Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2017.09.20. 05:59:01 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor
 Alkatrészkereső

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: pongikari
Mai: 1
Tegnapi: 1
Összesen: 23306
Látogatók:
Vendégek: 204
Tagok: 4
Összesen: 208

Jelen lévő tagok:
01: ljocco
02: flint78
03: Attesz27
04: Attila64

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - gyári programozható állófütés

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> gyári programozható állófütés
Időzóna: (GMT +1 óra)
FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

1 / 1 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Stef
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2005.11.21 22:11:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 1
 Hozzászólás témája: gyári programozható állófütés
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dizel Focusba rendeltem programozhato allofütest es mint utolag kiderült, csak a fedelzeti computer menüjeböl iranyithato. Mas tipusoknal (pl. mazda) letezik hozza taviranyito, amellyel egyszerüen ki es bekapcsolhato az allofütes, anelkül, hogy az ember beülne az autoba es fedelzeti computer menüjeben matatna. Erdeklödnek, hogy valakinek van e tapasztalata a temaban? Lehet e utolag taviranyitot kerni hozza es ez technikailag hogyan lehetseges? (sajnos egyenlöre a kereskedesben sem tudtak erre valaszt adni)

Legutóbb Stef szerkesztette (2005.12.14 13:47:59), összesen 1 alkalommal

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Mézi
Portálbuherátor

Érvényes: 2017.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2005.11.22 08:04:57  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 2
 Hozzászólás témája:

Uhh, ez azert szamomra kicsit eros, akkor miert hivjak allofutesnek, mert annak nem sok ertelme van, hogy beulok a kocsiba, es varom, amig felfuti a kocsit, aztan indulok, mert ezt allofutes nelkul is megtehetem, lehet, hogy kicsit tovabb tart.
En is arra gondolnek, amire te, hogy egy taviranyitoval bekapcsolom, es mire kierek a kocsihoz franko meleg van benne..
Sajnalom, hogy nem igy mukodik, bar nekem nincs se tapasztalatom, se informaciom errol az allofutesrol, csak annyi, hogy en is gondolkodtam rajta.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók

Vissza az elejére

karika76

HozzászólásElküldve: 2005.11.22 09:28:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 3
 Hozzászólás témája:

Szerintem este beprogramozod, hogy 8-kor indulsz, akkor addigra felfűt.
De egyébként tényleg szokott lenni távirányító, legalábbis az utólag beszereltekhez. Rolling Eyes

Vissza az elejére

rvlaca

HozzászólásElküldve: 2005.11.22 09:35:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 4
 Hozzászólás témája: Re: gyári programozható állófütés (Focus 2)

SteFocus írta:
Dizel Focusba rendeltem programozhato allofütest es mint utolag kiderült, csak a fedelzeti computer menüjeböl iranyithato. Mas tipusoknal (pl. mazda) letezik hozza taviranyito, amellyel egyszerüen ki es bekapcsolhato az allofütes, anelkül, hogy az ember beülne az autoba es fedelzeti computer menüjeben matatna. Erdeklödnek, hogy valakinek van e tapasztalata a temaban? Lehet e utolag taviranyitot kerni hozza es ez technikailag hogyan lehetseges? (sajnos egyenlöre a kereskedesben sem tudtak erre valaszt adni)

nem ajánlom senkinek sok a gond vele.
10fok felett nem üzemel
sokszor nem kap lángot, ezért 10 próbálkozás után letiltja az egészet és nincs melegítés
a menű meg tényleg bonyolult, meg mittomén hétfőn h péntekre mikorra állítsam a melegítés kezdését...szal nem egyszerű
veszek defa fűtést, 30 e körül van, be kell dugni a konnektorba és fűt(skandináv országokban minden hotel előtt van aljzat a parkolóban erre)
ehhez egy 3000ftos programkapcsoló kell amit garázsba állás után beállítok 6.30ra és 7.00kor meleg lesz a víz, így hamarabb felmelegszik a motor, kisebb a hidegindítási terhelés, és mellesleg hamarabb meleg lesz az utastérban
viszont a 30ezres extra fütést érdemes kérni az új autóba, igaz ez nem fűt előre, de rásegít így hamarabb mrelegszik
a cmaxunk 2 télből max egy hónapot tud menni állófütéssel utána szerviz mert letilt

Vissza az elejére

Stef
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2005.11.22 10:09:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 5
 Hozzászólás témája: gyári programozható állófütés (Focus 2)

remelem az uj focusba mar kiküszöböltek a problemat. Ha jol tudom a programozhato allofütes oktober ota rendelhetö az uj focus-ba, tehat meglehetösen uj extra (volt). Nekem mindenesetre beszereltek, de meg nem teszteltem, meg a kereskedönel all az auto. Hozzateszem, most neztem meg az arlistat, es az all benne megjegyzeskent, hogy jelenleg hatarozatlan ideig nem elerhetö a programozhato allofütes (ez viszont nem hangzik tul biztatoan). Szoval van aki tud megoldast a taviranyitohoz? Persze nem artana, ha a garanciaval se lenne gond, ha valalmi utolag beszerelhetö ketyere...

rvlaca írta:
10fok felett nem üzemel
sokszor nem kap lángot, ezért 10 próbálkozás után letiltja az egészet és nincs melegítés
a menű meg tényleg bonyolult, meg mittomén hétfőn h péntekre mikorra állítsam a melegítés kezdését...szal nem egyszerű
veszek defa fűtést, 30 e körül van, be kell dugni a konnektorba és fűt(skandináv országokban minden hotel előtt van aljzat a parkolóban erre)
ehhez egy 3000ftos programkapcsoló kell amit garázsba állás után beállítok 6.30ra és 7.00kor meleg lesz a víz, így hamarabb felmelegszik a motor, kisebb a hidegindítási terhelés, és mellesleg hamarabb meleg lesz az utastérban
viszont a 30ezres extra fütést érdemes kérni az új autóba, igaz ez nem fűt előre, de rásegít így hamarabb mrelegszik
a cmaxunk 2 télből max egy hónapot tud menni állófütéssel utána szerviz mert letilt

Vissza az elejére

kiwi

HozzászólásElküldve: 2005.11.23 18:30:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 6

rvlaca írta:
SteFocus írta:

10fok felett nem üzemel

Hali!
Mi az a "defa" fűtés? Hol lehet kapni?

Vissza az elejére

cxy

HozzászólásElküldve: 2005.11.23 18:54:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 7

rvlaca írta:
....veszek defa fűtést, 30 e körül van, be kell dugni a konnektorba és fűt(skandináv országokban minden hotel előtt van aljzat a parkolóban erre)...

Ez szép, csak mi nem ott vagyunk és egyébként is milyen ez, hogy műkszik és kapható. Kíváncsivá tettél!

Vissza az elejére

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2005.11.23 22:14:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 8
 Hozzászólás témája:

a www.transaurus.hu oldalon nézzetek körül, klubkártyával kedvezmény van.

Vissza az elejére

Stef
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2005.12.14 10:45:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 9

rvlaca írta:

ugy tünik nekem sem problemamentes az allofütesem. Penteken hoztam el az autot 000008km-rel a szalonbol, ahhol ugy adtak at az autot, hogy mivel nincs benne az allofütes müködesehez szükseges, ha jol emlexem 7l körüli üzemanyag a tankban, ezert most nem müködik (ami igaz is, valoban benne all a hasznalati utasitasban). Estig nem igazan ezzel voltam elfoglalva, annyira jo az auto, hogy elveztem a futomüvet a valtot, a menest meg a hifit, a kenyelmes üleseket es sorolhatnam. Szoval csak este probaltam ki a fütest (mikor meg böven 3/4 környeken volt a tank) es megcsak a menübe sem tudtam belepni. Hetfön reggel tudtam csak bevinni az autot a szervizbe (szombaton sajna nincs Sopronban szerviz) es atneztek, megallapitottak, hogy mindent rendesen beipetettek, minden megvan, rendben vannak a csatlakozok, csak a gyarbol le kell kerjenek egy aktivalo kodot. Az egyik kereskedö sracot nagyon jol ismerem, ö az akiben mebizom (a többieket meg nem ismerem), szoval diszkreten közölte, hogy miutan kiprobaltak elsö nap az autot (hogy leszedtek a trailerröl), 3-4napra ra lemerült az aksi. Ez utan a radiokodot is be kellett adni es ugy tünik az allofütes is hasonlo, azzal a különbseggel, hogy ehhez nem küldött a gyar kodot, ugy kell utolag lekerdezni. Szoval most az a kerdes, hogy az allofütes valamely hibaja miatt merülhetett le az aksi, vagy gyarilag nem töltöttek fel rendesen. Mindenesetre azota rendben van az aksi, penteken kiderül... Van valami szakinak tippje? Ha bekapcsolva felejthettek a fütest, akkor is magatol le kell alljon... A bosszanto a dologban, hogy ezutan a lemerüles utan nem ellenöriztek le, hogy müködik e az allofütes (vagy nem foglalkoztak vele Evil or Very Mad ) es most en szaladgalhatok utana... Evil or Very Mad

Vissza az elejére

Stef
Területi képviselő

HozzászólásElküldve: 2006.10.12 19:53:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 10

folytatodik a storym, még mindig nem nézte meg ford hungáriás szaki az állófütésemet. Eddig a telet vártuk, hogy kicsit hidegebb legyen és 1általán bekapcsoljon a rendszer.

probléma:
Mint fentebb irtam, az a probléma, hogy a motor höérzékelöje rosszul van kalibrálva, nem kapcsol ki autómatikusan, mikor eléri az üzemi höfokot. Ez nem lenne olyan nagy probléma, ha ezért nem kellene néha megállni (országúton, autópályán kellemetlen, városban nem probléma, egy piros lámpánál ki lehet kapcsolni). Ugyanis a fed.comp settings menübe csak álló helyzetben lehet belépni, menet közben biztonsági okokból nem. Szóval ha másfél órás az út, akkor másfél órán át megy fölöslegesen az állófütés ill. kiegészítö fütés (ami autómatikusan bekapcsol hideginditásnál, hogy hamarabb elérje a motor az üzemi höfokot). Közben persze fölöslegesen elfüstölve a drága dizelt Embarassed

Mindent összevetve a fenti problémán kivül jó kis szolgálatot tett tavaly télen a fütés, nem bánom hogy rendeltem, bár igy átgondolva a helyzetet biztos inkább utólag szereltetném be a fütést, ha tudtam volna elöre... Hiányzik a távirányító is, vagy egy kezelöszerv a müszerfalon... macerás kicsit a mindig a fed.comp. menüben turkálni...

A probléma megoldását a magától a fordtól vártuk, ugyanis reménykedtünk abban, hogy egy tél elteltével sikerül kiköszöbölniük a problémát és az állófütés visszakerül az opciós árlistára, hogy aztán elvégezzék a szükséges módosításokat a rendszeren. A storyhoz hozzátartozik, hogy tavaly összel, kb. 1-2 hónapig volt rendelhetö extraként (na én akkor rendeltem), majd a köv. árlistán újra visszakerült a kis megjegyzés, hogy a programozható állófütés opció átmenetileg nem rendelhetö...azóta sem változott a helyzet Crying or Very sad

újabb problémák:
Igy hát itt állok a tél küszöbén és ismét jönnek a gondok. Hiába aktiválom az állófütést ECO-ra, nem tudok sem fütési ciklust (one heat cycle) inditani, sem programozni. DE: már másodszor fütött be hajnalban (mielött minden nap munkába megyek), annak ellenére, hogy a programozás menüpontok eltüntek és nem is látom tavaly pontos mire is állitottam be, szóval inkább kikapcsoltam, nehogy feleslegesen fütsön.

Úgy érzem a FOR-TOP Sopron sem foglalkozik eléggé a problémámmal. Hónapokkal ezelött jeleztem, hogy szeretném, ha végre egy ford hungáriás megnézné a fütés vezérlést, de elnapoltunk, mondván még nincs elég hideg. A hét elején irtam egy mailt a kereskedö srácnak (akivel az autó rendelése óta kapcsolatban állok), ecsetelvén az újabb problémákat ill. hogy beszéljenek a ford hungáriásokkal és jelezzen vissza: pénteken vagy hétfön tudok e szervizbe menni. (hetköznap külföldön vagyok) Azóta sincs válasz... Szerintetek mit tegyek? Nem fogom annyiban hagyni, elvégre 130ezret fizettem ezért az extráért és ez épp úgy garanciális mint az autó többi része, nem érdekel, hogy oldják meg a problémát, de oldják meg... Evil or Very Mad

rvlaca, én a helyedben ezt nem hagynám annyiban... Confused Nálad mi a helyzet, változatlan? Van valakinek hasonló gondja Question

Vissza az elejére

Gabeboy

HozzászólásElküldve: 2006.10.12 21:37:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 11
 Hozzászólás témája: Állófűtés

Mivel a defa sem túl nagy teljesítményű kell neki minimum 2 óra hogy valamit csináljon is, de mindenképp olcsóbb és valószínűleg elég kiforrott lehet mert ha jól tudom ilyen kütyük nélkül nem igazán van kocsi skandinávéknál.

Hátrányok csak kerten belül vagy garázsban érdemes használni. Olcsóbb mint kifűteni a garázst. Tényleg hamarabb felmelegszik főleg a dízelek hálásabbak ha van ilyen, de a benzinesek sem járnak indítás után olyan magas fordulatszámon mint egyébként.

A vito-nkban anno volt állófűtés azt 200 m-ről lehetett távírányítóval kapcsolgatni. Mire odaértél mellé már olyan hangja volt mint egy boingnak de hogy meleg volt belül az tuti.

Ha még valaki gondolkodik állófűtésen utólag akkor a webasto márka elég jól cseng de az sem olcsó.

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Mindent a Ford Focus 2-ről -> gyári programozható állófütés
Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban