Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.10.23. 13:59:30 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Kitti93
Mai: 0
Tegnapi: 0
Összesen: 25927
Látogatók:
Vendégek: 449
Tagok: 0
Összesen: 449

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Milyen fejegységet?

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> Milyen fejegységet?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

2 / 32 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

KGyuri

HozzászólásElküldve: 2003.09.15 11:48:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 31
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sisley írta:
Sziasztok!
A gyári rádiósmagnót szeretném lecserélni valami Kenwood-ra... Ponotsan még nem tudom melyikre, a lényeg, az, hogy hozzá való beépítőkeretet csak a "Fordéknál" kapok, vagy esetleg van erre valami másik megoldás? És kb, mennyi egy ilyen beépítő keret? Tudja valaki?

Kössz,
Sisley Laughing

A megoldás ( amit én tudok) AutóHifiStudió. Ott a keret 2500Ft. Én Ők a Kenwood főforgalmazók.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

Sisley

HozzászólásElküldve: 2003.09.15 11:57:14  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 32
 Hozzászólás témája:

Most Én, vagy Ők??? Laughing Te forgalamzol Kenwood-ot? Smile

krammergyorgy írta:
Sisley írta:
Sziasztok!
A gyári rádiósmagnót szeretném lecserélni valami Kenwood-ra... Ponotsan még nem tudom melyikre, a lényeg, az, hogy hozzá való beépítőkeretet csak a "Fordéknál" kapok, vagy esetleg van erre valami másik megoldás? És kb, mennyi egy ilyen beépítő keret? Tudja valaki?

Kössz,
Sisley Laughing

A megoldás ( amit én tudok) AutóHifiStudió. Ott a keret 2500Ft. Én Ők a Kenwood főforgalmazók.

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2003.09.15 12:24:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 33
 Hozzászólás témája:

Mit értesz beépítőkereten? Mert ha a másfél DIN-es fejegység helyére 1 DIN-es Kenwood-ot raksz, akkor marad felül egy kis hely, oda tudtommal csak a Ford-nál lehet keretet kapni, bár lehet hogy az Autóhifistúdió szerzett egy szállítmánnyal mert sok Ford-os járt náluk. A Ford szalonokban is csak 3000 Ft-ba kerül.
Ezen felül minden fejegységhez jár egy alumínium beépítő keret, ez 1 DIN-es, a füleit kell a középkonzolba behelyezés után kihajtogatni, és ebbe lehet csúsztatni a fejegységet.

Vissza az elejére

SzaB

HozzászólásElküldve: 2003.09.15 22:33:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 34
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
Mit értesz beépítőkereten? Mert ha a másfél DIN-es fejegység helyére 1 DIN-es Kenwood-ot raksz, akkor marad felül egy kis hely, oda tudtommal csak a Ford-nál lehet keretet kapni

Ilyen keretet lehet kapni a lurdy házban is. Kicsit nehezebb "jól" beszerelni, de szerintem jobban is néz ki.

Vissza az elejére

bajzso

HozzászólásElküldve: 2003.09.16 21:30:21  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 35
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

Gyári 5000-es hifire rá lehet kötni egy 6 lemezes Alpine cd tárat?
Rca kimenet is van rajta.
Aki tud segítsen!
Kösz!

Vissza az elejére

tsolid

HozzászólásElküldve: 2003.09.27 18:42:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 36
 Hozzászólás témája:

Hali,

ezek szerint, az 5000/6000 szériában van vonali kimenet? A vonalkimenet standard iso, vagy átalakitó kell? A széria Blaupunkt cs tárat rá lehet kötni? próbálta már valaki?

Vissza az elejére

Joek

HozzászólásElküldve: 2003.09.29 11:27:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 37
 Hozzászólás témája: 5000/6000/6006

Sziasztok!

Tudom hogy nem pont ide illik a keresés, de gyári rádiót keresek 5000/6000/6006 megvételre. Ha van vkinek, akkor segítsünk egymáson és boltoljunk!
Vagy az eckjoe@freemail.hu-n, vagy a 30/209-6827-en vagyok elérhető!

Tisztelettel! Köszönettel!

Joe

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.17 13:37:46  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 38
 Hozzászólás témája:

Ugy néz ki, hogy a vadi új SONY CD-rádióm tuner része bekrepált! A tuner! (még nem hallottam ilyet.) A szervízben hebegnek-habognak, állítólag az autóm computere "veszett össze" a tunerrel, azért "fagyott le". Állítólag resetelnem kellett volna. Azt mondták, hogy biztos Skodám van, vagy VW, mondtam Ford, erre ők is lefagytak... (még nem Fordult ez elő velük..
Megrendeltek valamilyen alkatrészt, de már lassan 2 hete nem jön, "vámproblémák" miatt. Megnyugtattak, hogy ha 23.-áig nem tudják megoldani, csereutalványt adnak...
Az igazat megvallva ez volt életem első (és nagy valószínűséggel utolsó) SONY terméke. Budget-vétel volt, de megbántam.
Ki mit ajánl, még rá is fizetnék 10-20-30 ezret erre a 40-re, csak jó legyen!!! A segítséget előre is köszönöm!

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.10.17 14:07:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 39
 Hozzászólás témája:

Jó duma, az autó computerének semmi köze a rádióhoz! A rádióba 5 db madzag megy bele, 12V, kapcsolt 12V, föld, némítás, dimmer (ez a fényszóró felkapcsolását figyeli). Semmit sem kap a computertől, és nem is ad ki neki jelet, így ez csak a szerencsétlen autósok megtévesztésére találták ki. Ha tönkrement, javítsák ki vagy cseréljék ki, te nem használtad rendellenesen, ha mégis ezt állítják, bizonyítsák be.

ttamas írta:
Ugy néz ki, hogy a vadi új SONY CD-rádióm tuner része bekrepált! A tuner! (még nem hallottam ilyet.) A szervízben hebegnek-habognak, állítólag az autóm computere "veszett össze" a tunerrel, azért "fagyott le". Állítólag resetelnem kellett volna. Azt mondták, hogy biztos Skodám van, vagy VW, mondtam Ford, erre ők is lefagytak... (még nem Fordult ez elő velük..
Megrendeltek valamilyen alkatrészt, de már lassan 2 hete nem jön, "vámproblémák" miatt. Megnyugtattak, hogy ha 23.-áig nem tudják megoldani, csereutalványt adnak...
Az igazat megvallva ez volt életem első (és nagy valószínűséggel utolsó) SONY terméke. Budget-vétel volt, de megbántam.
Ki mit ajánl, még rá is fizetnék 10-20-30 ezret erre a 40-re, csak jó legyen!!! A segítséget előre is köszönöm!

Vissza az elejére

Bluebisz

HozzászólásElküldve: 2003.10.17 18:52:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 40
 Hozzászólás témája:

Egyetértek Flexel. Milyen egy duma hogy az autód komputere veszett össze vele, na ilyet sem hallottam. A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Javaslat tekintetében nagyon melegen ajánlanám az Alpine, Kenwood, Pioneer, Eclipse termékeit. Próbálj meg közülük legalább középkategóriásokat választani, hidd el nagyon megéri Very Happy

Vissza az elejére

Silver

HozzászólásElküldve: 2003.10.17 22:50:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 41
 Hozzászólás témája:

Kérdeznék:

Nem gyári rádiónál be tudta már valaki kötni a rádió kijelzőjének világítását úgy, hogy az a műszerfal-világítás potméter szabályozni tudja? Lehetséges egyáltalán? Pioneer rádio.

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.10.18 06:14:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 42
 Hozzászólás témája:

A Pioneer rádióknál biztosan nincs ilyen bemenet, máshol előfordulhat. Ha a gyári rádiót halványítja, akkor biztosan van olyan szál a gyári vezetékek között, de ehhez kell fogadókészség a rádió oldalán is.

Silver írta:
Kérdeznék:

Nem gyári rádiónál be tudta már valaki kötni a rádió kijelzőjének világítását úgy, hogy az a műszerfal-világítás potméter szabályozni tudja? Lehetséges egyáltalán? Pioneer rádio.

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.18 08:57:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 43
 Hozzászólás témája:

[quote="Flex"]
Ha tönkrement, javítsák ki vagy cseréljék ki, te nem használtad rendellenesen, ha mégis ezt állítják, bizonyítsák be.

Kössz a szakmai támogatást, valahogy így gondoltam én is!! Bár nem vagyok szakértő, de éreztem, hogy a magyarázat finoman szólva "nem ül". Ha nem jön össze a javítás, akkor valami hasonló küllemű, hasonlóan szép (alu-színű, fém gombok, nem valami műanyag bóvli, amihez ha hozzányúlsz az az érzésed, hogy rögtön szétesik), de jobb hangú (nem volt egy finom hangú, a Sony-hangot egyébként sem szeretem) fejegységet vennék. Te mit ajánlanál (mondjuk 3-4 alternatívát), csak hogy ne kelljen napokat eltöltenem a keresgéléssel (persze ha nem javítják meg). Köszönöm előre is az ötletet.

PS: Csak még egy adalék. Felhívtam a műhelyt is, ahol "javítják", ahol egy fiatal ffihang azt mondta, hogy: "nincs ennek semmi baja, azóta is egyfolytában az szól nálunk". Kérdeztem, hogy akkor mi lesz most, erre azt mondták, hogy előfordul az hogy egyszer megy, egyszer nem a tuner ennél a típusnál (CDX l480X), de a SONY azt ajánlja, hogy egy alkatrészt (nem tudta megmondani, hogy mit) cseréljenek ki, akkor majd jó lesz. Szóval kicsit bűzlik a dolog. Egyébként meg egyvalamire nagyon allergiás vagyok: ha valaki szakértőnek akar mutatkozni, amikor nem az. Ennek ellenére kivárom a megadott időpontot, most már kíváncsi vagyok... Addig is hallgatom a motorhangot, futóműhangot (annak megvan a haszna..)

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.10.18 09:39:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 44
 Hozzászólás témája:

Nézz körbe a Clarionok és a JVC-k között, bár gyanítom, ha fém gombra vágysz, mélyen a pénztárcádba kell nyúlnod.

[quote="ttamas"]
Flex írta:

Ha tönkrement, javítsák ki vagy cseréljék ki, te nem használtad rendellenesen, ha mégis ezt állítják, bizonyítsák be.

Kössz a szakmai támogatást, valahogy így gondoltam én is!! Bár nem vagyok szakértő, de éreztem, hogy a magyarázat finoman szólva "nem ül". Ha nem jön össze a javítás, akkor valami hasonló küllemű, hasonlóan szép (alu-színű, fém gombok, nem valami műanyag bóvli, amihez ha hozzányúlsz az az érzésed, hogy rögtön szétesik), de jobb hangú (nem volt egy finom hangú, a Sony-hangot egyébként sem szeretem) fejegységet vennék. Te mit ajánlanál (mondjuk 3-4 alternatívát), csak hogy ne kelljen napokat eltöltenem a keresgéléssel (persze ha nem javítják meg). Köszönöm előre is az ötletet.

PS: Csak még egy adalék. Felhívtam a műhelyt is, ahol "javítják", ahol egy fiatal ffihang azt mondta, hogy: "nincs ennek semmi baja, azóta is egyfolytában az szól nálunk". Kérdeztem, hogy akkor mi lesz most, erre azt mondták, hogy előfordul az hogy egyszer megy, egyszer nem a tuner ennél a típusnál (CDX l480X), de a SONY azt ajánlja, hogy egy alkatrészt (nem tudta megmondani, hogy mit) cseréljenek ki, akkor majd jó lesz. Szóval kicsit bűzlik a dolog. Egyébként meg egyvalamire nagyon allergiás vagyok: ha valaki szakértőnek akar mutatkozni, amikor nem az. Ennek ellenére kivárom a megadott időpontot, most már kíváncsi vagyok... Addig is hallgatom a motorhangot, futóműhangot (annak megvan a haszna..)

Vissza az elejére

Silver

HozzászólásElküldve: 2003.10.18 13:11:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 45
 Hozzászólás témája:

Flex írta:
A Pioneer rádióknál biztosan nincs ilyen bemenet, máshol előfordulhat. Ha a gyári rádiót halványítja, akkor biztosan van olyan szál a gyári vezetékek között, de ehhez kell fogadókészség a rádió oldalán is.

Köszi! Crying or Very sad

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.22 16:04:49  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 46
 Hozzászólás témája:

Flex,
végülis nem javították meg a Sony-t, adtak egy csereutalványt. Nem vittem túlzásba a keresgélést, vettem egy Kenwood CD-rádiót cca. 40-ért. KDC-307 vagy vlmi ilyesmi. (Most költöttem 145 e-t alufelnire meg téligumikra, így a budget kimerült!!).
De!! A gond: nem tudom milyen hangszórót állítsak be a "hangszóróbeállítás" menüben. Gyári hangszóróim vannak. A következő alternatívák közül választhatok:
1 ki,
2 OEM hangszóró
3 6 és 6x9"-os hangszóró méret
4 5 és 4"-os hangsz. méret

Gőzöm sincs, mekkora a gyári méret... Van egyáltalán jelentősége??
Köszi a választ!!
Tamás

Vissza az elejére

Flex
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2003.10.22 19:44:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 47
 Hozzászólás témája:

6*9-es jó lesz, de ne várj tőle sokat. Valamit gondolom variálnak a hangszínekkel, de hogy méretre mondják meg, hogy mitől szól majd jól egy hangszóró, olyat még nem hallottam....

ttamas írta:
Flex,
végülis nem javították meg a Sony-t, adtak egy csereutalványt. Nem vittem túlzásba a keresgélést, vettem egy Kenwood CD-rádiót cca. 40-ért. KDC-307 vagy vlmi ilyesmi. (Most költöttem 145 e-t alufelnire meg téligumikra, így a budget kimerült!!).
De!! A gond: nem tudom milyen hangszórót állítsak be a "hangszóróbeállítás" menüben. Gyári hangszóróim vannak. A következő alternatívák közül választhatok:
1 ki,
2 OEM hangszóró
3 6 és 6x9"-os hangszóró méret
4 5 és 4"-os hangsz. méret

Gőzöm sincs, mekkora a gyári méret... Van egyáltalán jelentősége??
Köszi a választ!!
Tamás

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.27 08:21:39  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 48
 Hozzászólás témája:

Köszi Flex, ha hallok valami különbséget megírom.

Vissza az elejére

Freeek

HozzászólásElküldve: 2003.10.27 20:33:38  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 49
 Hozzászólás témája:

Szerintem ha jó fejegységet akarsz venni eleve mélyen a pénztárcába kell nyúlnod. Ford műszerfalhoz nem illika giccses fejegység. Egy fémlapos elegáns a legjobb választás. A gyári meg eleve ronda és ízléstelen, olyan, mintha droidoknak csinálták volna. Én egy JVC 707-esre adtam le a voksom. Igaz megvan az ára, 130 ezer volt már leértékelve. De ez teljese visszafogott és igényes is. Gyárit semmi képp nem érdemes venni, nem éri meg az árát.

Vissza az elejére

Dévi

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 08:49:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 50
 Hozzászólás témája:

Üdv!

Teljesen egyetértek Freeek-kel. Ehhez mit szóltok 120e Ft.

r_m

Vissza az elejére

Sanya

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 08:59:25  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 51
 Hozzászólás témája:

Freeek írta:
Szerintem ha jó fejegységet akarsz venni eleve mélyen a pénztárcába kell nyúlnod. Ford műszerfalhoz nem illika giccses fejegység. Egy fémlapos elegáns a legjobb választás. A gyári meg eleve ronda és ízléstelen, olyan, mintha droidoknak csinálták volna. Én egy JVC 707-esre adtam le a voksom. Igaz megvan az ára, 130 ezer volt már leértékelve. De ez teljese visszafogott és igényes is. Gyárit semmi képp nem érdemes venni, nem éri meg az árát.

Hát ízlések és pofonok, ugye... Smile

Nekem egy 4000 RDS van a gépben (használtan vettem), és ha lecserélem, akkor 6000 lesz belőle. Nekem teccenek ezek a rádiók, jó nagy gombjaik vannak, nem túlbonyolítottak, letisztultak, szépek (persze szvsz).

Szóval szerintem meg csak gyárit mindenbe, mert úgy lesz egységes a beltér dizájnja. Aztán hogy hogyan szól, az egy alapszint felett nem igazán érdekel. Ugyanis az autó belseje eleve "kevéssé alkalmas" igényes zenehallgatásra, de arra meg ott van szerencsére az ember lakása.

Ez az én véleményem, Uff. Smile

u.i.: csak megjegyzem, hogy pl. egy 6000-es fejegység újonnan márkakereskedőtől valami 120k HUF, tehát még olcsóbb is, mint az említett jó minőségű fejegységek. Persze nem is szól úgy, az majdnem biztos.

Vissza az elejére

Silver

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 09:21:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 52
 Hozzászólás témája:

Pioneer DEH-3500MP

~70.000,- körül mérik.

Zölden világító gombok. A kerete teljesen megegyezik a Trend titán színével. MP3.

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 15:53:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 53
 Hozzászólás témája:

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Már túl vagyok rajta. Mármint a vásárláson. Nem költöttem olyan sokat rá, mint ahogy először, b..dühömben nekibuzdultam.
Okok:
1. az első telem ezzel a kocsival most jön, megvettem a téligumikat
2. ezzel együtt kedvezményesen adtak felnit is (alut -ez a nyárikhoz lett társítva), tehát jócskán a zsebembe nyúltam
3. lehet jó fejegységet venni, jó drágán, de az autómban igen kevés időt töltök (kivéve a nyári szabit), és ahhoz, hogy tényleg jó minőségben hallgassam a kedvenceimet sokszáz ezret kellene költeni (nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet-e közelíteni -ésszerű keretek között tartva a budget-t- az otthoni audiofil minőséget, a high end-et nem is említem)
4. akkor pedig inkább költök az otthonira (egyébként 130-140 ezerért már igen jó CD-játszók kaphatók otthonra is, így akkor már inkább arra költenék)

Hál'Istennek, nem vagyunk egyformák, ízlésünk is jelentősen eltérhet, a hallgatott kedvenc zenékről nem is beszélve.... mert, mást vesz az (odahazára), aki főleg metált, mást az aki dzseszt, mást az aki akusztikus zenét, és mást aki klasszikusokat hallgat. Nem? Persze vannak jó mindenesek is... (a rap-nek, dizsinek meg ugy is mindegy!!!)

Tényleg, van-e választási lehetősége az autósnak, vannak-e speciálisan egyes műfajokon jó fejegységek?

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 15:59:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 54
 Hozzászólás témája:

Silver írta:
Pioneer DEH-3500MP

~70.000,- körül mérik.

Zölden világító gombok. A kerete teljesen megegyezik a Trend titán színével. MP3.

Kössz. Tényleg szép.
(Egyébként az új Kenwoodom is zöld, fém előlapos. Nem tud MP3-at, de majd átírom a számokat.)

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 16:04:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 55
 Hozzászólás témája:

read_me írta:
Üdv!

Teljesen egyetértek Freeek-kel. Ehhez mit szóltok 120e Ft.

r_m

Kicsit "retro"-s... Hogy mutatna ez a Fókában?

Vissza az elejére

Bluebisz

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 17:01:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 56
 Hozzászólás témája:

ttamas írta:
Tényleg, van-e választási lehetősége az autósnak, vannak-e speciálisan egyes műfajokon jó fejegységek?

A fejegység sokkal kevésbé fontos a hallgatott zene szempontjából mint a választott hangfalak, basszus és a mélyláda kialakítása. A mélyládáknál attól függően hogy milyen zenét hallgatsz másféle kialakítást ajánlanak. Pl a bandpass az nem annyira precíz basszust ad és hangosabb is mint a zárt doboz, szóval az jobb technohoz, raphez míg a zárt doboz inkább általános hallgatásra, plusz metál, rock, stb.

Hangfalaknál is nagy különbségek lehetnek, a legfeltűnőbb az én számomra eddig az MB Quartz volt, mivel a hangzása annak nagyon érces és kemény. De ez is mint minden más teljesen szubjektív vélemény.

Nekem mondjuk pont fordítva van mint amit te mondtál Tamás, az autóhifim sokkal komolyabban szól mint ami otthon van - nagyon sokat vezetek és valahogy magával ragadott az egész. Szóval hidd el, lehet nagyon komoly minőségi zenét összehozni a Focus belterében is Very Happy

Vissza az elejére

Dévi

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 17:14:58  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 57
 Hozzászólás témája:

ttamas írta:

Kicsit "retro"-s... Hogy mutatna ez a Fókában?

Szerintem is retrós, és nagyon letisztultak a vonalai, de az egyszerűség ne tévesszen meg senkit, elég profi fejegység. Ugye ez is izlés dolga, de én a "diszkó effektet a kocsiba" stílustól menekülök. Lényeg a diszkréció. Sajna nem ZŐD a megvilágítás. Egyébként a Pio szép formákat alkot szerintem.

r_m

Vissza az elejére

Bluebisz

HozzászólásElküldve: 2003.10.28 19:30:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 58
 Hozzászólás témája:

Silver írta:
Pioneer DEH-3500MP

~70.000,- körül mérik.

Alpine CDA-9815

Nekem ez van és nagyon jól mutat a fekete/sötétszüke belsőn Very Happy

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 08:45:30  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 59
 Hozzászólás témája:

ttamas írta:
Köszi Flex, ha hallok valami különbséget megírom.

A hangszóróméret beállításához:

Flex, rádión semmi különbség. Berakok valami jó kis akusztikus zenét (nem másoltat, nem MP3-ból visszaírtat, hanem eredetit) és meghallgatom megint.... Egészen egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ne legyen valami hajszálnyi difi, ha egyszer beletették. Vagy ennyire kábítják a népet??

Vissza az elejére

ttamas

HozzászólásElküldve: 2003.10.29 09:08:41  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 60
 Hozzászólás témája:

[/quote] Nekem mondjuk pont fordítva van mint amit te mondtál Tamás,
az autóhifim sokkal komolyabban szól mint ami otthon van - nagyon
sokat vezetek és valahogy magával ragadott az egész. Szóval hidd el,
lehet nagyon komoly minőségi zenét összehozni a Focus belterében is Very Happy

Bluebisznek:
OK, accepted...
Bár azt hozzátenném, hogy otthon nagyobb a tér, a komponensek helyeit sokkal szabadabban válszthatod meg (ez utóbbiak sokkal inkább kötöttek egy sokkal kisebb térben). Egyébként a szepticizmusom abból fakad, hogy ahány autóhifit hallottam már, mindben különféle "kütyükkel" (EQ, loudness, stb) próbálnak a hangképbe belezavarni. Ebből az lesz, hogy hallok egy impresszív basszust, jobb esetben nem aggresszív, de kiemelt magastartományt, a közepe nem tiszta, a felbontás, a tere ....arról jobb, ha nem beszélek. Persze, lehet, hogy még nem hallottam igazán jó rendszert! Tudod, hogy valami hasonlatot találjak az érzésre, ez olyan, mintha egy jobb, hosszú időn át hallgatható, nem aggresszív audiofil szobai rendszer után elmész a barátodhoz/ismerősödhöz, feltesznek egy lemezt és dícsérned kell az új "hifi music center"-jük hangját. Felér egy kínzással!!! Még egy adalék: a hazai sztereó rádiócsatornák minősége is egy drágább rendszerbe való beruházás ellen szól...

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Autóhifi -> Milyen fejegységet?
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, ... 30, 31, 32  Következő
Ugrás:   

2 / 32 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.20 másodperc