Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.12.16. 04:11:29 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: nagysandora
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 25796
Látogatók:
Vendégek: 357
Tagok: 1
Összesen: 358

Jelen lévő tagok:
01: Attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Esőérzékelős ablaktörlő

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Elektronika -> Esőérzékelős ablaktörlő
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

2 / 2 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

lantika

HozzászólásElküldve: 2018.06.20 15:22:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 31
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

nemeno írta:
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy 2007-es 4 ajtós Focus MK2. Belekezdtem egy esőérzékelő, elsötétedő tükör projektbe. Meg van hozzá a tükör, esőérzékelő, egy tető kábel, amin rajta vannak a csatlakozók (a gyári kábelről ezek hiányoztak). Hamarosan meglesz a szélvédő csere is. Viszont azt az információt kaptam, hogy valószínű a GEM-et is cserélni kell, mivel a jelenlegi nem fogja tudni vezérelni az esőérzékelőt.

A jelenlegi száma: 7M5T-14A073-CB

Ha jól tudom az utolsó két betű számít. Milyen végződésűt keressek, ha fullos GEM modult szeretnék, amiben minden benne van? Akinek esetleg van Focus 2-ben esőérzékelő, annak mi a GEM modul számának utolsó két betűje? Ebay-en találtam modulokat, de többnél az írták, hogy Kuga-ból való, de a szám eleje egyezett. Létezne, hogy kompatibilis a KUGA-éval a Focus 2 GEM modulja? Az alábbi végződéseket találtam, amelyekben a tető kábel csatlakozójában az összes tüske benne van: DC, DD, FB, JA, JB, JE, JF, JG.
Ezek közül melyik használható Focus 2-ben?

Minden segítséget előre is köszönök!

Nekem FB-s van benne. Ha az alkatresz szäma egyezik akkor mindegy miben volt. Nekem a KM ora Kugäbol valo. Ha a GEM-ben benne vannak a "tüskek" akkor elvileg fog müködni. Mielöt veszel GEM-et probäld ki az eredetivel,lehet müködni fog.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Agykaptar

HozzászólásElküldve: 2019.03.05 10:59:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 32
 Hozzászólás témája: Esőérzékelős és fűthető szélvédő beépíthetősége 2005. 11. havi Focus II.-be

Sziasztok!

István vagyok és szeretném kérni a szakmai tanácsotokat.

Szeretném kérni hozzáértő Focus-os szakik véleményét az esőérzékelős és egyben fűthető szélvédő beépíthetősége egy TREND felszereltségű 2005. 11. havi Focus II.-be
Alvázszám: WF05X
Motor: HWDA

A szélvédő cserére azért volna szükség, mert borzasztóan karcos már a felülete.

Az autóban eredetileg normál szélvédő van, viszont az ablaktörlő bajusz az autóban egyes fokozatban rendelkezik a törlésgyakoriság változtatásához szükséges sebességállítóval.
Valószínüleg kell majd cserélnem ablaktörlő bajuszt, viszont azt szeretném tudni, hogy az esőszenzor beépíthető-e az autóba, mert az első szélvédő fűtése az szerintem tuti megoldható.

Előre is köszi szépen a válaszokat / tanácsokat és a segítséget!

Üdv.
István

Legutóbb Agykaptar szerkesztette (2019.03.07 14:34:57), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére

tamas_kulcsar_90

HozzászólásElküldve: 2019.03.06 09:22:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 33
 Hozzászólás témája: Re: Esőérzékelős és fűthető szélvédő beépíthetősége 2005. 11. havi Focus II.-be

Agykaptar írta:
Sziasztok!

Szeretném kérni hozzáértő Focus-os szakik véleményét az esőérzékelős és egyben fűthető szélvédő beépíthetősége egy TREND felszereltségű 2005. 11. havi Focus II.-be
Alvázszám: HWDA
Motor: WF05X

A szélvédő cserére azért volna szükség, mert borzasztóan karcos már a felülete.

Az autóban eredetileg normál szélvédő van, viszont az ablaktörlő bajusz az autóban egyes fokozatban rendelkezik a törlésgyakoriság változtatásához szükséges sebességállítóval.
Valószínüleg kell majd cserélnem ablaktörlő bajuszt, viszont azt szeretném tudni, hogy az esőszenzor beépíthető-e az autóba, mert az első szélvédő fűtése az szerintem tuti megoldható.

Előre is köszi szépen a válaszokat / tanácsokat és a segítséget!

Üdv.
István

Az esőérzékelős ablaktörlő jó dolog, főleg mert automatikusan sötétedő belső tükör is tartozik hozzá. A szélvédő fűtést már megkérdőjelezem, mert jeget kaparni így is, úgy is kell, a fűtőszálak nem fedik le az ablaktörlő lapátok törlési tartományát. Így kaparás nélkül jeget töröl, ami hamar tönkre teheti a lapátokat. Az utólagos beszereléssel viszont adódhat olyan probléma is, hogy a Trend felszereltséghez kisebb generátort szereltek, ami már nem tud elég áramot adni a szélvédőnek. A másik az, hogy baromi drága a fűthető szélvédő (kb 140k HuF-ért láttam).

Nem megoldhatatlan, érdemes egy szerelővel megbeszélni.

Vissza az elejére

oxyff2

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.03.06 12:49:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 34
 Hozzászólás témája: Re: Esőérzékelős és fűthető szélvédő beépíthetősége 2005. 11. havi Focus II.-be

tamas_kulcsar_90 írta:
Agykaptar írta:
Sziasztok!

...

Az autóban eredetileg normál szélvédő van, ...
... mert az első szélvédő fűtése az szerintem tuti megoldható.

...

Üdv.
István

.... A szélvédő fűtést már megkérdőjelezem, mert jeget kaparni így is, úgy is kell, ...
Üdv!

Ezt a jégkaparást azért megkérdőjelezném!
Tapasztalat (2006-os II. Focus) : Volt néha durva jég a szélvédőn, + pár centi (5-7cm) hó a jég felett.
Motor beindít, néhány másodperc után (10-15) Fűtés bekapcsol >> irány a szélvédőre!
[! A szélvédő elött a szellőzőt tisztán kell tartani, ha van rajta hó, előszőr azt kell leseperni !]
Amíg a kocsit a hótól letakarítottam, meglazította a szélvédőn a jeget (!), gyakorlatilag táblában csúszott le a szélvédőről (jég), és maradt szép tiszta (még a koszt is vitte magával Very Happy )

Egy + megjegyzés Very Happy
Az öcsémnek ugyailyen évjáratú Focusa van, és Ő is kapargatta évekig a jeget, meg a havat Shocked

OK, vége télnek, de legközelebb azért érdemes megpróbálni, főlag, ha valaki siet >> nem kell a jeget kapargatni, jégóldózni, jön le darabokban, az ablakörlő lapát sem megy tönkre!

Kellemes nyarat!
oxygen

UI: Menet közben, ha hullik az ÓNOS eső, jó az a szélvédőfűtés!!!

Képek a hozzászólásokban
_

Vissza az elejére

edk

HozzászólásElküldve: 2019.03.06 16:48:35  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 35

tamas_kulcsar_90 írta:
A szélvédő fűtést már megkérdőjelezem, mert jeget kaparni így is, úgy is kell, a fűtőszálak nem fedik le az ablaktörlő lapátok törlési tartományát.

Mondeo MK3-ban olyan a fűtött szélvédő, hogy az egész felületen vannak fűtőszálak. A Focusunk szélvédője nem fűtött, így azzal nincs konkrét tapasztalatom, de életszerűtlennek tartom, hogy úgy legyenek kialakítva a fűtőszálak, hogy nem fedik a teljes felületet.
Mellesleg ha működnek a fűtőszálak, akkor a hátsóhoz hasonlóan (sőt, mivel sűrűbbek a szálak) minimális tényleges jégkaparást kell végezni.

Vissza az elejére

Kapeti

Érvényes: 2020.06.17.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2019.03.06 17:03:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 36

edk írta:
Mondeo MK3-ban olyan a fűtött szélvédő, hogy az egész felületen vannak fűtőszálak. A Focusunk szélvédője nem fűtött, így azzal nincs konkrét tapasztalatom, de életszerűtlennek tartom, hogy úgy legyenek kialakítva a fűtőszálak, hogy nem fedik a teljes felületet.
Mellesleg ha működnek a fűtőszálak, akkor a hátsóhoz hasonlóan (sőt, mivel sűrűbbek a szálak) minimális tényleges jégkaparást kell végezni.

Nekem fűtött szélvédőm van. Gyárilag. Nem sokszor használtam, de jól esett, hogy nem kellett kaparni. 3-4 perc alatt leolvasztotta a jeget és ónos esőnél nagyon hasznos.
ÉS!
Eddig kétszer cseréltettem szélvédőt, először egy középre kapott üvegtalptól, másodszor pedig egy sok éves 1,5 cm-es repedés múlt év decemberében, fűtés bekapcsoláskor hosszan tovább repedt. Casco nélkül is 60000 alatt volt mindkettő.
Kb. 2 cm szélességben nincs fűtőszál, kőrben.

Vissza az elejére

tamas_kulcsar_90

HozzászólásElküldve: 2019.03.07 08:12:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 37

Kapeti írta:
edk írta:

Nekem fűtött szélvédőm van. Gyárilag. Nem sokszor használtam, de jól esett, hogy nem kellett kaparni. 3-4 perc alatt leolvasztotta a jeget és ónos esőnél nagyon hasznos.
ÉS!
Eddig kétszer cseréltettem szélvédőt, először egy középre kapott üvegtalptól, másodszor pedig egy sok éves 1,5 cm-es repedés múlt év decemberében, fűtés bekapcsoláskor hosszan tovább repedt. Casco nélkül is 60000 alatt volt mindkettő.

Nekem is gyárilag van, így a tapasztalataimat írtam le. Sokszor használom én is, kevesebbet kell kaparni, de nem az egész szélvédőt fűti, így erre oda kell figyelni.

Edk

A vezető oldalon alul kb jó 5-6, felül 2-3 cm, ahol nincs fűtőszál de az ablaktörlő még töröl. Lehet, hogy van már olyan üveg ahol ezt kiküszöbölték, az enyémen így van.

Kapeti

Az mk1-es focus szélvédője tényleg megáll 60-ból, az mk2-é sajnos nem.

Vissza az elejére

Agykaptar

HozzászólásElküldve: 2019.03.07 11:01:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 38

tamas_kulcsar_90 írta:
Kapeti írta:
edk írta:

ÉS!

Nekem is gyárilag van, így a tapasztalataimat írtam le. Sokszor használom én is, kevesebbet kell kaparni, de nem az egész szélvédőt fűti, így erre oda kell figyelni.

Edk

A vezető oldalon alul kb jó 5-6, felül 2-3 cm, ahol nincs fűtőszál de az ablaktörlő még töröl. Lehet, hogy van már olyan üveg ahol ezt kiküszöbölték, az enyémen így van.

Kapeti

Az mk1-es focus szélvédője tényleg megáll 60-ból, az mk2-é sajnos nem.

Sziasztok Srácok!

Köszi szépen a sok hozzászólást, de ezek az infók sajnos indiferens információk (ki szereti, ki nem, kinek van, kinek nincs, a közepe ilyen, meg a közepe olyan) a rendszer beépítése szempontjából.
Szakmai dolgok érdekelnének, mert be szeretném építeni, ami azt jelenti, hogy befogom építeni, de bele kell-e a GEM modulba nyúlni, kell-e a központi zárat is programozni, kell-e esetleg egy új GEM modul, amiben benne van azon komfortelektronikák programja, amiket szeretnék, vagy programozható a jelenlegi is,...stb?

Vissza az elejére

tamas_kulcsar_90

HozzászólásElküldve: 2019.03.08 07:44:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 39

Agykaptar írta:

Sziasztok Srácok!

Köszi szépen a sok hozzászólást, de ezek az infók sajnos indiferens információk (ki szereti, ki nem, kinek van, kinek nincs, a közepe ilyen, meg a közepe olyan) a rendszer beépítése szempontjából.
Szakmai dolgok érdekelnének, mert be szeretném építeni, ami azt jelenti, hogy befogom építeni, de bele kell-e a GEM modulba nyúlni, kell-e a központi zárat is programozni, kell-e esetleg egy új GEM modul, amiben benne van azon komfortelektronikák programja, amiket szeretnék, vagy programozható a jelenlegi is,...stb?

Kis segítséget találsz ezen a linken:

https://workshop-manuals.com/ford/focus_2004.75_07.2004/mechanical_repairs/4_electrical/419_electronic_feature_group/419-10_multifunction_electronic_modules/description_and_operation/module_controlled_functions/

Vissza az elejére

Agykaptar

HozzászólásElküldve: 2019.03.08 18:30:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 40

tamas_kulcsar_90 írta:
Agykaptar írta:

Sziasztok Srácok!

Kis segítséget találsz ezen a linken:

https://workshop-manuals.com/ford/focus_2004.75_07.2004/mechanical_repairs/4_electrical/419_electronic_feature_group/419-10_multifunction_electronic_modules/description_and_operation/module_controlled_functions/

Szia Tomi!

Nagyon szépen kösznöm a linket! Smile

Vissza az elejére

Isi

HozzászólásElküldve: 2019.11.08 21:39:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 41
 Hozzászólás témája: Esőérzékelő MK3 Facelift

Üdv.

2016-os Focus Titaniumom van. De nincs benne esőérzékelő és a fényre sötétedő tükör.
Levettem a szemüvegtartó konzolt de nem találtam csatlakozókat, vagy csak rossz helyen kerestem.

Elképzelhető-e hogy az a 2db csatlakozó ami szükséges az ott van valahol?

Közben vettem esőérzékelőt és tükröt kábellel, de mivel garanciális ezért nem bontanám még meg Smile
Amit vettem azon meg a led belső fény csatlakozói hiányoznak...

Válaszokat előre is köszönöm.

Isi

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Elektronika -> Esőérzékelős ablaktörlő
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2
Ugrás:   

2 / 2 oldal