Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2021.01.24. 00:02:17 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: smfcmxgrand
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 26052
Látogatók:
Vendégek: 384
Tagok: 3
Összesen: 387

Jelen lévő tagok:
01: sparta2
02: qqrique
03: wandor57

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - Nem indul elsőre

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul elsőre
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

3 / 18 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

kiwi

HozzászólásElküldve: 2006.10.16 16:46:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 61
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="Okun"]
david írta:
[="Okun"]quote

Sziasztok.

Na most ott tartunk a sztoriba, hogy minden reggel videóra veszem az indulási tüneteket, és ki fogom nekik írni egy cdre, meg ha tudom ide is feltöltöm, hogy had lássa mindenki milyen baja van, meg hogy ezek a balfaszok mivel nem bírnak. Most még nem írnám le a kereskedés nevét, de ha nem javul a szitu akkor még messzebb is elmegyek Van egy barátom, egy interetes autósujságnál, vele egyeztetek írjon egy cikket róluk.

Szóval ennyi.

Ha végre le tudom tölteni a fényképezőről a videót is Smile akkor fölteszem ide is.

üdv.

Okun

És aki nem olvasssa azt az internetes újságot?
Az vigye oda nyugodtan? Confused Question

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

AndrewBoy
Házigazda

HozzászólásElküldve: 2006.10.16 17:09:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 62
 Hozzászólás témája:

Én még azért nem húznám le a szervízt. Sőt...
A használati utasításban biztos benne van, hogy ha nem indul normálisa, megfullad gyújtás után vagy nagyon alacsony az alapjárat, vagy csak köszörül akkor finom gázzal kellene próbálkozni. Ez a hiba nálam is jelentkezik. Ez valszeg vezérlés hiba. Alapjárati szeleped nincs, mert tulajdonképpen egybe van a pillangószeleppel ami elektromos. Érdemes lenne azt megnézni, nem e koszos és a kis feszültség hatására nem tudja kinyitni a gép, viszont ha rálépsz a gázra nagyobb feszültség hatására erősebben próbálja meg és ki tudja nyitni.

Persze a szerviz menjen a sunyiba, mert nem akar dolgozni.

Egy új autónál persze ne legyen lerakódás a pillangószelepnél ami ilyenkor megdermed.

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 02:49:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 63
 Hozzászólás témája:

AndrewBoy írta:
Én még azért nem húznám le a szervízt. Sőt...
A használati utasításban biztos benne van, hogy ha nem indul normálisa, megfullad gyújtás után vagy nagyon alacsony az alapjárat, vagy csak köszörül akkor finom gázzal kellene próbálkozni. Ez a hiba nálam is jelentkezik. Ez valszeg vezérlés hiba. Alapjárati szeleped nincs, mert tulajdonképpen egybe van a pillangószeleppel ami elektromos. Érdemes lenne azt megnézni, nem e koszos és a kis feszültség hatására nem tudja kinyitni a gép, viszont ha rálépsz a gázra nagyobb feszültség hatására erősebben próbálja meg és ki tudja nyitni.

Persze a szerviz menjen a sunyiba, mert nem akar dolgozni.

Egy új autónál persze ne legyen lerakódás a pillangószelepnél ami ilyenkor megdermed.

Bocs, hogy én is belevauzom, de ez az alacsony feszültség dolog ötletesnek tűnik. Nekem is van hasonló jelenség, igaz a motor még sosem állt le.
De valószínűleg az elektronikus gázpedál indításkori alacsony feszültségszintje valóban lehet gond, hiszen ha kicsit is gázt adunk a motor magára talál és megfogja a fordszám esését. Ebben az esetben az a kérdés, hogy az alacsony jelszint miből adódhat és hogyan módosítható. Elképzelhető a jeladó beszereléskori alacsony jelszintű beállítása akár a pedálnál, akár a pillangószelep működtetésnél. Ezt azért a szervizben vszínűleg ha nagyon akarnák tudnák ellenőrizni, és apró véghelyzet korrekcióval állítani. Az ilyen típusú követő rendszerek pontossága nagyon sokszor függ az alaphelyzet beállításától, összeszabályozásától (repülőgéphajtóműveken legalábbis így van miért lenne itt másképp). Ezt vszínű a computer sosem fogja kiírni, mivel a pillangószelep alaphelyzetét fogja érzékelni egy adott feszültségszint alatt. Ezáltal így hibajel nem produkálható.
A pillangószelep szorulása nem valószínű, azért is mert a hiba több autónál jelentkezik, másrészt még valóban új motorokról van szó.
Érdekes lenne a pillangószelep állító kis motorra rámérni és annak a feszültségét figyelni indításkor és utána az igazolhatná, illetve elvethetné ezen megoldás realitását, de pontos műszer szükséges, mivel nem ismeretes a rendszer valós érzékenysége, így akár előfordulhat, hogy tizedvoltos pontosságú vezérlést kapunk.

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 07:04:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 64
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.

Nem akarok én senkinek sem jót, sem rosszat. De gondolj bele, ők is olvassák ezt gondolom, és ha leírom, akkor utánna még kell oda vigyem a kocsit, és nem hülyék, hogy ki volt. Ettől félek picit.

Vissza az elejére

taczel

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 09:28:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 65
 Hozzászólás témája:

otvoslajos írta:
AndrewBoy írta:

A pillangószelep szorulása nem valószínű, azért is mert a hiba több autónál jelentkezik, másrészt még valóban új motorokról van szó.

Márpedig előfordulhat lerakódás. Nekem nem hideg, hanem meleg motornál volt alapjárati problémám, erősen ingadozott és gyakran leállt a motor. A pillangószelepet alaposan kitakarították (átmosták) és megszűnt a gondom. Igaz, 55 e. km után jött ki a gond.

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 11:16:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 66
 Hozzászólás témája:

Sziasztok

Két dolgot akarok még írni, az első, hogy ma reggel, amikor szerintem igazán hideg volt, rendbe indullt, meg is lepett rendesen, most már tanácstalan vagyok. Gondoltam a benzinre is, mert pont tegnap este tankoltam tele, nem emiatt van-e. Viszont ami ellene szól, hogy mindig ennél a kútnál tankolok, tehát az előző tank is ebből volt.

A másik, hogy én nem igazán értek a kocsikhoz mechanikai szinten, tehát mit tudok tenni mást, mint hogy visszaviszem, és nézze meg a šzakemberˇ, és még jó, hogy őket hibáztatom miatta, hát kit? Ha a szeleppel van baj, bár azt se tudom hol van benne, találják ki és csinállják meg.
Vagy most nincs igazam?

Na akkor üdv.

Okun

taczel írta:
otvoslajos írta:
AndrewBoy írta:

Márpedig előfordulhat lerakódás. Nekem nem hideg, hanem meleg motornál volt alapjárati problémám, erősen ingadozott és gyakran leállt a motor. A pillangószelepet alaposan kitakarították (átmosták) és megszűnt a gondom. Igaz, 55 e. km után jött ki a gond.

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.10.17 15:15:23  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 67
 Hozzászólás témája:

Okun írta:
Sziasztok

Két dolgot akarok még írni, az első, hogy ma reggel, amikor szerintem igazán hideg volt, rendbe indullt, meg is lepett rendesen, most már tanácstalan vagyok. Gondoltam a benzinre is, mert pont tegnap este tankoltam tele, nem emiatt van-e. Viszont ami ellene szól, hogy mindig ennél a kútnál tankolok, tehát az előző tank is ebből volt.

A másik, hogy én nem igazán értek a kocsikhoz mechanikai szinten, tehát mit tudok tenni mást, mint hogy visszaviszem, és nézze meg a šzakemberˇ, és még jó, hogy őket hibáztatom miatta, hát kit? Ha a szeleppel van baj, bár azt se tudom hol van benne, találják ki és csinállják meg.
Vagy most nincs igazam?

Na akkor üdv.

Okun

Sztem akkor a legjobb megoldás a videofelvételeiddel meg a probléma részletes leírásával keresel egy másik szervízt, és meglátod ott mit mondanak Idea

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.11.03 08:25:08  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 68
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.

Gondolltam leírom a fejleményeket, alapjárati ingadozás ügyében. Kicstit megpróbálltam a szervízt sarokba szorítani, most éppen ott van az autó náluk(már 3szor ezzel a problémával Crying or Very sad ), de talán most, én optimista vagyok. Tegnap este vittem be, megmutattam a felvételt nekik, aztán mondtam, hogy ismerős e a dolog. Mondják nem, akkor jó mondom, mert a neten találltam egy cikket erről a problémárol, és egyértemlű lett számomra tudják miről beszélek.

Tehát, ma remélem kész lesz, és a téli gumikat is rá tudnám tetetni(persze isten ments hogy náluk), akkor ez egy tökéletes nap( Mint a Duran Duran Laughing Laughing )

Na szóval ennyi.

Üdv

okun

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.11.03 08:28:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 69
 Hozzászólás témája:

Okun írta:
Sziasztok.

Gondolltam leírom a fejleményeket, alapjárati ingadozás ügyében. Kicstit megpróbálltam a szervízt sarokba szorítani, most éppen ott van az autó náluk(már 3szor ezzel a problémával Crying or Very sad ), de talán most, én optimista vagyok. Tegnap este vittem be, megmutattam a felvételt nekik, aztán mondtam, hogy ismerős e a dolog. Mondják nem, akkor jó mondom, mert a neten találltam egy cikket erről a problémárol, és egyértemlű lett számomra tudják miről beszélek.

Tehát, ma remélem kész lesz, és a téli gumikat is rá tudnám tetetni(persze isten ments hogy náluk), akkor ez egy tökéletes nap( Mint a Duran Duran Laughing Laughing )
Na szóval ennyi.

Várjuk a fejleményeket Exclamation

Ja ha megtennéd a cikk lelőhelyét dobd már fel ide légyszi Wink

Üdv

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.11.03 12:06:56  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 70
 Hozzászólás témája:

Sziasztok

Ez nem olyan igazi szakértői cikk,a neten egy másik fórumon van fönnt valaki, aki leírta, ugyanezt a problémát, és hogy oda vitte hozzájuk, ennyi. Tehát már láttak ilyet.

Most úgy néz ki sikerúl a "Pörfikt déj" Laughing Laughing , mert megjött a téligumi is, meg ma visszakapom a gépsast is, szóval nem kell többet BKV.-val járni:))))

Üdv.

Okun

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.11.06 08:23:40  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 71
 Hozzászólás témája:

Sziasztok.

Remélem most írok ebbe a témába utóljára Laughing Laughing , mivel pénteken végre, hajlandóak voltak a szervízbe, a fentebb ecsetelt szabályozó házat kicseréllni, és azóta jól megy a gépsas. Kicsit cseszegetni kellett őket, és szerintetm ahatározottabb fellépéstől paráztak, ezért végre dolgoztak is. Az ügymenet még mindig a régi időket idézi, de legalább megmozdulltak végre:))

Plussz öröm, hogy a téli gumikat is föl rakattam, péntek este, szóval most már jöhet a télSmile))

Üdv.

Okun

Vissza az elejére

kigu

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 12:41:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 72
 Hozzászólás témája:

Nekem is előfordul, hogy csak második indítózásra indul. Ráadásul most elkezdte, hogy intenzívebb gázadáskor rángat, és mintha alapjáraton in néha megdöccen.
Múltkor dombnak felfele nagy gáznál még a motorhiba led is el kezdett villogni.
Tapasztalat?

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 12:46:44  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 73
 Hozzászólás témája:

kigu írta:
Nekem is előfordul, hogy csak második indítózásra indul. Ráadásul most elkezdte, hogy intenzívebb gázadáskor rángat, és mintha alapjáraton in néha megdöccen.
Tapasztalat?

Vidd szervízbe ellenőrzésre!!!

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

Max-r

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 13:01:20  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 74
 Hozzászólás témája:

kigu írta:
Tapasztalat?

Így elsőre alapjárat-szabályozó v. karterszívócső... mindenképpen ajánlott szervízbe menni, mert még nagyobb is lehet a baj...

Vissza az elejére

kigu

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 13:35:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 75
 Hozzászólás témája:

Köszi a válaszokat.
Most beszéltem pár szervízzel, csak az hajlandó megnézni jövő héten, ahol vettem, a többi csak hetekkel későbbre adna időpontot.
(Lehet, hogy egyszerűbb lenne az Assistance-ot hívni kapásból?)
Nem tudjátok, jár csereautó ilyenkor?

Max-r írta:
kigu írta:
Tapasztalat?

Így elsőre alapjárat-szabályozó v. karterszívócső... mindenképpen ajánlott szervízbe menni, mert még nagyobb is lehet a baj...

Vissza az elejére

Max-r

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 13:40:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 76
 Hozzászólás témája:

kigu írta:
Köszi a válaszokat.
Most beszéltem pár szervízzel, csak az hajlandó megnézni jövő héten, ahol vettem, a többi csak hetekkel későbbre adna időpontot.

Valahol olvastam, hogy nem jár csereautó, ha lábon megy be a verda.... Shocked

Hívhatod az Assistance-ot, hiszen 2006-os az autó... kutya kötelességük rendberakni...

Vissza az elejére

greek

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 15:36:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 77
 Hozzászólás témája:

Max-r írta:
kigu írta:
Köszi a válaszokat.

Hívhatod az Assistance-ot, hiszen 2006-os az autó... kutya kötelességük rendberakni...

csereauto csak akkor jár ha tréler viszi be az autot a szervízbe.saját lábon már nem menne.

Vissza az elejére

Max-r

HozzászólásElküldve: 2006.11.17 16:09:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 78
 Hozzászólás témája:

greek írta:
Max-r írta:
kigu írta:
Köszi a válaszokat.

csereauto csak akkor jár ha tréler viszi be az autot a szervízbe.saját lábon már nem menne.

Akkor jól emlékeztem... Cool Wink

Vissza az elejére

taczel

HozzászólásElküldve: 2006.11.19 22:11:18  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 79
 Hozzászólás témája:

Én is megerősítem. Céges - garis autónál úgy sikerült csere autót intézni, hogy a szervízből ki kellett menni egy pár utcányira, onnan felhívni az assistance szolgálatot, ők küldtek egy autómentőt, majd másfél óra múlva vissza is érkezett a kocsi a szervízbe, ahol korábban már járt is. Smile Nekem agyrémnek tűnik ez a rendszer. Twisted Evil Egyszer szívesen meghallgatnám az okát. Shocked

Vissza az elejére

kigu

HozzászólásElküldve: 2006.11.20 09:54:59  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 80
 Hozzászólás témája:

No bakker, meglett a baj. Gondoltam ránézek a motortérre, bár túl sok reményt nem tápláltam. Hát azt látom, hogy a második hengernéll kb 2 centivel feljebb van a gyújtókábel vége, mint a többinél. Gyakorlatilag ki volt ugorva a helyéről, éppen csak benn volt a lyukban.
Visszanyomtam, próbaút, és minden tökéletes.
Nemtom hogy tudott ez kirázódni, gondolom eredetileg sem volt benne rendesen (most van 2800 km az autóban)
Gondolom, azért áthúzott a gyertyához némi áram, csak kicsi volt a szikra, és ilyenkor csak 3 hengerrel jártam. Csak azt szeretném tudni, mit történik ilyenkor azzal a benzinnel, ami nem ég el. Remélem nem csinált bajt.

Azért elviszem a szervizbe, nézzenek rá, meg dugják rá a komputert. Gondolom, azt a bizonyos gyertyát sem ártana megnézni.

Max-r írta:
kigu írta:
Tapasztalat?

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.11.20 10:10:05  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 81
 Hozzászólás témája:

kigu írta:
No bakker, meglett a baj. Gondoltam ránézek a motortérre, bár túl sok reményt nem tápláltam. Hát azt látom, hogy a második hengernéll kb 2 centivel feljebb van a gyújtókábel vége, mint a többinél. Gyakorlatilag ki volt ugorva a helyéről, éppen csak benn volt a lyukban.
Nemtom hogy tudott ez kirázódni, gondolom eredetileg sem volt benne rendesen (most van 2800 km az autóban)
Gondolom, azért áthúzott a gyertyához némi áram, csak kicsi volt a szikra, és ilyenkor csak 3 hengerrel jártam. Csak azt szeretném tudni, mit történik ilyenkor azzal a benzinnel, ami nem ég el. Remélem nem csinált bajt.

Azért elviszem a szervizbe, nézzenek rá, meg dugják rá a komputert. Gondolom, azt a bizonyos gyertyát sem ártana megnézni.

Max-r írta:
kigu írta:
Tapasztalat?

Az a bizonyos el nem égett benzin távozik a kipufogón, de nem nagyon tesz jót a katalizátornak, főképp ha ott ég el.
A problémát elmondva én meglátogatnám a szervízt egy motorellenőrzésre, jobb mint ha később lesz belőle baj. Wink

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

kigu

HozzászólásElküldve: 2006.11.20 16:18:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 82
 Hozzászólás témája:

Most voltam a szervizben, jobban megnézve látszik, hogy valami egér/nyest megrágta a gyújtáskábel gumis végét, valószínűleg akkor túrta ki a helyéről.
Csak tudnám, hogy a fenébe tudom elriasztani. (A szervizes kutyát javasolt...)

otvoslajos írta:
kigu írta:

Az a bizonyos el nem égett benzin távozik a kipufogón, de nem nagyon tesz jót a katalizátornak, főképp ha ott ég el.
A problémát elmondva én meglátogatnám a szervízt egy motorellenőrzésre, jobb mint ha később lesz belőle baj. Wink

Vissza az elejére

Learjet

HozzászólásElküldve: 2006.11.20 19:55:24  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 83
 Hozzászólás témája:

kigu írta:
Most voltam a szervizben, jobban megnézve látszik, hogy valami egér/nyest megrágta a gyújtáskábel gumis végét, valószínűleg akkor túrta ki a helyéről.
Csak tudnám, hogy a fenébe tudom elriasztani. (A szervizes kutyát javasolt...)

Lehet kapni szprét és elektromos kütyüt is ami zavarja az ilyen rágcsálókat Exclamation

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
/Woody Allen/

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.11.21 16:12:19  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 84
 Hozzászólás témája: A Golgotám

Sziasztok.

Na szóval, most már ott tartok, hogy néha a sírás folytogat Laughing , mert még mindig semmi. A mult héten a hiba ugyan az, mint eddig, reggeli indítás, alapjárat akadozik, rángat a kocsi. A kormányt kétszer lefejeltem dühömbe, aztán felhívtam egy másik kereskedést, a régire szarok, ezek balfaszok.
Bejelentkeztem tegnapra, fogadtak is, tök kedvesek, reggel 8ra mentem, othagytam a gépsast, 10kor már hív is a fickó, megvan a hiba, mert valami panelon a 103 lábból 2 rossz, és cseréllték is. Mehetek érte. Odaérek, minden szimpi a fickó kedves, átveszem a kulcsot, és kimegyek a kocsihoz. Az első megdöbbenés: Ezek kívül belül lemosták, kitakarították nekem. Örömömbe majdnem visszamentem, hogy mondjam, ez aztán ügyfélcsalogató. Sajna eddig a pozitív dolgok, ma reggel, meginnt, hozta a hibát, k.va életbe, tényleg gondolozok, hogy eladom Crying or Very sad Crying or Very sad .
Hívom a szervízt, jövőhétre kaptam ujbóli időpontot, és most már 1 hétig ott kell hagyni. Most nagyon bízok Surprised
Azért azt el kell mondani, hogy ez az új kereskedés tök korrekt, nem lázadozik, meg rinyál mint aki eladta. Eddig nekem pozitív, csak csinállnák is meg

Üdv.

Okun

Vissza az elejére

Lala
Területi képviselő
Moderátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2006.11.21 19:42:34  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 85
 Hozzászólás témája: Re: A Golgotám

Okun írta:
Sziasztok.

Na szóval, most már ott tartok, hogy néha a sírás folytogat Laughing , mert még mindig semmi. A mult héten a hiba ugyan az, mint eddig, reggeli indítás, alapjárat akadozik, rángat a kocsi. A kormányt kétszer lefejeltem dühömbe, aztán felhívtam egy másik kereskedést, a régire szarok, ezek balfaszok.
Bejelentkeztem tegnapra, fogadtak is, tök kedvesek, reggel 8ra mentem, othagytam a gépsast, 10kor már hív is a fickó, megvan a hiba, mert valami panelon a 103 lábból 2 rossz, és cseréllték is. Mehetek érte. Odaérek, minden szimpi a fickó kedves, átveszem a kulcsot, és kimegyek a kocsihoz. Az első megdöbbenés: Ezek kívül belül lemosták, kitakarították nekem. Örömömbe majdnem visszamentem, hogy mondjam, ez aztán ügyfélcsalogató. Sajna eddig a pozitív dolgok, ma reggel, meginnt, hozta a hibát, k.va életbe, tényleg gondolozok, hogy eladom Crying or Very sad Crying or Very sad .
Hívom a szervízt, jövőhétre kaptam ujbóli időpontot, és most már 1 hétig ott kell hagyni. Most nagyon bízok Surprised
Azért azt el kell mondani, hogy ez az új kereskedés tök korrekt, nem lázadozik, meg rinyál mint aki eladta. Eddig nekem pozitív, csak csinállnák is meg
Üdv.
Okun

Szerintem ennyire szélsőséges esetet még nem írt senki, és gondolom a szervizek sem véletlenül szívnak vele, valami mocskos rejtett hiba lehet és nagyot fog mindenki sóhajtani, ha meglesz mi a baja.
De ha fennáll tartósan előbb utóbb csak kapsz egy új motorvezértlést komplett, vagy egy új motort.
Ettől még gondolom nem kell eladni, de az tutira nagyon bosszantó, hogy ilyen az autó. Reméljük hamarosan megoldódik a dolog. Rolling Eyes

Klubkártyás partnercégek

Vissza az elejére

Learjet

HozzászólásElküldve: 2006.11.21 21:02:15  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 86

otvoslajos írta:
Okun írta:
Sziasztok.

Üdv.
Okun

Szerintem ennyire szélsőséges esetet még nem írt senki, és gondolom a szervizek sem véletlenül szívnak vele, valami mocskos rejtett hiba lehet és nagyot fog mindenki sóhajtani, ha meglesz mi a baja.
De ha fennáll tartósan előbb utóbb csak kapsz egy új motorvezértlést komplett, vagy egy új motort.
Ettől még gondolom nem kell eladni, de az tutira nagyon bosszantó, hogy ilyen az autó. Reméljük hamarosan megoldódik a dolog. Rolling Eyes

És várjuk a további fejleményeket Exclamation

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
/Woody Allen/

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.11.22 07:56:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 87

Ettől még gondolom nem kell eladni, de az tutira nagyon bosszantó, hogy ilyen az autó. Reméljük hamarosan megoldódik a dolog. Rolling Eyes[/quote]

És várjuk a további fejleményeket Exclamation[/quote]

Sziasztok.

Most még csak annyi a fejlemény, hogy azt tervezem, bérletet vegyek a jövőhétre, vagy elég a gyüjtőjegy Twisted Evil

Siralmas Crying or Very sad

Üdv

Okun

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.11.30 20:21:07  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 88

Sziasztok

Na szóval, ma elhoztam a kocsit a szerelőtől, egy hétig volt ott, és állitólag tesztelgették, és meg is csinállták. Na most jöttem haza melóból, és a hiba meginnt megvan. Tanácstalan vagyok, hova kihez fordulljak, mert szopatva vagyok de rendesen, legalább is úgy érzem.

Hétfőn megyek vissza, de minek????

Üdv

Okun

Vissza az elejére

Tcvit

HozzászólásElküldve: 2006.11.30 22:28:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 89

Egy off-os géppel én is így jártam. Ott is már majdnem mindent kicseréltek, mire rájöttek, hogy mi lehet az oka. Kb. 30 filléres benzinnyomás érzékelőt kellett cserélni. Annak kellett volna korrekt értékeket továbbítani a vezérlő elektronikának. Csak hát hidegen egy kicsit más volt a karaterisztikájam, amit nem tudtak pontosan bemérni. Pedig már ott tartottak, hogy a teljes motorvezérlő elektronikát kicserélik! Rolling Eyes Aztán jött a nagy ötlet - gondolok a központból -, hogy mit kellene cserélni.

Okun írta:
Sziasztok

Na szóval, ma elhoztam a kocsit a szerelőtől, egy hétig volt ott, és állitólag tesztelgették, és meg is csinállták. Na most jöttem haza melóból, és a hiba meginnt megvan. Tanácstalan vagyok, hova kihez fordulljak, mert szopatva vagyok de rendesen, legalább is úgy érzem.

Hétfőn megyek vissza, de minek????

Üdv

Okun

Vissza az elejére

Okun

HozzászólásElküldve: 2006.12.03 21:14:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 90

[quote="Tcvit"]Egy off-os géppel én is így jártam. Ott is már majdnem mindent kicseréltek, mire rájöttek, hogy mi lehet az oka. Kb. 30 filléres benzinnyomás érzékelőt kellett cserélni. Annak kellett volna korrekt értékeket továbbítani a vezérlő elektronikának. Csak hát hidegen egy kicsit más volt a karaterisztikájam, amit nem tudtak pontosan bemérni. Pedig már ott tartottak, hogy a teljes motorvezérlő elektronikát kicserélik! Rolling Eyes Aztán jött a nagy ötlet - gondolok a központból -, hogy mit kellene cserélni.

[quote="Okun"]Sziasztok

Sziasztok

Na, most már a tököm ki van a fordal, meg a hozzájuk tartozó szervizgárdával.
Most jöttem haza prágából, és csak autópályán 130 km/h mellett 10 literes folyasztást produkállt. Gondolom, a kis állitgatás amit csütörtökön csinálltak vele, persze a hibát nem tudták megcsinállni, de most kb 5000 Ft ot vesztettem, ezen, mert ők nagyokosok elcseszik nekem. Már hivtam őket pénteken, akkor még csak azért, hogy a hiba megint adott, én nem csinállták meg. Dec 11re adtak időpontot, hogy kicserélik mostmár végre azt amit kell, de holnap reggel bemegyek, mert ez igy már nem mehet tovább. A hét második felében is hosszabb utam lenne, és akkora ezt meg kell csinálli.

Szóval most már unom, és ki kell mondjam, bánom, hogy fordot vettem.
Sajnálom srácok, de egy rajongót elvesztettetek Very Happy

Azért persze irom a fejeleményeket.

Üdv

Okun

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> Ford Focus 2 meghibásodások, szervízelési kérdések -> Nem indul elsőre
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4 ... 16, 17, 18  Következő
Ugrás:   

3 / 18 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.31 másodperc