Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.12.05. 20:25:56 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: reveszand
Mai: 2
Tegnapi: 0
Összesen: 26329
Látogatók:
Vendégek: 462
Tagok: 2
Összesen: 464

Jelen lévő tagok:
01: Laszlo71
02: reveszand

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Üzemanyag rendszer problémái

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Üzemanyag rendszer problémái
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 3 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

robi129

HozzászólásElküldve: 2016.02.14 09:56:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

udv!
Nekem is az uzemanyag rendszer vacakol. fokam 2011es 1.6os TDCI 90loeros.

Nyaron lett veve hasznaltan, 75000kmt irt benne. semmi gond nem volt vele, ugy par 100km utan jott elo elosszor a chek engine lampa. Mindeg csak kigyul, aztan vagy 3-4leallitas ujrainditas utan elalszik. Tehat atmeneti hibarol lehet szo. Erdekes hogy csak a hosszab utaknal van, es bemelegedett motornal..
Mentem szerelohoz mar ott kiolvastak az injektor gondot, 2hengernel.
Aztan meg mentem vele, lampa ugyanugy neha kigyult kesobb elaludt. Szerelonel vegul kivettek az injektorokat elkuldtek vizsgalatra, ott azt mondta a ceg minden rendben veluk.
Megint mentem egy adagot mar volt mikor a engine malfunction lampa is kigyult, de utana azis eltunt, meg azt is kiirta hogy olajat kell cserelni, pedig 3000kmel ezelott volt (osszesen kb ennyit mentem vele miota vettem).

Aztan gondoltam meg kene nezze hivatalos ford szerviz, mentem Debrecenbe, ott nem egett lampa, de ezeket tarolta a rendszer:

Kiszedtek olajjelzest, ok is azt mondtak el kene kuldeni vizsgalatra az injektorokat, es ez jo draga, meg megint ott ulne csomo napig az auto.
Talalkozott mar valaki hasonlo problemaval? Szerintetek lehet csak atmeneti gond, ami nem karos a motorra? Mas szerelo volt hogy azt tanacsolta, lehet ezzel menni majd ha mas gond lesz akkor nezegetni. Ford szerviznel azt mondtak hogy karos lehet a dugatyugyurure tan, ha ott maradnak karos anyagok..

Mas tunek kb nincs, 5-6osban eleg lomha, dehat nem erdekelne. Uj injektorok tobb 100000ft..

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Radnai74

HozzászólásElküldve: 2017.01.01 13:24:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62
 Hozzászólás témája: Ford Focus nem indul

Sziasztok van egy 2004 évjáratú Ford focus 1.8 tdci ami most nem indul el jött a hideg nehezen indult kimérték izzító gyertya kicserélve jó lett utána kis idő eltelt megint nem indult szerviz elhúz rendszer átnézve gázolaj szűrő csere jó lett egy hét múlva megint nem indul.

Vissza az elejére

kosik88

HozzászólásElküldve: 2017.07.13 20:14:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!
Valaki megtudja mondani hogy hol van a benzinszűrő elrejtve az autóban. Egy 2013as èvjáratu 1.6benzies autóról van szó.

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.07.13 20:57:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64
 Hozzászólás témája:

kosik88 írta:
Sziasztok!
Valaki megtudja mondani hogy hol van a benzinszűrő elrejtve az autóban. Egy 2013as èvjáratu 1.6benzies autóról van szó.

Szerintem a tank mellett van mint az MK2-nel.

Vissza az elejére

Bagoly600

HozzászólásElküldve: 2017.07.13 21:07:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
kosik88 írta:
Sziasztok!

Smile az mk2-nél nem volt, mk3-nál ha van, akkor a tank mellett. De nem kell meglepődni, ha nincs Wink

Vissza az elejére

lantika

HozzászólásElküldve: 2017.07.13 21:25:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

Bagoly600 írta:
lantika írta:
kosik88 írta:
Sziasztok!

Smile az mk2-nél nem volt, mk3-nál ha van, akkor a tank mellett. De nem kell meglepődni, ha nincs Wink

MK1-et akartam irni. Vagyis elsöre azt akartam irni,hogy a tankban van a szivattyuval,de nem voltam biztos benne. Embarassed

Vissza az elejére

kosik88

HozzászólásElküldve: 2017.07.14 09:25:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

lantika írta:
kosik88 írta:
Sziasztok!

Nos igen az lenne a logikus. De nincs ott egy órán át kerestük de sehol nincs. Német autoról van szó valahol olvastam olyat hogy a német piacra szánt kocsikba bem raknak mondván hogy ott tiszta a benzin. Bár én ezt nehezen tudom elképzelni. Arra tudok még gondolni hogy a szivtyúval van egyben. De ezzel meg az a gond hogy az alkatrészt megrendeltem alvázszám alapján és lehet kapni külön szűrőt. Ugyhogy ez nekem kicsit nehezen áll össze hogy akkor most mi van.

Vissza az elejére

inf

HozzászólásElküldve: 2019.08.23 13:38:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Az autóm decemberben lesz 2 éves MK3.5 1.6 TiVCT 125Le. Tegnap reggel teletankoltam, majd autóztam vele 530 kilométert (80% autópálya 20% országút). Ma reggel ismét tankoltam (ugyanannál a kútfejnél). A műszerfalon a mutató negyedig mutatta a szintet, ennek megfelelően tankoltam is 37,59 liter benzint. Viszont amire felfigyeltem (ami eddig még sosem volt) hogy amikor a töltőpisztolyt a benzin betöltőnyílásba helyeztem, sziszegett a nyílás mikor a kis műanyag csappantyú kinyílt. Eddig sohasem sziszegett. Azért ijedtem meg mert régen volt egy nagyon öreg F Astrám, és amikor az ugyanezt művelte a benzinsapka levételekor, akkor kiderült, hogy el voltak tömődve az üzemanyag rendszer szellőző csövei, és vákum keletkezik. Ott akkor olyan vákum keletkezett, hogy az AC össze is szívta az 50 literes tankomat kb 25 literesre... De ez egy öreg autó volt.... és sokkal-sokkal nagyobbat sziszegett, mint most a Focus. Viszont a Focusom még sohasem sziszegett egy picit sem... Szerintetek van gond? vagy csak simán azért sziszegett, mert rövid idő alatt kiautóztam belőle majdnem 1 tank benzint... Vagy akár az is befolyásolhatja, hogy napon állt az autó?

Vissza az elejére

Kleroo

HozzászólásElküldve: 2019.08.23 13:49:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája:

inf írta:
Sziasztok!

Az autóm decemberben lesz 2 éves MK3.5 1.6 TiVCT 125Le. Tegnap reggel teletankoltam, majd autóztam vele 530 kilométert (80% autópálya 20% országút). Ma reggel ismét tankoltam (ugyanannál a kútfejnél). A műszerfalon a mutató negyedig mutatta a szintet, ennek megfelelően tankoltam is 37,59 liter benzint. Viszont amire felfigyeltem (ami eddig még sosem volt) hogy amikor a töltőpisztolyt a benzin betöltőnyílásba helyeztem, sziszegett a nyílás mikor a kis műanyag csappantyú kinyílt. Eddig sohasem sziszegett. Azért ijedtem meg mert régen volt egy nagyon öreg F Astrám, és amikor az ugyanezt művelte a benzinsapka levételekor, akkor kiderült, hogy el voltak tömődve az üzemanyag rendszer szellőző csövei, és vákum keletkezik. Ott akkor olyan vákum keletkezett, hogy az AC össze is szívta az 50 literes tankomat kb 25 literesre... De ez egy öreg autó volt.... és sokkal-sokkal nagyobbat sziszegett, mint most a Focus. Viszont a Focusom még sohasem sziszegett egy picit sem... Szerintetek van gond? vagy csak simán azért sziszegett, mert rövid idő alatt kiautóztam belőle majdnem 1 tank benzint... Vagy akár az is befolyásolhatja, hogy napon állt az autó?

Nekem mk2.5-nél mindig sziszeg. Van hogy jobban, van hogy kevésbé. (azért hallom, mert otthon a garázsban csend van amikor beteszem a kis adaptert h leöntsem a spurit a torkán )
Annál nagyobbat szisszen, minél kevesebb nafta van a tankban.

Vissza az elejére

inf

HozzászólásElküldve: 2019.08.23 17:38:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

Köszi, majd figyelem.

Kleroo írta:

Nekem mk2.5-nél mindig sziszeg. Van hogy jobban, van hogy kevésbé. (azért hallom, mert otthon a garázsban csend van amikor beteszem a kis adaptert h leöntsem a spurit a torkán )

Vissza az elejére

Balmesz001

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.08.27 15:40:27  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája:

inf írta:
Köszi, majd figyelem.

Kleroo írta:

Az összes autóm sziszegett, főleg ha gyorsan sok fogyott a tankból.
A lovaskocsi meg valami sziszegő-reccsenő hangot adott ki mikor nagyon üres volt, mondjuk az megevett 1 tank benzint egy erősebb délután alatt.

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2021.10.15 20:18:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája: Benzin tartály mérete

Az MK 3.5 1.6 ti-vct focus benzintartálya katalogus szerint 55 literes. De Nekem max 49 litert sikerült beletankolni, amikor a komputer a megtehető távolságot 5km-re írta. Így még mindig maradt a tankban 6 liter benzin? Tudom, fontos hogy ne fogyjon ki a benzin, de eszerint nyugodtan lemehet a megtehető távolság nullára, és elég csak akkor tankolni még így is marad tartalék. Ez Nektek is így van?

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2021.10.16 06:17:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája: Re: Benzin tartály mérete

nzsolt írta:
Az MK 3.5 1.6 ti-vct focus benzintartálya katalogus szerint 55 literes. De Nekem max 49 litert sikerült beletankolni, amikor a komputer a megtehető távolságot 5km-re írta. Így még mindig maradt a tankban 6 liter benzin? Tudom, fontos hogy ne fogyjon ki a benzin, de eszerint nyugodtan lemehet a megtehető távolság nullára, és elég csak akkor tankolni még így is marad tartalék. Ez Nektek is így van?

Feltehetően maradt benne tartalék, nekem egyik Fordot sem sikerült a névleges mennyiséggel megtankolni sosem, pedig volt hogy 0 km-et írt a compi.

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

nzsolt

HozzászólásElküldve: 2021.10.16 09:23:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74

Köszi! Akkor nem nálam van a "hiba", ezt így tervezték, tehát nyugodtan le lehet menni 0 km -ig még bőven van tartalék.
Más típusú autónál ( pl: Toyota RAV4 ), amikor már csak néhány megtehető km ír a compi, akkor a névleges tankméretet bele lehet tankolni. ( Szinte teljesen üres lesz a benzintank.)

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2021.10.16 11:47:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75

nzsolt írta:
Köszi! Akkor nem nálam van a "hiba", ezt így tervezték, tehát nyugodtan le lehet menni 0 km -ig még bőven van tartalék.
Más típusú autónál ( pl: Toyota RAV4 ), amikor már csak néhány megtehető km ír a compi, akkor a névleges tankméretet bele lehet tankolni. ( Szinte teljesen üres lesz a benzintank.)

Nem célszerű mindig kiautozni a teljes mennyiséget.... Wink

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 3 meghibásodások, szervizelési kérdések -> Üzemanyag rendszer problémái
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3
Ugrás:   

3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.18 másodperc