Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.07.15. 06:13:49 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: KrasznaiRobi
Mai: 1
Tegnapi: 2
Összesen: 25791
Látogatók:
Vendégek: 89
Tagok: 2
Összesen: 91

Jelen lévő tagok:
01: Attila64
02: KrasznaiRobi

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Műszaki kérdések, fejlesztések, lehetőségek

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> Műszaki kérdések, fejlesztések, lehetőségek
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 166, 167, 168  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

167 / 168 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2020.01.08 08:17:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4981
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv!
sikerült vennem egy 2005-ös (mk2) 1.6 B kombi focust
tuti nem volt jó vétel, de a használt kocsi mind egy hányás
most, hogy kisírtam magam, az első problémám vele, hogy mikor kapar a kerék (télen könnyen megcsúszik kis gázra is, nem vandálkodom) valami szörnyű erős fémes nagy kattanást hallat magából. Azt mondanám, hogy közép-jobb elől jön a hang. Lentről persze nem a motorból.
Nyilván nem jó jel. Mire tippeltek? Egyéb esetben nincs semmi recsegés kattanás, és nem is minden kaparáskor jelentkezik.
Rolling Eyes
Még az furi, hogy 40-50 körül 4-ben, olyan fura hangja van mit a régi ikarusoknak, az a fura búgó súrlódó hang. pl megyek 50 és hallom, elengedem a gázt és rögtön megszűnik az a hang, aztán ahogy ismét tartom a sebességet jön a "búgás".
Asszem ilyenkor utálják meg az emberek az típust, mikor régi lerúgott vacakot sikerül megvenni. Laughing
Esetleg váltóolaj csere?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

mugab

HozzászólásElküldve: 2020.01.08 18:19:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4982
 Hozzászólás témája:

pathfinder írta:
Üdv!
most, hogy kisírtam magam, az első problémám vele, hogy mikor kapar a kerék (télen könnyen megcsúszik kis gázra is, nem vandálkodom) valami szörnyű erős fémes nagy kattanást hallat magából. Azt mondanám, hogy közép-jobb elől jön a hang. Lentről persze nem a motorból.
Nyilván nem jó jel. Mire tippeltek? Egyéb esetben nincs semmi recsegés kattanás, és nem is minden kaparáskor jelentkezik.
Rolling Eyes
Még az furi, hogy 40-50 körül 4-ben, olyan fura hangja van mit a régi ikarusoknak, az a fura búgó súrlódó hang. pl megyek 50 és hallom, elengedem a gázt és rögtön megszűnik az a hang, aztán ahogy ismét tartom a sebességet jön a "búgás".
Asszem ilyenkor utálják meg az emberek az típust, mikor régi lerúgott vacakot sikerül megvenni. Laughing
Esetleg váltóolaj csere?
Én féltengelyre tippelnék...

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2020.01.08 21:56:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4983
 Hozzászólás témája:

mugab írta:
pathfinder írta:
Üdv!
Rolling Eyes
Esetleg váltóolaj csere?

Elsőre 50 gurigás tipp... Laughing
ezt hogy verem le a gy.k.r kereskedőn
semmi külső jele nincs a dolognak, szemrevételezéssel? kitekert keréknél nem recseg.
Köszi

Vissza az elejére

kelly

HozzászólásElküldve: 2020.01.09 13:03:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4984
 Hozzászólás témája:

Nem vettem még semmit. De én is úgy tudom ahogy írtad hogy fel villan a lámpa. Régen is ezt csinálta. Meg érzem hogy erőtlenebbül is indítózik mint régen.

JuPe írta:
kelly írta:
Lassan kezd meg halni az akksim. Ford, Motorcraft akksi kivételével gyárt más is olyan akksit amit bele lehet tenni?
Köszi

Mi volt a tünet? Mit vettél végül? Azért kérdezem, mert az enyém is gyengélkedik. Szerintem. Ma bementem a cromaxba, hogy egy új árát megkérdezzem. (3 évvel ezelőtt vettem egy motorcraft 70A aksit) Ott hitetlenkedve csóválta a fejét az eladó, mikor elmondtam hogy szeretnék egy újat, és hogy a régi csak 3 éves. Mondtam hogy indítózás közben felvillant a refi. Na erre még nagyobb csodálkozás volt... Azt hitte, hogy felkapcsolom a lámpát és úgy indítózom... Sosem hallott még arról hogy ha gyenge az aksi felvillan a refi... Én emlékszem rosszul, hogy így van ha gyenge az aksi, vagy már késő van és vállon felül gyenge vagyok?!

Vissza az elejére

kelly

HozzászólásElküldve: 2020.01.09 13:09:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4985
 Hozzászólás témája:

Szia

Semmi nyűge nincs. Én 7 év/ 100000 km-re használom eddig motorikusan (sem) volt baja. Hidegen néha másodjára indul de az több motorfajtát érint ahogy olvastam. Én már nem foglalkozok vele. Motor karakterisztikája tetszik csak egy nyomorék hatosváltót tehettek volna alá. Pályát is bírja lehet vele előzgetni.

sicer írta:
Sziasztok,

Focus MK2 vásárlását tervezzük a feleségemmel.
Egy 2010-es 1.8 FFV Titanium-ot néztünk ki, de nincs tapasztalatom erről a motortípusról.
Tudnátok infót adni, hogy mik a nyűgjei, bajai?

Köszönöm,

Vissza az elejére

JuPe

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.09 19:08:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4986
 Hozzászólás témája:

kelly írta:
Nem vettem még semmit. De én is úgy tudom ahogy írtad hogy fel villan a lámpa. Régen is ezt csinálta. Meg érzem hogy erőtlenebbül is indítózik mint régen.

JuPe írta:
kelly írta:
Lassan kezd meg halni az akksim. Ford, Motorcraft akksi kivételével gyárt más is olyan akksit amit bele lehet tenni?
Köszi

Mi volt a tünet? Mit vettél végül? Azért kérdezem, mert az enyém is gyengélkedik. Szerintem. Ma bementem a cromaxba, hogy egy új árát megkérdezzem. (3 évvel ezelőtt vettem egy motorcraft 70A aksit) Ott hitetlenkedve csóválta a fejét az eladó, mikor elmondtam hogy szeretnék egy újat, és hogy a régi csak 3 éves. Mondtam hogy indítózás közben felvillant a refi. Na erre még nagyobb csodálkozás volt... Azt hitte, hogy felkapcsolom a lámpát és úgy indítózom... Sosem hallott még arról hogy ha gyenge az aksi felvillan a refi... Én emlékszem rosszul, hogy így van ha gyenge az aksi, vagy már késő van és vállon felül gyenge vagyok?!

Én most néztem egy Bosch S5 Silver Plust. Olcsóbb mint a Motorcraft.

Vissza az elejére

sicer

HozzászólásElküldve: 2020.01.10 14:00:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4987
 Hozzászólás témája:

ATTIS írta:
sicer írta:
Sziasztok, Focus MK2 vásárlását tervezzük...

Szia,
Itt olvashatsz bővebben a témában: http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1515

Köszönöm szépen a segítő hozzáállást neked és kelly-nek is. Smile
1,7MFt lenne egy közeli kereskedésben az említett autó, Titanium felszereltséggel. Mint említettem 2010-es évjárat, 188000km-el.
Külföldről behozott autó, de vásárlás előtt egy helyi Ford szervízben szeretnék egy állapotfelmérést készíttetni az autóról.

Fogyasztás hogyan alakul tisztán benzinnel? ...úgy értem ha nem bünteted. Very Happy

Napi átlag 40km-t tennénk meg vele, főleg kinti részen, települések között. Jelenleg egy 1,3-as Fiesta-val járunk, 2005-ös évjárat.
Ezzel 6l alatt tudjuk tartani a fogyasztást.

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2020.01.10 19:06:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4988
 Hozzászólás témája:

mugab írta:
pathfinder írta:
Üdv!
Rolling Eyes
Esetleg váltóolaj csere?

Nos, a nagy szakik nem tippelnek. Laughing
Kíváncsi lettem volna Bagoly Úr mit mond.
Elvittem szerelőhöz, nem sajnálták megmozgatták rendesen, aztán rázópad is. Arra jutottak, hogy a féltengelynek baja nincs. Tippre a váltótartó bakot mondták, de mivel ritkán koppan kaparáskor, ezért úgy ítélték meg, hogy nem kell hozzányúlni. De már annak is örülök, hogy nem féltengely.

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2020.01.10 19:42:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4989
 Hozzászólás témája:

sicer írta:
ATTIS írta:
sicer írta:

Szia,
Itt olvashatsz bővebben a témában: http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1515

1,7MFt lenne egy közeli kereskedésben az említett autó, Titanium felszereltséggel. Mint említettem 2010-es évjárat, 188000km-el.
Külföldről behozott autó, de vásárlás előtt egy helyi Ford szervízben szeretnék egy állapotfelmérést készíttetni az autóról.

Fogyasztás hogyan alakul tisztán benzinnel? ...úgy értem ha nem bünteted. Very Happy

Napi átlag 40km-t tennénk meg vele, főleg kinti részen, települések között. Jelenleg egy 1,3-as Fiesta-val járunk, 2005-ös évjárat.

Most nyergeltem át 1.6 mk2-re 1.4-es mk1 ről és úgy fest bátrabban kortyol a tankból a nagyobb.
Gépkönyv szerint 7 liter az átlag 1.8-nak, kevesebbel nem valószínű, hogy beéri.

Vissza az elejére

kelly

HozzászólásElküldve: 2020.01.11 21:05:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4990
 Hozzászólás témája:

Az én fogyasztásom, full város nyáron rövid táv 8 liter körül. Ez télen csillaggarázsból simán lehet 10 liter. Autóút 110-120-as tempó 7 liter körül. Pálya 140-150 olyan 8 liter. Kombi 1.8 tól ne várjál 6 liter fogyit. Aki ezt mondja az hazudik. Egyszer mentem 6, 4-et vele. Hajnalban 90 körül. De kint a kb 7 liter tartható. Multkoriban mentem a céges 1.2-es corsámmal egy hosszabb távot és bizony nem evett csak pár decivel kevesebbet mint a saját. Ellenben haladni nem lehetett vele.

sicer írta:
ATTIS írta:
sicer írta:

Szia,

Vissza az elejére

kelly

HozzászólásElküldve: 2020.01.11 21:05:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4991
 Hozzászólás témája:

sicer írta:
ATTIS írta:
sicer írta:

Szia,

Vissza az elejére

fefe1968

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.13 19:04:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4992
 Hozzászólás témája: Fényszóró csere

Sziasztok!
Mk2-nél a projektoros lámpa nyújt plusz fényerőt a sima fényszóróhoz képest?
A projektoros kanyarkövető lámpát, feltétlenül be kell üzemelni kanyarkövetőre?
Illetve, mi kell még az előbbi funkcióhoz, ha normál lámpát cserélnék komplett kanyarkövetősre? Köszönöm!

A galériám: Klikk ide!

Vissza az elejére

valhalla66

HozzászólásElküldve: 2020.01.17 18:40:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4993
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.Napokban vásároltam egy 2019-es Focust.
A menü angol, ami engem nem zavar, de , ha lehet magyar menüt tenni rá, érdekelne.Hol, miképp?
A másik, ülésfűtést hogy és hol lehetne bele teteteni?Smile)
Köszönöm, ha valaki segít.

Vissza az elejére

decofeco

HozzászólásElküldve: 2020.05.08 18:23:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4994
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Ma tettem fel a nyári szettet. Az egyik kerékanya burkolata viszont elvált az anyától ... minden gyári alu felnihez ugyanaz az anya jó ugye?
Rá lehet még gyógyítani valahogy?

Vagy vegyek egy újat:

Pl:
https://www.mindenamiford.hu/ford_focus_56/ford_focus_200407_200801_58/karosszeria_tartozek_835/kerekanya-1678260

Köszi!

Vissza az elejére

fefe1968

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.08 18:33:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4995
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:
Sziasztok!
Ma tettem fel a nyári szettet. Az egyik kerékanya burkolata viszont elvált az anyától ... minden gyári alu felnihez ugyanaz az anya jó ugye?
Rá lehet még gyógyítani valahogy?

Vagy vegyek egy újat:

Pl:
https://www.mindenamiford.hu/ford_focus_56/ford_focus_200407_200801_58/karosszeria_tartozek_835/kerekanya-1678260

Köszi!

Amit linkeltél az jó rá, de visszarakható a kupak is. Valami kis rugalmas ragasztóanyaggal. Valami sűrűbb festék, sziló (ecetsav mentes lenne a legjobb), szóval valami, ami nem keményre köt, hogy a későbbiekben ne repedjen és töredezzen le.

Vissza az elejére

decofeco

HozzászólásElküldve: 2020.05.08 19:34:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4996
 Hozzászólás témája:

fefe1968 írta:

Amit linkeltél az jó rá, de visszarakható a kupak is. Valami kis rugalmas ragasztóanyaggal. Valami sűrűbb festék, sziló (ecetsav mentes lenne a legjobb), szóval valami, ami nem keményre köt, hogy a későbbiekben ne repedjen és töredezzen le.

Köszi!
Van még egy kis Sika ragasztótömítőm amivel a beázásnál dolgoztam a lámpa körül, rápróbálok, hátha megoldja.
Inkább mint 2e Ft egy kerékanyáért...

Van még másik autómról megmaradt kerékőröm is.
De nem tudom az passzol-e erre.
Ennek mi lehet a mérete?

Vissza az elejére

fefe1968

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.08 20:00:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4997
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:
fefe1968 írta:

Köszi!
Van még egy kis Sika ragasztótömítőm amivel a beázásnál dolgoztam a lámpa körül, rápróbálok, hátha megoldja.
Inkább mint 2e Ft egy kerékanyáért...

Van még másik autómról megmaradt kerékőröm is.
De nem tudom az passzol-e erre.
Ennek mi lehet a mérete?

Nem tudok méretet mondani. A kerékőr csak 1db csavar és eleve kisebb nyomatékkal kell ráhúzni, tehát nem lehet nagyon mellélőni azzal sem. A többi legyen Ford felnihez való csavar, ahogy eddig is! Elég nagy a lyuk rajta, nagyobb mint sok egyéb alufelnin, szóval ide Ford anya kell továbbra is! A ragasztó jó lesz amit írsz! Ha valami van a felületek között, akkor már nem fog lejönni, tapasztalat!

Vissza az elejére

decofeco

HozzászólásElküldve: 2020.05.09 17:40:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4998
 Hozzászólás témája:

fefe1968 írta:

Nem tudok méretet mondani. ...A ragasztó jó lesz amit írsz! Ha valami van a felületek között, akkor már nem fog lejönni, tapasztalat!

Beszáradt a tavaly megbontott tubus, úgyhogy olcsóbb lesz az új anya Smile
Köszi!

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.09 17:47:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4999
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:
fefe1968 írta:

Nem tudok méretet mondani. ...A ragasztó jó lesz amit írsz! Ha valami van a felületek között, akkor már nem fog lejönni, tapasztalat!

Köszi!

Ez sajnos egy elcseszett konstrukció... Akárhányszor megyek kerékcserére, mindig sikerül valamelyikről a légkulccsal ledarálni.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók | Elektronikus alkatrész-katalógus
Doppingmentes táplálékkiegészítők:

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 07:08:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5000
 Hozzászólás témája:

Mézi írta:
decofeco írta:
fefe1968 írta:

Köszi!

Ez sajnos egy elcseszett konstrukció... Akárhányszor megyek kerékcserére, mindig sikerül valamelyikről a légkulccsal ledarálni.

Itt kezdödik a problema. Ha ismernek a nyomatekkulcsot akkor hasznälnäk is.

Vissza az elejére

oxyff2

Érvényes: 2020.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 07:53:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5001
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
Mézi írta:
decofeco írta:
fefe1968 írta:

Köszi!

Hopp...
Ahova hordom a Focust kerékcserére, ott ismerik a nyomatékkulcsot, és használják is!
A kerékanyák le és felcsavarására légkulcsot használnak, utána húzzák meg nyomatékkulccsal.
Ennek ellenére, időnként elnyíródik egy kerékanyafej, cserélni kell. (Érdekes módon az acélfelni kerékanyával nincs ilyen gond Smile )
Kerékcserénél - téliről nyárira - ezért van nálam néhány tartalék anya. (Sajnos nem olcsó)

És, igen, elcseszett konstrukció!

Képek a hozzászólásokban
_

Vissza az elejére

decofeco

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 12:24:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5002
 Hozzászólás témája:

oxyff2 írta:
Hopp...
Ahova hordom a Focust kerékcserére, ott ismerik a nyomatékkulcsot, és használják is!
A kerékanyák le és felcsavarására légkulcsot használnak, utána húzzák meg nyomatékkulccsal.
Ennek ellenére, időnként elnyíródik egy kerékanyafej, cserélni kell. (Érdekes módon az acélfelni kerékanyával nincs ilyen gond Smile )
Kerékcserénél - téliről nyárira - ezért van nálam néhány tartalék anya. (Sajnos nem olcsó)

Én otthon cserélem saját kezűleg, kereszt kulcs segítségével, és nem húzom meg mozdíthatatlanra... csak éppen, hogy jól tartson. Ennek ellenére most egy feladta Smile
Lecsavarni is úgy szoktam, hogy előbb kézzel meglazítom, és ütvecsavarozóval lényegében ütés nélkül, mert már laza, csak lecsavaroztatom.

Találtam M12 1.5-ös csavarokat, amiket gyári Ford felnihez ajánlanak, elég jó árban:
https://www.alufelnibolt.hu/index.php?route=product/list&keyword=ford%20ker%C3%A9kanya&description=1
Nem tudom ez milyen minőség lehet, de harmad annyiba kerül... és azt se látni, hogy ez is kupakos, vagy sem.

De ha maradok a gyárinál, és ez tényleg fogyóeszköz, akkor lehet érdemesebb egy kerékőr szettet vennem, igaz 14e HUF, de akkor marad a most kettéesettet leszámítva még 3 pót Smile
És még talán nem is fújják meg a gyári alut a kocsiról, ahogy egyik héten megálmodtam Very Happy

Vissza az elejére

oxyff2

Érvényes: 2020.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 13:22:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5003
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:
...
Találtam M12 1.5-ös csavarokat, amiket gyári Ford felnihez ajánlanak, elég jó árban:
https://www.alufelnibolt.hu/index.php?route=product/list&keyword=ford%20ker%C3%A9kanya&description=1
Nem tudom ez milyen minőség lehet, de harmad annyiba kerül... és azt se látni, hogy ez is kupakos, vagy sem.

...
Azért, ez sem olcsó.
Nem tudom az milyen lehet, ami háromszor ennyibe kerül?
Egy szett 20db, azért az nem kevés. Ok, nem egyszerre cseréled le.
Igen, az első kettő "kupakos" (Ilyenekkel van most rögzítve a kerék).
Ha a légkulcs, meg a nyomatékkulcs behajtóbit jó, és a szerelő is odafigyel, hogy rendesen rajta legyen a fej az anyán, akkor elég sokat kibír.
Kellemes száguldozást!

Képek a hozzászólásokban
_

Vissza az elejére

decofeco

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 13:39:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5004
 Hozzászólás témája:

Ez a gyári:
2e Ft darabja... és már nem a forgókúpos ha jól látom, de a kupakos.

Ezzel szemben van a 600Ft/db-os. Amiről nem látom, hogy milyen.

Nem egy szettet akarok venni, jelenleg csak 1 db-ot, vagy a kerékőr szettet Wink

oxyff2 írta:

...Azért, ez sem olcsó. Nem tudom az milyen lehet, ami háromszor ennyibe kerül? Egy szett 20db, azért az nem kevés. Ok, nem egyszerre cseréled le. Igen, az első kettő "kupakos" (Ilyenekkel van most rögzítve a kerék).

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 14:22:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5005
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:

De ha maradok a gyárinál, és ez tényleg fogyóeszköz, akkor lehet érdemesebb egy kerékőr szettet vennem, igaz 14e HUF, de akkor marad a most kettéesettet leszámítva még 3 pót Smile
És még talán nem is fújják meg a gyári alut a kocsiról, ahogy egyik héten megálmodtam Very Happy

Én focus 3-hoz vettem kb 600 Ft/db-ért , eredeti Fordnak tűnik a csomagolása. Egyelőre egy szezon óta használom és nincs vele gond.
Az oldalon azt írják hogy 2012- , de lehet hogy jó focus 2-höz is.

https://www.mindenamiford.hu/kerekanya-4055?keyword=anya

Vissza az elejére

decofeco

HozzászólásElküldve: 2020.05.11 15:04:16  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5006
 Hozzászólás témája:

nzsolt írta:

Én focus 3-hoz vettem kb 600 Ft/db-ért , eredeti Fordnak tűnik a csomagolása. Egyelőre egy szezon óta használom és nincs vele gond. Az oldalon azt írják hogy 2012- , de lehet hogy jó focus 2-höz is.

Köszi! Az ötlet nem rossz, de ez még sajnos csak a "lehet hogy jó" kategória. Ha nem tök passzent akkor még egy rendelés, még egy postaktg.
De megnéztem a Cromax-nál is 2e Ft fölött van a II-es fókánál szereplő gyári anya.

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2020.05.12 16:44:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5007
 Hozzászólás témája:

oxyff2 írta:
lantika írta:
Mézi írta:
decofeco írta:
fefe1968 írta:

Köszi!

Hopp...

Rosszul fogalmaztam. Ha ismernek a nyomatekkulcs helyes hasznälatät,akkor nem lenne problema a kerekcsavarokkal. Hiäba huzza meg neked nyomatekkulccsal 140 Nm-re (föleg ha elötte bent volt egy s-max es a 220 Nm-et nem ällitja vissza 140-re) ha elötte räverette levegössel ami mondjuk 200 Nm-re huz.

Vissza az elejére

JuPe

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.12 17:04:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5008
 Hozzászólás témája:

decofeco írta:
nzsolt írta:

Én focus 3-hoz vettem kb 600 Ft/db-ért , eredeti Fordnak tűnik a csomagolása. Egyelőre egy szezon óta használom és nincs vele gond. Az oldalon azt írják hogy 2012- , de lehet hogy jó focus 2-höz is.

Köszi! Az ötlet nem rossz, de ez még sajnos csak a "lehet hogy jó" kategória. Ha nem tök passzent akkor még egy rendelés, még egy postaktg.
De megnéztem a Cromax-nál is 2e Ft fölött van a II-es fókánál szereplő gyári anya.

A FEBI is árul utángyártott anyát és jobb az ára.

https://partsfinder.bilsteingroup.com/en/article/febi/46674?make=Ford&model=Focus+%2808%29+2007+-+2013&vehicle=Focus+2.0+TDCI+Duratorq+16V

Vissza az elejére

Loso

HozzászólásElküldve: 2020.05.20 15:34:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5009
 Hozzászólás témája: 6000CD rádió helyére gyári bluetooth-os

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy a meglévő 6000CD rádióm helyére van-e esetleg gyári bluetooth-os fejegység amit berakhatnék és nem 100ezer körül van az ára (én csak olyanokat láttam).
Esetleg régebbi model is szóbajöhet.

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.05.20 16:35:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5010
 Hozzászólás témája: Re: 6000CD rádió helyére gyári bluetooth-os

Loso írta:
Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy tudja-e valaki, hogy a meglévő 6000CD rádióm helyére van-e esetleg gyári bluetooth-os fejegység amit berakhatnék és nem 100ezer körül van az ára (én csak olyanokat láttam).
Esetleg régebbi model is szóbajöhet.

A bluetooth egy külön modul, nem a fejegység része. Utángyártott fejegységet tudsz betenni, ami bluetoothos. A gyári megoldáshoz mindenképpen kell külön BT modul.

Ebben a cikkben láthatod, hogyan néz ki egy ilyen modul:
http://www.fordfocus.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=237&mode=flat&order=0&thold=-1

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók | Elektronikus alkatrész-katalógus
Doppingmentes táplálékkiegészítők:

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> Műszaki kérdések, fejlesztések, lehetőségek
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... , 166, 167, 168  Következő
Ugrás:   

167 / 168 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.96 másodperc