Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.11.26. 16:11:05 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: TarJany
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 25965
Látogatók:
Vendégek: 460
Tagok: 1
Összesen: 461

Jelen lévő tagok:
01: smelo

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Nem indul elsőre

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul elsőre
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

18 / 18 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Gza

HozzászólásElküldve: 2020.02.03 09:53:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 511
 Hozzászólás témája: van olyan hogy lezabál?
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!
8 éve használom az FII 1,4 benzines autómat, azt rendszeresen csinálja hogy indítás után pár másodperccel visszaejti annyira a fordulatot hogy ha nem játszok a gázpedállal akkor a lefulladás közlelébe kerül a fordulat utána visszaáll normál értékre, ezt csak az első indításkor játsza el.
Van viszont egy ennél sokkal bosszantóbb dolog amit a 8 év alatt 3szor játszott el.
Most hétvégén volt két hideg indításom csak kb- fél percig ment a motor míg garázsból kialltam kitakarítani és fél óra múlva vissza. A gond másnap jött, indításkor beindult és ahogy a kulcsot elengedtem le is állt. utána az istennek nem akart elindulni. Az indító forgatta a motort néha hallatszott egy két munkaütem de nem indult be. legelább 5 percig szórakoztam hosszabb rövidebb indításokkal néha hallatszott hogy el el kapja de nem indult el. Próbáltam a másik kulccsal is immobilizer sem jelzett hibát, próbáltam lenyomott gézpedállal is. kb 20. próbálkozásra nagy nehezen elindult, dőlt a füst a kipufogóból gondolom a sok beszívott benzint akkor égette el. Azóta tökéletesen megy indul. ilyen jellegű hibát már produkál évekkel ezelőtt is. mi a fene lehet lezabál?

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

mugab

HozzászólásElküldve: 2020.02.03 21:48:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 512
 Hozzászólás témája: Re: van olyan hogy lezabál?

Gza írta:
Sziasztok!
8 éve használom az FII 1,4 benzines autómat, azt rendszeresen csinálja hogy indítás után pár másodperccel visszaejti annyira a fordulatot hogy ha nem játszok a gázpedállal akkor a lefulladás közlelébe kerül a fordulat utána visszaáll normál értékre, ezt csak az első indításkor játsza el.
Van viszont egy ennél sokkal bosszantóbb dolog amit a 8 év alatt 3szor játszott el.
Most hétvégén volt két hideg indításom csak kb- fél percig ment a motor míg garázsból kialltam kitakarítani és fél óra múlva vissza. A gond másnap jött, indításkor beindult és ahogy a kulcsot elengedtem le is állt. utána az istennek nem akart elindulni. Az indító forgatta a motort néha hallatszott egy két munkaütem de nem indult be. legelább 5 percig szórakoztam hosszabb rövidebb indításokkal néha hallatszott hogy el el kapja de nem indult el. Próbáltam a másik kulccsal is immobilizer sem jelzett hibát, próbáltam lenyomott gézpedállal is. kb 20. próbálkozásra nagy nehezen elindult, dőlt a füst a kipufogóból gondolom a sok beszívott benzint akkor égette el. Azóta tökéletesen megy indul. ilyen jellegű hibát már produkál évekkel ezelőtt is. mi a fene lehet lezabál?
Mindkettő ismert hiba, az elsőt a jó benzin javítja (és/vagy egy alapjárati motor tisztítás) , a másodikat pedig az, hogy nem járatjuk két percnél kevesebb ideig a motort...

Vissza az elejére

Gza

HozzászólásElküldve: 2020.02.04 10:50:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 513

Köszönöm
mugab írta:
Gza írta:
Sziasztok!
Mindkettő ismert hiba, az elsőt a jó benzin javítja (és/vagy egy alapjárati motor tisztítás) , a másodikat pedig az, hogy nem járatjuk két percnél kevesebb ideig a motort...

Vissza az elejére

Lezli46

HozzászólásElküldve: 2020.02.05 15:33:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 514
 Hozzászólás témája: F.Focus.1.8Tdci .2005.FFDA .Motorcsere után nem indul

Sziasztok!

Tudna valaki segiteni--mielött Focus rongálásba kezdek....

Ford Focus 1.8 Tdci 2004.motorcode:FFDA. 74Kw.

Motort cseréltünk---Sehogy sem tudjuk elinditani : Hibakód nincs--Fordullatszámjel van öninditózáskor kb150-160.RPM----Railnyomás öninditózás alatt kb 300Bar. Például 2.es befecskendező csatit lehuzva : 2-e henger Hibakódja beiródik---de törölhető is teljesen.
Hogyan tudnánk megvizsgálni -eldönteni hogy pl valamelyik befecskendező szelep kap-e kivezérlést??? LED-t kellene kötni a lehuzott befecskendező csati közé??? Vagy inkább a földugott csati vezetékei mellé párhuzamosan öminditózás idejére? Ez egy megbizható és egyáltalán müködő módszer?? Vagy vaalami furfangos légtelenitési problémáml van. Féktisztitóra elindul-megy--amig adagolva van. Delphi befecskendező van rajta.

köszönök minden segitséget

Vissza az elejére

pathfinder

HozzászólásElküldve: 2020.08.12 13:48:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 515

mugab írta:
Gza írta:
Sziasztok!

"a másodikat pedig az, hogy nem járatjuk két percnél kevesebb ideig a motort..."

Miért?

Mi történik amitől nem fog elindulni ha 1 percig üzemel?
Gondolnám, hogy egy gép ami ha megkapja ami kell neki akkor megy...téves gondolat?

2005 1.6 megvétel után 3 hónappal kezdte, hogy nem indul. átlagba kb 2 hetente csinálja hogy elsőre nem indul be, fordult kicsit felmegy és "lefúj".
Legutóbb hétfőn csinálta, 150 km mentem, majd 1 óra állás után nem indult elsőre, másodjára is gázt adtam mire magához tért. Azóta tök jó, ideig-óráig.
Embarassed
Volt vezérléscsere, gyújtás.
Üzemanyag szűrő nem, már ha van benne, mert nem láttam alatta.
De amikor indul az se tetszik nekem, kicsit keletlen, "hosszas".
Ismerős 18 éves 206 osa, ránézek a kulcsra és röff...hibátlan.

Vissza az elejére

Novisz

HozzászólásElküldve: 2020.11.16 18:17:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 516
 Hozzászólás témája: Meg se nyikkan csak 3. indításnál

Sziasztok!

1,6-os benzines reggel, hidegen nem csinál semmit, nem indítózik, csak a visszajelző lámpák világítanak.
Kulcs kivesz, visszarak, elfordít: Semmi hang újra, csak a visszajelző lámpák világítanak.
3. próbálkozásnál simán indul.

-akksi 1 éve volt cserélve

Mivel induljak neki a hibakeresésnek?
Félek, h egyszercsak sosem indul majd be Crying or Very sad

Köszi

Vissza az elejére

mugab

HozzászólásElküldve: 2020.11.16 20:53:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 517
 Hozzászólás témája: Re: Meg se nyikkan csak 3. indításnál

Novisz írta:
Sziasztok!

1,6-os benzines reggel, hidegen nem csinál semmit, nem indítózik, csak a visszajelző lámpák világítanak.
Kulcs kivesz, visszarak, elfordít: Semmi hang újra, csak a visszajelző lámpák világítanak.
3. próbálkozásnál simán indul.

-akksi 1 éve volt cserélve

Mivel induljak neki a hibakeresésnek?
Félek, h egyszercsak sosem indul majd be Crying or Very sad

Köszi

1, bendix relé
2, gyújtáskapcsoló

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul elsőre
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Ugrás:   

18 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.25 másodperc