egy nagy húha.....sőt, az illeszkedése se tökéletes, csak "fair enough" Mai fejjel egy közepes kínai hulladékra próbálnék rá előbb Very Happy

Viszont Neked szerencséd van, ez nemrég jött ki, rendelheted is Smile
https://www.youtube.com/watch?v=dgbAJJWSbV4

Horrornak horror, de legalább jó, és fancy Very Happy

B terv a bontott vadászása

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2019.08.16 18:58:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája: Re: DRL

Köszi az infót. Kérdeztem azóta egy másik Ford kereskedőt is, ők azt mondták, hogy régen lehetett ködlámpával egybeépített verziót rendelni, de már nem lehet. Egyelőre lemondtam a DRL-ről, és maradnak a gyári fényszórók.

Vissza az elejére

Kleroo

HozzászólásElküldve: 2019.08.18 14:35:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80

nzsolt írta:
Köszi az infót. Kérdeztem azóta egy másik Ford kereskedőt is, ők azt mondták, hogy régen lehetett ködlámpával egybeépített verziót rendelni, de már nem lehet. Egyelőre lemondtam a DRL-ről, és maradnak a gyári fényszórók.

Én egy ilyet dobnék be.
https://www.aliexpress.com/item/32693593419.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6a9c1118ADrY9E&algo_pvid=0d639349-c31b-4dd7-acc4-76de4af8a22b&algo_expid=0d639349-c31b-4dd7-acc4-76de4af8a22b-8&btsid=c94a39f5-0de9-4080-81e4-3cd51ff98877&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5,searchweb201603_52
Rohadt jól néz ki. Mk2.5-be is vannak DRL-ek, meg elég sok ilyen utólagos DRL van de mind gagyi, vacak hatás. egy nyamvadt csík valahol. VAgy egy karika a kódlámpán.
De ez nagyon guszta ízléses, sztem a gyárinál is szebbnek mondható ami végülis csak egy kissé "jellegtelen csík kb utólagosan belerakva a fényszóróba" hatású.

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2019.08.20 15:32:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81

Tényleg nagyon jól néz ki, és nem is drága. De ez tuti nem menne át egy műszaki vizsgán, vagy a rendőr biztos belekötne. Én vagy gyári vagy esetleg Hella gyártmányon gondolkodom, de ahogy látom ezek nagyon drágák.

Vissza az elejére

Bivi

HozzászólásElküldve: 2019.09.08 19:32:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája:

Reinthaller írta:
Sziasztok!
Az idén szeptemberben vettem át a kocsit(1.0 EcoBoost,Augusztusi gyártás).Szakadó esőben jöttem el a szalonból.Mire haza értem mindkét első fényszóró(halogén)belül vastagon bepárásodott.A pára néhány óra után nyomtalanul eltűnt,de ha esős időben használom a kocsit,újra jelentkezik.Az ősszel az első ködben a ködlámpa "dettó"ugyanez.A szervízben felraktak néhány pipa alakú gumicsövet a szellőzőfuratokra(2db/lámpatest).A hiba még mindig jelentkezik,de talán kisebb mértékben.
Szerintetek a búrák párásodása normális jelenség? Mert a szerviz szerint kismértékben IGEN,szerintem meg NEM!!!

Mi a véleményetek? Esetleg járt-e valaki hasonlóan?

Nekem 2015 februári kocsin kb 1 éve kezdett párásodni a fényszóró. Érdekes módon, egy szervizelés után (izzócsere talán)...
Többször kivettem, kiszárítottam. Visszaszerelésnél ügyelve a gumisapkákra. Ennek ellenére egy kisebb eső után is durván bepárásodik. Valami tipp? Erre vonatkozik az 5 éves garancia?

Vissza az elejére

Bivi

HozzászólásElküldve: 2019.09.08 19:37:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83

nzsolt írta:

https://lumenet.hu/osram-ledriving-ledhl-105-ford-focus-3-xenarc-d8s ?

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2019.09.09 07:45:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84

Ez focus mk3-hoz való, de nekem facelift-es kellene. És ennél kicsit olcsóbb megoldást keresnék. Köszi!

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Első világítás hibái
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
Ugrás:   

3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.23 másodperc