Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.08.11. 17:20:12 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: eurostar
Mai: 1
Tegnapi: 1
Összesen: 25831
Látogatók:
Vendégek: 498
Tagok: 6
Összesen: 504

Jelen lévő tagok:
01: Laszlo71
02: Carmaged
03: balhmm
04: qqrique
05: sarkan59
06: totholiver

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Nem indul elsőre

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul elsőre
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

18 / 18 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Gza

HozzászólásElküldve: 2020.02.03 09:53:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 511
 Hozzászólás témája: van olyan hogy lezabál?
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
8 éve használom az FII 1,4 benzines autómat, azt rendszeresen csinálja hogy indítás után pár másodperccel visszaejti annyira a fordulatot hogy ha nem játszok a gázpedállal akkor a lefulladás közlelébe kerül a fordulat utána visszaáll normál értékre, ezt csak az első indításkor játsza el.
Van viszont egy ennél sokkal bosszantóbb dolog amit a 8 év alatt 3szor játszott el.
Most hétvégén volt két hideg indításom csak kb- fél percig ment a motor míg garázsból kialltam kitakarítani és fél óra múlva vissza. A gond másnap jött, indításkor beindult és ahogy a kulcsot elengedtem le is állt. utána az istennek nem akart elindulni. Az indító forgatta a motort néha hallatszott egy két munkaütem de nem indult be. legelább 5 percig szórakoztam hosszabb rövidebb indításokkal néha hallatszott hogy el el kapja de nem indult el. Próbáltam a másik kulccsal is immobilizer sem jelzett hibát, próbáltam lenyomott gézpedállal is. kb 20. próbálkozásra nagy nehezen elindult, dőlt a füst a kipufogóból gondolom a sok beszívott benzint akkor égette el. Azóta tökéletesen megy indul. ilyen jellegű hibát már produkál évekkel ezelőtt is. mi a fene lehet lezabál?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

mugab

HozzászólásElküldve: 2020.02.03 21:48:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 512
 Hozzászólás témája: Re: van olyan hogy lezabál?

Gza írta:
Sziasztok!
8 éve használom az FII 1,4 benzines autómat, azt rendszeresen csinálja hogy indítás után pár másodperccel visszaejti annyira a fordulatot hogy ha nem játszok a gázpedállal akkor a lefulladás közlelébe kerül a fordulat utána visszaáll normál értékre, ezt csak az első indításkor játsza el.
Van viszont egy ennél sokkal bosszantóbb dolog amit a 8 év alatt 3szor játszott el.
Most hétvégén volt két hideg indításom csak kb- fél percig ment a motor míg garázsból kialltam kitakarítani és fél óra múlva vissza. A gond másnap jött, indításkor beindult és ahogy a kulcsot elengedtem le is állt. utána az istennek nem akart elindulni. Az indító forgatta a motort néha hallatszott egy két munkaütem de nem indult be. legelább 5 percig szórakoztam hosszabb rövidebb indításokkal néha hallatszott hogy el el kapja de nem indult el. Próbáltam a másik kulccsal is immobilizer sem jelzett hibát, próbáltam lenyomott gézpedállal is. kb 20. próbálkozásra nagy nehezen elindult, dőlt a füst a kipufogóból gondolom a sok beszívott benzint akkor égette el. Azóta tökéletesen megy indul. ilyen jellegű hibát már produkál évekkel ezelőtt is. mi a fene lehet lezabál?
Mindkettő ismert hiba, az elsőt a jó benzin javítja (és/vagy egy alapjárati motor tisztítás) , a másodikat pedig az, hogy nem járatjuk két percnél kevesebb ideig a motort...

Vissza az elejére

Gza

HozzászólásElküldve: 2020.02.04 10:50:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 513
 Hozzászólás témája: Re: van olyan hogy lezabál?

Köszönöm
mugab írta:
Gza írta:
Sziasztok!
Mindkettő ismert hiba, az elsőt a jó benzin javítja (és/vagy egy alapjárati motor tisztítás) , a másodikat pedig az, hogy nem járatjuk két percnél kevesebb ideig a motort...

Vissza az elejére

Lezli46

HozzászólásElküldve: 2020.02.05 15:33:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 514
 Hozzászólás témája: F.Focus.1.8Tdci .2005.FFDA .Motorcsere után nem indul

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni--mielött Focus rongálásba kezdek....

Ford Focus 1.8 Tdci 2004.motorcode:FFDA. 74Kw.

Motort cseréltünk---Sehogy sem tudjuk elinditani : Hibakód nincs--Fordullatszámjel van öninditózáskor kb150-160.RPM----Railnyomás öninditózás alatt kb 300Bar. Például 2.es befecskendező csatit lehuzva : 2-e henger Hibakódja beiródik---de törölhető is teljesen.
Hogyan tudnánk megvizsgálni -eldönteni hogy pl valamelyik befecskendező szelep kap-e kivezérlést??? LED-t kellene kötni a lehuzott befecskendező csati közé??? Vagy inkább a földugott csati vezetékei mellé párhuzamosan öminditózás idejére? Ez egy megbizható és egyáltalán müködő módszer?? Vagy vaalami furfangos légtelenitési problémáml van. Féktisztitóra elindul-megy--amig adagolva van. Delphi befecskendező van rajta.

köszönök minden segitséget

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul elsőre
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Ugrás:   

18 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.26 másodperc