Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.09.28. 17:27:18 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Mormota72
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 25894
Látogatók:
Vendégek: 460
Tagok: 2
Összesen: 462

Jelen lévő tagok:
01: Attila64
02: mugab

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Ford Focus IV

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 4-ről -> Ford Focus IV
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 101, 102, 103  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

97 / 103 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.01.18 18:49:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2881
 Hozzászólás témája: Re: visszahívás
Hozzászólás az előzmény idézésével

lucifer írta:
NomadND1 írta:

Éppen délelőtt néztem a kocsi papirjait. Pár visszahivás érkezni fog. Kérdés, hogy a Ford mikor regál rá. A BMW-nél is porig égett pár kocsi mire reagáltak a hibára.

Szerintem ha bejelentkezel a rapex-re hivatkozva, meg kell csinálniuk. Ha nem akarják, kérd emailben. Innentől ha gond van az autóval, akkor keményen felelősségre vonhatók, hiszen te jelentkeztél. És még az sincs, hogy ha tudtál a dologról miért használtad az autót, mert nem biztos, hogy gond van vele, csak lehet. Nekem se volt semmi gond a hátsó ablakemelő ajtónyitásával.

Szerintem az a gond, amig nincs lekuldve a markaszervizeknek a pontos, bolondbiztos metodus a javitasrol, ergo nincs visszahivas ra, addig nem fognak semmit sem csinalni, mert ahhoz esetleg gondolkodni kell.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

bakoka

HozzászólásElküldve: 2020.01.18 19:09:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2882
 Hozzászólás témája: első hozzászólás

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. Augusztusban vettem egy Mk4 1.5T focus titánium kombit.
Szívesen megosztom a tapasztalatokat. Most perdült át a 7e Km-en.

A következő meghibásodások voltak eddig:

- a bal első ajtónál a kilincs mögötti takaró műanyag leesett. Helyreraktam, azóta nem esett le.
- 2 x lefagyott a sync3. Iphone7-el van összelőve kábelen. Úgy fagyott le, hogy nem reagált semmire sem. A kocsiból kiszállva és lezárva is ott virított a lefagyott kép. Nem vártam meg, de pár óra múlva már nem leállította magát.
- automatikus kézifék hibát írt ki 2x (Auto Hold system malfunction). Ilyenkor nem is lehetett bekapcsolni az automatikus kéziféket. Ezek újraindítás után megjavultak.
- 2200-2500 közötti fordulatszámnál vibráció a kormányon. Minden sebességi fokozatban. szerviz nem észlelt hibát, állítólag próbakört is ment szervizes. Értem én hogy 3 hengeres a lelkem, de ezt azért nem kéne. Vezettem már 3 hengeres varrógépeket (pl. daewoo matiz), azok ilyet nem csináltak. Ehhez képest a 17 éves 1.6i oktáviám motorja egy Schaffhausen. Szégyen, hogy ilyet ki mer adni a ford a keze közül.

3000 km-nél elvittem olajcserére.
Amúgy jól húz.
Eddig 7,6l /100km a fogyi átlag 7000km-re vetítve ingázó üzemmódban többnyire. Minden reggel, budafokit, szerémit végigdugózva.

Ja és a gyári új szett TPMS szenzor tök jó, nem kell tanítani, öntanuló. A téli kerekeket megtanulta pik-pak. Már egy csavar által okozott lassú defektet is észrevett. Reggelre 1.8-ra lement 2.3 barról.
Persze az összes gumis és a márkaszervíz is le akart nyúlni, hogy ezt bizony műszerrel kell tanítani. Hát nem. Amúgy a gépkönyv azt írja, hogy 15km-en át kell legalább 40-el menni és akkor beállítja magát. És tényleg.

Ellsőre kb. ennyi.

Üdv.
bakoka

Vissza az elejére

balhmm

HozzászólásElküldve: 2020.01.19 21:45:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2883
 Hozzászólás témája: Re: első hozzászólás

bakoka írta:
Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon. Augusztusban vettem egy Mk4 1.5T focus titánium kombit.
Szívesen megosztom a tapasztalatokat. Most perdült át a 7e Km-en.

A következő meghibásodások voltak eddig:

- a bal első ajtónál a kilincs mögötti takaró műanyag leesett. Helyreraktam, azóta nem esett le.
- 2 x lefagyott a sync3. Iphone7-el van összelőve kábelen. Úgy fagyott le, hogy nem reagált semmire sem. A kocsiból kiszállva és lezárva is ott virított a lefagyott kép. Nem vártam meg, de pár óra múlva már nem leállította magát.
- automatikus kézifék hibát írt ki 2x (Auto Hold system malfunction). Ilyenkor nem is lehetett bekapcsolni az automatikus kéziféket. Ezek újraindítás után megjavultak.
- 2200-2500 közötti fordulatszámnál vibráció a kormányon. Minden sebességi fokozatban. szerviz nem észlelt hibát, állítólag próbakört is ment szervizes. Értem én hogy 3 hengeres a lelkem, de ezt azért nem kéne. Vezettem már 3 hengeres varrógépeket (pl. daewoo matiz), azok ilyet nem csináltak. Ehhez képest a 17 éves 1.6i oktáviám motorja egy Schaffhausen. Szégyen, hogy ilyet ki mer adni a ford a keze közül.

3000 km-nél elvittem olajcserére.
Amúgy jól húz.
Eddig 7,6l /100km a fogyi átlag 7000km-re vetítve ingázó üzemmódban többnyire. Minden reggel, budafokit, szerémit végigdugózva.

Ja és a gyári új szett TPMS szenzor tök jó, nem kell tanítani, öntanuló. A téli kerekeket megtanulta pik-pak. Már egy csavar által okozott lassú defektet is észrevett. Reggelre 1.8-ra lement 2.3 barról.
Persze az összes gumis és a márkaszervíz is le akart nyúlni, hogy ezt bizony műszerrel kell tanítani. Hát nem. Amúgy a gépkönyv azt írja, hogy 15km-en át kell legalább 40-el menni és akkor beállítja magát. És tényleg.

Ellsőre kb. ennyi.

Üdv.
bakoka

Valójában szerintem azt érzed, hogy lekapcsol a harmadik henger? Ha megnyomod a gázt, akkor is érzed a rázást? Az egyik frissítés elvileg megoldja, hogy legalább sport módban ne kapcsoljon le a harmaik henger

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2020.01.24 12:33:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2884
 Hozzászólás témája:

Vége van a Focusnak?

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

Kleroo

HozzászólásElküldve: 2020.01.24 13:49:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2885
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
Vége van a Focusnak?

Rohadjak meg, tetszik ez a kis SUV. Nem csillagromboló takarodj az útról design, nem ormótlan, de nem is pici, és ezekszerint etalon vezetni. Ha nem számítana pénz, ennél jobb nőcis autót kitalálni se tudnék a páromnak mindenesnek. Very Happy De még magamnak is akár. Very Happy
Elsőre gusztustalan volt az orra, de most már inkább csak nőiesebb aston/jaguarnak látom, ami ezesetben egész egyedi a mostani autókat nézve

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.25 20:44:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2886
 Hozzászólás témája:

Kleroo írta:
Attila64 írta:
Vége van a Focusnak?

Rohadjak meg, tetszik ez a kis SUV. Nem csillagromboló takarodj az útról design, nem ormótlan, de nem is pici, és ezekszerint etalon vezetni. Ha nem számítana pénz, ennél jobb nőcis autót kitalálni se tudnék a páromnak mindenesnek. Very Happy De még magamnak is akár. Very Happy
Elsőre gusztustalan volt az orra, de most már inkább csak nőiesebb aston/jaguarnak látom, ami ezesetben egész egyedi a mostani autókat nézve

Eléggé elfogultnak tűnik cikk. Asszonynak tökéletes lenne, de kötve hiszem, hogy hozza a Focus vezetési élményét, ha valaki tényleg sportosan vezet, nem csak egyenes úton nyomja neki. Magasabb súlypont, keskenyebb, magasabb és rövidebb karosszéria. Picivel nagyobb légellenállás, ami miatt a fogyasztása is nagyobb (ezt ellensúlyozták a hibrid változattal).

Érdekes egyébként, hogy a 155 lóerős változat is az 1 literes motoron alapszik; kíváncsi lennék, mit változtattak rajta - bár a Focus-hoz is elérhetőek 145 lóerőssé varázsoló, tisztán szoftveres varázslatok, így simán kihozhattak belőle még egy kis tartalékot apróbb módosításokkal. Nem találtam egyértelmű választ arra, hogy ezt hibrid rásegítéssel érték-e el.
A Puma ST-Line pedig 1.5 literes, 197 lóerős motort kap, de itt sem egyértelmű, hogy a plusz lóerő a hibrid rendszerből jön, vagy sem.

Bíztató viszont, hogy hibrid változat felára csupán 120 ezer forint (link). Viszont hiába a kevesebb köbcenti, a 155 lóerős változat felára nagyobb, mint Focus esetén a 150 lóerősé (125-öshöz viszonyítva).

Vissza az elejére

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2020.01.26 12:30:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2887
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:
Kleroo írta:
Attila64 írta:
Vége van a Focusnak?

Eléggé elfogultnak tűnik cikk. Asszonynak tökéletes lenne, de kötve hiszem, hogy hozza a Focus vezetési élményét, ha valaki tényleg sportosan vezet, nem csak egyenes úton nyomja neki. Magasabb súlypont, keskenyebb, magasabb és rövidebb karosszéria. Picivel nagyobb légellenállás, ami miatt a fogyasztása is nagyobb (ezt ellensúlyozták a hibrid változattal).

Érdekes egyébként, hogy a 155 lóerős változat is az 1 literes motoron alapszik; kíváncsi lennék, mit változtattak rajta - bár a Focus-hoz is elérhetőek 145 lóerőssé varázsoló, tisztán szoftveres varázslatok, így simán kihozhattak belőle még egy kis tartalékot apróbb módosításokkal. Nem találtam egyértelmű választ arra, hogy ezt hibrid rásegítéssel érték-e el.
A Puma ST-Line pedig 1.5 literes, 197 lóerős motort kap, de itt sem egyértelmű, hogy a plusz lóerő a hibrid rendszerből jön, vagy sem.

Bíztató viszont, hogy hibrid változat felára csupán 120 ezer forint (link). Viszont hiába a kevesebb köbcenti, a 155 lóerős változat felára nagyobb, mint Focus esetén a 150 lóerősé (125-öshöz viszonyítva).

Én sem gondolom jobbnak, és rosszabbnak sem, de szerintem nem is ugyanaz a célcsoport. Viszont a ford mindig is tudott jó vezetési élménnyt nyújtó autokat gyártani függetlenül attól hogy melyik modelje jobb vagy rosszabb. Tetszik, beülsz, méssz és élvezed a választott autót. Én a fokusnál maradok (150Le).
A hydridnél az össz rendszer teljesítmény adják meg, azaz a benzin motor és a hybrid rendszer által elérhő max teljesítmény. A benzin motor teljesítményét nem találtam meg, (gondolom úgy 140 Le körüli) a BISG elektromotor funkcióban 11.5 kw (kb 15.5 Le) és fogatonyomaték-helyetesítés módban max 50 Nm, forgatonyomaték-kiegészítés módban max 20 Nm hozzáadására képes. (Ford Puma sajtóanyag szerint)

Vissza az elejére

ATTIS

HozzászólásElküldve: 2020.01.28 22:13:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2888
 Hozzászólás témája:

https://www.origo.hu/auto/20200128-ford-puma-menetproba.html

Vissza az elejére

wemarcell53

HozzászólásElküldve: 2020.01.29 09:53:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2889
 Hozzászólás témája:

Sziasztok,

Sajnos most kaptam a hírt, hogy a szeptember végén rendelt autóm (amit decemberre, majd januárra igyértek) csak márciusra lesz itt . Sad Cserébe felajánlottak kompenzációnak téligumit és árgaranciát (mivel sokat drágult az autó szeptember óta)

Azok közül aki rendelt autót vett ki mennyit várt a gépkocsi átvételre?

üdv

Vissza az elejére

Kapeti

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.29 11:26:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2890
 Hozzászólás témája:

wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Én január 30.-án rendeltem és június 20.-án vettem át.
Teljes elégedettséggel használom, több mint 8500 km van benne.

Vissza az elejére

wemarcell53

HozzászólásElküldve: 2020.01.29 11:30:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2891
 Hozzászólás témája:

Kapeti írta:
wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Köszönöm, akkor annyira nem durva az én esetem sem. Én is 1.5 benzines automatát rendeltem...

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.29 20:39:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2892
 Hozzászólás témája:

wemarcell53 írta:
Kapeti írta:
wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Köszönöm, akkor annyira nem durva az én esetem sem. Én is 1.5 benzines automatát rendeltem...

Abszolút nem. Decemberben rendeltem, Áprilisban vettem át. Közel 15e km. Birjuk egymást Smile

Vissza az elejére

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2020.01.29 21:48:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2893
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:
wemarcell53 írta:
Kapeti írta:
wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Abszolút nem. Decemberben rendeltem, Áprilisban vettem át. Közel 15e km. Birjuk egymást Smile

Én február 21 és június 21 között vártam, napra pontosan négy hónapot. St line 1.5/150Le automata,.sok-sok földi jóval. 17e km egy-két apró hiba kivételével elégedett vagyok. Kompenzáció nekem is téli szett volt, gyártás módosításból eredő műszaki és felszereltségi tartalom változása miatt, amit megreklamáltam.

Vissza az elejére

balhmm

HozzászólásElküldve: 2020.01.29 23:57:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2894
 Hozzászólás témája:

Az autómata ajtókkal senkinek nincs gondja. Lassan 2 hete alig működnek, nyitni már csak néha tudom, de mostanság már zárni sem minden esetben..egyszerre csak nem romlott el mindegyik.. van amikor legalább az egyik nyit, de van, amikor egyik sem. Másik kulcs sem oldotta meg a problémát. Ami fura, hogy egy autómosás óta rossz. Lehet beázott és zárlatos az egyik kilincs?

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.30 14:38:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2895
 Hozzászólás témája:

Nagyon vicces a ford, biztos bejön nekik, de nagyon érik már egy gvh vizsgálat szerintem. Most látom reklámban, hogy a Puma kapásból közel 1MFt-tal olcsóbban vihető, mint a listaár, és még nem is köszöntem a szalonban. És tudjuk jól, hogy ez végig így lesz. Így van a Focusnál és a többinél is.

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2020.01.30 18:56:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2896
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
Nagyon vicces a ford, biztos bejön nekik, de nagyon érik már egy gvh vizsgálat szerintem. Most látom reklámban, hogy a Puma kapásból közel 1MFt-tal olcsóbban vihető, mint a listaár, és még nem is köszöntem a szalonban. És tudjuk jól, hogy ez végig így lesz. Így van a Focusnál és a többinél is.

Ennél magasabb kedvezmény is elérhető a kereskedésben, kisebb alkuval, simán....

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.01.30 19:23:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2897
 Hozzászólás témája:

Attila64 írta:
lucifer írta:

Ennél magasabb kedvezmény is elérhető a kereskedésben, kisebb alkuval, simán....

Persze, erre vonatkozott az "és még nem is köszöntem" kitétel Smile

Vissza az elejére

wemarcell53

HozzászólásElküldve: 2020.02.05 15:27:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2898
 Hozzászólás témája:

Zoleek írta:
NomadND1 írta:
wemarcell53 írta:
Kapeti írta:
wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Én február 21 és június 21 között vártam, napra pontosan négy hónapot. St line 1.5/150Le automata,.sok-sok földi jóval. 17e km egy-két apró hiba kivételével elégedett vagyok. Kompenzáció nekem is téli szett volt, gyártás módosításból eredő műszaki és felszereltségi tartalom változása miatt, amit megreklamáltam.

Mik változtak az esetedben? Én müszaki változtatásról ill felszereltséghez tartozó változtatásról nem tudok eddig... :O

Vissza az elejére

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2020.02.05 18:03:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2899
 Hozzászólás témája:

wemarcell53 írta:
Zoleek írta:
NomadND1 írta:
wemarcell53 írta:
Kapeti írta:
wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Mik változtak az esetedben? Én müszaki változtatásról ill felszereltséghez tartozó változtatásról nem tudok eddig... :O

Az akkori változások áprilisi és májusi gyártástól változtak, az emlékeimből idézek a teljesség igénye nélkül. A kulcs nélküli nyitásnál a hátsó ajtókból kikerült az érzékelő rendszer, onnan nem nyitható-zárható. Csomagtartóból kikerült a kétoldali világítás, csak egyoldalt van. Változás az első led világító test dzájnban, (már pontosan nem emlékszem, de valami allig feltünő). St line kipufogó vég dizájn, a krómozott helyett polirozott aluminium ha jólemlészem. És ami igazán engem felbaxott, hogy az ötajtós karosszéránál az 1.5-ös motorok alól is kivették a multilink futóművet és csatolt lett helyette. Ez alól kívétel 2.0 diesel és az aktív verzió volt. Valamint szintén megszünt az aktív azaz változó csillapítású futómű is. Azt hiszem volt még néhány apróság, de ezek felszereltségek függvénye is volt. A következő változás tudomásom szerint október, nóvemberi gyártásoknál volt de azt már nem követtem. A német motor-talk.de fórumon van pontosabb infó. A kereskedök elvileg megkapják az infókat, de nem nagyon tudják követni, hogy épp melyik hónapban melyik model melyik felszerelése változik. Nálam sem tudták. Olvastam, rákérdeztem, utána néztek és igen igazam lett, aztán leültünk beszélgetni. Szerencsére időben. Ha átvétel útán jövök rá, hát akkor elég mérges lettem volna. Azért a csatolt futóművel is nagyon jókat autóztam már, állítólag azért is vettékü ki mert nem észrevehetően befolyásolta az autó tulajdonságait. ( és persze nem azért hogy olcsóbb legyen a gyártás)

Vissza az elejére

wemarcell53

HozzászólásElküldve: 2020.02.07 13:53:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2900
 Hozzászólás témája:

Zoleek írta:
wemarcell53 írta:
Zoleek írta:
NomadND1 írta:
wemarcell53 írta:
Kapeti írta:
wemarcell53 írta:
Sziasztok,

üdv

Az akkori változások áprilisi és májusi gyártástól változtak, az emlékeimből idézek a teljesség igénye nélkül. A kulcs nélküli nyitásnál a hátsó ajtókból kikerült az érzékelő rendszer, onnan nem nyitható-zárható. Csomagtartóból kikerült a kétoldali világítás, csak egyoldalt van. Változás az első led világító test dzájnban, (már pontosan nem emlékszem, de valami allig feltünő). St line kipufogó vég dizájn, a krómozott helyett polirozott aluminium ha jólemlészem. És ami igazán engem felbaxott, hogy az ötajtós karosszéránál az 1.5-ös motorok alól is kivették a multilink futóművet és csatolt lett helyette. Ez alól kívétel 2.0 diesel és az aktív verzió volt. Valamint szintén megszünt az aktív azaz változó csillapítású futómű is. Azt hiszem volt még néhány apróság, de ezek felszereltségek függvénye is volt. A következő változás tudomásom szerint október, nóvemberi gyártásoknál volt de azt már nem követtem. A német motor-talk.de fórumon van pontosabb infó. A kereskedök elvileg megkapják az infókat, de nem nagyon tudják követni, hogy épp melyik hónapban melyik model melyik felszerelése változik. Nálam sem tudták. Olvastam, rákérdeztem, utána néztek és igen igazam lett, aztán leültünk beszélgetni. Szerencsére időben. Ha átvétel útán jövök rá, hát akkor elég mérges lettem volna. Azért a csatolt futóművel is nagyon jókat autóztam már, állítólag azért is vettékü ki mert nem észrevehetően befolyásolta az autó tulajdonságait. ( és persze nem azért hogy olcsóbb legyen a gyártás)

Köszönöm! Tudtommal legutóbb a business felszereltségbe került be sok minden ami elötte csak a titaniumban volt meg. Ezért az ár külömbség is minimális a kettő között.
Utána nézek változott-e a rendelésem óta bármi ...

üdv

Vissza az elejére

andrasbandi

HozzászólásElküldve: 2020.02.08 20:44:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2901
 Hozzászólás témája: faljuk a kilómétereket

Sziasztok,
1 év + 2 hét ... ezalatt 35.000 km tapasztalatait szíveses megosztom veletek, ha kérdésetek lenne ehhez a négyes generációhoz.
1,5-ös benzines, automata, kombi, vignale felszereltség

üdvös

Vissza az elejére

wemarcell53

HozzászólásElküldve: 2020.02.08 20:47:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2902
 Hozzászólás témája: Re: faljuk a kilómétereket

andrasbandi írta:
Sziasztok,
1 év + 2 hét ... ezalatt 35.000 km tapasztalatait szíveses megosztom veletek, ha kérdésetek lenne ehhez a négyes generációhoz.

üdvös

Szia,

Minden erdekel, en is egy automata 1.5oset varok igaz csak titaniumot. Kerlek meselj el mindent! Tapasztalatok, tippek , tanacsok...

Udv

Vissza az elejére

andrasbandi

HozzászólásElküldve: 2020.02.09 21:08:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2903

wemarcell53 írta:
andrasbandi írta:
Sziasztok,

üdvös

Szia,

Minden erdekel, en is egy automata 1.5oset varok igaz csak titaniumot. Kerlek meselj el mindent! Tapasztalatok, tippek , tanacsok...

Udv

Hali,
automata - egy álom. Fentartásaim voltak vele szemben és a kiválasztás során vezettem más típusokat amikben egész jó volt, de ebben nagyon király.
1.5-ös - nem sportautó de azért lámpánál elinduláskor, autópályára felhajtáskor nincs miért szégyenkeznie. Sport módban ... nos akkor csak hangosabb Smile
Fogyasztás, most ment le 6,3-ra - hozzá kell tenni, 160km/nap kb 90% autópálya (sok 100as korlátozással), minimális városban tötyörgés. kicsit idegesítő - autómata motorkikapcsolást mindig manuálisan kell off-line-ra kapcsolni.
automata kézifék funkció hasznos.
imádjuk még a napfénytetőt (állíthatósága példás), illetve a "lábbal nyitható" csomagtartót.
teljesen felesleges extra - önparkoló funkció.
megszokás kérdése - táblafelismerő rendszer. nagyon sokat használom (autonom vezető funkcióval autópályán - isten áldja aki feltalálta) de teljesen logikátlanul működik. 50 helyet 60 lát, ott lát táblát ahol nincs, nem lát ahol van, később reagál mint ahogy van ... stb ... ja, ha teljesen normálisan működik akkor is a tábla elhagyása után reagál. engem ez nem zavar de genyobb trafipaxnál gond lehet.
Android autó elősször nem akart működni, akármit is próbáltam ... mint kiderült, új telefonnal, usb-c kábellel tökéletessen (majdnem) veszi a lapot.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.10 18:11:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2904

andrasbandi írta:
Sport módban ... nos akkor csak hangosabb Smile

Lehet én vagyok szerencsés, de nálam érezhetően fürgébb, a kormány felkeményedik és soha nem áll le a motor Wink

Vissza az elejére

Dythern

HozzászólásElküldve: 2020.02.10 18:44:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2905

andrasbandi írta:
50 helyet 60 lát, ott lát táblát ahol nincs, nem lát ahol van, később reagál mint ahogy van ... stb ... ja, ha teljesen normálisan működik akkor is a tábla elhagyása után reagál. engem ez nem zavar de genyobb trafipaxnál gond lehet.

Ahol nem lát táblát, ott GPS és térkép szoftver alapján jelzi a sebességeket. Az a tapasztalatom, hogy ilyenkor elavult értékeket mutogat.

Vissza az elejére

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2020.02.10 19:35:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2906

NomadND1 írta:
andrasbandi írta:

Lehet én vagyok szerencsés, de nálam érezhetően fürgébb, a kormány felkeményedik és soha nem áll le a motor Wink

Azt gyanitom hogy a teljesítmény leadásban ugyan azt tudja mint a többi üzemmódban, ha tiporja az ember, inkább az érzékekre játszik. Amit én észre vettem, hogy a kormány felkeményedik, a stop-start nem állítja le a motort, alacsonyabb fokozatban tartja a váltót, így magasabb a fordulat, ergo jobban is ugrik, valamint hagyja jobban elforgatni a motort, illetve érzékenyebben reagál a gázpedál. Összeségében érzetre vadabbá, izgágábbá teszi a vezetési élményt. De jó. Nekem bejönn.
Az eco meg szinte az ellentétje, nyugis, lagymatag, ráérős utazgatáshoz jó.
Viszont ami nem tetszik ( bár nem igazán használom és nem is látom túl sok értelmét) az a két kézi flepni. Ezek működtetésére iszonyúan lassan reagál a váltó, ha meg kézibe teszem az asztán végképp használhatatlaná teszi.

Vissza az elejére

Zoleek

HozzászólásElküldve: 2020.02.10 19:50:48  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2907

Dythern írta:
andrasbandi írta:
50 helyet 60 lát, ott lát táblát ahol nincs, nem lát ahol van, később reagál mint ahogy van ... stb ... ja, ha teljesen normálisan működik akkor is a tábla elhagyása után reagál. engem ez nem zavar de genyobb trafipaxnál gond lehet.

Ahol nem lát táblát, ott GPS és térkép szoftver alapján jelzi a sebességeket. Az a tapasztalatom, hogy ilyenkor elavult értékeket mutogat.

Én ezt a funkciót elengedtem, mert nem tökéletes, ami szerintem, föleg a nem pontos adatbázishoz köthető. A próbálgatás alatt jó néhányszor megszívatott, és kellemetlen helyzetbe hozott,.pl mikor rosszúl olvasott be egy táblát és elkezdte befékezni a kocsit. Pl pálya kihajtó táblát. Nem biznámrá a vezetést ismeretlen helyen, de pl ahol már tudom hogy mi a gixer,.ahol esetleg belenyulok, ott még elmegy. (Nálam pl a 8-as főút egyrésze ilyen) Az hogy a tábla vonalában reagál, az azért kicsit zavaró.

Az elavult értéken.mit értesz? Az utolsó beolvasott értéket egy jó darabig kint tartja és ha közben változik a sebességhatár és az adabázisból nem frissül akkor lehet hibás érték.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.10 20:35:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2908

Zoleek írta:
NomadND1 írta:
andrasbandi írta:

Azt gyanitom hogy a teljesítmény leadásban ugyan azt tudja mint a többi üzemmódban, ha tiporja az ember, inkább az érzékekre játszik. Amit én észre vettem, hogy a kormány felkeményedik, a stop-start nem állítja le a motort, alacsonyabb fokozatban tartja a váltót, így magasabb a fordulat, ergo jobban is ugrik, valamint hagyja jobban elforgatni a motort, illetve érzékenyebben reagál a gázpedál. Összeségében érzetre vadabbá, izgágábbá teszi a vezetési élményt. De jó. Nekem bejönn.
Az eco meg szinte az ellentétje, nyugis, lagymatag, ráérős utazgatáshoz jó.
Viszont ami nem tetszik ( bár nem igazán használom és nem is látom túl sok értelmét) az a két kézi flepni. Ezek működtetésére iszonyúan lassan reagál a váltó, ha meg kézibe teszem az asztán végképp használhatatlaná teszi.

Lehet a kézi váltóhoz is köze van. Tudom én, hogy placebó, de azt is el tudom képzelni, hogy szoftveresen piszkálja meg és bár több ló nem lesz benne, de ahogy irtad fürgébb lesz.

Vissza az elejére

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.10 20:38:31  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2909

Dythern írta:
andrasbandi írta:

Bár nálam nincs tábla felismerés egész jól működik. Az elején gyanús volt, hogy térkép alapján tolja, de amikor a kihelyezett 30-as táblát érzékelte elszállt. De tény, hogy káosz a működése, ami nálam szerintem hatványozottan igaz.

Vissza az elejére

Dythern

HozzászólásElküldve: 2020.02.11 18:05:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2910

Zoleek írta:
Dythern írta:
andrasbandi írta:

Én ezt a funkciót elengedtem, mert nem tökéletes, ami szerintem, föleg a nem pontos adatbázishoz köthető. A próbálgatás alatt jó néhányszor megszívatott, és kellemetlen helyzetbe hozott,.pl mikor rosszúl olvasott be egy táblát és elkezdte befékezni a kocsit. Pl pálya kihajtó táblát. Nem biznámrá a vezetést ismeretlen helyen, de pl ahol már tudom hogy mi a gixer,.ahol esetleg belenyulok, ott még elmegy. (Nálam pl a 8-as főút egyrésze ilyen) Az hogy a tábla vonalában reagál, az azért kicsit zavaró.

Az elavult értéken.mit értesz? Az utolsó beolvasott értéket egy jó darabig kint tartja és ha közben változik a sebességhatár és az adabázisból nem frissül akkor lehet hibás érték.

A térkép szoftverében megadott sebességhatárokra írtam. Én még nem telepítettem ugyan, de a ford szerveréről (nem hivatalosan) elérhető az F8-as térkép és a Sync 3.4 béta is.

Ha valakit érdekel, feltöltöttem őket a driveomra:

Sync 3.4 build 19247
EU térkép F8

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 4-ről -> Ford Focus IV
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 96, 97, 98 ... 101, 102, 103  Következő
Ugrás: