Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2019.12.07. 06:06:36 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: MonroeBoat
Mai: 1
Tegnapi: 4
Összesen: 25810
Látogatók:
Vendégek: 355
Tagok: 1
Összesen: 356

Jelen lévő tagok:
01: Kapeti

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Autó ápolás

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóápolás -> Autó ápolás
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 31 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

Zozo

HozzászólásElküldve: 2003.08.04 15:00:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

szilu írta:
Zozo írta:
szilu írta:
Zozo:
Akkor beperelem a tüzért. Illetve a jogbiztosítom. Na szóval egyre jobban fosok ezektől a bombáktól. Jó lenne találni valahol egy rohadt fedett parkolót a közelben. Reménytelen eset! Kell venni családi házat vagy garázst! Hm...scheisse! Evil or Very Mad

Fedett parkoló otthon (Pécsett), merre laksz? Very Happy

Uránváros, Bánki Donát út. Ahol a háromemeletes téglalakóházak vannak.

Tuti hely, nyugalom, csend, fák és k.sok galamb Laughing

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.04 15:04:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62
 Hozzászólás témája:

Zozo:
Az hát, ott tenyészik szerintem az összes pécsi madár. Lassan esernyővel lehet közlekedni! Katasztrófa! Sad Very Happy No és te merre laksz? Jó lenne végre összeszedni a pécsi csapatot. Ugye, ha minden tag BEÍRNÁ HOGY MELYIK VÁROSBAN LAKIK, akkor már tudnám kiket kell összeszedni az aug. végi tali-konvojhoz. Egy pár Pécsinek már írtam...de ez másik topicba való téma.

Szilu

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.04 15:09:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63
 Hozzászólás témája:

Zozo írta:
szilu írta:
Zozo írta:
szilu írta:
Zozo:
Akkor beperelem a tüzért. Illetve a jogbiztosítom. Na szóval egyre jobban fosok ezektől a bombáktól. Jó lenne találni valahol egy rohadt fedett parkolót a közelben. Reménytelen eset! Kell venni családi házat vagy garázst! Hm...scheisse! Evil or Very Mad

Fél gyermekkoromat Pécsett, azon belül is Uránvárosban töltöttem. Nem tudom a nevét, de abban az utcában, ahol a PMSC pálya van.
Pécs nagggyon coool hely!!

Vissza az elejére

Zozo

HozzászólásElküldve: 2003.08.04 15:33:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64
 Hozzászólás témája:

krammergyorgy írta:
Zozo írta:
szilu írta:
Zozo írta:
szilu írta:
Zozo:

Fél gyermekkoromat Pécsett, azon belül is Uránvárosban töltöttem. Nem tudom a nevét, de abban az utcában, ahol a PMSC pálya van.

Oooo PMSC: Pécsi Munkás Sport Club Wink

Én csak hétvégégeken vagyok OTTHON, 50% Uránváros 50% Kertváros

Ha Flex visszajön szabiról ki fogunk kapni Wink
Pécs nagggyon coool hely!!

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.08.04 20:00:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája:

Latok mindent, rosszak Smile Viszont lejart a feloram az internetkavezoban, ugyahogy megmenekultetek Smile

Vissza az elejére

SzaB

HozzászólásElküldve: 2003.08.04 22:32:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

Zozo írta:
Sziasztok,

Egy kérdés. Kellemes hüvösben fa alatt parkolva gyönyörű barna pöttyöket lehet szerezni az egész kocsira. Egy nap múlva az üvegről még csak-csak sikerült levakarni, de a fényezés menthetetlen volt. Nem volt más megoldás, mint a polírozás.
De ezt nem szeretném túl gyakran eljátszani.
Van valamilyen ötletetek? WsPlatinum és társaira gondolok... Sajnos a fákat nem tudom elkerülni

köszi

Zozo!

Tudod mik azok a pöttyök? A levéltetvek kakija. Tényleg nagyon nehéz leszedni, de vmi zsíroldó anyaggal próbáld meg pl.: Ultraderm.
De ha fenyő alatt parkolsz akkor az gyanta. Azt nem tudom mi oldja. Meg kell kérdezni egy virágkötőtöl... Smile

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.05 06:47:11  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

SzaB írta:
Zozo írta:
Sziasztok,

Egy kérdés. Kellemes hüvösben fa alatt parkolva gyönyörű barna pöttyöket lehet szerezni az egész kocsira. Egy nap múlva az üvegről még csak-csak sikerült levakarni, de a fényezés menthetetlen volt. Nem volt más megoldás, mint a polírozás.
De ezt nem szeretném túl gyakran eljátszani.
Van valamilyen ötletetek? WsPlatinum és társaira gondolok... Sajnos a fákat nem tudom elkerülni

köszi

Zozo!

Tudod mik azok a pöttyök? A levéltetvek kakija. Tényleg nagyon nehéz leszedni, de vmi zsíroldó anyaggal próbáld meg pl.: Ultraderm.
De ha fenyő alatt parkolsz akkor az gyanta. Azt nem tudom mi oldja. Meg kell kérdezni egy virágkötőtöl... Smile

A gyantát nekem sikerült hazai házipálinkával leszedni! A lakkot nem bántja...és még jó illata is van! Laughing Hmmmm...

Szilu

Vissza az elejére

adri737

HozzászólásElküldve: 2003.08.06 09:53:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája:

Álltatok már esőben tetves fa alatt? Ne tudjátok meg, micsora nyúlós, ragadós anyag kerül rá az autóra! Evil or Very Mad Ha rászárad az ablaktörlővel sem lehet mit kezdeni, az ablakot le sem lehet húzni... Arrow Egy alapos autómosás a vége... Ja, és szurkolj utánna ne essen az eső vagy találj jó parkolót (úgy,hogy kocsid biztonságban is legyen)!

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.06 10:27:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája:

adri737 írta:
Álltatok már esőben tetves fa alatt? Ne tudjátok meg, micsora nyúlós, ragadós anyag kerül rá az autóra! Evil or Very Mad Ha rászárad az ablaktörlővel sem lehet mit kezdeni, az ablakot le sem lehet húzni... Arrow Egy alapos autómosás a vége... Ja, és szurkolj utánna ne essen az eső vagy találj jó parkolót (úgy,hogy kocsid biztonságban is legyen)!

Csak egy javaslat, hogyan lehet az ilyen problémákat enyhiteni:
A fényezésre fel kell küldeni egy réteg jó minőségü(!!!) waxot. Nagyságrendekkel egyszerübben le lehet szedni ezeket a trutymókat Evil or Very Mad róla!
Meg általában is óvja a fényezésedet.

Az ablakokra Shocked pedig ajánlóm az amerikai 'RainX' nevü szert, ami szintén egy filmréteget jelent az ablakon, és azon tül, hogy minden szarságot könnyebben le lehet törölni róla, még egészen komoly esőben sem kell 90km/h felett ablaktörlőt használni, mert lepereg róla a csepp

Vissza az elejére

jano99

HozzászólásElküldve: 2003.08.06 10:48:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

Hi,

Hol lehet kapni ezt a csodaszert?

Más, közel 1 hónapos intenzív használat után úgy néz ki belülről az autóm, mint amibe bomba robbant. Gondolkodom rajta, hogy beadom egy autó kozmetikás céghez full takarításra (sajnos nekem nincs lehetőségem a kárpit tisztításra), de félek mit művelnek szegénnyel, mert állítolag szétszedik rendesen. Az ára elég "barátinak" tűnik. Merjem vagy sem, láttatok már autót ilyen után?

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.06 11:08:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája:

Jobb autósboltokban, esetleg benzinkutaknál. Bp.-en a Homasitában tuti.

A jobb kozmetikás cégek általában szép munkákat végeznek rohadt drágán, de én csak úgy merném ezt megcsináltatni, hogy ott vagyok mellettük

Vissza az elejére

adri737

HozzászólásElküldve: 2003.08.07 12:31:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája:

Kedves pécsiek!
Hol tudtok egy rendes fényezőt a városban? Sajnos kell egyet találnom, mert a motorháztető elején van két pötty, ami valószínűleg kavicsfelverődés eredménye. Kb. lencse nagyságúak és elég mélyek, ha nem törődöm vele előbb-utóbb rozsdásodni kezdenek. A bal eleje pedig kicsit meg van húzva, polírral próbáltam eltűntetni, de nem sikerült, mert ez is eléggé mély. (Azt hozzá kell tennem, ezek az előző tulaj érdemei Evil or Very Mad ) Kálmándynál nem foglalkoznak ilyesmivel, azt javasolták vigyem el valahova festetni. Mit tegyek?

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.07 12:36:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája:

adri737 írta:
Kedves pécsiek!
Hol tudtok egy rendes fényezőt a városban? Sajnos kell egyet találnom, mert a motorháztető elején van két pötty, ami valószínűleg kavicsfelverődés eredménye. Kb. lencse nagyságúak és elég mélyek, ha nem törődöm vele előbb-utóbb rozsdásodni kezdenek. A bal eleje pedig kicsit meg van húzva, polírral próbáltam eltűntetni, de nem sikerült, mert ez is eléggé mély. (Azt hozzá kell tennem, ezek az előző tulaj érdemei Evil or Very Mad ) Kálmándynál nem foglalkoznak ilyesmivel, azt javasolták vigyem el valahova festetni. Mit tegyek?

Ha kicsi a felverődés, akkor egyszerübb, és lényegesen olcsóbb javitó-ecsettel megoldani a problémát. Jobb autósboltokban lehet ilyet kapni, de a kereskedőnél is be lehet szerzni ilyet!

Vissza az elejére

Zozo

HozzászólásElküldve: 2003.08.07 12:43:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74
 Hozzászólás témája:

adri737 írta:
Kedves pécsiek!

Szia,

Szerencsére sűrün nem járok ilyen helyekre, de több ismerősöm is vele csináltatta meg a kocsiját: Ulrich (Koksz utca, 30/939-7103)

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.07 12:48:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75
 Hozzászólás témája:

adri737 írta:
Kedves pécsiek!

Háát, nekem is lenne egy pár pöttyöm ill. karcom, amit a polír sajna nem visz ki. Adri! Azt hiszem utánajárok ennek a dolognak! Amint tudok egy megbízható helyet, megírom itt!

Szilu

Vissza az elejére

Dévi

HozzászólásElküldve: 2003.08.08 14:17:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája:

Üdv!

Mit javalltok vadka új gépsas első mosásához???
Úgy hallom a Turtle termékek a menők, bár első (poreltávolítós) mosásra elég a víz is.
Azt hallottam a szivacs sem a legjobb, mivel magába gyűjtve a homokszemeket, önkéntes "smirglivé" alakul és karcolhat.

Viaszolni már lehet új autót is, vagy csak kopottabb és keményebb lakknál érdemes? Vagy ez csak a polírra érvényes?

Mikor keményedik ki teljesen a lakk?

r_m

Vissza az elejére

Dévi

HozzászólásElküldve: 2003.08.10 13:15:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77
 Hozzászólás témája:

Üdv!

Túlvagyok az első lájtos mosáson, csak vízzel a port, ami rászállt.
Tapasztalatok:

A szarvasbőr nem tudott megbírkozni a víz felszívásával, olyan vízköves maradt minden, hogy jujj...

Az ablakokat semmivel sem tudom megtisztítani normálisan. Amiket használtam, azoktól ilyen zsíros hatása lett, látom a törlés irányát a szélvédőn...

A belső rész portörlése után a portörlő rongy 2x annyi szöszt hagyott.

Az utasülés kárpitján találtam vmi olajszerű foltot, még egy kicsit fogott is, na azt mivel szedjem ki?

r_m

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.08.10 16:11:37  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája:

A szarvasbőrt első használat előtt alaposan ki kell mosni, ugyanis tele van vegyszerrel és apró darabkákkal, amelyek törlés után az autón maradnak.
Vízköves azért maradt, mert a napon száradt meg. Nem tudom ennek okát, de ha a napon szárítom, akkor nekem is ilyen lesz, ha viszont árnyékban törlöm le és csak kevés víz marad rajta, akkor minden rendben lesz. Sokszor a vízkő nem is vízkő, hanem az előbb említett vegyszer és piszoktartalom.
Az ablakokra Clin-t kell használni, amivel az asszony szokta a tükröt tisztítani.
Belső részre a sima rongy nem túl jó, vizeset használj, az ápolókat egyelőre hagyd ki. Szilikonosat pedig még véletlenül se használj, mert ha az ablakra kerül, akkor küzdhetsz vele.

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.11 07:27:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája:

Képzeljétek, elüthettem egy nagyobb lepkét (vagy kolibrit Smile ), egy kb tenyérnyi matt folt került a kocsi motorház tetejére. Azt hittem eldobom az agyam. A gépi mosó NEM SZEDTE LE! Megijedtem egy kicsit. Aztán hála istennek, az Amway polírozó leszedte egyből. Huhh! Azt hittem berosálok! Confused

Szilu

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.11 07:47:54  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80
 Hozzászólás témája:

read_me írta:
Üdv!

Túlvagyok az első lájtos mosáson, csak vízzel a port, ami rászállt.
Tapasztalatok:

A szarvasbőr nem tudott megbírkozni a víz felszívásával, olyan vízköves maradt minden, hogy jujj...

Az ablakokat semmivel sem tudom megtisztítani normálisan. Amiket használtam, azoktól ilyen zsíros hatása lett, látom a törlés irányát a szélvédőn...

A belső rész portörlése után a portörlő rongy 2x annyi szöszt hagyott.

Az utasülés kárpitján találtam vmi olajszerű foltot, még egy kicsit fogott is, na azt mivel szedjem ki?

r_m

Én a helyedben a szarvasbőrt is elfelejteném, mivel a hire lényegesen jobb ( kimosva, vagy mosatlanul is) mint a pridukciója!
Nekem a Vileda autó-törlőkendője vált be. Tapasztalatom szerint a világ legjobb autó-törlőkendője, és ami lényeg, hogy mosni is lehet vele. Aránylag tartós.
Fontos tudni, hogy kb 2 alapos használat után lesz a legjobb.

Szerintem a müszarfalra, az egyhén nedves Vileda ( a szuttyogósat alaposan kicsavarod) a legtutibb, mindenfajta ápóló nélkül. Szilikonos szereket nagyon kerüld el!
Ablakra Clin, de a legfontosabb, hogy tuti tiszta, zsir és egyéb szennyeződésmentes, port nem hagyó rongyot használt. Erre a legjobb az egészségügyben 'hasi törlő'-nek nevezett kendő.

Vissza az elejére

Dévi

HozzászólásElküldve: 2003.08.11 22:56:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81
 Hozzászólás témája:

krammergyorgy írta:

Én a helyedben a szarvasbőrt is elfelejteném, mivel a hire lényegesen jobb ( kimosva, vagy mosatlanul is) mint a pridukciója!
Nekem a Vileda autó-törlőkendője vált be. Tapasztalatom szerint a világ legjobb autó-törlőkendője, és ami lényeg, hogy mosni is lehet vele. Aránylag tartós.
Fontos tudni, hogy kb 2 alapos használat után lesz a legjobb.

Szerintem a müszarfalra, az egyhén nedves Vileda ( a szuttyogósat alaposan kicsavarod) a legtutibb, mindenfajta ápóló nélkül. Szilikonos szereket nagyon kerüld el!
Ablakra Clin, de a legfontosabb, hogy tuti tiszta, zsir és egyéb szennyeződésmentes, port nem hagyó rongyot használt. Erre a legjobb az egészségügyben 'hasi törlő'-nek nevezett kendő.

Köszi, adást vettem, Vileda-t és hasi törlőt kezdem felhajtani!

r_m

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 11:18:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája:

A 7végén kocsimosás előtt raktam egy kis mosogatószert a samponos vízbe, gondolván hogy lemossa a zsíros bogárbeleket a motorház tetőről.
Hát klasszul bejött! A kocsi soha nem látott csillogásba kezdett, mint ha políroztam volna! Igaz, az utolsó viaszréteg is valószínűleg lejött róla, de most akkor is csillog! Mint a szalonban, ahol átvettem! Ajánlom mindenki figyelmébe!

Szilu

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 11:34:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83
 Hozzászólás témája:

szilu írta:
A 7végén kocsimosás előtt raktam egy kis mosogatószert a samponos vízbe, gondolván hogy lemossa a zsíros bogárbeleket a motorház tetőről.
Hát klasszul bejött! A kocsi soha nem látott csillogásba kezdett, mint ha políroztam volna! Igaz, az utolsó viaszréteg is valószínűleg lejött róla, de most akkor is csillog! Mint a szalonban, ahol átvettem! Ajánlom mindenki figyelmébe!

Szerintem a mosogatószer túúl agresziv. Látod a viszat is levitte, pedig az védi a lakkot! Tusfürdő a megoldás. Nem agressziv, és a lakkor is békénhagyja. Na, meg a ph értéke is jó Wink .

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 11:38:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84
 Hozzászólás témája:

krammergyorgy írta:
szilu írta:

Szerintem a mosogatószer túúl agresziv. Látod a viszat is levitte, pedig az védi a lakkot! Tusfürdő a megoldás. Nem agressziv, és a lakkor is békénhagyja. Na, meg a ph értéke is jó Wink .

Azzal szoktam...adidas team Wink ...csak most belekerült egy kis mosogatószer is. Ártok vele szerinted?

Szilu

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 11:44:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 85
 Hozzászólás témája:

Hát, hogy most konkrétan ártasz-e neki azt nem tudom, de abból indulok ki, hogy a mosogatószert lényegesen töményebb szennyeződések eltávolitására csinálják, mint ami egy átlagos autón szokott lenni. Ami a lábasnak nem árt a kocsinak lehet!

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 11:56:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 86
 Hozzászólás témája:

krammergyorgy írta:
... lényegesen töményebb szennyeződések eltávolitására csinálják...

Hát mit csináljak? A lepke és egyéb ismeretlen tárgyak (UFO) maradványait a tusfürdő nem mosta le. Akkor hagytam volna rajta? Hát nem fogok használni rendszeresen mosogatószert, de egyszer-kétszer illik kibírnia! Most olyan szép, ha látnád... Very Happy

Szilu

Vissza az elejére

adri737

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 13:25:09  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 87
 Hozzászólás témája:

Elhisszük Szilu, hogy csillog-villog az autód!
Laughing Laughing Laughing
Ezek szerint sokan mostunk autót a hétvégén...
Különben apám régen sokszor mosta az autóját, mosogatószerrel. Szerintem nem okozott semmi kárt a fényezésben, persze nem használta töményen!

Üdv: Adri

Figyelitek a tagok listáját??? 14 Shocked Shocked

Vissza az elejére

SzaB

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 13:28:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 88
 Hozzászólás témája:

Gyerekek! Vki a téma elején ajánlotta bogarak ellen az ultradermet... Hát az tök jó! Nekem még semmi sem vitte le olyan könnyen a bogarakat mint az ultra.

Vissza az elejére

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 13:32:26  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 89
 Hozzászólás témája:

SzaB írta:
Gyerekek! Vki a téma elején ajánlotta bogarak ellen az ultradermet... Hát az tök jó! Nekem még semmi sem vitte le olyan könnyen a bogarakat mint az ultra.

Hát az súúúúrolószeeer!!! Ne vicceljetek már Mad !!!

Vissza az elejére

szilu

HozzászólásElküldve: 2003.08.18 13:43:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 90
 Hozzászólás témája:

adri737 írta:
Elhisszük Szilu, hogy csillog-villog az autód!
Laughing Laughing Laughing
Ezek szerint sokan mostunk autót a hétvégén...
Különben apám régen sokszor mosta az autóját, mosogatószerrel. Szerintem nem okozott semmi kárt a fényezésben, persze nem használta töményen!

Üdv: Adri

Figyelitek a tagok listáját??? 14 Shocked Shocked

Köszi! Megnyugtattál! Smile
...19..., a vendégeket is nézd! Vége az uborkaszezonnak?

Szilu

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóápolás -> Autó ápolás
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Következő
Ugrás:   

3 / 31 oldal

Ugrás: