Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.04.18. 05:06:44 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: petres82
Mai: 0
Tegnapi: 0
Összesen: 26150
Látogatók:
Vendégek: 144
Tagok: 0
Összesen: 144

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 361, 362, 363
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

363 / 363 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Mr_V

HozzászólásElküldve: 2021.03.11 16:38:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10861
 Hozzászólás témája: Motorhiba?
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hello!

1,5 éve vettem egy MK1-es kombit, benzin-gáz üzemű.
Az elején semmi gond nem volt benzinnel, de ugye 1 tankot durván 1 év alatt járok ki... épp ezért hogy "tartósabb" legyen, a kagylós benzinkút kék V-jét töltöttem bele (tehát nem a racing, hanem a 95-nél jobb, de nem 100).
Durván a fél tank elfogyasztása (azaz fél év) után az autó benzinnel nagyon gyenge lett, míg gázzal továbbra is jól ment.
Gyorsan kifogyasztottam a maradékot (300km-t mentem csak benzinnel), majd egy német "olaj!" nevű olcsó kúton 95-öst tankoltam bele, de csak pár litert próbára. Még kevesebb lett az ereje és már gyorsulni sem volt hajlandó. Amint átkapcsoltam gázra, mintha a turbó gombot nyomtam volna meg a KITT-ben, úgy megindult.
Azóta 100-assal teletankoltam az autót, de előtte megvártam, hogy teljesen kiürüljön a tank, hátha valami volt benne... A 100-assal ment úgy, ahogy kell, de ez sem sokáig. Most 2-3 hónappal és fél tankkal később (tehát több benzin fogy, mint korábban, noha napi 2km-eket járok csak benzinnel, mégis a korábbi fogyasztás közel duplája fogy), újabb hibajelenség, mégpedig ha elindulok benzinnel, akkor 1-1,5km után ha fixen nyomom a pedált 1 sebességgel, akkor enyhén rángatni kezd, ha pedig motorfékkel teszem meg az utolsó métereket az adott távon (1-1,5km) és utána gyorsítanék, akkor mintha közben behúznám a kéziféket, annyira nehezen akar gyorsulni.
Ekörül már át szokott váltani gázra plusz fokokban, de ha erős minusz van, akkor a következő gyorsulás kb. 2km-nél már aránylag rendben van benzinnel is.
Tehát az első 2km-en problémás, de ugye nem szívesen tankol az ember 100-ast bele, mert ...drága, így jó lenne, ha 95-össel is rendesen menne.

Mi lehet a probléma, ha gázzal tökéletes?
A tank szűrője (ha van) nincs eltömődve, hiszen az gyorsításkor szívná fel a szmötyit és nem adna eleget, nem motorfék alatt.
A tanult értékek a 300km-es csak benzines időszak alatt vissza kellett volna álljanak, ha azok mentek volna el a gáz miatt.

Néhányszor szintén benzinnel volt már "utógyújtás", azaz durrogás, de ez nem jellemző, lehet még a szivató miatt is.

Én valamelyik injektor becsöpögésére tippelek a gázüzemben is fogyó benzin kapcsán, ám azt a gáz elektronika kompenzálná az adott hengerre kevesebb gáz adásával és ez befecskendezési időben nem látható, mint különbség, így akár ez is kizárható.

Ha valakinek van bármi ötlete, ne tartsa magában!

Köszönöm!

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

zoomyster

HozzászólásElküldve: 2021.04.02 08:19:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10862
 Hozzászólás témája: Felni probléma

sziaszotok!
nemrég vásároltam egy ford focust 2007-es (Facelift) 1.6-os benzines autót. Kaptam hozzá alufelnire szerelt nyári gumikat is, azt mondták, hogy a felni eredeti és focushoz való. A napokban szerettem volna felrakatni ezt a felnit a nyári gumikkal de a szerelő azt mondta, hogy nem ajánlaná feltenni mert a csavarokat nem lehet teljesen ráhúzni mivel ami a tárcsán van csavar túl rövid. Így kb 2-3 menetet lehet ráhúzni a csavarra ami nem lenne biztonságos. A kérdésem az lenne, hogy ez természetes vagy akkor ez a felni nem erre a modellre való?
Köszönöm!

Vissza az elejére

qqrique

HozzászólásElküldve: 2021.04.02 22:06:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10863
 Hozzászólás témája: Re: Felni probléma

zoomyster írta:
sziaszotok!
nemrég vásároltam egy ford focust 2007-es (Facelift) 1.6-os benzines autót. Kaptam hozzá alufelnire szerelt nyári gumikat is, azt mondták, hogy a felni eredeti és focushoz való. A napokban szerettem volna felrakatni ezt a felnit a nyári gumikkal de a szerelő azt mondta, hogy nem ajánlaná feltenni mert a csavarokat nem lehet teljesen ráhúzni mivel ami a tárcsán van csavar túl rövid. Így kb 2-3 menetet lehet ráhúzni a csavarra ami nem lenne biztonságos. A kérdésem az lenne, hogy ez természetes vagy akkor ez a felni nem erre a modellre való?
Köszönöm!

A lemezfelnihez való csavarok nem használhatók alufelnivel.
Az alufelnihez hozzávaló csavarokra van szükség. Ezt a "szerelő" nem tudja?

Keresd meg pl. itt:
https://alkatreszfordpetranyi.hu/focus-2004-2008-16-benzin-ford-kerekanya-konnyufem-felnihez-ws-c2809,3007,3016,3053,23489

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focusról -> Néhány műszaki kérdés... Guruk, segítsetek!!!
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3 ... 361, 362, 363
Ugrás:   

363 / 363 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.69 másodperc