Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.10.20. 15:38:42 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: gonzo
Mai: 2
Tegnapi: 3
Összesen: 25572
Látogatók:
Vendégek: 425
Tagok: 8
Összesen: 433

Jelen lévő tagok:
01: smelo
02: bszemethy
03: kovacsszandra
04: qqrique
05: attila64
06: dragon
07: Helm
08: molnisz

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Nem indul a gép

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul a gép
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 9 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 09:56:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: Nem indul a gép
Hozzászólás az előzmény idézésével

Hell o *.*,

Már másodszor fordul elő, hogy ráadom a gyújtást, és nem történik semmi. Először a macskára gyanakodtam, ami kiugrott a kocsi alól indítózás után, de másodszor a környéken sem volt. Nem köszörül, nem csinál semmit. Most úgy indítottam be, hogy sebességbe raktam, nagyon nagyon lassan gurultam kb. egy métert, ráengedtem a kuplungot, ettől persze megállt. Utána már pöccre indult, ahogy kell. Ötletek? Az előző kocsimnál ilyenkor indítómotort kellett cserélni Sad

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

fiesta

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 12:24:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája: Re: Nem indul a gép

Gandalf írta:
Hell o *.*,

Már másodszor fordul elő, hogy ráadom a gyújtást, és nem történik semmi. Először a macskára gyanakodtam, ami kiugrott a kocsi alól indítózás után, de másodszor a környéken sem volt. Nem köszörül, nem csinál semmit. Most úgy indítottam be, hogy sebességbe raktam, nagyon nagyon lassan gurultam kb. egy métert, ráengedtem a kuplungot, ettől persze megállt. Utána már pöccre indult, ahogy kell. Ötletek? Az előző kocsimnál ilyenkor indítómotort kellett cserélni Sad

Ha nem hallasz kattanást, akkor a behúzómágnesnél lehet a hiba. Régen a szakik ilyenkor finoman odaütöttek a kalapáccsal. Laughing
Fiesta.

Vissza az elejére

Viktor

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 13:51:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3
 Hozzászólás témája: Re: Nem indul a gép

fiesta írta:
Gandalf írta:
Hell o *.*,

Ha nem hallasz kattanást, akkor a behúzómágnesnél lehet a hiba. Régen a szakik ilyenkor finoman odaütöttek a kalapáccsal. Laughing
Fiesta.

nekem erre a célra volt agy fél méteres vastag műanyag nyelű csavarhúzóm , azzal kellett az áramkört rövidre zárni, aztán megint megokosodott egy pár hétre Cool , mondjuk nem gondolnám, hogy egy '86-os gyártású autó tipushibája még előfordulhat Rolling Eyes

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 13:59:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4
 Hozzászólás témája:

Na de kedves nézettársak, ne vicceljünk már... Nem szoktam hozzá, hogy verjem a szívem csücskét, akkor se, ha nem fémből van Embarassed
Ez sűrűsödni fog, vagy még ráérek szeptember végéig? Mit cseréltessek ki a szervízben? Mekkora számlára számítsak?

Vissza az elejére

Viktor

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 14:15:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:
Na de kedves nézettársak, ne vicceljünk már... Nem szoktam hozzá, hogy verjem a szívem csücskét, akkor se, ha nem fémből van Embarassed
Ez sűrűsödni fog, vagy még ráérek szeptember végéig? Mit cseréltessek ki a szervízben? Mekkora számlára számítsak?

ha ez a hiba kicsit sűrűsödhet, de öszig sztem kibírja

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 14:29:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:

Mennyire nincs se kép se hang? Ha nincs köszürüléssem, akkor nem feltétlen az önindító a vacak. Mindig figyeld, hogy a piros led hosszan világít -e gyújtás indítózásnál, vagy még mindig szaggatottan világít, vagy azonnal elalszik -e. Lehet te akarsz túl gyorsan indítózni és az immó még fel sem oldott;-) tessék néha várni egy picit, lehet a párás ír levegő árt az elektronikának Wink))))

amúgy sztem nem érdemes még hozzányúlni, csak akkor ha ott hagy a kocsi, a hibát csak akkor lehet normálisan megtalálni, így nagyon nehéz, és leginkább a munkadíj lesz a sok és lehet csak egy biztosíték játszik veled, vagy csak egy relé ment tönkre...

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 15:47:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
Gandalf írta:

Mennyire nincs se kép se hang? Ha nincs köszürüléssem, akkor nem feltétlen az önindító a vacak. Mindig figyeld, hogy a piros led hosszan világít -e gyújtás indítózásnál, vagy még mindig szaggatottan világít, vagy azonnal elalszik -e. Lehet te akarsz túl gyorsan indítózni és az immó még fel sem oldott;-) tessék néha várni egy picit, lehet a párás ír levegő árt az elektronikának Wink))))

amúgy sztem nem érdemes még hozzányúlni, csak akkor ha ott hagy a kocsi, a hibát csak akkor lehet normálisan megtalálni, így nagyon nehéz, és leginkább a munkadíj lesz a sok és lehet csak egy biztosíték játszik veled, vagy csak egy relé ment tönkre...

Semmi sincs, csak az utasfűtés ventillátora indul el (tehát delej az van). A gombok égnek és elalszanak, mintha minden rendben lenne. Szóval azt javaslod, hogy egyszer akkor hívjam ki a szervízt, amikor leáll? De ha egyszer megmozgatják, akkor lehet, hogy megint magától rendbejön, tehát a műhelyben a számítógép számára már nem fogják tudni reprodukálni a dolgot.

És egyébként sincs pára, dög meleg van, 25 fok! Smile

Vissza az elejére

percy
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 15:50:36  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:
Semmi sincs, csak az utasfűtés ventillátora indul el (tehát delej az van). A gombok égnek és elalszanak, mintha minden rendben lenne. Szóval azt javaslod, hogy egyszer akkor hívjam ki a szervízt, amikor leáll? De ha egyszer megmozgatják, akkor lehet, hogy megint magától rendbejön, tehát a műhelyben a számítógép számára már nem fogják tudni reprodukálni a dolgot.

És egyébként sincs pára, dög meleg van, 25 fok! Smile

Szerintem is várd meg, míg elalszanak a lámpák (max. 5 sec), és utána indítózz csak. Ha ezután sincs változás, akkor sztem az önindító reléje lehet KH-s... Elméletileg lehet kábelgond is, de ezt nem tartom annyira valószínűnek....

Ha indítózol, és éppen nem indul a gép, elhalványodnak a lámpák, vagy észrevenni valami egyéb visszajelzést?

percy

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 16:10:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9
 Hozzászólás témája:

Amint reprodukálni tudom az eseményt, megpróbálok figyelni erre is, aztán jelentek. Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat eddig is.

Vissza az elejére

Viktor

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 19:05:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:
Amint reprodukálni tudom az eseményt, megpróbálok figyelni erre is, aztán jelentek. Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat eddig is.

azért, addig kiderítheted hol lehet rövidrezárni az önindítót mondjuk 1 bikakábellel végszükség esetén, de vigyázz nagyfeszültség Exclamation

Vissza az elejére

JBela

HozzászólásElküldve: 2005.07.26 19:58:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 11
 Hozzászólás témája:

Viktor írta:
Gandalf írta:

azért, addig kiderítheted hol lehet rövidrezárni az önindítót mondjuk 1 bikakábellel végszükség esetén, de vigyázz nagyfeszültség Exclamation
Nem a feszültség nagy, hanem az áramerősség. Wink

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2005.12.02 13:15:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 12
 Hozzászólás témája:

Most, hogy sötétek a reggelek, feltűnt, hogy amikor nem indul a kocsi, akkor az óra fölött a piros led nagyon szaporán villog. Ha párszor végigjátszom a kulcs be - gyújtás - indítózás - kulcs ki sorozatot, akkor rendbejön. Ha nem a 3 gombos kulccsal indítózom, hanem kedvesem sima kulcsával, akkor egyből megy.

Nem tudom, van-e köze a dologhoz, de mostanában a távirányító már nem nagyon működik, elemcsere ellenére sem.

Gondolom, csak egy új kulcs segítene, ami olyan 20k magyar egység lehet, jól sejtem?

Kösz.

Vissza az elejére

Szaki

HozzászólásElküldve: 2005.12.02 13:37:42  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 13
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:
Most, hogy sötétek a reggelek, feltűnt, hogy amikor nem indul a kocsi, akkor az óra fölött a piros led nagyon szaporán villog. Ha párszor végigjátszom a kulcs be - gyújtás - indítózás - kulcs ki sorozatot, akkor rendbejön. Ha nem a 3 gombos kulccsal indítózom, hanem kedvesem sima kulcsával, akkor egyből megy.

Nem tudom, van-e köze a dologhoz, de mostanában a távirányító már nem nagyon működik, elemcsere ellenére sem.

Gondolom, csak egy új kulcs segítene, ami olyan 20k magyar egység lehet, jól sejtem?

Kösz.

Ez egyszer velem is előfordult. Nem indult, meg se nyekkent az autó, csak villogott a LED, akárhányszor próbáltam indítani. (Normál esetben gyújtás ráadásakor hosszan felvillan, majd elalszik) Haza kellett mennem a tartalékkulcsért.
Ez a jelenség a kulcsban lévő transzponder hibájára utal. Ennek nincs köze az elem lemerüléshez, mert teljesen passzív szerkezet, egy apró üvegcsőbe bezárva.
Egy fél óra múlva azután megjavult, azóta sem volt gond, de azért magammal hordom a tartalékkulcsot. Nem tudom a javuláshoz volt-e köze hogy szétszedtem a kulcsot, de a nézegetésen és kopogtatáson kívül nem sok mindent tudtam vele csinálni.

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2005.12.02 19:28:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 14
 Hozzászólás témája:

Szaki írta:
Gandalf írta:

Kösz.

Ez egyszer velem is előfordult. Nem indult, meg se nyekkent az autó, csak villogott a LED, akárhányszor próbáltam indítani. (Normál esetben gyújtás ráadásakor hosszan felvillan, majd elalszik) Haza kellett mennem a tartalékkulcsért.
Ez a jelenség a kulcsban lévő transzponder hibájára utal. Ennek nincs köze az elem lemerüléshez, mert teljesen passzív szerkezet, egy apró üvegcsőbe bezárva.
Egy fél óra múlva azután megjavult, azóta sem volt gond, de azért magammal hordom a tartalékkulcsot. Nem tudom a javuláshoz volt-e köze hogy szétszedtem a kulcsot, de a nézegetésen és kopogtatáson kívül nem sok mindent tudtam vele csinálni.

köszönöm szépen, akkor én már nem szedem szét kulcsot, hogy nézegessem és kopogtassam. Nem tudod fejből, mennyi lehet egy kulcs? csak hogy megrendeljem-e hétfőn, vagy várjam meg a fizetést...

Vissza az elejére

BBéla

HozzászólásElküldve: 2005.12.02 19:46:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 15
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:
Szaki írta:
Gandalf írta:

Kösz.

köszönöm szépen, akkor én már nem szedem szét kulcsot, hogy nézegessem és kopogtassam. Nem tudod fejből, mennyi lehet egy kulcs? csak hogy megrendeljem-e hétfőn, vagy várjam meg a fizetést...

Sztem várd meg a fizetést kb ahogy fent is írtad 20k egy kulcs. Nekem is volt gondom vele, (mondjuk nekem a gombokkal) de én megcsináltam.

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2006.05.30 14:15:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 16
 Hozzászólás témája:

BBéla írta:
Gandalf írta:
Szaki írta:
Gandalf írta:

Kösz.

Sztem várd meg a fizetést kb ahogy fent is írtad 20k egy kulcs. Nekem is volt gondom vele, (mondjuk nekem a gombokkal) de én megcsináltam.

Nos, azóta eltelt egy kis idő, van új kulcs is, a távirányító most működik, de néha (kb. minden ötödik alkalommal) továbbra sem indul a gép. Fények kigyulladnak a műszerfalon, de az óra fölötti piros bigyó csak pislog szaporán, és a motor meg se pöccen. Ugye nem kell kicserélni az egész indítószerkezetet a kormányon? Ráadásul az asszony nem távirányítós kulcsa mindig indítja elsőre..

Vissza az elejére

Max-r

HozzászólásElküldve: 2006.05.30 15:00:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 17
 Hozzászólás témája:

Gandalf írta:
Nos, azóta eltelt egy kis idő, van új kulcs is, a távirányító most működik, de néha (kb. minden ötödik alkalommal) továbbra sem indul a gép. Fények kigyulladnak a műszerfalon, de az óra fölötti piros bigyó csak pislog szaporán, és a motor meg se pöccen. Ugye nem kell kicserélni az egész indítószerkezetet a kormányon? Ráadásul az asszony nem távirányítós kulcsa mindig indítja elsőre..

Az indítószerkezettel biztosan nincs gond... "elkopott" a használattól a kulcsban a immobiliser jeladója vagy a fém, mint jelvívő... szvsz

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2006.05.30 15:11:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 18
 Hozzászólás témája:

Max-r írta:
Gandalf írta:

Az indítószerkezettel biztosan nincs gond... "elkopott" a használattól a kulcsban a immobiliser jeladója vagy a fém, mint jelvívő... szvsz

Köszönöm szépen, de ez ellen szól az, hogy a kulcs kb. 2 hónapos, most cseréltem nemrég, amikor tönkrement a távnyitó része. A régin nem volt, ezen van Ford embléma a hátán, ezért merem remélni, hogy új.

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006.05.30 15:32:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 19
 Hozzászólás témája:

nincs valami bazinagy fém cuccos kulcstartó gyanánt? a kulcsban egy passzív transponder van, elméletileg csak árnyékolással lehet kiiktatni. olyan nincs hogy néha megy, néha nem megy és a másik kulcs mindig tökéletes.

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2006.05.30 15:52:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 20
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
nincs valami bazinagy fém cuccos kulcstartó gyanánt? a kulcsban egy passzív transponder van, elméletileg csak árnyékolással lehet kiiktatni. olyan nincs hogy néha megy, néha nem megy és a másik kulcs mindig tökéletes.

Van rajta egy fél gigás USB tár és még három másik kulcs (kormányzár, lakás, kávézó). A legnagyobb is csak kétharmada a slusszkulcs hosszának. Próbáljam meg leszedni az usb kulcsot, hátha akkor nem lesz vele gond? De az csak passzív elektronikát (úgy értem nem sugároz semmit) tartalmaz, nem? A mobilom másik zsebben van. Kezd idegesítő lenni a dolog, pláne, ha időre megyünk valahova, és nem indul a gép. A múltkor emiatt zárták rám a mélygarázst, ha indul egyből, kinn vagyok 11 előtt, így már nem fértem át a csukódó kapu alatt...

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 09:57:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 21
 Hozzászólás témája:

Bocsánat, de most már tényleg nagyon bosszant a dolog. Leszedtem mindent a kulcstartóról, ahogy AB javasolta, és 3 napig örültem is roppantul, pöccre indult a gép. De aztán megint elkezdte.

1. típusú eset (75%):
Kulcs bedug, lámpák égnek, óra felett piros led folyamatosan ég, kulcs elfordít, kocsi azonnal indul
2. típusú eset (24%):
Kulcs bedug, lámpák égnek, óra felett piros led villog, kulcs elfordít, semmi nem történik, még csak nem is köszörül.
3. típusú eset (1%):
ugyan az, mint a második eset, de megunom, elkérem az asszony nem távírányítós kulcsát, bedugom, és a kocsi azonnal indul

További kísérlet: 2. eset, elkérem az asszony kulcsát, bedugom, led folyamatosan ég, nem indítok rá, felbátorodom, kicserélem a kucsot az enyémre, elfordítom, indítómotor próbálkozik, de kocsi továbbra sem indul.

Na, erre varrjatok gombot, nekem lassan kihullik a maradék pár szál hajam.

Vissza az elejére

fiesta

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 14:26:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 22
 Hozzászólás témája:

Két ötllet:

Próbáld kifigyelni, hogy a két eset korrelál-e azzal, hogy hogy dugod be a kulcsot. Úgy értem, hogy melyik oldal néz feléd.

Esetleg lehet a transponder kontakhibás? (Bár tudtommal ki van öntve.)

P.S. A harmadik ötlet: A kulcs, mint pótalkatrész meg garanciális, cseréltesd ki Smile .

Vissza az elejére

Gandalf

HozzászólásElküldve: 2006.06.12 15:02:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 23
 Hozzászólás témája:

fiesta írta:
Két ötllet:

Próbáld kifigyelni, hogy a két eset korrelál-e azzal, hogy hogy dugod be a kulcsot. Úgy értem, hogy melyik oldal néz feléd.

Esetleg lehet a transponder kontakhibás? (Bár tudtommal ki van öntve.)

P.S. A harmadik ötlet: A kulcs, mint pótalkatrész meg garanciális, cseréltesd ki Smile .

Hopp, ez jó ötlet, eszembe se jutott, hogy kétféle képpen lehet bedugni a kulcsot. Amint tudok jelentek ismétSmile. Köszönöm.

Vissza az elejére

szuts

HozzászólásElküldve: 2006.06.28 10:54:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 24
 Hozzászólás témája: Vonalak a műszerfalon

Sziasztok!

Van egy 1999-es 1,8-as benzines kimbim, én vagyok az első tulaja. Nem is volt vele gond eddig szinte soha, de most nem indul.
Ha elfordítom a kulcsot (csak 1 kattanásig), a fények felgyulladnak, de a benzinpumpa nem indul és a kilóméter digit kijelzője csak vízszintes vonalakat mutat. Továbbfordítom a kulcsot -semmi. A műszerfalon sárgán világit a kis fogaskerék. Aksi új, relék jók. Ha az autó olyan kedvében van (volt), hogy gond nélkül elindult, a hibát reprodukálni lehetett, ha a motorvezérlés reléjét kivettem. Mostanában nincs "olyan" kedvében, így garázsban áll. Valószínűleg nem a gyújtáskapcsoló a rossz, mert ha úgy próbáltam gyujtást rá adni, hogy a kulccsal a gyújtást ráadtam, a kapcsoló végéről a piros-fekete/szürke dugaszt hol ráraktam, hol levettem - néha jó volt a kijelző és ment a benzinpumpa, néha nem. Van valakinek jó ötlete?

Vissza az elejére

patky

HozzászólásElküldve: 2006.10.07 10:52:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 25
 Hozzászólás témája:

Nem indul!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
A jelenség a következő:
Kulcs bedug, gyújtás ráad. A lámpák 90%-a kialszik és marad a többi világítva, ami általában is világított. Indítok és csak kattog valami elöl, de az önindító sem forgat. Ahogy abbahagyom az indítózást kigyullad a bal oldalon egy fogaskerék lámpa. Többszöri próbálkozásra is u.a.
Amikor a riasztót ráadom elkezd halványan világítani a belső világítás, ami eddig nem így volt.
Lehet hogy gyenge az akku? 1 hete áll a kocsi, de nem először. Eddig még ilyen nem volt. Általában beindult.
Bikázni még nem próbáltam.

Mi lehet a gond?

Vissza az elejére

alientwo

HozzászólásElküldve: 2006.10.07 10:57:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 26
 Hozzászólás témája:

Akku-nekem mikor meghalt, a riasztóm is elkezdett muzsikálni, érezte a fesz esést.. örült a lakótelep kora reggel.. Razz
Valami elektromos gixered van.. nyílván a belső világítás szívta le sztem.. Sad

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.10.07 11:59:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 27
 Hozzászólás témája:

patky írta:
Nem indul!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
A jelenség a következő:
Kulcs bedug, gyújtás ráad. A lámpák 90%-a kialszik és marad a többi világítva, ami általában is világított. Indítok és csak kattog valami elöl, de az önindító sem forgat. Ahogy abbahagyom az indítózást kigyullad a bal oldalon egy fogaskerék lámpa. Többszöri próbálkozásra is u.a.
Amikor a riasztót ráadom elkezd halványan világítani a belső világítás, ami eddig nem így volt.
Lehet hogy gyenge az akku? 1 hete áll a kocsi, de nem először. Eddig még ilyen nem volt. Általában beindult.
Bikázni még nem próbáltam.

Mi lehet a gond?

Tuti, hogy valami elektromos gond, simán lehet a gyenge akku is. Ha már van vagy 3-4 éves és sokat használod városban akkor vszínű. Jók ezek a mai aksik egyik napról a másikra halnak meg egész addig jók Wink
De a sok jelenség amit írtál nem motorhibára enged következtetni. Ha kicsi a fesz akkor az önindító csak kattog, de nem húz be rendesen, márpedig addig nem forgat... Az alacsony fesz a compit is meghülyíti Exclamation
Akkor márj rá az akkura amikor terheled, ha 11 volt alá esik a feszkód akkor irány a bolt ha idős az aksi. 6 évig volt skodám... Razz

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

Attila64
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2006.10.07 16:48:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 28
 Hozzászólás témája:

Talán érdemes a csere előtt megtisztítani a sarukat. Hátha segít...

Ha matrica igényed van, akkor keress bátran!

Vissza az elejére

patky

HozzászólásElküldve: 2006.10.07 19:44:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 29
 Hozzászólás témája:

Köszönöm szépen a gyors és hasznos hozzáértő tanácsokat.
Bebikáztam a párom Marutijáról és be is indult, úgyhogy ezen felbátorodva gyorsan meg is hajtottam. Igaz nagyja városban volt, de egy bő fél órát mentem vele 4-5000-es fordulat között. Persze a pályát sem hagytam ki (170 km/h) Smile

Remélem reggelig nem fog lemerülni megint.
A bosszantó csak az hogy tavaly márciusban lett cserélve Ford szervízben. Elvileg 24 hó gari van rá. Persze tudom, hogy egy egyszerű lemerülés nem meríti ki a garanciális hibát, de akkor is. Semmi extra nem maradt rajta, ami esetleg indokoltá tenné a merülést.
Majd meglátjuk mi lesz hosszú távon.

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.10.08 08:31:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 30
 Hozzászólás témája:

patky írta:
Köszönöm szépen a gyors és hasznos hozzáértő tanácsokat.
Bebikáztam a párom Marutijáról és be is indult, úgyhogy ezen felbátorodva gyorsan meg is hajtottam. Igaz nagyja városban volt, de egy bő fél órát mentem vele 4-5000-es fordulat között. Persze a pályát sem hagytam ki (170 km/h) Smile

Remélem reggelig nem fog lemerülni megint.
A bosszantó csak az hogy tavaly márciusban lett cserélve Ford szervízben. Elvileg 24 hó gari van rá. Persze tudom, hogy egy egyszerű lemerülés nem meríti ki a garanciális hibát, de akkor is. Semmi extra nem maradt rajta, ami esetleg indokoltá tenné a merülést.
Majd meglátjuk mi lesz hosszú távon.

Van riasztód Question Question

Nyáron: Hankook Kinergy Eco K425 195/65R15
Télen: Hankook W440 IceBear 195/65R15
Klubkártyás partnercégek Kezelési útmutató 2004-2007 Kezelési útmutató 2008-2011

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul a gép
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Ugrás:   

1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban