Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.10.20. 16:31:35 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gonzo
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 25572
Látogatók:
Vendégek: 414
Tagok: 11
Összesen: 425

Jelen lévő tagok:
01: gyoeri
02: pgiczi
03: kovacsszandra
04: Kapeti
05: Ziyan
06: bszemethy
07: Zolika90
08: Shatterhand
09: attis
10: edk
11: smelo

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Gyújtó trafó!

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Gyújtó trafó!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

11 / 12 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

ast00

HozzászólásElküldve: 2016.06.24 11:43:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 301
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

No. Trafót kell vennem. De milyen márkát? Most Hella van benne, ez 4 évig bírta, Ford trafók is kb eddig bírták nekem. Van ezeknél megbízhatóbb értelmes áron? Bosch?
Mi a helyzet a kábelekkel? Abból milyet érdemes?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

ReFi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2016.06.24 16:51:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 302
 Hozzászólás témája:

ast00 írta:
No. Trafót kell vennem. De milyen márkát? Most Hella van benne, ez 4 évig bírta, Ford trafók is kb eddig bírták nekem. Van ezeknél megbízhatóbb értelmes áron? Bosch?
Mi a helyzet a kábelekkel? Abból milyet érdemes?

Ha jol ertem mar nem 1 trafot cseréltel? Gyertyákat hany km-enkent cserelsz? Kabel volt mar cserelve?

Vissza az elejére

ast00

HozzászólásElküldve: 2016.06.24 17:10:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 303
 Hozzászólás témája:

ReFi írta:
Ha jol ertem mar nem 1 trafot cseréltel? Gyertyákat hany km-enkent cserelsz? Kabel volt mar cserelve?

0km óta nálam van az autó, ez benne a harmadik trafó. Tehát nem most cseréltem, hanem 4 éve. Egyébként gyertyákat most cseréltem platinásra, nem hozott javulást. Eddig rezes volt benne, azokat 15 ezrenként cseréltem.
Hivatalosan volt cserélve a kábel a trafóval együtt, bár ez márkaszervízben történt, és szerintem nem végezték el, csak azt mondták. Ezért szeretném most trafóval együtt cserélni azokat is.

Vissza az elejére

ReFi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2016.06.24 21:43:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 304
 Hozzászólás témája:

ast00 írta:
ReFi írta:

0km óta nálam van az autó, ez benne a harmadik trafó. Tehát nem most cseréltem, hanem 4 éve. Egyébként gyertyákat most cseréltem platinásra, nem hozott javulást. Eddig rezes volt benne, azokat 15 ezrenként cseréltem.
Hivatalosan volt cserélve a kábel a trafóval együtt, bár ez márkaszervízben történt, és szerintem nem végezték el, csak azt mondták. Ezért szeretném most trafóval együtt cserélni azokat is.

30e-ként is elég a gyertyacsere, nem kell azert minden olajcserekor, az viszont nem baj ha a kabelt is csereled.
Trafóból sztem hótmind1 mit raksz bele, nem nagy tétel, valszeg nincs itt olyan aki kitesztelt mar tobb markat hogy melyik birja a legtöbbet, 6700ftol mar kapni

Vissza az elejére

ast00

HozzászólásElküldve: 2016.07.05 11:39:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 305
 Hozzászólás témája:

Csak rászántam magam. Új trafó és új kábelek, azóta ismét röpül a bódé, nem rángat.

Vissza az elejére

nagy019

HozzászólásElküldve: 2017.09.26 07:58:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 306
 Hozzászólás témája: Trafó?!

Sziasztok!
Egy Ford Focus MK1-esem van 1.8i Trend. Olyan problémám lenne hogy tiltás után dadog a motor elveszi a gázt és utólagos gáz adásra jobban fullad. Még teljes tiltásig nem megyek el. Trafó lenne? Válaszokat előre köszönöm.

Vissza az elejére

lacko13

HozzászólásElküldve: 2017.09.26 08:04:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 307
 Hozzászólás témája: Re: Trafó?!

nagy019 írta:
Sziasztok!
Egy Ford Focus MK1-esem van 1.8i Trend. Olyan problémám lenne hogy tiltás után dadog a motor elveszi a gázt és utólagos gáz adásra jobban fullad. Még teljes tiltásig nem megyek el. Trafó lenne? Válaszokat előre köszönöm.

Tudod Te, hogy miért tilt le? Hogyan teszi ezt? Gondolom a végső fordulatszámi tiltásra gondoltál!?

Vissza az elejére

nagy019

HozzászólásElküldve: 2017.09.26 08:10:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 308

lacko13 írta:
nagy019 írta:
Sziasztok!

Tudod Te, hogy miért tilt le? Hogyan teszi ezt? Gondolom a végső fordulatszámi tiltásra gondoltál!?

Nem! kihúzatom 3-asba majdnem tiltásig, utánna 4ikbe felváltom elkezd fulladni visszafele és utánna egyre kisebb fordulatnál is azt csinálja 5-ikbe is. És az a legfurcsább egy nagyobb visszalassúlás után ez megszűnik, megint felgyorsítanás és újra jó.

Vissza az elejére

lacko13

HozzászólásElküldve: 2017.09.26 08:20:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 309

nagy019 írta:
lacko13 írta:
nagy019 írta:
Sziasztok!

Nem! kihúzatom 3-asba majdnem tiltásig, utánna 4ikbe felváltom elkezd fulladni visszafele és utánna egyre kisebb fordulatnál is azt csinálja 5-ikbe is. És az a legfurcsább egy nagyobb visszalassúlás után ez megszűnik, megint felgyorsítanás és újra jó.

Azt hittem az a bajod, hogy 8e-nél letilt!
Akkor vagy a levegő vagy a benya elfogy!

Vissza az elejére

nagy019

HozzászólásElküldve: 2017.09.26 08:28:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 310

lacko13 írta:
nagy019 írta:
lacko13 írta:
nagy019 írta:
Sziasztok!

Azt hittem az a bajod, hogy 8e-nél letilt!
Akkor vagy a levegő vagy a benya elfogy!

Levegő nem valószínű akkor tiltásig se menne pl. benyával sincs gond se acélpumpával, se szűrűvel meg motornak sincs semmi rossz hangja...ezért gondolkodunk a gyújtótrafón.

Vissza az elejére

zsoltr

HozzászólásElküldve: 2019.10.06 20:46:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 311
 Hozzászólás témája: Felcserélt gyújtáskábelek

1.6 benzines, 100 lovas kettes fóka, nemrég vettem jó sok kilóméterrel és 2-es henger égéskimaradás hibakóddal.
Először gyertyákat cseréltem, hibakód reset, de sajna szorványosan továbbra is megmaradt az égéskimaradás, leginkább indítás után közvetlenül. Vettem egy új gyújtáskábel szettet (Bosch) és a felrakás előtt észrevettem, hogy a régi szettel valami nem stimmel.

A vezérlés oldalán van ugye az 1-es henger és így sorban a többi. Valaki korábban a trafó kimeneteire ráfirkálta a sorszámokat, de a kábelek pont fordítva mentek a hengerekhez, azaz az 1-essel megjelölt trafó kimenet ment a trafóhoz legközelebbi hengerhez, ami ugye a 4-es, és így tovább. Az új kábeleket már jó sorrendben raktam fel, nem is lehetett volna másképp, mert nem lettek volna jók a hosszak, meg a Haynes manuálban is megnéztem, jól voltak a hengersorszámok ráfirkálva a trafóra.
Az égéskimaradás kb. megszűnt.

Így utólag felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan működött a motor a felcserélt kábelekkel?
Nem rángatott, semmi jelét nem mutatta, hogy probléma lenne a gyújtással. A visszzacserélés után se érzek semmi különbséget.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.07 22:00:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 312
 Hozzászólás témája: Re: Felcserélt gyújtáskábelek

zsoltr írta:
...
Így utólag felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan működött a motor a felcserélt kábelekkel?
...

A klasszikus Ford motorok úgynevezett parazita gyújtásúak. Csak két gyujtótrafó van a műanyag házban. Az 1-4 és 2-3 hengerek gyertyái sorba vannak kötve. A gyertyák a munkaütemben és a kipufogási ütemben is szikráznak. A kipufogógáz jó elektromos vezető, ezért ott csak egy kicsi feszültség vész el, ami nem probléma.

Az 1-4 és 2-3 hengerek kábeleit fel lehet cserélni, annak semmi hatása nincs.

Nálad mástól javult meg a gyujtás. Pl a régi kábelek részben szakadtak voltak, vagy kívül szennyezettek. Összeértek és átugrott rajtuk a szikra, stb.

De lehet, hogy ennek ellenére lesznek még problémák, mert a leggyakoribb hiba a trafó belső szigetelésének gyengülése.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.07 22:36:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 313

fiesta írta:
zsoltr írta:
...
...

A klasszikus Ford motorok úgynevezett parazita gyújtásúak. Csak két gyujtótrafó van a műanyag házban. Az 1-4 és 2-3 hengerek gyertyái sorba vannak kötve. A gyertyák a munkaütemben és a kipufogási ütemben is szikráznak. A kipufogógáz jó elektromos vezető, ezért ott csak egy kicsi feszültség vész el, ami nem probléma.

Az 1-4 és 2-3 hengerek kábeleit fel lehet cserélni, annak semmi hatása nincs.

Nálad mástól javult meg a gyujtás. Pl a régi kábelek részben szakadtak voltak, vagy kívül szennyezettek. Összeértek és átugrott rajtuk a szikra, stb.

De lehet, hogy ennek ellenére lesznek még problémák, mert a leggyakoribb hiba a trafó belső szigetelésének gyengülése.

Idézet:
Az 1-4 és 2-3 hengerek gyertyái sorba vannak kötve.

A Tudomány tegnapi és mai állása szerint is párhuzamosan vannak kötve.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.08 14:43:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 314

qqrique írta:

A Tudomány tegnapi és mai állása szerint is párhuzamosan vannak kötve.

A Tudomány?
Akkor nincs mit tenni.

Ja, de mégis. Kevesebb nagyképűség, több gondolkodás.

A gyertyák egyik vége közösítve van a motortesten keresztül. A másik végük a feszültségforrás (trafó) két pontjára csatlakozik.
Valahogy így:
trafó+ -- gyetyacsúcs><gyertyatest -- motortest -- gyetyatest><gyertyacsúcs -- trafó-
A két gyertya sorosan van kapcsolva.

Vagy ha nekem nem hiszel, goglizz rá. Pl.
http://www.mogi.bme.hu/TAMOP/motor_eroatviteli_rendszerek_mechatronikaja/ch09.html
9.3 fejezet Az ábrán kösd össze a földpontokat, úgy jobban látszik.

Vissza az elejére

Kapeti

Érvényes: 2020.06.17.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.10.08 15:36:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 315
 Hozzászólás témája:

A VILLAMOSSÁGTAN az egy másik szakma.
Aszerint ez párhuzamos kapcsolás, de a lényeg a két trafó primer tekercsének a bekötése nem lehet soros, de nem is egyszerre kap feszültséget, tehát párhuzamos sem.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.08 17:04:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 316
 Hozzászólás témája:

"A VILLAMOSSÁGTAN az egy másik szakma."
Ez is olyan érv, mint "A Tudomány"? Ebben sokkal több a nagybetű, úgyhogy tényleg megcáfolhatatlan. Confused

Úgy tűnik, nem eléggé figyelmesen olvastad a hozzászólásaimat. Én nem a két trafó primér tekercséről írtam, hanem a parazita üzemmódú gyertyákról.

fiesta írta:
... Az 1-4 és 2-3 hengerek gyertyái sorba vannak kötve.

Az ASCII ábrából is látható, hogy 2 parazita üzemmódú gyertya helyzetéről írtam.
fiesta írta:
trafó+ -- gyetyacsúcs><gyertyatest -- motortest -- gyetyatest><gyertyacsúcs -- trafó-

Ez a két gyertya szerinted nem két sorbakötött fogyasztó?

Vissza az elejére

Kapeti

Érvényes: 2020.06.17.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 07:05:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 317
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
"A VILLAMOSSÁGTAN az egy másik szakma."
Ez is olyan érv, mint "A Tudomány"? Ebben sokkal több a nagybetű, úgyhogy tényleg megcáfolhatatlan. Confused

Úgy tűnik, nem eléggé figyelmesen olvastad a hozzászólásaimat. Én nem a két trafó primér tekercséről írtam, hanem a parazita üzemmódú gyertyákról.

fiesta írta:
... Az 1-4 és 2-3 hengerek gyertyái sorba vannak kötve.

Az ASCII ábrából is látható, hogy 2 parazita üzemmódú gyertya helyzetéről írtam.
fiesta írta:

Ez a két gyertya szerinted nem két sorbakötött fogyasztó?

Igazad van megnéztem még egyszer a 9.3 pontot.
Very Happy Very Happy

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 07:33:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 318
 Hozzászólás témája:

Kapeti írta:

Very Happy Very Happy

Smile, hogy ezt megírtad és megerősítettél.

Egyébként kezdem látni, hogy miért lehet első pillantásra párhuzamosan kapcsoltnak gondolni a gyertyák helyzetét. Leírnám, hátha valakiben maradt még kétely.

Az autó egyenáramú hálózatában a szokványos fogyasztók (pl. a reflektorok) a karosszérián keresztül kapják meg az akku negatív potenciálpontját és vezetékeken (reléken, félvezetőkön) keresztül a pozitívot. Az ilyen szokványos alkatrészek valóban párhuzamosan vannak kapcsolva.

De a gyertyák esete más. Az akkumulátor itt nem része az áramkörnek. Az áramforrás az egyik gyujtótrafó szekunder tekercse, ami az autó egyenáramú hálózatától teljesen el van szigetelve.

Olyan a helyzet, mintha vennénk egy laposelemet. A két pólusához hozzáérintenénk egy-egy zseblámpaizzót és az izzók szabad érintkezőit a motortesttel, mint vezetékkel zárnánk rövidre. Egy ilyen elrendezésben jobban átlátható, hogy a zseblámpaizzók sorosan vannak kapcsolva.

Az Okt 08, 2019 2:43 pm hozzászólásomban belinkelt ábrán látszik, hogy a parazita gyujtás esetén is erről van szó. (Csak a gyertyákat tartalmazó két kis áramkört kell figyelni.)

Forrás:mogi.bme.hu

Legutóbb fiesta szerkesztette (2019.10.10 11:00:23), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 22:08:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 319
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Kapeti írta:

Very Happy Very Happy

Smile, hogy ezt megírtad és megerősítettél.

Egyébként kezdem látni, hogy miért lehet első pillantásra párhuzamosan kapcsoltnak gondolni a gyertyák helyzetét. Leírnám, hátha valakiben maradt még kétely.

Az autó egyenáramú hálózatában a szokványos fogyasztók (pl. a reflektorok) a karosszérián keresztül kapják meg az akku negatív potenciálpontját és vezetékeken (reléken, félvezetőkön) keresztül a pozitívot. Az ilyen szokványos alkatrészek valóban párhuzamosan vannak kapcsolva.

De a gyertyák esete más. Az akkumulátor itt nem része az áramkörnek. Az áramforrás az egyik gyujtótrafó szekunder tekercse, ami az autó egyenáramú hálózatától teljesen el van szigetelve.

Olyan a helyzet, mintha vennénk egy laposelemet. A két pólusához hozzáérintenénk egy-egy zseblámpaizzót és az izzók szabad érintkezőit a motortesttel, mint vezetékkel zárnánk rövidre. Egy ilyen elrendezésben jobban átlátható, hogy a zseblámpaizzók sorosan vannak kapcsolva.

Az Okt 08, 2019 2:43 pm hozzászólásomban belinkelt ábrán látszik, hogy a parazita gyujtás esetén is erről van szó. (Csak a gyertyákat tartalmazó két kis áramkört kell figyelni.)

Forrás:mogi.bme.hu

Ezt benéztem, nem ismertem a kapcsolást. A szikraközök valóban sorba vannak kapcsolva a trafó szekunder oldalán.
Bár a szekunder tekercs kialakítása ezt lehet, hogy befolyásolhatja? Lehetséges?

Azonban:
Idézet:
Az akkumulátor itt nem része az áramkörnek.

Ha nem része, akkor feltaláltad a valódi örökmozgót.

Nos, az akkumulátor része az áramkörnek. Galvanikus kapcsolat valóban, nincs, ha erre gondoltál.
Tehát az akkumulátor az áramkör egyik eleme. {VILLANYTAN}

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 22:28:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 320
 Hozzászólás témája:

qqrique írta:

...
{VILLANYTAN}

Megint hangzatos demagógiával próbálod a valódi észérveket helyettesíteni. Sad

Wikipédia, áramkör:
"A vezetékkel összekapcsolt áramforrás és fogyasztó áramkört alkot."
hu.wikipedia.org/wiki/Áramkör

Ha a kerékpáron dinamóval táplálják a lámpát, akkor a kerékpáros is az áramkör része?
Mert, ha nem, akkor szerinted az is egy megvalósított örökmozgó?

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 22:35:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 321
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
qqrique írta:

...
{VILLANYTAN}

Wikipédia, áramkör:

Ha a kerékpáron dinamóval táplálják a lámpát, akkor a kerékpáros is az áramkör része?

Az áramkör a fenti esetben:

Akku, megszakító, [NÉGYPÓLUS] és a szikraközök "gyertyák".

A NÉGYPÓLUS a trafó.

Attól tartok, hogy nem tudom tőmondatokban leírni a működést.

Hallottál e ilyenről: 1(t-T) ? és hasonlók?

Esetleg ilyenről, hogy 1+j(-1) ? Ez utóbbit könnyebb megérteni.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 22:47:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 322
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
qqrique írta:

...
{VILLANYTAN}

Wikipédia, áramkör:

A fentiek alapján attól tartok, hogy nem tudunk a továbbiakban érdemi diszkussziót folytatni.

Sajnálom.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 22:48:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 323
 Hozzászólás témája:

qqrique írta:
A szikraközök valóban sorba vannak kapcsolva a trafó szekunder oldalán.
Bár a szekunder tekercs kialakítása ezt lehet, hogy befolyásolhatja? Lehetséges?

A parazita gyujtás kapcsolása így néz ki. Ilyen a szekunder tekercse, nincsenek variációk.

A parazita gyujtásban a két gyertya soha nem lehet párhuzamos kapcsolású, mert akkor a szikra csak a jól vezető kipufogógázban ütne át. A munkaütem benzin-levegő keverékében nem történne semmi.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 22:52:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 324
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
qqrique írta:
A szikraközök valóban sorba vannak kapcsolva a trafó szekunder oldalán.

A parazita gyujtás kapcsolása így néz ki. Ilyen a szekunder tekercse, nincsenek variációk.

A parazita gyujtásban a két gyertya soha nem lehet párhuzamos kapcsolású, mert akkor a szikra csak a jól vezető kipufogógázban ütne át. A munkaütem benzin-levegő keverékében nem történne semmi.

Nos. Az jelent e problémát szerinted, feltételezve, hogy valóban sorba kapcsolt szikraközökben történik az ív kialakulása, hogy az ív a pozitív avagy a negatív (test) elektródáról indul ki?

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 23:05:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 325
 Hozzászólás témája:

qqrique írta:

Nos. Az jelent e problémát szerinted, feltételezve, hogy valóban sorba kapcsolt szikraközökben történik az ív kialakulása, hogy az ív a pozitív avagy a negatív (test) elektródáról indul ki?

A "feltételezve" kifejezés szerinted még mindig aktuális? Sad

A kérdésedre válaszolva: a fémfelületekről kilépő elektronok által keltett ionizáció könnyebben megvalósul, ha a felszin geometriája hegyes vagy legalább éleket tartalmaz. Vagy különböző fémekből készült pólusok esetén az anyagválasztás is javíthatja/ronthatja a szikraképződést.

De ezek olyan kicsi hatások, hogy némi feszültségtöbblet mellett nem okoznak gondot az ellentétes irányú áramok esetén sem.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 23:12:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 326
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
qqrique írta:

A "feltételezve" kifejezés szerinted még mindig aktuális? Sad

A kérdésedre válaszolva: a fémfelületekről kilépő elektronok által keltett ionizáció könnyebben megvalósul, ha a felszin geometriája hegyes vagy legalább éleket tartalmaz. Vagy különböző fémekből készült pólusok esetén az anyagválasztás is javíthatja/ronthatja a szikraképződést.

De ezek olyan kicsi hatások, hogy némi feszültségtöbblet mellett nem okoznak gondotaz ellentétes irányú áramok esetén sem.

Látom dzsanászod a wikipédia és a keresők használatát Smile Sajnos a tárgyi tudás hiányát hosszabb ideig nem lehet elfedni velük.

Röviden és nem teljes infóként: a szekunder tekercselés kialakítása pl. lehetővé tehet egy virtuális 0 pont kialakítását, tehát a két szikraköz, egyszerűen fogalmazva: a pozitív feszütlség mindkét oldalon a + elektródán jelenik meg, a negatív meg a testen (motorblokk) lesz.

Szerinted lehet e úgy tekercselni egy trafót, hogy mindkét szikraköz anódja pl.: + a katódja pedig - potenciálon legyen?

Remélem, hogy a fentiek alapján megérted, hogy egy elvi rajz nem pontosan azt mutatja meg, amit a megvalósítási dokumentáció tartalmaz.

Érthetőbben: vedd figyelembe, hogy nem kötik az orrodra, hogy valóban hogyan is működnek egyes megoldások.

Ez különösen vonatkozik arra az esetre, amikor az illető a vonatkozó témában járatlan, nem rendelkezik megfelelő tárgyi ismeretekkel.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.09 23:58:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 327
 Hozzászólás témája:

qqrique írta:

Látom dzsanászod a wikipédia és a keresők használatát Smile Sajnos a tárgyi tudás hiányát hosszabb ideig nem lehet elfedni velük.

Röviden és nem teljes infóként: a szekunder tekercselés kialakítása pl. lehetővé tehet egy virtuális 0 pont kialakítását, tehát a két szikraköz, egyszerűen fogalmazva: a pozitív feszütlség mindkét oldalon a + elektródán jelenik meg, a negatív meg a testen (motorblokk) lesz.

Szerinted lehet e úgy tekercselni egy trafót, hogy mindkét szikraköz anódja pl.: + a katódja pedig - potenciálon legyen?

Tényleg azt gondolod -visszatekintve erre a kommentfolyamra-, hogy a tárgyi tudás a Te oldaladon áll? Próbáld független szemmel újra elolvasni az én kommentjeimet és a Te hozzászólásaidat és számold össze, hogy mennyi tényállítást tartalmaznak, és ezek közül melyik oldalon mennyi bizonyult hibásnak a vita során. Exclamation

Egyébként nem a tárgyi tudás hiánya miatt googlizok vagy hivatkozom a Wikipédiára. Független forrásokkal támasztom alá a véleményemet. Nem mindekit elégit ki, hogy a "Tudomány"-ra hivatkozik.

Persze nekem is vannak hiányosságaim. Pl. a "dzsanászod" szót életemben nem hallottam, és remélem hogy nem is fogom. Confused

Egyébként lehet olyan transzformátort készíteni, amilyet leírtál. Egy primer tekercs és két külön szekunder tekercs az egy-egy gyertyának. Csak tudtommal egyik autóban sincs ilyen. Nem említ ilyet a linkelt BME pdf sem. Mert ez közelítene a hengerenkénti gyujtás magasabb költségéhez és továbbra sem tenné lehetővé a két henger független előgyujtásszabályozását. Szóval nem sok értelme lenne.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.10 22:05:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 328
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
qqrique írta:

Tényleg azt gondolod -visszatekintve erre a kommentfolyamra-, hogy a tárgyi tudás a Te oldaladon áll? Próbáld független szemmel újra elolvasni az én kommentjeimet és a Te hozzászólásaidat és számold össze, hogy mennyi tényállítást tartalmaznak, és ezek közül melyik oldalon mennyi bizonyult hibásnak a vita során. Exclamation

Egyébként nem a tárgyi tudás hiánya miatt googlizok vagy hivatkozom a Wikipédiára. Független forrásokkal támasztom alá a véleményemet. Nem mindekit elégit ki, hogy a "Tudomány"-ra hivatkozik.

Persze nekem is vannak hiányosságaim. Pl. a "dzsanászod" szót életemben nem hallottam, és remélem hogy nem is fogom. Confused

Egyébként lehet olyan transzformátort készíteni, amilyet leírtál. Egy primer tekercs és két külön szekunder tekercs az egy-egy gyertyának. Csak tudtommal egyik autóban sincs ilyen. Nem említ ilyet a linkelt BME pdf sem. Mert ez közelítene a hengerenkénti gyujtás magasabb költségéhez és továbbra sem tenné lehetővé a két henger független előgyujtásszabályozását. Szóval nem sok értelme lenne.

Idézet:

Igen. És nem csak gondolom. Meggyőztél. A fenti hozzászólásoddal igazoltad azt amit feltételeztem.
Javaslom, hogy fejezzük be ezt a diszkussziót. Nem érdemes tovább folytatni.

Ha szeretnél valódi tudást szerezni a VILLANYTAN témakörben, akkor javaslom, hogy a kiinduáshoz szerezd be és olvasd
és próbáld megérteni: https://bookline.hu/product/home.action?_v=_&type=20&id=1076700

Ha sikeres a projekt, akkor javaslok majd a témában mélyebbre betekintő irodalmat a további lépésekhez.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2019.10.10 22:21:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 329
 Hozzászólás témája:

qqrique írta:

Egyetértek. A parazita gyújtásról elhangzott minden, ami lényeges.

És elegendő anyag gyűlt össze, hogy az olvasó eldöntse, hogy melyikünk ért jobban a témához. Confused

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2019.10.10 22:23:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 330
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
qqrique írta:

Egyetértek. A parazita gyújtásról elhangzott minden, ami lényeges.

És elegendő anyag gyűlt össze, hogy az olvasó eldöntse, hogy melyikünk ért jobban a témához. Confused

E gyújtó hangulatú opusz után csak azt tudom mondani, hogy: megértlek és sajnál(lak)om.

Továbbra is javaslom a fent említett irodalom tanulmányozását.

bye

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Gyújtó trafó!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Következő
Ugrás:   

11 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.28 másodperc