Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.01.22. 23:00:11 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Roland_Erdo
Mai: 1
Tegnapi: 3
Összesen: 26051
Látogatók:
Vendégek: 444
Tagok: 1
Összesen: 445

Jelen lévő tagok:
01: Attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 360, 361, 362
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

362 / 362 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

xandrosz

HozzászólásElküldve: 2020.06.19 18:45:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10831
 Hozzászólás témája: Re: Csomagtér roló rögzítő
Hozzászólás az előzmény idézésével

Naranek írta:
Egy használtan vásárolt 2014-es Focus kombi csomagtér rolójának a rögzítője hiányzik jobb oldalon (ahova kihúzás után bekattanna). Az alkatrész pontos megnevezését sem tudom Smile
Ha valakinek lenne tipje, hogy mi a neve és honnan lehet beszerezni, azt megköszönném.

Talán itt nézz szét...https://racingbazar.hu/ford/focus/?csomagtér+roló

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

xandrosz

HozzászólásElküldve: 2020.06.19 18:55:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10832
 Hozzászólás témája:

Üdv!

Segítséget kérnék. Van egy ford focus cabriolet-m, képtelen vagyok a hátsó ülést és támlát kiszedni (szakszerűen) - üléshuzat felrakáshoz.
Előre is köszönöm az instrukciókat!!

Vissza az elejére

Balcsix

HozzászólásElküldve: 2020.07.02 18:31:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10833
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Pár napja fellépett egy olyan probléma, hogy intenzívebb gyorsításnál-gázadásnál nem gyorsul úgy az autó, ahogy eddig. Röviden nem érzem azt a nyomatékot kisebb, illetve magasabb fordulaton sem. Ha pedig forgatom (5-6 ezerig), pörög a motor, de olyan érzésem van mintha egyszer-egyszer megtorpanna az autó. Szóval csak pörög, de menni közel sem megy annyira mint eddig.

Ha jól sejtem, a hibát valahol az üzemanyagrendszerben kell keresnem (esetleg üzemanyagszűrő csere stb...), vagy inkább gyújtásoldali?

Az autó egy 99-es 1.8 benzines.

Előre is köszönöm!

Vissza az elejére

zolim

HozzászólásElküldve: 2020.08.18 18:31:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10834
 Hozzászólás témája: Felso motorburkolat

Sziasztok!
Ide irok, mert nem enged uj temat felvennem.
2005-os 100LE-s benzines focusom van. Ide keresek felso motorvedo burkolatot, mert ebben is megall a viz egy kiadosabb eso utan. De eddig nem talaltam. Lattam, hogy a 40-es Volvon gyarilag van. De botottat ott sem talaltam. Valakinek vmi hasznalhato otlete?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2020.08.18 19:00:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10835
 Hozzászólás témája:

Ehhez az autóhoz nem volt fedél.

Az ablaktörlő spricclije okozza gondot, amelyet egy újabb tipussal lehet orvosolni, és utána nem lesz beázás....

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

fordfocusnl

HozzászólásElküldve: 2020.11.30 00:02:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10836
 Hozzászólás témája: Ford Focus Flexifuel környezetvédelmi osztály besorolás euro-III vagy Euro-IV

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy egy 2007-es Flexifuel Focus Euro-III vagy Euro-IV besorolású?
Külföldről behozott autóval voltam a Mozaik utcában, de 6-os környezetvédelmi osztályba sorolták Euro-III-asként, pedig mindenhol azt olvasom, hogy ezek Euro-IV-esek, már csak azért is, mert 2007-ben jelent meg, amikor az Euro-IV kötelező volt.
Pl
https://katalogus.hasznaltauto.hu/ford/ford_focus_1.8_ffv_trend-10294
Köszönöm előre is ha van valakinek erről infója!

Vissza az elejére

bensz

HozzászólásElküldve: 2020.12.24 08:18:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10837
 Hozzászólás témája: Tolatólámpa

Sziasztok!

Van egy 2004-es 1.8as tddi motorral felszerelt kombi focusom, a tolatólámpám csak akkor müködik ha kézzel rátartok oldalirányba miután hátramenetbe tettem az autót. Esetleg valakinek van ötlete hogy mi lehet a hiba?

Vissza az elejére

Balcsix

HozzászólásElküldve: 2020.12.27 18:13:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10838
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Adott egy 99-es 1.8 16v fóka.
Az lenne a kérdésem, hogy milyen problémára utal, ha első indításkor még indítás után 1-2 másodpercet világít az ABS és a kézifék visszajelző lámpa a műszerfalon? Utána eltűnik, és nem jelentkezik többet.
Az autót télen nem használom, ezért csak legjobb esetben is hetente, de inkább 2 hetente indítom be, és gurulok vele 1 kört.

Én alacsony akkufeszre tippelek, de ha van valami tippetek, akkor szívesen fogadom!

Előre is köszönöm!

Vissza az elejére

garcia66

HozzászólásElküldve: 2020.12.28 09:54:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10839
 Hozzászólás témája:

Balcsix írta:
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen problémára utal, ha első indításkor még indítás után 1-2 másodpercet világít az ABS és a kézifék visszajelző lámpa a műszerfalon? Utána eltűnik, és nem jelentkezik többet.
Az autót télen nem használom, ezért csak legjobb esetben is hetente, de inkább 2 hetente indítom be, és gurulok vele 1 kört.

Én alacsony akkufeszre tippelek, de ha van valami tippetek, akkor szívesen fogadom!

Előre is köszönöm!

Szia!
A legegyszerűbbel kezdd - töltsd fel az aksit és meglátod, hogy elmúlik-e a jelenség. Egyébként, ha nem használod a kocsit télen, akkor érdemes töltőre tenni az aksit havonta. Vagy vehetsz csepptöltőt (Aldi/Lidl - 5-6 ezer) amit egész télen rajta hagyhatsz úgy is, hogy nem szereled ki az akkumulátort. Ezek a töltők már nem károsítják az elektronikát úgy sem, ha nem veszed le az aksi sarukat. De ez le is van írva a használati utasításban. Smile

Vissza az elejére

Balcsix

HozzászólásElküldve: 2020.12.31 02:26:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10840
 Hozzászólás témája:

garcia66 írta:
Balcsix írta:
Sziasztok!

Előre is köszönöm!

Szia!
A legegyszerűbbel kezdd - töltsd fel az aksit és meglátod, hogy elmúlik-e a jelenség. Egyébként, ha nem használod a kocsit télen, akkor érdemes töltőre tenni az aksit havonta. Vagy vehetsz csepptöltőt (Aldi/Lidl - 5-6 ezer) amit egész télen rajta hagyhatsz úgy is, hogy nem szereled ki az akkumulátort. Ezek a töltők már nem károsítják az elektronikát úgy sem, ha nem veszed le az aksi sarukat. De ez le is van írva a használati utasításban. Smile

Azóta ahogy észrevettem leginkább 2 hét vagy több idő elteltével jön elő télen ha nincs beindítva, szóval nagyon úgy tűnik, hogy az akksi töltöttsége okozza. Van itthon csepptöltő, akkor rá is rakom.
Köszönöm a segítséget! Smile

Vissza az elejére

Korci

HozzászólásElküldve: 2021.01.02 20:38:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10841
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!Másik topicban már leirtam a gondomat,sajnos villanyos szakihoz talán ebben a hónapban kapok időpontot..bemásolom ide is a problémám,hátha van valami amit esetleg nem vettem észre..
"Sziasztok!Kb 3 hete az aláirásomban szereplő járgányomban az alábbi hiba jött elő:Indultam volna dolgozni,gyújtásráadás után az ABS és a felkiáltójel "égve" maradt.Másnap a szerelőmnél kiolvastattam a hibakódokat,a műszerfali otthoni tesztnél "dtc none" fogadott.Nos kiolvasás után a bal első abs jeladóra panaszkodott,továbbá egy alacsony akkufesz hiba,illetve a P1000-es hibakód volt a tárolóban.Jeladó cserélve lett,azt a hibakódot tudtuk is törölni utána..de sajnos ugyanúgy a két visszajelző világit,nincs ABS-em Crying or Very sad Akku ellenőrizve lett,2 nap állás után sem megy 12 volt alá a fesz.Pöccre indul hidegen is az autó.Szerelőm szerint valami elektromos hiba lehet.Annyit csináltam még,hogy a fékfolyadék tartály csatiját is lecsekkoltam ,nos látszott rajta oxidáció,megtisztogattam de semmi javulás.Sajnos az autóvillamosságim még nem tudott fogadni.Autót muszáj használnom,persze ésszel..l Addig is nincs valami ötletetek,hogy merre keressem a hibát?Esetleg volt e már valakinek ilyen hiba?Előre is köszönöm ha válaszoltok."

"Adj egy csavarhúzót,hogy haladjunk..."

Ford Focus 1.6 B. Ghia sedan 2000 A.D

Albumom

Vissza az elejére

mugab

HozzászólásElküldve: 2021.01.04 00:20:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10842
 Hozzászólás témája:

Korci írta:
Sziasztok!Másik topicban már leirtam a gondomat,sajnos villanyos szakihoz talán ebben a hónapban kapok időpontot..bemásolom ide is a problémám,hátha van valami amit esetleg nem vettem észre..
"Sziasztok!Kb 3 hete az aláirásomban szereplő járgányomban az alábbi hiba jött elő:Indultam volna dolgozni,gyújtásráadás után az ABS és a felkiáltójel "égve" maradt.Másnap a szerelőmnél kiolvastattam a hibakódokat,a műszerfali otthoni tesztnél "dtc none" fogadott.Nos kiolvasás után a bal első abs jeladóra panaszkodott,továbbá egy alacsony akkufesz hiba,illetve a P1000-es hibakód volt a tárolóban.Jeladó cserélve lett,azt a hibakódot tudtuk is törölni utána..de sajnos ugyanúgy a két visszajelző világit,nincs ABS-em Crying or Very sad Akku ellenőrizve lett,2 nap állás után sem megy 12 volt alá a fesz.Pöccre indul hidegen is az autó.Szerelőm szerint valami elektromos hiba lehet.Annyit csináltam még,hogy a fékfolyadék tartály csatiját is lecsekkoltam ,nos látszott rajta oxidáció,megtisztogattam de semmi javulás.Sajnos az autóvillamosságim még nem tudott fogadni.Autót muszáj használnom,persze ésszel..l Addig is nincs valami ötletetek,hogy merre keressem a hibát?Esetleg volt e már valakinek ilyen hiba?Előre is köszönöm ha válaszoltok."
Esetleg levenném a sarut, hátha újraindul az abs...

Vissza az elejére

Blackfriar

HozzászólásElküldve: 2021.01.04 19:35:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10843
 Hozzászólás témája:

Sziasztok !
Az a problémám, hogy ha bezárom az autót, akkor mindegyik ajtó bezár, kivéve a bal elsőt.
Mindegy, hogy távirányítóval, kulccsal vagy a belső kallantyúval történik a zárás.
Mi lehet a gond ?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Vissza az elejére

Korci

HozzászólásElküldve: 2021.01.04 23:50:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10844
 Hozzászólás témája:

mugab írta:
Korci írta:
Esetleg levenném a sarut, hátha újraindul az abs...

Az már megvolt többször is..

"Adj egy csavarhúzót,hogy haladjunk..."

Ford Focus 1.6 B. Ghia sedan 2000 A.D

Albumom

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 360, 361, 362
Ugrás:   

362 / 362 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.92 másodperc