Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.08.09. 07:35:24 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Dpista
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 25829
Látogatók:
Vendégek: 324
Tagok: 2
Összesen: 326

Jelen lévő tagok:
01: JuPe
02: attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Futómű gondok

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Futómű gondok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 3 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Gza

HozzászólásElküldve: 2014.09.18 08:43:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája: Re: Egyenesfutás gondok
Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem lehet hogy a széles kerék tréfál meg benneteket?
Nekem is ilyen problémám volt az F2 vel. 205 ről visszaváltottam 195-ös gumira és megszűntek ezek a"hibák" ha egy picit is lejt az út azonnal húzott lefelé. nyomvályúnál főleg fékezéskor szinte tekerte a kormányt.
Sece írta:
Ludovikus írta:

1 éves és 10500 km van a Focusomban. Nálam balra "fittyed" a kormány a síkhoz képest és ilyenkor szépen lassan balra elindul az autó. Napokban vettem észre ezt a jelenséget. Kettő márkaszervizt is felhívtam, lepattintottak mondván ennyi holtjáték lehet a kormányban:( ja és a vízelvezetés miatt mindig dől valamelyik irányba az út,valamint a helyes keréknyomásra is figyelmeztettek. Keréknyomás jó volt az utaknak inkább jobbra kéne dőlni, hacsak nem középre akarják a vizet vezetni:)

Hát én ugyanígy vagyok, 3/4 éves 7500 km es Focusommal. Kicsit balra húz, nem mindig feltünő, de néha - vályús úton - erősebben is. Tervezem a szervízt, csak még nem jött össze.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

tupukacsa

HozzászólásElküldve: 2014.09.18 09:20:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62

Gza írta:
Nekem is ilyen problémám volt az F2 vel. 205 ről visszaváltottam 195-ös gumira és megszűntek ezek a"hibák" ha egy picit is lejt az út azonnal húzott lefelé. nyomvályúnál főleg fékezéskor szinte tekerte a kormányt.
Sece írta:
Ludovikus írta:

1 éves és 10500 km van a Focusomban. Nálam balra "fittyed" a kormány a síkhoz képest és ilyenkor szépen lassan balra elindul az autó. Napokban vettem észre ezt a jelenséget. Kettő márkaszervizt is felhívtam, lepattintottak mondván ennyi holtjáték lehet a kormányban:( ja és a vízelvezetés miatt mindig dől valamelyik irányba az út,valamint a helyes keréknyomásra is figyelmeztettek. Keréknyomás jó volt az utaknak inkább jobbra kéne dőlni, hacsak nem középre akarják a vizet vezetni:)

Hát én ugyanígy vagyok, 3/4 éves 7500 km es Focusommal. Kicsit balra húz, nem mindig feltünő, de néha - vályús úton - erősebben is. Tervezem a szervízt, csak még nem jött össze.

Azt hittem csak nekem tűnt ez fel,ezek szerint másnál jelentkezik.(3-éves 102.000km,205/55R16)
Javarészt én bizonyos útszakaszokon érzem ezt.

Vissza az elejére

Mikiasz

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2014.09.19 09:46:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63

tupukacsa írta:
Gza írta:
Sece írta:
Ludovikus írta:

Azt hittem csak nekem tűnt ez fel,ezek szerint másnál jelentkezik.(3-éves 102.000km,205/55R16)
Javarészt én bizonyos útszakaszokon érzem ezt.

205/55 R16 és nem húz, pedig Bp is sokat megyek. Igaz normális futóműves kellett hozzá. Itt nem feltétlen márkaszervizre gondolok, bár lehet ott is.

Vissza az elejére

Ludovikus

HozzászólásElküldve: 2014.10.01 12:28:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64

Mikiasz írta:
Ludovikus írta:
kimbala írta:
Bowril írta:

Amúgy nem hinném hogy a gumiméret miatt csinálja..kezdetben nem csinált ilyesmit....
Szegedtől Bp-ig elfáradtam az M5ösön, annyit kellett korrigálni....pedig az sík teljesen Smile (és nem távolság...)

Én rosszul beállított futómüvel vettem át az enyémet (pár bejegyzéssel feljebb), viszont a beállítás után teljesen jó lett.
Az egyenesfutás tökéletes, ennél jobbat még nem tapasztaltam.
Viszont ami furcsa a régi 195-ös gumival ellentétben, hogy enyhén nyomvályús úton is képes megvezetni, illetve "döntött" kanyarokban hiszem mindig azt, hogy defektes..már kezdem megszokni.

De a lényeg: jó úton tökéletes az egyenesfutás.

Futómű állítás. Ha balra (középre) megy biztos, hogy rossz!

Köszönöm a segítséget! Valóban ez volt a hiba. Márkaszervízben 7900ft ellenében orvosolták, ismét tökéletes minden:)

Vissza az elejére

szmore

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.03.15 14:36:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65

Idézet:

Idézet:
Köszönöm a segítséget! Valóban ez volt a hiba. Márkaszervízben 7900ft ellenében orvosolták, ismét tökéletes minden:)

Legyetek szívesek világossítsatok fel, ha garis az autó, miért kellett fizetni a beállításért? Nem értem....
Többek között ezért vettem új autót, ne kelljen nekem minden "kis" hiba miatt ezreket fizetnem a szerelőknek...

Vissza az elejére

kimbala

HozzászólásElküldve: 2015.03.15 17:29:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66

szmore írta:
Idézet:

Idézet:

Legyetek szívesek világossítsatok fel, ha garis az autó, miért kellett fizetni a beállításért? Nem értem....
Többek között ezért vettem új autót, ne kelljen nekem minden "kis" hiba miatt ezreket fizetnem a szerelőknek...

Igazad van. Nekem sem kellett fizetni. Bár nem tudom, van-e különbség, ha pl. rendeltetésszerü használattól állítódik el, vagy gyárilag volt rosszul beállítva. (nekem utóbbi volt)

Nyári: 215/50 R17 Hankook Ventus Prime 3
Téli: 215/55 R16 Continental Viking Contact 5

Vissza az elejére

Robi50

HozzászólásElküldve: 2015.03.17 09:22:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67

[/quote]

Javarészt én bizonyos útszakaszokon érzem ezt.[/quote]
205/55 R16 és nem húz, pedig Bp is sokat megyek. Igaz normális futóműves kellett hozzá. Itt nem feltétlen márkaszervizre gondolok, bár lehet ott is.[/quote]

Tegnap lecseréltettem a téligumikat a nyárira.
205/55x16 helyett ment vissza a 215/55x16.
Ezután kértem a futóműbeállítás műszeres ellenőrzését - (22.500 km van benne, 7. hónapos az autó, semmi rendellenességet nem éreztem, nem húzott semerre, stb...) - tökéletes, állítani nem kellett, így "csak" 5.000 Ft-ot fizettem ezért.
Kipróbáltam városban és városon kívül is.
A vályúk lényegesen jobban megvezetik az autót, mint a keskenyebb gumival. Éreztem ezt a különbséget (iiletve, ennek ellentétét) már tél elején is, amikor felkerültek a kesjenyebb téli gumik.
Szóval, becsapós lehet.

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2015.03.17 16:01:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68

szmore írta:
Idézet:

Idézet:

ha odavered egy kiadós kátyúnak, az mitől lesz garanciális téma?

Vissza az elejére

szmore

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.03.17 16:34:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69

Bagoly600 írta:
szmore írta:
Idézet:

Idézet:

ha odavered egy kiadós kátyúnak, az mitől lesz garanciális téma?

Jogos! Ott a pont!

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2018.10.16 08:33:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Kombi focusomnak élesebb, mélyebb kátyúnál koppan a bal eleje. Egy autómosás alkalmával megrángattam a tetejénél fogva a kereket és egy minimálisan kotyog. Voltam márkaszervizben éves olajcserén és ott említettem a problémát. Meg is nézték, felemelve-leengedve rángatták, pajszerolták, de nem jöttek rá mi lehet a rossz. Kerékcsapágyat kicserélték mondván úgyis garis nem kerül semmibe, de nem változott. Az indexes ford forumban írt valaki hasonlót egy régi galaxyval, ők kerék és toronycsapágyat ill. stab rudat cseréltek és még mindig fennáll a hiba.
Mi lehet a gond?

Vissza az elejére

Solt85

HozzászólásElküldve: 2018.12.12 11:56:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Van egy 2011-es MK3-as 5 ajtós focusom.
Egy ideje felfigyeltem egy nyikorgó hangra az autó hátulja felől, kb. 80-tól hallható, az út egyenetlenségeknek megfelelő ütemben hallható. Először gumi+felni problémára gondoltam (kátyú), de a téli garnitúrára cserétől nem múlt el. A kerékcserénél megrángattam a kerekeket fent is, oldalt is nem vettem észre kottyanást. Illetve a kerékcsapágynak sincs hangja.

Van ötletetek mi lehet a gond?

Utastérre is gyanakszom, hogy esetleg a csomagtartóból, vagy a c oszlop takaró elemeiről jöhet, az üléseket már kizártam.

Vissza az elejére

Solt85

HozzászólásElküldve: 2019.02.20 15:05:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája:

Solt85 írta:
Sziasztok!

Van egy 2011-es MK3-as 5 ajtós focusom.
Egy ideje felfigyeltem egy nyikorgó hangra az autó hátulja felől, kb. 80-tól hallható, az út egyenetlenségeknek megfelelő ütemben hallható. Először gumi+felni problémára gondoltam (kátyú), de a téli garnitúrára cserétől nem múlt el. A kerékcserénél megrángattam a kerekeket fent is, oldalt is nem vettem észre kottyanást. Illetve a kerékcsapágynak sincs hangja.

Van ötletetek mi lehet a gond?

Utastérre is gyanakszom, hogy esetleg a csomagtartóból, vagy a c oszlop takaró elemeiről jöhet, az üléseket már kizártam.

Mindenki megnyugtatására Very Happy: probléma megoldva. Az utastérből jött a nyikorgás, megmozgattam a c oszlop takaró elemeit, és megszünt a hang.

Vissza az elejére

zoger

HozzászólásElküldve: 2019.02.22 17:30:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája:

zoger írta:
Sziasztok!
Kombi focusomnak élesebb, mélyebb kátyúnál koppan a bal eleje. Egy autómosás alkalmával megrángattam a tetejénél fogva a kereket és egy minimálisan kotyog. Voltam márkaszervizben éves olajcserén és ott említettem a problémát. Meg is nézték, felemelve-leengedve rángatták, pajszerolták, de nem jöttek rá mi lehet a rossz. Kerékcsapágyat kicserélték mondván úgyis garis nem kerül semmibe, de nem változott. Az indexes ford forumban írt valaki hasonlót egy régi galaxyval, ők kerék és toronycsapágyat ill. stab rudat cseréltek és még mindig fennáll a hiba.
Mi lehet a gond?

Kicseréltem a lengéscsillapítókat, nem az volt a gond. Most már mind a két kerék kotyog egy minimálisat. Még mindig a lengéscsillapító szárát fogva érzek egy kis ütést. Közben rengeteget nézelődtem a témában a neten. Több amerikai-angol forumban találtam hasonló hibára utalást legtöbben ahogy volt kidobták belőle a gólyalábat és raktak be másikat. Ezek alapján arra jutottam, hogy kicserélem a torony szilenteket. Másra már nem tudok gondolni. Kár hogy nem látni a szár tetejét beszerelt állapotban úgy egyértelmű lenne.

Vissza az elejére

Angelus

HozzászólásElküldve: 2019.04.22 20:33:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74
 Hozzászólás témája: Zajosgurulás

Sziasztok!
Szerintetek mitől lehet, hogy az autó guruláskor (üresben is) kb 50km/h alatt ahogy lassul olyan halk, de jól hallható troli szerű hangja van. Nem morog, hanem olyan a sebességgel arányosan csökken ez a zaj, egészen megállásig hallható. Azt hittem gumi zaj, de már a 3. garnitúra van fent, most vadi új, amivel még jobban hallható, gondolom csendesebben gurul. 50 felett nem igazán hallani. Mi a fene lehet ez, lehet a féltengely támasztó csapágyhangja? Nem mondanám meg melyik oldalról jön, inkább közép részről hallom. Ja és olyan mint ha több km után hangosodna. Remélem nem a váltóból jön..

Vissza az elejére

zolika76

HozzászólásElküldve: 2019.09.24 12:10:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75
 Hozzászólás témája: Vibrál a kasztni

Sziasztok!
Kíváncsi lennék, hogy találkozott-e már közületek valaki hasonló problémával? Az alany egy 2014-es évjáratú, Ford Focus Turnier MK3 1,6tdci 115 lovas járgány, 86e km futásteljesítménnyel. 80%-ban autópályán való használattal.
Mivel az utóbbi idöben elég sokat állt, nem tudom, hogy korábban is csinálta-e már, ugyan mindig észreveszem, ha valami nem stimmel az autóval. Olyan 80km/h fölött elkezd vibrálni az egész kasztni, egészen 130-140km/h-ig. Függetlenül a gyorsítástól, vagy fékezéstöl, simán gurulás közben is érezhetö. Tavaly ugyan átmentem éjszaka az autópályan valami alkatrészen, vagy kövön, ami nagyot dübbent és a felni is kapott egy pofont, de utána nem éreztem semmi gyanúsat a menettulajdonságban. Kerekek kicentírozva, fékek cserélve, de a vibráció csak megvan. Szerelö megnézte a lengökarokat, szilenteket, pájszerrel megfeszegette, de nem talált semmit, nem lóg semmi. Mennyire valószínü, hogy a féltengely ment gallyra, vagy van-e valakinek más tippje?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2019.09.24 16:33:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája:

Esetleg a féltengely belső csukló?

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

KSR

HozzászólásElküldve: 2019.11.18 19:09:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77
 Hozzászólás témája: Focus fék probléma

Sziasztok!

Nem tipikusan futómű, és nem 3. hanem 1. Focus. De ott sajnos ahogy elnéztem már nem nagyon látogatja senki a fórumot. Segítsetek légyszi.
Hátsó dobfék betétek, dob,munkahenger,fékcsövek cserélve lettek. A fék elvileg jó ( hogyan lehetne a hátsó fékeket tesztelni?) mert fog, megáll az autó. De nem tudom,hogy csak az első fékek fogják e, vagy a hátsó is. Illetve a kézifék nem tökéletes, nagy gázzal el tudok indulni előre és hátra is. Egyébként fog de nem pöpec. Utánállítás nem segít. Volna ötletetek a kérdéseimre?

Vissza az elejére

balais

HozzászólásElküldve: 2019.11.22 09:38:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája:

Sziasztok
Jobb előre milyen márkájú támasztó gömbfejet/ talpas/ ajánlotok?
Eléggé kopog. Cserélnem kell.
Köszönöm

Vissza az elejére

balais

HozzászólásElküldve: 2019.11.26 05:45:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája: Re: Vibrál a kasztni

zolika76 írta:
Sziasztok!
Kíváncsi lennék, hogy találkozott-e már közületek valaki hasonló problémával? Az alany egy 2014-es évjáratú, Ford Focus Turnier MK3 1,6tdci 115 lovas járgány, 86e km futásteljesítménnyel. 80%-ban autópályán való használattal.
Mivel az utóbbi idöben elég sokat állt, nem tudom, hogy korábban is csinálta-e már, ugyan mindig észreveszem, ha valami nem stimmel az autóval. Olyan 80km/h fölött elkezd vibrálni az egész kasztni, egészen 130-140km/h-ig. Függetlenül a gyorsítástól, vagy fékezéstöl, simán gurulás közben is érezhetö. Tavaly ugyan átmentem éjszaka az autópályan valami alkatrészen, vagy kövön, ami nagyot dübbent és a felni is kapott egy pofont, de utána nem éreztem semmi gyanúsat a menettulajdonságban. Kerekek kicentírozva, fékek cserélve, de a vibráció csak megvan. Szerelö megnézte a lengökarokat, szilenteket, pájszerrel megfeszegette, de nem talált semmit, nem lóg semmi. Mennyire valószínü, hogy a féltengely ment gallyra, vagy van-e valakinek más tippje?

Nekem mondeonal volt ugyan ez a gondom.
Futóművel minden rendben,centíroztam,meg görögöztettem is a felniket,semmi javulás.
Aztán lecseréltem a gumikat és láss csodát,megszűnt minden vibráció.

Legutóbb balais szerkesztette (2019.11.27 06:51:27), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

vzsolt21

HozzászólásElküldve: 2019.11.26 14:56:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80
 Hozzászólás témája: féktárcsa

Üdv!

Szeretném megkérdezni attól akinek van ebben tapasztalata: Mennyi kopás megengedett a féktárcsákon: Milyen vastagságnál illik cserélni? Focus 3. autóm van.
Köszönöm!
V Zs

Vissza az elejére

sparta2

HozzászólásElküldve: 2020.01.27 12:48:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Futómű ellenőrzéssel/állítással kapcsolatban van valakinek tapasztalata a solymári Fordnál? Érdemes hozzájuk vinni?

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2020.07.13 09:56:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája:

Szevasztok,

Első stab rudat kellene cserélnem. (kutyacsont) Milyen márkát/utángyártót ajánlanátok ami nem sapka v@cak ?
Gyárit nem vennék az ára miatt. Cromax alkatrész listát nézegetem abból akarnék választani....

Köszönet,
FD.

Vissza az elejére

viki75

HozzászólásElküldve: 2020.07.14 17:32:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83
 Hozzászólás témája:

FokaDriver írta:
Szevasztok,

Első stab rudat kellene cserélnem. (kutyacsont) Milyen márkát/utángyártót ajánlanátok ami nem sapka v@cak ?
Gyárit nem vennék az ára miatt. Cromax alkatrész listát nézegetem abból akarnék választani....

Köszönet,
FD.

Szia!

Én áprilisban cseréltettem. A szerelő, akihez hordom az autót, azt mondta, hogy nem gyárit rakott bele, mondván az nagyon drága.
A csere darab márkáját nem tudom, de a gyári száma: 67760 az ára pedig 6540 Ft volt a számla szerint.
Sajna én, még mindig hallom (nem sima aszfaltos úton), azt a bizonyos "kopogó" hangot, mint amikor még nem volt kicserélve, és ez engem nagyon idegesít, ezért szerintem én majd gyárira váltok.
Egyébként még annyit az után gyártott alkatrészekről, hogy úgy 3 évvel ezelőtt, az egyes focusomnál meghalt a sebességjeladó. Gondoltam ez nem egy életbe vágóan fontos alkatrész, jó lesz belőle az olcsó is. Hát nem!!! Kétszer kellett cseréltetnem azt is.

Vissza az elejére

FokaDriver

HozzászólásElküldve: 2020.07.26 20:03:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84
 Hozzászólás témája:

viki75 írta:

Sajna én, még mindig hallom (nem sima aszfaltos úton), azt a bizonyos "kopogó" hangot, mint amikor még nem volt kicserélve, és ez engem nagyon idegesít, ezért szerintem én majd gyárira váltok.

Mást hallasz, egy utángyárott stab sem megy tönkre 20 km alatt, 50-70ekm-et ki szoktak birni. Nekem a gyári stab pálcák kibirtak 240ekm-et. Mondta szerelőm ha marad hangja a futóműmnek akkor az a kormány összekötő gömbfej lesz, látja hogy kezd lógni. És valóban a zajok 80%-a megszűnt, csak bizonyos spec úthibákon és vasúti átjárókon halllok egy hasonló kopogást....szóval cserélem azt is hamarosan.

ui: megvolt a kormány összekötő külső gömbfej csere is, 1 lógott de ezt párban érdemes cserélni + futómű beállítás....újra hangtalaunl teszi a dolgát a futómű...

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Futómű gondok
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
Ugrás:   

3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.95 másodperc