Üdvözöl a(z) Magyar Ford Focus Klub
Címlap  ·  Saját beállítások  ·  Letöltések  ·  Fórum 2020.08.07. 05:29:03 

Főmenü
 Hírek, cikkek :
 Címlap
 Régebbi cikkek, írások
 Keresés

Tagok :
 Új tagoknak
 Klubtagoknak (zártkörű)
 Tagok listája
 Saját beállítások
 Üzenetek

Közösség :
 Fórum
 Észrevétel küldése
 Hasznos linkek
 Fotóalbum
 Online bolt
 Apróhirdetés
 Letöltések
 Rendszámkereső
 Userbar generátor

Adatok :
 Klubtérkép
 Top 10

Hirdetés

Felhasználók
Üdvözlet, Vendég
Felhasználónév
Jelszó
(Regisztráció)
Felhasználók:
Legutóbbi: Deka
Mai: 0
Tegnapi: 1
Összesen: 25828
Látogatók:
Vendégek: 437
Tagok: 0
Összesen: 437

fordfocus.hu :: Téma megtekintése - C-Max motorteljesítmény csökkenés

Control Panel

ProfilProfil   Üzeneteid olvasásához jelentkezz beÜzeneteid olvasásához jelentkezz be   BelépésBelépés Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   Felhasználó listaFelhasználó lista   CsoportokCsoportok 

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> C-Max meghibásodások, szervízelési kérdések -> C-Max motorteljesítmény csökkenés
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Ugrás:   

FIGYELEM!

A fórumozók személyes adatait csak belépés után láthatod!

6 / 10 oldal
 Szerző
Üzenet Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  

blaze

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 11:14:51  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 151
 Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
Sziasztok!

Van nekem egy 1.6TDCI Ford C-maxom G8DA motorkóddal 2005-ös évjáratú.Valamelyik nap mentem az autópályán és az autó egy pillanatra megtorpant,azóta kb 500km alatt ez még 8-10 alkalommal előfordult,főleg terhelés alatt.Hibajelzés nincs,a jelenség után minden ment rendben,aztán 50Km múlva megint egy pillanatra kihagyott a motor.Üzemanyag szűrőt cserélek a hét végén mert az amúgy is időszerű,de gyanítom hogy más lesz a gond.Egr-re is gondoltam de nincs motorlámpa ikon se semmi.Esetleg van ötlet hogy mi lehet?Még a porlasztó is eszembe jutott,dem azt hiszem ott is lenne hibaüzenet.

EGR lesz az a tippem.
EGR-re nézess rá mielőbb.

Köszönöm a választ,cserében kell gondolkozni vagy próbáljam meg tisztítani?

elviekben lehet tisztítani is, nekem cserélni kellett, mert teljesen meghalt. (kintről vettem meg ebay - fele áron mint itthon)

meg is találtam,ilyet vettél?
http://www.ebay.com/itm/AGR-VENTIL-MIT-DICHTUNG-FORD-FIESTA-5-JH-JD-04-FOCUS-C-MAX-1-6-/390919031306?pt=DE_Autoteile&hash=item5b04970a0a&vxp=mtr

Fejből meg nem mondom, valami ilyen rémlik
EGR

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése

halkan

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 16:55:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 152
 Hozzászólás témája:

blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
Sziasztok!

Van nekem egy 1.6TDCI Ford C-maxom G8DA motorkóddal 2005-ös évjáratú.Valamelyik nap mentem az autópályán és az autó egy pillanatra megtorpant,azóta kb 500km alatt ez még 8-10 alkalommal előfordult,főleg terhelés alatt.Hibajelzés nincs,a jelenség után minden ment rendben,aztán 50Km múlva megint egy pillanatra kihagyott a motor.Üzemanyag szűrőt cserélek a hét végén mert az amúgy is időszerű,de gyanítom hogy más lesz a gond.Egr-re is gondoltam de nincs motorlámpa ikon se semmi.Esetleg van ötlet hogy mi lehet?Még a porlasztó is eszembe jutott,dem azt hiszem ott is lenne hibaüzenet.

EGR lesz az a tippem.

elviekben lehet tisztítani is, nekem cserélni kellett, mert teljesen meghalt. (kintről vettem meg ebay - fele áron mint itthon)

http://www.ebay.com/itm/AGR-VENTIL-MIT-DICHTUNG-FORD-FIESTA-5-JH-JD-04-FOCUS-C-MAX-1-6-/390919031306?pt=DE_Autoteile&hash=item5b04970a0a&vxp=mtr

EGR

Üdv. Egyszer nekem is megadta magát a vas volt benne kb:100 ezer km. Minden előjel nélkül 110-es tempónál leállt, az autómentő vidáman dudálgatott meg integet a szembejövő sávban. Azt hitte lesz egy jó zsíros fuvar :D .
A lényeg, hogy leállt az autó és utána nem indult el vontatni kellett a szervizbe szervo nélkül meg minimális fékkel. Hibakód EGR szelep. Telefon a magyar szervizeknek, 75-110 ezerig kaptam árajánlatot. Barátom megrendelte az eBay-en, postával volt cirka 42 ezer huf.

Vissza az elejére

blaze

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 18:28:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 153
 Hozzászólás témája:

halkan írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
Sziasztok!

EGR lesz az a tippem.

EGR

Üdv. Egyszer nekem is megadta magát a vas volt benne kb:100 ezer km. Minden előjel nélkül 110-es tempónál leállt, az autómentő vidáman dudálgatott meg integet a szembejövő sávban. Azt hitte lesz egy jó zsíros fuvar Very Happy .
A lényeg, hogy leállt az autó és utána nem indult el vontatni kellett a szervizbe szervo nélkül meg minimális fékkel. Hibakód EGR szelep. Telefon a magyar szervizeknek, 75-110 ezerig kaptam árajánlatot. Barátom megrendelte az eBay-en, postával volt cirka 42 ezer huf.

Nekem is ez volt. Pályán 130-nál rántott egy nagyot és leállt szépen lassan. Servo hibát írt ki, ezért Bagoly mester tanácsára a csatlakozót befújtam WD40-nel , 1x 2x elindult még az autó de olyan 100-nál letiltott, levette a teljesítményt.
Nekem is autómentő, EGR kikötés és úgy tudtam feljönni Nyíregyházáról - 1 nap szabi.
80 ezertől kaptam ajánlatot én is, hogy rendelni kell meg minden. Angol Ebay-ről 2 nap alatt itt volt 40 ezerből , és Bagoly mester kicserélte.

Vissza az elejére

Xturics

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 18:52:02  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 154
 Hozzászólás témája:

blaze írta:
halkan írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
Sziasztok!

EGR lesz az a tippem.

EGR

Üdv. Egyszer nekem is megadta magát a vas volt benne kb:100 ezer km. Minden előjel nélkül 110-es tempónál leállt, az autómentő vidáman dudálgatott meg integet a szembejövő sávban. Azt hitte lesz egy jó zsíros fuvar Very Happy .

Nekem is ez volt. Pályán 130-nál rántott egy nagyot és leállt szépen lassan. Servo hibát írt ki, ezért Bagoly mester tanácsára a csatlakozót befújtam WD40-nel , 1x 2x elindult még az autó de olyan 100-nál letiltott, levette a teljesítményt.
Nekem is autómentő, EGR kikötés és úgy tudtam feljönni Nyíregyházáról - 1 nap szabi.
80 ezertől kaptam ajánlatot én is, hogy rendelni kell meg minden. Angol Ebay-ről 2 nap alatt itt volt 40 ezerből , és Bagoly mester kicserélte.

Nem kötötték ki az EGR szelepet?

Vissza az elejére

blaze

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 19:54:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 155
 Hozzászólás témája:

Xturics írta:
blaze írta:
halkan írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
blaze írta:
paulkaresz írta:
Sziasztok!

EGR lesz az a tippem.

EGR

Nem kötötték ki az EGR szelepet?

Véglegesen nem, csak addig amig nem volt meg az új EGR-em, hogy tudjak autózni.

Vissza az elejére

Xturics

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 20:17:32  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 156
 Hozzászólás témája:

és az idő alatt dobott hibakódot?

Vissza az elejére

blaze

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 21:30:43  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 157
 Hozzászólás témája:

Xturics írta:
és az idő alatt dobott hibakódot?

Nem. Nem volt hibakód, csak néha 2-3 sebességben picit ingadozott az alapjárat.

Vissza az elejére

percy
Moderátor

Érvényes: 2030.12.31.

HozzászólásElküldve: 2015.01.08 22:40:52  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 158
 Hozzászólás témája:

Nem zavar benneteket mikor beidézitek (teljesen feleslegesen) a fél topikot? Wink
Több infó a hozzászólások szerkesztéséről lásd: Hozzászólások a fórum témaköreihez
Köszi!!!

percy

Vissza az elejére

fodor76

HozzászólásElküldve: 2015.03.11 19:46:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 159
 Hozzászólás témája:

sziasztok
kérdésem volna hozzátok. 2004 évjáratú 1.8 benzin c-max-ba van benzin szürő,és hol helyezkedik el?
köszi előre is

Vissza az elejére

emmedem

HozzászólásElküldve: 2015.03.12 05:39:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 160
 Hozzászólás témája:

fodor76 írta:
sziasztok
... 2004, 1.8 benzin c-max, benzin szürő?...köszi

Szia!
CSDB/CSDA-ban nincs cserélhető szűrő sajnos. A szivattyúban van a tankban. Sad
Az hogy a szivattyúban cserélhető-e, nemtudom. Eddig még egyik szerelő sem adott egyértelmű választ az esetleges cserélhetőségét illetően. "Vegyél új pumpát..."
üdv.

Vissza az elejére

Mézi
Portálbuherátor

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.03.12 09:23:04  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 161
 Hozzászólás témája:

fodor76 írta:
sziasztok
kérdésem volna hozzátok. 2004 évjáratú 1.8 benzin c-max-ba van benzin szürő,és hol helyezkedik el?
köszi előre is

Nincs külön szűrő. Maga a szivattyú szűri az üzemanyagot.

Bár mondjuk ennek a kérdésnek nem itt lenne a helye.

FordEtis szerviztervezet | Ford Focus kezelési útmutatók | Elektronikus alkatrész-katalógus
Doppingmentes táplálékkiegészítők:

Vissza az elejére

banai80

HozzászólásElküldve: 2015.03.15 21:09:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 162
 Hozzászólás témája: Ford focus C-max 2007-es évjárat diesel

Sziasztok!
Van egy 2007-es évjáratú 1995 cm3 TDCI focus Cmax-unk. Problémánk a kocsival, hogy 3-500 km-enként elkezd rángatni /dadogni/ a motor. Utána nagyobb gázadásokkal lassan elmúlik. Szakszervízben nem tudták megállapítani a hibát.
Köszönöm a segítségeteket!

Vissza az elejére

paulkaresz

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 08:13:22  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 163
 Hozzászólás témája:

Jó reggelt!

A problémám továbbra is fennáll(2005,1.6TDCI,109LE)üzemanyagszűrő és EGR szelep cserélve.Az autó intenzív gázadáskor néha megtorpan,ma reggel a tegnapi csere után a sárga motordiag lámpa nem aludt el.Szeretmék segítséget kérni oylantól aki megmondaná hogy mi okozza a problémát.Személy szerint lamdaszondára gyanakszom,de szeretném kiolvastatni a hibakódokat,nem szeretnék felesleges kiadást.Az EGR szelep cseréjét nem bánom mert már 280e km van az autóban,valószínű az lett volna a következő,de többet hiába nem szívesen költenék.Én budán dolgozom,de munka után(17h)Budapesten, Pest megye nyugati felén,esetleg Fejér megyében tudnám megmutatni az autót.

Legutóbb paulkaresz szerkesztette (2015.03.30 10:05:17), összesen 2 alkalommal

Vissza az elejére

blaze

Fogyasztás:

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 08:22:01  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 164
 Hozzászólás témája:

paulkaresz írta:
Jó reggelt!

A problémám továbbra is fennáll,üzemanyagszűrő és EGR szelep cserélve.Az autó intenzív gázadáskor néha megtorpan,ma reggel a tegnapi csere után a sárga motordiag lámpa nem aludt el.Szeretmék segítséget kérni oylantól aki megmondaná hogy mi okozza a problémát.Személy szerint lamdaszondára gyanakszom,de szeretném kiolvastatni a hibakódokat,nem szeretnék felesleges kiadást.Az EGR szelep cseréjét nem bánom mert már 280e km van az autóban,valószínű az lett volna a következő,de többet hiába nem szívesen költenék.Én budán dolgozom,de munka után(17h) Pest megye nyugati felén,esetleg Fejér megyében tudnám megmutatni az autót.

Legjobb döntésed az lenne ha Gödre elzarándokolnál az ESS Motor-hoz.
#1 Focus-os hazánkban ! Idea

Vissza az elejére

paulkaresz

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 08:24:28  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 165
 Hozzászólás témája:

Én is gondoltam már rá,de nem lehet összeegyeztetni mert úgy tudom hétvégén nem dolgoznak,emiatt meg nem zárhatom be a boltot.

Vissza az elejére

Xturics

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 09:25:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 166
 Hozzászólás témája:

paulkaresz írta:
Jó reggelt!

A problémám továbbra is fennáll(2005,1.6TDCI,109LE)üzemanyagszűrő és EGR szelep cserélve.Az autó intenzív gázadáskor néha megtorpan,ma reggel a tegnapi csere után a sárga motordiag lámpa nem aludt el.Szeretmék segítséget kérni oylantól aki megmondaná hogy mi okozza a problémát.Személy szerint lamdaszondára gyanakszom,de szeretném kiolvastatni a hibakódokat,nem szeretnék felesleges kiadást.Az EGR szelep cseréjét nem bánom mert már 280e km van az autóban,valószínű az lett volna a következő,de többet hiába nem szívesen költenék.Én budán dolgozom,de munka után(17h) Pest megye nyugati felén,esetleg Fejér megyében tudnám megmutatni az autót.

MAF szenzort takaritsd meg féktisztitóval

Vissza az elejére

paulkaresz

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 09:32:17  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 167
 Hozzászólás témája:

megpróbálom,köszönöm a tippet.

Vissza az elejére

Xturics

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 09:47:13  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 168
 Hozzászólás témája:

paulkaresz írta:
megpróbálom,köszönöm a tippet.

Egyébként gondolod hozzá is taníttatták/felprogramozták a szelepet nem csak cserélték igaz? Mert akkor kb semmit nem értél vele.

Vissza az elejére

paulkaresz

HozzászólásElküldve: 2015.03.30 09:53:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 169
 Hozzászólás témája:

A szelep biztosan ki van cserélve,de nem tudom hogy alaphelyzetbe lett-e állítva.Többek között emiatt keresek valakit hogy a hibakódokat megnézze,ha szükséges akkor az EGR-t állítsa be.Azt nem írtam hogy természetesen nem ingyen kérem a segítséget.

Vissza az elejére

navaratna

HozzászólásElküldve: 2015.04.12 19:33:10  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 170
 Hozzászólás témája:

Lenne egy 2008-as 1.6tdci C-max-om.
60-nál négyesbe, 120-nál ötösbe erősebb gázadásnál erőtlen egy darabig a motor és kicsit beráz a kaszni is.Amint emelkedik egy kicsit a fordulatszám egyből minden rendbe jön.
Ha jól kihúzatom és úgy váltok nincs hiba.
Féltengelyre gyanakodtunk szervízbe három garnitúra bontott féltengely csere után is csinálta a híbát.Cseréltünk motortartó bakot de hiába.
Lendkeréknek nincs hangja inditáskor leállításkor.
Egr szelep okozhat ilyen jellegű hibát?
Valakinek lenne valamilyen tippje?
Hátha megoldodna még el nem jutok Göd-re. (Ne laknék olyan messze)

Vissza az elejére

Xturics

HozzászólásElküldve: 2015.04.12 20:26:45  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 171
 Hozzászólás témája:

paulkaresz írta:
A szelep biztosan ki van cserélve,de nem tudom hogy alaphelyzetbe lett-e állítva.Többek között emiatt keresek valakit hogy a hibakódokat megnézze,ha szükséges akkor az EGR-t állítsa be.Azt nem írtam hogy természetesen nem ingyen kérem a segítséget.

Ez egy ELM adatkábellel otthon is elvégezhető ForScan programmal. Navaratnanak pedig szintén MAF szenzor tisztitást ajánlanék. És természetesen EGR is csinálhat ilyet... leginkább az..

Vissza az elejére

Tis30

HozzászólásElküldve: 2015.05.06 23:50:33  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 172
 Hozzászólás témája:

Sziasztok! A problémám a következő 3 hónapja vásárolt 2006os C-MAX 2.0 TDCI 136 le első 5-6000 kilométeren hibátlanul működött, majd egyszer gondolt egyet és 210-nél (Németországban) elment az ereje az autónak hiába nyomtam a gázpedált nem reagált egyáltalán, inkább fulladt a motor ha a gázt nyomtam. Majd autópályáról le kocsi leállít újraindít és tökéletesen ment tudni kell hogy előtte lkw-s gázolajat tankoltam... autószerelő azt mondta az a gond rátankoltam kútnál majd egy ideig nem jelentkezett ez a probléma, majd újra előjött többször is! Azt javasolták cseréljek gázolajszűrőt, ez megtörtént a jelenség annyiban változott, hogy nem úgy ment el az erő mint eddig, hanem elmegy elveszem a gázt majd ráléptem megint és nem volt baja, mintha semmi sem történt volna, majd tegnap este szintén egy gyors hazaút során autópályáról le majd 1 kilométeren belül nagy durranás az autó hangja megváltozott és erőtlen lett lenyomott egy csövet (nem tudom hogy hívják de a motor elején van és vastag) ezt vissza tettem, viszont azóta kb 2800as fordulatig van erő aztán meg szinte semmi és egyenletes gáznál pedig rángat az autó hibát pedig nem jelez. Elég sokat használom az autót ezért számomra fontos lenne hogy megfelelően működjön. 217000 km vel vettem és még 10000et beletettem. Előre is köszönöm a hasznos hozzá szólásokat!

Vissza az elejére

fokidebi

HozzászólásElküldve: 2015.05.07 07:02:47  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 173
 Hozzászólás témája:

Tis30 írta:
Sziasztok! A problémám a következő 3 hónapja vásárolt 2006os C-MAX 2.0 TDCI 136 le első 5-6000 kilométeren hibátlanul működött, majd egyszer gondolt egyet és 210-nél (Németországban) elment az ereje az autónak hiába nyomtam a gázpedált nem reagált egyáltalán, inkább fulladt a motor ha a gázt nyomtam. Majd autópályáról le kocsi leállít újraindít és tökéletesen ment tudni kell hogy előtte lkw-s gázolajat tankoltam... autószerelő azt mondta az a gond rátankoltam kútnál majd egy ideig nem jelentkezett ez a probléma, majd újra előjött többször is! Azt javasolták cseréljek gázolajszűrőt, ez megtörtént a jelenség annyiban változott, hogy nem úgy ment el az erő mint eddig, hanem elmegy elveszem a gázt majd ráléptem megint és nem volt baja, mintha semmi sem történt volna, majd tegnap este szintén egy gyors hazaút során autópályáról le majd 1 kilométeren belül nagy durranás az autó hangja megváltozott és erőtlen lett lenyomott egy csövet (nem tudom hogy hívják de a motor elején van és vastag) ezt vissza tettem, viszont azóta kb 2800as fordulatig van erő aztán meg szinte semmi és egyenletes gáznál pedig rángat az autó hibát pedig nem jelez. Elég sokat használom az autót ezért számomra fontos lenne hogy megfelelően működjön. 217000 km vel vettem és még 10000et beletettem. Előre is köszönöm a hasznos hozzá szólásokat!

Nekem a múlt héten csinálta egyszer. Rátettem műszerre és a DPF volt eltömődve. Mentem vele egy kört főúton. Azóta nem csinálta. Viszont nekem is rángat a motor 1600-2000 fordulat között de csak ha én nyomom a gázt. Tempomatnál nem rángat. Mi lehet a gond?

Vissza az elejére

percy
Moderátor

HozzászólásElküldve: 2015.05.07 16:17:55  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 174
 Hozzászólás témája:

Tis30 írta:
Sziasztok! A problémám a következő 3 hónapja vásárolt 2006os C-MAX 2.0 TDCI 136 le első 5-6000 kilométeren hibátlanul működött, majd egyszer gondolt egyet és 210-nél (Németországban) elment az ereje az autónak ....
Szerintem nem ekkora sebességekre van "rendszeresítve", tán próbáld kímélve használni, főleg ha továbbra is használni szeretnéd. Szvsz.

percy

Vissza az elejére

gabeszta

HozzászólásElküldve: 2016.02.21 12:14:00  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 175
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

A problémám a következő:
2005-ös C-max 1.6 Tdci (109-es) jelenleg "szívódízelként" üzemel, átlagfogyasztás 8,3!!!!, nyomaték minimális, hibakód nincs...
Cseréltünk izzítógyertyákat, mert az Ivanicsnál kiderítették hogy szervízmódban utazgatok vele elvileg az izzítók miatt, csere után hibakódok törlése megtörtént, de nem változott semmi.. Sad
Cserélve lett légtömegmérő, turbó, EGR tisztítás, turbócső nem repedt.
Esetleges ötletek?
Köszi a válaszokat.

Vissza az elejére

wajois

HozzászólásElküldve: 2016.05.03 08:57:29  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 176
 Hozzászólás témája: Engine system fault

Sziasztok!

Olvastam sok hasonlót, de nem ismertem rá a sajátomra, ami a következő:
Elmúlt héten tapasztaltam, hogy 1,2 fokozatban intenzív gyorsításkor meg-megtorpan az autó, szinte észrevehetetlen, de nem volt korábban. Aztán ahogy ez feltűnt, rá pár napra terhelésen 3000 fölé forgatva a motort (3. fokozatban vagy felette) piros lámpa, és engine system fault felirat, elveszi a nyomatékot, nem gyorsul, és kb 90 km/h a teteje. Motor le/fel hibajelzés eltűnik, szépen megy, de megint csak 3000-ig. Hibakód olvasás alapján alacsony turbó nyomás. 220e Km van a 2005 ös autóban, 8 éve használom, turbót óvom, 90 LE-s változat, 1.6 tdci. Ha valóban turbó lenne, akkor miért csak 3000 fölött jelentkezik? Ha van valakinek tapasztalata, kérlek jelezze. Köszönöm

Vissza az elejére

Car-ak

HozzászólásElküldve: 2016.05.03 09:43:12  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 177
 Hozzászólás témája: Re: Engine system fault

wajois írta:
Sziasztok!

Olvastam sok hasonlót, de nem ismertem rá a sajátomra, ami a következő:
Elmúlt héten tapasztaltam, hogy 1,2 fokozatban intenzív gyorsításkor meg-megtorpan az autó, szinte észrevehetetlen, de nem volt korábban. Aztán ahogy ez feltűnt, rá pár napra terhelésen 3000 fölé forgatva a motort (3. fokozatban vagy felette) piros lámpa, és engine system fault felirat, elveszi a nyomatékot, nem gyorsul, és kb 90 km/h a teteje. Motor le/fel hibajelzés eltűnik, szépen megy, de megint csak 3000-ig. Hibakód olvasás alapján alacsony turbó nyomás. 220e Km van a 2005 ös autóban, 8 éve használom, turbót óvom, 90 LE-s változat, 1.6 tdci. Ha valóban turbó lenne, akkor miért csak 3000 fölött jelentkezik? Ha van valakinek tapasztalata, kérlek jelezze. Köszönöm

Az EGR szelepet meg a szívótorok nyomásérzékelőt nézném meg!

Vissza az elejére

little1hu

HozzászólásElküldve: 2016.05.05 20:52:50  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 178
 Hozzászólás témája: C max 1.8 (2004) alapjárat

Sziasztok,

Ha kinyomom a kuplungot az alapjárat felmegy 2000-2500-ig. Ha leveszem a lában a gázról és újra finoman gyorsítok egy kicsit ránt az autó és csak utána gyorsul. Alapjárat 1000 körül (és felett) van az nem túl magas?

Vissza az elejére

little1hu

HozzászólásElküldve: 2016.06.17 13:34:06  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 179
 Hozzászólás témája:

Szívósor mögötti PVC cső cseréje árnyalt a problémán.
Most teljesen jó az alapjárat és jól is tartja, viszont gázelvételkor 2-3 másodpercig tarja a fordulatot majd lassan esik vissza a fordulat az alapjáratig. Illetve alacsony sebességgel gurulva (araszolva az autósorral) néha felpörög 2000-ig az alapjárat és csak akkor esik vissza normál szintre ha teljesen megáll az autó. Ha áll az autó tökéletes az alapjárat.

Vissza az elejére

Sieroy

HozzászólásElküldve: 2016.06.20 22:52:03  
 Hozzászólás sorszáma a témában: 180
 Hozzászólás témája:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Egy 2004-es Ford Focus C-Max tulajdonosa vagyok, 1.6 TDCi, 109 lóval (G8DA). Mivel az autó nem rég került a tulajdonomba ezért egy idő után úgy gondoltam, hogy ideje szűrőket cserélni, és EGR-t tisztítani ugyanis a hibavisszajelző panaszkodott érte. El is ment a szervizbe, olajcsere, olajszűrő csere, üzemanyagszűrő csere, levegőszűrő csere, szelepfedél tömítés csere és EGR tisztítás történt. Azóta ha az autó eléri az üzemi hőmérsékletet, mikor 1900-2100 fordulaton sebességet próbálok tartani akár lábba akár tempomattal, az autó pillanatnyi megtorpanásokat produkál. Mintha gáz-motorfék-gáz-motorfék módon vezetne az ember, de a motorfék jóval erősebben van jelen mint ha tényleg a motorféket használnám. Gyorsításnál semmi gond az autóval, szépen fokozatosan gyorsul. Ha bármely más fordulatszám-tartományban tartom a sebességet akkor a hiba nincs jelen.

Ha bármilyen ötletetek van az üggyel kapcsolatban azt kérlek ne tartsátok magatokban. Szeretném ha megoldódna a probléma!
Köszönöm a segítséget!

Vissza az elejére

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése elölről:   

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához
Tartalomjegyzék -> C-Max meghibásodások, szervízelési kérdések -> C-Max motorteljesítmény csökkenés
Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás oldalra Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Ugrás:   

6 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban

Forums ©

Oldalkészítés: 0.44 másodperc