Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.09.28. 17:00:18 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Mormota72
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 25894
Látogatók:
Vendégek: 442
Tagok: 2
Összesen: 444

Jelen lévő tagok:
01: semetka
02: gyoeri

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Segítség Ford kulcs!

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Segítség Ford kulcs!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

10 / 10 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

fiesta

HozzászólásElküldve: 2018.02.20 22:26:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 271
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pathfinder írta:

ha tollszáras...

Azért az egy kicsit fura, ha valaki nem tudja eldönteni, hogy melyik nyerskulcsra hasonlít a kulcsa. Shocked

A kulcsmásoló a nyerskulcsba csak azokat a rovátkákat köszörüli bele, amik egyedivé teszik a kulcsot.
Nem farag a laposkulcsból hengerest. Smile

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2018.02.22 14:39:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 272
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
pathfinder írta:

ha tollszáras...

Azért az egy kicsit fura, ha valaki nem tudja eldönteni, hogy melyik nyerskulcsra hasonlít a kulcsa. Shocked

A kulcsmásoló a nyerskulcsba csak azokat a rovátkákat köszörüli bele, amik egyedivé teszik a kulcsot.
Nem farag a laposkulcsból hengerest. Smile

ez az oldal azért van, mert nem tudja sok ember eldönteni mi baja a focusának
nekem az fura, hogy nem ismersz és lefurázol, neked ez nem fura???? Question
nekem az is fura, hogy fiesta avatarral nyomulsz a focus oldalon. Shocked
de mivel én nem vagyok fura ezért eddig nem szóltam be neked...fiesta

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2018.02.22 20:24:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 273
 Hozzászólás témája:

hape írta:
Ne kapkodd el, Fiestának van igaza. A Focus 1-nek NEM tollszáras a kulcsa...(én tollszárasnak az általad linkeltet nevezem. A Fiesta által linkelt kulcs az igazi.)

Én a tollszáras alatt a kerek végűre gondoltam, amit Fiesta is linkelt (mea culpa). Smile Mivel csak ez a kétfajta kulcs van, így kizárásos alapon csak a másikra gondolhattam, ami nem a lapos. Very Happy

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók | Elektronikus alkatrész-katalógus
Doppingmentes táplálékkiegészítők:

Legutóbb Mézi szerkesztette (2018.02.22 20:25:14), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2018.02.23 20:08:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 274
 Hozzászólás témája:

Mézi írta:
hape írta:
Ne kapkodd el, Fiestának van igaza. A Focus 1-nek NEM tollszáras a kulcsa...(én tollszárasnak az általad linkeltet nevezem. A Fiesta által linkelt kulcs az igazi.)

Én a tollszáras alatt a kerek végűre gondoltam, amit Fiesta is linkelt (mea culpa). Smile Mivel csak ez a kétfajta kulcs van, így kizárásos alapon csak a másikra gondolhattam, ami nem a lapos. Very Happy

Detto. Van a lapos kulcs Focus 2-töl,aminek a közepebe van marva a minta,meg van a tollszäras Focus 1-ig amit Fiesta is linkelt.

Vissza az elejére

kispest-k1

HozzászólásElküldve: 2018.03.21 15:00:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 275
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! Tojás kulcsból átalakítóval,bicskakulcsot csináltattam.A kocsit indítja az ajtót zárja,de a távnyitó nem működik.Mi lehet az oka,járt már így valaki?

Vissza az elejére

Gza

HozzászólásElküldve: 2018.03.22 08:28:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 276
 Hozzászólás témája:

Ha az elektronika is át lett téve akkor működnie kell ha jó az elem és az érintkezőket is szépen áttették.
Ha nem lett áttéve hanem új elektronika van benne ( Jó elemmel mert nekem pl rosszal küldték) akkor meg kell tanítani az autónak kezelési könyvben leírtak alapján.
kispest-k1 írta:
Sziasztok! Tojás kulcsból átalakítóval,bicskakulcsot csináltattam.A kocsit indítja az ajtót zárja,de a távnyitó nem működik.Mi lehet az oka,járt már így valaki?

Vissza az elejére

bigzso

HozzászólásElküldve: 2018.03.22 23:22:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 277
 Hozzászólás témája:

Üdv!
Most vásároltam egy öreg jószágot (2000-es 1,4 kombi), és a két eredeti kulcs közül a többet használt "világítós" el van kopva, nagyon nem jó már egyik zárba sem. Nógrád, Heves, Komárom-Esztergom, Pest megye és Budapest környékén ki tudna csinálni nekem másik kulcsot? Tudtok javasolni valakit?
Köszi.

Vissza az elejére

Mr_V

HozzászólásElküldve: 2020.01.05 23:10:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 278
 Hozzászólás témája: Kulcs programozás

Megoldódott!!! Megtaláltam az elveszettnek hitt kulcsot.

Olvastam, hogy 2004-es (MK1) Fordok esetében 2 korábbi kulcs szükséges egy új kulcs felprogramozásához.
Kínából rendeltem is egyet adott marási kódra (nem egész 4e Ft-ból megvolt a lemart új típusú bicskakulcs formájában, távirányítós változatban), ami meg is érkezett, de érkezés előtt 1 héttel elhagytam az egyik (mechanikus) gyárit (mert a mechanikus nyitott minden zárat, motorház-tetőt, a távirányítós pedig már annyira kopott volt, hogy csak a zárak felét). Így a távirányítóját még sikerült felprogramozni, de az immo chip-et már nem.
ForScan elvileg tudja, de még az OBD is úton van Kínából és csak Extended License esetén működik a ForScan ezen része, ami 1x ingyenes (trial), tehát ha később is kell még pótkulcs, akkor már ilyen módon ingyenesen nem tudom megoldani.

Wifi-s OBD-vel NEM MŰKÖDIK a ForScan PC-s és droidos változata sem! Az eszközt felismeri, a kapcsolat nem jön létre.

Egyes videókon (nem ennél a típusnál, de Fordnál) úgy oldották meg a kulcs programozását (ami lehet nem is igaz), hogy az üres chip-es kulcsot a másik mellett tartották közel és felíródott. Nem hinném, hogy minden indításnál íródna, ezért nem is hiszek a videónak, de érdekelne egyéb számítógép nélküli 1 gyári kulcsos megoldás.

A 2 kulcsos menete: 1 kulcs be, gyújtás rá, le, 2 kulcs be, gyújtás rá, le, új kulcs be, gyújtás rá, le. Várni 20mp-et, kulcs ki. Elvileg kész. Ha 2x ugyanazt a kulcsot rakom be, az nem működne?

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2020.01.15 19:39:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 279
 Hozzászólás témája: Re: Kulcs programozás

Mr_V írta:
...

Egyes videókon (nem ennél a típusnál, de Fordnál) úgy oldották meg a kulcs programozását (ami lehet nem is igaz), hogy az üres chip-es kulcsot a másik mellett tartották közel és felíródott. Nem hinném, hogy minden indításnál íródna, ezért nem is hiszek a videónak, de érdekelne egyéb számítógép nélküli 1 gyári kulcsos megoldás.

Hogy jobban érthető legyen: a gyári kulcsoknál nem a kulcs programozása történik. A kulcsban levő transzponder egy rögzített kódot küld, amit az autó jegyez meg magának, mint engedélyezett kulcsot.

Másrészt, vannak olyan nem gyári kulcsok, ahol a transzponder programozható. Ezt a kulcsosok szokták felprogramozni egy külön készülékkel és egy eredeti kulccsal. Ezzel a módszerrel az eredeti kulccsal azonos kódot sugárzó "klón" kulcs állítható elő.

A kétkulcsos engedélyeztetés az autóban egy kulccsal (vagy két egyforma klónnal) általában nem megy. Csak ha a szerviz -vagy azzal egyenértékű készülék- előtte kitörölte az összes kulcsot az autó számítógépéből.

A videóra, amit láttál én egy magyarázatot tudok: ha az engedélyeztési folyamat első része már megtörtént, akkor olyan kulcsot is lehet engedélyeztetni, aminek a szára még nyers. Egy reszelt kulcs kell hozzá, ami elfordítható a gyujtáskapcsolóban. Ha a feje alufóliával le van takarva, akkor a közelbe tartott transzponder fog felíródni az autó számítógépébe. Vagy létezik ún. szervízkulcs, amiben nincs transzponder. Annak a fejét nem kell letakarni.

Vagy, ha orosz videóról van szó, ahol mindenféle spórolás és ügyeskedés előfordul: lehet, hogy a fickónak csak szervizkulcsa és egy másik Fordhoz való régi kulcsa volt. A kettőt együtt használta. A szervizkulccsal nyitotta a zár lamelláit és a másik kulcs korábban engedélyezett transzpondere kezelte az immót. Smile

Vissza az elejére

Mr_V

HozzászólásElküldve: 2020.01.18 13:34:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 280

Végül meglett mindkét kulcs... szerszámokkal fogtam össze csak levágtam a földre, nem pakoltam el. A lustaság átka.
Így a 2 kulccsal (üveg chippel) a harmadik (műanyag üres (értsd programozatlan) chipes) kulcsot minden további nélkül felprogramozta, tehát valószínűleg képes maga az autó írni a chip-et, vagy az üresnek is van egy sorozatszáma, amit csak beregisztrál magának... ennyire nem mentem utána.

Tehát az itthoni 15e Ft-os kulcsmásolás árakat elnézve durván 3-4 Ft-ért kódra lemarva chippel ellátva új bicskakulcs formában meg lehet szerezni Kínából, csupán 1 hónapot kell várni a postára, de 2-3 perc alatt üzemképessé tehető a távirányítóval együtt, ha 2 korábbi kulcs megvan az autóhoz. Ez Focus MK1 (-2004) verzióra értendő.

[quote="fiesta"][quote="Mr_V"]...

Egyes videókon (nem ennél a típusnál, de Fordnál) úgy oldották meg a kulcs programozását (ami lehet nem is igaz), hogy az üres chip-es kulcsot a másik mellett tartották közel és felíródott. Nem hinném, hogy minden indításnál íródna, ezért nem is hiszek a videónak, de érdekelne egyéb számítógép nélküli 1 gyári kulcsos megoldás.[/quote]

Hogy jobban érthető legyen: a gyári kulcsoknál nem a kulcs programozása történik. A kulcsban levő transzponder egy rögzített kódot küld, amit az autó jegyez meg magának, mint engedélyezett kulcsot.

Másrészt, vannak olyan nem gyári kulcsok, ahol a transzponder programozható. Ezt a kulcsosok szokták felprogramozni egy külön készülékkel és egy eredeti kulccsal. Ezzel a módszerrel az eredeti kulccsal azonos kódot sugárzó "klón" kulcs állítható elő.

A kétkulcsos engedélyeztetés az autóban egy kulccsal (vagy két egyforma klónnal) általában nem megy. Csak ha a szerviz -vagy azzal egyenértékű készülék- előtte kitörölte az összes kulcsot az autó számítógépéből.

A videóra, amit láttál én egy magyarázatot tudok: ha az engedélyeztési folyamat első része már megtörtént, akkor olyan kulcsot is lehet engedélyeztetni, aminek a szára még nyers. Egy reszelt kulcs kell hozzá, ami elfordítható a gyujtáskapcsolóban. Ha a feje alufóliával le van takarva, akkor a közelbe tartott transzponder fog felíródni az autó számítógépébe. Vagy létezik ún. szervízkulcs, amiben nincs transzponder. Annak a fejét nem kell letakarni.

Vagy, ha orosz videóról van szó, ahol mindenféle spórolás és ügyeskedés előfordul: lehet, hogy a fickónak csak szervizkulcsa és egy másik Fordhoz való régi kulcsa volt. A kettőt együtt használta. A szervizkulccsal nyitotta a zár lamelláit és a másik kulcs korábban engedélyezett transzpondere kezelte az immót. :)[/quote]

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2020.01.18 21:26:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 281

Mr_V írta:
... a harmadik (műanyag üres (értsd programozatlan) chipes) kulcsot minden további nélkül felprogramozta, tehát valószínűleg képes maga az autó írni a chip-et, vagy az üresnek is van egy sorozatszáma, amit csak beregisztrál magának... ennyire nem mentem utána....

Csak, hogy ne maradjon téves információ a blogon: Az autó nem képes a transzponder chipen változtatni.

A gyujtáskapcsoló körül van egy tekercs, ami rádióhullámot sugároz. A kulcsban levő transzponder ebből nyeri az energiát és visszasugároz egy kódot. Ezt a kódot veszi a tekercs, az autó megjegyzi és ettől kezdve sajátként ismeri fel a kulcsot.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Segítség Ford kulcs!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Ugrás:   

10 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.22 másodperc