Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.08.05. 13:12:48 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: govi01
Mai: 1
Tegnapi: 0
Összesen: 25827
Látogatók:
Vendégek: 462
Tagok: 5
Összesen: 467

Jelen lévő tagok:
01: Ziyan
02: Carmaged
03: Kapeti
04: govi01
05: Bobyjack

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Ford Focus IV

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 4-ről -> Ford Focus IV
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 101, 102, 103  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

98 / 103 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Dythern

HozzászólásElküldve: 2020.02.11 19:07:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2911
 Hozzászólás témája: Re: faljuk a kilómétereket
Hozzászólás az előzmény idézésével

Zoleek írta:
NomadND1 írta:
andrasbandi írta:
Sport módban ... nos akkor csak hangosabb Smile

Lehet én vagyok szerencsés, de nálam érezhetően fürgébb, a kormány felkeményedik és soha nem áll le a motor Wink

Azt gyanitom hogy a teljesítmény leadásban ugyan azt tudja mint a többi üzemmódban, ha tiporja az ember, inkább az érzékekre játszik. Amit én észre vettem, hogy a kormány felkeményedik, a stop-start nem állítja le a motort, alacsonyabb fokozatban tartja a váltót, így magasabb a fordulat, ergo jobban is ugrik, valamint hagyja jobban elforgatni a motort, illetve érzékenyebben reagál a gázpedál. Összeségében érzetre vadabbá, izgágábbá teszi a vezetési élményt. De jó. Nekem bejönn.
Az eco meg szinte az ellentétje, nyugis, lagymatag, ráérős utazgatáshoz jó.
Viszont ami nem tetszik ( bár nem igazán használom és nem is látom túl sok értelmét) az a két kézi flepni. Ezek működtetésére iszonyúan lassan reagál a váltó, ha meg kézibe teszem az asztán végképp használhatatlaná teszi.

Pont a szélesebb fordulatszám tartomány miatt erősebb ilyenkor.
A maximális teljesítményét 6000 rpm-nél adja le.
A nyomatékot pedig 1600-4000/1600/4500 rpm-nél. Előbbi a 110 kW-os, utóbbi a 134 kW-os motor.

A legutóbbi PCM frissítés óta nálam jelentősen javult a fülekkel történő váltás. Azt merem mondani, hogy szinte azonnal kapcsol.
Szintén ezzel a frissítéssel bekerült egy olyan plusz a Sport módba, hogy kikapcsolja a hengerlekapcsolást, ami miatt megint csak dinamikusabb lett.
Kézzel pedig gyorsan kell a fokozatokat egymás után kapcsolni, mert az alsó fokozatok rövidek.

M2-ből indulva:
5500-ig ~60 km/h
M3
5800-ig ~85 km/h
M4
6000-ig ~92 km/h
M5 és megvan a ~100 km/h

Itt látszik, hogy a 3-4-es milyen rövid.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

NomadND1

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 12:51:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2912
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Hozzávetőlegesen, egy év után, kinek mennyi az olajfogyása?
Mennyit töltöttetek utána?

Vissza az elejére

koluadi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 13:30:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2913
 Hozzászólás témája:

NomadND1 írta:
Sziasztok!

Semennyit. Egyrészt, mert nem fogy, másrészt meg 15ezrenként cseréltetem - most volt a héten a második csere 30ezernél, áprilisban vettem át a kocsit.

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 13:32:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2914
 Hozzászólás témája:

koluadi írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok!

Semennyit. Egyrészt, mert nem fogy, másrészt meg 15ezrenként cseréltetem - most volt a héten a második csere 30ezernél, áprilisban vettem át a kocsit.

Hol és mennyi volt a csere, ha nem titok?

Vissza az elejére

koluadi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 13:42:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2915
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
koluadi írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok!

Ford Solymár M3, 66e HUF (olaj, olajszűrő, pollenszűrő, assistance) volt a 30.000km-es, a köztes meg 37e HUF (olaj, olajszűrő)

Azért hordom ide, mert náluk vettem és nem csalódtam még bennük. Biztos nem a legolcsóbb megoldás, de egyelőre a nyugalmam miatt megéri. Smile

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 13:47:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2916
 Hozzászólás témája:

koluadi írta:
lucifer írta:
koluadi írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok!

Ford Solymár M3, 66e HUF (olaj, olajszűrő, pollenszűrő, assistance) volt a 30.000km-es, a köztes meg 37e HUF (olaj, olajszűrő)

Azért hordom ide, mert náluk vettem és nem csalódtam még bennük. Biztos nem a legolcsóbb megoldás, de egyelőre a nyugalmam miatt megéri. Smile

És ebből mennyi az assistance, ha külön van szedve, illetve azt kérni kellett, vagy jár.

Most látom laptopon, hogy milyen a fogyasztásod. Milyen arányban oszlik meg a autópálya-országút-város?

Vissza az elejére

koluadi

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 14:00:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2917
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
koluadi írta:
lucifer írta:
koluadi írta:
NomadND1 írta:
Sziasztok!

És ebből mennyi az assistance, ha külön van szedve, illetve azt kérni kellett, vagy jár.

Most látom laptopon, hogy milyen a fogyasztásod. Milyen arányban oszlik meg a autópálya-országút-város?

9690 HUF szerepel a számlán a 2 év/30e km assistance-ért. Megkérdezte a munkafelvevő, hogy szeretném-e, én meg természetesen szeretném. Smile Ne legyen rá szükség... (Casco is van, arra se legyen Very Happy )

Változó, de az Infoparkba ingázok naponta. Kb 100km-ből 25-30 az Bp, nagy része dugó, 15-20km vidék-országút, a maradék autópálya. Jellemzően VÉDA kompatibilis sebességhatárokat tartok (60-100-140 óra szerint), dinamikusan gyosítok, viszont figyelem a forgalom ritmusát, és inkább "kigurulok" és motorfékezek, mint fékezek. Most volt egy sárvári hétvége, annak fogyasztása a BC szerint 5.7 (ami rátankolással valahol 6 liter körül lesz, de majd kiderül)

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.02.23 14:10:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2918
 Hozzászólás témája:

koluadi írta:

9690 HUF szerepel a számlán a 2 év/30e km assistance-ért. Megkérdezte a munkafelvevő, hogy szeretném-e, én meg természetesen szeretném. Smile Ne legyen rá szükség... (Casco is van, arra se legyen Very Happy )

Változó, de az Infoparkba ingázok naponta. Kb 100km-ből 25-30 az Bp, nagy része dugó, 15-20km vidék-országút, a maradék autópálya. Jellemzően VÉDA kompatibilis sebességhatárokat tartok (60-100-140 óra szerint), dinamikusan gyosítok, viszont figyelem a forgalom ritmusát, és inkább "kigurulok" és motorfékezek, mint fékezek. Most volt egy sárvári hétvége, annak fogyasztása a BC szerint 5.7 (ami rátankolással valahol 6 liter körül lesz, de majd kiderül)

Én is hasonlóan megyek, mondjuk inkább 65-105-135
Sárvár gondolom főleg országút volt. Múltkor kipróbáltam hosszú szakaszon, autópályán 120-szal 6,4l/100km tempomattal békésen. Országúton mondjuk tudja 6 liter körül alatt.

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.01 20:04:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2919
 Hozzászólás témája:

Meguntam ma a várakozást, és egy német fórum leírásait követve (és összeollózgatva a legújabb verziókat) frissítettem a Sync-et 3.4.20021-re (a szép új témával), a térképeket pedig F9-re, valamint a rendszer és navi hangokat is a legújabbra (így a Gracenote adatbázis kivételével minden frissült). A Ford szerveréről valóak a fájlok, semmi extra nincsen bennük (kompatibilisek a jelenlegi partíció kiosztásokkal, nem nyúlkálnak bele).
A frissítés ugyanúgy zajlott, mint a hivatalos frissítések esetén (USB-ről, a végén pedig kiírta, hogy újraindítás után aktiválódik), eddig minden jól működik, a közeli elkerülő út (ami 2018 nyarán került átadásra) is végre rajta van a gyári térképen. Érzésre egy picit gyorsabb is a rendszer, fürgébben tallózik a zenekollekciómban (pendrive-on).

Ha valakit izgat a dolog, és saját felelősségre nekiugrik a frissítésnek, megosztom a linkeket és összedobok egy rövid leírást. Elvileg vissza lehet váltani Sync 3.3-ra, ha gond lenne.

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2020.03.01 21:23:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2920
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:
Meguntam ma a várakozást, és egy német fórum leírásait követve (és összeollózgatva a legújabb verziókat) frissítettem a Sync-et 3.4.20021-re (a szép új témával), a térképeket pedig F9-re, valamint a rendszer és navi hangokat is a legújabbra (így a Gracenote adatbázis kivételével minden frissült). A Ford szerveréről valóak a fájlok, semmi extra nincsen bennük (kompatibilisek a jelenlegi partíció kiosztásokkal, nem nyúlkálnak bele).
A frissítés ugyanúgy zajlott, mint a hivatalos frissítések esetén (USB-ről, a végén pedig kiírta, hogy újraindítás után aktiválódik), eddig minden jól működik, a közeli elkerülő út (ami 2018 nyarán került átadásra) is végre rajta van a gyári térképen. Érzésre egy picit gyorsabb is a rendszer, fürgébben tallózik a zenekollekciómban (pendrive-on).

Ha valakit izgat a dolog, és saját felelősségre nekiugrik a frissítésnek, megosztom a linkeket és összedobok egy rövid leírást. Elvileg vissza lehet váltani Sync 3.3-ra, ha gond lenne.

Érdekel.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 12:27:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2921
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Én (S-Max, de ez esetben mindegy) 3.4.19200 verzión vagyok (manuálisan telepítettem, mert a 3.3.19052-ről és F7 térképről nem akart frissülni), a 3.4.19274-et is kipróbáltam, de ott volt egy olyan hibám, hogy a hangvezérlés nem működött (pl amit én rendszeresen használok: megnyomod a hangvezérlés gombot a kormányon, majd mondod, hogy PLAY "zeneszám címe", és ez a 19274-nél nem működött, visszaálltam 19200-ra ott rendben volt.

Szeretnélek megkérdezni/megkérni, hogy az elérhető 3.4.20021-nél, illetve úgy látom már a 3.4.20022 is letölthető, kipróbálnád, hogy ez a hangvezérlés működik-e neked ezen a verzión?
Illetve előtte ha már 3.4.19xxx verzión voltál, meg tudnád mondani, van-e valami különbség?

Egyébként ez az orosz fórum az alapja, minden más fórumon fellelhető infónak. A fájlok közvetlenül a Ford szerveréről jönnek, szóval nem kell turpisságtól tartani: https://ffclub.ru/topic/418797/jump_450/ (Google Translate-ot használjatok)
A frissítő pendrive manuális összerakásához azért kicsit meg kell érteni, hogyan áll össze, bonyolultnak tűnik, de annyira nem vészes. Inkább ennek az összerakását célszerű német/angol Ford-os fórmokról összegyúrni. Konkrétan a frissítő fájlok listája a különböző verziókhoz itt található: https://ffclub.ru/post/18683966/
Aki próbálkozik, megfelelő figyelemmel, megértéssel és saját felelőséggel tegye.

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 12:38:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2922
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Ziyan írta:

Én (S-Max, de ez esetben mindegy) 3.4.19200 verzión vagyok (manuálisan telepítettem, mert a 3.3.19052-ről és F7 térképről nem akart frissülni), a 3.4.19274-et is kipróbáltam, de ott volt egy olyan hibám, hogy a hangvezérlés nem működött (pl amit én rendszeresen használok: megnyomod a hangvezérlés gombot a kormányon, majd mondod, hogy PLAY "zeneszám címe", és a 19274-nél nem működött, visszaálltam 19200-ra ott rendben volt.

Szeretnélek megkérdezni/megkérni, hogy az elérhető 3.4.20021-nél, illetve úgy látom már a 3.4.20022 is letölthető, kipróbálnád ez a hangvezérls működik e neked ezen a verzión?
Illetve előtt e ha ár 3.4.19xxx verzión voltál, meg tudnád mondani, van e valami különbség?

Egyébként ez az orosz fórum az alapja, minden más fórumon fellelhető infónak. A fájlok közvetlenül a Ford szerveréről jönnek, szóval nem kell turpisságtól tartani: https://ffclub.ru/topic/418797/jump_450/ (Google Translate-ot használjatok)

Délután/este ezt is kipróbálom, elvileg az új rendszer hangok (5U5T-14G391-AL) javították ezt a hibát. Egyébként én is az orosz fórumról ollóztam össze a fájlokat, annyi a lényeg, hogy a német kollégákkal ellentétben nekünk a 4U5T-14G422-BBE verziójú navi hangok kellenek, nem pedig a BAD végűek (a különbség a régió, az én autómban gyárilag annak megfelelő régiójú volt).

3.4.19xxx verzión nem voltam, 3.3-ról rögtön ugrottam 3.4.20021-re. A 3.4.20022 egyébként a nagyon alap, navi és Android Auto nélküli Sync-hez való verzió (a 4" kijelzőshöz).

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 12:57:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2923
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Délután/este ezt is kipróbálom, elvileg az új rendszer hangok (5U5T-14G391-AL) javították ezt a hibát. Egyébként én is az orosz fórumról ollóztam össze a fájlokat, annyi a lényeg, hogy a német kollégákkal ellentétben nekünk a 4U5T-14G422-BBE verziójú navi hangok kellenek, nem pedig a BAD végűek (a különbség a régió, az én autómban gyárilag annak megfelelő régiójú volt).

3.4.19xxx verzión nem voltam, 3.3-ról rögtön ugrottam 3.4.20021-re. A 3.4.20022 egyébként a nagyon alap, navi és Android Auto nélküli Sync-hez való verzió (a 4" kijelzőshöz).

Köszi!
Rendszer hangok: Lehet, én jelenleg ezen vagyok: 4U5T-14G391-AJ v3.2.19049, hirtelen nem is tudom miért ez került fel, illetve nem vilgos, én használhatom e a 4U5T helyett az 5U5T kezdetőeket, mert abból valóban van frisebb, amit írtál is.
Egyébként az újabb licence a térképfájlok mellé kellettek? 1U5T-14G424-BH 1U5T-14G421-B*F EU.1.19 (30.07.2019)

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:01:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2924
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Ziyan írta:

Köszi!
Rendszer hangok: Lehet, én jelenleg ezen vagyok: 4U5T-14G391-AJ v3.2.19049, hirtelen nem is tudom miért ez került fel, illetve nem vilgos, én használhatom e a 4U5T helyett az 5U5T kezdetőeket, mert abból valóban van frisebb, amit írtál is.
Egyébként az újabb licence a térképfájlok mellé kellettek? 1U5T-14G424-BH 1U5T-14G421-B*F EU.1.19 (30.07.2019)

Kell a licenc fájl (ha kicsomagolod, egy egyszerű txt fájl van benne tanúsítvánnyal ellátva, ami tartalmazza a térkép verziókat amiket használhatsz), és mivel egyszerre legfeljebb 10 állományt tud telepíteni a Sync, így pont kijön egy (bő órás) telepítésből az F9+licenc (ezek egyébként elvileg Sync 3.3-on is működnek):
Kód:
1U5T-14G421-BAF_1580858019000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BBF_1580858113000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BCF_1580858198000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BDF_1580858255000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BEF_1580858316000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BFF_1580858475000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BGF_1580858524000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BHF_1580858580000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BJF_1580858694000.TAR.GZ
1U5T-14G424-BH_1582138650000.TAR.GZ

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:05:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2925
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:
hatragyi írta:
Ziyan írta:

Köszi!

Kell a licenc fájl (ha kicsomagolod, egy egyszerű txt fájl van benne tanúsítvánnyal ellátva, ami tartalmazza a térkép verziókat amiket használhatsz), és mivel egyszerre legfeljebb 10 állományt tud telepíteni a Sync, így pont kijön egy telepítésből az F9+licenc (ezek egyébként elvileg Sync 3.3-on is működnek):
Kód:
1U5T-14G421-BAF_1580858019000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BBF_1580858113000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BCF_1580858198000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BDF_1580858255000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BEF_1580858316000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BFF_1580858475000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BGF_1580858524000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BHF_1580858580000.TAR.GZ
1U5T-14G421-BJF_1580858694000.TAR.GZ
1U5T-14G424-BH_1582138650000.TAR.GZ

Köszi. Két körbe fogom telepíteni. Előbb az F9 térkép + licensz fájl a a 3.4.19200-ra, majd ezután a 3.4.20021.
A 20021 és 20022 közötti kis kijelzős különbség honnan derült ki?

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:20:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2926
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

...annyi a lényeg, hogy a német kollégákkal ellentétben nekünk a 4U5T-14G422-BBE verziójú navi hangok kellenek, nem pedig a BAD végűek (a különbség a régió, az én autómban gyárilag annak megfelelő régiójú volt).

Én úgy gondolom a BBE végű navi hangok nem jók nekünk. A BAE végű kellene.
4U5T-14G422-BAE 2.2Gb Sync3 v3.2.19324 EU, Nav Data version: 800. Packaged on: 20190915 (3)
4U5T-14G422-BBE 2Gb Sync3 v3.2.19164 EU, Nav Data version: 800. Packaged on: 20190915 (5)

A végén a zárójeles számok a nyelvek, amiket tartalmaz, és ott az oldalon a magyarátó részben:
(1) NA (ENU,FRC,SPM)
(2) EU (CZC,DAD,DUN,ENG,FRF,GED,ITI,NON,PLP,PTP,RUR,SPE,SWS,TRT)
(3) EU (DUN,ENG,FRF,GED)
(4) EU (DAD,FIF,NON,SWS)
(5) EU (ITI,PTP,SPE,TRT)
(6) CN (ENU,MNC)
(7) ANZ (ENA,ENG), SA (ENU,PTB,SPM), TUR (ENG,GED,RUR,TRT)
(Cool EU (CZC,PLP,RUR)

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:33:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2927
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
A 20021 és 20022 közötti kis kijelzős különbség honnan derült ki?

Olvastam az egyik hozzászólásban, hogy a 400 MB körüliek mind a kis kijelzős verziók, valaki feltelepítette, és a kijelzője bal felső sarkába költözött a Sync. Elég béna, hogy a verziószámból nem derül ki.

hatragyi írta:
Ziyan írta:

...annyi a lényeg, hogy a német kollégákkal ellentétben nekünk a 4U5T-14G422-BBE verziójú navi hangok kellenek, nem pedig a BAD végűek (a különbség a régió, az én autómban gyárilag annak megfelelő régiójú volt).

Én úgy gondolom a BBE végű navi hangok nem jók nekünk. A BAE végű kellene.
4U5T-14G422-BAE 2.2Gb Sync3 v3.2.19324 EU, Nav Data version: 800. Packaged on: 20190915 (3)
4U5T-14G422-BBE 2Gb Sync3 v3.2.19164 EU, Nav Data version: 800. Packaged on: 20190915 (5)

A végén a zárójeles számok a nyelvek, amiket tartalmaz, és ott az oldalon a magyarátó részben:
(1) NA (ENU,FRC,SPM)
(2) EU (CZC,DAD,DUN,ENG,FRF,GED,ITI,NON,PLP,PTP,RUR,SPE,SWS,TRT)
(3) EU (DUN,ENG,FRF,GED)
(4) EU (DAD,FIF,NON,SWS)
(5) EU (ITI,PTP,SPE,TRT)
(6) CN (ENU,MNC)
(7) ANZ (ENA,ENG), SA (ENU,PTB,SPM), TUR (ENG,GED,RUR,TRT)
(Cool EU (CZC,PLP,RUR)

Valahogy nekem is logikusabb lenne, de nálam gyárilag 1U5T-14G422-BBE volt feltelepítve, ami ugyancsak (5)-ös régió. Viszont engem sem érdekelnek azok a nyelvek, ráadásul a BAE magasabb verziószámú, így szerintem én is teszek azzal egy próbát.

Szerk: közben ránéztem a partíciókra:
Kód:
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/" total="4.5G" available="269M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/" total="4.6G" available="278M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/" total="4.1G" available="248M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/" total="3.3G" available="182M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/" total="1.9G" available="91M"/>

Szerintem mind a négy navi hang régió fel van telepítve, plusz a rendszer hangok (így pont kijönnek a méretek), csak éppen azt használja, ami kell.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:47:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2928
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Valahogy nekem is logikusabb lenne, de nálam gyárilag 1U5T-14G422-BBE volt feltelepítve, ami ugyancsak (5)-ös régió. Viszont engem sem érdekelnek azok a nyelvek, ráadásul a BAE magasabb verziószámú, így szerintem én is teszek azzal egy próbát.

Van ez a Cyanlabs-os srác, aki szintén az orosz fórum alapján pakolja össze és tesz elérhetővé a frissítő csomagokat, a bizonyos reformat eszközzel (így a régi Sync 3-ok is frissíthető). Először én is ezzel a telepítőcsomaggal csináltam, de a reformatot kicseréltem a normál autoinstall-ra, mert nekem újabb Sync 3 van, és nem kell újraparticionálni.
Lényeg a lényeg, most letöltöttem az ő 3.4.20021 + F9 telepítőjét, és több érdekes dolgot találtam:
- Nincs benne a licensz fájl
- A navi hangok eszerint többi változattal együttesen is feltehetők, és így terjeszthető ki több nyelvre:

Illetve a reformat.lst fájl tartalma:
Kód:
APPS=5U5T-14G381-EB.TAR.gz
VOICE=5U5T-14G391-AK.TAR.gz
VOICE_NAV=4U5T-14G422-BAE.TAR.gz
VOICE_NAV=4U5T-14G422-BBE.TAR.gz
VOICE_NAV=4U5T-14G422-BCE.TAR.gz
VOICE_NAV=4U5T-14G422-BDE.TAR.gz
GRACENOTES=4U5T-14G423-AA.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BAF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BBF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BCF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BDF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BEF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BFF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BGF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BHF.TAR.gz
MAP=1U5T-14G421-BJF.TAR.gz
SXM/DAB/FM Application Logo=1U5T-14G658-AE.TAR.gz

Legutóbb hatragyi szerkesztette (2020.03.02 13:51:48), összesen 3 alkalommal

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:49:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2929
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Kód:

Szerintem mind a négy navi hang régió fel van telepítve, plusz a rendszer hangok (így pont kijönnek a méretek), csak éppen azt használja, ami kell.

Na, pont ezt írtam én is, más megközelítésből. Ezeket a partíciókat hogy nézed meg?

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 13:57:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2930
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Ziyan írta:

Kód:

Na, pont ezt írtam én is, más megközelítésből. Ezeket a partíciókat hogy nézed meg?

Akkor ez lesz a titok nyitja Wink amikor a 3.4-et telepítettem, benne volt a csomagban a GB5T-14G386-AB_134244.tar.gz is, ami az XML-t készíti (amit a Ford oldalára is lehetne feltölteni, hogy frissüljenek náluk a verziószámok). Abban többek között a partíciók állapota is benne van. Nálam:
Kód:
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="1.1G" available="60M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.3G" available="66M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.1G" available="68M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="1.4G" available="42M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.0G" available="69M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.6G" available="17M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="24M" available="488K"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.8G" available="81M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.8G" available="107M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/grace" total="1.0G" available="59M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/rwdata/" total="1.2G" available="914M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/mp/" total="1.4G" available="505M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/mp/resources" total="91M" available="260K"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/images/" total="54G" available="15G"/>

A licenc ezek szerint nem biztos, hogy kell, de biztos ami biztos alapon nem árthat. Talán csak autoinstall-os telepítéshez kell, mert nem .img fájl van benne amit telepíteni/másolni kell, csak egy tanúsítvány és egy txt.

Vissza az elejére

lucifer

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 14:04:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2931
 Hozzászólás témája:

Halk javaslat, hogy ezt a frissítés témát lehet érdemes lenne külön topikba kitenni, hogy ne süllyedjen itt el és a később érkezők/ébredők is könnyen megtalálják.
És van még 1-2 ilyen dolog, pl. a kipufogó zörgéssel kapcsolatos, ami jó lenne külön topikban.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 14:08:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2932
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Akkor ez lesz a titok nyitja Wink amikor a 3.4-et telepítettem, benne volt a csomagban a GB5T-14G386-AB_134244.tar.gz is, ami az XML-t készíti (amit a Ford oldalára is lehetne feltölteni, hogy frissüljenek náluk a verziószámok). Abban többek között a partíciók állapota is benne van. Nálam:
Kód:
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="1.1G" available="60M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.3G" available="66M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.1G" available="68M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="1.4G" available="42M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.0G" available="69M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.6G" available="17M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="24M" available="488K"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.8G" available="81M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/sd/MAP/" total="2.8G" available="107M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/Nuance/grace" total="1.0G" available="59M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/rwdata/" total="1.2G" available="914M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/mp/" total="1.4G" available="505M"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/mp/resources" total="91M" available="260K"/>
      <d2p1:PartitionHealth type="/fs/images/" total="54G" available="15G"/>

A licenc ezek szerint nem biztos, hogy kell, de biztos ami biztos alapon nem árthat. Talán csak autoinstall-os telepítéshez kell, mert nem .img fájl van benne amit telepíteni/másolni kell, csak egy tanúsítvány és egy txt.

Igen, licenszet én is mindnféleképpen felrakom. Az XML készítést és visszatöltést én nem csináltam meg, mert kiváncsi vagyok mikorra méltóztatik a Ford frissíteni. Ha rájuk várok, akkor még F7-es, 2017-es térkép verzión vagyok ma is.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 14:21:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2933
 Hozzászólás témája:

lucifer írta:
Halk javaslat, hogy ezt a frissítés témát lehet érdemes lenne külön topikba kitenni, hogy ne süllyedjen itt el és a később érkezők/ébredők is könnyen megtalálják.
És van még 1-2 ilyen dolog, pl. a kipufogó zörgéssel kapcsolatos, ami jó lenne külön topikban.

Jogos. Valahol össez kellene gyűjteni.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 14:30:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2934
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

A Cyanlabs-os srác írta, egy commentben, hogy az EU térképhez nem kell a licensz:
Idézet:
EU doesn't have license, autoinstall may work for EU but reformat is best and what Russians recommend also

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 15:34:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2935
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Én (S-Max, de ez esetben mindegy) 3.4.19200 verzión vagyok (manuálisan telepítettem, mert a 3.3.19052-ről és F7 térképről nem akart frissülni), a 3.4.19274-et is kipróbáltam, de ott volt egy olyan hibám, hogy a hangvezérlés nem működött (pl amit én rendszeresen használok: megnyomod a hangvezérlés gombot a kormányon, majd mondod, hogy PLAY "zeneszám címe", és ez a 19274-nél nem működött, visszaálltam 19200-ra ott rendben volt.

Kipróbáltam (3.4.20021 és 5U5T-14G391-AL van feltelepítve): albumot elindít hangvezérléssel, külön zeneszámot (Track-et válaszolva amikor kérdezi) viszont nem sikerült. Előtte sosem próbáltam ezt a funkciót, így nem tudom nálam van-e a probléma (a zeneszámaimmal/USB-m indexelésével).

hatragyi írta:
Ziyan írta:

A Cyanlabs-os srác írta, egy commentben, hogy az EU térképhez nem kell a licensz:
Idézet:
EU doesn't have license, autoinstall may work for EU but reformat is best and what Russians recommend also

Hmm, oké, bár én nem formáznám újra a partíciókat, hacsak nem szükséges Smile

lucifer írta:

Valóban, ideje nyitnunk egy Sync 3 topikot. Nálam egyelőre minden jól működik, így lehet nyitok is este egyet, összefoglalva a nem hivatalos frissítés menetét, és az eddig kinyomozott dolgokat.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 15:54:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2936
 Hozzászólás témája:

Ziyan írta:

Kipróbáltam (3.4.20021 és 5U5T-14G391-AL van feltelepítve): albumot elindít hangvezérléssel, külön zeneszámot (Track-et válaszolva amikor kérdezi) viszont nem sikerült. Előtte sosem próbáltam ezt a funkciót, így nem tudom nálam van-e a probléma (a zeneszámaimmal/USB-m indexelésével).[/

Pont ugyanez volt a gondom a 3.4.19274-el, ami miatt visszaálltam 3.4.19200-ra. Pont így.
Ki fogom próbálni, de valószínű nekem sem fog menni, ezért vissza fogok állni 19200-ra. Csak a térképet frissítem F9-re.

Ziyan írta:

Nem is kell, az csak azoknak kell, akinek régebbi verziójú Sync-je van. Mert ott volt valami hardver változás is. De ez igazából Mondeo/Smax esetén érdekes, mert a Focus MK4 csak az új verziójú APIM-al gyártódott szerintem. Elvileg nem árt egyébként az újraformázás, csak akkor biztos minden szükséges fájl kelleni fog, mert nem marad ott semmi.

Vissza az elejére

hatragyi

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 16:21:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2937
 Hozzászólás témája: Sync frissíítés

Sync 3 és térkép frissítés, Sync 3.4.20021 és EU térkép F9, azaz 2019-es legfrisebb verzióra.
Áthelyezve a Sync 3 topicba.

Legutóbb hatragyi szerkesztette (2020.03.02 21:32:49), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 16:41:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2938
 Hozzászólás témája: Re: Sync frissíítés

hatragyi írta:
Sync 3 és térkép frissítés, Sync 3.4.20021 és EU térkép F9, azaz 2019-es legfrisebb verzióra.
Mindenki kellő körültekintéssel és saját felelősségére csinálja.

Ziyan, kérlek fusd már át Te is, hogy szerinted is rendben van-e így.
Illetve S-Max esetén lehet bekapcsolt rádiónál a POWER gomb + EJECT egyidejú pár másodperces lenyomásával az APIM diagnoszitkai menübe jutni, ahol meg lehet nézni az IVSU versions menüben a fájlverziókat, hogy mik vannak rajta. Úgy tudom a Focus MK4-nél nincs eject gomb, tudod esetleg ott mi a menete?

Focus 4-nél a kormányon lévő és a kijelző alatti előre tekerő gombot (>>) kell lenyomva tartani.

Gracenote-ból a legfrissebb verziónk van a hivatalos 3.3-ra frissítés után, így azzal nem kell foglalkozni.

A 10-es telepítési limittel én is szembesültem, először mindent egyben akartam Smile végül három részben telepítettem a cuccot, hogy ne menjek sokat fölöslegesen:
1. Sync + logók (20 perc)
2. F9 térkép (bő 1 óra)
3. Navi és rendszer hangok (minden régiót telepítve ez is szűk 1 óra)

Egyébként jónak tűnik a leírás, ha már így összeírtad, tudnál nyitni ide egy Sync 3 topikot? (csak hogy ne keverjük a többi Forddal, ahol ugye formázni kellhet, más a hardver, stb.)

Vissza az elejére

Ziyan

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 18:04:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2939
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Ziyan írta:

Kipróbáltam (3.4.20021 és 5U5T-14G391-AL van feltelepítve): albumot elindít hangvezérléssel, külön zeneszámot (Track-et válaszolva amikor kérdezi) viszont nem sikerült. Előtte sosem próbáltam ezt a funkciót, így nem tudom nálam van-e a probléma (a zeneszámaimmal/USB-m indexelésével).[/

Pont ugyanez volt a gondom a 3.4.19274-el, ami miatt visszaálltam 3.4.19200-ra. Pont így.
Ki fogom próbálni, de valószínű nekem sem fog menni, ezért vissza fogok állni 19200-ra. Csak a térképet frissítem F9-re.

Esetleg egy gyári visszaállítást még megpróbálhatsz a menüből, hátha... (a német fórumban volt, akinek kellett a navi hangvezérlés működésre bírásához)

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2020.03.02 19:33:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2940
 Hozzászólás témája:

hatragyi írta:
Ziyan írta:

Ziyan írta:

Nem is kell, az csak azoknak kell, akinek régebbi verziójú Sync-je van. Mert ott volt valami hardver változás is. De ez igazából Mondeo/Smax esetén érdekes, mert a Focus MK4 csak az új verziójú APIM-al gyártódott szerintem. Elvileg nem árt egyébként az újraformázás, csak akkor biztos minden szükséges fájl kelleni fog, mert nem marad ott semmi.

Nekem korai gyártású 2018 Q3-ban gyártott F4-em van, amiben ugyanaz a particionálás, mint amit Te is bemásoltál.
( sync 3.3 build 19052 ) <= ez az utolsó verzió, ami elérhető volt a Ford weblapon F7 térképpel. Egy éve nem jött újabb verzió.

A cyanlabs-on valakinek azt a választ adták, hogy a 3.3 verzió upgradejekor szükséges az újraparticionálás, ezt azonban
Te cáfolod, anélkül is települt a rendszer.

Rászánok némi időt az orosz site tanulmányozására. Igaz ott a helyieknek csak F3-al vanank tapasztalataik (eddig csak ilyenekről olvastam ott).

Délután megpróbáltam letölteni a a cyanlab-ról az EU/NAV csomagot, de nem tölthető le. Később valaki reklamált emiatt,
talán lesz egy alternatív link amelyen ismét elérhető lesz.

Javaslom, hogy a Focus 4 alatt már van egy Sync4, a mellé lehetne nyitni egy Sync3 altopicot:

upgrade: sync3 topic: SYNC 3

...

Legutóbb qqrique szerkesztette (2020.03.02 21:13:47), összesen 3 alkalommal

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 4-ről -> Ford Focus IV
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 97, 98, 99 ... 101, 102, 103  Következő
Ugrás: